PDA

View Full Version : GRUPI I KATERT


lazdrani
21-11-04, 21:35
ARMANI
LOLOKU
EGJELLUSHAJ
ANNA


Po paraqes edhe une nje grup per garat :wink:

ARMANI
21-11-04, 22:03
Mungesa jote

Mbremje i vetmuar,nuk me ze gjumi fare,i tretur ne boten e amshueshme
dhe genjeshtare,mendoje dhe vetem mendoje...pa pritur me pikon nje pike loti,loti per ty..
Afrohem afer dritares dhe shiqoj qiellin,diku large shohe nje yll i vetmuar,mendoje te flase me te ,ta pyes valle te mungon edhe ty dikush?!!!Ndjeje nje te qeshure zemer,sepse tash e di qe nuk jam i vetmi
ne kete bote qe ndie mungesen e dikujt..
Edhe ylli larte ne qiell eshte i vetmuar..
Marre fotoalbumin dhe shiqoje fotot tona,prape mendoje ne ty...nuk mundem te qetesohem,shtrihem ne krevat ,mbylli syte mundohem te fleje,ashtu pa ty...
Oh zot sa me mungon sonte...Gjdo gje do te japja vetem qe ti te jesh afer meje...
Mendimi ne ty me shoqeroje deri ne Agim..
Zgjohem i lodhure pa gjume,duke menduar ne ty...
Nje gezim me shkrepi zemren,ishte dita kur do te takoje ty e dashura ime

Loloku
23-11-04, 10:41
Njė natė dimri nė Prishtinė!

Prishtina ishte mbuluara me petkun e natės sė zezė. Dėbora mundohej ta zbardhte sadopak. Pemėt, anės trotuareve, tė veshura me kristalin e acartė. Rrugėt me ngrica dhe policė mbi asfalt. Prishtina rėnkonte e tėra nėn peshėn e hekurt, qė gjithēka e rėndonte dyfish atė natė. Unė dhe vetmia ime po shkonim diku! Mes pėr mes peshė sė trishtėt, si zvarritje e ndėrgjegjshme pėr tė mbijetuar. Mendime tė mėdha, gati tė krisura, me rėndonin kokė time tė vockėl, tė ngulitura thellė nė tru, sikur te mos mjaftonte gjithė kjo peshė e hekurt dhe gjithė ky ftoht! Vetja me dukej si nje zog i lehtė. Ecja mbi asfaltin e ngrirė, apo fluturoja mendimeve diku larg, nuk e di. Zhurma e hapave te mia me kujtonte ku jam. Sikur shtypje nervash degjoja krikėllimėn e shtypjes se akullt tė njė haperimi qė akoma nuk dija ku mė shpiente. Qellimi ishte i largėt. Sa qielli i lartė. Dėshira e flakėt. Mundimi apokaliptik. Dhe, pesha e hekurt policore aq e trishtėt. Ngricat e kristalta mė dukeshin pallat. Gjithēka ngrinte pėrreth. Edhe mua mė kishte ngrirė mendimi i kristaltė pėr njė jetė mė tė mirė dhe mė jepte forcėn rinore dhe bindjen e gurtė pėr tė mos u kthyer. Vazhdova ēapitjen time pėr tė arritua atje ku dua njė ditė. Isha i humbur nė mendje, por nuk do tė humbja kurrė nė rrugė. Udhėkryqeve e kam kuptuar gjithmonė kah lind dielli! Ndoshta e kisha harruar edhe dashurinė e rinisė, apo e kisha strukur nė brendinė e njė dashurie te madhe, qė mė kishte pėrfshirė si pėrbibndėsh dhe forcėn e pėrbindėshit sikur mė jepte ēdo ditė. Sa pak njerėz shikoja nė rrugė. Edhe nė ditėt me diell tė paktė ishin ata. Mė dukej sikur i kėrkoja me pishė. Sa tė pakta bukuritė i kishte Prishtina dhe prapė mė e bukura ishte. I ri isha dhe, ah, as bukurinė femrore nuk e shihja! Gjithėēka mbulohej nėn peshė tė dhunės dhe hije policėsh. Gjithėēka sikur psherėtinte si bukuri qė vret. Dhe unė, gati i vetmuar, mes gjėmės qė ndjeja shkoja tutje. Me ėndėrrėn time tė bukur si medalon rinie nė xhep. pėr ta sjellur nė njė ditė nė pranverėn si trofe, gėzimin tim tė vetėm. Magjepsjen e njė copė jete tė ėndėrruar, me kuptimin dhe shijen e saj tė vėrtetė.
Dhe sot e shoh sa e bukur ėshtė Prishtina dhe sa tė bukra paska ky qytet. Jetoj jetėn time, tė ėndėrruar dikur, sot realitet. Medalonin e lirisė, shtrėnguar akoma e mbaj nė xhep!

