PDA

View Full Version : Thonjėt e gjatė


laliloli
28-10-05, 19:36
Deshiroj qe ta dije se perse femrat duan thonjet e gjate ?Mua kjo me duket johigjienike dhe pengese per kryerjen e obligimeve te perditshme.
Pa keqkuptime qka ju terheqin thonjet e gjate?

Paraprakisht ju falenderoj

Lali

Barbaroza
30-10-05, 12:55
Tung laliloli


Thonjte e gjate s'me pelqejne dhe as qe me kane pelqyer ndonjehere.
I shoh edhe une si pengese higjienike dhe me pengojne ne cdo pune!

Urata
02-11-05, 21:45
Tung laliloli


Thonjte e gjate s'me pelqejne dhe as qe me kane pelqyer ndonjehere.
I shoh edhe une si pengese higjienike dhe me pengojne ne cdo pune!

I adhuroj, nje nder ato qe na bejne te dallojme nga meshkujt...!
Shume interesant, femrat nga vendet islamike i mirembajne shume thonjet e gjate...
I lakmoj...!
Derisa jam bere Nėnė, gjithemon i kam mbajte thonjet e gjate...
mbas lindjes se femijve ka pase kohe te gjate qe si kam rrite dhe mirekqyr kurre...
Momentalisht, i kam te rritur...!
Sa i perket asaj qe flisni per HIGJIEN, nuk pajtoj me ju dy siperdiskutues...!

Barbaroza
02-11-05, 21:51
Ah moj Urata :) te tregoj tash se kur kam qene jo shume e madhe i kam pas ne qejf shume thonjte e gjate dhe gjithmone e mbaja thoin e vogel te gjate,por me kohe disi filloi te me pengonte dhe nje kohe te gjate si kam rritur.Me pastaj vura artificial dhe me pengonin shume te shkruaja ne tastature :lol:
Sa i perket kesaj qe thoni se femrat ne vendet islamike i mirembajne thonjte e gjate,kjo me habiti pak,kam menduar se feja e ndalon nje gje te tille pasi padyshim se tek thonjte s''mund te kete gjithmone pasterti...
Nejse,tash do te provoj ti rris edhe njehere. :)

Urata
02-11-05, 22:04
Jo motra, mirembajtja e femres tregohet edhe n;kuran...
dhe pastaj te vizatuara me kane...!

Veq ti shiqosh per qejf...!

Barbaroza
02-11-05, 22:13
Jo motra, mirembajtja e femres tregohet edhe n;kuran...
dhe pastaj te vizatuara me kane...!

Veq ti shiqosh per qejf...!

Me kane po,por me sa di eshte i ndaluar verniku per thonje.Eshte mire qe keto gjera te diskutohen ne rubriken e fese,eshte shume me interes!

doGzona
03-11-05, 01:12
Cdo here i mbaje ne kete gjatesi, jo me shume.

French manicure
http://img243.imageshack.us/img243/5418/french2020twilight2016kq.jpg

laliloli
04-11-05, 18:16
Cdo here i mbaje ne kete gjatesi, jo me shume.

French manicure
http://img243.imageshack.us/img243/5418/french2020twilight2016kq.jpg


Me te ra gjilpera ne tavoline ,me keto thonje veshtir e paske per ta kapur . :lol: :lol:


Mua me shume me ka interesuar te dije se a sjellin johigjiene thonjte e gjate dhe a pengojne gjat kryerjes se puneve te perditshme ,sidomos ne kuzhine.
NUk kam asgje kunder atyre qe i mbajne thonjet e gjate,por mendoj se ato jane per ndonje zonje teper te rende,e jo edhe per amviset.

Rrespekt Lali

doGzona
05-11-05, 02:34
Laliloli;
Sa per gjilper nese do te me binte ne toke ose nje krahasim i tille eshte sikur te themi se akoma qepim me gjilpera dhe harrojme se kemi makinen qepese, por edhe sikur te qepnim me dore prape ka mundesi te mirret nga toka.
Qe te shkruhet , thuhet ose mendohet se thonjet e gjate kan ndoj papasterti ne veti me duket si diqka absurde ,sepse nese njeriu e ka pastertin si ves te vetin edhe me thonje te shkurter eshte i/e pa paster.
Rritja e thonjeve dhe mirembajtja e tyre eshte sikur mirembajtja e higjenes se perditeshme njerezore per ata te cilet deshirojne te dijn dhe qe i perkushtohen kesaj , ndersa ne ate se thonjet jane per zonja , kjo eshte e vertet, se zonja jane edhe ato qe punojne punet e amvisnis ne shtepi perpos puneve te tjera.

