PDA

View Full Version : A din dikush te me tregoj


IceGirl
28-01-05, 14:53
Isha duke folur me nje shok ne msn, nje gje shume e quditshme me ndodhi qe nuk me ka ndodhe kurre me pare...atij i shkojshin disa fjale
qe une nuk i shkruaja fare ... sikur "nuk dua te flas me ty me"
"neser do vije ne kosove" "I love you " keto fjale atij i shkojshin pa i shkruar une fare....si mund te ndosh kjo...i ka ndosh kjo dikujt?
Ju lutem nese dini dicka me tregoni! :(

Barbaroza
28-01-05, 20:25
Isha duke folur me nje shok ne msn, nje gje shume e quditshme me ndodhi qe nuk me ka ndodhe kurre me pare...atij i shkojshin disa fjale
qe une nuk i shkruaja fare ... sikur "nuk dua te flas me ty me"
"neser do vije ne kosove" "I love you " keto fjale atij i shkojshin pa i shkruar une fare....si mund te ndosh kjo...i ka ndosh kjo dikujt?
Ju lutem nese dini dicka me tregoni! :(

Edhe mua me ka ndodhe IceGirl,por normal se fjale tjera,jo me kete kuptim,bile ndonjehere as fjalet qe i shkruaj nuk po shkojne.Nuk e di ku qendoron shkaku.Veq kjo ndodhia jote vertete qenka e cuditshme. :roll: :roll:

IceGirl
29-01-05, 00:58
Edhe mua me ka ndodhe IceGirl,por normal se fjale tjera,jo me kete kuptim,bile ndonjehere as fjalet qe i shkruaj nuk po shkojne.Nuk e di ku qendoron shkaku.Veq kjo ndodhia jote vertete qenka e cuditshme. :roll: :roll: [/quote]


:) Edhe mua me ndodh nganjeher qe fjalet nuk me shkojne.
Por sikur kjo qe me ndodhi sot shume e cuditshme e pazakonshme.
Shume u shqetesova nuk dija se cka esht duke u bere....
Mbeta duke i thene shokut "jo jo nuk jam une duke i shkruar....
nuk di se c'po ndodh"....nga frika se mos po del ndonje fjal e rende
fika PC. Mbeta si e humbur duke bere pytje vetes"a eshte e mundur te nderhyje dikush ne lidhje?" "apo ndoshta vet rrjeti?" "a esht e mundur qe dikush esht ne gjendje ti beje keto gjere?" "ndoshta mundet e po i bene dikush me qellim?"
Tani dhe me ka hy nje frike te flas ne msn,mundet te vije deri te konflikti me ndokend kush nuk beson e kupton.
Shume e cuditeshme!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Ju Faleminderit Barbaroza :) Ju Pershendes :)

dr1ta
29-01-05, 21:19
Mua me ndodh ce fjalet nuk i pranoj ose vonohen shum, por kjo esht normal krejt mvaret nga rrjeti, rasti i jot esht vertet e qudishme mendoj ce keni dicka hackers :roll: dhe do tju kisha preferu nje firewall si psh (mcafee) ose sumatec internet firewall

Nese e keni msn 7.0 beta (mos vet) :? :? ka shum gabime .Good luck

IceGirl
30-01-05, 02:40
Mua me ndodh ce fjalet nuk i pranoj ose vonohen shum, por kjo esht normal krejt mvaret nga rrjeti, rasti i jot esht vertet e qudishme mendoj ce keni dicka hackers :roll: dhe do tju kisha preferu nje firewall si psh (mcafee) ose sumatec internet firewall

Nese e keni msn 7.0 beta (mos vet) :? :? ka shum gabime .Good luck

Ju Faleminderit dr1ta do E provoje edhe FREE TRIAL VERSION

msn-in e kam 6.2

Ju Faleminderit dhe Ju Pershendes :)

K-man
31-01-05, 01:56
nje prej mundesive qe fjalet ju shkojin pa i shkruajt eshte qe keni far virusi apo Spyware ne kompjuter. mundesia tjeter mundet me qene qe mesazhet nuk shkojin hiq kur lidhjen e internetit e keni te ngadalshem.

sa per verzionin e MSN-it, s'ka lidhje me qka po ju ndodh...

IceGirl
01-02-05, 02:37
nje prej mundesive qe fjalet ju shkojin pa i shkruajt eshte qe keni far virusi apo Spyware ne kompjuter. mundesia tjeter mundet me qene qe mesazhet nuk shkojin hiq kur lidhjen e internetit e keni te ngadalshem.

sa per verzionin e MSN-it, s'ka lidhje me qka po ju ndodh...

FLM :)

IceGirl
22-03-05, 15:15
Isha duke folur me nje shok ne msn, nje gje shume e quditshme me ndodhi qe nuk me ka ndodhe kurre me pare...atij i shkojshin disa fjale
qe une nuk i shkruaja fare ... sikur "nuk dua te flas me ty me"
"neser do vije ne kosove" "I love you " keto fjale atij i shkojshin pa i shkruar une fare....si mund te ndosh kjo...i ka ndosh kjo dikujt?
Ju lutem nese dini dicka me tregoni! :(

Zbula qa zbulova personi qe kam qene duke biseduar
e ka ber ket shume me ka bere nervoz :evil: :evil:

"Jam tallur pak" me thot pas nje kohe te gjat me tregoi :evil:

blina
24-03-05, 00:03
Isha duke folur me nje shok ne msn, nje gje shume e quditshme me ndodhi qe nuk me ka ndodhe kurre me pare...atij i shkojshin disa fjale
qe une nuk i shkruaja fare ... sikur "nuk dua te flas me ty me"
"neser do vije ne kosove" "I love you " keto fjale atij i shkojshin pa i shkruar une fare....si mund te ndosh kjo...i ka ndosh kjo dikujt?
Ju lutem nese dini dicka me tregoni! :(Po ne kete kohe qe paske pas problem ti nuk e pasna pa kete teme me te tregu se edhe mua me ka ndodhe kjo. Se edhe mu me ka zezat dikush ne kete menyre sikurse ty edhe ne fund me ka treguar edhe mu . Do te kisha tregu edhe ty por tash ai version nuk eshte ka bene .

Por ato gjera qe ti si ke shkruar ne te vertet i ka shkru ai qe u kane duke bisedu me ty edhe ate dmth e ka bere qaje biseduesi permes nje fjale veq nese te ndodhe prap dergoma nje meszh edhe te tregoj se si behet ajo ...ok....

blina
24-03-05, 00:12
Isha duke folur me nje shok ne msn, nje gje shume e quditshme me ndodhi qe nuk me ka ndodhe kurre me pare...atij i shkojshin disa fjale
qe une nuk i shkruaja fare ... sikur "nuk dua te flas me ty me"
"neser do vije ne kosove" "I love you " keto fjale atij i shkojshin pa i shkruar une fare....si mund te ndosh kjo...i ka ndosh kjo dikujt?
Ju lutem nese dini dicka me tregoni! :(Po ne kete kohe qe paske pas problem ti nuk e pasna pa kete teme me te tregu se edhe mua me ka ndodhe kjo. Se edhe mu me ka zezat dikush ne kete menyre sikurse ty edhe ne fund me ka treguar edhe mu . Do te kisha tregu edhe ty por tash ai version nuk eshte ka bene .

Por ato gjera qe ti si ke shkruar ne te vertet i ka shkru ai qe u kane duke bisedu me ty edhe ate dmth e ka bere qaje biseduesi permes nje fjale veq nese te ndodhe prap dergoma nje meszh edhe te tregoj se si behet ajo ...ok....


a kuptove qka deshta me thane IceGirl

Kaci
03-04-05, 20:08
Pershendetje

E kam nje pyetje:

PC u tanue diqka...kur e dhezi posa me hapet dhe del destkopi me humb i teri dhe me paraqitet vetem disa ngjyra. Keshtu me ndodh deri sa ta ristartoi disa here radhazi.
Ka ide dikush se ku gjendron problemi???

Kaci

Kercovari
05-04-05, 13:20
Pershendetje

E kam nje pyetje:

PC u tanue diqka...kur e dhezi posa me hapet dhe del destkopi me humb i teri dhe me paraqitet vetem disa ngjyra. Keshtu me ndodh deri sa ta ristartoi disa here radhazi.
Ka ide dikush se ku gjendron problemi???

Kaci

Kercovari
05-04-05, 14:17
Pershendetje

E kam nje pyetje:

PC u tanue diqka...kur e dhezi posa me hapet dhe del destkopi me humb i teri dhe me paraqitet vetem disa ngjyra. Keshtu me ndodh deri sa ta ristartoi disa here radhazi.
Ka ide dikush se ku gjendron problemi???

