PDA

View Full Version : A mendone qe ekzistojnė jashtėtokėsorė nė univers??


Murgesha
13-10-05, 13:41
Ndoshta nuk ėshtė pikėrisht ky nėnforum pėr trajtim tė njė teme tė tillė, por unė vendosa ta paraqes kėtu. :wink:

Ēka mendoni egziston apo jo njė botė paralele nė kėtė Universin tonė??

Barbaroza
07-11-05, 17:37
Ekziston!Jo nje bote,por ndoshta akoma me shume botera e qe per njeriun,mbeten mistere shumica!
Se ekzistojne jashtetokesoret,kjo eshte e padiskutueshme.
Para disa viteve me ra ne dore nje reviste e huaj ku lexoja se tre jashtetokesore kishin vdekur prane nje lumi ne Ameriken Lindore pasi s'kishim mundur t'u perballojne kushteve ne Toke.Me tej lexova se grua,ish"vjedhur"nga UFO-t ne menyre qe kur e kishin sjelle perseri ne vendin e saj,ishte vertetuar se ajo ne vend te gjakut,ne tere trupin kishte nje leng te verdhe.Jane edhe shume raste te"grabitjes"se personave,edhe pse keto gjera mbahen sekrete.
Ndersa tash se fundi,ne nje emision televiziv te huaj,pata rastin te njoh per gjerat qe ata i pelqejne.Thuhej se besonin ne Zot,kishin nje religjion te vetem,kishin organet e brendshme pothuaj te njejte me njerezit,vetem se trurin e kishin shume me te komplikuar se qenia njerezore dhe se ata duken me inteligjente,pelqenin akulloret,perimet dhe nje lloj muzike te lehte qe kultivohet ne Indi.Ishin te gjatesise prej 60 cm e deri 5 apo edhe 7 metra te larte.
Nje person i gjinise mashkullore,kish pranuar se ka patur kontakt intim me nje UFO!Ata si duket ata jane tejet te interesuar per te studiuar jeten dhe njerezit ne Toke,ndersa qeveria e SHBA-ve,siq degjova,paska lidhur nje kontrate me ta ku thuhej"mos na ngacmoni,qe te mos ju ngacmojme"!
:lol:

Kalt
07-11-05, 18:23
http://dino.avdibeg.dk/blog/2005/10/ufo-in-sarajevo.html

Shikoni shfaqjen e nje OFO-je ne Sarajevo!
A eshte e vertete apo trillim?

Murgesha
07-11-05, 18:34
S`di ēka tė them Kalt. :roll:

Shumė e vėrtetė pamja pėr ta besuar. :lol:

Artisti
07-11-05, 19:56
Edhe une jam nje person qe keto gjera i percjell me vemendje dhe me fascinojn,nuk kam frike aspak nese sot e takoj n je Jashtetokesor,kam deshire ti takoj .

Besoj se Jashtetokesoret shumehere na kane vizituar dhe prape kane shkuar nga kane ardhe.

Jane shume Intelegjent dhe jo si po paraqitet ne disa filma qe mbysin njerez.

Kjo qe ka ndodh ne Sarajev ,une personalisht e besoj se ka qene UFO por siq e tha Barbaroza,kane lidh nje marreveshje me USA,e kur i kane pa Amerikanet aty ne Bosnje nuk kane zbrit

hahahahhahahhahhahahahhahhahahahhahahahhahhahaha


Edhe nje,shume mjete ushtarake luftarake te USA jane ne punimin e UFOVE.


Artisti

Barbaroza
07-11-05, 20:36
Duhet te lutemi qe mos t'na sulojme ata se s'kemi gjasa t'i fitojme! :( :lol: :lol: :wink:

Artisti
07-11-05, 20:42
Duhet te lutemi qe mos t'na sulojme ata se s'kemi gjasa t'i fitojme! :( :lol: :lol: :wink:


Krejt internetin pe kontrollojshin

hahahhahahhahhaahhhahahhahahhaha.

Barbaroza
07-11-05, 20:48
Duhet te lutemi qe mos t'na sulojme ata se s'kemi gjasa t'i fitojme! :( :lol: :lol: :wink:


Krejt internetin pe kontrollojshin

hahahhahahhahhaahhhahahhahahhaha.

Po bre,posa shikova ne google,dhe gjysmen e faqeve te internetit e kishin pushtuar! :lol: :lol:

Fortuna
08-11-05, 03:10
Duhet te lutemi qe mos t'na sulojme ata se s'kemi gjasa t'i fitojme! :( :lol: :lol: :wink:

Nuk ke nevoje te ndjehesh e rrezikuar prej tyre, si kam ndegjuar nuk po i dojshin femrat e mbuluara. Nga fotoja juaj po kuptoj se ty te pelqen te jesh e mbuluar apo ndoshta edhe ne realitet je e mbuluar, se qkas nuk po shef njeriu ne Kosoven e pasluftes.

Arb
08-11-05, 06:51
Nuk ke nevoje te ndjehesh e rrezikuar prej tyre, si kam ndegjuar nuk po i dojshin femrat e mbuluara. Nga fotoja juaj po kuptoj se ty te pelqen te jesh e mbuluar apo ndoshta edhe ne realitet je e mbuluar, se qkas nuk po shef njeriu ne Kosoven e pasluftes.

E pa meshirshme po tingellon oj cike!

Pata rastin te lexoj disa nga shkrimet e tua, e me sa duket je duke bere "fortune" me paragjykime me tone negative ndaj anetareve te Forumit.

Nale bre veten pak, kemi rruge te gjate bashke...

Barbaroza
08-11-05, 10:56
Duhet te lutemi qe mos t'na sulojme ata se s'kemi gjasa t'i fitojme! :( :lol: :lol: :wink:

Nuk ke nevoje te ndjehesh e rrezikuar prej tyre, si kam ndegjuar nuk po i dojshin femrat e mbuluara. Nga fotoja juaj po kuptoj se ty te pelqen te jesh e mbuluar apo ndoshta edhe ne realitet je e mbuluar, se qkas nuk po shef njeriu ne Kosoven e pasluftes.

O Fortuna,erdhe dhe nga une a :?:Obobobo sa kam "frike" :roll:
Por s'po e kuptoj pse te pengon mbulesa ime?Me xhelozon se dukem shume e bukur a? :wink:
Fundja,ty s'te hyn ne rruge nese une jam me mbulese o pa mbulese sepse une jam kjo:

Nė tė pyetshin si me quajnė? Thuaju - Shqiptare
Nė tė pyetshin kė ka pėr zemėr? - Thuaju - Flamurin
Nė tė pyetshin kė ka miq?-Thuaju - Shqiponjat
Nė tė pyetshin kė ka nėnė?-Thuaju - Kosovėn

.....e ti po e tregon "vleren"tende dhe"edukaten"tende qysh ne shkrimet fillestare me nuanse te theksuar arrogance!

Kalt
08-11-05, 10:58
Furtuna e vetmja deri tash sa jam une ketu qe je me te vertete furtune.
E ke vendos me ua shkul rrenjet anetareve te forumit?
Mire ua ben se ju ka hy vetja ne qejf!
Po cfare po mendon per UFO-t?
A beson ne ekzistencen e tyre apo jo?

P.S.Dhe vec kesaj une nuk desheroj te kem konflikt me ty, por vetem kompromis sepse paske nje natyre terheqese!

Kalt
08-11-05, 11:02
Barbaroza hapeni nje teme tjeter per xhelozine nderfemerore e ketu mos e perzini me thashetheme!

UFO-t sa e shoh kane ndiku shume ne trurin njerezor dhe ndoshta po na drejtojne prej se largeti!
Ruajna zot prej tyre!

Per t'ju permbajt temes, une nuk besoj ne ekzistencen e tyre, sepse deri sot nuk eshte provuar shkencerisht ekzistenca e tyre.
Dhe ato shfaqje e shkrime pompoze per to, nuk jane gje tjeter vecse truke te shkences se perparuar amerikane!

Barbaroza
08-11-05, 11:06
Kalt,pse nderhyni pa i lexuar shkrimet paraprake qe te vereni se cila prej nesh i dha kahje tjeter temes?Apo mos valle Fortuna shkruan me direktiven tende derisa e "ledhaton"ashtu?
Une shume mire iu kam pergjigjur temes dhe aspak nuk kam permend apo shprehur ne menyre indirekte xhelozi nderfemerore!!!

Kalt
08-11-05, 11:09
Pikerisht se i kam lexu desha te nderhyj per te shmang ate rrjedhje te padeshiruar jo vetem ne kete teme.

Sinqerisht!

Psikologu
08-11-05, 12:10
Furtuna e vetmja deri tash sa jam une ketu qe je me te vertete furtune.
E ke vendos me ua shkul rrenjet anetareve te forumit?
Mire ua ben se ju ka hy vetja ne qejf!
Po cfare po mendon per UFO-t?
A beson ne ekzistencen e tyre apo jo?

P.S.Dhe vec kesaj une nuk desheroj te kem konflikt me ty, por vetem kompromis sepse paske nje natyre terheqese!

