PDA

View Full Version : Kush eshte me rendesi DASHURIJA apo PASURIJA


zeshkani_i_embel
08-11-04, 23:45
pershendetje per te gjithe lu lutem ēdo person te jap komentin flm.

turisti
09-11-04, 00:21
Pershendetje per kete teme dhe ty,zeshkani_i_embel.

Varet prej njerit,karakterit t'vet,interesat e tij ne jete,deshirat,drejtimin dhe idejat ne koken e vet.

Prej dashurise nuk jetohet,prej pasurise-po.
Pasuria ua shtrengon zemren-dashuria e zgjeron.
Dashuria ju ben te lumtur,pasuria ju ben vetjak.
Me pasuri s'un bleni dashuri,me dashuri jeni shpirterisht i pasun.
Kur jeni te pasun,ju mungon dashuria.
Kur jeni te dashurum,nuk ju kujtohet pasuria.


Per shumicen e njerezve te thjeshte,ky kombinim : Pasuri - Dashuri, eshte i pa kombinuar,sepse, ose i mungon pasuria,ose nuk kan kohe per dashuri.Ka edhe raste ku te varferit enderrojne per pasuri duke e haruar dashurine,dhe raste ku te pasurit vuajne per dashuri sepse nuk i duket interesant pasuria. Njeriun e terhek gjithmone ajo e kunderta,por,ka edhe tjera raste.

Tere jeten kam qene per dashuri :arrow: qetesimin shpirteror prej te cilit burojne te gjitha rruget,ashtu eshte edhe sot: UNE JAM PĖR DASHURI. :P :P :P :P :P :P

Me nderime,TURISTI. :wink:

Buli_00
09-11-04, 01:11
Dashurija rrėzon dhe pėrmbysė edhe male. Krijon oqeane dhe bėn tėrmete...Thyen vargonjė dhe shkrinė ēeliēe. Dashuria shemb edhe vullkane!
Qė nė momentin kur pushon ndjenja e dashurisė, jeta e humb kuptimin dhe pasuria, sado e madhe qoftė, nuk ka vlerė!

Tė kuptohemi drejtė. Atdheu ėshtė edhe pasuri e edhe dashuri!

dr1ta
09-11-04, 01:57
Pershendetje per kete teme dhe ty,zeshkani_i_embel.

Varet prej njerit,karakterit t'vet,interesat e tij ne jete,deshirat,drejtimin dhe idejat ne koken e vet.

Prej dashurise nuk jetohet,prej pasurise-po.
Pasuria ua shtrengon zemren-dashuria e zgjeron.
Dashuria ju ben te lumtur,pasuria ju ben vetjak.
Me pasuri s'un bleni dashuri,me dashuri jeni shpirterisht i pasun.
Kur jeni te pasun,ju mungon dashuria.
Kur jeni te dashurum,nuk ju kujtohet pasuria.


Per shumicen e njerezve te thjeshte,ky kombinim : Pasuri - Dashuri, eshte i pa kombinuar,sepse, ose i mungon pasuria,ose nuk kan kohe per dashuri.Ka edhe raste ku te varferit enderrojne per pasuri duke e haruar dashurine,dhe raste ku te pasurit vuajne per dashuri sepse nuk i duket interesant pasuria. Njeriun e terhek gjithmone ajo e kunderta,por,ka edhe tjera raste.

Tere jeten kam qene per dashuri :arrow: qetesimin shpirteror prej te cilit burojne te gjitha rruget,ashtu eshte edhe sot: UNE JAM PĖR DASHURI. :P :P :P :P :P :P


Ma mire askush nuk mundet me pershkru :) :D
Me nderime,TURISTI. :wink:

turisti
09-11-04, 02:04
Pershendetje per kete teme dhe ty,zeshkani_i_embel.

Varet prej njerit,karakterit t'vet,interesat e tij ne jete,deshirat,drejtimin dhe idejat ne koken e vet.