dr1ta
05-11-05, 10:01
Laliloli;
Sa per gjilper nese do te me binte ne toke ose nje krahasim i tille eshte sikur te themi se akoma qepim me gjilpera dhe harrojme se kemi makinen qepese, por edhe sikur te qepnim me dore prape ka mundesi te mirret nga toka.
Qe te shkruhet , thuhet ose mendohet se thonjet e gjate kan ndoj papasterti ne veti me duket si diqka absurde ,sepse nese njeriu e ka pastertin si ves te vetin edhe me thonje te shkurter eshte i/e pa paster.
Rritja e thonjeve dhe mirembajtja e tyre eshte sikur mirembajtja e higjenes se perditeshme njerezore per ata te cilet deshirojne te dijn dhe qe i perkushtohen kesaj , ndersa ne ate se thonjet jane per zonja , kjo eshte e vertet, se zonja jane edhe ato qe punojne punet e amvisnis ne shtepi perpos puneve te tjera.


Pajtohem me doGzonen


Thonjet e gjat nuk mundet gjithkush me i mbajt , ani per dembelica sjan hiq :lol: , e mos te flasim per kualititein e thonjeve , adhuroj thonjet e gjat dhe french manicure .

Barbaroza
05-11-05, 16:39
Bukuria e thonjeve perpos ne pastertine,shprehet e dhe ne lyerjen e tyre.
Thonjte e palyer,me zgjojne neveri! :twisted:

http://www.kiwicareers.govt.nz/jobs/14a_pcu/m0147613.jpg

vushtrria
05-11-05, 21:23
oj barbaroza a ka ndonje mundesi me i rregullue diqyshe qelat moj,a ka naj veshe per ta a ndonje kapel :lol: :lol:

Barbaroza
05-11-05, 21:44
Qelat mundesh me i mbjelle o Vushtrria.A ke para sot, se veq nene e baba s'mund t'blesh! :lol:

Urata
06-11-05, 14:58
http://www.nailsmag.com/images/subscription_encyclopedia.jpg

Ky art i thonjeve te mesiperm m'pelqe...
per momentin i kam te tille vetem pakez ma te gjate...!

http://www.nailsmag.com/images/photo_nailArt.jpg

zana e maleve
06-11-05, 15:09
http://www.manucure-pro.com/ul-img/2/1/21ec3c2016a19f5dd7d82e5482b9d930.jpg
shume te mire

Barbaroza
06-11-05, 15:56
I pelqej edhe une stilizimet ne thonje! :P

http://www.trendsetterspg.com/images/NailArt.jpg

Urata
07-11-05, 08:13
http://www.mayoclinic.com/images/inline/w6_fingernail.jpg


Thonjet e duarve, duhet m'bajte t'shendetshem dhe t'forte...
Si dekorativ apo funksional, thonjet jane "informues" te shendetit n'pergjithesi...

Urata
07-11-05, 08:17
http://www.consumeraffairs.com/images/taltitl.jpg

Nuk i pteferoj thonjet artificial...
risk shendetsor...!

Urata
07-11-05, 08:18
http://www.ginawallace.com/images/gina_wallace_snow_white_nails_lg.jpg

Urata
07-11-05, 08:21
http://www.nailtrainerhand.com/images/nail-trainer-viewsz.jpg
http://www.ginawallace.com/images/playdayNT0405.jpg
http://www.ginawallace.com/images/frenchnails.jpg

Urata
07-11-05, 08:23
Reviste Canadeze mbi thonjet...

http://www.ginawallace.com/images/exceptionailsm.jpg
http://www.nouvelles-esthetiques.ca/UserImages/ouvEXDeng.jpg

Urata
07-11-05, 08:27
http://www.xs4all.nl/~richardw/spmonth.gif

thonje ne dore mashkulli...!!!

dr1ta
07-11-05, 23:54
awaw :lol: :lol:

FrEsKiA
09-01-06, 10:58
Pershendetje!

Doja edhe une te shkruaj mendimin tim per thonjte! Me pelqejne dhe sidomos kur shoh femra me thonje te gjata, ufaaa, mirepo ja qe mua me pengojne, jam munduar disa here t“i rrit dhe eshte e pamundur, nuk e di se si ndihem dicka i kam duart me te renda dhe nuk ndihem rehat!

