PDA

View Full Version : A egzistojnė miq tė vėrtet?


Honesty^uk.
05-10-04, 00:14
Per asnjerin prej nesh nuk mungojne miqte apo shoket/shoqet. Te zesh miq nuk eshte edhe aq e veshire, por miqte e vertete jane te rralle. Do ti klasifikoja llojet e Miqesise ne 3 kategori:

1. Miqesi te nevojes. Ketu futen te gjithe miqte qe i pergjigjen nevojave tuaja. Miq nepermjet te cileve ti arrin nje qellim tendin.

2. Miqesi te kenaqesise. Miq me te cilet kalon kohen e lire, me te cilet eshte gallate te qendrosh. Miq me te cilet ju afron vetem kenaqesia qofte kjo duke folur, duke pire etj etj.

3. Miqesi te Vertete. Me keto miq vleresoni miresine e personit, cilesine e karakterit te tij/saj, virtytet, bukurine morale, tolerancen, mirekuptimin ndaj njeri-tjetrit etj.

Ku qendroni ju si miq dhe ku qendrojne miqte tuaj?

blusky
05-10-04, 00:31
Miku i mire shihet ne dite te veshtira.
I nderuary Honesty kategorit e tuajaj jane te drejta ,sikurse e para po ashtu edhe e dyta dhe e treta e hasim ne keto dite te perditshme te jetses sone.
Sa me perket mua une do te percaktona per te treten,qka do te thote se kam nje mik nga femijeria ime me te cilin qe nga bankat shkollore ,jemi bashke dhe te gjithe veshtiresit qe kemi ne jete i perballojme me keshilla te anasjellta,dhe mund te shtoj se po mos te ishin disa nga sugjerimet e perbashkta per disa gjera te rendesishme jetesore zor qe do te kishin pare sukseset siq i kemi sot.
Sa i perket kategorive te tjera me ka ra te punoj ne vende te ndryshme te puneve dhe kame njoftuar shume miq por gjithmoin e kame verejte se interesi i tyre ishte ne rend te pare ne qfardo aspekti .
Keshtu qe me mire nje te hajrit se dhjete te sherit. :wink:

Gentiani
05-10-04, 00:50
Pėrshėndetje Honesty^uk!

Unė kėto kategoritė e miqėsisė do ti radhisja ndryshe, ose ndoshta vehtė qėllimisht keni bėrė radhitjen nė kėtė mėnyrė, pėr ta pasur ne tjerėt sa mė tė vėshtirė tė vendosim nė mes kėtyre kategorive, sepse pėr tė kompletuar cilėsimin si miq tė vėrtetė ėshtė pak e vėshtirė, sepse ka veēori nga kėto tri kategoritė qė ke cekur pėr ta kompletuar vlerėsimin pėr miqėt e vėrtetė :lol: :lol: :lol:

Hmm :roll: po provoj ti zbėrthej, sa kam mundur ti kuptojė.

Kategorinė Nr. 2 do e anuloja menjėherė, sepse tė tillė mundesh tė gjesh sapo kalove pragun e derės sė shtėpisė dhe si tė tillė nuk janė mė as aktual e as interesant.

Ndėrsa Kategorinė e miqėve tė vėrtetė, do ta kompletoja me kombinimin e veēorive nga kategoria e parė dhe e tretė.

Njė mik, ėshtė ai qė tė kupton, vlerėson, ēmon, ndihmon, por edhe tė kritikon dhe i gatshėm pėr ēdo rrethanė dhe nevojė qė e kėrkon miqėsia.

Herėn tjetėr kyēem mė shumė nė temė, por pres mendimet edhe tė diskutuesve tjerė.

uliksi31
05-10-04, 02:06
Per asnjerin prej nesh nuk mungojne miqte apo shoket/shoqet. Te zesh miq nuk eshte edhe aq e veshire, por miqte e vertete jane te rralle. Do ti klasifikoja llojet e Miqesise ne 3 kategori:

1. Miqesi te nevojes. Ketu futen te gjithe miqte qe i pergjigjen nevojave tuaja. Miq nepermjet te cileve ti arrin nje qellim tendin.

2. Miqesi te kenaqesise. Miq me te cilet kalon kohen e lire, me te cilet eshte gallate te qendrosh. Miq me te cilet ju afron vetem kenaqesia qofte kjo duke folur, duke pire etj etj.

3. Miqesi te Vertete. Me keto miq vleresoni miresine e personit, cilesine e karakterit te tij/saj, virtytet, bukurine morale, tolerancen, mirekuptimin ndaj njeri-tjetrit etj

Ku qendroni ju si miq dhe ku qendrojne miqte tuaj?


1.Eshte i urt ai qe din ta ktheje armikun ne mik.
2.Nje mije miq jane pak,nje armik eshte shume.
3.Me mire te grindesh me mikun se te jesh i perzemert me armikun.

Krokodilli
05-10-04, 06:34
Per asnjerin prej nesh nuk mungojne miqte apo shoket/shoqet. Te zesh miq nuk eshte edhe aq e veshire, por miqte e vertete jane te rralle. Do ti klasifikoja llojet e Miqesise ne 3 kategori:

1. Miqesi te nevojes. Ketu futen te gjithe miqte qe i pergjigjen nevojave tuaja. Miq nepermjet te cileve ti arrin nje qellim tendin.

2. Miqesi te kenaqesise. Miq me te cilet kalon kohen e lire, me te cilet eshte gallate te qendrosh. Miq me te cilet ju afron vetem kenaqesia qofte kjo duke folur, duke pire etj etj.

3. Miqesi te Vertete. Me keto miq vleresoni miresine e personit, cilesine e karakterit te tij/saj, virtytet, bukurine morale, tolerancen, mirekuptimin ndaj njeri-tjetrit etj. ..
Ku qendroni ju si miq dhe ku qendrojne miqte tuaj?


PO MIQET E MIJE JAN TE NDRYSHEM,, SIKURSE KETO QE I PERMENDE MA HERET Honesty_Uk,,
**KAM MIQE TE NEVOJES KU PREJ TE CILEVE ARRI QELLIMET E MIJA POR EDHE JU NDIHMOJ TI ARRIJN QELLIMET,, NE BAS TE MUNDESIVE
**MIQ TE KENAQESIS KAM SHOK ME TE CILET E KALOJ KOHEN E LIRE ,, DALIM NEPER KLUBE ETJ ETJ...
** MIQESI E VERTET,,, ME KETE VLERESOJ KARAKTERIN , MIREKUPTIMIN,, NJE MIK I VERTET ESHTE AI I CILI E TREGON VETEN NE DITET E VESHTIRA PA MARR PARASYSH,, QE ESHTE PRAN KUR KE NEVOJ PER NDIHME PA MARR PARASYSH QFARE,,,, KENI RESPEKTIN NDAJ NJERI TJETRIT NE NIVEL TE DUHUR....E KUPTONI NJERI TJETRIN NE TE GJITHA RRETHANAT....

turisti
05-10-04, 12:34
Une jam per 4 stinat e vitit- konstant. :wink:

Honesty^uk.
09-10-04, 18:53
Pershendetje per ju te nderuar qe keni shprehur mendimet tuaja

Honesty

qika_pr
10-10-04, 13:09
Per asnjerin prej nesh nuk mungojne miqte apo shoket/shoqet. Te zesh miq nuk eshte edhe aq e veshire, por miqte e vertete jane te rralle. Do ti klasifikoja llojet e Miqesise ne 3 kategori:

1. Miqesi te nevojes. Ketu futen te gjithe miqte qe i pergjigjen nevojave tuaja. Miq nepermjet te cileve ti arrin nje qellim tendin.

