PDA

View Full Version : Lexojeni se ėshtė temė shumė interesante....


rona
16-08-04, 20:58
Je dashuru ne nje djal ose qike shuuuuume...edhe me kalimin e kohes ajo te tregon ty qe merr drog :oops: qka kishe bo ti si njeri i njejt me to?a ishe nda prej saj/tij?ishe bo si ajo?ooooseeeeeee i kishe ndihmu asaj/atij me lon drogen....veq mos u pergjigjni palidhje edhe pa mendu mire qysh ja kena zakon na shqiptart ......paramendoji krejt senet edhe pergjigju.....

ArMMeNDii
16-08-04, 22:05
Je dashuru ne nje djal ose qike shuuuuume...edhe me kalimin e kohes ajo te tregon ty qe merr drog :oops: qka kishe bo ti si njeri i njejt me to?a ishe nda prej saj/tij?ishe bo si ajo?ooooseeeeeee i kishe ndihmu asaj/atij me lon drogen....veq mos u pergjigjni palidhje edhe pa mendu mire qysh ja kena zakon na shqiptart ......paramendoji krejt senet edhe pergjigju.....

ndegjo rona seni i par qe kisha bo kish me qen me u konsultu me te edhe me ndihmu e kam fjalen me u hek ai prej asaj dukurije negative, po nese ai nuk kish pas kurfar suksesi prej ndihem qe i kam ofru un ather me siguri qe do ti kisha shkput te gjitha lidhjet me te . te pakten ky eshte mendimi im rona

Armendi

Murgesha
16-08-04, 22:14
Do te beja te pamunduren per ta larguar nga ajo rruge e gabuar, por nese smund te arrij sukse ne perpjekjen time atehere nuk do te isha me me te, pasi kjo eshte nje deshmi se ai me teper don veten se mua.

Honesty^uk.
16-08-04, 23:58
Une do ti kerkoja te zgjidhte drogen apo mua
sepse nuk duhen dy per nje here
biles do te isha shume i pa meshirshem ne kete rast

Naki
17-08-04, 10:11
Te dashurosh njeriun qe konsumon droge apo alkohol do te thote te behesh sakrifice e jetes,pa hezitim do te nderpreja shoqerimin me kete kategori njerezish.
do te ju rekomandoje ketyre konsumuesve te nderprejne me qdo kushte marrjen e droges dhe te vizitojne qendrat specializuese rehabilituese qe te integrohen ne shoqeri te shendosh.
nese kete rruge zgjedh konsumusi,i dashuruari duhet te jape maximumin per te perkrahur dhe ne etapa te verifikohen hapat pozitiv.

me nderime Naki

Gentiana
17-08-04, 15:38
Un per vete do te beja qmos qe ti ndihmoj te largohet nga Droga, dhe sigurisht do ta kish ndihmen time ne ket rrug,po nese nuk kish mundur, apo nese nuk kish dashur, ateher as un nuk do ta shkaterroja jeten time, per nje gje qe nuk ja vlen, si psh Droga....

Barbaroza
17-08-04, 16:07
Nese do te isha ne lidhje me nje djale dhe do e kuptoja se ai eshte narkoman dhe une akoma nuk e kam verejtur,pasi ta kuptoja kete gje,do te beja c'mos qe t'i ndihmoja, natyrisht.Por nese ai do te vazhdonte me drogen,atehete patjeter rruget tona do te ndaheshin pergjithmone!
Dhe,nese une vetem do ta dashuroja nje djale pa qene ne lidhje me te,me gjithe dashurine time,sigurisht se ai do te shlyhej nga memoria ime si dikush qe e kam dashur por jo edhe si nje qenie qe ndjej keqardhje per te!

ShEjToNkA
17-08-04, 23:03
Unė po tė isha nė atė gjendje ,patjetėr se do insistoja qė me c'do kushtė dhe nė c'do mėnyrė ta largoja nga droga.Mirė po nėse nuk do ja arritėsha qėllimit ,patjetėr se do largohėsha nga ai pėrson .Edhe pse ėshtė e vėshtir t'i khtejshė shpinėn njė pėrsoni tė cilin e ke dashuruar shumė, dhe duke e pas parasysh se po humbė njė dashuri tė vėrtet tė jetės ,pėr tė cilėn do vuajshė pėr jetė ,mirė por me gjithatė rrugėt tona do ndahėshin nė dy pole dhe gjithė cka do merrte fund.

mirsad
18-08-04, 14:58
nqs se une do kisha nje lidhje te tille..do beja c'do gje qe ta largoje nga kjo gje shkaterruese.....derisa ta largoja nga kjo gje nuk do mirreja me asnje gje tjeter.do rrija nate dite per ta bindur.per lerjen e kesaj...do per dorja edhe forcen po te jete nevoja....

nqs se nuk arrija bindjen e tije apo saj, do u largoja nga ajo/por zemerdhyer se humba dy gjera....