Kaci
Problemi qe keni pershkruar sillet redh grafit kartes.
Nese nuk keni aspak njohuri do te u preferoj qe te kerkoni ndihme personave qe kan njohuri ne kete lami,sa nuk u eshte paraqet ndonje defekt serioz qe do te jete me se e nevojshme te beni edhe nderimin e grafit kartes.
Aty ku eshte kyqur kablloa e monitorit eshte edhe priza (Shteker)dales i grafit kartes.
Ckyqni te gjitha kabllot qe jan te kyqur ne kompjśter e ne veqanti kabllon e rrjetit elektrik.Hapeni kompjutrin,ne anen pas i keni te gjitha vinqat ku jan te perforcuar dy kapaket anesor mbrojtes.
Paraprakisht sheno prizen e monitorit,pastaj do te kesh me lehte te identifikosh se kush eshte Grafit Karta. Karta eshte e perforcuar me nje apo dy vinqa(Shrafa).Ne masen plastike ne forme te olukut katerkendesh dhe me tela dy anesor ne forme te krehanit,eshte edhe mbajtesi i kartes.
Pasi te keni hjekur Shrafet,kapeni karten ne te dy anet dhe ngadal leveizni nga nalte,nalte poshte te dy anet.
E keni hjek Karten,mereni nje lecke te thate mundsisht te nje materiali te bute dhe qitni ne lecke pakes alkohol te paster jo te ngjyrosur(Uiski,Konjak)etj.por asesi Aceton per thonjte sepse me vone shkakton korozion dhe demtim te shtresave te kallait(Plumbit) qe jan edhe percues te komponeneteve elektrike.
Po me alkohol pastroni mundesisht edhe perforcuesin e Kartes.Lereni disa minuta te teret,dhe pastaj beje montimin te kartes.Perforca Shrafet.Mbylle Kompjutrin dhe beje instalim te kabllove qe me i fundit te jete kablloa i Rrjetit elektrik.Tani mund te kyqni Pc-ne tuaj.
Nese Karta nuk ka pesur me para ndonje defekt teknik ne komponentet Elektronike do te funkcionoj ne rregull.Perpara se te beni kete qe kam pershkru me larte,me doemos beni sinhronizim te Monitorit.
Ne monitor perpara apo anesh i keni disa pulla ne te shumten e rasteve shkruajn Anglisht/Selekt/Down/Up/Degauss/.
Shtype pullen Select/zgjidh funkconet.Ne Monitor do te u paraqiten konfigurimet e te gjitha fukcioneve qe mundeni te akordoni. Me Pullat Down dhe Up,mundeni te sinkronizoni Monitoren si ne rafshin Vertikal poashtu edhe ne rafshin Horizontal,por pasi problemi qe keni pershkrua ju i perket jo konfigurimit Horizontal,beje sinhronizimin korekt te/Horizontal Pozicion/dhe Horizontal Size.
Nese u kam ndihmuar,mos me thuaj Falemenderit. :lol: :lol: :lol: .
-Problimi eshte eliminuar apo akoma eshte si qe keni pershkru me larte.

Kaci
05-04-05, 21:18
Pershendetje Kercovari

Menyren e pare qe e keni pershkruar nuk mundem sonte ta provoi a per te dyten vetem e aprovova e tani do e shofim se a po funksionon.
Per falenderime ne fund ahahahahah por megjitherate faleminderit qe keni marr kohe per mua.

Kaci

Elektroliti
19-08-05, 15:08
Ka mundėsi tė jetė edhe virus ose njė program i vogėl qė ua dėrgon bashkėbiseduesi pėrmes MSN e qė ju e pranoni.
Mua mė ka ndodhur akoma mė keq se juve.
Njė femėr e pėrdreqtė nė MSN mė tha se po ma dėrgon njė fajll shumė atraktiv dhe mė garantoi se do tė mė pėlqejė shumė. I thashė mos ėshtė farė virusi?! Sepse e dallova qė ėshtė .exe. Natyrisht se nuk e pranoi.
E mora dhe pastaj ēka ndodhi?
Unė e shkruaja mesazhin por kur i shkonte asaj i dilte krejt tjetėr gjė nga ajo qė e shkruaja unė. Shprehje shumė pa lidhje. Ajo ėshtė kėnaqur duke qeshur. Kurse unė i mora masat qė ta heq virusin. Mirėpo sipas antivirusit tim ai nuk ishte virus por megjithatė duke qenė se ėshtė njė program me qėllim jo aq humanist ;) atėherė nuk ėshtė mirė tė mbahet nė PC.

istogaliu
22-10-07, 23:22
hahahh jo jo bre ti IceGirl (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=15478) vbmenu_register("postmenu_537426", true); ajo qe te ka ndodhur ty osht vetem nje program i cili e bon NICK name sikur tanin edhe behet sikur pi shkrun ti me ka ndodhur edhe mu kjo si ty hahahhaha ama nuk e di se si thirret aj program ama nje dit do ta marr at program edhe to du ja jepi...... vbmenu_register("postmenu_537426", true);

BE LK
23-10-07, 11:00
Isha duke folur me nje shok ne msn, nje gje shume e quditshme me ndodhi qe nuk me ka ndodhe kurre me pare...atij i shkojshin disa fjale
qe une nuk i shkruaja fare ... sikur "nuk dua te flas me ty me"
"neser do vije ne kosove" "I love you " keto fjale atij i shkojshin pa i shkruar une fare....si mund te ndosh kjo...i ka ndosh kjo dikujt?
Ju lutem nese dini dicka me tregoni! :(

Keto jane gjera te zakonshme ne MSN por duhet te Instaloni nje Antivitus ose Antispywer dhe gjithcka do te zhduket perdorni Versionet internet Security se jane me efikase.


CFARE JANE VIRUSET ?

Viruset jane programe te ndertuara mbi kod dhe/ose skripte, qe ndryshe nga programet e tjere ne kompjuter, ndertohen ne shumicen e rasteve me qellime dashakeqe (per te shqetesuar dhe bezdisur perdoruesin e kompjuterit apo per te demtuar). Them ne shumicen e rasteve, sepse ne raste te rralla ka edhe viruse qe krijohen me qellim mbrojtjeje, sic ben NATO, FBI apo organizata te tjera te rangjeve te tilla (Sic ben kohet e fundit edhe Shqiperia e cila ka blere ndonje version te vjeter te Magic Lantern). Shto ketu edhe kategorine e Trojanve te publikuar me licence RAT (Remote Administration Tool). Disa viruse infektojne skedaret .com apo .exe, ndersa disa te tjere perhapen duke i'u bashkangjitur pershembull dokumenteve Word apo Excel. Kur nje skedar i infektuar aktivizohet nga perdoruesi, (sipas llojit), aktivizohet ne format e tij te ndryshme edhe vete virusi. Viruset kane nje "payload". Me fjalen "payload" nenkuptohet qellimi final per te cilin eshte ndertuar ai virus, pra dicka e ngjashme me levizjen "mat" ne shah. Sot ekzistojne dhjetera mijera viruse te shkruajtur ne gjuhe te ndryshme programimi.Sa per te krijuar nje ide per shpejtesine eksponenciale te zhvillimit te tyre po jap nje statistike te vetme, per vetem njerin nga llojet e shumta te viruseve. Ne vitin 1986, u diagnostikua boot virusi i pare. Deri ne vitin 2002 kjo shifer ka arritur ne 70.000 te tille.


LLOJET E VIRUSEVE

Megjithese ekzistojne shume lloje virusesh dhe mini-programesh te ngjashme, nje klasifikim i shpejte i ketyre mund te behet si me poshte :
- Viruset Boot Sector : Keta jane llojet e viruseve qe infektojne zonen e disketave apo hard disqeve ku ruhen skedaret e sistemit. Kur e startoni kompjuterin tuaj nga nje diskete apo hard disk i infektuar, keta lloj virusesh aktivizohen. (Michelangelo, Brain...)
- Viruset e Skedareve : Ky eshte lloji i viruseve qe aktivizohet dhe prek skedaret e progameve me ekstensione si .exe dhe .com. (Chernobil[Win.CIH]...)
- Viruset Makro : Keta jane virus skripte te vegjel te cilet perhapen me ndihmen e produkteve te paketes Office, si Word, Excel etj. Duke perdorur scriptet macro keta lloj virusesh mund te bejne me teper se sa mund te mendohet. (Laroux...)
- Viruset ActiveX dhe Java : Keta jane viruse qe mund te shfrytezojne kontrollet e ndryshme qe mund ti jene shtuar nje faqeje web. (Gigger...)
- Viruset Multipartitate : Ketu bejne pjese llojet e viruseve te cilet shfrytezojne njekohesisht disa teknika perhapjeje.
- Viruset Polimorfe : Keta jane viruse te cilet shumohen duke e nderruar vazhdimisht identitetin e tyre.
- Worm-et : Keta tashme jane perfshire prej kohesh ne kategorine e viruseve me rrezikshmeri te larte. Keta ne pergjithesi perhapen nepermjet rrjeteve. Keta nuk e ndjejne nevojen per te infektuar skedare qe te perhapen. Veteshumohen duke infektuar fillimish sistemin dhe me pas duke u shperndare ne rrjet infektojne edhe kompjutera te tjere. Worm-et ne pergjithesi programohen qe te shperndahen ne kompjutera te tjere duke perdorur LAN dhe posten elektronike. Shume prej tyre mbartin vecorite, dhe sillen edhe si macro, edhe si viruse skedaresh. (Melissa, I Love You, Nimda...)
- Trojanet : Trojanet sic mund ta keni imagjinuar e marrin emrin nga Kali i Trojes dhe sillen pikerisht ne kete menyre. Meqenese perbejne nje rrezik te larte per sigurine keta klasifikohen edhe si viruse. Keta nuk veteshtohen dhe nuk infektojne ne rast se nuk aktivizohen me apo pa dashje nga viktima. Keta preferohen mjaft nga ata qe vetequhen hacker dhe sherbejne per te kontrolluar ne largesi kompjuterin e infektuar. Normalisht keta programe perbehen nga dy pjese : Klienti dhe Serveri, ku ky i fundit eshte skedari qe infekton kompjuterin viktime. Nje trojan mund te kryeje veprime nga me te thjeshtat, deri te me te rrezikshmet... pershembull edhe te formatoje kompjuterin viktime.
- Hoax : Keto ne pergjithesi jane mesazhe te derguara nepermjet internetit, te cilat permbajne keshillime, lajme apo sugjerime te rreme. Pershembull, nje lajmerim i mberritur nepermjet postes elektronike i cili ju keshillon te qe per arsye te ndryshme (normalisht te rreme) te ndermerrni me doren tuaj veprime qe do te demtonin sistemin tuaj. Ne raste te tilla vlen te kontrollohet dhe sigurohet mire burimi nga i cili vjen nje informacion i tille.
- Jokes : Nga vete emri i tyre, keta nuk jane viruse por programe qe simulojne mesazhe virusesh duke bere shaka dhe duke ngjallur panik te perdoruesi. Keta mund te behen edhe mjaft te bezdisshem.