2. Miqesi te kenaqesise. Miq me te cilet kalon kohen e lire, me te cilet eshte gallate te qendrosh. Miq me te cilet ju afron vetem kenaqesia qofte kjo duke folur, duke pire etj etj.

3. Miqesi te Vertete. Me keto miq vleresoni miresine e personit, cilesine e karakterit te tij/saj, virtytet, bukurine morale, tolerancen, mirekuptimin ndaj njeri-tjetrit etj.

Ku qendroni ju si miq dhe ku qendrojne miqte tuaj?

Pershendetje
1.Kam miq te nevojes por jo qe i shfrytezoj vetem une e shfytozojme njeri tejtrin per ndonje pune ekipore,zakonishte ne vendin e punes ndodh kjo
2.Kam shume te ketill dal shpesh me ta dhe rri me ore te tera
3.Miq te vertet kam me pak,por ata qe i kam rri gjithmon me ta,fatemiresishte punoj me ta i ma edhe koleg edhe kemi qen edhe ne shkoll bashke ia kaloj per mrrekulli.
E kam nje mik te vertet dhe me ate njihemi qysh si femij ndodh nuk shihemi me muaj sepse jetojme shume larg njeri tjetrit por kur shihemi ate e kam si ditar jete,cdo gje e flas me te .

Murgesha
10-10-04, 13:21
Miku i sinqertė ėshtė kur nuk tė lidh interesi.
Sa egziston nė kėto kohė shoqėri pa interes????

uliksi31
10-10-04, 14:09
Kundershtari me i rezikshem eshte miku i kthyer ne armik.

dr1ta
10-10-04, 17:09
Miq te vertet ekzistojn UN jan nje nga ato!!! :) :) :D

aferdita
10-10-04, 17:26
Honesty te pershendes

mund te qendroj deri sa te kene nevoj per ty,dhe kur nuk kan nevoj kurgje behen kishe nuk te njohin.....

sot ka ardh koha qe nuk mundesh qe t'i besojsh askujt ......


ju pershendes te gjitheve
me nderime aferdita

Agroni22
10-10-04, 17:58
une ju besoj atyre qe me besojn, e nuk eshte veshtire me dite kusht te beson.

DEA
10-10-04, 21:55
TUNG

miqt e mire jane keshtu si une, nese keni nevoje per miqesi te paster urdheroni...................ha ha :lol:

Maca
10-10-04, 23:03
Un qendroj ne 3 kategorit e miqesive qi i ka shkruar Honesty^uk.

Dhe kam miqesi te 3 kategorive qi i tha Honesty^uk.

Pergjigjem real...

Kaltrushi
11-10-04, 14:40
Miqesi te vertet ekziston por ndonjeher edhe te tradhton. Kur ne i besojm dikuj shum dhe e kem mikun me te mir qe menodon ta kesh, dhe prandej ai person din gjdo gje per ty por kur vjen koha qe rruget per jete ndahen, dhe koh pas kohe ke edhe me shum obligime dhe nuk ke edhe aq shum koh per shoqrin e vjeter ata do ta keqkuptojn dhe do mendojn se nuk don qe miqesia te vazhdoj. Ndoshta nga menidmi qe miqesia do prishet do folin tek tjeret per ty por jo nga inati por nga hidherimi.

Une perveti kam rrethin e shoqris shum te madh. Ka shoqe qe me to shum me qejf dal ne qytet ose bejm diqka bashk. Por edhe shoqe qe nuk deshiroj gjithnje te dal me to ne qytet por vetem vizitojm njera tjetren. Por te gjitha i du shum. (natyrisht edhe shoket qe i respektoj si vellezer) Ka vetem nje qe e dua me se shumti dhe do te isha ne gjendje te beje gjithshka per te edhe pse nuk duket ndoshta aq shum.

O per ket tem mund te kisha shkru nje roman se shum me pelqen te flasim per shoqri. edhe ndoshta se pak ma shum se sikur qe esht tema shkruva me vjen keq.

ju pershendes perzemersisht!!!! tung

Honesty^uk.
11-10-04, 20:55
Mbeteshi te pershendetur nga Honesty, pajtohem me mendimet tuaja

Ylberi_be
11-10-04, 21:05
mac shoqrija pa intere esht shoqeri murgersh

Barbaroza
13-10-04, 09:52
Per asnjerin prej nesh nuk mungojne miqte apo shoket/shoqet. Te zesh miq nuk eshte edhe aq e veshire, por miqte e vertete jane te rralle. Do ti klasifikoja llojet e Miqesise ne 3 kategori:

1. Miqesi te nevojes. Ketu futen te gjithe miqte qe i pergjigjen nevojave tuaja. Miq nepermjet te cileve ti arrin nje qellim tendin.

2. Miqesi te kenaqesise. Miq me te cilet kalon kohen e lire, me te cilet eshte gallate te qendrosh. Miq me te cilet ju afron vetem kenaqesia qofte kjo duke folur, duke pire etj etj.

3. Miqesi te Vertete. Me keto miq vleresoni miresine e personit, cilesine e karakterit te tij/saj, virtytet, bukurine morale, tolerancen, mirekuptimin ndaj njeri-tjetrit etj.

Ku qendroni ju si miq dhe ku qendrojne miqte tuaj?

Teme e bukur dhe interesante ne ditet tona kur une mendoj se vertete eshte e veshtire te gjenden miq te vertete!
Nuk them se nuk kam miq me te cilet bisedoj edhe per problemet me secrete te miat,por dua te them se ata ndoshta nuk arrijne te te kuptojne apo te mos ta ofrojne ndihmen e tyre kur u duhesh me se shumeti!Por,nje 1 gje duhet ta kemi te qarte,para se te zesh miqesi me dike,duhet ta vleresosh mire besnikerine e tij qe pastaj t'ia qash hallin.
Sa per miq te nevojes dhe kenaqesise, eshte shume lehte te zesh miq te tille sepse nuk u detyrohesh edhe shume,nese ke ndonje nevoje per ta,e kerkon ndihmen e tyre,e merr ose jo,lehte ndahesh sepse nuk te lidh nje miqesi e vertete.Poashtu edhe ata te kenaqesise,eshte lehte shume te zesh njerez qe nepermjet tyre arrin te kenaqesh ne bisede apo gjera tjera.
Por,miq te vertete ka pak sot!!!!!!!!!!

turisti
13-10-04, 12:14
Une jam i fundit, hahahahahahaha. :wink: :P :P :P :P :wink:

Murgesha
13-10-04, 12:48
Teme e bukur dhe interesante ne ditet tona kur une mendoj se vertete eshte e veshtire te gjenden miq te vertete!
Nuk them se nuk kam miq me te cilet bisedoj edhe per problemet me secrete te miat,por dua te them se ata ndoshta nuk arrijne te te kuptojne apo te mos ta ofrojne ndihmen e tyre kur u duhesh me se shumeti!Por,nje 1 gje duhet ta kemi te qarte,para se te zesh miqesi me dike,duhet ta vleresosh mire besnikerine e tij qe pastaj t'ia qash hallin.
Sa per miq te nevojes dhe kenaqesise, eshte shume lehte te zesh miq te tille sepse nuk u detyrohesh edhe shume,nese ke ndonje nevoje per ta,e kerkon ndihmen e tyre,e merr ose jo,lehte ndahesh sepse nuk te lidh nje miqesi e vertete.Poashtu edhe ata te kenaqesise,eshte lehte shume te zesh njerez qe nepermjet tyre arrin te kenaqesh ne bisede apo gjera tjera.
Por,miq te vertete ka pak sot!!!!!!!!!!