1 e para dashurine e vertete...
2 e dyta nuk arrita ti shpetoje jeten nje njeriu....

rona
19-08-04, 15:43
flm prej juve krejtve e qe jeni pergjigj pooooooo shume shkurt bre po i jepni fund dashuris te juve per DROGE.... :cry: une per veti nuk kisha vepru si ju....une nese veq e kisha vertetu se i dashuri im po merr drog e kisha dasht edhe ma shumeee.....garant krejt po quditeni pse po thom qishtu.....po thom se nese ai merr drog edhe nashta pak muneni me paramendu qysh osht njeri nen ndikimin e droges ,po foli per ata qe ju ka bo shprehi e jetes droga dmth per ata qe nuk e marrin veq per qef...edhe une me lon ata e mu nda prej tij kish me qene katastrof se ai garant per shkak qe une e kom lon e kish dyfishu dozen.....e nese doni me ju trgu hala qka kisha bo une mundeni me me vet lirisht se jeta osht pak a shume e gjat eeeeeeeeee muneni mu prou me gjithqka

Gentiani
19-08-04, 19:49
Rona! shumė interesante kish qenė edhe kjo tema e yte :roll: pasi hyra kėtu tė lexoj atė interesanten e kėsaj teme thashė ta vazhdoj njė ēikėz edhe unė interesanten!

Edhe unė mendoj, se ėshtė shumė vonė ti ndihmohet atij / asaj, se si ta zgjidhė atė problem!

Dhe sė fundit, kush ka kohė tė luaj rolin e psikologut e socilogut, pėr ta kėshilluar dikėnd i cili nė atė moshė, duhet mė tė jetė pajisur me elementaren se ēka ėshtė nė rregull e ēka jo ?!

Unė nė njė rast tė tillė, do ti kisha mėshoja pikė atij kapitulli, edhe nja dy faqe mė tutje nė vazhdim dhe do tė filloja kryerreshtin e njė kapitulli tė ri me personazh tjetėr!...

livoreka bicio
19-08-04, 21:13
Rona te pershendes: aty apo asaj qč gjindet nč ket rrug un kisha provu qč ti ndimoj tč del nga ajo rrugč e keqe, por ma merr mendja se kot humb koh me te, sepse sikur tč ishte aij ose ajo qč lejon tč jet i /e kshilluar nuk dote gjindet ne ket rrug. Dua te them se un dotč isha nda me te me dhimbje nč zemčr... :!:

Albanam
21-08-04, 11:26
Nė njė rast tė tillė, obligimi ynė i parė do tė ishte t'i ndihmojmė me tė gjitha mundėsitė qė kemi nė disponim asaj/atij. Nėse nuk arrijmė dot njė gjė tė tillė edhe pas shumė pėrpjekjeve, atėherė obligimi ynė i dytė ėshtė ta braktisim atė, me keqardhjen mė tė madhe se ai shpirt njeriu po ngulfatet nė humnerėn e pakthim dhe duke mos e larguar atė pėr asnjė ēast nga lutjet tona...

Loloku
21-08-04, 16:32
Dashuria duhet tė mposhtė drogėn sigurisht. Dashuria ėshtė mė e fortė se droga, edhe si nevojė, edhe si dėshirė, edhe si sakrificė!

Gentiani
21-08-04, 18:08
Dashuria duhet tė mposhtė drogėn sigurisht. Dashuria ėshtė mė e fortė se droga, edhe si nevojė, edhe si dėshirė, edhe si sakrificė!

Ha, hahaaaaaaaa Loloku! dashuria natyrisht se e mposhtė drogėn, por ai/ajo ėshtė dashur tė mendojnė mė parė dhe pėr hirė tė dashurisė tė flakin drogėn dhe atė rrugė tė gabuar qė kanė marė.

Albanami, e ka cekur se ėshtė obligim ti ndihmohet! edhe unė ndoshta do ti ndihmoja tė largohet, por nuk besoj se do tė mundesha ti ndihmoja dhe mendoj se shumica nga ne, nė rast se do ta dinin se partnerja/ri i/e ardhshėm/e gjindet nė stazėn qė konsumon drogėn, sė pari do tė ishte shtangim, sa qė askush nuk do tė kishte forcė tė mirret me te.

Shikuar realisht kėtė dukuri dhe reagimet ndaj kėsaj dukurie nė nėnqiellin shqiptarė nuk them se nuk do tė gjindej, por do tė ishte numėr shumė i vogė i atyre, qė do tė ndaleshin tė mirreshin me riparimin e kėsaj dukurie tė degjenerua sociale!