Me nderime FrEsKiA

Barbaroza
09-01-06, 18:12
Pershendetje!

Doja edhe une te shkruaj mendimin tim per thonjte! Me pelqejne dhe sidomos kur shoh femra me thonje te gjata, ufaaa, mirepo ja qe mua me pengojne, jam munduar disa here t“i rrit dhe eshte e pamundur, nuk e di se si ndihem dicka i kam duart me te renda dhe nuk ndihem rehat!

Me nderime FrEsKiA

Edhe une si ty,hiq s'mund t'i mbaj te gjate,me pengojne shume dhe me duken duart shume rende! :(

Dea IS
26-01-06, 15:21
Me pelqejne shume thonjte e gjate edhe i mbaj ashtu. Por e kam nje problem edhe pse kujdesem shume per ta shpesh me thehen :cry:
A mund te me jape dikush ndonje keshille se cfare te bej :?:

aferdita
28-01-06, 19:07
Me pelqejne shume thonjte e gjate edhe i mbaj ashtu. Por e kam nje problem edhe pse kujdesem shume per ta shpesh me thehen :cry:
A mund te me jape dikush ndonje keshille se cfare te bej :?:

A e di pse te thehen,sepse te mungon hekur ne gjake.
qe te forcohen duhesh me perdore nje llake te thonjeve qe eshte per te forcuar thonin,edhe un e kam pas kete problem por prej qe e perdori kete llakun e gishtave nuk e kam me.....

Dea IS
29-01-06, 17:45
Flm shume per keshillen Aferdita por a mund te me tregosh edhe si e ka emrin ky llaku dhe ku mund ta gjej

dr1ta
15-02-06, 17:48
Flm shume per keshillen Aferdita por a mund te me tregosh edhe si e ka emrin ky llaku dhe ku mund ta gjej

Te kisha preferu me perdor llak nga lorea`l pasi ce ket llak gadi gjithkund e gjen ne evrope (esht i tejdukshem dhe e ka nje hije ngjyr vjollce , quhet dicka strong nails :?: :)

Dea IS
15-02-06, 19:44
flm shume dr1ta do ta blej kete llak edhe shpresoj me ndihmon :D

e_martumja
15-02-06, 21:13
merrne me mend kur ne jeten time nuk i pre thojt amo nuk i kam shume te gjata :oops: :oops: :oops:

dr1ta
17-02-06, 00:06
merrne me mend kur ne jeten time nuk i pre thojt amo nuk i kam shume te gjata :oops: :oops: :oops:


Krejt shendeti po te shkojka te floket :P :roll: :roll:

Artisti
04-05-06, 14:44
lali ,thonjet jane johigjenik per ate une skam hiq hahahaahahhaahahaha

Po e kam nje pyetje :

A i han dikush thonjet ?

Veq kallxoni drejt :wink:

.

fedora
10-05-06, 23:50
lali ,thonjet jane johigjenik per ate une skam hiq hahahaahahhaahahaha

Po e kam nje pyetje :

A i han dikush thonjet ?

Veq kallxoni drejt :wink:

.

UNEEEEEEEEEEE

Artisti
12-05-06, 21:53
UNEEEEEEEEEEE


Te bafshin miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiirreeeeeeeee

hhahahahhahahahaha


.

Prishtinasja_
23-02-07, 15:12
Thonjet shume te gjate nuk i perferoj hiq por ja keshtu si ne foto eshte OK ! :smile:

http://www.forumishqiptar.com/attachment.php?attachmentid=71486&stc=1&d=1140632743

Virti
23-02-07, 15:25
nuk i preferojė shume, sepse ma grrithin shpinden... :wink:

Prishtinasja_
17-03-07, 16:28
nuk i preferojė shume, sepse ma grrithin shpinden... :wink:

hahahhahahaha:tongue::tongue: Kujdes Virti ! :wink:

Prishtinasja_
17-03-07, 16:38
:cool:

http://www.dannys-salon.de/nagel001.jpg

Prishtinasja_
17-03-07, 16:39
http://www.justnailz.de/images/alessandro/p_c_nng_motiv.jpg