Kalt;

Mos bje ne ndesh me veten tende , ose paske pasur njė mllef ndaj anterve nuk paske pasur mundesi tė shprehish mllefin tend, dhe kerkon mbeshtetje nga Fortuna apo cka?
Ja cka shkrun ti:

E ke vendos me ua shkul rrenjet anetareve te forumit?
Mire ua ben se ju ka hy vetja ne qejf!

Kush ta shprehi ty dashurin e vetvetes qe ju paska hy vetja ne qef.
Si dhe kur e ne cilin vend , rast , moment??

Kalt
08-11-05, 12:31
Psikolog,

Nese kapesh neper te gjitha fjalet atehere duhet ta kuptosh se aty brenda ka edhe humor.
Duke pa menyren se si Fortuna e nisi me sulm, athere i shkrova ashtu!
Por edhe njehere desheroj te them se nese nje anetar i ri e nis me nje stil pak te vecante apo pak me te rrembyer, nuk ben kurresesi ti versulesh me nje ton te njejte, per t'ja zbeh deshiren per te shkruar ne forum.
Te falenderoj per analizen e holle!

Artisti
08-11-05, 16:23
hahahahahahahahahhahahahhahhahahhahahaa


o ikniiiiiiiiiiiiiiiiiiii,ikniiiiiiiiiiiiiiiiiii se Fortuna eshte jashtetokesor hahahahahhahahhahahahahhahahhahha.

Ani me kaltin e paska mire ,edhe une kam shkrue se nuk kam frike nga jashtetokesoret ,hahahahhahahha edhe mue nuk me prek .

Valla ata te cilet i kane sha jashtetokesoret le te ruhen hahahahhahahahhaaahahha


.

Gentiana
08-11-05, 17:22
Nuk esht se besoj se ka jashtetokesor, s'paku jo pa i par vet, por edhe mendoj se universi esht shum i madh dhe nuk mendoj se jemi vetem na ne ket univers. :?

Dhe ju lutem shum, te rrim ne tem.

Genta

franko
08-11-05, 18:58
tungi se pari dua te ju pershendes gjithve dhe sa i perket aka ufo ne univers ne nuk mundem me din keshtu mendoj une po ndoshta edhe ka por e shikova ne video qe e kishte qitur shoku i jon kalt dhe mu duk se ish thuj aty se pernjement kaloni mir ishalla nuk ka ufo me e mir per ne :oops:

doGzona
09-11-05, 00:35
Behen dhe po vazhdojne te behen studimet per UFO , por besoj qe mundet te kete, te pakten keshtu kam lexuar ne shume libra dhe gazeta.

Krokodilli
09-11-05, 07:35
UFO, hahahahaha po po keto UFO ekzistojn,, si nje Kali ne Kosove qe eshte pa duke FLUTURU,,,, RTK e ka inqizu duke fluturu ne drejtim te panjohur,,,,

edhe najdit kan me fluturu Balenat, peshkaqenat, Krokodillat,,, UFO PHAAAAAAA qka snin njeri,, perralla ....

perdit takoj nentokesor ne jeten e perditshme, duken si njerez po shprehjet i kan si nentokesor :lol: :lol:

Flaka_1
09-11-05, 14:35
UFO, hahahahaha po po keto UFO ekzistojn,, si nje Kali ne Kosove qe eshte pa duke FLUTURU,,,, RTK e ka inqizu duke fluturu ne drejtim te panjohur,,,,

edhe najdit kan me fluturu Balenat, peshkaqenat, Krokodillat,,, UFO PHAAAAAAA qka snin njeri,, perralla ....

perdit takoj nentokesor ne jeten e perditshme, duken si njerez po shprehjet i kan si nentokesor :lol: :lol:


Krokodill :lol: :lol: :lol:

turisti
11-11-05, 00:02
Ka,ka....edhe normal eshte,sepse pergjegjen e keni ne pyetjen:Kush mundet 100% me garantue qe neper planetet e tjera nuk ka jete? - askush.

thjeshte & sinqerte,
TURISTI. :P

Arb
11-11-05, 00:07
A besoni qe ekzistojnė jashtėtokėsorė nė univers??

S'besoj hic... Le t'na lojne rahat...

turisti
11-11-05, 00:31
A besoni qe ekzistojnė jashtėtokėsorė nė univers??

S'besoj hic... Le t'na lojne rahat...

Hahahahahahaahahahahaahahahahaah ARB,pergjegjja gjeniale. :wink:

4peace
13-11-05, 18:49
Pershendetje

Sipas info-ve te mija, njerezimi s'ka nevoje te shkoje, ne Hene, Mars apo me larg per te kerkuar jashtetokesore. Ata jane ketu. Mu ne mesin tone. Qyshmoti. Me mision per te na ndihmuar, gje te cilen edhe e bejne pa pra.

Ata jane subtile, gje qe na e pamundeson t'i shohim. Ka edhe me shume por po e le me kaq.


UFO-t (objektet fluturuese te paidentifikuara, sic ishte ky incizimi ne Sarajeve...) jane dic tjeter, ashtu sic tregon edhe vet emri.Hajt mos u tutni!!! :wink:

***

vjeshta
14-11-05, 17:42
Ishalla ekzistojn :P

varfnjaku
17-12-05, 17:05
Nuk esht se besoj se ka jashtetokesor, s'paku jo pa i par vet, por edhe mendoj se universi esht shum i madh dhe nuk mendoj se jemi vetem na ne ket univers. :?

Dhe ju lutem shum, te rrim ne tem.

Genta
-----------------------------------------------------------------------------

Kjo mese mir ka fole, NUK BESON...PA I PA..........DHE NUK MENDON SE JEMI VETEM...

Ky eshte besim, PO edhe JO, ose nje ndryshim i vogel, JO edhe PO.

Une jam nje prej tyre, mos ju tregoni Amerikanve, ani Truqve nuk ban me ju tregu hiq, se ata pa pa pa po te fort jan na shkaterrojn krejt.

Fjala UFO eshte Gjermanisht, gerrma U [ UNBEKNTE] Shqip [ E PANJOHUR] F [ FLUKT] Shqi.. FLOTORUSE] dhe gerrma O [ OBJEKT] edhe ne Shqip eshte OBJKET, nejse nuk jam perkthyse ketu poir pse nuk shkruhet ne Shqip.


OFP-- SHqipe objekte floturuse panjohura.

Mendimi im PO EXZISTOJN dhe ata kan pasur nje defekt ne floturusen e tyre, dy kan vdekur dhe njeri ka shpetuar e qe mbahet fsheur, diku ne vitet 50.
Per personin e marrur dhe te kthyre me nje leng tjeter ne trup, pra pa gjake, edhe kjo eshte e vertet. Per gjerat qe i pelqejn keti personi ketu ne toke, pra keti te shpeturit, jan AKULLORET e disa gjera tjera. Gjatesi 50 cm, dhe asnje me i gjat sikur ajo qe tha 7 metra. Syte i kan si me syze pra nuk kan nevoj per syze dilli, truri i tyre eshte i ngjashem me te qenit, pra nuk kan ngjajshmeri me trurin ton, jan me intelegjnt etj etj.
Mua shum pake me intersojn se nuk kan femra krejt shka i kan jan te njejta si ne Arabi...hahaa

Barbaroza
08-01-06, 17:04
Une pata percjelle ate emision televiziv ku thuhej se UFO-t ishin te gjatesise prej 60 cm e deri ne 5 e 7 metra.Perkthimi ka qene shqip dhe besoj se s'me kane lene akoma veshet nga te degjuarit,perndryshe me kishin demantuar familja ime qe e percillnim bashke emisionin,e nese ka qene gabimi i spikeres,atehere eshte tjeter problem! :wink:

Barbaroza
08-01-06, 17:06
http://www.mainframe.cl/mf/imagenes/detodounpoco/ufo.jpg

4peace
08-01-06, 19:32
http://www.mainframe.cl/mf/imagenes/detodounpoco/ufo.jpg

Pershendetje

Kjo eshte "deshmia" me e madhe per ekzistencen e jashtetokesoreve. Thash "deshmia" (ne thonjeza) meqenese eshte me e popullarizuara nga te gjitha "deshmite" tjera "ekzistuese". Para se gjithash me kete eshte bere biznesi me i madh. S'di sa miliona dollare eshte blere ky film, nga i cili eshte marre kjo fotografi. Me keto gjera si kjo merren te ashtuquajturit "ufologe", te cilet besojne ne cka mas tjeter pos te se vertetes.

E verteta mund te gjindet ketu:
Ekzistojne shtate gjendje. Njerezimi apo shkenca e sotme i njeh vetem tri. Ato jane: gjendja e ngurte, gjendja e lenget dhe gjendja e gazte.

Po ta njihnim edhe nje gjendje me shume (te katerten p.sh.), i gjithe problemi zgjidhet vetvetiu!


Cdo te mire!


*

Pearl jam
11-01-06, 09:47
JO.JASHTETOKSORET NUK EGZISTOJNE.KURRE.SEPSE NUK ESHTE PERMENDUR NE KURANI KERIMIN.TUNG

Barbaroza
11-01-06, 22:58
JO.JASHTETOKSORET NUK EGZISTOJNE.KURRE.SEPSE NUK ESHTE PERMENDUR NE KURANI KERIMIN.TUNG

Por,jane permendur 7 pale qiej,e 7 pale toke!