Ēfarė thua more kusheri Loloku unė dua nuse nė shtėpi, por jo Narkomane, qė ndoshta nesėr kur tė kthehesh nė shtėpio e sheh duke ti ushqyer fėmijėt me doza inxheksionesh :lol: :lol: :lol:

GjIlAnAsI_cSi
23-08-04, 22:53
Sdi cte them vetem . 1 Dashuria Nuk pyet DROG. Kur do nje njeri me zemer smundesh me u nda prej Tij edhe Gjith Kosova mu ngrit ne kemb me te thene Le at djal. se nuk eshte per ty ti nuk ke ke mund me lene sepse e do me zemer. edhe kaq.

Gjith te mirat

Kaltrina
24-08-04, 09:31
Pajtohem me shumicen e mendimeve tua, mirepo a keni menduar se dashuria nuk eshte e pavdekshme dhe zbehet me kalimin e kohes, dhe se si do te dukej i dashuri-dashura juaj pas nje kohe, a do te mund ta donit dike qe vjedh, rren, sulmon per shkak te droges ndoshta edhe flen ne udhe, mendoni pak edhe tek e fundit ku do te mbeteni ju do tju shkoje rinia duke vrapuar pas tij, edhe ai/ajo nuk do ta len me drogen per asgje ne bote, mos u mashtroni se ju do te jeni me e rendesishme se droga per te, por te them te drejten kujna ti pelqen le ta merr edhe udhen qel e ka, po ma nuk do te kete as familje as dashuri, as pune, thjeshte vetem vdekja e pret...
pershendetje

m_tetovari
24-08-04, 15:03
teme shume interesante rona :P .po te me kishte dasht ajo mua ne te njejten menyre si une ate ,do ta kisha kushtezuar se e vetmja menyre per te qene me mua eshe te largohet prej saj se eshte me mire per te dyte ,e po te mos kisha pas sukses...nuk mund te them saktesisht cfare kisha ba se nuk kam ra ne nje pozite te tille,por ma merr mendja se do ta kisha bindur se duhet patjeter te largohet nga droga :wink: .

rona
24-08-04, 15:30
bravoooooooo breeeeeeeeeee se je i vetmi ktu qe e ki mendimin e njejt si temin.... spo di veq shume palidhje prej juve tjerve qe menihere ishit nda prej frajerit/femnes te juve per shkak te drogessss....nejse megjithat flm shume qe keni shkrujt edhe e keni bo edhe ma interesant kete temen tem qe une e kom parashtru...anyway super po folim e po jepim mendimet tona....

Buya
27-08-04, 13:40
:D hej rona shum teme e qelluar, hej une kisha provua me e largua at vajz nag droga, me fol me ja tregu do sene se nuk i din, kam pas nje rast me nje shoqe se prej depresionit ka perdor drog, dhe nje rast tjeter se ne shok i ngusht esht kan aq i drogiruar se dy vite esht mbet i bllokuar por kam ban qmos per ti ndihmuar, me therpi mseksore e sene tjera dhe kam arrit se te dy ti largoj , po ju vetem dhe ndihem e shkove e shoqe kurse ndihma familjare tek ata ka mungu, po nuk ki qka ti ben ok pra shpresoj se ja arrit te zgjedh menyren e mir ciaoo

Tomori
27-08-04, 14:03
At vajze e kisha larguar nga droga po parashtrohet pyetja Si

Ja un Tomori si kisha vepru e kisha mare at vajze dhe kisha me hik ne ndonje zone te thelle ne bjeshk e kisha izolu prej botes se jashtme vetem me dhent te ket kontakt dhe me personelin e stanit ...e kisha qu vetem ne levizje me hece ma pak 10ore ne dite dhe normalisht shpesh kisha qu dashuri dhe mendoj se per nja 5-6 muje kishte me lan drogen. Ftyra saj dot ndryshonte se vazhdimisht me qumsht dhensh dhe produkte tjera natyrale...pa kokakola e swepsa a u kuptuam te dashur forumist un ja kisha be keshtu 100%se tjeter forme nuk ka shanse vetem izolimi total ne natyr ....

Barbaroza
27-08-04, 14:05
At vajze e kisha larguar nga droga po parashtrohet pyetja Si

Ja un Tomori si kisha vepru e kisha mare at vajze dhe kisha me hik ne ndonje zone te thelle ne bjeshk e kisha izolu prej botes se jashtme vetem me dhent te ket kontakt dhe me personelin e stanit ...e kisha qu vetem ne levizje me hece ma pak 10ore ne dite dhe normalisht shpesh kisha qu dashuri dhe mendoj se per nja 5-6 muje kishte me lan drogen. Ftyra saj dot ndryshonte se vazhdimisht me qumsht dhensh dhe produkte tjera natyrale...pa kokakola e swepsa a u kuptuam te dashur forumist un ja kisha be keshtu 100%se tjeter forme nuk ka shanse vetem izolimi total ne natyr ....

