PDA

View Full Version : Rregullat e meshkujve per femrat...


Honesty^uk.
20-11-04, 20:24
Ne, meshkujve na serviren gjithmone nga femrat rregulla sipas se cilave nje xhentelmen duhet& te sillet. Keto dhe sjellja e disa femrave na e ka sjelle ne maje te hundes&.
Ketu jane rregullat e meshkujve per femrat. Keto jane rregullat tona! Ju lutemi vereni re qe te gjitha jane te numeruar me numrin. QELLIMISHT!!!!!!

1. Mesoje me se fundi qe kapakun e WC e duam te ngritur lart, ju e doni te ulur poshte. Ti je vajze e rritur; mos u nevrikos e mos u anko. Po qe se kapaku eshte lart, ule poshte. Edhe ne nuk ankohemi kur kapaku eshte i ulur.

1. Ditelindjet, Shen Valentini dhe Pervjetori i marteses ose fejeses nuk jane detyra. Nuk jane as dite ne te cilat ne duhet te vertetojme qe perseri kemi gjetur dhuraten perfekte per ty.

1. Ndonjehere nuk mendojme per ju! Perpiqu ta akseptosh kete!

1. Fundjava = Sport. Kjo gje eshte si puna e Henes se plote ose nderrimi i stineve. S“mund ta ndryshosh dot.

1. Mos i prit kurre floket! KURRE!!!! Floket e gjate jane gjithmone me atraktive se floket e shkurtra. Nje shkak perse burrat nuk pelqejne te martohen eshte se grate e martuara gjithmone presin floket. Kjo nuk eshte e drejte, sepse nuk eshte shkak per t“ju ndare.

1. Te blesh nuk eshte aspak Sport! JO edhe s“ka per te qene asnjehere!

1. Lotet jane ransom. Nuk eshte aspak fair karshi nesh

1. Pyet ne qofte se ke nevoje per gje ose kerkon dicka. Ta kesh dicka te qarte: lojrat e fjaleve nuk funksionojne! Te dhenat e terthorta nuk pijne uje! Thuaje qarte edhe shkurt cfare deshiron!

1. Kije parasysh: jemi njerez dhe jo kalendare. Ne nuk i mbajme dot te gjitha datat mend. Merr nje laps dhe markoi te gjitha ditelindjet dhe pervjetoret ne nje kalendar dhe na e kujto shpesh, para se te jete shume vone.

1. "PO" dhe "JO" jane pergjigje absolute per pyetje. Ne asnje menyre Po nuk mund te quhet Jo dhe anasjelltas.

1. Ti mund te diskutosh me ne cfaredolloj problemi qe kerkon te zgjidhesh. Nqs kerkon kot nje aprovim apo bashkesimpati atehere shko tek shoqet e tua.

1. Dhimbjet e kokes qe i ke ketu e 17 Muaj jane nje problem. Shko tek mjeku.

1. Cdo gje qe e kemi thene para 6 muajsh nuk mund ti sjellesh me si argument. Te gjitha komentet dhe prononcimet tona humbasin cdo vlere pas nje afati prej 7 ditesh.

1. Nqs ke mendimin se je shendoshur shume, ndoshta edhe qendron. Eshte e kote te na pyesesh ne! Ne asnjehere nuk do te themi te verteten.

1. Nqs ne kemi thene dicka, qe ne njefare menyre interpretohet ne dy lloj menyrash dhe nje nga keto menyra ty te lendon ose ofendon, atehere ne e kemi thene per menyren tjeter.

1. Mos u mundoni te na pengoni kur shohim femrat e tjera! Sido qe te jete, ne prape do te shohim. Nuk keni c“te beni. Eshte e shkruar ne genet tona.

1. Me gjithe qejf mund te na lutesh te bejme dicka per ty ose te na thuash si ke deshire ta kesh ose ta bejme, por ne asnje menyre te dyja. Nqs e di se si behet atehere mos na pyet, por beje!

1. Ne qofte se ka mundesi thuaje ate qe ke per te thene, por te lutem ...... ne pushimin e ndeshjes ose gjate reklamave.

1. Kristofor Kolombi nuk pyeti njeri per rrugen nga duhet te shkonte. Edhe ne nuk kemi nevoje.

1. Marredheniet tona nuk do te jene gjithmone si gjate dy muajve te pare qe jemi njohur. Perpiqu qe ta kuptosh kete gje dhe boll u ankove tek shoqet.

1. Burrat mund te shohin deri ne 16 ngjyra. Kjo eshte njesoj si ne Windows in SaveModus. Pjeshka p.sh eshte frut dhe jo ngjyre. Ku dreqin e dime ne se ke quani ngjyre kungulli ju?!

1. Mesoje perfundimisht qe ne nuk mund te lexojme mendimet. Pamundesia jone per te lexuar mendimet nuk do te thote ne asnje menyre qe ti nuk ke vlere per mua dhe se une nuk mendoj per ty.

1. Kur ne te pyesim cfare ka ndodhur dhe ti pergjigjesh : Asgje, atehere edhe ne do te sillemi sikur nuk ka ndodhur gje. Ne e dime qe ti genjen, por nuk ia vlen barra qirane te merremi me vogelsirat qe te merzisin ty.

1. Ne qofte se ben nje pyetje qe nuk ka nevoje per pergjigje, atehere do te degjosh nje pergjigje qe ty nuk do te pelqeje.

1. Kur duam te ikim bashke gjekundi, cdo gje qe ti don te veshesh eshte ne rregull per ne. SINQERISHT!!!

1. Mos pyet per cfare mendojme, vetem nqs do me te vertete te diskutojme mbi Intim-piercing, pozicion jashte-loje ose kush ben birren me te mire.

1. Ti ke shume rroba.

1. Ti ke me teper se shume kepuce.

1. Sinqerisht, ti ke shume kepuce.

1. Eshte si ne interesin tone edhe ne tendin, qe te mos zgjidhim teste sebashku. Nuk ka rendesi cfare lloj testi. Qofte ky edhe shtatzanie.

1. Birra eshte per ne aq terheqese sac eshte per ju canta e dores.

1. Une jam ne forme. Rrumbullakesia eshte ne nje fare menyre nje forme.

E di qe me keto rrjeshta bej shum armiq te seksit femer, por keto jane gjera qe dikush duhet ti thote.
E di qe ndoshta sonte do te fle ne divan. Por a e dinit qe ndonjehere na pelqen te fleme ne divan? Eshte njesoj sikur te flesh ne cadra kampingu.

Jeni te mirepritur te jepni mendimin tuaj!