ATA QE KANE LENE GJURME

Ne te kaluaren jane shkruajtur viruse te tille qe, kur jane bere aktive, jane bere per ore te tera ceshtja kryesore e dites. Po te hedhim nje shikim pas ne fletet e kalendarit, kur data shenoi 26 Mars 1999, me nje diference 1 mujore dy viruse goditen si bombe dhe shokuan specialistet, te cilet ne fakt ne ate periudhe ishin edhe me te shokuar e te hutuar nga skenaret kaotike qe do te pershinin boten e informatikes nga millenium bug. Me pas vijuan ne 4 Maj 2000 i mirenjohuri I Love You dhe pas tij Nimda me 18 Shtator 2001. Le t'i hedhim nje sy e te shikojme shkurtimisht sa per informacion se cfare ndodhi.

- Melissa !
Me 26 Mars 1999, Melissa hyri ne histori duke u perfshire ne kategorine e viruseve worm. Ky virus u perhap ne nje kohe rekord ne te gjithe boten. Mesazh i forwarduar i mberrinte me e-mail perdoruesve kurioze, te cilet ne momentin qe hapnin skedarin e bashkangjitur infektoheshin. Ne menyre te fshehte, virusi i dergoi kopje te vetvetes 50 personave te pare ne listen e adress book-ut te viktimes, dhe keshtu brenda pak oreve u perhap ne te gjithe boten. Njekohesisht virusi i hiqte mbrojtjen ndaj makrove ne Word dhe mund te bente operacione te tjera te ngjashme.

- Win95.CIH ose ndryshe Cernobil
U diagnostikua per here te pare ne Qershorin e 1998. U shkruajt nga nje nxenes taivanez, Chen Ing-Hau, ne kujtim te tmerrit te Cernobilit ne Rusi dhe ne forme proteste. Shperthimin ky virus e pati ne pervjetorin e aksidentit me 26 Prill 1999. U fol mjaft per demet qe i shkaktoi qofte edhe pjeserisht ky virus hardware-it. Ky virus demtonte sektorin e pare dhe me te rendesishem te HD si edhe BIOSin. Mjaft persona aariten ti shpetonin te dhenat nepermjet programesh te ndryshme, por mjaft te tjereve iu desh te nderronin MB apo te rinovonin BIOSin. Pas mesazheve klasike "DISK BOOT FAILURE...." apo "OPERATING SYSTEM NOT FOUND", edhe kur tentohej te kalohej nga a: ne c: nepermjet nje boot disku vijonte mesazhi "INVALID DRIVE SPECIFICATION". Virusi kishte tre versione,1003 1.2, 1010 1.3 dhe 1019 1.4 .

- I LOVE YOU !
Ne mengjesin e 4 Maj 2000, nje tjeter telash i ri mberrin ne mailbox-et e njerezve. Duke patur subjektin ILOVEYOU, ngjalli mjaft kureshtje dhe ata qe e hapen lexuan ne trupin e tij dicka te ngjashme : "Ju lutemi te keni miresine te shikoni letren e dashurise te derguar nga une si attachment." Ne te vertete skedari i bashkangjitur nuk ishte teksti, por nje Visual Basic Script. Virusi, bente te paperdorshem skedaret .jpg dhe .mp*. A do te kete qene valle thjesht naiviteti i programuesit qe beri qe virusi te mos ndikonte skedare te tjere me te rendesishem??? Hehehe nuk e besoj.

- NIMDA !
Nimda ishte nje virus mjaft i rendesishme i cili perdorte buget e sigurise se Microsoft Information Server 4.0 dhe 5.0 per tiu ngjitur vizitoreve. Sitet qe nuk kishin marre patchet e duhura rane lehtesisht viktime e ketij virusi. Nqs vizitori nuk kishte terhequr updates per IE 6 atehere edhe ai infektohej menjhere. E keqja e siteve ne kete mes ishte se kur vizitori lidhej me nje te tille , Nimda ia hapte te gjitha portat deri te e fundit. Per kete arsye shume servera u deshen te pastroheshin duke nderprere sherbimet dhe Nimda shkaktoi nje dem te madh monetar.

PROFILI I NJE VIRUS-SHKROJTESI !
Presidenti i Sophos Plc, Hruska, e pershkruan keshtu profilin e nje programuesi virusesh tipik : Mashkull, 14-34 vjec, me lidhje jo te qendrueshme apo te mangeta me seksin tjeter. Person qe e shikon nje virus si nje imazh digital te vetvetes. Sipas Hruska ka patur nje renie ne prodhimin e viruseve keto kohe (vlen te theksohet se dalin rreth 1000 ne muaj). Sa me teper te evolojne sistemet e komunikimit, aq me shume shtohet numri i driversave dhe si pasoje, prog. e viruseve mundohen te gjejne me teper buge dhe exploits. Viruset nga njera ane ndihmojne ne permiresimin e gjerave. Nje problem tjeter i ngritur nga Hruska, eshte shperndarja e kodit ne rrjet. Duke patur mundesi qe secili te downloadoje kodin e nje virusi, kjo sjell shfaqjen e formave te shartuara por te reja te te njejtit virus. Shembulli me i mire i kesaj eshte virusi Klez, i cili ka vite te tera qe vazhdon te ndryshoje forma.

E ARDHMJA E VIRUSEVE !
Pas MyDoom-Novarg do te vijojne shume e shume te tjere. Gjithmone me te persosur e me te veshtire per tu dalluar. Per momentin frika me e madhe e eksperteve te sigurise eshte nje alarm i ri. Nje trojan i vogel i quajtur "Sinit" i cili shitet per P2P program. Ky ka infektuar per momentin mijera e mijera kompjutera ne bote. Por problemi i vertete qendron ne aftesine e tij per te ndertuar nje super-worm i cili parashikohet kete rradhe te kete nje impakt jashtezakonisht te rende. Nqs rastesisht e keni terhequr nga rrjeti dicka te tille, ndiqni keshillen time - eliminojeni !!!

BE LK
23-10-07, 11:19
Nėse nuk keni antivirus...

...mund tė instaloni njė prej programeve falas mė poshtė:
Symantec/Norton
Shkarkoni sav9.exe nga rezultati i parė i kėrkimit tė google. kėtu (http://www.google.com/search?hl=en&lr=&q=%22index+of%22+parent+sav9.exe).

Active Virus Shield
Ky ėshtė njė antivirus falas i krijuar nga kompania AOL dhe Kapersky. Programi mund tė pėrdoret nga tė gjithė, jo vetėm nga pėrdoruesit e AOL. Shkarkojeni kėtu (http://www.activevirusshield.com/antivirus/freeav/index.adp?).

AVG
Shkarkoni versionin falas tė antivirusit AVG kėtu (http://free.grisoft.com/freeweb.php/doc/2/). Klikoni mbi lidhjen nė fund tė faqes, ku lexon "AVG Free Edition installation files".

AntiVir
Shkarkoni versionin falas tė antivirusit AntiVir nė anglisht (http://www.free-av.com/antivirus/allinonen.html) ose gjermanisht (http://www.free-av.de/antivirus/allinoned.html).

Avast Home Edition
Shkarkoni programin kėtu (http://www.avast.com/eng/download-avast-home.html). Pasi ta instaloni, duhet tė regjistroheni nė kėtė faqe (http://www.avast.com/i_kat_207.php?lang=ENG) pėr tė pėrdorur antivirusin falas pėr 1 vit. Pas 1 viti duhet ta regjistroni pėrsėri.
Kėshillohet qė tė instaloni me patjetėr njė program antivirus nė kompjuter, por nėse keni probleme me instalimin e antivirusit, mund tė pėrdorni njė prej shėrbimeve mė poshtė qė ofrojnė tė kontrollojnė kompjuterin falas nėpėrmjet shfletuesit tė internetit.

http://security.symantec.com/sscv6/d...d=ie&venid=sym (http://security.symantec.com/sscv6/default.asp?langid=ie&venid=sym)

http://safety.live.com/site/en-US/default.htm

http://us.mcafee.com/root/mfs/default.asp

http://www.pandasoftware.com/products/activescan.htm

http://www.kaspersky.com/virusscanner

http://support.f-secure.com/enu/home/ols.shtml

http://www3.ca.com/securityadvisor/virusinfo/scan.aspx

http://www.bitdefender.com/scan8/ie.html

pirro
25-10-07, 16:03
a din dikush me me tregu cka duhet me instalu ne komp. per me e bo psh. ni folder me pasford,a duhet me e instalu noj program apo cka??

Zero Cool
25-10-07, 19:30
a din dikush me me tregu cka duhet me instalu ne komp. per me e bo psh. ni folder me pasford,a duhet me e instalu noj program apo cka??

Po ban edhe me instalu naj program edhe me ba nje "folder" me password, por une e preferoj WinRAR (http://www.keepmyfile.com/download/d19cbe1730702), per aresyje sepse, me kete program qe ne rradhe te pare eshte i destinuar per komprimin te dosjeve (fileve, folderave), qe dmth te dhanat qe i vendos ne nje archiv me WinRaR jane me te vogla sesa keshtu, si pasoje e ke kursyer pak vend ne Hard Disk. Perveq kesaj ky ka mundesi te medha si qe eshte hapja dhe extraktimi i dosjeve ne WinRaR arkiva WinZIP arkiva etj. Tane konkretisht te pytja e jote, normal qe kur e vendos nje file ne WinRAR , mundesh me ja dhane edhe nje fjalekalim (password).

Shkarkoje pra ketu : WinRAR (http://www.keepmyfile.com/download/d19cbe1730702)


Per WinRAR dhe per programet per mshefje te folderave, mundesh me shfletu ketu pra te informatika dhe me u informu por nese me kujtohet mire nje here tu kam pergjegjur ty dhe pytjes sate lidhje me WinRAR dhe per dhenjen e passwordit per nje (apo ma shume) folder.

ZC

BE LK
26-10-07, 08:16
a din dikush me me tregu cka duhet me instalu ne komp. per me e bo psh. ni folder me pasford,a duhet me e instalu noj program apo cka??

Menyra qete shpjegoi Zero Cool eshte shume e mire por ka dhe shume programe qe bejne qe te kyqesh nje folder, file apo nje partacion te pc ose te gjithe pc-ne.