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

sadik 5553
13-10-04, 21:08
miku i mir dihet ne ditet e veshtira

Urata
17-10-04, 02:45
Ka dhe u besoj! Kategoria e trete vlene per mua.

O provoni miqesin me Gjebrailin!

Urata
12-08-05, 02:50
Ka dhe u besoj! Kategoria e trete vlene per mua.

O provoni miqesin me Gjebrailin!

GURI SYLAJ
12-08-05, 10:18
Populli, nga pervoja, miqesine e ndau ne tri grupe:

1. Miku qe mund dhe duhet te pritet tek guri i oxhakut, d.m.th. ne mesin e familjes.

2. Miku qe duhet te pritet e te percillet vetem ne ode, dhe

3. Miku qe duhet te pritet dhe te percillet vetem tek dera e oborrit.

Kjo ndarje eshte shume domethenese dhe padyshim e ka arsyen e vet.

Me nderime Guri Sylaj

Domira
15-08-05, 23:28
Fale Zotit qe ka miq te vertete.

Miqesia e verte qendron te pika i trete i nderuar Honesty.


Me nderime

Domira

e_martumja
16-08-05, 13:52
Miqsia e vertet egziston por eshte e veshtire ta gjejsh se ka ardh nje kohe e veshtire sepse ka shume njerz qe miqsohen apo i mashtrojn vetem per interes.
Cdo person ka nevoj te shpalos te gjithat qe i ka ne zemer tek nje personi qe ka besim, Me ja shtrri nje dore mikut per te japur ndihme miqsore.
Une per veti kam nje shoqe + motra e saj qe i dua sikur motret e mija dhe qe 9 vite jemi shoqet te ngushta, edhe mbas marteses kemi kontakt ne cdo aspekt jemi per njonen tjetres,dhe jam mirenjohese qe prind e saj me dojn sikur femije te tyre dhe i faliminderoj shume se kur nuk ishin prind te mi ata i kan zavensu.
Ne realitet tjera shoqe nuk kam por befasisht ka lindur nje shoqeri te vertet ne mesin e internet. Kam knaqsi te vertet qe lindi kjo dashuri ne mesin nje mashkull dhe nje femer.sepse eshte ne cdo moment duke me ndegjuar dhe ndimuar dhe ma jep buzqeshjen.
Mirekuptimi dhe toleranca, edhe drejtsija egziston tek nje shoqeri e vertet.
E verteta e vrerret njeriun eheheh pra nje shok te mire apo shoqe te thot te verteten ner sy.
Zoteri Honesti 3 piket qe i keni shkruar jane te nevojshme per nje miqsi te vertet por sidomos keto fjal:

3. Miqesi te Vertete. Me keto miq vleresoni miresine e personit, cilesine e karakterit te tij/saj, virtytet, bukurine morale, tolerancen, mirekuptimin ndaj njeri-tjetrit etj.

Te faliminderoj per temen e qilluar.

Me rrespekt e_martumja :wink:

Tomori
16-08-05, 16:07
"e martumja" shkruajti:
Ne realitet tjera shoqe nuk kam por befasisht ka lindur nje shoqeri te vertet ne mesin e internet. Kam knaqsi te vertet qe lindi kjo dashuri ne mesin nje mashkull dhe nje femer.sepse eshte ne cdo moment duke me ndegjuar dhe ndimuar dhe ma jep buzqeshjen

-flm shume''e_martumja'' ...me vjene mire ce paskeni kuptuar..
tungji... :wink:

Honesty^uk.
16-08-05, 16:35
DOMIRA dhe e_martuara keni pershendetjet e mia te perzemerta, per vleresimin e temes

Me respekt
Honesty

Urata
16-08-05, 21:45
Shoqeri te vertet, neqoftese neve jemi vete te vertete!

Urata
16-08-05, 21:46
ps: Honesty t'pershendes!

Nice_BoY
30-08-05, 12:42
vetem nje mikesh t`vjeter e kam aja esht Sy_Kaltra :D

Sy_kaltra
30-08-05, 12:45
vetem nje mikesh t`vjeter e kam aja esht Sy_Kaltra :D

dhe per jet dhe mot miē do te mbesim Nice_BoY :wink:

Nice_BoY
30-08-05, 12:56
vetem nje mikesh t`vjeter e kam aja esht Sy_Kaltra :D

dhe per jet dhe mot miē do te mbesim Nice_BoY :wink:

:wink:

Psikologu
01-09-05, 09:57
Gabimet dhe mosmarrveshjet tona nė fushen e moralit shkaktohen nganjihere , sepse ne i shikojm njerezit sikur ata tė jenė krejtesisht tė keqinj , ose krejtesisht tė mirė. ( L. Vovenarg)

Kaltrushi
01-09-05, 11:04
[size=18]pershendetje.une mendoj se per te patur miq te vertet duhet vet njeher te jesh nje shok apo shoqe e vertet (pa keqkuptime)....ather edhe mund te vertetosh se kend e ke mik te vertet.....

kurse qfar cilsoj une tek nje shoqeri e vertet......ka shume pike qe cilsohen, por nuk esht gjithnje vetem nje person me te gjitha ato gjera....

une perveti si nje shoqe jam shume per shoqerin e mire....sepse mundona gjithnje te gjindem prane kure kane nevoj apo kure jane ne nje situat jote mire, por edhe jam nje tip qe kure shof se nje shok apo shoqe nuk vepron diqka mire e them dhe mundona deri ne maximum te sqaroj qe te mos ket keqkutpime

nga kjo shoqeri e imja pres te njeten gje apo edhe me shume.....NATYRISHT MOS TE HARROHET ME GJDO SHOQERI DUHET TE KET NJERIU NJE DISTANC, SEPSE EDHE TE HAPESH SHUME NUK ESHT E NEVOJSHME.........

une MENDOJ SE NJERIU GJEN SHPEJT MIQE POR DUHET DITUR TI MBAJE DHE TI VLERSOJ SIQ E FITOJN DHE DUHET PROVAR MIQT E VERTET SE ESHT NE PYETJE INTERESI APO VETEM SHOQERIJA E FORT [size]

Honesty^uk.
10-11-05, 18:57
Po por jane shume te pakte

turisti
10-11-05, 19:09
Po por jane shume te pakte


Mos u bafsh i njofshem ja mos fitofh ne lloto se lajmerohen si kėrmilla pas shiut. :wink:

Honesty^uk.
10-11-05, 19:12
Po por jane shume te pakte


Mos u bafsh i njofshem ja mos fitofh ne lloto se lajmerohen si kėrmilla pas shiut. :wink:


hahhahahahahaahhaha
kam kaluar edhe neper ate shteg :wink:

Murgesha
10-11-05, 19:22
Miku i mirė me shumė shokė. :lol:

Ai i keqi as me vetveten. :(

Honesty^uk.
10-11-05, 19:30
Miku i mirė me shumė shokė. :lol:

Sa te kan strajcen Plot

Ai i keqi as me vetveten :wink:

shok i dreqit

:wink:

doGzona
10-11-05, 19:54
Miqesia e vertet tregohet ne ditet e veshtira.

turisti
11-11-05, 00:48
HIJA e njeriut,shpeshhere i perngjan miqesise:[b]zhduket persi t'perendoje dielli. :wink:

Arb
11-11-05, 00:50
A ekzistojne miqe te vertete?