Kjo terapi mund te jete 100% e suksesshme :wink:

Tomori
27-08-04, 18:57
At vajze e kisha larguar nga droga po parashtrohet pyetja Si

Ja un Tomori si kisha vepru e kisha mare at vajze dhe kisha me hik ne ndonje zone te thelle ne bjeshk e kisha izolu prej botes se jashtme vetem me dhent te ket kontakt dhe me personelin e stanit ...e kisha qu vetem ne levizje me hece ma pak 10ore ne dite dhe normalisht shpesh kisha qu dashuri dhe mendoj se per nja 5-6 muje kishte me lan drogen. Ftyra saj dot ndryshonte se vazhdimisht me qumsht dhensh dhe produkte tjera natyrale...pa kokakola e swepsa a u kuptuam te dashur forumist un ja kisha be keshtu 100%se tjeter forme nuk ka shanse vetem izolimi total ne natyr ....

Kjo terapi mund te jete 100% e suksesshme :wink:


Barbaroz me vjen mir qe ndani iden time 100%

Gentiani
27-08-04, 19:33
At vajze e kisha larguar nga droga po parashtrohet pyetja Si

Ja un Tomori si kisha vepru e kisha mare at vajze dhe kisha me hik ne ndonje zone te thelle ne bjeshk e kisha izolu prej botes se jashtme vetem me dhent te ket kontakt dhe me personelin e stanit ...e kisha qu vetem ne levizje me hece ma pak 10ore ne dite dhe normalisht shpesh kisha qu dashuri dhe mendoj se per nja 5-6 muje kishte me lan drogen. Ftyra saj dot ndryshonte se vazhdimisht me qumsht dhensh dhe produkte tjera natyrale...pa kokakola e swepsa a u kuptuam te dashur forumist un ja kisha be keshtu 100%se tjeter forme nuk ka shanse vetem izolimi total ne natyr ....

Ha,hahaaaaaa ha,haaaaaaaaaa Tomori

Tomori, po ti nga stani po lajmėrohesh a ?! :wink: :lol: :lol:
por ke harruar se pėr 5-6 muaj tė bėnė ajo vajza ndoshta edhe ty ti bashkangjitesh sheqer-pluhurit dhe tė kthen nė civilizimin e saj ku konsumohet me Cola dhe Schweps :lol: :lol: :lol: :wink: ose ēka ta merr mendja sikur me e ftuar ajo edhe shoqėrinė e saj atje nė stan!

Tė pėrshėndes me kėngėn e Arielės "Ēobanka" :wink: :lol: :lol: nėse e ke dėgjuar!

Tomori
27-08-04, 20:20
Genti nuk ka problem mere si ta marish po sa i perket siq i thua ty sheqer pluhurit un i them pa ndroje mutpluhur .Un per veti i urej narkomanet te kem force un per veti i kisha varr ne litar te gjithe po ma para ju kisha dhane ket shansen e izolimit total ne natyre qe gradualisht te kthjellen dhe tju pastrohet gjaku mbas ksaj perido nese i thkehen mutpluhurit i kisha vare ne litar pa meshire se helmojne shoqrin komplet un i shohe si virusa keta mut-tipa.
Genti nese tinteresone nga te lajmrohem po te theme te lajmrohem prej nje vendi urban se edhe kam lindur me nje vend urban por kjo ska rendesi. Te pershendes Genti kalofsh mir tung he se harova kam nje lutje te lutem mos i thuaj asaj helmit ,,sheqerpluhur"

Gentiani
28-08-04, 18:56
Ha,hahahaaaaaaa Tomori, po ē`ja paske dhėnė njė rend shkrimi kėtu :lol: Sa i pėrket temės, e kam thėnė mendimin tim nė njė shkrium diku mė lartė, se si do veproja nė rastin konkret! E sheqer-pluhurin, e kam thėnė kontekst tė formės qė kanė tė ngjashme :wink: :lol:

Ndėrsa sa i pėrket asaj se nga lajmėrohesh, edhe atė e kam thėnė nė kontest, se nė njė shkrim tėndin e ceke "terapinė shėruese" nė Stan dhe nuk ka tė bėjė me ate se kam dashur tė interesohem pėr vendėndodhjen e dikujt! sa i pėrket personalisht Gentit, mundet tė shkruajė dikush nga majat e Himalajeve ose nga qendra mė urbane e rruzullit Tokėsorė dhe nuk shpreh asnjė pengesė, pėr derisa mbetemi nė temė dhe mundemi tė diskutojmė temėn!