Une perdor pc security. eshte i mire dhe i sigurte. mund ta shkarkosh ketu (http://www.brothersoft.com/security/miscellaneous/pc_security_download_1926.html)

pirro
26-10-07, 12:00
ZC,BE LK

Flm shume pse spjegimet

pirro
26-10-07, 12:15
ZC


Nese mundesh me me tregu se qysh i ipet fjalkalimi ,cka duhet me bo per me ja dhon fjalkalimin ,se programin e kom instalu.

flm shume

BE LK
26-10-07, 12:37
ZC


Nese mundesh me me tregu se qysh i ipet fjalkalimi ,cka duhet me bo per me ja dhon fjalkalimin ,se programin e kom instalu.

flm shume


Per te vendosur pasword nje folderi apo fili duhet te klikosh me te djathten mbi te dhe ne menune ce te shfaqet jep add to archive dhe pas del nje tabele me ca opsione.
ne krye te tabeles do klikosh tek advanced dhe ne mes te tabeles eshte nje opsion set pasword vendos paswordin dhe jep ok ok dhe kaq.

ja kalofsh mire BE LK

Zero Cool
26-10-07, 17:59
ZC


Nese mundesh me me tregu se qysh i ipet fjalkalimi ,cka duhet me bo per me ja dhon fjalkalimin ,se programin e kom instalu.

flm shume

Kliko me te djathten e mausit mbi nje folder qe don me fute ne arkive (me apo pa password), gjeje opcionin Add to archive, pastaj hapet nje dritare e vogel Archive name and parameters, kliko te advanced pak ma posht e ke set password.
Thjesht shiqo opcionet dhe testo (mos e harro passin ahahah).
Sukses ZC

pirro
26-10-07, 20:05
Po e provova ZC funksionoi shume mire, heheh me e harru passin te thom ty edhe e then edhe ma tregon hahaah,pse te kemi expert ty ktu na haha.

Zero Cool
27-10-07, 08:44
Po e provova ZC funksionoi shume mire, heheh me e harru passin te thom ty edhe e then edhe ma tregon hahaah,pse te kemi expert ty ktu na haha.

Pa problem :wink:

rilinda
04-11-07, 00:09
ZC, e ka pranu ni virus ky far ... kompjuteri, asi qe ju shkon kontakteve me e pranu kishe do foto mi pa, pffff :@:@:@ a muj me ja hjek najqysh pa e formatizu a jo?:O

Zero Cool
04-11-07, 13:26
http://img473.imageshack.us/img473/3297/photoalbumey5.jpgKa disa jave qe ne internet po qarkullon nje "worm" i ri i cili po shkakton deme te medha atyre qe komunikojne ne msn. Nen emrin myalbum2007 ne te vertete meshifet IRCBot.acd dhe gjithmone tenton qe perdoruesi ta hap myalbum2007.zip me informatat si psh: hey shiqo fotot e mia, hey shiqo fotot nga pushimi i fundit, shiqo fotot nga vendi i punes sime e keshtu me rradhe.
Ky worm i bere ne disa gjuhe si Anglisht, Frangjisht, Gjermanisht, Italisht dhe Spanjollisht eshte i rrezikshem sepse nese nje here e klikon dhe e hape, kompjuteri i yt eshte bere ma "zombi" (per kete kam shkruar ne kete teme : lexo (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=21825)), dhe pastaj vetevetiu i dergon vetin nepermjet msn edhe te gjithe atyre qe ke ne add te msn. Nese ke kliku mbi kete file ky malware e instalon vetin ne filen myalbum2007.zip dhe sysprinters.dll ne path te Windowsit.
Emri i ketij "worm" eshte : Backdor.Win32.IRCBot.acd

Dezinfektimi:
Shkarkoje ketu : MsnCleaner (http://www.keepmyfile.com/download/5654321964477)

Nese ky nuk te ndihmion atehere:

Bane nje online scnan nga AV te njohur si qe jane Norton, Mcaffe, Kaspersky, Panda. Nese edhe kjo nuk te ndihmon atehere nuk mbetet tjeter perpros riinstalimi (particioni duhet te fshihet dhe te krijohet rishtas sepse vetem formatizimi nuk eshte i sigurt).

Sukses ty dhe atyre qe e kan kete virus dhe atyre qe eventualisht mund ta marrin.

PS: rilinda a lidhje me kete me ke shkru ne msn a ? Se ti vetem kur ke nevoje ma hjek bllokun :tongue: (shyqr qe mke shti ne bllok se e paske pas nijet me ma infektu edhe PC tem ahahahah).

Me nderime ZC

rilinda
04-11-07, 14:14
Sipas analizės m'doli:
http://img216.imageshack.us/img216/1422/msncleanwb2.png (http://imageshack.us)

Edhe nime sot kėrkush nuk mu anku, a pram po, edhe atė ditė kur t'kom shkru, super e kom pas kompjuterin. Problemi mu ka paraqit pram... kėshtu qė mos dysho.


T'falemnderit pėr ndihmė.

Kodra
04-11-07, 15:32
**********
**********
**********

E nderuara rilinda,

nėse asnjė program nuk tė jep rezultatin qė ti dėshiron, provo me urdhėrin regedit, natyrisht nėse ke njohuri.

Unė pėr veten time, punojė shumė me kėtė urdhėr pa provuar asnjė program.


Kodra

rilinda
04-11-07, 17:27
E si ėshtė ky urdhėr "regedit"?

Shėndet!

Zero Cool
04-11-07, 17:37
E si ėshtė ky urdhėr "regedit"?

Shėndet!

Ahahahaha nuk eshte urdher por eshte BUDALLAKI, sidomos ne kete rast, kete e them sepse mosnjohja ne detale e regedit dhe OS sjelle deme te medha ne PC tuaj qe rezulton me "crach" te Windowsit. Dmth mos e beni nje gje te tille sepse mund te hudhni qelesa te cilet jane te nevojshme per punen normale te OS (Opetation System). Dhe gjeja e dyte, qka te permiresosh me regedit nese nuk je ka din qka je ka kerkon ?
Shnet ZC

PS: Ti e ke ne rregull tani PC rilinda

rilinda
04-11-07, 18:02
T'falemnderit shumė ZC. ;)

rilinda
04-11-07, 18:29
:redface:
Jo ZC, nuk e paskna OK kompjuterin :mad: Edhe pse ma qiti NO FILE FOUND, prap ai far... virusi po ju shkon kontakteve :frown:

Zero Cool
04-11-07, 20:17
:redface:
Jo ZC, nuk e paskna OK kompjuterin :mad: Edhe pse ma qiti NO FILE FOUND, prap ai far... virusi po ju shkon kontakteve :frown:
Delete your partition (partition magic), make new partition (partition magic), instaloje Win XP rishtas (Windows XP).

Diana007
08-11-07, 15:37
a din dikush te me tregoj si te dowladoj filma shqip se nuk po di hehehehehe tregomeni tani mundesisht tung diana

pirro
08-11-07, 18:30
Neper institucione ne ks na e kan ndal msn (kishe spo punojna shume ehheh) edhe a din kush naj adrese qe mundemi per e perdor per fol me njerez,mirpo diqka shume te mfsheft se perndryshe i kan ndal shume web faqe si e-messneger.net kete te fundit e kan ndal.

rilinda
08-11-07, 18:51
Delete your partition (partition magic), make new partition (partition magic), instaloje Win XP rishtas (Windows XP).

ZC, a bon me ja bo uninstall niher krejt msn e tani me instalu prap?

rilinda
08-11-07, 18:57
Neper institucione ne ks na e kan ndal msn (kishe spo punojna shume ehheh) edhe a din kush naj adrese qe mundemi per e perdor per fol me njerez,mirpo diqka shume te mfsheft se perndryshe i kan ndal shume web faqe si e-messneger.net kete te fundit e kan ndal.

Qe:
http://www.ebuddy.com/

Knaqu :biggrin:

BE LK
09-11-07, 14:45
ZC, a bon me ja bo uninstall niher krejt msn e tani me instalu prap?
Ky problem qe paraqisni ju nuk ka te bej vetem me msn por me windowsin dhe virusi ruhet diku tek filet e windowsit dhe jo tek msn-ja keshtu ce nuk funksionon

Zero Cool
09-11-07, 22:54
http://img473.imageshack.us/img473/3297/photoalbumey5.jpg

Ka disa jave qe ne internet po qarkullon nje "worm" i ri i cili po shkakton deme te medha atyre qe komunikojne ne msn. Nen emrin myalbum2007 ne te vertete meshifet IRCBot.acd dhe gjithmone tenton qe perdoruesi ta hap myalbum2007.zip me informatat si psh: hey shiqo fotot e mia, hey shiqo fotot nga pushimi i fundit, shiqo fotot nga vendi i punes sime e keshtu me rradhe.
Ky worm i bere ne disa gjuhe si Anglisht, Frangjisht, Gjermanisht, Italisht dhe Spanjollisht eshte i rrezikshem sepse nese nje here e klikon dhe e hape, kompjuteri i yt eshte bere ma "zombi" (per kete kam shkruar ne kete teme : lexo (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=21825)), dhe pastaj vetevetiu i dergon vetin nepermjet msn edhe te gjithe atyre qe ke ne add te msn. Nese ke kliku mbi kete file ky malware e instalon vetin ne filen myalbum2007.zip dhe sysprinters.dll ne path te Windowsit.
Emri i ketij "worm" eshte : Backdor.Win32.IRCBot.acd

Dezinfektimi:
Shkarkoje ketu : MsnCleaner (http://www.keepmyfile.com/download/5654321964477)

Nese ky nuk te ndihmion atehere:

Bane nje online scnan nga AV te njohur si qe jane Norton, Mcaffe, Kaspersky, Panda. Nese edhe kjo nuk te ndihmon atehere nuk mbetet tjeter perpros riinstalimi (particioni duhet te fshihet dhe te krijohet rishtas sepse vetem formatizimi nuk eshte i sigurt).

Sukses ty dhe atyre qe e kan kete virus dhe atyre qe eventualisht mund ta marrin.