Pearl jam
17-01-06, 08:25
United Funky Organization... :twisted:
hehehehehe

illyria
17-01-06, 21:07
Kur dihet qė Universi nuk ka kufinj atėherė ėshtė e qartė qė atje diku ekzistojnė pakufi planete apo trupa tjerė qiellorė nė tė cilat gjallėrojnė krijesa tė ndryshme tė gjalla dhe nė forma tė ndryshme e nė stadiume tė ndryshme evolutive dhe inteligjente.

halla e madhe
17-01-06, 23:35
Kur dihet qė Universi nuk ka kufinj atėherė ėshtė e qartė qė atje diku ekzistojnė pakufi planete apo trupa tjerė qiellorė nė tė cilat gjallėrojnė krijesa tė ndryshme tė gjalla dhe nė forma tė ndryshme e nė stadiume tė ndryshme evolutive dhe inteligjente.


Sote po lexoje per here te pare qe paska gjallesa ne forma te ndryshme evolutive dhe intelegjente :shock: :shock: Shkenctaret prej sotit do shkarkohen nga puna se tybe qenke person jashtetoksor :wink: :lol: :lol:

illyria
18-01-06, 21:17
Oj hallė,pa na thuaj ti nė cilėn fazė tė evolucionit (zgjidh prej amebės e gjer te Bill Gejtsi) qenke sepse qysh po e shoh na qenke hiper inteligjente!

halla e madhe
19-01-06, 07:57
Nese e permende planetin tone TOKA, ke te drejte!!! 8) E nese thua se ne PLANETE tjera ka krijesa te ndryshme ne stadiume evolutive dhe intelegjente, aty nuk pajtohem me ate medim ABSTRAKT :?

GURI SYLAJ
19-01-06, 10:04
Une ketu do te pergjigjem shkurt;

Pa e njofte shtepine , mos u mundo me e njofte kojshine!

4peace
20-01-06, 13:31
JO.JASHTETOKSORET NUK EGZISTOJNE.KURRE.SEPSE NUK ESHTE PERMENDUR NE KURANI KERIMIN.TUNG

Por,jane permendur 7 pale qiej,e 7 pale toke!

Kur'ani Kerim, numri 7...

Kur'ani Fisnik pėrmban 7 (krye)shtresa tė tė kuptuarit tė tij dhe 42 nėnshtresa...Gjithsej=49

Pytja: Cilėn nėnshtresė tė cilės (krye)shtresė kam/ke/kanė arritur ta kuptoj/kuptosh/kuptojnė???


***

Barbaroza
04-02-06, 20:52
Amerika,lufte me UFO_t

Dėshmia pėr ndėrtimin e njė qendre ushtarake amerikane nė Hėnė
Ish-ministri kanadez i Mbrojtjes kėrkon shqyrtimin e lidhjeve me civilizimin alien

Njė ish-ministėr i Mbrojtjes kanadeze dhe pėrfaqėsues i kryeministrit, Pierre Trudeau, ėshtė bashkuar me tri organizata joqeveritare pėr t’i kėrkuar Parlamentit tė Kanadasė qė tė shqyrtojė publikisht exopolitikat, marrėdhėniet me “ET”.

Me “ET”, Hellyer dhe kėto organizata duan tė thonė civilizime etike e tė pėrparuara jashtėtokėsore, qė edhe nė kėtė moment mund tė jenė duke vizituar Tokėn. Mė 25 shtator 2005, nė njė fjalim tė shkėlqyer nė Universitetin e Torontos, ai tėrhoqi vėmendjen e gazetave dhe revistave mė tė rėndėsishme. Paul Hellyer, ish-ministri i Mbrojtje sė Kanadasė nė vitet 1963-’67, nė kohėn e kryeministrit qė ka fituar Nobel, Lester Pearson, tha publikisht: “UFO-t janė tė vėrtetė si aeroplanėt qė fluturojnė mbi kokėn tuaj”. Hellyer vazhdoi tė thoshte: “Jam shumė i shqetėsuar pėr pasojat qė mund tė sjellė fillimi i njė lufte ndėrgalaktike, pėr kėtė mendova tė them diēka”. Hellyer rrėfeu se “e fshehta qė pėrfshiu nė tė gjithė kuptimet incidentin e Rosuell ishte e pashembullt. Klasifikimi i dosjes ishte “Top Sekret” kėshtu qė, maxhoriteti i zyrtarėve dhe politikanėve tė SHBA-sė, e la tė vetėm njė ministėr tė thjeshtė Mbrojtjeje”. Hellyer paralajmėroi se ushtria e SHBA-sė po pėrgatitet tė pėrdorė armėt kundėr alienėve dhe mund tė shkaktojė njė luftė ndėrgalaktike, pa folur apo dėgjuar mė parė. Ai deklaroi se administrata e Bushit ka rėnė dakord qė tė lejojė ushtrinė tė formojė njė bazė ushtarake tė avancuar nė hėnė, gjė qė do t’i vėrė ata nė njė pozitė mė tė mirė pėr tė gjurmuar ikjet dhe ardhjet e vizitorėve tė huaj nga hapėsira dhe nėse vendosin, t’i qėllojnė ata”. Fjalimi i Hellyer pėrfundoi me njė ovacion me rėndėsi. Ai tha: “Ka ardhur kohė qė t’u heqim vellon sekreteve dhe tė themi tė vėrtetėn hapur, kėshtu mund tė kemi njė debat tė vėrtetė dhe tė informuar, pėr njė nga problemet mė tė rėndėsishme me tė cilat po pėrballet planeti ynė sot”. Tri organizata joqeveritare e besuan fjalėn e Hellyer-it dhe iu drejtuan Parlamentit tė Kanadasė nė Ottaua, qė tė shqyrtojė nė publik ēėshtjen e prezencės sė jashtėtokėsorėve dhe ēfarė duhet tė bėjė Kanadaja. Senati kanadez e konsideron ēėshtjen. Mė 20 tetor 2005, Instituti pėr Kooperim nė hapėsirė i kėrkoi senatorit kanadez, Colin Kenny, senator dhe kryetar i senatit pėr sigurinė kombėtare dhe mbrojtjen “njė plan publik pėr iniciativėn exopolitike kanadeze”, kėshtu qė, dėshmitarė si, Paul Hellyer dhe ushtarakė ta lartė kanadezė tė lidhur me inteligjencėn, NORAD, shkencėtarė dhe dėshmitarė qeveritarė, tė ndihmonin kėtė projekt demaskimi. Simpoziumi exopolitik i Torontos tė mund tė paraqesė prova bindėse, dėshmi dhe rekomandime tė politikės publike. Instituti pėr Kooperimin nė Hapėsirė (ICIS) me bazė nė Vankuver, drejtori ndėrkombėtar i tė cilit kryesoi njė propozim pėr njė studim mbi komunikimin jashtėtokėsor nė vitin 1977, pėr ish-presidentin e SHBA-sė, Jimmy Carter, i cili vetė ka raportuar publikisht nė vitin 1969 takimin e afėrt tė llojit tė vetėm me njė UFO, ka shkruar njė kėrkesė origjinale pėr Parlamentin kanadez, qė tė marrė parasysh shqyrtimin e kėsaj ēėshtjeje. “Tani ėshtė koha qė tė demaskohet hapur se ka civilizime etke jashtėtokėsore qė vizitojnė Tokėn”, tha njė zėdhėnės i organizatave joqeveritare.

G.Panorama

Psikologu
05-02-06, 13:18
JO.JASHTETOKSORET NUK EGZISTOJNE.KURRE.SEPSE NUK ESHTE PERMENDUR NE KURANI KERIMIN.TUNG

Por,jane permendur 7 pale qiej,e 7 pale toke!

Kur'ani Kerim, numri 7...

Kur'ani Fisnik pėrmban 7 (krye)shtresa tė tė kuptuarit tė tij dhe 42 nėnshtresa...Gjithsej=49

Pytja: Cilėn nėnshtresė tė cilės (krye)shtresė kam/ke/kanė arritur ta kuptoj/kuptosh/kuptojnė???


***

A ka fol Kurani pėr Ameriken ndojhere, me intereson tė dij se pasi paska folur pėr UFO- edhe pėr ketė duhet ta ketė ditur.

4peace
05-02-06, 15:29
Amerika,lufte me UFO_t

Dėshmia pėr ndėrtimin e njė qendre ushtarake amerikane nė Hėnė
Ish-ministri kanadez i Mbrojtjes kėrkon shqyrtimin e lidhjeve me civilizimin alien

Njė ish-ministėr i Mbrojtjes kanadeze dhe pėrfaqėsues i kryeministrit, Pierre Trudeau, ėshtė bashkuar me tri organizata joqeveritare pėr t’i kėrkuar Parlamentit tė Kanadasė qė tė shqyrtojė publikisht exopolitikat, marrėdhėniet me “ET”.