Murgesha
03-12-04, 09:50
Siē po shihet tė tjerėt nuk po shkruajnė, dhe smbetet tketėr pos tė hapet sondazhi.

Tė dy shkrimet mė pėlqyen dhe janė tė shkruara me mjeshtėri.
Po tė kisha mundėsi tė dyve do tju jepja nga njė votė.

Po shkėpus kėtė citatat nga shkrimi i Lolokut.

"Dhe sot e shoh sa e bukur ėshtė Prishtina dhe sa tė bukra paska ky qytet. Jetoj jetėn time, tė ėndėrruar dikur, sot realitet. Medalonin e lirisė, shtrėnguar akoma e mbaj nė xhep!"

Mė tepėr spo jap koment por po e jap votėn.
Loloku tė dėshiroj sukses nė ēdo lėmi tė jetės.

ShEjToNkA
03-12-04, 12:21
Vota ime shkojė nė Prishtinė asi desha me thonė nė kutin e Loloku.


Suksese!

lazdrani
03-12-04, 13:44
Vota ime shkone per ARMANI :wink:

Gentiana
03-12-04, 13:48
Vota ime ka shkuar per Lolokun.

Suksese....

Agroni22
03-12-04, 15:59
per ARMANIN

uliksi31
03-12-04, 17:21
Lolokun :idea:

progoni
03-12-04, 18:53
Njė natė dimri nė Prishtinė!

Prishtina ishte mbuluara me petkun e natės sė zezė. Dėbora mundohej ta zbardhte sadopak. Pemėt, anės trotuareve, tė veshura me kristalin e acartė. Rrugėt me ngrica dhe policė mbi asfalt. Prishtina rėnkonte e tėra nėn peshėn e hekurt, qė gjithēka e rėndonte dyfish atė natė. Unė dhe vetmia ime po shkonim diku! Mes pėr mes peshė sė trishtėt, si zvarritje e ndėrgjegjshme pėr tė mbijetuar. Mendime tė mėdha, gati tė krisura, me rėndonin kokė time tė vockėl, tė ngulitura thellė nė tru, sikur te mos mjaftonte gjithė kjo peshė e hekurt dhe gjithė ky ftoht! Vetja me dukej si nje zog i lehtė. Ecja mbi asfaltin e ngrirė, apo fluturoja mendimeve diku larg, nuk e di. Zhurma e hapave te mia me kujtonte ku jam. Sikur shtypje nervash degjoja krikėllimėn e shtypjes se akullt tė njė haperimi qė akoma nuk dija ku mė shpiente. Qellimi ishte i largėt. Sa qielli i lartė. Dėshira e flakėt. Mundimi apokaliptik. Dhe, pesha e hekurt policore aq e trishtėt. Ngricat e kristalta mė dukeshin pallat. Gjithēka ngrinte pėrreth. Edhe mua mė kishte ngrirė mendimi i kristaltė pėr njė jetė mė tė mirė dhe mė jepte forcėn rinore dhe bindjen e gurtė pėr tė mos u kthyer. Vazhdova ēapitjen time pėr tė arritua atje ku dua njė ditė. Isha i humbur nė mendje, por nuk do tė humbja kurrė nė rrugė. Udhėkryqeve e kam kuptuar gjithmonė kah lind dielli! Ndoshta e kisha harruar edhe dashurinė e rinisė, apo e kisha strukur nė brendinė e njė dashurie te madhe, qė mė kishte pėrfshirė si pėrbibndėsh dhe forcėn e pėrbindėshit sikur mė jepte ēdo ditė. Sa pak njerėz shikoja nė rrugė. Edhe nė ditėt me diell tė paktė ishin ata. Mė dukej sikur i kėrkoja me pishė. Sa tė pakta bukuritė i kishte Prishtina dhe prapė mė e bukura ishte. I ri isha dhe, ah, as bukurinė femrore nuk e shihja! Gjithėēka mbulohej nėn peshė tė dhunės dhe hije policėsh. Gjithėēka sikur psherėtinte si bukuri qė vret. Dhe unė, gati i vetmuar, mes gjėmės qė ndjeja shkoja tutje. Me ėndėrrėn time tė bukur si medalon rinie nė xhep. pėr ta sjellur nė njė ditė nė pranverėn si trofe, gėzimin tim tė vetėm. Magjepsjen e njė copė jete tė ėndėrruar, me kuptimin dhe shijen e saj tė vėrtetė.
Dhe sot e shoh sa e bukur ėshtė Prishtina dhe sa tė bukra paska ky qytet. Jetoj jetėn time, tė ėndėrruar dikur, sot realitet. Medalonin e lirisė, shtrėnguar akoma e mbaj nė xhep!