Besoj se ekzistojne. Por edhe ata lindin, zhvillohen dhe vdesin si miqe.

Varet tash se zgjat gjithe ai proces...

vjeshta
11-11-05, 00:51
Per te pasur miq ,duhesh te tregohesh mik

turisti
11-11-05, 00:59
Per te pasur miq ,duhesh te tregohesh mik

Kur t'shkojsh atje,edhe hija do te zhduket.... :wink:

vjeshta
11-11-05, 01:02
Kam pas nevoj per miq ,dhe kam pas ndihmen e tyre

turisti
11-11-05, 01:04
Kam pas miq,por nuk me kan me. :wink:

vjeshta
11-11-05, 01:05
Me pas nevoj per miqesi tende nuk po e ofrojshe a :roll:

turisti
11-11-05, 01:08
Me pas nevoj per miqesi tende nuk po e ofrojshe a :roll:

Zemren time gjithmone do ta kesh mik te vertete-nese te paraqitet nevoja.....edhe pa nevoje. :wink:

vjeshta
11-11-05, 01:12
Ndihma e mikut kerkohet me nevoj,nuk merzitet per gjitheqka :lol:

turisti
11-11-05, 01:13
Ndihma e mikut kerkohet me nevoj,nuk merzitet per gjitheqka :lol:

Une jam miku per ēdo stinė. :wink:

vjeshta
11-11-05, 01:19
Miku i armikut nuk mund te jete miku yt :wink:

turisti
11-11-05, 01:22
Nese don m'iu hakmarr dikujna-epja motren per grue,hahahahahahaahahahahaahahahahahaahahahahaahah ahaha. :wink:

vjeshta
11-11-05, 01:25
Cilen po e don Veren apo Pranveren :lol:

turisti
11-11-05, 01:28
Cilen po e don Veren apo Pranveren :lol:

Momentale e dua,hahahahahahaahahahahahaahahahaahahahaahahahaha aha :wink:

vjeshta
11-11-05, 19:46
Cilen po e don Veren apo Pranveren :lol:

Momentale e dua,hahahahahahaahahahahahaahahahaahaha. :wink:
Po more te dyjat mentalisht momentalisht mire jan :wink:

Po more ka miq te vertet (po rri ne tem)

i_riu_45
11-12-05, 11:38
Ka por fatkeqsisht pak e nė mesin e tyre ėshtė edhe qeni.

Tomori
11-12-05, 11:41
PO ka por fatkeqesishte jane 0.1% te vertete prej gjithe shokve qe i kemi

Domira
11-12-05, 13:54
Po ekzistojne, por ne 1000 eshte 1.

Tomori
11-12-05, 14:07
Po ekzistojne, por ne 1000 eshte 1.
hahahahaha,,, kesaj i thuan 0.1% :wink:

Reana
12-12-05, 08:39
:roll: :? :arrow: :?:

Une kam plot miq te vertete! I paqa gjithmone :P
Jane stabile, jane te qendrueshem;s'ju del afati kurre, s'me deshprojne kurre-Nuk e quaj mik/eshe askend lehte, por ata qe i fus ne grup si te tille, behen pjese e perhershme e jetes sime! :P :wink:

Kaltrushi
12-12-05, 09:52
Nese don m'iu hakmarr dikujna-epja motren per grue,hahahahahahaahahahahaahahahahahaahahahahaahah ahahahaahahah. :wink:


:roll: ?!?!?!? :roll:

Kaltrushi
12-12-05, 11:55
mik/e i vertet esht ai/ajo qe

te kupto apo qe mundohet te kupton
ai/ajo qe te kshillon kure esht nevoja
qe esht ne gjendje te rrezikoj diqka per te ndihmuar


... por une mendoj se pa MIQESI diqka ne jete te humb apo te mungo...
per at edhe gjdo here them BESNKIK BEHU E BESE MOS ZE...

turisti
12-12-05, 12:19
:roll: :? :arrow: :?:

Une kam plot miq te vertete! I paqa gjithmone :P
Jane stabile, jane te qendrueshem;s'ju del afati kurre, s'me deshprojne kurre-Nuk e quaj mik/eshe askend lehte, por ata qe i fus ne grup si te tille, behen pjese e perhershme e jetes sime! :P :wink:

Reana e nderuar,

"Afati i perdorimit" i miqeve tu ,me pelqen.A ban te antarsohem??? :lol: :lol: :wink:

thjeshte & sinqerte,
TURISTI. :P

Gentiana
12-12-05, 14:29
Pasi qe mendoj se jam shoqe mjaft e mire, sigurisht se kam shoqeri te njejt, kur te me duhet ndihma dhe keshilla e tyre te jen per mu dhe te me keshillojn kur duhet dhe si duhet.

Po, Egzistojn Miq te vertet.

SFA
12-12-05, 16:06
MIKU ĖSHTĖ MIK,
NĖ TĖ KEQ E NĖ RREZIK.
(Paaaaaaaaaaakkkkkkkkkkkkk ka tė tillė).
Por, ka!

Vera
12-12-05, 16:26
po more si nuk egzistojn miq te vertet.

SFA
12-12-05, 16:34
Vera:

po more si nuk egzistojn miq te vertet.Ti qenke me fattttt... (pra)

Reana
12-12-05, 16:45
Reana e nderuar,

"Afati i perdorimit" i miqeve tu ,me pelqen.A ban te antarsohem??? :lol: :lol: :wink:

thjeshte & sinqerte,
TURISTI. :P

:lol: :wink:

Turisti i nderuar,

FLM per interesimin per te qene pjese e ketij grupi :oops: , dhe mund te them se i ploteson shumicen e kritereve :wink: :lol: :!:

Barbaroza
12-12-05, 17:54
Miku i mire verehet ne te keq,se ne te mire e dijme te gjithe :lol:
Mendoj se ka miq te vertete,si jo? :wink:

vushtrria
12-12-05, 17:59
Po gjithmon do te ket miqesi,sa edhe toka te ket njerez :wink:

turisti
13-12-05, 00:36
Reana e nderuar,

"Afati i perdorimit" i miqeve tu ,me pelqen.A ban te antarsohem??? :lol: :lol: :wink:

thjeshte & sinqerte,
TURISTI. :P

:lol: :wink:

Turisti i nderuar,

FLM per interesimin per te qene pjese e ketij grupi :oops: , dhe mund te them se i ploteson shumicen e kritereve :wink: :lol: :!:

Faleminderit e nderuara. :wink:

Vigani
13-12-05, 13:52
Po ekzistojne por shume rralle though...

A M"TREGONI PSE EKZISTOJNE MIQET?


Viganica

ps:momentalishte MIQ t'vjeter(andej Oqeani) vizitor ne shtepin e saj...!

Lona
16-12-05, 15:38
Kam bindjen se gjithe keta miqe ne FD jane te vertet !!!!!!!!!

Po egzistojne miqe te vertet, patjeter.

doGzona
03-01-06, 03:47
Shoku i vertete te preke ne plage, ne menyre qe ajo te sherohet me kohe.
Ka shoke/qe qe plaget t'i mbulojne perderisa ato te behen shume ne trup,
pastaj ai/ajo luan me ty, sepse kudo qe te preke, ti do te ndjesh dhimbje!