Pėrshėndetje

Gentiani

Tomori
28-08-04, 21:39
[quote="Gentiani"]Ha,hahahaaaaaaa Tomori, po ē`ja paske dhėnė njė rend shkrimi kėtu :lol: Sa i pėrket temės, e kam thėnė mendimin tim nė njė shkrium diku mė lartė, se si do veproja nė rastin konkret! E sheqer-pluhurin, e kam thėnė kontekst tė formės qė kanė tė ngjashme :wink: :lol:

Ndėrsa sa i pėrket asaj se nga lajmėrohesh, edhe atė e kam thėnė nė kontest, se nė njė shkrim tėndin e ceke "terapinė shėruese" nė Stan dhe nuk ka tė bėjė me ate se kam dashur tė interesohem pėr vendėndodhjen e dikujt! sa i pėrket personalisht Gentit, mundet tė shkruajė dikush nga majat e Himalajeve ose nga qendra mė urbane e rruzullit Tokėsorė dhe nuk shpreh asnjė pengesė, pėr derisa mbetemi nė temė dhe mundemi tė diskutojmė temėn!

Pėrshėndetje

Genti po qthua bre burri botes mir de se ske faj se skemi pas na dy shume komunikime prandaj ske faj po te sqarohem:
Genti por un te kam kuptuar se me ke thene ne kontekst ...por keni te drejte kur me paralajmroni bashkbiseduesin se un munt te has ne probleme kjo ska te beje me ju fare ...por qfar problemi edhe une me antaret te forumit jam shpreh me aforizem por ka pas te tille qe e kan mare komplet shkrimin ne vete dhe diqysh jan ofenduar ne mesazh privat kan kerkuar tju sqarohem qe edhe un jam habitur per momentin por me kalimin e kohes duke analizuar situaten kam dal ne perfundim se gabimi qendron te une pse gabimi te une se un mbas asnje shkrimi qe jam shpreh me aforizem nuk ja kam vu ne dije bashkbiseduesit se ate thenje e kam thene ne kontekst ...dhe ja keshtu jam keqkuptuar...
Genti me vjen mir qe me ju komunikoje dhe ju lutem flas per veti kur te komunikojme bashke kam deshire te shpreheni shum shum lirshem me njeni tjetrin se me beso e kam zili qe njeri tjetrit ti shesim filozofi nese mundet ashtu ti thuhet hahahaha Genti edhe nje here ju pershendes shoqi tung

Engjellushja
28-08-04, 23:08
Hahahahahahha ishalla po pshton Tomor hahahahahaha T pershendes Tung

Tomori
30-08-04, 12:07
Hahahahahahha ishalla po pshton Tomor hahahahahaha T pershendes Tung

Engjulesh!!! Engjullesh!!! Po te pyes publikishte po ku u humbe moj Engjullesh pik se pari me vjen mire qe je shendsosh e mire...me te thane te drejten kam qene ne ankth te madhe per ty e nderuara shoqe.
Po pse nuk me ke mare!!! A mos te ka rastysur ty puna si shembulli Tomorit lidhje me at punen e bjeshkes mos ke qene ne izololim hahahaha mir de mir...ndigjohemi me mer jam ne pritje te sipert

qika_pr
30-08-04, 12:10
Shum pyetje delikate
Keshtu une se pari kisha shku tek nje psikolog edhe kisha marr keshilla per cdo veprim timin,isha mundu me largu nga cdo lloj narkotiku edhe nese kjo nuk kish pas sukses nuk isha dorezu kisha qendru me te deri sa e kisha dashte.

Mos harroni se jeta me nje narkoman eshte ferr
e para ai kur nuk ka drog nuk te njef a je ajo qe sakrifikon apo jo
e dyta ai nese nuk e perkrah te llogarit armik


Pse narkomanen nuk braktisin kurr te paret
Tek narkomanet gjithmon eshte e mbjellur frika se do mbesin vetem ne jete,sidomos kur deshirojne te largohen nga droga edhe nuk munden eshte shume vone per ta,nga frika nuk braktisin kurr te paret

Per te dashurit e narkomaneve
Mos rri me nje narkoman me aresyen se i duhesh edhe e ke obligim Po per aresyn se e don edhe gjithcka bene pse nuk mund te paramendosh jeten pa te

Mos rri me te nese nuk te don,mos u sakrifiko per dicka qe ty nuk te llogarit,mos rri me te vetem pse ai apo ajo ska me kend te rri

Narkomanet kerkojn falje shpeshdhe thuan se do jete hera e fundit mos i beso,ai me te vertet deshiron te permiresohet por nuk mundet.