Me “ET”, Hellyer dhe kėto organizata duan tė thonė civilizime etike e tė pėrparuara jashtėtokėsore, qė edhe nė kėtė moment mund tė jenė duke vizituar Tokėn. Mė 25 shtator 2005, nė njė fjalim tė shkėlqyer nė Universitetin e Torontos, ai tėrhoqi vėmendjen e gazetave dhe revistave mė tė rėndėsishme. Paul Hellyer, ish-ministri i Mbrojtje sė Kanadasė nė vitet 1963-’67, nė kohėn e kryeministrit qė ka fituar Nobel, Lester Pearson, tha publikisht: “UFO-t janė tė vėrtetė si aeroplanėt qė fluturojnė mbi kokėn tuaj”. Hellyer vazhdoi tė thoshte: “Jam shumė i shqetėsuar pėr pasojat qė mund tė sjellė fillimi i njė lufte ndėrgalaktike, pėr kėtė mendova tė them diēka”. Hellyer rrėfeu se “e fshehta qė pėrfshiu nė tė gjithė kuptimet incidentin e Rosuell ishte e pashembullt. Klasifikimi i dosjes ishte “Top Sekret” kėshtu qė, maxhoriteti i zyrtarėve dhe politikanėve tė SHBA-sė, e la tė vetėm njė ministėr tė thjeshtė Mbrojtjeje”. Hellyer paralajmėroi se ushtria e SHBA-sė po pėrgatitet tė pėrdorė armėt kundėr alienėve dhe mund tė shkaktojė njė luftė ndėrgalaktike, pa folur apo dėgjuar mė parė. Ai deklaroi se administrata e Bushit ka rėnė dakord qė tė lejojė ushtrinė tė formojė njė bazė ushtarake tė avancuar nė hėnė, gjė qė do t’i vėrė ata nė njė pozitė mė tė mirė pėr tė gjurmuar ikjet dhe ardhjet e vizitorėve tė huaj nga hapėsira dhe nėse vendosin, t’i qėllojnė ata”. Fjalimi i Hellyer pėrfundoi me njė ovacion me rėndėsi. Ai tha: “Ka ardhur kohė qė t’u heqim vellon sekreteve dhe tė themi tė vėrtetėn hapur, kėshtu mund tė kemi njė debat tė vėrtetė dhe tė informuar, pėr njė nga problemet mė tė rėndėsishme me tė cilat po pėrballet planeti ynė sot”. Tri organizata joqeveritare e besuan fjalėn e Hellyer-it dhe iu drejtuan Parlamentit tė Kanadasė nė Ottaua, qė tė shqyrtojė nė publik ēėshtjen e prezencės sė jashtėtokėsorėve dhe ēfarė duhet tė bėjė Kanadaja. Senati kanadez e konsideron ēėshtjen. Mė 20 tetor 2005, Instituti pėr Kooperim nė hapėsirė i kėrkoi senatorit kanadez, Colin Kenny, senator dhe kryetar i senatit pėr sigurinė kombėtare dhe mbrojtjen “njė plan publik pėr iniciativėn exopolitike kanadeze”, kėshtu qė, dėshmitarė si, Paul Hellyer dhe ushtarakė ta lartė kanadezė tė lidhur me inteligjencėn, NORAD, shkencėtarė dhe dėshmitarė qeveritarė, tė ndihmonin kėtė projekt demaskimi. Simpoziumi exopolitik i Torontos tė mund tė paraqesė prova bindėse, dėshmi dhe rekomandime tė politikės publike. Instituti pėr Kooperimin nė Hapėsirė (ICIS) me bazė nė Vankuver, drejtori ndėrkombėtar i tė cilit kryesoi njė propozim pėr njė studim mbi komunikimin jashtėtokėsor nė vitin 1977, pėr ish-presidentin e SHBA-sė, Jimmy Carter, i cili vetė ka raportuar publikisht nė vitin 1969 takimin e afėrt tė llojit tė vetėm me njė UFO, ka shkruar njė kėrkesė origjinale pėr Parlamentin kanadez, qė tė marrė parasysh shqyrtimin e kėsaj ēėshtjeje. “Tani ėshtė koha qė tė demaskohet hapur se ka civilizime etke jashtėtokėsore qė vizitojnė Tokėn”, tha njė zėdhėnės i organizatave joqeveritare.

G.Panorama

Eh moj Barbarosa...

...athua valle, ku i ke gjetur kete perrale hollywood-iane? Kaēiku i Bushit te pistė dashka te formoje baze ne hene per lufte ndergalaktike... Fantasia e Hollywoodit s'ka kufinj... E kenaqi Bushi qe s'po ia del ne krye me bazat e veta ne Lindjen e Mesme...tash i paska mbetur edhe pushtimi i henes... :roll: :roll: :roll:

Edhe kjo lidhje me Jimmy Carterit eshte rrene e kullaur, se gjoja ka pasur rast te takohet me ta... :?:

Lidhje me J. Carterin, puna qendron keshtu. Gjat fushatave parazgjedhore ky ka premtuar se do t'i hape dosjet mbi faktet e verteta[b] lidhje me kete ceshtje. Per fat te keq, megjithese arsyet e verteta ende nuk dihen, pas qe eshte zgjedhur kryetar i SHBA-ve, kete premtim e ka harruar.

Zgjidhja me kete rast eshte: [b]Hapni dosjet! Thuajeni te verteten!.

Sa per luften dergalaktike (cfare gjepurash!!!), deri sa Bushi te behet gati per t'i vendose bazat neper Galaksi, po te kishin dashur ata, pra jashtetokesoret, me nje KLIK do ta kishin fshire nga harta e botes Ameriken, bashke me pisin Bush...e ky s'ka vend as ne nevojtore e don 'ta shkele' edhe galaksine...

Nuk e pata me ty personalisht, e nderuara Barbaroza. Ndaj, te lutem, mos ma merr per te keq!!!


Kalo bukur! Fli rehat, duke e ditur se ne kete bote ka krijesa te mira, qe punojne per te mire e nuk i shpallin lufte edhe galaksive tjera... :wink:


***

Barbaroza
06-02-06, 15:51
I nderuari 4peace,kureshtja ime ka qene gjithmone e drejtuar nga gjerat misterioze,ndaj kete shkrim posa e pashe se ka te beje me UFO_t,menjehere ngarenda ta lexoj dhe ta postoj. :lol:
Edhe nese s'ka gje te vertete ketu,atehere mesojme edhe nga genjeshtrat :lol:
Perndryshe,nuk po ndjehem e fyer aspak nga ju.
Sa per ate se ne bote ka krijesa te mira e qe punojne per te mire,i kam humbur shpresat.Po e verejme te gjithe kete! :(

arben-ks
06-02-06, 18:47
http://www.ufo.be/rubrieken/geschiedenis/movies/ufo-waarnemingen/personalvideo.mpeg

http://www.ufo.be/rubrieken/geschiedenis/movies/ufo-waarnemingen/militarycamera1997.mpeg Ketu ku i kan ingjizu ufot po ata ketu ne tok s gucoj sen me prek se ikall ylli :wink:

http://www.ufo.be/rubrieken/geschiedenis/movies/ufo-waarnemingen/Lunar.mpg qfar drama kishin ahahha

http://www.ufo.be/rubrieken/geschiedenis/movies/ufo-waarnemingen/KentUK1998.mpeg

http://www.ufo.be/rubrieken/geschiedenis/movies/ufo-waarnemingen/Florida-AMAZING.mpeg

http://www.ufo.be/rubrieken/geschiedenis/movies/ufo-waarnemingen/england1966.mpeg

http://www.ufo.be/rubrieken/geschiedenis/movies/ufo-waarnemingen/Colorado1963.mpeg

http://www.ufo.be/rubrieken/geschiedenis/movies/ufo-waarnemingen/UFO%20next%20to%20WTC%20New%20York.mpeg

4peace
06-02-06, 20:21
*


...kureshtja ime ka qene gjithmone e drejtuar nga gjerat misterioze,...

Kurreshtja? Send i mire eshte :wink: Ja dhe arbeni-ks, na i paska postuar, sa per kurreshtje, disa fakte, megjithese edhe ketu duhet patur kujdes!!! Ka shume falsifikime edhe me kete rast!

KU e patem? Te kurreshtja, apo...? Eshte pune e mire kjo. Kush lypė - gjen. Doemos. Kjo vlen per te gjithe. Edhe per mua. Mua me ka mesuar pervoja se gjate hulumtimeve duhet 'blerė' nje "filter". :roll:
Edhe nese s'ka gje te vertete ketu,atehere mesojme edhe nga genjeshtrat

Genjeshtrat dydomethenese mund te "perkthehen" lehte, kurse ato shumedomethenese eshte veshtire...

i kam humbur shpresat.Po e verejme te gjithe kete! :(

Shpresat e tua te humbura kane burim tjeter. (S'po guxoj me t'thone se m'idhnohesh :lol: :lol: :lol: ). Problemi qendron se ne shpirtin shqiptar ende nuk ka depertuar 'aroma' e bukur qe eshte duke e perthekuar gjithe rruzullin tokesor, megjithse kjo s'ka te beje doemos me jashtetokesoret...


Ta perseris edhe nje here:
Sic kam thene edhe herave tjera, e verteta qendron ndryshe, eshte shume me pozitive e madje edhe me konstruktive, per sa i perket kesaj ceshtjeje. Dosjet pra ekzistojne tek te gjitha qeverite e botes (SHBA, Angli, Gjermani...). Dhe, kur te hapen dosjet do te njihet e verteta. Kam degjuar se qeveria e Brazilit apo Argjentines kane vendosur t'i bejne publike dosjet e ketij lloji...Prit edhe pak, moj Barbaroze, e mos po na ngjalle shpresat me shpejte se ke kujtuar :wink:

Kalo bukur!