Prishtinasja_
17-03-07, 16:42
Keshtu me pelqejn thonjet !! JO te gjate por mesatare ! :wink:

http://www.nagelstudio-renfert.de/veranagel2.gif

Prishtinasja_
17-03-07, 16:50
Ngjyra "kuqe" eshte kohen e fundit "trend" !! :biggrin:

http://www.cosmopolitan.de/beauty/naegel/aufmacher_432.jpg

Prishtinasja_
17-03-07, 16:51
http://www.cosmonique.ch/Diverses/naegel.jpg

Prishtinasja_
17-03-07, 16:51
http://www.bravo.de/online/bildDB/9265_235.jpg

Prishtinasja_
17-03-07, 16:57
http://www.elid.ch/images/angebot/nails_02.png

Prishtinasja_
17-03-07, 16:59
http://www.tophands.ch/images/ku-nagel3.gif

Prishtinasja_
17-03-07, 17:00
http://www.naildecor.de/images/0022.jpg http://www.naildecor.de/images/french2.jpg

Elina
21-03-07, 14:23
Thonjet jane elementi qe me se shumti veshtrohen nese ju hedhim nje shiqim duarve.Thonjet e gjate dhe te rregulluar bukur shtojne elegancen,bejne qe duart te duken bukur e njeheresh edhe me femerore.
Me pelqejne ato femra qe i mbajne thonjet e gjate e te rregulluar bukur.I rriti edhe une nganjehere,po rralle se i kam thonjet e bute,me thehen shum shpejt.

Prishtinasja_
26-06-07, 23:44
Kete stine ngjyrosja e thenjeve me ngjyre te kuqe eshte "Trend" !!!

P.sh. :

http://www.fotosearch.de/comp/ISP/ISP116/ispc016006.jpg


http://www.fotosearch.de/comp/IGS/IGS848/IS823-024.jpg

http://www.fotosearch.de/comp/AGE/AGE028/D37-611701.jpg

Zero Cool
30-06-07, 15:30
http://smg.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/foto%20interesante/?action=view&current=podb01_78.jpg

egi
30-06-07, 16:35
http://www.lexevita.de/images/product/10/343643171.jpg

http://www.elsanacosmetic.at/imgs/pedikure_2.jpg

Elina
30-06-07, 16:38
http://www.elsanacosmetic.at/imgs/pedikure_2.jpg

Ja per momentin keshtu i kam thonjet e kembeve,,,vetem ua kam vizatu nga nje lule te voooockel thonjeve te gishave te medhenje :tongue:

egi
30-06-07, 16:42
Ja per momentin keshtu i kam thonjet e kembeve,,,vetem ua kam vizatu nga nje lule te voooockel thonjeve te gishave te medhenje :tongue:

hehhehhe mire ja paske ba , qashtu duhet ..ej, nese rasisht vjen dikush e ka qef me te ba keq, ti veq qoj kom e grrithe me thoj hehehhehe

Elina
30-06-07, 16:44
hehhehhe mire ja paske ba , qashtu duhet ..ej, nese rasisht vjen dikush e ka qef me te ba keq, ti veq qoj kom e grrithe me thoj hehehhehe


Aaaaaaaa jojo nuk i mbaje moj thonjet e kembeve te gjate,,,larg asaj,,,ama kam qef me i vizatu pak,,,i mbaje mire :tongue:

Virti
30-06-07, 16:47
... shume here ua kam pas pa sherrin... :frown:

Elina
30-06-07, 16:49
... shume here ua kam pas pa sherrin... :frown:


A edhe thonjeve a ? :eek: :biggrin: (shaka)

Virti
30-06-07, 16:52
A edhe thonjeve a ? :eek: :biggrin: (shaka)
haha po valla (pa shaka :tongue: ) :biggrin:

Arkza
30-06-07, 17:02
Thonjet hiq si Perferoj as te Durve ani te Kambve edhe ma Hiqqqqqqqqqqqq:redface:

egi
30-06-07, 17:25
Aaaaaaaa jojo nuk i mbaje moj thonjet e kembeve te gjate,,,larg asaj,,,ama kam qef me i vizatu pak,,,i mbaje mire :tongue:

hahahhaaha, jo as une po veq hajgare bana qyh , :biggrin:

Abetare
30-06-07, 17:47
Dikur motiiiiii i kam pas dėshirė thonjtė e gjatė ...por mozallah kur erdhi puna me gatu vetė kurrė mė ...Tash nėpėr Festa i ngjes do Artificial pėr disa orė dhe i hjeki pastaj ...por thonjtė e mi i prej deri nė mish sepse ata gjithmonė mbajnė bakterie pa marrė parasysh sa i pastron ose sa kohė u kushton ... Mendimi im ky por i qmoj shumė edhe ato qė kan vullnet tė kujdesen pėr thonjtė .