Jetoj ne nje vend ku cdo dit ndeshem me narkoman rri me ta edhe shum femra te tyre i kam shoqe,eshte shum keq per to edhe shum veshtire mi kalu keto gjera

Ruajuni droga vret

Ai qe shet drog shet vdekje,mos blej ti drog se blen vdekjta

Tomori
30-08-04, 12:15
Shum pyetje delikate
Keshtu une se pari kisha shku tek nje psikolog edhe kisha marr keshilla per cdo veprim timin,isha mundu me largu nga cdo lloj narkotiku edhe nese kjo nuk kish pas sukses nuk isha dorezu kisha qendru me te deri sa e kisha dashte.

Mos harroni se jeta me nje narkoman eshte ferr
e para ai kur nuk ka drog nuk te njef a je ajo qe sakrifikon apo jo
e dyta ai nese nuk e perkrah te llogarit armik


Pse narkomanen nuk braktisin kurr te paret
Tek narkomanet gjithmon eshte e mbjellur frika se do mbesin vetem ne jete,sidomos kur deshirojne te largohen nga droga edhe nuk munden eshte shume vone per ta,nga frika nuk braktisin kurr te paret

Per te dashurit e narkomaneve
Mos rri me nje narkoman me aresyen se i duhesh edhe e ke obligim Po per aresyn se e don edhe gjithcka bene pse nuk mund te paramendosh jeten pa te

Mos rri me te nese nuk te don,mos u sakrifiko per dicka qe ty nuk te llogarit,mos rri me te vetem pse ai apo ajo ska me kend te rri

Narkomanet kerkojn falje shpeshdhe thuan se do jete hera e fundit mos i beso,ai me te vertet deshiron te permiresohet por nuk mundet.

Jetoj ne nje vend ku cdo dit ndeshem me narkoman rri me ta edhe shum femra te tyre i kam shoqe,eshte shum keq per to edhe shum veshtire mi kalu keto gjera

Ruajuni droga vret

Ai qe shet drog shet vdekje,mos blej ti drog se blen vdekjta

Qika pik se pari ju pershendes......po qmendoni ju per ket terapapi:

At vajze e kisha larguar nga droga po parashtrohet pyetja Si

Ja un Tomori si kisha vepru e kisha mare at vajze dhe kisha me hik ne ndonje zone te thelle ne bjeshk e kisha izolu prej botes se jashtme vetem me dhent te ket kontakt dhe me personelin e stanit ...e kisha qu vetem ne levizje me hece ma pak 10ore ne dite dhe normalisht shpesh kisha qu dashuri dhe mendoj se per nja 5-6 muje kishte me lan drogen. Ftyra saj dot ndryshonte se vazhdimisht me qumsht dhensh dhe produkte tjera natyrale...pa kokakola e swepsa a u kuptuam te dashur forumist un ja kisha be keshtu 100%se tjeter forme nuk ka shanse vetem izolimi total ne natyr ....

suzi
30-08-04, 13:45
:roll: wallai nese i dahsuri jem kish me perdore drogen , une skisha me lon po kisha me desht edhe me shume dhe kisha me ndihmi gjithqka kisha me bo me largu prej sajna, nese skisha mujt vet kisha me kerku ndihme nga ndoj institucion perkates, dhe kisha me kthy ne nje gjendje te mire, ne asnje menyre skisha me lon , edhe me kon ka ndahem prejt tij nese diten e fundit e kisha mar vesh qe ai po merka droge une kisha shume shume me ndihmu skisha me lon vet , qashtu jam e krijume smuj me ja kthy shpinene dikuj ne momentete kur ka nevoj per ndihme :lol:

qika_pr
30-08-04, 17:54
Tomori


Pershendetje
Narkomani mund te largohet me drogen
Ti i kishe ndihmu mu largu po per mu sheru narkomani duhet te perballet me te jo ti ik

Berballje eshte kur nje narkoman i thote jo vetit edhe nese ne dore ka drog e jo vetem edhe kete here do e marr edhe me joo

Tomori
30-08-04, 18:02
Tomori


Pershendetje
Narkomani mund te largohet me drogen
Ti i kishe ndihmu mu largu po per mu sheru narkomani duhet te perballet me te jo ti ik

Berballje eshte kur nje narkoman i thote jo vetit edhe nese ne dore ka drog e jo vetem edhe kete here do e marr edhe me joo


Po ku je moj po ku je se na u humbe nga forumi.......qika qika te pershendes

qika_pr
30-08-04, 18:04
Tomor tane diten me qik po mes
e kom ba ni qik e shum e lazdrume krejt kohen po ma merr
besoj se ja vlen per ta