***

arben-ks
07-02-06, 18:20
Qysh bre po thu fallsifikime tregona pak nga teorija dhe sberthena teorin ne vizatime e na te besojm tye se ti vertet ke diqka me shum se ne apo nuk sheh me shum se ne kjart pra...?

e verteta esht dhe qendron..?

keshtu edhe une kam pa nje anije jashtoksore, dhe esht afruar ngat meje dhe ndriqonte shum dhe me tha a po vjen me ne jo i thash se kam me shku ne shkoll
tha; po qka ban ne shkolli thash sod kena me msu per Ufat Ani tha shko mso naj sen tjeter por per ufat mos meso vetem ndiju i knaqur qe po na sheh se kur s ke per te zbulu diqka me shum se sa iperket kesaj galaksije 4999 :!:

Amina
01-12-06, 04:47
Po me siguri diku, larg ne univers , egzistojne jashtetokesore, po si ka thene Jodie Foster ne 'The Contact" perndryshe pse te ishin aq shume galaksi?? Veq per te marr vend te kot ?

RIN0RI
07-01-07, 03:48
Besoj se Jashtetokesoret shumehere na kane vizituar dhe prape kane shkuar nga kane ardhe.


hahahahahah..!!
Nuk po du shoki diqka me te bo bajat apo me te ofendu por mu kesh me ket!
Me fal
Shumica po shikojn filma vizatimor.

RIN0RI
07-01-07, 03:51
http://dino.avdibeg.dk/blog/2005/10/ufo-in-sarajevo.html

Shikoni shfaqjen e nje OFO-je ne Sarajevo!
A eshte e vertete apo trillim?

Ky esht Kran apo si i thojn ne Shqip,aty esht ndertimtari shoki.

Un e kam shikuar http://www.sarajevo-x.com/video/ufo/ufo_1_LAN.wmv
Esht Manipolim profisional.

RIN0RI
07-01-07, 04:17
Ky esht Kran apo si i thojn ne Shqip,aty esht ndertimtari shoki.

Un e kam shikuar http://www.sarajevo-x.com/video/ufo/ufo_1_LAN.wmv
Esht Manipolim profisional.

Kan dasht me marr pjes me Festiva shiko fotografin parafistivalit qe kishe paska zbrit ne oborrin para festivalit.
Ky esht manipolim por me ja dhen doren manipolim profisional.
Kur e kan pa qe sesht shtepija e bardh e Bushit kan ik hahahah..

http://www.sarajevo-x.com/media/images/galerije/051008004.5.jpg

http://www.sarajevo-x.com/media/images/galerije/051008004.1.jpg

RIN0RI
07-01-07, 06:09
http://img02.picoodle.com/img/img02/7/1/6/f_1i_7a6cm_5fa65bb9.jpg
http://img02.picoodle.com/img/img02/7/1/6/f_2i_7a6cm_293549ae.jpg
http://img02.picoodle.com/img/img02/7/1/6/f_2bmpi_7a6cm_b38785f5.png

http://www.sarajevo-x.com/video/ufo/ufo_1_LAN.wmv

RIN0RI
08-01-07, 01:57
http://www.mainframe.cl/mf/imagenes/detodounpoco/ufo.jpg

Ne ket fotografi nuk esht me shum se per tu pa nje Lindje e nje femijut por jo normal,qka do te thot se nuk esht kjo deshmi qe ka existu nje gja qe nuk mundet me existu.

Ka raste qe po lindin femije sakat,apo bineq te negjitur me krah apo me kry apo edhe me nje an te trupit.
Reth 1990 ka pas nje lindje ne Shqiperi qe femij qe ka lind me kemb te pules!
Ka shum te tilla qe ne lindje te njeriut,mundet me pas diqka qe i perngjan kafshes.

Ketu ne ket fotografi nuk mundemi ti besojme qe esht nga jasht toksoret pasi qe ky femij ne ket fotografi perngjan 100% Njeriut.

RIN0RI
08-01-07, 02:13
Uha harrova te shtoj edhe diqka!!
rreth kesaj fotografije ketu.
Ky trupi i dukeshme ne ket fotografi paska gjak ne kemben e djatht,paska mishin si te njeriut!!
E pra thshesht kur nje trup permban Uj ne trupin e tij siq shifet kjo ftotografi si mundet me jetu prap ky trup me uj ne trup me nje vend ku nuk exiton Uji,Ajri etj..!!

Oh keto jan propagnata qe kqyrin me fitu para duke rrejt, duke kqyr me bo me interesant.

turisti
08-01-07, 11:02
hahahahahah..!!
Nuk po du shoki diqka me te bo bajat apo me te ofendu por mu kesh me ket!
Me fal
Shumica po shikojn filma vizatimor.


Hahahahahahahahahahahaahahahahahahahaha RINORI,kaq shkurt je ketu e i vizitove te gjithat si JASHTETOKSORET: budallaqet,flamurin,e puthe drynin e ARKIVES :biggrin: ,dhe po i drejton tash -jashtetokesoret- si me eqne :biggrin: automekanik :biggrin: per pjata fluturuese. Ngoje TURISTIN dhe mbaju per - budallaqet- e leji jashtetokesoret le te knaqen ne gjithsi ku nuk ka -semafora-,se po te kidnapojne e kush ka kohe me te ndjek neper gjithsi ,hahahahahahahahahahahahaahahahahahaahahahahahahah ahaahahahahahahahaahahaha.:biggrin:

RIN0RI
08-01-07, 17:39
hahahahahah..!!
Nuk po du shoki diqka me te bo bajat apo me te ofendu por mu kesh me ket!
Me fal
Shumica po shikojn filma vizatimor.


Hahahahahahahahahahahaahahahahahahahaha RINORI,kaq shkurt je ketu e i vizitove te gjithat si JASHTETOKSORET: budallaqet,flamurin,e puthe drynin e ARKIVES :biggrin: ,dhe po i drejton tash -jashtetokesoret- si me eqne :biggrin: automekanik :biggrin: per pjata fluturuese. Ngoje TURISTIN dhe mbaju per - budallaqet- e leji jashtetokesoret le te knaqen ne gjithsi ku nuk ka -semafora-,se po te kidnapojne e kush ka kohe me te ndjek neper gjithsi ,hahahahahahahahahahahahaahahahahahaahahahahahahah ahaahahahahahahahaahahaha.:biggrin:

hahahaaaaaaaaaaaaaaaa haaaaaaaaa kolli me kapi tu kesh.!
hej o dreq mos mu ly more shum se tani kukuuuuu per ty te vi te shpija me ani kozmetike te marr un ty hahaah.

jojo se ke keq po po me dhimbsen disa ketu qe po besojn ne senede te pa besushme.

turisti
08-01-07, 19:37
[quote=turisti]

hahahaaaaaaaaaaaaaaaa haaaaaaaaa kolli me kapi tu kesh.!
hej o dreq mos mu ly more shum se tani kukuuuuu per ty te vi te shpija me ani kozmetike te marr un ty hahaah.

jojo se ke keq po po me dhimbsen disa ketu qe po besojn ne senede te pa besushme.

:biggrin: Edhe une besoj,pse jo.

P.sh. nese dikund ne Mars dikush i ban pyetjeve jashtetokesoreve:ēka mendoni a ekziston dikun naj RINOR ? dhe nese dikush thot PO e tjeret JO.a nuk eshte kjo e ngjajshme si ti qe thua ???? Ose ti ekziston e JASHTETOKSORET - JO. :biggrin: :biggrin: :biggrin:

RIN0RI
08-01-07, 19:47
hahaaaaaaaa po si ti pysish ata kur nuk existoj o daj?!!!
Edhe me existu ata nuk na vin veq si turist ketu, me anija komke asishne kozmike!!:biggrin:
Lum daja shko te mahalla e budallve e vloje gjygymin me qaj se qe po i marr do jashtoksor e po vym aqe me u ul kam kryqsh:biggrin:

turisti
08-01-07, 19:58
hahaaaaaaaa po si ti pysish ata kur nuk existoj o daj?!!!
Edhe me existu ata nuk na vin veq si turist ketu, me anija komke asishne kozmike!!:biggrin:
Lum daja shko te mahalla e budallve e vloje gjygymin me qaj se qe po i marr do jashtoksor e po vym aqe me u ul kam kryqsh:biggrin:

Hahahahahahahaahahaha,momentalisht nuk jam atje se kam udhetime zyrtare per - budallaqet-,por kur te vendosni me ardhe,pyeti JASHTETOKSORET a e dijne :biggrin: tabelen e shumzimit,me mua kalojne disi,por me Zotriun DEKANIN - Kėrēovarin - veshtire e kan,seriozisht,aj kuku per to se ēka ka mi gjejt.....:biggrin:

uck_aksh
30-01-07, 17:03
A mendon qė ekzistojn jashtoksoret?