Barbaroza
20-11-04, 20:56
Per mendimin tim,keto "rregulla"as qe duhet te ekzistojne ne kohen ne te cilen po jetojme.Pikerisht ketu verehet ajo"egersia"e sjelljes dhe fjales"une jam une"nga ana e meshkujve.
Nese nje mashkull mendon se me keto lloj rregullash do ta perfitoje dashurine dhe rrespektin e nje femre,le ta shlyeje kete menjehere nga memoria e tij.Vetem me butesi,edukate,kujdes dhe rrespekt do ta kesh ate per te cilen lufton.Mendoj se nuk eshte koha per regulla te tilla.Ndoshta keto kane qene rregulla primare ne jeten e gjysherve tane,por asesi sot!

Honesty^uk.
20-11-04, 21:05
Per mendimin tim,keto "rregulla"as qe duhet te ekzistojne ne kohen ne te cilen po jetojme.Pikerisht ketu verehet ajo"egersia"e sjelljes dhe fjales"une jam une"nga ana e meshkujve.
Nese nje mashkull mendon se me keto lloj rregullash do ta perfitoje dashurine dhe rrespektin e nje femre,le ta shlyeje kete menjehere nga memoria e tij.Vetem me butesi,edukate,kujdes dhe rrespekt do ta kesh ate per te cilen lufton.Mendoj se nuk eshte koha per regulla te tilla.Ndoshta keto kane qene rregulla primare ne jeten e gjysherve tane,por asesi sot!

Nxitimi gjithmone ka qene treguesi themelor i rezultatit jo te kendshem, dhe kesaj radhe sipas vleresimit tim ti je nxituar.
Kurse per keto kerkesa une i vleresoj si te kohes dhe qe femres i jane ofruar te gjitha kushte per vete qeverisje.

Kuptohet ky eshte vleresimi im
Nuk dyshoj ne mire kuptimin tuaj

Kercovari
20-11-04, 22:22
Per mendimin tim,keto "rregulla"as qe duhet te ekzistojne ne kohen ne te cilen po jetojme.Pikerisht ketu verehet ajo"egersia"e sjelljes dhe fjales"une jam une"nga ana e meshkujve.
Nese nje mashkull mendon se me keto lloj rregullash do ta perfitoje dashurine dhe rrespektin e nje femre,le ta shlyeje kete menjehere nga memoria e tij.Vetem me butesi,edukate,kujdes dhe rrespekt do ta kesh ate per te cilen lufton.Mendoj se nuk eshte koha per regulla te tilla.Ndoshta keto kane qene rregulla primare ne jeten e gjysherve tane,por asesi sot!
Barbaroza
E them si mashkul se gjithmon jeme ne gjendje te kuptoj femren se vertet edhe aja duhet te trajtohet barabar me mashkullin.
Por prej dje disi tek Barbaroza ka linde nje ide qe neve mashkujve te na fus ne bire te miucit.
Kam ndjenjen se sikur te ishin prane teje ne kete moment,do te na shkatroshe me shkelma.
Prite moj zonje te shohim se deri ku kemi arritur,me pare te meremi vesh e pastaj te shohim se deriku kemi arritur me kultivimin e te qenurit femer,dhe te lutem mos i kupto edhe fajalet e mija si ato"Une jam une".

dr1ta
21-11-04, 19:20
Shum rregulla! ma mir me u martu ne vajzat me njeren tjetren :lol:

Honesty^uk.
21-11-04, 19:26
Shum rregulla! ma mir me u martu ne vajzat me njeren tjetren :lol:

hahahahahhahahah
pasi kemi filluar te shkojme ne EUROPE edhe kjo dukuri e shemtuar do te ndodhe ne shoqerin tone :arrow:

Barbaroza
21-11-04, 19:34
Per mendimin tim,keto "rregulla"as qe duhet te ekzistojne ne kohen ne te cilen po jetojme.Pikerisht ketu verehet ajo"egersia"e sjelljes dhe fjales"une jam une"nga ana e meshkujve.
Nese nje mashkull mendon se me keto lloj rregullash do ta perfitoje dashurine dhe rrespektin e nje femre,le ta shlyeje kete menjehere nga memoria e tij.Vetem me butesi,edukate,kujdes dhe rrespekt do ta kesh ate per te cilen lufton.Mendoj se nuk eshte koha per regulla te tilla.Ndoshta keto kane qene rregulla primare ne jeten e gjysherve tane,por asesi sot!
Barbaroza
E them si mashkul se gjithmon jeme ne gjendje te kuptoj femren se vertet edhe aja duhet te trajtohet barabar me mashkullin.
Por prej dje disi tek Barbaroza ka linde nje ide qe neve mashkujve te na fus ne bire te miucit.
Kam ndjenjen se sikur te ishin prane teje ne kete moment,do te na shkatroshe me shkelma.
Prite moj zonje te shohim se deri ku kemi arritur,me pare te meremi vesh e pastaj te shohim se deriku kemi arritur me kultivimin e te qenurit femer,dhe te lutem mos i kupto edhe fajalet e mija si ato"Une jam une".

Kercovari,une nme shume tema kam cekur se ajo qe deshiroj tek nje mashkull,eshte te jete i rrespektueshem ndaj nje femre dhe te jete i kujdesshem ndaj saj dhe asnjehere qe femra te jete mbi mashkullin ne cdo aspekt sepse vete natyra e brushtesise femerore nuk e lejon kete dhe mu per kete arsye kerkoj nje kujdes te madh!
Zoti mos e befte qe ta shqelmoj nje mashkull,edhe me dashte nuk e kam forcen :( :lol:

dr1ta
21-11-04, 19:57
Shum rregulla! ma mir me u martu ne vajzat me njeren tjetren :lol:

hahahahahhahahah
pasi kemi filluar te shkojme ne EUROPE edhe kjo dukuri e shemtuar do te ndodhe ne shoqerin tone :arrow:


Inshalla jo ,vec ne vajzat nuk duam shum ultimatum . :)

Honesty^uk.
21-11-04, 19:59
Shum rregulla! ma mir me u martu ne vajzat me njeren tjetren :lol:

hahahahahhahahah
pasi kemi filluar te shkojme ne EUROPE edhe kjo dukuri e shemtuar do te ndodhe ne shoqerin tone :arrow:


Inshalla jo ,vec ne vajzat nuk duam shum ultimatum . :)

jo bre drita keto nuk jane ultimatume perkundrazi ne to shprehet liri e gjere per ju vajzat :arrow:

Mafiozi
21-11-04, 22:32
Barbaroza shkruajti:

Kercovari,une nme shume tema kam cekur se ajo qe deshiroj tek nje mashkull,eshte te jete i rrespektueshem ndaj nje femre dhe te jete i kujdesshem ndaj saj dhe asnjehere qe femra te jete mbi mashkullin ne cdo aspekt sepse vete natyra e brushtesise femerore nuk e lejon kete dhe mu per kete arsye kerkoj nje kujdes te madh!
Zoti mos e befte qe ta shqelmoj nje mashkull,edhe me dashte nuk e kam forcen :( :D

Jam ne pajtim te thell me ty Barbaroza, keto mendime meritojn respekt.