Gentiani
03-01-06, 03:53
Shoku i vertete te preke ne plage, ne menyre qe ajo te sherohet me kohe.
Ka shoke/qe qe plaget t'i mbulojne perderisa ato te behen shume ne trup,
pastaj ai/ajo luan me ty, sepse kudo qe te preke, ti do te ndjesh dhimbje!

vetėm le tė provoj, tė mė prekė nė plagė se i kam treguar shokun e vėrtetė :lol: :wink: Ato shėrohen vehtė :lol: :wink: se mjeku qė mė ėshtė tė mė prekė plagėt :lol: :lol: :lol:

Domira
03-01-06, 17:22
Patjeter se ekzistojne :D

Lonora
06-01-06, 00:12
Kur ta gjej nje ,ateher do ju tregoje se vertet egzistone miku i vertet!

e_martumja
06-01-06, 00:13
Kur ta gjej nje ,ateher do ju tregoje se vertet egzistone miku i vertet!


sa pranvera i paske qe ende se paske gjete???

Lonora
06-01-06, 00:21
e_martumja, sot eshte veshtire te gjeshe mik te vertet.

Kane thene se pa e ngrene nje thes kryp nuk mundesh ta njohesh nje njeri, por ka ardhe ajo kohe qe as nje these nuk mjaftone per ta njohure mire dikend!

Se njerezit po nderrojne si stina!

e_martumja
06-01-06, 00:32
e_martumja, sot eshte veshtire te gjeshe mik te vertet.

Kane thene se pa e ngrene nje thes kryp nuk mundesh ta njohesh nje njeri, por ka ardhe ajo kohe qe as nje these nuk mjaftone per ta njohure mire dikend!

Se njerezit po nderrojne si stina!


Nuk e ke fort keq se jemi tu jetu me nje kohe te veshtire dhe njerz et dojn veq per interes,por ka nje miqsi te sinqert dhe et vertet edhe pse veshtire eshte me gjete.....................

Psikologu
06-01-06, 01:04
Miqesia nuk gjindet kurrė sikur njė lack nė rrugė , edhe pse shumė kerkojnė te ken njė mikė tė mirė , por ne fakt , harrojnė tė jenė vetė miku i mirė i dikuj.

Miku i mirė njifet ne ditet e veshtira , ndersa sa me shumė miq aq me shumė armiq.
Shokė dhe mik -dallim i madhė.

FrEsKiA
06-01-06, 11:20
Une mendoj se po, ekzistojne mic te vertete dhe jam e kenaqur nga qe kam mesuar shume prej tyre...!

Zana_ch
06-01-06, 23:30
une kam miq/mikesha te verteta por i kam shum te vjeter qe nga femirija ....ndersa sa i perket kohes se fundit eshte pak veshtir me gjet miq/mikesha te vertet....une mendoi se veq e kan per interse dhe ate kals te miqsis nuk e quaj ndryshe veq ineresgjie......eshte veshtir me gjet mik apo mikesh te sinqert.....ndoshta gabohem por ky eshte mendimi im.

Psikologu
07-01-06, 00:19
Gjeje mikun , kur e din se je i gateshem pėr miqesi .
Aty kerkohet shumė , jo vetem fjala e embel.

doGzona
11-04-06, 04:51
Ndoshta ka ,por tani per tani nuk besoje !!

jadore
14-04-06, 22:49
-...A egzistojne miq te vertet ....

-....Po, nese ne jemi vete miqte e vertet . nje miqesi formuhet nga une, ti ,ata , ,qdo raporte miqesor eshte reflektime i vetevetes tone ...

halla e madhe
14-04-06, 23:04
-...A egzistojne miq te vertet ....

-....Po, nese ne jemi vete miqte e vertet . nje miqesi formuhet nga une, ti ,ata , ,qdo raporte miqesor eshte reflektime i vetevetes tone ...

Pergjegje me vende!:smile:

LOJETARI
14-04-06, 23:11
PO cfare pergjegje me vende moj halla e madhe kjo Jador eshte tranue veq prej veti niset !

Luana
14-04-06, 23:15
Une besoj qe ka. Keshtu me shkronja, asnje nuk eshte korrekt, deri sa te vije koha ti shoh live!

Murgesha
14-04-06, 23:17
PO cfare pergjegje me vende moj halla e madhe kjo Jador eshte tranue veq prej veti niset !
E nderuara Luana,
Pa dashur tė ndėrhyjė mes teje dhe Jador, mendoj se ajo ka tė drejtė.

Pėr tė patur miq tė mirė, duhet tė jemi edhe vetė miq apo jo??

Luana
14-04-06, 23:21
E nderuara Luana,
Pa dashur tė ndėrhyjė mes teje dhe Jador, mendoj se ajo ka tė drejtė.

Pėr tė patur miq tė mirė duhet tė jemi edhe vetė miq apo jo?? Ashtu eshte, por kam nje mendim se miqte e vertete kurre nuk i gjen ashtu sic je vete. Mos jam gabim, apo jo ?

doGzona
14-04-06, 23:25
Ashtu mendoj dhe une.
Per te krijuar nje mik te mire, duhet se pari te jesh vete nje i tille.
Duhet nisur nga vetja!

vendasi
14-04-06, 23:31
Une besoj qe ka , sepse me shkronja asnji nuk eshte korrekt per derisa te vjen koha me i pa live ... Nese vete jemi zemermire edhe miqte deshirojme te jene te njejte, nese jo atehere s'mundem te behem mik me ta..

Murgesha
14-04-06, 23:41
Ashtu eshte, por kam nje mendim se miqte e vertete kurre nuk i gjen se sic je vet. Mos jam gabim, apo jo ?
Nuk mendoj se je gabim, por edhe varet shumė se sa e mbiēmojmė veten pėr ti gjetur miqtė, ashtu siē jemi vetė.

vendasi
14-04-06, 23:44
Veshtire eshte te gjesh nje mikeshe si Murgesha:wink:

halla e madhe
14-04-06, 23:47
Po cfare pergjigje me vend moj halla e madhe. Kjo Jador eshte tranue, vec prej vetes niset !
Cdo gje niset prej vetevetes:smile: Jador meriton nje mpuq prej halles:cool:

Murgesha
14-04-06, 23:47
Veshtire eshte te gjesh nje mikeshe si Murgesha:wink:
Vendas tė falėnderoj, qė mė konsideron tė tillė.

LOJETARI
14-04-06, 23:54
Cdo gje niset prej vetevetes:smile: Jador meriton nje mpuq prej halles:cool: Hahahahaha. Po me duket sonte Halle, se edhe ti qenke "tranue". Hahhahaha........Po cfare puqje asaj duhet nge veshet !

halla e madhe
15-04-06, 00:03
Hahahahahah. Po me duket sonte Halle, se edhe ti qenke "tranue". Hahhahaha........Po cfare puqje asaj duhet nge veshet !
Sa me shume mpuqe qe po i mblidhen Jador, aq me shume vend po ze ne kendin e miqesise sone:wink:

Pershendetje nga halla e "trente":biggrin:

vendasi
15-04-06, 17:01
Vendas tė falėnderoj, qė mė konsideron tė tillė.Valla Murgeshe, kam qellu larg, se pa ardhe me ta pi nje kafe sot se kisha lane....E kalofsh kete te shtune sa me mire...

jadore
15-04-06, 22:13
.............Ju dua te gjitheve .....Jeni te jashtezakonshem................

vjeshta
15-04-06, 22:16
.............Ju dua te gjitheve .....Jeni te jashtezakonshem................
Faleminderit ........jeni e posacme .................ndoshta bej pjese edhe une ne kete te gjitheve :tongue:

Arb
15-04-06, 22:24
Po more, ekzistojne!

jadore
15-04-06, 22:38
Faleminderit ........jeni e posacme .................ndoshta bej pjese edhe une ne kete te gjitheve :tongue:--Si jo mori ..( edhe me bene kete pyetje se!! ) -Ke harruar se je nder te parat mike, qe me ftuat ne shoqerin e forumit....( nese do shkruaja nicka ketu do te duhej te adresoja Listen e Anetareve, prandaj e shkrova ne pergjithesi)

vjeshta
15-04-06, 23:08
--si jo mori ..( edhe me bene kete pytje se!! ) -ke harruar, je nder te parat mike qe me ftuat ne shoqerin e forumit....( nese do shkruaja nicka ketu do te duhej te adresoja Listen e Antareve (prandaj e shkrova ne pergjithesi)
Po ekzistokan miqte e vertete .