Mė vje shum rend te shkruaj po un mendoj se ka edhe ndonje planet tjeter ku jetohet ose ku ka jet edhe ku ekzistojn gjallesat,
duke e par se qka po ndodh ne planetin e tokes ku njeriu nuk e respekton njeriun un mendoj se toka esht planeti ku mban gjallesat me te poshtra ne univers ketu duke e perfshir edhe faktorin njeri
me vje keq qe shkruaj keshtu po realiteti esht ky vrasje,luft, prishje e natyres, ndotja e ambientit, njeriu vret njeriun te gjith keto tregojn se jemi planeti me i keq qe ekziston

turisti
07-02-07, 20:07
A mendon qė ekzistojn jashtoksoret?

Mė vje shum rend te shkruaj po un mendoj se ka edhe ndonje planet tjeter ku jetohet ose ku ka jet edhe ku ekzistojn gjallesat,
duke e par se qka po ndodh ne planetin e tokes ku njeriu nuk e respekton njeriun un mendoj se toka esht planeti ku mban gjallesat me te poshtra ne univers ketu duke e perfshir edhe faktorin njeri
me vje keq qe shkruaj keshtu po realiteti esht ky vrasje,luft, prishje e natyres, ndotja e ambientit, njeriu vret njeriun te gjith keto tregojn se jemi planeti me i keq qe ekziston

Po shoki,po, normal qe egzistojne planetet tjera ku jetohet.Shumehere kam postuar dhe prap po e perseris:

Mirė ėshtė qė mė shpeshė tė shikojmė kah LARTĖ , sepse vetėm atėherit mund tė kuptojmė se sa jemi tė vegjėl nėn YJET.....:biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:

prishtinasi
07-02-07, 20:17
Edhe UFO-t egzistojne. Puna ėshtė se nuk i kemi pare, ndoshta nuk kane interes te na VIZITOJNE:cool:

egi
01-07-07, 23:21
une personalisht mendoj qe krejt ky universum ishte "waste of space" nese vetem planeti jon ka krijesa te gjalla...
krejt ky vend, krejt ato yjet ne largesi me siguri kan planete te ngjajshem ose total te ndryshem nga planeti jon....vetem sepse "ne" nuk i kemi pare dhe nuk i kemi zbuluar ato krijesat tjera kjo nuk do te thet qe nuk egzistojn...as Zotin kerkush se ka pa, por njerzit besojn qe aj egziston....

Zero Cool
03-07-07, 13:21
Une mendoj se ne vasione duhet te kete gjallesa tjera perveq atyre qe jetojne ne planetin toke.
Sa i perket gjallesave inteligjiente, prap mendoj qe duhet te kete inteligjence edhe jasht planetit tone, por komunikimi me ta eshte i veshtire per disa aresyje, psh largesia (po te kishte nje anije kozmike e cila udheton 1 vit, udhetimi te drites ne ore, dhe inteligjenca tjeter te jete disa miliona vite udhetimi te drites, atehere sa vite duhet te jeton njeriu per te arritur deri te ata), pastaj pengesa tjeter me siguri eshte niveli i inteligjences (nese ata kan nje nivel te inteligjences me disa qindra vjet para apo prapa nesh, atehere nuk mund te komunikohet, sepse sinjalet qe dergohen nga toka jane te pakuptueshme nga ata). E keshtu me rradhe ka me qindra dallime qe nuk mund te komunikohet me inteligjencat ne gjithesi.
Sido qe te jete jam i bindur se nuk eshte njeriu e vetmja gjallese inteligjente ne gjithesi, te pakufishme, por as gjallesat e planetit toke, nuk jane te vetmet gjallesa.

Action
27-12-08, 02:06
Kjo eshte pyetja pergjigja e se ciles vlen me biliarda dollarė.

Mendimi im eshte se egziston nje qenie super intelegjente, d.m.th me intelegjente se ne,dhe shpes e pyes veten "a thua ata qeshin me ne" ?

~AnnA~
01-01-09, 22:37
Gjithe ky Univers,me miliona vite drite i gjere,e qe vjen gjithmone duke u zgjeruar,me mijera gallaktika tjera qe jan zbuluar e ndoshta dhe me miljona ekzistojne,te cilat jan ende te panjohura per ne..ndaluni dhe mendoni vetem nje cast:Valle jemi ne te vetmit,apo eshte planeti yne i vetmi qe ka jete?!
Jo!E pamundur.....mendoj se UFO-t ekzistojne ...

emine
02-01-09, 00:22
PO,,,boll ne qet forum sa jashtoksori hin e del,,,:tongue:

emine
02-01-09, 00:23
Kjo eshte pyetja pergjigja e se ciles vlen me biliarda dollarė.

Mendimi im eshte se egziston nje qenie super intelegjente, d.m.th me intelegjente se ne,dhe shpes e pyes veten "a thua ata qeshin me ne" ?


me qato floke tua u meken ka keshin ufllat(ufot):tongue:

shfletuesi_
02-01-09, 00:25
Sigurisht qe ka Jashtokesor ne jemi vendas ne planetin Toke, e kush do qe vjen prej nje palneti tjeter eshte jashteokesor per neve..

sikur ne te shkojm ne ndonje planet ku ka qenje tjera ne per ta jemi te huaj dhe jashtokesor... keshtu qe egzistojn UFOT

Idila
02-01-09, 01:23
Mendoj dhe besoj se jashtėtokėsorėt ekzistojnė!

shfletuesi_
02-01-09, 01:26
Ka ka qysh s'ka q'ka ska ndeti

Action
02-01-09, 11:58
Pershendetje

Kjo video mendohet se eshte e vertet ...

http://www.youtube.com/watch?v=dAAnIyG42N8

florandi
28-04-09, 15:33
Sipas mendimit tim mendoj qe jashtoksoret ekzistojn ngase universi eshte aq imadh sa mendoj qe eshte e pamundur qe njerzit te jen raca e vetme dhe mbizotrante ne univers
Njerzit i kane shikuar me teleskop dhe satelit yjet me te afert por shumica jane shume larg
por edhe nese nuk gjenden ne galaktiken RRUGA E QUMSHTIT ka edhe miliona galaktika qe tuhet ti marrim parasysh , por ndoshta miliona vjet me pare ata kan qene shume afer si planeti me i mundshem qe eshte Planeti i Kuq Marsi ku ka shenja te jetes intelegjente qe kane jtuar ne te por kjo mbetet deri kur njerzit do te arrijn te shkelin ne ate planet e shume te tjere

DO YOU WANT TO NOW MORE

~AnnA~
28-04-09, 16:02
Pa me te voglin dyshim,ekzistojne dhe ate jan shume me intelegjent se sa ne né Toke...

shfletuesi_
28-04-09, 16:30
Pa me te voglin dyshim,ekzistojne dhe ate jan shume me intelegjent se sa ne né Toke...

Do doja te degjoja tregimin tend me ufo kur dole per kaffe me pij qe te ftuan... pasi qe edhe inteligjencen jav ke mat hahahah :cool: Keto gjera i percjell me shume se qdo filem comedy drame romance apo action... dmth kur ka te bej per UFO..

~AnnA~
28-04-09, 17:06
Do doja te degjoja tregimin tend me ufo kur dole per kaffe me pij qe te ftuan... pasi qe edhe inteligjencen jav ke mat hahahah :cool: Keto gjera i percjell me shume se qdo filem comedy drame romance apo action... dmth kur ka te bej per UFO..

S'jam mjet per matjen e intelegjences :smile: por,nga te dhenat shkencore mendohet se jan shume me intelegjente se sa ne...po te mendojme llogjikisht,eshte i vertet ky fakt,sepse ato arriten te vine tek ne né toke,kurse teknologjia yne,as dhe nje teleskop (apo satelit) s'ka mundesi te ndertoje,qe do t'i rezistonte rruges hapsinore dhe te mberri deri ne nje gallaktike tjeter ku jetojne te "tjeret" dhe aq me pak ekziston shansi,qe nje dite njerezit te vizitojne planetin ku jetojne "jashttokesoret" ;)

jadore
28-04-09, 17:24
Do doja te degjoja tregimin tend me ufo kur dole per kaffe me pij qe te ftuan... pasi qe edhe inteligjencen jav ke mat hahahah :cool: Keto gjera i percjell me shume se qdo filem comedy drame romance apo action... dmth kur ka te bej per UFO..

dhe vrehet qe i percjell shfletuesi , quditerishte verehet nga galaksite tjera forma se si shtrove pytjen ..?
prap them do te ishte absuridtet shkurtevisioni nese do te neglizhonim egzistencen e tyre ne hapsire ..

Arkza
28-04-09, 17:28
Edhe pse s'kam kurrfare lidhje me kete teori por muj te them shkurt e Shqip se Jo nuk Ekzistojne ne asnje menyre !!!!
Mos e kerkoni tani pergjegjen me shume nga une se pse mendoj keshtu, Sepse jam e sigurt 100% se Jo !

jadore
28-04-09, 17:30
Edhe pse s'kam kurrfare lidhje me kete teori por muj te them shkurt e Shqip se Jo nuk Ekzistojne ne asnje menyre !!!!
Mos e kerkoni tani pergjegjen me shume nga une se pse mendoj keshtu, Sepse jam e sigurt 100% se Jo !

pse jo Arkeza , hajte edhe nje shembull te vogel thuaje bile..!!