Honesty nuk do te hi thell ne postimet e tua, se nuk e kam kry deri
neser ne mengjes. Vetem mendoj se kur ka mirkuptim dhe respekt,
ne sicilin shembull te perditshem qe ke cekur me lart do te gjejm
nje kuptim dhe do ta pranojm.

Nuk jam per me qen i shkelur prej gruas, joooo larg prej keti
mendimi. Por as per me shkelur gruan. Gruaja esht familja
nuk dua te shkeli ate.

8)

Kercovari
21-11-04, 22:54
Per mendimin tim,keto "rregulla"as qe duhet te ekzistojne ne kohen ne te cilen po jetojme.Pikerisht ketu verehet ajo"egersia"e sjelljes dhe fjales"une jam une"nga ana e meshkujve.
Nese nje mashkull mendon se me keto lloj rregullash do ta perfitoje dashurine dhe rrespektin e nje femre,le ta shlyeje kete menjehere nga memoria e tij.Vetem me butesi,edukate,kujdes dhe rrespekt do ta kesh ate per te cilen lufton.Mendoj se nuk eshte koha per regulla te tilla.Ndoshta keto kane qene rregulla primare ne jeten e gjysherve tane,por asesi sot!
Barbaroza
E them si mashkul se gjithmon jeme ne gjendje te kuptoj femren se vertet edhe aja duhet te trajtohet barabar me mashkullin.
Por prej dje disi tek Barbaroza ka linde nje ide qe neve mashkujve te na fus ne bire te miucit.
Kam ndjenjen se sikur te ishin prane teje ne kete moment,do te na shkatroshe me shkelma.
Prite moj zonje te shohim se deri ku kemi arritur,me pare te meremi vesh e pastaj te shohim se deriku kemi arritur me kultivimin e te qenurit femer,dhe te lutem mos i kupto edhe fajalet e mija si ato"Une jam une".

Kercovari,une nme shume tema kam cekur se ajo qe deshiroj tek nje mashkull,eshte te jete i rrespektueshem ndaj nje femre dhe te jete i kujdesshem ndaj saj dhe asnjehere qe femra te jete mbi mashkullin ne cdo aspekt sepse vete natyra e brushtesise femerore nuk e lejon kete dhe mu per kete arsye kerkoj nje kujdes te madh!
Zoti mos e befte qe ta shqelmoj nje mashkull,edhe me dashte nuk e kam forcen :( :lol:
Barbaroza
Po sikur une te thosha se mire e ka Barbaroza,do te mbulleshte edhe tema.E nese perqendrohemi te nje fjale e thene ne goje te popullit:
"Nje grua e keqe prishe nej lagje,nje burre i keq edhe nje fshat"
Une u gjinda per momentin te fjala e fundit,prandaj kerkoj edhe ndjese.

Barbaroza
22-11-04, 15:12
Kercovari,nuk besoj se do mbyllej tema pasi gjithmone ekzistojne kundershtaret ne mendime!
Pershendes Mafiozin qe vertete nese ka keto mendime do t'ia kaloje super me gruan!

Mafiozi
22-11-04, 15:37
Kercovari,nuk besoj se do mbyllej tema pasi gjithmone ekzistojne kundershtaret ne mendime!
Pershendes Mafiozin qe vertete nese ka keto mendime do t'ia kaloje super me gruan!

Te falenderoj per pershendetje Barbaroza, per mua esht gje normale
qe keto jan mendimet e mia, per tema serioze kurr nuk do te shkruaj tjeter perveq mendimet personale. As per qefin tend shoqe e nderuar,
por as per qefin e shokut Honesty, edhe pse me pelqeni shum ne biseda dhe ju respektoj. Besoj qe me kuptoni :wink:

Ju pershendes :wink:

Honesty^uk.
22-11-04, 17:28
Ju pershendes te gjithe ju qe keni marre pjese ne diskutim, por une nuk kam hapur asnje teme dhe as nuk i hapi qe dikush te me perkrah apo qe te jete dakord me mendimet e mia, une vetem mundohem qe te paraqes disa nga rrjedhojat e perditshme te jetes qe na rrethon, keshtu qe secili ka mendimet e veta, dikush edhe mundet te mos e kuptoj drejte ate qe thuhet, por aty ku ka shkembim mendimesh te shumta kuptohet qe edhe zgjedhja eshte me e mire.

Diskutim te kendshem, dhe ju kisha lutur qe mos te kthehet tema ne bised private.

Honesty

Mafiozi
22-11-04, 18:29
Ju pershendes te gjithe ju qe keni marre pjese ne diskutim, por une nuk kam hapur asnje teme dhe as nuk i hapi qe dikush te me perkrah apo qe te jete dakord me mendimet e mia, une vetem mundohem qe te paraqes disa nga rrjedhojat e perditshme te jetes qe na rrethon, keshtu qe secili ka mendimet e veta, dikush edhe mundet te mos e kuptoj drejte ate qe thuhet, por aty ku ka shkembim mendimesh te shumta kuptohet qe edhe zgjedhja eshte me e mire.

Diskutim te kendshem, dhe ju kisha lutur qe mos te kthehet tema ne bised private.

Honesty

Kuptohemi shoku Honesty :wink:

dr1ta
22-11-04, 20:11
Ju pershendes te gjithe ju qe keni marre pjese ne diskutim, por une nuk kam hapur asnje teme dhe as nuk i hapi qe dikush te me perkrah apo qe te jete dakord me mendimet e mia, une vetem mundohem qe te paraqes disa nga rrjedhojat e perditshme te jetes qe na rrethon, keshtu qe secili ka mendimet e veta, dikush edhe mundet te mos e kuptoj drejte ate qe thuhet, por aty ku ka shkembim mendimesh te shumta kuptohet qe edhe zgjedhja eshte me e mire.

Diskutim te kendshem, dhe ju kisha lutur qe mos te kthehet tema ne bised private.

Honesty


S`kuptohemi hiq :lol: :lol: :lol:

Honesty^uk.
22-11-04, 21:25
Ju pershendes te gjithe ju qe keni marre pjese ne diskutim, por une nuk kam hapur asnje teme dhe as nuk i hapi qe dikush te me perkrah apo qe te jete dakord me mendimet e mia, une vetem mundohem qe te paraqes disa nga rrjedhojat e perditshme te jetes qe na rrethon, keshtu qe secili ka mendimet e veta, dikush edhe mundet te mos e kuptoj drejte ate qe thuhet, por aty ku ka shkembim mendimesh te shumta kuptohet qe edhe zgjedhja eshte me e mire.