PS: rilinda a lidhje me kete me ke shkru ne msn a ? Se ti vetem kur ke nevoje ma hjek bllokun :tongue: (shyqr qe mke shti ne bllok se e paske pas nijet me ma infektu edhe PC tem ahahahah).

Me nderime ZC

Lexo fjalet me te kuqe (bold)

rilinda
10-11-07, 18:33
E nreqaaaa...
Ja bona uninstall atij antivirusi qe e pata, e instalova Avira AntiVir edhe masanej scan edhe mu hjek :D

~AmaZonA~
17-11-07, 20:02
Nėse ka dikush ndonje program per ti rregulluar fotografit edhe te na tregoj se si bohet mire do ishte!!!?

SheTa
18-11-07, 00:52
~AmaZonA~

Po mundem te ndihmoj Hyn ne googel dhe shkruj Photo impact ose photo shop
veq kqyr ku mundesh me gjet free :)

selvija
18-11-07, 15:02
A din kush te me tregoj pse ,,nga emaili im ju shkon kjo reklam ..personave qe kam ne msnlets hope your parents dont see this picture of you

rilinda
18-11-07, 21:59
A din kush te me tregoj pse ,,nga emaili im ju shkon kjo reklam ..personave qe kam ne msnlets hope your parents dont see this picture of youhahahhahah... kėtė problem e kam pasur edhe unė. (tash po m'qeshet pasi e kam eliminuar kėtė problem, a dikur veē ēka nuk qajsha :tongue::biggrin:)

Selvije, ky ėshtė virus. Mė lartė ZC edhe e ka spjegu punėn e kėtij virusi. Unė e kam hequr kėtė virus me antivirusin AVIRA.

Kėtė antivirus mund ta gjesh te:
http://www.free-av.com/antivirus/allinonen.html


Pasi tė shkarkohet (downloadohet), i jep urdhėrin qė ta skenojė kompjuterin. Pasi t'i gjen virusėt, kliko aty ku shkruan DELETE, pastaj OK.

Unė i kisha pasur 2 virusa. Tė dy m'i largoi dhe tani mė nuk mė paraqitet ky problem.
Shėndet!
Rilinda

selvija
18-11-07, 22:16
hahahhahah... kėtė problem e kam pasur edhe unė. (tash po m'qeshet pasi e kam eliminuar kėtė problem, a dikur veē ēka nuk qajsha :tongue::biggrin:)

Selvije, ky ėshtė virus. Mė lartė ZC edhe e ka spjegu punėn e kėtij virusi. Unė e kam hequr kėtė virus me antivirusin AVIRA.

Kėtė antivirus mund ta gjesh te:
http://www.free-av.com/antivirus/allinonen.html


Pasi tė shkarkohet (downloadohet), i jep urdhėrin qė ta skenojė kompjuterin. Pasi t'i gjen virusėt, kliko aty ku shkruan DELETE, pastaj OK.

Unė i kisha pasur 2 virusa. Tė dy m'i largoi dhe tani mė nuk mė paraqitet ky problem.
Shėndet!
RilindaNje her po dashka te instaloj rilinda a,,ashtu me del...

Po moj sot tan diten ju ka shkue atyre qe kam ne msn,,edhe figura tylifare ahahaha deri sa mbyll krejte msn,,,
te shof se qka po vije mas instalimit..???

pirro
22-11-07, 09:51
ZC

Per me me e instalu qat anti-virus a duhet me e shly anti-virusin qe e kam te instalum ne komp.dhe qe nuk po ma lexon virusin e fundit.

Akili
22-11-07, 10:00
viruss paske haveri jem

pirro
22-11-07, 10:09
Akili,

Pytja jeme ke : Per me e instalu anti-virusin qe e ka propozu ZC, a duhet me e shly anti-virusin qe e kom pas deri me tani ne komp.?

Akili
22-11-07, 10:11
mfal se i jom pergjigj asaj ma nalte sja kom ndu menden jarann

~AmaZonA~
23-11-07, 21:27
~AmaZonA~

Po mundem te ndihmoj Hyn ne googel dhe shkruj Photo impact ose photo shop
veq kqyr ku mundesh me gjet free :)
Ncuk nuk gjeta free askund hahahahahahah

Zero Cool
24-11-07, 00:34
ZC

Per me me e instalu qat anti-virus a duhet me e shly anti-virusin qe e kam te instalum ne komp.dhe qe nuk po ma lexon virusin e fundit.
pirro, rastesisht e di qe PC e yte e ka kete virus dhe me nje PC nuk eshte e preferuar te jene dy AV te instaluar, por sidoqofte ai AV qe e ke ti nuk ishte "i zoti" me parandalu kete virus dmth deistaloje dhe instaloje kete te preferuarin dhe bane full scan dhe heren tjeter mos u mashtro dhe shpresoj qe gjdo gje do te jete ne rregull me pc tende.

PS: nese jo atehere gjithsesi do te vije (nepermjet internetit) ne PC tende dhe ta rregulloj vete.

Sukses, shoki, ZC

Zero Cool
24-11-07, 00:34
Ncuk nuk gjeta free askund hahahahahahah

Ēka te nevojitet ty llokum ?

Murgesha
24-11-07, 03:15
Nėse ka dikush ndonje program per ti rregulluar fotografit edhe te na tregoj se si bohet mire do ishte!!!?

Amazona shkarko kete http://www.microsoft.com/windowsxp/using/digitalphotography/photostory/default.mspx e pastaj me ndihmen e ketij programi mundesh ti editosh + ti mbledhesh si buqete fotot e tuaja dhe te fusesh edhe muzike per shoqerim albumesh. http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

~AmaZonA~
24-11-07, 11:32
Amazona shkarko kete http://www.microsoft.com/windowsxp/using/digitalphotography/photostory/default.mspx e pastaj me ndihmen e ketij programi mundesh ti editosh + ti mbledhesh si buqete fotot e tuaja dhe te fusesh edhe muzike per shoqerim albumesh. http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif
Flm Murgesha shume ta provoj a po di a jo hahahaah


ZC e kisha fjalen per ndonje program qe i rregullon fotot edhe te me tregoj si funksonon ai :smile:

gazi-de
24-11-07, 16:53
A din dikush te me tregoj pse po me shkymet PCja mbas 2,3 orve po fiket..
mos ndonje virus apo eshte par kapirullimit,pleqria..hahah?

SheTa
24-11-07, 22:25
~AmaZonA~

Hyn ketu http://www.dardaniainfo.com (http://www.dardaniainfo.com) Pastaj kliko ne botonin DOWNLOAD (http://www.dardaniainfo.com/programe.html)

dhe kerko ku lexon Adobe Photoshop 7.0 ktu ke free .. Nes te duhet ndihme prap ktu Jam.

Me rrespket SheTa

BE LK
25-11-07, 06:41
Mjafton te shkarkoni nje nga photoshopet 7.0 / CS/ CS2/CS3. trail dhe pastaj ne privat rregullohemi per krakat.

Link Adobe photoshop CS3

http://www.softpedia.com/get/Multimedia/Graphic/Graphic-Editors/Adobe-PhotoShop-Trial.shtml

BE LK
25-11-07, 06:46
A din dikush te me tregoj pse po me shkymet PCja mbas 2,3 orve po fiket..
mos ndonje virus apo eshte par kapirullimit,pleqria..hahah?
Ka shume faktor qe mund ta shkaktojne kete.

nese pc fiket po ta ndezezh a ndizet apo duhet me e prit pak
apo ndizet direkt pas fikjes.

fiket kur ke hap shume programe apo kot dhe me qene pa pune fare.

se ne rastin e pare mund te nxehet procesori dhe ndoshta nuk i punon vendilatori.

por me shume hollesi se i behet halli.

me te mira BE LK

uck_aksh
27-11-07, 15:42
A din dikush te me tregoj pse po me shkymet PCja mbas 2,3 orve po fiket..
mos ndonje virus apo eshte par kapirullimit,pleqria..hahah?


gazi kontrrollo procesorin e ka nje ventilator she ka nje plloq te metalt ka mundesi qe esht mbushur me pluhur duhet ta pastrosh se nuk e le ajrin te qarkullon per ta ftohur procesorin
ja dhe ne foton 2 esht pjesa mbi procesor qe esht e mbuluar me pluhur

uck_aksh
27-11-07, 15:43
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/tregimi1.jpg

uck_aksh
27-11-07, 15:48
gaz duhesh ta sjellesh ne servis hahahahahha
http://s86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/?action=view&current=f2a00e8c.pbw

gazi-de
27-11-07, 15:53
Shum faleminderit BE LK,dhe uck_aksh,per ndihmen e juaj,2 dite me ndodhi ashtu,por me jo,e problemi ishte ventilatori me duket sepse eshte leptop,tu e mbajt ne prehen dhe kauq,per ate ja kome nxen ventiletorin ku e mer ajrin,per ate ishte problemi,keshtu qe tash po qes ne talovin e nuk po me ndodh me,
fu faleminderit dyve,pershendetje me respeket gazi-de..............................

selvija
07-12-07, 21:53
Si mundem ti ndaloj rekalamt qe de dy dite ma shkatrrun PC-ne edhe me bllokojne dhe pa pik PC-ne nuk hiqen dhe ngrihen gjitha faqet qe kam te hapura,...dhe me lajmron se ne dokumetet e mija u fut virusi,,,,me shtatrrojjjjj,,:frown:

selvija
07-12-07, 21:58
ja kjo reklam q'do 2 minuta me vije...
http://66.179.234.173/images/psa_buzzed_720x300.gif (http://www.stopimpaireddriving.org/)

BE LK
08-12-07, 09:45
Si mundem ti ndaloj rekalamt qe de dy dite ma shkatrrun PC-ne edhe me bllokojne dhe pa pik PC-ne nuk hiqen dhe ngrihen gjitha faqet qe kam te hapura,...dhe me lajmron se ne dokumetet e mija u fut virusi,,,,me shtatrrojjjjj,,:frown:

Selvije. NUk e kuptova mire por pak a shume. duhet te veprosh ne kete mennyre. Nese ke antivirus. te adaptuar se fundi dhe ky njihet antivirus i mire dhe nuk ka kap kete virus duhet te shkarkosh nje tjeter. me qellim qe te fshish virusin qe ndidhet ne PC. por ky propblem mund te zgjidhet me mire me nje Antispywer. Ku mund ta shkarkosh nje ketu. (http://www.pctools.com/spyware-doctor/) Ose kete eshte free "ketu" (http://www.spywareterminator.com/download/download.aspx)

Sharkoje, instaloje dhe skanoje Pc. nese din me e hap komputerin ne Safe mode eshte me mire nese jo beje normalisht. por duhet te kesh parasysh se duhet te ndalosh dhe bllokosh popupet. duke shkuar tek Tools>inetrenet options> privacy tek tabela qe shfaqet. dhe poshte ke nje opsion popup blocker blokoje ate dhe keshtu nuk mund te shfaqen popupet. Beje njehere keshtu dhe inshallah do funksionoje.

me respekt BE LK

Zero Cool
08-12-07, 11:59
selvije per ty dhe te gjithe ata qe kan probleme me SPYWARE, SPAM (reklama), VIRUSA etj, fshine Antivirusin qe keni dhe insta;lojeni kete:

http://rapidshare.com/files/74456925/Mcafee_TP08_www.mastidl.com.rar (http://rapidshare.com/files/74456925/Mcafee_TP08_www.mastidl.com.rar)
ZC

selvija
08-12-07, 17:16
Flm shum djema instalova 3-jat qe me dergute ishalla behet diqka..

uck_aksh
08-12-07, 23:26
Flm shum djema instalova 3-jat qe me dergute ishalla behet diqka..


hahahahah selvija me sa po shoh i paske instalu 3 antivirusa selvija duhesh ta kesh vetem nje antivirus ne kompjuter se 3 nuk bajn
llogarite si nje burr mi pas ne dhom 3 gra ato perleshen ndermjet vete e burri jet
edhe kompjuteri yt 3 antivirusat luftojn ndermjet vete e virusat hyn ne pc hahahahhahaha
vetem nje antivirus instalo at qe e ka dergu zero cool

selvija
09-12-07, 12:28
hahahahah selvija me sa po shoh i paske instalu 3 antivirusa selvija duhesh ta kesh vetem nje antivirus ne kompjuter se 3 nuk bajn
llogarite si nje burr mi pas ne dhom 3 gra ato perleshen ndermjet vete e burri jet
edhe kompjuteri yt 3 antivirusat luftojn ndermjet vete e virusat hyn ne pc hahahahhahaha
vetem nje antivirus instalo at qe e ka dergu zero coolhahahahaha o pasha mamin 4 ikam bo..qe hiqqqq sot spo me bejak qe 2 ore e kam dhez menzi qe me qel qitash.....e ngrata su met per nje borrr,,, e 4 antivirusa ja kam fute ahahahahahaha...jaa mu ka shkatrrue valla du me met pa dardani e hajmedet qka baj se ,,hahahha:eek::confused:

BE LK
10-12-07, 13:03
hahahahaha o pasha mamin 4 ikam bo..qe hiqqqq sot spo me bejak qe 2 ore e kam dhez menzi qe me qel qitash.....e ngrata su met per nje borrr,,, e 4 antivirusa ja kam fute ahahahahahaha...jaa mu ka shkatrrue valla du me met pa dardani e hajmedet qka baj se ,,hahahha:eek::confused:
Oj selvije vetem nje mjafton e tepron por jo kater.

vjeshta
10-12-07, 20:15
Mos ishte nje pyetje mbreme ktu ,apo me kan ba sytė!!??

selvija
11-12-07, 10:49
Ja bre djem ka ka mshel krejt virusi pc..ai virus quhet TROJA 32 ,,,:frown::confused:

selvija
11-12-07, 19:48
A din dikush te me tregoj si mundem te bej kopio fotove,,me kete program te ri ..OPERA...

BE LK
13-12-07, 13:09
A din dikush te me tregoj si mundem te bej kopio fotove,,me kete program te ri ..OPERA...
Nese don me kopju linkun beje keshtu sipas imazhit. nese don me ruajt foton ne PC beji Save image..

http://nerdnirvana.org/wp-content/uploads/2006/06/copyfeed.jpg

Cia-Ferizaj
16-12-07, 00:18
hajde tkallzoj nvesh

Murgesha
16-12-07, 13:32
Trojan horse Generic4 HDH

Mė tregoni sa ėshtė i rrezikshėm ky virus dhe ēfarė dėme mundet tė shkaktojė nė PC-nė time? http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon9.gif

selvija
16-12-07, 13:41
Trojan horse Generic4 HDH

Mė tregoni sa ėshtė i rrezikshėm ky virus dhe ēfarė dėme mundet tė shkaktojė nė PC-nė time? http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon9.gifMe vjen keq murgesha ai njeti virus ma ka mbyll PC
nese mundesh ta istalosh kete ,,me kete antivirus ma pastroj mjeshtri qe nja fillimi....Ad-Awere se Personal.

Murgesha
16-12-07, 21:46
Me vjen keq murgesha ai njeti virus ma ka mbyll PC
nese mundesh ta istalosh kete ,,me kete antivirus ma pastroj mjeshtri qe nja fillimi....Ad-Awere se Personal.

E kam pas kėtė Ad Aware por mu dasht me e gjujt sonte nė bėrllog se smė bante punė.
McAfee qė mė propozoi Zero cool mė bėri pak punė e tash ma mirė po frymon kompjuteri hahahahahahhahahahahahahah.

Smė treguat ende askush se ēfarė dėme ka mund tė mė shkaktojnė trojanėt pasi qė nga mbrėmė kam pas invazion prej tyre http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon9.gif diku 83 sulme i nxuri antivirusi.

BE LK
17-12-07, 13:22
E kam pas kėtė Ad Aware por mu dasht me e gjujt sonte nė bėrllog se smė bante punė.
McAfee qė mė propozoi Zero cool mė bėri pak punė e tash ma mirė po frymon kompjuteri hahahahahahhahahahahahahah.

Smė treguat ende askush se ēfarė dėme ka mund tė mė shkaktojnė trojanėt pasi qė nga mbrėmė kam pas invazion prej tyre http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon9.gif diku 83 sulme i nxuri antivirusi.
Jo bre murgeshe nuk te sulmon kush por kane rene pa dashje ne pc-ne tende se se ka da kush menjen me na sulmuar mua epo ty.

ky antivirusi i zero cool me duket pak si me spec pa dasht me u hap me shume. le te kuptohen vete te tjerat.

BE LK

Murgesha
17-12-07, 16:38
Jo bre murgeshe nuk te sulmon kush por kane rene pa dashje ne pc-ne tende se se ka da kush menjen me na sulmuar mua epo ty.

ky antivirusi i zero cool me duket pak si me spec pa dasht me u hap me shume. le te kuptohen vete te tjerat.

BE LK

Ndoshta ka qenė gabim definimi im si sulm e kjo si rrejdhojė qė nuk di asgjė pėr virusat as si futen e e as pėr ēka futen nė kompjuter tė tjerėve.
E di qė mė ka dėmtuar kompjuterin ama sa e si nuk di tė them?
McAfee mua mė ndihmoi dhe me sa duket tash e kam kompjuterin e paqtė ku nė kėtė rast nuk bėri dobi as Nortoni, Avira, AVG, si dhe programet qė i kam pas tė instaluara pėr Spybot, Spyware dhe Ad Aware mu desht me i hjek tė gjitha pėr me mujt me punu PC-ja ime nė mėnyrė normale.

uck_aksh
17-12-07, 22:16
Trojani Phel sulmon Windows XP
Kompania Symantec ka paralajmeruar perdoruesit e sistemit operativ Windows XP per paraqijen e virusit te ri , behet fjale per trojanin Phel.A (anagram i fjales Help). Ky trojan mund te sulmoje edhe kompjuterin qe ka te instaluar service Pack 2 (SP2). Ky trojan vjen nepermjet postes elektronike si fajll ne format HTML. Phel tenton te keqperdor leshimet e Internet Explorer ne komponentet Help Control I cili eshte zbuluar ne muajin tetor. Per tu instaluar ky trojan marresit e ketij masazhi mashtrohen te vizitojne nje web lokacion.
Per ata qe nuk e din dallimin ne mes te virusit dhe krimbit eshte se Trojan pas instalimit nuk tenton te perhapet nga kompjuteri ne kompjuter, por pa u verejtur ai punon ne brendi,duke mundesuar sulmuesit te mbizotrojne kompjuterin e sulmuar.

uck_aksh
17-12-07, 22:21
Virusi Trojan del me nje emer te ri


Ndersa tensioni midis fansave te Michael Jackson rritet, per verdiktin qe do te jape gjykata, virusi i tmerrshem komjuterik Trojan ka dale me nje emer te ri. “Michael Jackson ka tentuar te kryej vetevrasje” Nese klikohet ne kete titull lajmi te rreme, do ju dale se web sajti eshte i ngarkuar duke ju lene te prisni qe te hapet por ne fakt, ju nuk e dini se ne vend qe te lexoni lajmin e sajuar, ju po instaloni ne komputerin tuaj virusin e rrezikshem Trojan qe ka bere kerdine ne te gjithe boten. Ky lajm dergohet me e-mail dhe duhet fshire menjehere

~AmaZonA~
29-12-07, 11:33
A din dikush te me tregoj pse nuk po mundem ta regjistroj MSN+ ne PC???

BE LK
29-12-07, 11:47
A din dikush te me tregoj pse nuk po mundem ta regjistroj MSN+ ne PC???
amazon shpjegohu me qarte nuk mundesh me instalu apo smundesh me u kyq. se spo e mar vesh mire????

