PDA

View Full Version : Poezi nga mrika...


Mrika
28-10-04, 08:11
I hap duar lart ne qiell ai per mua esht si diell,
por e lumtur prap nuk jam at afer nuk e kam...
Zemra ime per at qan, se me duket edhe nje vajz
tjeter ai e dashuron...
Pse or zot nuk me ndihmon, thuaj ti ati djali,
se un pa at nuk mund te jetoj....
E di dashurin nuk mund ta fitoj me zor,
por un mund te per djalin qe e dua te luftoj...
Dhe ne luft gjith njeri do te FITOI!


MRIKA