Prej dashurise nuk jetohet,prej pasurise-po.
Pasuria ua shtrengon zemren-dashuria e zgjeron.
Dashuria ju ben te lumtur,pasuria ju ben vetjak.
Me pasuri s'un bleni dashuri,me dashuri jeni shpirterisht i pasun.
Kur jeni te pasun,ju mungon dashuria.
Kur jeni te dashurum,nuk ju kujtohet pasuria.


Per shumicen e njerezve te thjeshte,ky kombinim : Pasuri - Dashuri, eshte i pa kombinuar,sepse, ose i mungon pasuria,ose nuk kan kohe per dashuri.Ka edhe raste ku te varferit enderrojne per pasuri duke e haruar dashurine,dhe raste ku te pasurit vuajne per dashuri sepse nuk i duket interesant pasuria. Njeriun e terhek gjithmone ajo e kunderta,por,ka edhe tjera raste.

Tere jeten kam qene per dashuri :arrow: qetesimin shpirteror prej te cilit burojne te gjitha rruget,ashtu eshte edhe sot: UNE JAM PĖR DASHURI. :P :P :P :P :P :P


Ma mire askush nuk mundet me pershkru :) :D
Me nderime,TURISTI. :wink:

Faleminderit dr1ta.
Te pershendes,TURISTI. :wink:

Kercovari
09-11-04, 09:14
Po shoki
Ndaje mendimin me ty.E verteta apsolute!.

Diana007
09-11-04, 09:34
DASHUTRIAAAAAAAAAAAAAAAAAA :wink: :P :P :P :P

turisti
09-11-04, 14:04
Po shoki
Ndaje mendimin me ty.E verteta apsolute!.

Faleminderi,shoku MERAKLI,hahahahahahahahaha. :wink:

sihana
17-11-04, 20:10
DASHURIA

mijalta
17-11-04, 20:13
per mua me rendsi asht dashuria.. po me kan personi i pastur ishte kon edhe nje bonus i mir hehehe ;)

Mafiozi
17-11-04, 22:34
Per mua Dashuria esht kryesore ne ket jet :lol:

Pasuria nuk e ben dashurin, e thirr interesin... :x :evil:
Dashuria e ben pasurin, e thirr lumturin... :P :P :P :P

:wink:

sihana
19-11-04, 19:44
shum bukur ke shruar mafiozi
te lumte :wink:

Mafiozi
19-11-04, 21:59
shum bukur ke shruar mafiozi
te lumte :wink:

:P :P :wink: flm sihana

8)

Mr_100%
21-11-04, 13:50
Keni kujdes; Kur fukarallku hy per dere,dashnia del per dritarje,
per at mendoj se pasuria eshte.....

turisti
21-11-04, 13:54
.........
Prej dashurise nuk jetohet,prej pasurise-po.
Pasuria ua shtrengon zemren-dashuria e zgjeron.
Dashuria ju ben te lumtur,pasuria ju ben vetjak.
Me pasuri s'un bleni dashuri,me dashuri jeni shpirterisht i pasun.
Kur jeni te pasun,ju mungon dashuria.
Kur jeni te dashurum,nuk ju kujtohet

............

mickoja
30-11-04, 15:19
Keni kujdes; Kur fukarallku hy per dere,dashnia del per dritarje,
per at mendoj se pasuria eshte.....ashtu dhe unč mendoj te dyjat jan me rendsi...

Mafiozi
30-11-04, 17:41
Keni kujdes; Kur fukarallku hy per dere,dashnia del per dritarje,
per at mendoj se pasuria eshte.....ashtu dhe unč mendoj te dyjat jan me rendsi...

Me falni per nderhyrjen mickoja dhe Mr_100%, e dim qe te dyjat jan me
rendesi ne jet, por kam deshir te dij prej ju, nese nuk ju pengon :?
Cilen prej tyre e deshironi me shum, dashurin apo pasurin :?:

Ju falenderoj per mirkuptim
Pershendetje :wink:

sihana
30-11-04, 20:17
per mua DASHURIA

Barbaroza
30-11-04, 20:23
Dashuria eshte pasuria me e madhe qe mund te ma dhuroje dikush!

turisti
30-11-04, 20:26
Dashuria eshte pasuria me e madhe qe mund te ma dhuroje dikush!