~AnnA~
28-04-09, 17:34
pse jo Arkeza , hajte edhe nje shembull te vogel thuaje bile..!!
Te tregoj cupa moj jadore,se s'ka dy fije lidhje nga kjo "Teori" edhe pse eshte e sigurte 100% se nuk ekzistojne...thjeshte,se pse keshtu mendon,ndoshta instinkt :biggrin:

Arkza
28-04-09, 17:38
pse jo Arkeza , hajte edhe nje shembull te vogel thuaje bile..!!Po Arsyja e vetme eshte qe po dalim tani nga Tema nese shkojm me larg !!!
P.SH Une kam lexuar shume Librat Fetare dhe une qdo gje se qfare shkruan aty i besoj pa asnje dyshim me te voglin !!!
Dhe aty kam mesuar shuem qka shuem qka qe as vet s'kam mujt me marre me mend kete por nuk shkoj larg u binda per shume sene !!! Si P.SH Se qfare kam lexuar per shendetin ne Librat Fetare aty e kam pa qe edhe Mjeksia e kan zbulu kete me vones !!!! D.M.TH se Librat Fetare jan ne Kohen e Muhametit ( Paqja dhe meshira i Allahut qoft min te ) Ndresa Mjeksia e ka zbulu kete shume von dhe jam e bindur se kete e kan nxjerre mu ate Liber !
P/S E kerkove nje shembull te vogel , ja kjo eshte dhe siq po e sheh tani po dalim nga Tema se une mendoj defendivisht se nuk Ekzistojne askund e kurr !

jadore
28-04-09, 17:38
Te tregoj cupa moj jadore,se s'ka dy fije lidhje nga kjo "Teori" edhe pse eshte e sigurte 100% se nuk ekzistojne...thjeshte,se pse keshtu mendon,ndoshta instinkt :biggrin:

jo jo , e presim.. duhet ta nderlidhe me perditeshmerine , qofte dhe me fiksionit e krijur te se perbotshmes dhe do ti kujtohet ..!

Arkza
28-04-09, 17:42
Te tregoj cupa moj jadore,se s'ka dy fije lidhje nga kjo "Teori" edhe pse eshte e sigurte 100% se nuk ekzistojne...thjeshte,se pse keshtu mendon,ndoshta instinkt :biggrin:Pse Ana ti Beson se ka apo ajo ???
Mua me quditin shume njerzit !!! P.SH Me ka ra njera ne sy eshte shum e zgjaur dhe shume e menqur por ajo beson diqka qe s'eshte hiq , pikrisht mu per kete teme por ajo s'eshte ketu por ne Tjtre forum dhe kam than vet me veti au qka s'paska kjo tok edhe pse eshte nje Femre teje teje e zgjuar dhe e shkolluar por si duket shume njerzit Fantazojn apo imagjonoj ashtu siq ju teket sikur disave ketu !!!

~AnnA~
28-04-09, 17:47
Pse Ana ti Beson se ka apo ajo ???
Mua me quditin shume njerzit !!! P.SH Me ka ra njera ne sy eshte shum e zgjaur dhe shume e menqur por ajo beson diqka qe s'eshte hiq , pikrisht mu per kete teme por ajo s'eshte ketu por ne Tjtre forum dhe kam than vet me veti au qka s'paska kjo tok edhe pse eshte nje Femre teje teje e zgjuar dhe e shkolluar por si duket shume njerzit Fantazojn apo imagjonoj ashtu siq ju teket sikur disave ketu !!!
Psh,sikur mua ketu :smile:
te besosh qe jashttokesoret ekzistojne,kjo s'ka te beje me intelegjencen moj Arkeza...Po te jete per te lexuar,atehere nese kap librat shkencor,lexon se keto ekzistojne,por une s'jam bazuar ne kete rast,as ne fe e as ne shkence,por ne faktet e gjalla...

jadore
28-04-09, 17:49
Po Arsyja e vetme eshte qe po dalim tani nga Tema nese shkojm me larg !!!
P.SH Une kam lexuar shume Librat Fetare dhe une qdo gje se qfare shkruan aty i besoj pa asnje dyshim me te voglin !!!
Dhe aty kam mesuar shuem qka shuem qka qe as vet s'kam mujt me marre me mend kete por nuk shkoj larg u binda per shume sene !!! Si P.SH Se qfare kam lexuar per shendetin ne Librat Fetare aty e kam pa qe edhe Mjeksia e kan zbulu kete me vones !!!! D.M.TH se Librat Fetare jan ne Kohen e Muhametit ( Paqja dhe meshira i Allahut qoft min te ) Ndresa Mjeksia e ka zbulu kete shume von dhe jam e bindur se kete e kan nxjerre mu ate Liber !
P/S E kerkove nje shembull te vogel , ja kjo eshte dhe siq po e sheh tani po dalim nga Tema se une mendoj defendivisht se nuk Ekzistojne askund e kurr !
aspak Arkeza nuk dolem nga tema , rrime tek Feja , te dyjat nderlidhen me pushtetin absolut .
tash si ide vetem ...
e vertet ajo qe the me heret , shkenca vetem eshte ne hulumtim te Universite , por aty tek librat fetare ke vrejtur qe shkruhet dhe per krijesa tjera , ja po i marr shembull vetem melaket=meleqte , gjithe thone qe egzistojne keto qenje , dhe ne ju besojme kush verbrishte e kush kushtimishte kesaj , po keto krijesa te nje dimezioni tjeter a nuk do ti quaje krijesa jashtoksore , e qe ne gjuhen shkencore shkurtimisht ju pelqen ti quajne UFO.. kjo eshte e gjitha
pra jashtoksore quhet cdo qenje qe nuk i neshtrohet forces se gravitetit qe i jep predispozitat fizike qe si qenje jemi mesuar ti njohim ..e edhe K'urani e cek qe ka me qindra krijesa tjera qe ne nuk i njohim .. pajtohesh me mua ketu !!!
p.s.
qellimishte te shtrova pytje se e di qe praktikishte beson ne to por ne nje njohje emertimi tjeter ..

Arkza
28-04-09, 17:53
Psh,sikur mua ketu :smile:
te besosh qe jashttokesoret ekzistojne,kjo s'ka te beje me intelegjencen moj Arkeza...Po Natyrisht se ka te boj si jo !!!!

te jete per te lexuar,atehere nese kap librat shkencor,lexon se keto ekzistojne,por une s'jam bazuar ne kete rast,as ne fe e as ne shkence,por ne faktet e gjalla...Per qe nuk bazohesh ti me Faktet Fetare Islame eshte Puna jote kjo une jam Bazuar shume dhe aty i kam gjet te gjitha Faktet !!! Dhe i besoj pa asnje dyshim me te voglin dhe prap se prapp mendoj se jo !!!
Mendoj se qdo kush ka drejt te jem mendimin e vet pa marre parasysht se a e ka mendimin gatim apo Pozitiv !
Ana une s'kam aq shkolle sa ju por jam e bindur shuem shume ketu se nuk ka !
E ti per qfare Fakte te gjalle po flet nuk e di por nje dit dote vie doti thujash vet vetit se kam fol veq marrina !
Me fal a nese te lendova me ndonje fjal !

gazi-de
28-04-09, 17:53
Po po ka......

Arkza
28-04-09, 17:57
aspak Arkeza nuk dolem nga tema , rrime tek Feja , te dyjat nderlidhen me pushtetin absolut .
tash si ide vetem ...
e vertet ajo qe the me heret , shkenca vetem eshte ne hulumtim te Universite , por aty tek librat fetare ke vrejtur qe shkruhet dhe per krijesa tjera , ja po i marr shembull vetem melaket=meleqte , ( Eh kjo eshte diqkaje tjtre ) gjithe thone qe egzistojne keto qenje , dhe ne ju besojme kush verbrishte e kush kushtimishte kesaj , po keto krijesa te nje dimezioni tjeter a nuk do ti quaje krijesa jashtoksore , e qe ne gjuhen shkencore shkurtimisht ju pelqen ti quajne UFO..( edhe kjo ehste diq tjtre e cila nuk krahasohet me melaqet ) kjo eshte e gjitha
pra jashtoksore quhet cdo qenje qe nuk i neshtrohet forces se gravitetit qe i jep predispozitat fizike qe si qenje jemi mesuar ti njohim ..e edhe K'urani e cek qe ka me qindra krijesa tjera qe ne nuk i njohim .. pajtohesh me mua ketu !!!
p.s.
qellimishte te shtrova pytje se e di qe praktikishte beson ne to por ne nje njohje emertimi tjeter ..

p/s e Vazhdojm kete neser se e mbarova per sot punen time , me falni ju dyjat nese me premton koha neser ju shkruj prap lidhje me kete !
Kalofshit mir dhe mirmbetshit !

~AnnA~
28-04-09, 18:00
Per qe nuk bazohesh ti me Faktet Fetare Islame eshte Puna jote kjo une jam Bazuar shume dhe aty i kam gjet te gjitha Faktet !!! Dhe i besoj pa asnje dyshim me te voglin dhe prap se prapp mendoj se jo !!!
Mendoj se qdo kush ka drejt te jem mendimin e vet pa marre parasysht se a e ka mendimin gatim apo Pozitiv !
Ana une s'kam aq shkolle sa ju por jam e bindur shuem shume ketu se nuk ka !
E ti per qfare Fakte te gjalle po flet nuk e di por nje dit dote vie doti thujash vet vetit se kam fol veq marrina !
Me fal a nese te lendova me ndonje fjal !