Diskutim te kendshem, dhe ju kisha lutur qe mos te kthehet tema ne bised private.

Honesty


S`kuptohemi hiq :lol: :lol: :lol:

Gjithnje ka qene e veshtire qe une te kuptohem :wink: :lol: :lol:

Fata
23-11-04, 16:17
Honesty, nese mendon ti permbahesh atyre rregullave qe paske parashtruar, po ta them une qe ti harrojsh, perndryshe pergaditu per beqari te perjetshme.
Se ne femrat jemi engjellushe qe ju meshkujt sdo te arrini te na kuptoni kurre.

Krokodilli
23-11-04, 16:45
Ne, meshkujve na serviren gjithmone nga femrat rregulla sipas se cilave nje xhentelmen duhet& te sillet. Keto dhe sjellja e disa femrave na e ka sjelle ne maje te hundes&.
Ketu jane rregullat e meshkujve per femrat. Keto jane rregullat tona! Ju lutemi vereni re qe te gjitha jane te numeruar me numrin. QELLIMISHT!!!!!!

1. Mesoje me se fundi qe kapakun e WC e duam te ngritur lart, ju e doni te ulur poshte. Ti je vajze e rritur; mos u nevrikos e mos u anko. Po qe se kapaku eshte lart, ule poshte. Edhe ne nuk ankohemi kur kapaku eshte i ulur.

1. Ditelindjet, Shen Valentini dhe Pervjetori i marteses ose fejeses nuk jane detyra. Nuk jane as dite ne te cilat ne duhet te vertetojme qe perseri kemi gjetur dhuraten perfekte per ty.

1. Ndonjehere nuk mendojme per ju! Perpiqu ta akseptosh kete!

1. Fundjava = Sport. Kjo gje eshte si puna e Henes se plote ose nderrimi i stineve. S“mund ta ndryshosh dot.

1. Mos i prit kurre floket! KURRE!!!! Floket e gjate jane gjithmone me atraktive se floket e shkurtra. Nje shkak perse burrat nuk pelqejne te martohen eshte se grate e martuara gjithmone presin floket. Kjo nuk eshte e drejte, sepse nuk eshte shkak per t“ju ndare.

1. Te blesh nuk eshte aspak Sport! JO edhe s“ka per te qene asnjehere!

1. Lotet jane ransom. Nuk eshte aspak fair karshi nesh

1. Pyet ne qofte se ke nevoje per gje ose kerkon dicka. Ta kesh dicka te qarte: lojrat e fjaleve nuk funksionojne! Te dhenat e terthorta nuk pijne uje! Thuaje qarte edhe shkurt cfare deshiron!

1. Kije parasysh: jemi njerez dhe jo kalendare. Ne nuk i mbajme dot te gjitha datat mend. Merr nje laps dhe markoi te gjitha ditelindjet dhe pervjetoret ne nje kalendar dhe na e kujto shpesh, para se te jete shume vone.

1. "PO" dhe "JO" jane pergjigje absolute per pyetje. Ne asnje menyre Po nuk mund te quhet Jo dhe anasjelltas.

1. Ti mund te diskutosh me ne cfaredolloj problemi qe kerkon te zgjidhesh. Nqs kerkon kot nje aprovim apo bashkesimpati atehere shko tek shoqet e tua.

1. Dhimbjet e kokes qe i ke ketu e 17 Muaj jane nje problem. Shko tek mjeku.

1. Cdo gje qe e kemi thene para 6 muajsh nuk mund ti sjellesh me si argument. Te gjitha komentet dhe prononcimet tona humbasin cdo vlere pas nje afati prej 7 ditesh.

1. Nqs ke mendimin se je shendoshur shume, ndoshta edhe qendron. Eshte e kote te na pyesesh ne! Ne asnjehere nuk do te themi te verteten.

1. Nqs ne kemi thene dicka, qe ne njefare menyre interpretohet ne dy lloj menyrash dhe nje nga keto menyra ty te lendon ose ofendon, atehere ne e kemi thene per menyren tjeter.

1. Mos u mundoni te na pengoni kur shohim femrat e tjera! Sido qe te jete, ne prape do te shohim. Nuk keni c“te beni. Eshte e shkruar ne genet tona.

1. Me gjithe qejf mund te na lutesh te bejme dicka per ty ose te na thuash si ke deshire ta kesh ose ta bejme, por ne asnje menyre te dyja. Nqs e di se si behet atehere mos na pyet, por beje!

1. Ne qofte se ka mundesi thuaje ate qe ke per te thene, por te lutem ...... ne pushimin e ndeshjes ose gjate reklamave.

1. Kristofor Kolombi nuk pyeti njeri per rrugen nga duhet te shkonte. Edhe ne nuk kemi nevoje.

1. Marredheniet tona nuk do te jene gjithmone si gjate dy muajve te pare qe jemi njohur. Perpiqu qe ta kuptosh kete gje dhe boll u ankove tek shoqet.

1. Burrat mund te shohin deri ne 16 ngjyra. Kjo eshte njesoj si ne Windows in SaveModus. Pjeshka p.sh eshte frut dhe jo ngjyre. Ku dreqin e dime ne se ke quani ngjyre kungulli ju?!

1. Mesoje perfundimisht qe ne nuk mund te lexojme mendimet. Pamundesia jone per te lexuar mendimet nuk do te thote ne asnje menyre qe ti nuk ke vlere per mua dhe se une nuk mendoj per ty.

1. Kur ne te pyesim cfare ka ndodhur dhe ti pergjigjesh : Asgje, atehere edhe ne do te sillemi sikur nuk ka ndodhur gje. Ne e dime qe ti genjen, por nuk ia vlen barra qirane te merremi me vogelsirat qe te merzisin ty.

1. Ne qofte se ben nje pyetje qe nuk ka nevoje per pergjigje, atehere do te degjosh nje pergjigje qe ty nuk do te pelqeje.

1. Kur duam te ikim bashke gjekundi, cdo gje qe ti don te veshesh eshte ne rregull per ne. SINQERISHT!!!

1. Mos pyet per cfare mendojme, vetem nqs do me te vertete te diskutojme mbi Intim-piercing, pozicion jashte-loje ose kush ben birren me te mire.

1. Ti ke shume rroba.

1. Ti ke me teper se shume kepuce.

1. Sinqerisht, ti ke shume kepuce.

1. Eshte si ne interesin tone edhe ne tendin, qe te mos zgjidhim teste sebashku. Nuk ka rendesi cfare lloj testi. Qofte ky edhe shtatzanie.

1. Birra eshte per ne aq terheqese sac eshte per ju canta e dores.

1. Une jam ne forme. Rrumbullakesia eshte ne nje fare menyre nje forme.

E di qe me keto rrjeshta bej shum armiq te seksit femer, por keto jane gjera qe dikush duhet ti thote.
E di qe ndoshta sonte do te fle ne divan. Por a e dinit qe ndonjehere na pelqen te fleme ne divan? Eshte njesoj sikur te flesh ne cadra kampingu.