Murgesha
15-04-06, 23:15
Valla Murgeshe kam qillu larg se pa ardhe me ta pi nje kafe sot se kisha lane....E kalofshe kete te shtune mire...
Kuuu vėrtet mirė do tė ishte tė ishim afėr, ani sot kam bėrė fli me saē e pėr miqėsi tė kisha ftuar.

Ekzistojnė more miqtė e mirė si jo ani. :biggrin:

vendasi
16-04-06, 16:50
Kuuu vėrtet mirė do tė ishte tė ishim afėr, ani sot kam bėrė fli me saē e pėr miqėsi tė kisha ftuar.

Ekzistojnė more miqtė e mirė si jo ani. :biggrin: Opaaaaaa! Ani fli me sac. Kuku po moti s'kam hanger. I ka 3 vjet. Nejse kush ka edhe ha. Kam me i lepi gishtat n'terun sot. Ku e gjete bre at sac? Me siguri e ke pru prej Kosove:wink:
Por flm "se do t'me kishe ftuar".....
Ne qellon rasti te takohemi ne Gjilan, je e ftuar miqesisht me familjen tuaj per fli te une.
Vec kur po e shoh kete figure :biggrin: dic po behem skeptik.
Te pershendes.

Psikologu
16-04-06, 18:34
Miku i vertėtė nė ditet e veshtira , me veper , jo me fjalė .

Fillova to citime dhe fjalė tė lartė shenuara , sepse ne jeten njerzore , rastet e miqesis dhe tė shoqerisė sė mirė janė vetė bazė e asaj se cfarė ėshtė vetė personaliteti i vetenjeriut , qe ruan dhe kultiovon rrethin shoqerorė.
Ne tė kunderten , ka raste qe miresin dhe drejtesin ose vepren edhe e bejnė tė keqperdorurė disa , por sdo tė thotė qe ketu mbetet dicka si kushtė i vazhdimit tė miqesisi ,ose si kushtė i shkeputjes sė miqesis , sepse mendoj se cdo gjė duhet tė ketė njė sqarim , edhe pse shumė veta kan deshirė tė kenė miq tė mirė, tė jenė tė mirėpritur nga te tjeret , por rrjedhė pyetja se sa janė ata / ato miq e mikesha tė dikuj, sa janė real /e dhe sa janė tė gateshem tė bejnė dhe kontribojnė pėr dikend qė me tė vertet e quajnė mik ose mikesh.
Njeriu duhet tė jetė i pamvarur sa i perket jetes sė pergjitheshme sociale, por kjo fjalė edhe nuk pėrputhet shumė me realitetitn , sepse asnje njeri , nuk ia arrinė askund vetem , tė pakten as ujku ne mal nuk jeton vetem , ose nuk gjahton vetem.
Te mos mirrem me qeshtje private personale, por deri me sot jam i gezuar dhe i falenderuarė pėr shoqerin dhe miqesin qe e kam dhe qe e kam kultivuarė ne cdo kohė , vend dhe momentė , pamvarsishtė veshtiresive tė ndryshme , qofshin ato komunikuese , ekonomike , ose ato tė grads sė lartė qė kan qenė aty ketu tė shfaqura.

Domira
16-04-06, 21:59
Ekzistojne miq te vertete, miq te cilet miqesine e kane para egoizmit, miq te cilet kurre per asgje ne bote nuk idhnohen dhe japin shume per ta ruajt miqesine pergjithmone.
Fale Zotit qe ka miq te tille te cilet jetes i japin kuptim.

L_U_A_N_I
16-04-06, 22:20
Mė vjen keq. Me tė vėrtetė mė vjen shumė keq. Tė lutem shumė e nderuar, si mund tė na e shpjegosh neve se "miqtė po i jipkan kuptim jetės"? Ma shpjego mė drejtė, tė lutem shumė, kush i jep kuptim jetės, sipas teje?

Tė them fuqishėm se miqtė, eventualisht mund tė japin kuptime tė tjera nė jetė, por kuptimi i jetės nuk gjendet dhe s'ke pse e kėrkon te miqtė.
Respekt.

Paradox_13
16-04-06, 22:36
Ekzistojne miq te vertete, miq te cilet miqesine e kane para egoizmit, miq te cilet kurre per asgje ne bote nuk idhnohen dhe japin shume per ta ruajt miqesine pergjithmone.
Fale Zotit qe ka miq te tille te cilet jetes i japin kuptim. Cdo shkronje e radhitur pas ketij postimi, vecse do t'ja humbte kuptimin, prandaj nuk do shtoja asgje me teper.
Kjo pra eshte miqesia e vertete, me kuptimin e plote te fjales.

Murgesha
16-04-06, 22:41
Opaaaaaa! Ani fli me sac. Kuku po moti s'kam hanger. I ka 3 vjet. Nejse kush ka edhe ha. Kam me i lepi gishtat n'terun sot. Ku e gjete bre at sac? Me siguri e ke pru prej Kosove:wink:
Por flm "se do t'me kishe ftuar".....
Ne qellon rasti te takohemi ne Gjilan, je e ftuar miqesisht me familjen tuaj per fli te une.
Vec kur po e shoh kete figure :biggrin: dic po behem skeptik.
Te pershendes.
Si shenjė miqėsie, e pėrdora atė figurė qe tė cliroj, qė kur tė vish me hėngėr fli, tė hash pa ndrojtje, por si mik.

Dhashtė Zoti e jemi shėndosh e rehat e ndoshta edhe kemi fatin tė takohemi nė Gjilanin tonė tė bukur.

Paradox_13
16-04-06, 22:47
Mos harroni Murgesha, ktheni edhe ne Viti. Keni miq edhe ketu:smile:

Murgesha
16-04-06, 22:57
Mos harroni Murgesha, ktheni edhe ne Viti. Keni miq edhe ketu:smile:
Pėr tė mirė Paradox. Bile, nėse jeton nė Viti, nuk do tė ishte keq tė organizojmė njė Party me flia, nė parkun e qytetit, para Shtėpisė sė Kulturės.

Paradox_13
16-04-06, 23:09
Pėr tė mirė Paradox. Bile, nėse jeton nė Viti, nuk do tė ishte keq tė organizojmė njė Party me flia ,nė parkun e qytetit, para Shtėpisė sė Kulturės. Hahaha! Bile edhe shume afer parkut, sa qe nese e ndezim zjarrin per fli para Shtepise se Kultures, mund ti fryj nga shtepia ime.