Arkeza,me paske keqkuptuar...Une nuk them se s'besoj ne Zot...se te besosh ne faktet shkencore,kjo nuk te redukton besimin fetar...Pra,eshte e drejte personale e cdokujte,te pasqyroje mendimet ne fjale,se jo me kot quhet "Forum" ....Ok,nuk do e vazhdoj me tej,sepse s'do me kuptosh perseri :smile:
Te pershendes!

shfletuesi_
28-04-09, 18:56
http://loveforlife.com.au/files/403192_f496.jpg MOs keni frike kjo ngjason me shume ne fytyren e Majkell Gjaksonit... :P

Shikoni deri von eshte dyshuar qe per UFO ( Pjate fluturuese ) eshte shpikje Amerikane, ndersa Amerikanet dyshoshin qe eshte shpikje Ruse... Por shume von eshte verejtur se ska te bej kjo as me Ruset as me Amerikanet..
Ne rusi viti sme kujtohet ne nje koncert me Madonen eshte shfaqur nje UFO... Pastaj nje udhetare rasti ne USA mori nje ufo dhe perseri e kan kthyer atje e shume raste tjera simbas fjaledhenave te personave qe gjoja jan marr nga UFO-t Thuhet qe jan paqesor qe nuk perdorin arme dhe qe i pelqejn Akulloret shume... :P

~AnnA~
28-04-09, 19:24
:eek: Me trishtove me kete foto ,shfletuesi!!!!
Une as fytyren ne Michael J.nga kaq afer nuk e kam pare,se ai cdohere mban Ombrelle :biggrin:
Sa per sqarim,UFO-t jan Pjatat fluturuese dhe jo jashttokesoret....dalloni keto dyja :)

Perderisa ekzistojne deshmi reale,besoj qe ekzistojne UFO-t...I pari qe i vrejti UFO-t dhe i pershkroi ishte piloti Kenneth Arnold me vitin 1947....

shfletuesi_
28-04-09, 19:30
:eek: Me trishtove me kete foto ,shfletuesi!!!!
Une as fytyren ne Michael J.nga kaq afer nuk e kam pare,se ai cdohere mban Ombrelle :biggrin:
Sa per sqarim,UFO-t jan Pjatat fluturuese dhe jo jashttokesoret....dalloni keto dyja :)

Perderisa ekzistojne deshmi reale,besoj qe ekzistojne UFO-t...I pari qe i vrejti UFO-t dhe i pershkroi ishte piloti Kenneth Arnold me vitin 1947....

Kan nje shpejtesi marremendese as tymin ska mund tja shoh piloti... Eh une hiq pa dyshim te them qe gjyshi para 50 viteve i ka pare rruges kur ka qen duke shkuar ne bjeshk me Kuaj... bilem kish pas frike vetem 1 drite tregon eshte dukur njehere afer dhe sa hap e mbyll syt tjeter vend... :wink: Bilem tregoke vellau i ti kishin pas menduar qe eshte Hapur qielli dhe te thoshin keta nje deshire... por kur gjyshi i ka then vellaut te vet hej kqyr kqyr deri e ka kthy koken vellau i tij... ajo iku :P Pra ufot Egzitokan..

gazi-de
28-04-09, 19:41
Nuk mendoj edhe nuk po u me mendu hiq bile se ne gjithsia nuk ka fund,menoj esht mendim i kot se pergjigjejen nuk do te ja gjejm

e UFOt jan shpikje e njerzve,se pari i shpiku Amerika per shkak te interesave te veta ne kohen e luftes se ftofte per mos me ju zbulu tehnika luftarake kete rast airolanat luftarat e raketa te llojllojshme qe ende ca prej tyre jan ne pentagon sekret,UFO u pan me se shumiti USA rusi e ca tjera shtete europjane,po krejt prapaganta s qe ja kan fut ne koke njerzve qe tash me te vertet besoj,nganjehere ka lloj lloj femonen ne natyr qe shum mendojn qe ufo,po jo tybe se une nuk i kom taku asi shoku,kojshia ime e tjer..hhahaha
pse nuk u pan ato me heret,nejse beson edhe bile mos u tutni se tuten ja hjeq une se nuk kaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

~AnnA~
28-04-09, 19:46
Kan nje shpejtesi marremendese as tymin ska mund tja shoh piloti... Eh une hiq pa dyshim te them qe gjyshi para 50 viteve i ka pare rruges kur ka qen duke shkuar ne bjeshk me Kuaj... bilem kish pas frike vetem 1 drite tregon eshte dukur njehere afer dhe sa hap e mbyll syt tjeter vend... :wink: Bilem tregoke vellau i ti kishin pas menduar qe eshte Hapur qielli dhe te thoshin keta nje deshire... por kur gjyshi i ka then vellaut te vet hej kqyr kqyr deri e ka kthy koken vellau i tij... ajo iku :P Pra ufot Egzitokan..


:biggrin:
A maskara cun ti :smile:
Dhe si vazhdon tregimi? Se me bere kurriozee tani :smile:
Dmth,Arnold s'qenka i vetmi qe i ka pare UFO-t :)

shfletuesi_
28-04-09, 20:23
:biggrin:
A maskara cun ti :smile:
Dhe si vazhdon tregimi? Se me bere kurriozee tani :smile:
Dmth,Arnold s'qenka i vetmi qe i ka pare UFO-t :)


Per bes po... tregimi keshtu ishte gjyshi ka qen ulur prapa kerroces me kuaj i kthyer me shpin nga vellau i vet.... po ky e ka verejt qe eshte si drite ne qiell ate kohe skan egzistuar dritat vetem me fenera e flake qe kan ber drite... e kur e ka pa ne qiell nje drite bukur te madhe vetem shkoke tha tu forcu qdohere e me shume ajo sigurisht ka qen duke u afruar nga ta... e ky pastaj nga frika u kthy nga vellau dhe i ka than hhej qka u ba more kshtu qe u zdrit ai kur u kthy vellau i tij ajo ka fluturu tjeter kund..ky e ka pas fiksimin ne ate drite dhe ka mund me verejt mire po tregon aq shpejt eshte larguar sa qe vellau i tij ska arit ta verej fare... .. E pastaj vellau i vet i ka then mos me pas tregu me pas mendu nje deshire dhe me then tu kish plotesu ajo deshire... sepse eshte hapur Qielli tregimi vazhdon pas marteses kur eshte ardh gjyshja te gjyshi ate kohe...gjyshja tregon shume here ka pare nje drite ne bjeshk... dhe u frigua ka mbyll dritaren..... eh tash e marr me mend qe kan qen UFO ate kohe... tjeter kush ska mund te jet... Pastaj ne vitet 1990 Kur TVSH japke emisione me UFO e kemi pas bised qe ajo qe ka par gjyshi ka mund te jet UFO pra Pjate Fluturuese...

uck_aksh
26-05-09, 11:49
paj duke u bazuar se qfar gjallese jeton ne planetin tok e quajtur Njeri un besoj se ekzistojn jashtoksoret edhe mendoj se ata ja vlejn te jetojn e jo gjallesa njeri

Neferta
23-06-09, 08:19
bota eshte e madhe e toka eshte nje hiq po jashte toke spas mendimit tim eksiston jeta ndoshta ne menya tjera krahasuar me tonen po aq eshte e madhe gjthsija sa kam besim se jeta eshte ne miliona planete po sot per sot nuk kemi mbrri menyren e te udhtuarit me shpejtesi te drites aro nje menyr tjeter te transferit andaj jeten tjerfa njeriu do ta gjej po kure

Makresh
23-06-09, 08:24
paj duke u bazuar se qfar gjallese jeton ne planetin tok e quajtur Njeri un besoj se ekzistojn jashtoksoret edhe mendoj se ata ja vlejn te jetojn e jo gjallesa njeri


Njerezit e llojit tend, krijojn tensione qe te qojn drejt gjenocideve.Mendimi im rreth temes,

Ne se dim se qfar fshihet ne univers, kurse Zoti i madhėrishėm na ka treguar nė kur'an qe Universi eshte ne zgjerim te vazhdueshem, gjė e konfirmuar sot nga shkenctarėt e NASA-s.

Dani11
23-06-09, 14:54
http://loveforlife.com.au/files/403192_f496.jpg MOs keni frike kjo ngjason me shume ne fytyren e Majkell Gjaksonit... :P

Shikoni deri von eshte dyshuar qe per UFO ( Pjate fluturuese ) eshte shpikje Amerikane, ndersa Amerikanet dyshoshin qe eshte shpikje Ruse... Por shume von eshte verejtur se ska te bej kjo as me Ruset as me Amerikanet..
Ne rusi viti sme kujtohet ne nje koncert me Madonen eshte shfaqur nje UFO... Pastaj nje udhetare rasti ne USA mori nje ufo dhe perseri e kan kthyer atje e shume raste tjera simbas fjaledhenave te personave qe gjoja jan marr nga UFO-t Thuhet qe jan paqesor qe nuk perdorin arme dhe qe i pelqejn Akulloret shume... :P

Me sa di une Islami nuk e mohon nje mundesi te tille.

Shume te kqi te kokan bre, vetemse e paskan nje perparsi mbasi nuk e kan problemin e dashurise, hahaha...