Ēka nese ai eshte i varfun dhe e ka vetem qat dashiri permi shpirt ????

Barbaroza
30-11-04, 20:40
Dashuria eshte pasuria me e madhe qe mund te ma dhuroje dikush!

Ēka nese ai eshte i varfun dhe e ka vetem qat dashiri permi shpirt ????

Pasurohemi duke e dashuruar njeri-tjetrin! :wink:

ShEjToNkA
30-11-04, 23:49
Normal se dashuria!
Kur te ekziston dashurin i ke te gjitha ,pėrfshirė edhe pasurin!

Mafiozi
30-11-04, 23:54
per mua DASHURIA

Respekt per ket mendim :wink:

Mafiozi
30-11-04, 23:56
Dashuria eshte pasuria me e madhe qe mund te ma dhuroje dikush!

Keto jan fjal qe kam deshir te ndegjoj prej gjithve.
Respekt per ket mendim Barbaroza, zemren e madhe e ki. :wink:

Gentiani
01-12-04, 00:13
Ah po ē`deshta tė them :roll:

Unė kam dėgjuar se dashurinė e kanė shpikur ata qė nuk kanė pasur pasuri, pėr ta rrėmbyer mė shpejtė zemrėn e Partneres. E thuhet se prej atėherė ka mbetur tė flitet pėr dashurinė. Nuk e dij se sa ėshtė e vėrtetė ?! e ēka po ua merr mendja juve tjerėve ? :wink: :wink: :D :lol: :lol: unė kėshtu e kam dėgjuar, lexuar, pa hidhėrime a! :lol: :lol: :lol: :wink:

sihana
01-12-04, 10:24
mmmmmm barbaroza sa fjal te bukura jan keto :wink: :wink:
bravo :wink:

Loloku
01-12-04, 11:31
Dashuria eshte pasuria me e madhe qe mund te ma dhuroje dikush!


Si shprehje tingllon bukur dhe shpreh nje deshire, por une kam te drejte ta kundershtoj si pervoje, sepse kam frike se mund te dasdhurohem ne varferine pastaj dhe te vuaj dashurine e varferuar!

Dashuria nuk eshte dhurate dhe ate nuk mund ta fal askush, por eshte ndjenje qe mundet me ta perndeze deri ne shpirt pa te pasuruar por duke te lumturuar!

Drenicaki
01-12-04, 11:57
Te jemi real pasuria poe qon ujin perpjetė!
e thėnė realisht interesi po ithyen edhe zemrat e mira fatkeqėsisht.

KriSTaL
02-12-04, 08:35
Dashuri Mori Verane..qe thave ket rini qe bane Krane ,,pra dashuria eshte qdo gje hahahhaha kalamajaaaaaaaaaaaaaaaa


:oops: :oops: :oops: :oops:

TERORIST
02-12-04, 08:47
mendimi jem eshet qe pa pasuri as nuk mundesh me u dashuru , ne ket koh , se ne ket koh pasurija eshet gjith qka ,
a ma para nuk ka qen keshtu ,
si pershembel tash me qen i pasur , nje femer te don veq per pasurin ,
edhe kur ta takojn nje femer , me se pari ka deshir me dit se qfar jete jetoj , ose qfar pasurije kam .

KriSTaL
02-12-04, 08:53
Ev Turist mos fol ma se po e prish..se vertet ne kosov ashtu po veprojn femrat..e din qe nje mashkull ne perendim qe eshte..ka gru femij..me nje femer te huaj..dhe prap se prap pranon qe te . jet me te..ketu nuk eshte ne pyetje dashuria po PAsuriaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Kercovari
02-12-04, 09:28
Mos u merzitni,se edhe te verferit jan donzhuana!

taksiratlia
02-12-04, 20:20
E gjitha varet nga personi se a ka vend ne zemren e tij dashuria nese jo ateher nuk i duhet pasuria por nese ka vend dashuria ne zemer :lol: e tij ateher do te punoj per te pasur kurse dashurin nuk mund ta mesosh ajo eshte e lindur,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,tung :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Gjumashja
03-12-04, 10:33
Dashuria gjithmon u kane ne radh te pare pokohen e fundit ma shume veq interesin e kqyr e ndjenjat hiq :( :(

KriSTaL
05-12-04, 16:58
Gjumashjaaaaa me vjen mire qe edhe ti , si gjumashe po i din keto sene te ndjenjave kaq mire hahahahha

Mafiozi
05-12-04, 18:16
Te dyat jan me rendesi ne jet, per ket jem te sigurt.