Jeni te mirepritur te jepni mendimin tuaj!

Honesty_Uk ke nderimet e mia,,,, jan keto rregulla te domosdoshme ne jet,, te cilat qdo vajz duhet ti di,,,
Barbaroza ty te pershendes,, ME vjen keq qe nuk te pelqejn keto fakte,, por faktet duhet te pranohen dhe gjithmon kan qen ligj per nje jet normale,, dhe gjithmon do te jen,, pa marr parasysh se ne qfar koherash jemi,,,
Drita, po ashtu edhe per ty,, keto rregulla jan rregulla normale qe duhet ti dini ju vajzat,, jan fakte nese deshironi te kaloni jeten sa me te mir,,
NE TERE BOTEN KA RREGULLA , KA LIGJE,, ..
VAJZAT SOT E KESAJ DITE JAN IGNORANTE DHE NUK DOJN TI KUPTOJN TE VERTETAT E NJE MASHKULLI,,,, MENDOJN SE GJITHMON DO TE NDODH ASHTU SI ATO MENDOJN,, POR MENDIMI IM ESHTE PA MARR PARASYSH CILA VAJZ,, BARBAROZA APO DRITA APO CILA DO VAJZ,, KETYRE RREGULLAVE JU PERMBAHEN VET, APO DO TJU PERMBAHEN NE TE ARDHMEN , por ketu ne forum i refuzojn kinse jan te teperta,,
NESE i refuzojn gjat jetes DO TE HASIN NE KONFLIKTE ME BASHKESHORTIN NE LIDHJE ME KETO RREGULLAT E LARTPERMENDURA per te cilat nuk do te duhej te diskutohej..
SI PER MASHKULLIN ASHTU EDHE PER FEMREN KA RREGULLA QE DUHET ZBATUAR OSE VJEN DERI TE KONFLIKTI..

ME NDERIME,, PA KEQKUPTIME
KROKI

Barbaroza
23-11-04, 17:21
Kroki,ndoshta do te me ndodhe ne jete edhe tu permbahem ketyre rregullave(nha halli),ndoshta keto rregulla do te jene shkaktari i grindjeve ne jeten time te ardhme bashkeshortore,por nje e di se kurre nuk do mi pranoje zemra,ketu do vije ne pikepyetja edhe dashuria ime e plote per x personin!!!!

turisti
23-11-04, 18:45
Ne, meshkujve na serviren gjithmone nga femrat rregulla sipas se cilave nje xhentelmen duhet& te sillet. Keto dhe sjellja e disa femrave na e ka sjelle ne maje te hundes&.
Ketu jane rregullat e meshkujve per femrat. Keto jane rregullat tona! Ju lutemi vereni re qe te gjitha jane te numeruar me numrin. QELLIMISHT!!!!!!

1. Mesoje me se fundi qe kapakun e WC e duam te ngritur lart, ju e doni te ulur poshte. Ti je vajze e rritur; mos u nevrikos e mos u anko. Po qe se kapaku eshte lart, ule poshte. Edhe ne nuk ankohemi kur kapaku eshte i ulur.

1. Ditelindjet, Shen Valentini dhe Pervjetori i marteses ose fejeses nuk jane detyra. Nuk jane as dite ne te cilat ne duhet te vertetojme qe perseri kemi gjetur dhuraten perfekte per ty.

1. Ndonjehere nuk mendojme per ju! Perpiqu ta akseptosh kete!

1. Fundjava = Sport. Kjo gje eshte si puna e Henes se plote ose nderrimi i stineve. S“mund ta ndryshosh dot.

1. Mos i prit kurre floket! KURRE!!!! Floket e gjate jane gjithmone me atraktive se floket e shkurtra. Nje shkak perse burrat nuk pelqejne te martohen eshte se grate e martuara gjithmone presin floket. Kjo nuk eshte e drejte, sepse nuk eshte shkak per t“ju ndare.

1. Te blesh nuk eshte aspak Sport! JO edhe s“ka per te qene asnjehere!

1. Lotet jane ransom. Nuk eshte aspak fair karshi nesh

1. Pyet ne qofte se ke nevoje per gje ose kerkon dicka. Ta kesh dicka te qarte: lojrat e fjaleve nuk funksionojne! Te dhenat e terthorta nuk pijne uje! Thuaje qarte edhe shkurt cfare deshiron!

1. Kije parasysh: jemi njerez dhe jo kalendare. Ne nuk i mbajme dot te gjitha datat mend. Merr nje laps dhe markoi te gjitha ditelindjet dhe pervjetoret ne nje kalendar dhe na e kujto shpesh, para se te jete shume vone.

1. "PO" dhe "JO" jane pergjigje absolute per pyetje. Ne asnje menyre Po nuk mund te quhet Jo dhe anasjelltas.

1. Ti mund te diskutosh me ne cfaredolloj problemi qe kerkon te zgjidhesh. Nqs kerkon kot nje aprovim apo bashkesimpati atehere shko tek shoqet e tua.

1. Dhimbjet e kokes qe i ke ketu e 17 Muaj jane nje problem. Shko tek mjeku.

1. Cdo gje qe e kemi thene para 6 muajsh nuk mund ti sjellesh me si argument. Te gjitha komentet dhe prononcimet tona humbasin cdo vlere pas nje afati prej 7 ditesh.

1. Nqs ke mendimin se je shendoshur shume, ndoshta edhe qendron. Eshte e kote te na pyesesh ne! Ne asnjehere nuk do te themi te verteten.

1. Nqs ne kemi thene dicka, qe ne njefare menyre interpretohet ne dy lloj menyrash dhe nje nga keto menyra ty te lendon ose ofendon, atehere ne e kemi thene per menyren tjeter.

1. Mos u mundoni te na pengoni kur shohim femrat e tjera! Sido qe te jete, ne prape do te shohim. Nuk keni c“te beni. Eshte e shkruar ne genet tona.

1. Me gjithe qejf mund te na lutesh te bejme dicka per ty ose te na thuash si ke deshire ta kesh ose ta bejme, por ne asnje menyre te dyja. Nqs e di se si behet atehere mos na pyet, por beje!

1. Ne qofte se ka mundesi thuaje ate qe ke per te thene, por te lutem ...... ne pushimin e ndeshjes ose gjate reklamave.

1. Kristofor Kolombi nuk pyeti njeri per rrugen nga duhet te shkonte. Edhe ne nuk kemi nevoje.

1. Marredheniet tona nuk do te jene gjithmone si gjate dy muajve te pare qe jemi njohur. Perpiqu qe ta kuptosh kete gje dhe boll u ankove tek shoqet.