Virti
30-06-07, 17:49
Dikur motiiiiii i kam pas dėshirė thonjtė e gjatė ...por mozallah kur erdhi puna me gatu vetė kurrė mė ...Tash nėpėr Festa i ngjes do Artificial pėr disa orė dhe i hjeki pastaj ...por thonjtė e mi i prej deri nė mish sepse ata gjithmonė mbajnė bakterie pa marrė parasysh sa i pastron ose sa kohė u kushton ... Mendimi im ky por i qmoj shumė edhe ato qė kan vullnet tė kujdesen pėr thonjtė .
te kam pas thene ne nje rubrike se, per ty, do te behesha edhe liber leximi...! :cool:

Abetare
30-06-07, 18:00
[quote=Virti]te kam pas thene ne nje rubrike se, per ty, do te behesha edhe liber leximi...! :cool:

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Hahahaha Virti se kam marrė kėtė punė serioze nė ēfarė kuptimi do bėhėshe Liber Leximi lol ?!

Virti
30-06-07, 18:02
[quote=Virti]te kam pas thene ne nje rubrike se, per ty, do te behesha edhe liber leximi...! :cool:

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Hahahaha Virti se kam marrė kėtė punė serioze nė ēfarė kuptimi do bėhėshe Liber Leximi lol ?!
Abetare + Liber leximi = ulje ne bankat e shkolles... :biggrin:

Abetare
30-06-07, 18:07
Heheh Thashė ēka d.m.th se ....:biggrin:

Virti
30-06-07, 18:09
Heheh Thashė ēka d.m.th se ....:biggrin:
nuk di me vizatu... :biggrin:

Prishtinasja_
30-06-07, 22:43
http://www.beautytimes.de/bilder/french_pedicure2.jpg

Zero Cool
04-07-07, 15:44
Albachick, gjithmone i mban thonjet e kembes ashtu si i ka hije nje zonjushe. (http://http://smg.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/foto%20interesante/?action=view&current=podb01_18.jpg)

aLbaChiCk
04-07-07, 15:49
Albachick, gjithmone i mban thonjet e kembes ashtu si i ka hije nje zonjushe. (http://http://smg.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/foto%20interesante/?action=view&current=podb01_18.jpg)

Hahahahahahahaahah hajt se e shef qka te boj un ty

Zero Cool
04-07-07, 15:55
Hahahahahahahaahah hajt se e shef qka te boj un ty
hajde, hajde

http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/foto%20interesante/podb01_18.jpg?t=1183549904

RiannA
22-07-07, 11:56
se duken ma "hekshi" durt me thoj te gjat....

Arkza
22-07-07, 11:59
Doren e Gjate e kam boll dhe Gishtat boll te Gajte i kam por Thojnjet Kurrsi Lshoj !!! S'jam aq Marke ne te se keshtu ashtu i kam pak te But me Shkyhen Thojte pershake Punes qe e boj ne Pune .

RiannA
22-07-07, 12:03
hajde te une manicure dhe pedicure...nuk te shkyhen KURR mo

Arkza
22-07-07, 12:07
hajde te une manicure dhe pedicure...nuk te shkyhen KURR moHahahahhaha ku me erdhe moj ne Ger... veq per Thonjet a !!! jo moj jo Te Flm shume per kete Oferte por sjma aq Marake ne to !!

RiannA
22-07-07, 13:24
une jam shku nTiran veq per thoj hahahaahaha e kjo spo vjen deri ngjumuni...aaaaiii kurgjo puna jote.