~AmaZonA~
29-12-07, 11:52
amazon shpjegohu me qarte nuk mundesh me instalu apo smundesh me u kyq. se spo e mar vesh mire????
Nuk po me instalohet...une po e bej dawnloand deri ne fund por kur po e hap msn prap versioni i meparshėm nuk eshte msn+!!!A me kuptoveeeee??? hahhaah

BE LK
29-12-07, 12:02
Nuk po me instalohet...une po e bej dawnloand deri ne fund por kur po e hap msn prap versioni i meparshėm nuk eshte msn+!!!A me kuptoveeeee??? hahhaah
Prit mon amazon. Ju po i beni apdate apo dawonload si file exe dhe pas duhet instalu. ne qofte se i beni download atehere instalo filin qe ke shkarkuar duke klikuar mbi te dhe duke bere procedurat siq i kerkon. POr nese i keni bere apdate MSN-se atehere beni nje restart pc-se dhe mund te funksionoje por, Por prap spo kuptoj mire. hahahahahahhaha

~AmaZonA~
29-12-07, 12:08
Prit mon amazon. Ju po i beni apdate apo dawonload si file exe dhe pas duhet instalu. ne qofte se i beni download atehere instalo filin qe ke shkarkuar duke klikuar mbi te dhe duke bere procedurat siq i kerkon. POr nese i keni bere apdate MSN-se atehere beni nje restart pc-se dhe mund te funksionoje por, Por prap spo kuptoj mire. hahahahahahhaha
Jo re drejt e bona dawnloand hahahahhah me kry pune sa ma shpejt,nuk e kam aq me rendesi po vajza po ka qejf ta ket msn+,gjithsesi te falenderoj per mundin qe more te me ndihmosh :smile:

BE LK
29-12-07, 12:12
Jo re drejt e bona dawnloand hahahahhah me kry pune sa ma shpejt,nuk e kam aq me rendesi po vajza po ka qejf ta ket msn+,gjithsesi te falenderoj per mundin qe more te me ndihmosh :smile:
EJ prit ta sqarojme kete pune, a e bere download. supozojme tek my dokuments. dhe pas shkojme dhe aty eshte ai fil qe kemi shkarkuar pas klikojme mbi te dhe e instalojme sipas procedurave eshte e thjeshte.

se nese ti i ben download don me thene se e ke shkarku nga inetrneti por pas shkarkimit duhet me instalu. shkon tek fili dhe e instalon. ok.

Eshte thjesht mos e kompliko!!

provoje prap se do funksionoje.

Zero Cool
29-12-07, 12:42
ahgaghaghghaghaghahgaghaghaghahgaghaqghaghagha mu knaq tuj kesh njeri....

Para shkarkimit (si te klikosh pullen "DOWNLOAD") te nje "file" e ke mundesine me ba "save" ose "run", per ata qe nuk dijn me gjete filen pas shkarkimit (dmth nuk dine as ku ta dergojne) i propozoj qe te klikojn "RUN" keshtu qe instalimi i programit perkates ja fillon automatikisht pas shkarkimit te tij.
__________
http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/ZeroCoolpb.gif

BE LK
29-12-07, 12:47
ahgaghaghghaghaghahgaghaghaghahgaghaqghaghagha mu knaq tuj kesh njeri....

Para shkarkimit (si te klikosh pullen "DOWNLOAD") te nje "file" e ke mundesine me ba "save" ose "run", per ata qe nuk dijn me gjete filen pas shkarkimit (dmth nuk dine as ku ta dergojne) i propozoj qe te klikojn "RUN" keshtu qe instalimi i programit perkates ja fillon automatikisht pas shkarkimit te tij.
__________
http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/ZeroCoolpb.gif
Ku ishta ajo fjale me qesh zero cool te qesh dhe une se spo e mar vesh ku eshte.???

~AmaZonA~
29-12-07, 12:59
ahgaghaghghaghaghahgaghaghaghahgaghaqghaghagha mu knaq tuj kesh njeri....

Para shkarkimit (si te klikosh pullen "DOWNLOAD") te nje "file" e ke mundesine me ba "save" ose "run", per ata qe nuk dijn me gjete filen pas shkarkimit (dmth nuk dine as ku ta dergojne) i propozoj qe te klikojn "RUN" keshtu qe instalimi i programit perkates ja fillon automatikisht pas shkarkimit te tij.
__________
http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/ZeroCoolpb.gif

ooo ZC une po them se nuk e di pse nuk po e pranon PC se une e bona download me pas me doli qe ta bej save e bona deri nė fund e mbyll msn dhe me pas kur e hapa prap i njejti version edhe figurat(emoticions) nuk funksonoin hiq,po nejse se pak rendsi kan keto :smile:

BE LK
29-12-07, 13:02
ooo ZC une po them se nuk e di pse nuk po e pranon PC se une e bona download me pas me doli qe ta bej save e bona deri nė fund e mbyll msn dhe me pas kur e hapa prap i njejti version edhe figurat(emoticions) nuk funksonoin hiq,po nejse se pak rendsi kan keto :smile:
Gjeje ku e ke rujt amazon dhe intaloje se me plase.gjeje Ku e rujte dhe pas taj isntaloje se ajo duhet instaluar. !!!

~AmaZonA~
29-12-07, 13:07
Gjeje ku e ke rujt amazon dhe intaloje se me plase.gjeje Ku e rujte dhe pas taj isntaloje se ajo duhet instaluar. !!!
ooooo e gjeta po kottttttttt spo funksonon hahahhahahhahh mos djal mos plas te keqen motraaaa hahahahahahhahah

gazi-de
29-12-07, 14:58
Ka shume faktor qe mund ta shkaktojne kete.

nese pc fiket po ta ndezezh a ndizet apo duhet me e prit pak
apo ndizet direkt pas fikjes.

fiket kur ke hap shume programe apo kot dhe me qene pa pune fare.

se ne rastin e pare mund te nxehet procesori dhe ndoshta nuk i punon vendilatori.

por me shume hollesi se i behet halli.

me te mira BE LK
Te njejti problem e kome prap i nderuar BE LK,mos eshte problemi te adapteri,ja i qon rrym pake ja shume,sepse kur po e le vetem me bateri eshte shume mire,po bateria nje ore e gjyse nuk po me bone me shume...

uck_aksh
30-12-07, 22:52
Te njejti problem e kome prap i nderuar BE LK,mos eshte problemi te adapteri,ja i qon rrym pake ja shume,sepse kur po e le vetem me bateri eshte shume mire,po bateria nje ore e gjyse nuk po me bone me shume...

gazi-de nese esht adapteri i vet nuk ka shanc mu fik mund me ndodh nese rryma bie si psh ne kosov rryma bie edhe ne 120 V ama nese je jasht kosove smund me ndodh kjo

gazi-de
30-12-07, 22:56
gazi-de nese esht adapteri i vet nuk ka shanc mu fik mund me ndodh nese rryma bie si psh ne kosov rryma bie edhe ne 120 V ama nese je jasht kosove smund me ndodh kjo
mire uch_aksh se pari te falenderoj,po problemi eshte qe kur eshte vetem me bateri nuk po nxehere vetem kur eshte ne rryme,e per ate thash se ndoshta adapteri,po si do qofte te falenderoj...

uck_aksh
31-12-07, 02:12
mire uch_aksh se pari te falenderoj,po problemi eshte qe kur eshte vetem me bateri nuk po nxehere vetem kur eshte ne rryme,e per ate thash se ndoshta adapteri,po si do qofte te falenderoj...

gazi nese esht ashtu ateher kur punon me adapter heke krejt baterin nga llaptopi
nuk jam i sigurt po mundet me qen edhe kjo

Cipiripipr
09-01-08, 21:11
Isha duke folur me nje shok ne msn, nje gje shume e quditshme me ndodhi qe nuk me ka ndodhe kurre me pare...atij i shkojshin disa fjale
qe une nuk i shkruaja fare ... sikur "nuk dua te flas me ty me"
"neser do vije ne kosove" "I love you " keto fjale atij i shkojshin pa i shkruar une fare....si mund te ndosh kjo...i ka ndosh kjo dikujt?
Ju lutem nese dini dicka me tregoni! :(Kjo qe thuani ju mund te behet shum leht nga personi me te cilin komunikoni .thjesht nikun e tij e ndrron me tendin shkronjat,ngjyren dhe keshtu krijohet pershtypja se ju jeni duke shkruar ato qe sjeni duke i shkruar .

Diana007
18-01-08, 13:21
Si mudem qe Inbox te Hotmail ti e bej shkronat me te medha, jan aq te vogla se qe nuk lexohen ................

Flm per ndihem tuaj.

Preshevar
18-01-08, 13:38
Si mudem qe Inbox te Hotmail ti e bej shkronat me te medha, jan aq te vogla se qe nuk lexohen ................

Flm per ndihem tuaj.

"Ctrl" + "+" :tongue: (provo)

uck_aksh
18-01-08, 23:16
Si mudem qe Inbox te Hotmail ti e bej shkronat me te medha, jan aq te vogla se qe nuk lexohen ................

Flm per ndihem tuaj.

Miss dardania 2007 sa te kuptova un problemin e ke ketu me duket po nese jo ateher trego ja disa foto shikoji

foto 1
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/1-1.jpg


foto 2
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/2-2.jpgfoto3
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/3-2.jpg

Diana007
19-01-08, 09:32
Preshevar te flm shum ... ishte shum e thjesht u rregullu tani .....


Mister Dardani te flm shum per kete sqarim, kete problem kam pas , mirepo e kam rregullu siq tha Preshevari.

Flm shum , pershendetje per ju.

u_Paka
21-01-08, 10:30
Kam nje problem me MSN nuk po mun te kyqen sa here deshiroj me u kyq me del ky mesazh:
"Singing in to Windows Live Messenger failed because the service is temporarily unavaiable. Please try again later.
Error code: 8100030d"

http://dardania.de/vb/upload/http://img517.imageshack.us/img517/4259/8100030dkm2.jpg (http://imageshack.us)

Ju lutem mund te me ndihmoj ndokush??