Domira
16-04-06, 23:16
Mė vjen keq. Me tė vėrtetė mė vjen shumė keq. Tė lutem shumė e nderuar, si mund tė na e shpjegosh neve se "miqtė po i jipkan kuptim jetės"? Ma shpjego mė drejtė, tė lutem shumė, kush i jep kuptim jetės, sipas teje?

Tė them fuqishėm se miqtė, eventualisht mund tė japin kuptime tė tjera nė jetė, por kuptimi i jetės nuk gjendet dhe s'ke pse e kėrkon te miqtė.
Respekt.
Meqense tema ben fjale per miqesine, atehere e vendosa rendesine e mikut ne jeten e njeriut, konkretisht ne jeten time.
Miku, njeriut ia lehteson dhimbjen. Miku, na fal kur gabojme. Miku, na ndihmon kur kemi nevoje per ndihme. Miku, na gezon kur kemi gezime. Miku, qan dhe qesh me ne. Miku, na jep krahe qe te punojme. Miku, gezohet per sukseset tona.
Miku e ka vendin e vet ne jete ashtu si e ka vendin e vet edhe familja e ka raste kur miku behet edhe me i afert se nje anetar i familjes

Sa mire eshte te kesh miq dhe te jesh mik edhe vete!

turisti
11-05-06, 21:31
Miq - po, te vertete - veshtire.......

Dimri
12-05-06, 10:52
Miq te vertet ne ket kohen e sodit esht veshtir te gjejsh.

Psikologu
12-05-06, 14:47
Miq tė vertet !

Dikuj sa mė shumė tė i tregosh respekt dhe sinqeritet , aq me shumė tė nenvlerson , pra , pėrfundimishtė , miq tė vertet eshte sot veshtirė me gjetė.
Ata /ato qė i kam , i kam qe sa kohė por jo veq si miq , por edhe si anetar tė familjes , e disa tė tjerė qe se din se cka do tė thotė tė jesh mik i dikuj ,se dijnė se cka eshte respekti , kritika , me ata ska nevojė as tė mundohesh ti tregosh ose ti sqarosh se cka eshe miqesija e vertet.
Ne rrethin e mikut , cdo here duhet tė jetė njeriu i gatshem tė pranon sygjerime , kritika dhe keshilla, ose edhe tė jap keshilla.
Qudi , qė ne personalitetin tim , nuk me pengojnė ato gjera aspak dhe ne fakt , shpesh edhe konsutohem me miq se si tė i behet kesaj dhe asaj , por edhe ense shprehin nervozitet ,nuk u hidherohem , sepse i kam miq , edhe nese u shprehi nervozitet nuk me hidherohen sepse i kam miq.
E tash , hec e trgeoj dikuj respekt kur se din se cka eshte respekti , por atė e quan si nenqmim.
MIku i shumė kuj nuk ėshtė i askuj , dhe qudit fakti se shpesh njerezit bijnė ne konflikt se ky dhe ai tha e perse tha , e kjo eshte dukuri e asaj qė sa me shumė miq , aq me shumė armiq.
Mos ankohi kur tė ndegjoni fjalė e thenje sepse vetė keni hapur dyert e tilla qe tė beheni miq te cdo kuj.
NJeriu duhet tė ketė princip dhe parim ,e njeriu pa princip, nuk ka as qetesi , as lumturi as pėrparesi ,s epse se din se cka don , si don dhe perese don , por jeton ne ajrė.
Nuk me ka ndodhurė akoma deri me sot qe mikun ose mikeshen tė e perdori pėr interesa tė mija tė cfarė do lloji qofshin .
Dikush e ka synin e qenit .

laliloli
12-05-06, 17:17
Miq - po, te vertete - veshtire.......

Turisti, nese nuk jane te vertet-ateher nuk jane miq .

turisti
12-05-06, 18:47
Turisti, nese nuk jane te vertet-ateher nuk jane miq .

Mvaret Lali i nderuar,sepse luta e 1999 me ka treguar fytyren e vertete te " miqve te vertete" per te cilet kam besuar gati se 20 vjet ashtu dhe me ne fund jeta ma ka argumentue ndryshe........

Drinni
12-05-06, 19:59
[QUOTE=Psikologu]Miq tė vertet !


MIku i shumė kuj nuk ėshtė i askuj ,

I nderuar Psikologu, jam plotshisht dakord me juve ketu.

Prandaj edhe kam shkruar dikund nje fjal te urt me shtesen

Armiku i mikut tim eshte edhe armiku im

Drinni
12-05-06, 20:16
Erdhi djali te shtepia dhe i flet te atit se paska shum shok dhe jarana,

nje dit prej ditesh, i ati thrret birin se si tia bejn te fshehin kufomen qe kishte ne podrumin e shtepis, biri im ti ke shum shok, mos perto dhe thirre njerin nga ata e ta hudhim ne lum, niset trimi te njeri te tjeri shok, askush sdon te ket me vrasje pun. Kthehet i deshpruar dhe i tregon te atit si kish vajtur puna, po mir i thot i ati shko dhe ma thirr nje mik timin, un kam vetem nje mik. Niset djali me plot medyshje dhe troket ne deren e mikut te vetem te te atit, i tregon per ngjarjen dhe ay pa nje pa dy ja behen te miku i tij poashtu i vetem.
Kur erdhi miku i vertet per ti ndihmuar mikut te tij te vetem te vertet, ne oborrin mbi skar po piqej nje dash dhe nuk mungonte as vera e mir.

Miqt e vjeter ngrinin dolli dhe nuk u vinte teper te kshillonin djalin e ri se"MIKU I MIR NE DITE TE VESHTIR"

turisti
16-05-06, 10:58
Miq te vertete dhe te vetem jane miq qe i kemi krijuar ne femijeri.

Reana
22-05-06, 05:05
po.


......................

vendasi
26-05-06, 05:56
Miq te vertete dhe te vetem jane miq qe i kemi krijuar ne femijeri.
Eh Turisti ku mi gjete ata qe i kemi krijuare ne fejmiri?????????

E|iza
07-06-06, 00:37
Miqe te Vertet eshte shum veshtire me i gjet me kete dua te them qe ka por shum pak apo rall

ju pershendes me respekt !!!

turisti
07-06-06, 14:27
Eh Turisti ku mi gjete ata qe i kemi krijuare ne fejmiri?????????

Nese jo ne praktike,ateherit ne kujtime,i nderuar. :smile:

gjimnazistja
16-07-06, 21:23
miqt e vertet duken ne rrezik por per mendimin time si nuk ekzistjon por vetem kur te duan pa asnje interes

Dea IS
17-07-06, 12:23
Jam shume me fat qe kam miq te vertete. Kam shoqe me te cilat njihemi qe nga femijeria dhe ende vazhdojme te takohemi sa here qe kemi mundesi. E mira eshte se ne kemi nje shoqeri shume te paster mund te flasim per gjithcka , te qeshim por edhe ti ndihmojme njera tjetres sa here qe ka nevoje per ndihmen tone.

Zero Cool
17-07-06, 23:55
Kam shume miq "te vertete" por miku me te vertete i vertete i Zero Cool-it jam une vet !

LOJETARI
17-07-06, 23:57
Kam shume miq "te vertete" por miku me te vertete i vertete i Zero Cool-it jam une vet !

hahahahah a po e tradhtoni najhere njeri-tjetrin hahahahahah............

Zero Cool
17-07-06, 23:58
hahahahah a po e tradhtoni najhere njeri-tjetrin hahahahahah............
Edhe po vet a ? Veq kur spo mujm qy ahahahahhahaa

Vin-Diesel
18-07-06, 19:48
EGZISTOJ ...ata qe Egzistojn per mua Egzistoj dy her per ata !

turisti
04-08-06, 17:54
Egzistojne,por ku jan se,hahahahahahahahahahahahahahahaahhahahahahaahaha hahahahahahahahaahahahahaha.