1. Burrat mund te shohin deri ne 16 ngjyra. Kjo eshte njesoj si ne Windows in SaveModus. Pjeshka p.sh eshte frut dhe jo ngjyre. Ku dreqin e dime ne se ke quani ngjyre kungulli ju?!

1. Mesoje perfundimisht qe ne nuk mund te lexojme mendimet. Pamundesia jone per te lexuar mendimet nuk do te thote ne asnje menyre qe ti nuk ke vlere per mua dhe se une nuk mendoj per ty.

1. Kur ne te pyesim cfare ka ndodhur dhe ti pergjigjesh : Asgje, atehere edhe ne do te sillemi sikur nuk ka ndodhur gje. Ne e dime qe ti genjen, por nuk ia vlen barra qirane te merremi me vogelsirat qe te merzisin ty.

1. Ne qofte se ben nje pyetje qe nuk ka nevoje per pergjigje, atehere do te degjosh nje pergjigje qe ty nuk do te pelqeje.

1. Kur duam te ikim bashke gjekundi, cdo gje qe ti don te veshesh eshte ne rregull per ne. SINQERISHT!!!

1. Mos pyet per cfare mendojme, vetem nqs do me te vertete te diskutojme mbi Intim-piercing, pozicion jashte-loje ose kush ben birren me te mire.

1. Ti ke shume rroba.

1. Ti ke me teper se shume kepuce.

1. Sinqerisht, ti ke shume kepuce.

1. Eshte si ne interesin tone edhe ne tendin, qe te mos zgjidhim teste sebashku. Nuk ka rendesi cfare lloj testi. Qofte ky edhe shtatzanie.

1. Birra eshte per ne aq terheqese sac eshte per ju canta e dores.

1. Une jam ne forme. Rrumbullakesia eshte ne nje fare menyre nje forme.

E di qe me keto rrjeshta bej shum armiq te seksit femer, por keto jane gjera qe dikush duhet ti thote.
E di qe ndoshta sonte do te fle ne divan. Por a e dinit qe ndonjehere na pelqen te fleme ne divan? Eshte njesoj sikur te flesh ne cadra kampingu.

Jeni te mirepritur te jepni mendimin tuaj!

Honesty i nderuar,

Shpresoj se do te respektosh sinqeritetin si gjithmone dhe nuk hidherohesh me mendimin tim : UNE MENDOJ QĖ KĖTO RREGULLA JANĖ MĖ SHUMĖ PĖR - M/P.

Me nderime si gjithmone,TURISTI. :wink:

Honesty^uk.
23-11-04, 19:18
Honesty, nese mendon ti permbahesh atyre rregullave qe paske parashtruar, po ta them une qe ti harrojsh, perndryshe pergaditu per beqari te perjetshme.
Se ne femrat jemi engjellushe qe ju meshkujt sdo te arrini te na kuptoni kurre.

Flm per keshillen e nderuar por akoma s'me ka humbur rruga ne oborr, qe te zbatoj mendimet e te tjereve, kurse persa i perket beqarise po ta heq kete merak qe te paska kapluar se mos po thinjesh para kohe.
Persa u perket femrave jam i mire informuar dhe provuar po ashtu,,,,, por perseri qendron fakti se FEMRA E KA SHTI DREQIN NE SHISHE, dhe une as qe mundohem shume per tu ju kuptuar pasi ju nuk e kuptoni VETVETEN.

Caste te hareshme te deshiroj zonjushe.

Mafiozi
23-11-04, 22:52
Do te jap mendimin tim ne temen e shokut Honesty^uk


1. Duhet me dit se kapaku i WC nuk lihet as nalt po as posht, lihet i mshelur per shkak te higjienes. Sicili qe hin e qel ne menyren e vet dhe kur del e meshel. Sepse :roll: :roll:

1. Ditelindjet, Shen Valentini dhe pervjetori i martese ose fejeses nuk jan detyra. Por e kem me detyr si Burr apo Bab ti perjetojm keto momente te bukur qe jan me rendesi per nje jet te lumtur ne familje, nese ka mundesi. Por jem te detyruar te provojm ket se bashku me gruan me gjith mirkuptim ndaj njeri tjetrit. Ne ket menyre nuk ka problem per asnjerin.

1. Ndonjeher nuk mendojm per ju! Perpiqu ta akseptosh kete!
Ketu nuk kam qka me than esht me vend, i kem detyrat personale qe jan per te miren e gjith familjes. Menodojm per gruan kur esht momenti per te. Ashtu edhe gruaja per ne.

1. Fundjava = Sport. Kjo gje eshte si puna e Henes se plote ose nderrimi i stineve. S“mund ta ndryshosh dot. Esht e veret, esht argetim qe behet me dikend tjeter se gruan, kem nevoj largesie ne qift. Sikur gruaja qe don momente te lira me nje shoqe per te shiquar nje film dashurie ne televizion p.sh. Liri per sicilin simbas mundesive familjare.

1. Ashtu edhe per floket, nese e dojm njeri tjetrin floket i prejm si mbas deshires te tjetrit, siq ka deshir me na pa. Para se me shku te frizerka e vet burrin apo gruan, si don ti pre floket :?: :roll: dhe ja ploteson deshiren. Se puna me flokt nuk i dihet sicila kok e ka frizuren e vet.

1. Te blesh nuk eshte aspak Sport! JO edhe s“ka per te qene asnjehere! E vertet, se per vajzat ky esht nje hobbie. Si psh nje mashkull qe blen nje pjes per vetur qe nuk ka nevoj fare. Sport nuk duhet me qen por me bler kuptohemi qe duhet per te dyt. Nje mirekuptim edhe ne ket rast.

1. Gruaja nese nuk mundet mi qit lotet para burrit, para kujt me ber kete :?:
Shkon i qet te familja, te nje shoqe, dhe nje tjeter her te nje shok :roll: :roll: :roll: Nuk esht mir fare.

1. Pyet ne qofte se ke nevoje per gje ose kerkon dicka. Ta kesh dicka te qarte: lojrat e fjaleve nuk funksionojne! Te dhenat e terthorta nuk pijne uje! Thuaje qarte edhe shkurt cfare deshiron!
Ashtu esht, vetem nuk duhet me harruar se vajzat jan te tilla, dashuria fillon me lojrat e fjaleve dhe ashtu vazhdon. Kem nevoj ne qift.

1. Kije parasysh: jemi njerez dhe jo kalendare. Ne nuk i mbajme dot te gjitha datat mend. Merr nje laps dhe markoi te gjitha ditelindjet dhe pervjetoret ne nje kalendar dhe na e kujto shpesh, para se te jete shume vone. Kjo vlen edhe per burrat. Datat me rendesi siq ceka me heret mbahen vet ne kok. Per te tjerat normal i shenjojm nese duhet. Vlen per te dyt.