kėsaj nate i dhashė votė.

Loloku
04-12-04, 00:56
Pershendetje te gjitheve, votues dhe jovotues te mi!
Une nuk dua te votoj ketu, sepse, para se te "fitoj" une po arrij te mesoj nga ky votim.
E kam thene se nuk me pelqen krahasimi si metode fituese, sepse nuk e ka kuptimin artistik!
Eshte interesant megjithat edhe ky konkurim dhe me interesant se konkurimi qenka votimi!
Mua me mjafton vleresimi publik i te vleresuareve te mi edhe kur nuk me votojne.
Votimi i fshehte eshte me i drejti thone., Por dalon ketu shume votimi nga vleresimi dhe kjo eshte interesant a.
Ne fund te fundit vete tema eshte hapur per te qene dicka interesante dhe po e arrine qellimin fillestar.
Pershendetje!

kullerka2
04-12-04, 10:40
Vota ime shkon per Armanin

Albanam
04-12-04, 16:19
Vota ime pėr Lolokun.

Nexhati
04-12-04, 16:45
per Armanin

aferdita
04-12-04, 16:59
per Lolokun

yllka
04-12-04, 17:05
ARMANI :oops: :wink:

Mafiozi
04-12-04, 18:16
Vota ime esht per Loloku 8)

Dr. Leone
06-12-04, 12:03
Me te vertet eshte veshtir te besh nje zgjidhje ne mes ter ketyre shkrimeve edhe ketu tek keta dy shkrimet me te vertet jan shum te bukura por ja qe ky shkrimi i lolokut pak si me teper me terhoqi vemendjen dhe ja dhash voten lolokut.

Me respekt
Dr.Leone

Kaltrushi
06-12-04, 16:18
Voten e jepa

Murgesha
08-12-04, 23:40
Armani fitues i ketij grupi.
Armani sukse ne garat e metejshme.

Loloku
08-12-04, 23:44
Armani, urime shokit, fhsehtesia e beri te veten dhe une prape ndjehem me i kenaqur se e kisha parameduar!
Edhe njehere dua te falenderoj mbeshtetjen publike dhe te uroj gjithe te mirat, ne vecanti votuesve te mi, me perkrahjen e te cileve une nuk ndjehem aspak i humbur!
pershendetje edhe per Murgeshen si ideatore!