Barbaroza
30-08-04, 18:08
Tomor tane diten me qik po mes
e kom ba ni qik e shum e lazdrume krejt kohen po ma merr
besoj se ja vlen per ta

Qika_pr,shfrytezoj rastin,edhe pse nuk eshte tema,ta uroj lindjen e vajzes.U rrit'te me prind dhe paste shume fat ne jete!

qika_pr
30-08-04, 18:10
flm shume shume
Barbaroza
fat edhe juve

Tomori
30-08-04, 19:31
Tomor tane diten me qik po mes
e kom ba ni qik e shum e lazdrume krejt kohen po ma merr
besoj se ja vlen per ta

Qika_pr,shfrytezoj rastin,edhe pse nuk eshte tema,ta uroj lindjen e vajzes.U rrit'te me prind dhe paste shume fat ne jete!
Qika i baskangjitem Barbarozes urime urime urime

suzi
31-08-04, 21:45
:lol: hej e di qe soshte ketu vendi per urime veq patjeter duhet nje urim te shkurt me bo per qika_pr lexoni;
koleget e forumit Tomorri ,dhe Barbaroza pershendesin kolegen qika_pr dhe vajzen e saj te vogel duke ju deshiruar jete te gjat dhe te lumtur se bashku , bukuroshes se vogel i urojne fat dhe gjdo te mire ne jet , urimin e pergezojne te gjithe anetaret e forumit dardaia hehe aju pelqej kuku kan me me qit prej ktuhit se so veni urimeve harova me kengen KUSHA KA QIKA BOTEN KA MMMM nice a , pa qika ska gjall... :roll:

Murgesha
31-08-04, 22:25
Tomor tane diten me qik po mes
e kom ba ni qik e shum e lazdrume krejt kohen po ma merr
besoj se ja vlen per ta

O qika_pr, shume urime per lindjen e vajzes.
Prej gezimit po e pershendes me kengen.
Kush te don me shume, mami a babi???

turisti
31-08-04, 22:32
qika_pr - Urime nga zemra. :P

nitushe
09-09-04, 08:47
Po nese kishte marr drog i dashrui jem me te gjitha forcat e mija isha mundu per me u sheru prej sejna nese jo ateher isha nda prej tina edhe pse kishe me qene ron per te dyte :cry:

Gentiana
05-10-04, 22:40
Un per vete do te beja qmos qe ti ndihmoj te largohet nga Droga, dhe sigurisht do ta kish ndihmen time ne ket rrug,po nese nuk kish mundur, apo nese nuk kish dashur, ateher as un nuk do ta shkaterroja jeten time, per nje gje qe nuk ja vlen, si psh Droga....

:roll: :roll: :roll: Wow, me sa seriozitet paskna shkruar ketu!!!

turisti
06-10-04, 14:04
Je dashuru ne nje djal ose qike shuuuuume...edhe me kalimin e kohes ajo te tregon ty qe merr drog :oops: qka kishe bo ti si njeri i njejt me to?a ishe nda prej saj/tij?ishe bo si ajo?ooooseeeeeee i kishe ndihmu asaj/atij me lon drogen....veq mos u pergjigjni palidhje edhe pa mendu mire qysh ja kena zakon na shqiptart ......paramendoji krejt senet edhe pergjigju.....

Une kisha provue m'i ndihmue deri piken e fundit,me mish edhe me shpirt,sepse ku po doni dhurat me te mire nese dikanin e shpetoni nga ketyre problemeve dhe e ktheni ne jete normale. :wink:

qika_pr
06-10-04, 14:10
flm shume prej te gjitheve

Tomori
07-10-04, 20:35
flm shume prej te gjitheve

Ska perse bukuroshe!

LABI
07-10-04, 21:02
PO e shiqojshee Klonin me sigurii ... ajo cika se merr drogeee :lol:

Kaltrushi
11-10-04, 15:09
sikurse une te isha e dashuruar ne nje djal dhe ai esht duke u marrur me drog mua kjo do te me trondite shum. Do te mundohesha me fuqine time maximale qe ta nderprej ket periudhe te keq me drog por sikurse ai te kishte rrethin qe do merrishin me drog. une do isha mundu qe mos te njoh te gjithe nga ata dhe te largona samashpejt por duke menduas se si mund te ju ndihmoj.