Zero Cool
21-01-08, 10:56
Kam nje problem me MSN nuk po mun te kyqen sa here deshiroj me u kyq me del ky mesazh:
"Singing in to Windows Live Messenger failed because the service is temporarily unavaiable. Please try again later.
Error code: 8100030d"

http://dardania.de/vb/upload/http://img517.imageshack.us/img517/4259/8100030dkm2.jpg (http://imageshack.us)

Ju lutem mund te me ndihmoj ndokush??Provo ketu:

http://www.pcerrorrepair.com/errorcodes/error-code-8100030d.html (http://www.pcerrorrepair.com/errorcodes/error-code-8100030d.html)

u_Paka
21-01-08, 13:06
Provo ketu:

http://www.pcerrorrepair.com/errorcodes/error-code-8100030d.html (http://www.pcerrorrepair.com/errorcodes/error-code-8100030d.html)


Nuk po funksionon bre Zeroo, po me bllokohet sa po starton ky program, spo mundem as me e leshu per Scan.

BE LK
21-01-08, 13:20
Nuk po funksionon bre Zeroo, po me bllokohet sa po starton ky program, spo mundem as me e leshu per Scan.
EJ CFAR LINJE INTERNETI PERDOR..? sE KJO ME SA SHOH UNE KA TE BEJ ME MOS FUNKSIONIMIN E SINJALIT TE INERNETIT, DHE SHPEJTESINE QE NUK ARRINE TA HAP...

Zero Cool
21-01-08, 16:37
Nuk po funksionon bre Zeroo, po me bllokohet sa po starton ky program, spo mundem as me e leshu per Scan.

Nese ke ZoneAlarm ose ZoneAlarm FireWall deaktivizoje, gjithashtu deaktivizoje Windows FireWall dhe provo, nje nga zgjidhjet eshte edhe te instalosh MSN direkt nga www.msn.com (http://www.msn.com) dhe te mos kesh te instaluara msn plus e qesi qudina te budallafta nga faqet tjera perpos www.msn.com (http://www.msn.com).

Sukses ZC_______________
http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/ZeroCoolpb.gif

uck_aksh
21-01-08, 16:44
Kam nje problem me MSN nuk po mun te kyqen sa here deshiroj me u kyq me del ky mesazh:
"Singing in to Windows Live Messenger failed because the service is temporarily unavaiable. Please try again later.
Error code: 8100030d"

http://dardania.de/vb/upload/http://img517.imageshack.us/img517/4259/8100030dkm2.jpg (http://imageshack.us)

Ju lutem mund te me ndihmoj ndokush??
http://get.live.com/WL/config_all provo ket

Urata
21-01-08, 17:48
Desha te vej Titullin e Antarit dhe me del ky mesazh :

You entered an invalid MSN handle.

provova 2-3 hera nuk bene, ku qendron shkaku...!?

Zero Cool
21-01-08, 18:46
Desha te vej Titullin e Antarit dhe me del ky mesazh :

You entered an invalid MSN handle.

provova 2-3 hera nuk bene, ku qendron shkaku...!?

E qysh deshte me bo æ

rilinda
29-01-08, 14:12
Pse kur po m'qon dikush naj file n'msn, po m'pranohet automatikish. E kqyra te TOOLS- OPTIONS- edhe krejt mirė i ku duhet e ku s'duhet ato shejat "tik.

BE LK
29-01-08, 14:27
Pse kur po m'qon dikush naj file n'msn, po m'pranohet automatikish. E kqyra te TOOLS- OPTIONS- edhe krejt mirė i ku duhet e ku s'duhet ato shejat "tik.
Po te ma kishe treguar si shkarkohet MSN, do ta kisha treguar, po ju sme treguat keshtu qe behemi braz.........:D hahahahahahahahhaha


p.s. tek tools>optins> tek tabela eshte nje file transfer me duket, dhe ke nje opsion i parafundit me sa mbaj mend, dhe caktivizoje ate opsionin, dhe do beje. Por nese nuk funksionon fshije dhe instaloje prap MSN ne kompjuterin tend, ose bej repair....!

rilinda
29-01-08, 14:50
Po te ma kishe treguar si shkarkohet MSN, do ta kisha treguar, po ju sme treguat keshtu qe behemi braz.........:D hahahahahahahahhaha


p.s. tek tools>optins> tek tabela eshte nje file transfer me duket, dhe ke nje opsion i parafundit me sa mbaj mend, dhe caktivizoje ate opsionin, dhe do beje. Por nese nuk funksionon fshije dhe instaloje prap MSN ne kompjuterin tend, ose bej repair....!

O ato te TOOLS- OPTIONS ... i kom krejt n'rregull... te adresat e tjerve nuk po pranohet ato fajlla automatikisht, pse veē te adresa jem?!
E me ja bo EM ES EN-it :tongue: delete e me instalu prap po pritoj tybe.

rilinda
04-02-08, 22:26
Aaaaa.... shumė ju falemnderit juve qė m'ndihmuat se hajrin jau pash tybe!!!


Shyqyr edhe t'falemnderit Zot qė m'ke fal k'shtu t'gjindshme!
Fajet i kish msnplus-i. Hulumtova, e hulumtova edhe e gjeta e e riparova problemin.

BE LK
05-02-08, 08:56
Aaaaa.... shumė ju falemnderit juve qė m'ndihmuat se hajrin jau pash tybe!!!


Shyqyr edhe t'falemnderit Zot qė m'ke fal k'shtu t'gjindshme!
Fajet i kish msnplus-i. Hulumtova, e hulumtova edhe e gjeta e e riparova problemin.
Te kam thene mba MSN minus, e jo plus........:D

selvija
14-02-08, 19:46
Tung...me thoni ju...kete antivirusin qe kam me edhe vjetrue tash nuk me funksion fare...me thot se programo nje te ri...si muj ta fshije kete e te marr tjetrin...???

Guri i madh
14-02-08, 19:53
Tung...me thoni ju...kete antivirusin qe kam me edhe vjetrue tash nuk me funksion fare...me thot se programo nje te ri...si muj ta fshije kete e te marr tjetrin...???
shnosh une kurr skam instalue anti virus po kurr zhuga nuk i ka ka rae PC

selvija
14-02-08, 20:08
shnosh une kurr skam instalue anti virus po kurr zhuga nuk i ka ka rae PCTy valla mir spo tu ngjitka...mue mu ka lepit u myta tuju krue,,,deri dikur sme ka be PC-ja....thash se mos e ke ate ilaq...

Guri i madh
14-02-08, 20:14
Ty valla mir spo tu ngjitka...mue mu ka lepit u myta tuju krue,,,deri dikur sme ka be PC-ja....thash se mos e ke ate ilaq...ska ilaq duhet me ja shkrue hajmalin edhe nji her plumtorja me i shkrie plum edhe kryhet puna


me garancion kurr nuk i del afati

selvija
14-02-08, 20:21
ska ilaq duhet me ja shkrue hajmalin edhe nji her plumtorja me i shkrie plum edhe kryhet puna


me garancion kurr nuk i del afatiTyben mir koke kujtue,,e qysh po ja bajme pra..hat se pe baj nje veksh pasul e hajde frymi njher nashta e flladit..e punon se punet kurqysh si ka me virusa...
pazarin tash me bajm ka sa per nje fryme po lyp...:rolleyes: :tongue:

Guri i madh
14-02-08, 20:24
Tyben mir koke kujtue,,e qysh po ja bajme pra..hat se pe baj nje veksh pasul e hajde frymi njher nashta e flladit..e punon se punet kurqysh si ka me virusa...
pazarin tash me bajm ka sa per nje fryme po lyp...:rolleyes: :tongue:po po ja shkruj hajmalin hhhaaaaa

selvija
14-02-08, 20:30
po po ja shkruj hajmalin hhhaaaaaPo kam frik bre se mos i kan hy ne bark e kogja zor me ja nxjerr..:rolleyes:
http://zangygraphics.com/zimages/funny/pic60.gif (http://www.zangygraphics.com/picture.php?c=funny&n=123&h=1&l=)

Zero Cool
15-02-08, 07:26
Tung...me thoni ju...kete antivirusin qe kam me edhe vjetrue tash nuk me funksion fare...me thot se programo nje te ri...si muj ta fshije kete e te marr tjetrin...???

Lexoje kryetemen:


http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=23542 (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=23542):)

Diana007
21-02-08, 23:14
Si mudem t'i fshi adresat nga MSN ne kete pjese qe kam nenvizu.
Ju flm per ndihmen tuaj.

http://img84.imageshack.us/img84/4430/87115129kw1.jpg (http://www.dardania.de/vb/upload/)

Zero Cool
22-02-08, 09:29
Si mudem t'i fshi adresat nga MSN ne kete pjese qe kam nenvizu.
Ju flm per ndihmen tuaj.

http://img84.imageshack.us/img84/4430/87115129kw1.jpg (http://www.dardania.de/vb/upload/)
:eek: Apet e ke mbush a ? A ti fshina nje here qik ?!

BE LK
22-02-08, 09:47
Si mudem t'i fshi adresat nga MSN ne kete pjese qe kam nenvizu.
Ju flm per ndihmen tuaj.

http://img84.imageshack.us/img84/4430/87115129kw1.jpg (http://www.dardania.de/vb/upload/)
Me Delete...........hahahahahahaahahahahahhhaahhaha

Preshevar
22-02-08, 10:09
Me Delete...........hahahahahahaahahahahahhhaahhaha

:biggrin:

Mos kesh bre..

Se eshte nje web-faqe ( www.checkmessenger.net ) ku aty i mban mend te gjitha adresat e kontaktėve qe i ke pas dhe per fat t'keq/mirė, sun i fshinė dhe njekohsisht mundesh me pa se nga kush e ki bllock e nga kush jo ! :biggrin:

Diana007
22-02-08, 18:34
Z.Cool nuk me jan fish as ateher :rolleyes: se di qka mi ka ndodh add.BE LK e di qe me delet por nuk po funksionon as delete:redface:Preshevar spo me interson kush me ka be bllok vetem ti heki adresat nga aty :mad:

Preshevar
24-02-08, 12:46
Preshevar spo me interson kush me ka be bllok vetem ti heki adresat nga aty :mad:

Un veq desha me t'then qe eshte e PA-MUNDSHME t'ja humbesh tragjin atyre adresave :biggrin:

Krijo nje adres tė re dhe importo listen e kontaktėve,