As une sjam kon merak deri e kam provu

Zero Cool
23-07-07, 12:08
Albachick i ka thonjet e mire , te kembes, dhe e ban nje zingjir...
http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/foto%20interesante/podb01_18.jpg

Zero Cool
23-07-07, 12:10
RiannA, pasi u kthy nga Tirana (manicyre/pedicure) :biggrin:
http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/foto%20interesante/podb01_78.jpg

aLbaChiCk
23-07-07, 20:22
Albachick i ka thonjet e mire , te kembes, dhe e ban nje zingjir...
http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/foto%20interesante/podb01_18.jpgUnazen e paske harru a :biggrin:

Zero Cool
23-07-07, 20:27
Unazen e paske harru a :biggrin:
http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/foto%20interesante/podb01_18.jpgNuk dita ncilin gisht me ta qit se :biggrin:

aLbaChiCk
23-07-07, 20:30
Nuk dita ncilin gisht me ta qit se :biggrin: [/center]

haahahah se paske majt mend a? ncnccncncncn männer halt :biggrin:

aLbaChiCk
25-07-07, 21:14
http://88.198.45.22/pic/t/timeless-nails/15.11.06%200112.jpg
http://88.198.45.22/pic/t/timeless-nails/dsc000161.jpg
http://88.198.45.22/pic/t/timeless-nails/2.11.06%200052.jpg

aLbaChiCk
25-07-07, 21:16
http://www.azaranails.com/AZARA_postkarte_300_450-14.jpg

Elina
21-09-07, 22:32
Nje nder vendet kritike ne trupin e njeriut ku mund te mbledhen bakteriet e shumta eshte pjesa nen thonj.
Diku pata lexuar se mosintervenimi ne prerjen e thonjeve ne periudhe prej tri javesh ka mundesi te shumta per formimin e mijera bakterieve!!!
Pra gjithmone duhet pasur kujdes ne mirembajtjen e thonjeve nese i kemi te rritur,,, edhe pse mundesia per largimin e bakterieve sado ti pastrojme duart eshte shume i vogel!!!

valiii
21-09-07, 22:47
Albachick i ka thonjet e mire , te kembes, dhe e ban nje zingjir...
http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/foto%20interesante/podb01_18.jpg

Alba komplimente ... i paske shputat e kėmbėve "Pikė" Shumė tė bukura ... Po, a po mė duket mua , a i ke 7 gishta :tongue: ... ( shaka pak , pa idhnime )

suzana
15-11-08, 10:09
thonjet jane te mir per tu par dhe per zonja qe nuk prekin ne kuzhin jo nuk jan si da ta ben nje pite nese i ka thonjet e mdhenj nese ajo shkon ne taulet se ka qare pa prek sende intime ku asht pastertia une pajtohem se thonjet jane vetem per ato qe nuk prekin ne kuzhin a ma zoja jan ato pa thonj te gjat

Elina
12-06-10, 14:20
Ja per momentin keshtu i kam thonjet e kembeve,,,vetem ua kam vizatu nga nje lule te voooockel thonjeve te gishave te medhenje :tongue:

Hala nuk e kam nderru stilin e lymjes se thonjeve....bile edhe per nja 10 vjet tjera une vec me franch manicure do te merrem :tongue: ...me pelqen!

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs556.snc3/30388_129954743696449_100000457731501_258171_54794 10_n.jpg

shfletuesi_
12-06-10, 16:02
Hala nuk e kam nderru stilin e lymjes se thonjeve....bile edhe per nja 10 vjet tjera une vec me franch manicure do te merrem :tongue: ...me pelqen!

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs556.snc3/30388_129954743696449_100000457731501_258171_54794 10_n.jpg


1 Gisht mangut e paske oj Elina hahahahahah

Elina
12-06-10, 16:22
1 Gisht mangut e paske oj Elina hahahahahah


Qe qe....:biggrin: .....thuj mire qe si kam qaq gishta kallabllak sa qajo foto ma nalt se :tongue:
Kjo tipka boll bukur i paska rregullu valla...e qe nuk te pelqejne ty ajo eshte gje tjeter....shija e njerit kuptohet :tongue:

shfletuesi_
12-06-10, 16:31
Qe qe....:biggrin: .....thuj mire qe si kam qaq gishta kallabllak sa qajo foto ma nalt se :tongue:
Kjo tipka boll bukur i paska rregullu valla...e qe nuk te pelqejne ty ajo eshte gje tjeter....shija e njerit kuptohet :tongue:


Jo drejt keta s'paten vrejtje hiq bilem une se marr grun pa i pas thojt qekaq hahahahahahahah:tongue:

Dallandyshja_718
12-06-10, 18:03
Jo drejt keta s'paten vrejtje hiq bilem une se marr grun pa i pas thojt qekaq hahahahahahahah:tongue:


...ani po ke deshire me dale "i gervishtur" nder shok a...hahahahhahaha


As nuk i m'aj dhe as nuk i pelqej thojt e g'jatė, jam "anmike e tho'jve"... rroft "briskalica":biggrin: ... po ku m'ahen thojt e g'jate e me mjel bagtine allahile...:smile:

shfletuesi_
12-06-10, 19:29
...ani po ke deshire me dale "i gervishtur" nder shok a...hahahahhahaha


As nuk i m'aj dhe as nuk i pelqej thojt e g'jatė, jam "anmike e tho'jve"... rroft "briskalica":biggrin: ... po ku m'ahen thojt e g'jate e me mjel bagtine allahile...:smile:


hahahahha jo jo po m'kan msu kur jam kan i vogel me ma "kru" shpinen haaaahahahhahaha tash me ka met shprehi ku t'ka therra vrap e ntoe haaaaahahahahhahahah

~AnnA~
14-06-10, 09:52
Jane te bukur( kur gjatesia nuk eshte e tepruar), por vete i kam neveri e nuk i mbaj...vetem flokeve u kushtoj rendesi te vecante, sepse kane rendesi te madhe per espetiken e njeriut.

shfletuesi_
14-06-10, 10:03
Jane te bukur( kur gjatesia nuk eshte e tepruar), por vete i kam neveri e nuk i mbaj...vetem flokeve u kushtoj rendesi te vecante, sepse kane rendesi te madhe per espetiken e njeriut.AnnA, ti qenke tamam per shije time Phaaaa bree t'kishe qen e lire free 5 pare msit te dera t'kishin ra - hahahahahha

Prishtinasja_
14-06-10, 18:35
Hala nuk e kam nderru stilin e lymjes se thonjeve....bile edhe per nja 10 vjet tjera une vec me franch manicure do te merrem :tongue: ...me pelqen!

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs556.snc3/30388_129954743696449_100000457731501_258171_54794 10_n.jpg

.......................
http://http://comps.fotosearch.com/bigcomps/CRT/CRT328/15361-08AT.jpg

Elina
14-06-10, 18:42
JO une ket faze kam me mbajte edhe per nja 10 vjet :biggrin:

Perpara i kam ly thojt e kembeve vec me llak te bardhe ose pembe te qelt...me keto ngjyrat e errta asnjehere nuk jam marre...edhe pse kur ja shoh dikuj me pelqejne.... po vet nuk i perdori.

Prishtinasja_
14-06-10, 18:44
Elinė kurse une sikur dimrit ashtu edhe veres vetem me ngjyre te kuqe ose vishnje te mbyllet i preferoj!
Me pelqen shume,shume! Bile njehere me pa te thene motra,s'di si duken thonjet tu ,pasi qe gjithmone jane te ngjyrosur! Gjithmone!:biggrin:

Edhe french manicure,siq e preferon ti, me pelqen por e kam kry ate faze..! Hahhaa!

http://comps.fotosearch.com/comp/CRT/CRT328/jugendlich-maedchens-fuesse_~15361-08AT.jpg

~AnnA~
14-06-10, 18:47
AnnA, ti qenke tamam per shije time Phaaaa bree t'kishe qen e lire free 5 pare msit te dera t'kishin ra - hahahahahha
She she ky :D
Po ku ka msite re ne kete kohe?Apo u tutesh cupave t'u afrohesh :biggrin:

shfletuesi_
14-06-10, 19:13
She she ky :D
Po ku ka msite re ne kete kohe?Apo u tutesh cupave t'u afrohesh :biggrin:


U kam friken se me grrithin me thonje prandaj hahah.


Une 1 thua e kisha ly te voglin ama kam frike qe nuk me kerset Pushka.

doGzona
20-06-10, 14:20
Hala nuk e kam nderru stilin e lymjes se thonjeve....bile edhe per nja 10 vjet tjera une vec me franch manicure do te merrem :tongue: ...me pelqen!

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs556.snc3/30388_129954743696449_100000457731501_258171_54794 10_n.jpg

Bukur forte..!

doGzona
28-06-10, 14:39
JO une ket faze kam me mbajte edhe per nja 10 vjet :biggrin:

Perpara i kam ly thojt e kembeve vec me llak te bardhe ose pembe te qelt...me keto ngjyrat e errta asnjehere nuk jam marre...edhe pse kur ja shoh dikuj me pelqejne.... po vet nuk i perdori.