1. "PO" dhe "JO" jane pergjigje absolute per pyetje. Ne asnje menyre Po nuk mund te quhet Jo dhe anasjelltas Topi nuk e lun, vajzat e kan ne gjak mu sjell nje or rrethit, edhe mbas nje JOOO te fort provojn ende nje mundesi. PO ose JO esht nje pergjigjje. Biseda vazhdon, trego qka mendon pa u sjell rrethit.

1. Ti mund te diskutosh me ne cfaredolloj problemi qe kerkon te zgjidhesh. Nqs kerkon kot nje aprovim apo bashkesimpati atehere shko tek shoqet e tua. Nuk kem nevoj te diskutojm nese ne fund nuk ka as aprovim apo bashkesimpati. Edhe fola me heret, kur shkon te shoqja shkon edhe te shoki :roll: :roll:

1. Dhimbjet e kokes qe i ke ketu e 17 Muaj jane nje problem. Shko tek mjeku. Jem burra mjek nuk jem, mundemi me ju qu te mjeku nese ka mundesi, me shum mos pritni. :? normal

1. Cdo gje qe e kemi thene para 6 muajsh nuk mund ti sjellesh me si argument. Te gjitha komentet dhe prononcimet tona humbasin cdo vlere pas nje afati prej 7 ditesh.Duhet me kuptu qe ne jet duhet te perparojm, qdo dit ndryshon jeta dhe duhet ta pranojm ashtu. Kuptohemi qe qka vjen nga zemra nuk perzihet me jeten e perditeshme, dhe nuk harrohen kurr.Mbrrina deri ketu dhe shiqoj qe per qdo rast ka nevoj me pas liri ne mendimet e sicilit dhe ne mirekuptimin e tyre. Me kaluar mir me dikend nuk do me than me qen ne te njejtat mendime me te, por, mi kuptuar mendimet e tjetrit. Me qen demokrat.

Me respekt :wink:

Honesty^uk.
23-11-04, 22:57
Honesty i nderuar,

Shpresoj se do te respektosh sinqeritetin si gjithmone dhe nuk hidherohesh me mendimin tim : UNE MENDOJ QĖ KĖTO RREGULLA JANĖ MĖ SHUMĖ PĖR - M/P.

Me nderime si gjithmone,TURISTI. :wink:

Aspak nuk hidherohem pasi s'kam arsye, me te vertet shkrimet tuaja jane te mbushura me domethenie qe tregojn nje pervoje :wink:
Gjithashtu mbetesh i pershendetur dhe inderuar nga

Honesty

Gentiani
23-11-04, 23:01
Ah ē`ju paska dalur tani punė me kėto rregullat qė paska sjellur Honesty! :lol: Por mos i merrni komplete ashtu siē janė sepse ēdo rregull ka edhe pėrjashtime, e edhe i pėrshtatet situatave dhe rrethit :wink: :lol: :lol:

Gentiani!

turisti
23-11-04, 23:06
Honesty i nderuar,

Shpresoj se do te respektosh sinqeritetin si gjithmone dhe nuk hidherohesh me mendimin tim : UNE MENDOJ QĖ KĖTO RREGULLA JANĖ MĖ SHUMĖ PĖR - M/P.

Me nderime si gjithmone,TURISTI. :wink:

Aspak nuk hidherohem pasi s'kam arsye, me te vertet shkrimet tuaja jane te mbushura me domethenie qe tregojn nje pervoje :wink:
Gjithashtu mbetesh i pershendetur dhe inderuar nga

Honesty
Faleminderit,ashtu dhe mendova. Ti je DIGJITAL.

Me nderime,TURISTI. :wink:

Krokodilli
24-11-04, 13:19
Kroki,ndoshta do te me ndodhe ne jete edhe tu permbahem ketyre rregullave(nha halli),ndoshta keto rregulla do te jene shkaktari i grindjeve ne jeten time te ardhme bashkeshortore,por nje e di se kurre nuk do mi pranoje zemra,ketu do vije ne pikepyetja edhe dashuria ime e plote per x personin!!!!

Te pershendes Barbaroza,, nuk mund ta kuptoj perse e beni te madhe punen e ketyre rregullave,,,, ma spjego vetem nje rregull qe nuk pershtatet dhe nuk te perlqen ty,,, pa keqkuptime,, vetem kam deshir ta di se cila rregull nga keto eshte e gabuar... flm

me nderime Kroki

Fata
24-11-04, 14:10
Honesty, nese mendon ti permbahesh atyre rregullave qe paske parashtruar, po ta them une qe ti harrojsh, perndryshe pergaditu per beqari te perjetshme.
Se ne femrat jemi engjellushe qe ju meshkujt sdo te arrini te na kuptoni kurre.

Flm per keshillen e nderuar por akoma s'me ka humbur rruga ne oborr, qe te zbatoj mendimet e te tjereve, kurse persa i perket beqarise po ta heq kete merak qe te paska kapluar se mos po thinjesh para kohe.
Persa u perket femrave jam i mire informuar dhe provuar po ashtu,,,,, por perseri qendron fakti se FEMRA E KA SHTI DREQIN NE SHISHE, dhe une as qe mundohem shume per tu ju kuptuar pasi ju nuk e kuptoni VETVETEN.

Caste te hareshme te deshiroj zonjushe.

Ti mendon se ne nuk po e kuptokam vetveten, kjo me ban te mendoj se ju qenket nje mashkull tipik, qe nuk doni ta akseptoni veten ne mendimin se femrat jane qenie qe dine me teper se qe ju meshkujt mendoni per ato.
Te kuptohemi une nuk ju njoh per te pas nje bindje te tille. Une po konkludoj ne baze te asaj qe ju pasket shkruar.
Dhe te lutem me fal nese me shkrimin tim paskam ngjalle nervoz tek ti.
Une vetem u inkuadrova ne temen tuaj Zoteri.

Loloku
24-11-04, 14:34
Ok, Honesty^uk. Ēdo lojė ka rregullat e veta dhe ēdo njeri ka parimet e veta. Edhe kėto rregulla vėlejnė sa herė qė vie nė shprehje loja mes mashkullit dhe femrės, por sado e bukur qoftė loja aq mė tė pėrpikta i ka rregualla, qė tė jetė e sukseshme, e pranueshme pėr tė dyja palėr dhe tė mos shkojė asnjėherė deri nė majė tė hundės!
Dhe mos harro loja gjithmonė zhvillohet mes dy palėve paraprakishtė tė dakorduara, por tė gjitha raportet mshkull-femėr nuk janė gjithmonė vetėm lojėra, sado tė kėndshme qofshin ato!
Megjithatė ia vlenė tė luhet edhe nėn rregulla, kur ta don shpirti dhe gjenė partner tė kėaqėsisė si rregull tė rregullave!