Por DASHURIA esht mbi te gjitha.

Pa dashuri nuk te vyn asgje ne jet.

Gjumashja
05-12-04, 18:42
Gjumashjaaaaa me vjen mire qe edhe ti , si gjumashe po i din keto sene te ndjenjave kaq mire hahahahha

hahahahha po jam ka msohna edhe une e re jom :P

KriSTaL
05-12-04, 20:34
Gjumashjaaaaa me vjen mire qe edhe ti , si gjumashe po i din keto sene te ndjenjave kaq mire hahahahha

hahahahha po jam ka msohna edhe une e re jom :P


hahahhaha gjumashja po qfar ti e re,,nes je ajo gjumashja qe po te njoh une , je VETERANE e jo e re hahahahah

Arb
26-01-05, 08:42
Te dyja bashke!

Murgesha
26-01-05, 10:39
Dashuria normal, bile edhe kur jemi tė uritur me rėndėsi ėshtė tė jemi tė dashuruar.

Arb
26-01-05, 16:40
Dashuria normal, bile edhe kur jemi tė uritur me rėndėsi ėshtė tė jemi tė dashuruar.

Kush bre te paska bind keshtu Murgeshez?

Toni_4Ever
14-03-05, 14:18
Ev Turist mos fol ma se po e prish..se vertet ne kosov ashtu po veprojn femrat..e din qe nje mashkull ne perendim qe eshte..ka gru femij..me nje femer te huaj..dhe prap se prap pranon qe te . jet me te..ketu nuk eshte ne pyetje dashuria po PAsuriaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Te pershendes Kristal

Njeri kur shkruan duhet ta pys mendojen e vet e jo cka thojn te tjeret.
me falni mua por te ishit ju ne kosov me nje gjendje katastrofale dhe sipas disave ketu ne forum ska lidhje pasurija por dashurija ju lutem per ato njerz qe jan pasunika normalisht qe nuk ka lidhje pasurija por dashurija por per ato njerz qe jan ne gjendje katastrofale shembull kosova kur femrave nuk kan adhmeri.

Un personalisht nuk ki kuptoj disa njerz qe thojn jo pasurija nuk esht me rendesi ahhahahahahhahaha ketu me vjen te qesh mua.
Un mendoj se pasurija e lun nje rol shum te rendesishme ne dashurij kjo esht e vertet
ky esht mendimi im flm.

tung nga Toni

Kercovari
15-03-05, 10:30
Ev Turist mos fol ma se po e prish..se vertet ne kosov ashtu po veprojn femrat..e din qe nje mashkull ne perendim qe eshte..ka gru femij..me nje femer te huaj..dhe prap se prap pranon qe te . jet me te..ketu nuk eshte ne pyetje dashuria po PAsuriaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Te pershendes Kristal

Njeri kur shkruan duhet ta pys mendojen e vet e jo cka thojn te tjeret.
me falni mua por te ishit ju ne kosov me nje gjendje katastrofale dhe sipas disave ketu ne forum ska lidhje pasurija por dashurija ju lutem per ato njerz qe jan pasunika normalisht qe nuk ka lidhje pasurija por dashurija por per ato njerz qe jan ne gjendje katastrofale shembull kosova kur femrave nuk kan adhmeri.