Guri i madh
06-08-06, 00:10
ka miq te vertet por nuk duhet te kerkoj shum nga miqt nese une nuk muj aq shum me kontribue per ta miqsia nuk duhet te lidhet per interes po nese me duhet ndihma normal qe maspari duhet ti drejtohna mikut.

emine
20-03-08, 09:44
Shoqeria e vertet ekxziston!Po shum rradhe hasim ne Miq/mike te mir!

Agolli
22-03-08, 11:57
Po, egzistojne, .ne jeten reale, kam shume miq, njo a dy-a ,qaty, ketu!

Linka_pz
22-03-08, 17:28
Mendoj qe ekzistojne Miq te vertet ,por jan shume te rralle.

gjini
22-03-08, 23:21
Mendoj qe ekzistojne Miq te vertet ,por jan shume te rralle.

Mire je pergjigj por me ransi eshte se ka miqe te vetet dhe pa interes.
Une, e kam veshtire te sigurohem se dikush mundet te jet miku apo mikesha ime por ama kur te sigurohem- Di ta respektoj ate dhe ta permbaje ne secilen kohe dhe situat, kurr nuk do ja kisha kthy shpinen.

egi
22-03-08, 23:25
Ka..po kurre jo ne ate menyr qe une i shoh...i idealizoj..dhe pastaj me del idhnim

rilinda
23-03-08, 13:57
NUK KA MIQĖSI TĖ VĖRTETĖ.
Interesi i ka hyrė secilit nė gjak, duke e njomur shumė miqėsinė.

Shpeshherė bėhemi pasiv nė kultivimin e miqėsisė duke harruar se duhet bėrė pėrpjekje tė vazhdueshme, kujdes e vėmendje pėr ta ruajtur atė.

e_martumja
23-03-08, 14:04
Po egzistojne miq te vertet, ndoshta ndoniher eshte veshtire me gjete per dikend...

selvija
25-03-08, 15:31
Miqt hmmm..shumica sa kesh qura e qurana ke miq e jarana....shum pakk qe eksistojn ne kete dynja te rrejshme...:rolleyes:

LABI
25-03-08, 15:43
NUK KA MIQĖSI TĖ VĖRTETĖ.
Interesi i ka hyrė secilit nė gjak, duke e njomur shumė miqėsinė.

Shpeshherė bėhemi pasiv nė kultivimin e miqėsisė duke harruar se duhet bėrė pėrpjekje tė vazhdueshme, kujdes e vėmendje pėr ta ruajtur atė.

Fjalen interes nuk duhet perceptuar si dicka e keqe , qe eshte e gjveshur prej cdo virtyti , vlere ideale .. Nuk duhet pare si dicka qe asocon vetem ne idene e perfitimit material apo interes i perfitimeve te ngushta personale ... qe ne instancen e fundit nje nje menyre apo tjetrin marrine KARAKTER MATERIAL (perfitues)..

Fjala interes nuk eshte fjale e rezervuar (qe perdoret ) vetem per FJALORIN EKONOMIK

INTERESI ESHTE - AJO QE ZGJONE DESHIREN PER T'U SOCIALIZUAR/SHOQERUAR/SHKEMBYER/ .. per t 'marre dhe dhuruar nga nje person GJERAT QE KONSIDERONI QE JU BASHKOJNE DHE JU BEJNE TE NJEJET ME NJE PERSON.

ESHTE PIKERISHT INTERESI I TE MIRES SE PERBASHKET AJO QE PERAFRON DY PERSONA, COFTE NE BIZNES , COFTE NE MARDHENIE INTIMITETI (dashuri, fejese , martese).

Nje person deshiron t'jete pjese e qenies, realitetit te nje personi tjeter .. apo te behet pjese e qenies, realitetit, jetes se vete... pasi qe eshte ne interes te qenies se tij dhe te vlerave te tije ideale qe nje person i ka te kultivuara (dhe kultivon) per boten , jeten ne pergjithesi ......Pra, ESHTE INTERESI (lexo dhe kupto) -> GJERAT E PERBASHKETA, GJERAT , VLERAT IDEALET E NJEJTA ATO QE I PIKETAKOJNE , PERPLASIN INTERESET TONAAA SI QENIE SOCIALE- (te shoqerueshme).

gjini
26-03-08, 09:20
NUK KA MIQĖSI TĖ VĖRTETĖ.
Interesi i ka hyrė secilit nė gjak, duke e njomur shumė miqėsinė.

Shpeshherė bėhemi pasiv nė kultivimin e miqėsisė duke harruar se duhet bėrė pėrpjekje tė vazhdueshme, kujdes e vėmendje pėr ta ruajtur atė.

Miqesine mundesh me e vertetue ne disa menyra dhe , kurr mos harroni se miqesine apo si te quhet ndryshe shoqerin e vertet mund ta gjen njeri.
Per te jetua ma gjat shoqeria e vertet duhet te kujdesemi per te

gjini
26-03-08, 09:25
Ka..po kurre jo ne ate menyr qe une i shoh...i idealizoj..dhe pastaj me del idhnim

Egi, te pershendes dhe te keh kujdes qe ne fillim e dallon mikun apo mikeshen e vertet. pra nese e takon nje njeri te till do te thot se i ke ra lotos.
Pra , gjithmon dikush fiton loto-

Honesty^uk.
23-03-09, 14:12
Egzistojne,,,por ishalla nuk na behet per ti vene ne prove


Honesty

Jana
23-03-09, 14:15
Po egziston...

GURI SYLAJ
23-03-09, 15:33
Sigurisht!
Keni te drejt Jana.
Por, duhet pyet veten ne kete pasqyre,sa une jam nje mik i vertete per te tjeret!!??

Arkza
23-03-09, 15:34
Muj te them Lirisht se po ... Veq mos te presum kete nga shume kush , Kuptohet vetum nga Miqet te mir dhe te vertete !

Diana007
03-12-09, 13:31
po... vetem nese je ti nje i till !

Jana
03-12-09, 13:33
Sigurisht!
Keni te drejt Jana.
Por, duhet pyet veten ne kete pasqyre,sa une jam nje mik i vertete per te tjeret!!??

Prandaj kam thene ....dhe jam e bindur per kete...

pasioni_
03-12-09, 13:49
Si diamanti nė natyrė qė gjendet rrallė, poashtu janė edhe miqėt e vėrtetė.

Idila
03-12-09, 13:53
Si diamanti nė natyrė qė gjendet rrallė, poashtu janė edhe miqėt e vėrtetė.
Njė diamant e fitove nė reputacion...lexo...! :-)

pasioni_
03-12-09, 13:59
Njė diamant e fitove nė reputacion...lexo...! :-)

Motra ėshtė motėr, vėllai ėshtė VĖLLA, por MIKJA e MIKU mbeten deri nė fund tė jetės MIQĖ!

ritaaa
03-12-09, 14:27
Per mendimin tim po egzistojn miq e shoqri te vertet.
une kam mikesha edhe miq te mir dhe shum besnikri kan
kam nga ato/ata qe nuk ka gje mat vlefshme se ta
por aman edhe vet ju rri besnike e mikesh e vertet
se te miren duhet ta shperblesh me te mir.


Ka edhe ato jam shum e sigurt 100%

nga ritaaa