Pra lereni gishtat prej pluherit te bardh se esht armiku me i madh e jani.

tung

Ylberi_be
11-10-04, 20:58
Mos u me raft aj fat
men i ndihmu i kisha ndihmu deri ne maksimum
nese ajo me don mua dhe veten besoj se do ishte larguar nga ajo pun
une dhe ajo do te kishum jetuar kurse droga vdes
ishalla nuk te ka ndodh ky rast motrushe

Honesty^uk.
11-10-04, 21:03
Une do ti kerkoja te zgjidhte drogen apo mua
sepse nuk duhen dy per nje here
biles do te isha shume i pa meshirshem ne kete rast

DEA
11-10-04, 21:30
-Une do ti ndihmoja dhe jam plotsisht e sigurt qe posedoj veti te ndihmoj ,do te mundohesha patjeter .Por te largohesha nga ai assesi edhe nese si dashuri nuk kishte funksionuar do ti qendroja si mike prane" miku i mire shihet ne diten e veshtire"

turisti
11-10-04, 22:51
flm shume prej te gjitheve

Me nder qofsh " qika _ pr ".

Te pershendet - Turisti.

Krokodilli
13-10-04, 19:58
Une do ti kerkoja te zgjidhte drogen apo mua
sepse nuk duhen dy per nje here
biles do te isha shume i pa meshirshem ne kete rast

pa tjeter nuk do ta lija,,,, do ti ndihmoja deri ne fund,,, nuk do ta beja qe te zgjidhte ne mes meje apo droges,,,,, por do te isha afer saj ti ndihmoja me te gjitha mundesit qe kisha pas,,,,

caki
13-10-04, 23:19
Une mendoj se nuk eshte leht te thuhet: "Une kisha me ndihmuar!". Eshte leht te thuhet kisha per ti ndihmuar nje shokut apo shoqes, por jo te dashurit apo te dashures. Thellohuni pak me teper ne ndjenja te personit qe gjindet ne kete situat. Posa kupton se i dashuri apo e dashura mirret me droge, ēka ndien ai person? Une mendoj qe per nje moment gjindet para nje situat pa rruge dalje dhe menjehere bjen posht moralisht, ku nuk mundet te mendoj as per ndihmimin por as per shkputjen nga ai aop ajo. Eshte nje moment kritik, sepse mendon me ka genjyer qe ne fillim, dhe koha e dashuris sone gjithnje ka shkuar me genjeshtra, keshtu qe lindin edhe shume gjera tjera nga kjo. Nuk jam i mendimit se nuk duhet ndihmuar, por jam i mendimit se posa ndegjon i dashuri apo e dashura per partnerin e vet se mirret me droge, me shume ka nevoj per ndihm ai apo ajo se sa partneri nen ndikimin e kesaj dikurie. Duhet kaluar kohe e gjat qe personi te marr vendim se ēka te beje ne kete situat, sepse ne fillim per ata qe duhen me te vertet shume, lufton vdeklja me jeten. Eshte situat e veshtire te gjykohet ne menyre pozitive apo negative.

Era_28_UK
16-03-08, 16:46
Je dashuru ne nje djal ose qike shuuuuume...edhe me kalimin e kohes ajo te tregon ty qe merr drog :oops: qka kishe bo ti si njeri i njejt me to?a ishe nda prej saj/tij?ishe bo si ajo?ooooseeeeeee i kishe ndihmu asaj/atij me lon drogen....veq mos u pergjigjni palidhje edhe pa mendu mire qysh ja kena zakon na shqiptart ......paramendoji krejt senet edhe pergjigju..... Pershendetje per te gjithe ata qe jan ne ket gjendje ne thelbin e kesaj pytje.Un po shprehi mendimin tim, kushdo qofte nese e din qe nga fillimi qe i/e dashura/i eshte ne ket gjendje then thjesht qe mer drog ateher i kisha preferu mire qe te mendoj para se te vendos,po nese e kupton ma von sipas mendimit tim kurseli nuk eshte mire qe te largohen nga ai/ajo, pse jo te mos i ndihmohet kur gjo njeri e din qe ndihmesa me e madhe ne ket aspekt eshte dashuria edhe sipas mendimit tim qdo njeri si per vepra te mira edhe ashtu te keqia te gjithe e kan nje arsye te cilen ne ne ket ras nuk e dim......

emine
18-03-08, 17:47
Je dashuru ne nje djal ose qike shuuuuume...edhe me kalimin e kohes ajo te tregon ty qe merr drog :oops: qka kishe bo ti si njeri i njejt me to?a ishe nda prej saj/tij?ishe bo si ajo?ooooseeeeeee i kishe ndihmu asaj/atij me lon drogen....veq mos u pergjigjni palidhje edhe pa mendu mire qysh ja kena zakon na shqiptart ......paramendoji krejt senet edhe pergjigju.....


Le ti mush hund derisa te plas.....vetem a e di mjafton,kure vetit i ba dam qka mundet mu me me ba?Andaj sune e kisha s'gjedh nje jete me nje njeri qe merr Drog....