Un personalisht nuk ki kuptoj disa njerz qe thojn jo pasurija nuk esht me rendesi ahhahahahahhahaha ketu me vjen te qesh mua.
Un mendoj se pasurija e lun nje rol shum te rendesishme ne dashurij kjo esht e vertet
ky esht mendimi im flm.

tung nga Toni
Kapitali me i madh per njeriun eshte dashuria kurse pasuria eshte materijalizim per te humbur dashurin"Interesi"s`ka te beje me dashuri.

turisti
15-03-05, 10:35
Ev Turist mos fol ma se po e prish..se vertet ne kosov ashtu po veprojn femrat..e din qe nje mashkull ne perendim qe eshte..ka gru femij..me nje femer te huaj..dhe prap se prap pranon qe te . jet me te..ketu nuk eshte ne pyetje dashuria po PAsuriaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Te pershendes Kristal

Njeri kur shkruan duhet ta pys mendojen e vet e jo cka thojn te tjeret.
me falni mua por te ishit ju ne kosov me nje gjendje katastrofale dhe sipas disave ketu ne forum ska lidhje pasurija por dashurija ju lutem per ato njerz qe jan pasunika normalisht qe nuk ka lidhje pasurija por dashurija por per ato njerz qe jan ne gjendje katastrofale shembull kosova kur femrave nuk kan adhmeri.

Un personalisht nuk ki kuptoj disa njerz qe thojn jo pasurija nuk esht me rendesi ahhahahahahhahaha ketu me vjen te qesh mua.
Un mendoj se pasurija e lun nje rol shum te rendesishme ne dashurij kjo esht e vertet
ky esht mendimi im flm.

tung nga Toni
Kapitali me i madh per njeriun eshte dashuria kurse pasuria eshte materijalizim per te humbur dashurin"Interesi"s`ka te beje me dashuri.

:P :P :P :P DASHURIA :P :P :P :P

Kaltrushi
15-03-05, 11:07
DASHURIJA AMO VETEM ME PASURI........po mendoj nje Dashuri e pasur me shum harmoni........Pasuri ne kuptim tjeter.............

turisti
15-03-05, 11:29
DASHURIJA AMO VETEM ME PASURI........po mendoj nje Dashuri e pasur me shum harmoni........Pasuri ne kuptim tjeter.............

Ēdo dashuri permban pasuri. :wink:

TURISTI.

fantom
19-03-05, 14:53
dashurija eshte diqka tjter
Ajo eshte nje enderr e vjeter
Pa dshuri jeta ska kuptim

fantom
19-03-05, 14:54
dashurija eshte zjarr qe te djeg sa me larg tij te jesh

Gjumashja
19-03-05, 17:19
first Love

uck_aksh
19-03-05, 21:36
Mendimi im eshte se me e vlefshme eshte dashuria se pasuria
se kemi shum raste se te varfurit sot jan te pasur e ish te pasurit sot jan bile shum te varfun
nese bazohesh ne pasuri ateher eshte gabim qe ban njeriu ne jet.
Dashuria nuk blehet me para
dashuria e cila fitohet me para eshte shum jet shkurte.
KY ESHTE MENDIMI I IMI
se para 10 viteve edhe une nuk kam pas as buk per te ngren por sot jetoj dhe kam.
e disa qe para 10 viteve kan pasur pasuri sot jan katastrof.

Gjumashja
22-04-05, 08:45
dashurija po qfare pasurije valla une po nisna prej vetes

Tomori
05-05-05, 11:57
DASHURIJA AMO VETEM ME PASURI........po mendoj nje Dashuri e pasur me shum harmoni........Pasuri ne kuptim tjeter.............

Ēdo dashuri permban pasuri. :wink:

TURISTI.
Te lumte Turisti ... :wink:

Dilingjia
05-05-05, 12:30
Dashuria eshte pasuri :wink:

florian
05-05-05, 18:23
UN JAM I PASUR SE KAMNJE ZEMER TE PASURME DASHURI .

laliloli
05-05-05, 18:47
DASHURIA ESHTE KRIPA E JETES,JETA PA DASHURI NUK KA SHIJE (SAMI FRASHERI)

Daja POLIC
05-05-05, 18:58
Une ne gjermani jetoj dhe e kam vrejt nese nuk ke pare ska DASHNI,
Por normal qe dashuria eshte numer 1 :arrow:

ShEjToNkA
05-05-05, 21:33
Kur tė mbizotronė dashuria i ke tė gjitha ,pėrfshirė edhe pasurin.

turisti
05-05-05, 22:29
DASHURIJA AMO VETEM ME PASURI........po mendoj nje Dashuri e pasur me shum harmoni........Pasuri ne kuptim tjeter.............