Barbaroza
24-11-04, 17:05
Kroki,ndoshta do te me ndodhe ne jete edhe tu permbahem ketyre rregullave(nha halli),ndoshta keto rregulla do te jene shkaktari i grindjeve ne jeten time te ardhme bashkeshortore,por nje e di se kurre nuk do mi pranoje zemra,ketu do vije ne pikepyetja edhe dashuria ime e plote per x personin!!!!

Te pershendes Barbaroza,, nuk mund ta kuptoj perse e beni te madhe punen e ketyre rregullave,,,, ma spjego vetem nje rregull qe nuk pershtatet dhe nuk te perlqen ty,,, pa keqkuptime,, vetem kam deshir ta di se cila rregull nga keto eshte e gabuar... flm

me nderime Kroki

Kroki,mua shumica e ketyre rregullave mu duken sikur urdhera e urdherat me se shumeti i urrej ne jete.Nuk jam person qe nuk u permbahem gjerave qe jane per mireqenien e te dyja qifteteve,ama kur te teprohet me rregulla, kjo s'ka asnje kuptim!

Murgesha
24-11-04, 19:03
1. Mesoje me se fundi qe kapakun e WC e duam te ngritur lart....." - kjo qe u tha,SINQERISHT,SINQERISHT dhe SINQERISHT eshte nje TURP i madh, sepse neve (femrat)nuk jemi per te tilla gjerash; nese na doni per te na urdheruar atehere ky "urdher" duhet te jete reciprok!!!

1 . Ditelindjet, Shen Valentini dhe Pervjetori i marteses ose fejeses nuk jane detyra.... -besoj qe nuk ka femer qe mendon se perkujtimi i diteve te ketilla jane DETYRA per meshkujt; ato tregojne kujdesin,respektin ndaj partneres qe keni!!

1 . Ndonjehere nuk mendojme per ju! Perpiqu ta akseptosh kete! - eshte shume e drejte kjo,pasi e njejta mund te ndodh edhe me ne (femrat)!!!

1 . Fundjava = Sport. Kjo gje eshte si puna e Henes se plote ose nderrimi i stineve. S“mund ta ndryshosh dot. - per kete perpiquni ju (djemte,ēunat) te gjeni nje partnere qe e do sportin si ju, perndryshe nuk mund t'ia dilni mbane me ne(femrat)!

1 . Mos i prit kurre floket! KURRE!!!! Floket e gjate jane gjithmone me atraktive se floket e shkurtra. Nje shkak perse burrat nuk pelqejne te martohen eshte se grate e martuara gjithmone presin floket. Kjo nuk eshte e drejte, sepse nuk eshte shkak per t“ju ndare. - kjo do te ishte shume NAIVE nga ana e meshkujve.. .., eshte, me nje fjale, si me ju thene juve te mos pini duhan!!!...

1. Pyet ne qofte se ke nevoje per gje ose kerkon dicka. Ta kesh dicka te qarte: lojrat e fjaleve nuk funksionojne! Te dhenat e terthorta nuk pijne uje! Thuaje qarte edhe shkurt cfare deshiron! - SOT femrat jane te PAVARURA nuk kane nevoje te kerkojne dicka nga bashkeshortet e tyre...

1. Dhimbjet e kokes qe i ke ketu e 17 Muaj jane nje problem. Shko tek mjeku. - Partneret duhet ndare cdo gje mes tyre,edhe gezimet,por edhe hidherimet.Nese semundja ekziston, ajo duhet marre me seriozitet e jo "loje" dhe ne kete manyre duhet te paraqese brenge jo vetem per femren qe eshte e semure POR edhe per partnerin e saj.Kjo do te tregonte kujdesin e partnerit qe ka ndaj partneres!!!


1. Nqs ne kemi thene dicka, qe ne njefare menyre interpretohet ne dy lloj menyrash dhe nje nga keto menyra ty te lendon ose ofendon, atehere ne e kemi thene per menyren tjeter. - mos thoni KURRE dicka qe do mund te na lendonte sepse do t'iu duheshin vite e vite te terra per te na sjelle buzeqeshjen ne fytyre pastaj!!!

1 . Mos u mundoni te na pengoni kur shohim femrat e tjera! Sido qe te jete, ne prape do te shohim. Nuk keni c“te beni. Eshte e shkruar ne genet tona. - Nuk ju pengojme jo,Perendia na ka dhene sy te gjitheve per te shiquar, por ama, me kalu prej shiqimit diku tjeter atehere...vaj halli per ju!!!

1. Marredheniet tona nuk do te jene gjithmone si gjate dy muajve te pare qe jemi njohur. Perpiqu qe ta kuptosh kete gje dhe boll u ankove tek shoqet. - Kjo domethene qe meshkujve (ne asnje menyre JO TE GJITHE) iu dalin gjerat nga qejfi shume shpejte,kjo edhe njehere tregon se ne (femrat)jemi me te vendosura dhe mundohemi me shume qe te japim maksimumin tone per te pasur nje lidhje te njejte sikurse ditet e para te njohjes me partnerin!


1. Ne qofte se ben nje pyetje qe nuk ka nevoje per pergjigje, atehere do te degjosh nje pergjigje qe ty nuk do te pelqeje. - nuk ka pyetje qe nuk kerkon pergjigje, kete te fshini nga mendja, sepse me kete doni te thoni qe deshironi t'i largoheni pergjegjesise (pergjegjes) ose deshironi te na genjeni (sic edhe e pranuat vet)!!!


1. Kur duam te ikim bashke gjekundi, cdo gje qe ti don te veshesh eshte ne rregull per ne. SINQERISHT!!! - ATEHERE pasi qenka SINQERISHT kjo, na "mbuloni" me komplimenta te SINQERTA!!!


1 . Sinqerisht, ti ke shume kepuce. - PSe jo, ne punojme vet dhe kemi cfare na do qejfi neve,ju mjafton te gezoheni qe nuk iu kerkojme juve te na bleni!!!..


1 . Birra eshte per ne aq terheqese sac eshte per ju canta e dores. - SInqeriteti per ne eshte sikurse birra per ju!!!..


Te dini sot e njemije vjet, ai qe pajtohet me keto "rregulla" a ardhmja nuk do te iu jete e lumtur,atehere pregatituni qe tani per mos-harmoni familjare!..
Sidoqofte une iu deshiroj te gjithe partnereve ne kete bote, sidomos shqipetareve te kene harmoni dhe t'iu bene balle te gjitha sfidave qe sjell koha, jeta sepse vetem ne kete menyre mund te jetojme ne harmoni, pa durim reciprok nuk ka lumturi,nuk ka harmoni!