Ēdo dashuri permban pasuri. :wink:

TURISTI.
Te lumte Turisti ... :wink:

Faleminderit i nderuari. :P

turisti
05-05-05, 22:34
DASHURI!

NJERIU I CILI NUK E HUMB KOKĖN PĖR DASHURI,NUK KA KOKĖ. :wink:

Daja POLIC
07-05-05, 08:24
DASHURI!

NJERIU I CILI NUK E HUMB KOKĖN PĖR DASHURI,NUK KA KOKĖ. :wink: :? :? :? :? :? :? urnoni

turisti
07-05-05, 10:13
DASHURI!

NJERIU I CILI NUK E HUMB KOKĖN PĖR DASHURI,NUK KA KOKĖ. :wink: :? :? :? :? :? :? urnoni

:wink:

Linda20
07-05-05, 14:01
per mendimin tim me e rendesishme esht dashuria

e_martumja
07-05-05, 14:05
Pasurija e njeriut eshte femija pra dashurija :wink:

Bronx
09-05-05, 01:22
dashuria ka perparasi. :wink:

Daja POLIC
09-05-05, 05:29
Pasurija e njeriut eshte femija pra dashurija :wink:

:? :? :? :roll:

JooP
09-05-05, 18:35
pershendetje per te gjithe lu lutem ēdo person te jap komentin flm.Dashurija ta sjell Pasurin.po dite ta mbajsh Pasurin nuk do ta humbesh kurr as Dashurin... :!: :!:

Psikologu
10-05-05, 07:49
Dashuria apo Pasuria.

Pėr mendimin tim , vlerė me te madhe ka dshuria , por fjala dashuri ka njė domethenje te madhe , ajo ne gjirin e saj kerkon toleranc , respekt , mirkuptim dhe sakrifica.
Dashuria e vertet eshtė pasuria me e madhe qe njė njeriu mundet ta ketė ne jetė, sepse pa njė te tillė jeta nuk ka kuptimin e plotė te saj , ajo jėtė pa dashuri quhet vetem zbrazet shpirterore , ne fakt shpirti i mbushur me dashuri nuk has ne asnjė penges te jetes sepse energjia e dashuris i jep prirje dhe kurajo , i jep zgjidhje hallesh dhe problemesh , pra dashuria eshtė njė pasuri dhe thesar qe duhet ruajtur dhe duhet pasur kujdes per atė , sepse njeriu lendohet me shumė nga ai/ajo qe e don dhe e respekton se sa ai/ajo qe ska ndjenja tė tilla pėr atė.
Nese njė here thyhet dashutia ajo behet sikur gota e krisur qe rrjedh ujė dhe me kohen e humb ujin qe e ka ne brendesi.
Atehere , ruane dashurin per energjin jetsore dhe respektone atė si me te shtrenjeten.
Nderime

Daja POLIC
11-05-05, 00:37
Nuk ka Rrespekt per dashurin SOT a jeni ka kupnoni :evil: :evil:

dr1ta
11-05-05, 23:50
Me pare mundesh te blesh gjithcka :P

Psikologu
12-05-05, 06:28
Tė nderurar:

Njė gjė qe eshtė e sigurtė ne jetė eshtė se me para nuk behet dashuria aspak dhe kurrė.
Shembuj te tillė mund te marrim me pa masė duke u filluar qe nga fillimi i njohjes se shkrim leximit.
Njė dashuri e vertet nuk i ka vlerat dhe themelin tek pasuria materiale por vetem tek ajo shpirterore.
Njerezit munden te mendojn se me te holla arrihet qdo gjė por ne fakt kjo bjen ne ndesh me tiparet e dashurisė.
Dshuria e vertet don vetem knaqesi shpirterore , afersi dhe respekt, gjė qe nuk arrihen me anė te tė hollave.
E vertet se te hollat kan njė ndikimne jetėn e perditeshme , por mesa dihet se njė fjalė e mirė dhe respekt nuk paguhet me asnjė pesh ari ose floriri.
Fjala e mirė buron nga zemra dhe shpirti e jo nga ndikimi materialistik.
Atehre ata te cilet martojn ose martohen vetem per shkak te hollave , le ta dijnė mirė se ajo dashuri nuk zgjatė shumė dhe eshtė vetem njė kerkes materiale dhe aspak shpirterore.
Kur e kemi shpirtin e qetė e te gezuar kemi pasurin me te madhen ne botė.

Krokodilli
15-05-05, 11:37
ma e rendesishme eshte dashuria dihet,, qka te vyn pasuria kur nuk ke dashuri,, e dashuria nuk mund te blehet me pasuri kurrsesi..

Krokodilli
15-05-05, 11:39
Me pare mundesh te blesh gjithcka :P

moj drita besa nuk eshte edhe qashtu,,, me pare mund te blesh femrat meshkujt,, por jo dashurin e tyre,, edhe pse i blen,,,, ata/ato rrin me ty po per interes jo per dashuri

dr1ta
15-05-05, 20:35
Me pare mundesh te blesh gjithcka :P

moj drita besa nuk eshte edhe qashtu,,, me pare mund te blesh femrat meshkujt,, por jo dashurin e tyre,, edhe pse i blen,,,, ata/ato rrin me ty po per interes jo per dashuri


Vec bejsha shaka pak :P ... normal ce dashuria nuk mundesh me ble me pare

Stuhia
16-05-05, 00:23
Dashuria pa pasuri ban disi, pasuria pa dashuri nuk te vyen asgje.

Krokodilli
16-05-05, 09:22
Me pare mundesh te blesh gjithcka :P

moj drita besa nuk eshte edhe qashtu,,, me pare mund te blesh femrat meshkujt,, por jo dashurin e tyre,, edhe pse i blen,,,, ata/ato rrin me ty po per interes jo per dashuri


Vec bejsha shaka pak :P ... normal ce dashuria nuk mundesh me ble me pare

HEHE TE PERSHENDES

FaToSi
16-05-05, 17:43
pershendetje qyre njerez pasuria eshte e luajshme si te vjen te shkon meniher d.m.th ka fund kurse dashuria ska fund njerez kurr hiq edhe nese e harron qat person qe e ke dasht e e ke lan ki me ndje bile pak diqka per ta e pasuria se te vjen shkon sai hap e i qel syt keshtu sban me desht ni person per pasuri se eshte marre me ndegju dikush a e keni pa te pasionet e fshehta ku ken ata 3 vllezrit edhe ku erdhen PASURIA ME E MADHE ESHTE "DASHURIA" dhe "DITURIA" edhe kurjgo tjeter

leta_vushtrrija
17-05-05, 19:42
per mua me rendesi esht dashurija se sa pasurija spses pasurija shkon e vjen...........

pasurija nuk te jep dashuri,
po dashurija te jep dashuri...

Dilingjia
18-05-05, 07:05
per mua me rendesi esht dashurija se sa pasurija spses pasurija shkon e vjen...........

pasurija nuk te jep dashuri,
po dashurija te jep dashuri...

edhe dashurija shkon e vjen veq!

Kurvani
31-05-05, 00:27
ne radh te par normal qe dashnija bukurija por me kan e pasur ja kisha zgjat epizodat.

albioni_nl
12-06-05, 23:58
Kur varferia futet nga dera dashuria del per dritare(fjale e urte)jeta pa dashuri nuk ka kuptim por vetem nga dashuria nuk jetohet!
Por nese do te isha i detyruar te zgjidhja me pare do te vdisja per dashuri se per pasuri.

anna
21-06-05, 10:12
te dyjat ..une per vete jam pak materialiste :wink:

Prishtinasja_
21-06-05, 10:27
Mendoj se te dyjat lujn nje rol , por mendoj se dashuria lun rolin ma te madh!!!