Krrejt mua me ke ngja, qashtu po i bie se une me vjete ma e madhe ! :D

Une keshtu i mbaje dhe gjatesin gjithashtu, ja keshtu si kjo ne foto, i kishte si te miat! :D

http://img684.imageshack.us/img684/3961/thonjte.jpg

shfletuesi_
28-06-10, 15:02
Oo preni more thojt se ska hajr prej tyne.

Kalimtare
28-06-10, 15:09
une i prej cdo 4 dite.. saktesishte dhe no french, se ia kam inati.. krejt natyral.. as vetllat si hjeki,as nuk lyhna... hahahahahaha

Kalimtare
28-06-10, 15:09
une i prej cdo 4 dite.. saktesishte dhe no french, se ia kam inati.. krejt natyral.. as vetllat si hjeki,as nuk lyhna... hahahahahaha

shfletuesi_
28-06-10, 15:13
une i prej cdo 4 dite.. saktesishte dhe no french, se ia kam inati.. krejt natyral.. as vetllat si hjeki,as nuk lyhna... hahahahahaha


Ah me kan mos me te besu eiiiiii kuku per mua... kan ekam shoqe hahahaha

Kalimtare
28-06-10, 17:02
haaahahahahaha...Nejse, e terprova pak, por thojt si boj ashtu .. se e kam mamin e shtir... dhe nuk e pelqej!

shfletuesi_
28-06-10, 17:07
haaahahahahaha...Nejse, e terprova pak, por thojt si boj ashtu .. se e kam mamin e shtir... dhe nuk e pelqej!


As tash nuk te besoj hahahaha... Ne vetsh ti mamin qysh mi majt thojt e flokt :) :biggrin:

Elina
29-06-10, 11:32
Krrejt mua me ke ngja, qashtu po i bie se une me vjete ma e madhe ! :D

Une keshtu i mbaje dhe gjatesin gjithashtu, ja keshtu si kjo ne foto, i kishte si te miat! :D

http://img684.imageshack.us/img684/3961/thonjte.jpg


Wooowwww....foto origjinale a? :tongue:

Qe nja nje muaj i kam thojt e shkurte se jam ne rend te maxhes per nje kohe :biggrin: ......se pernryshe keshtu i mbaj edhe une.

doGzona
29-06-10, 11:35
Wooowwww....foto origjinale a? :tongue:

Qe nja nje muaj i kam thojt e shkurte se jam ne rend te maxhes per nje kohe :biggrin: ......se pernryshe keshtu i mbaj edhe une.


Ehe...:tongue:

shfletuesi_
29-06-10, 11:59
Wooowwww....foto origjinale a? :tongue:

Qe nja nje muaj i kam thojt e shkurte se jam ne rend te maxhes per nje kohe :biggrin: ......se pernryshe keshtu i mbaj edhe une.Po pra. Edhe mos gabo me gatu me thoj sa te dihet se krejt brumin e hargjon hahaha :)


A po i lakmon Eline !?

doGzona
29-06-10, 12:08
Po pra. Edhe mos gabo me gatu me thoj sa te dihet se krejt brumin e hargjon hahaha :)


A po i lakmon Eline !?

Ani brumin e hargjon thoka..:D

shfletuesi_
29-06-10, 12:12
Ani brumin e hargjon thoka..:D


Paj jo veq i mbushen :D :biggrin:


Valla bre thonjet e gjat sjan t'mire per kurgja hiq veq me Picku :) Kur jam kan i vogel nejse i vogel jo veq ne shkolle ne klas pickojsha kush u kan ne bank para meje :biggrin:

Elina
29-06-10, 12:18
Po pra. Edhe mos gabo me gatu me thoj sa te dihet se krejt brumin e hargjon hahaha :)


A po i lakmon Eline !?


JO jo s'po i lakmoj...se qe edhe nja dy jave e kryj renin e maxhes edhe ja nisi me i rrite edhe une :biggrin:

shfletuesi_
29-06-10, 12:20
JO jo s'po i lakmoj...se qe edhe nja dy jave e kryj renin e maxhes edhe ja nisi me i rrite edhe une :biggrin:


Po kur te merrsh Baqillakun edhe ma keq eshte, jo lopes plehin, jo viqit, jo me thoj me hjerr barin neper kep te prishen :)

doGzona
29-06-10, 12:22
Po kur te merrsh Baqillakun edhe ma keq eshte, jo lopes plehin, jo viqit, jo me thoj me hjerr barin neper kep te prishen :)


Ja aty mundet dhe me dorza ...:D

shfletuesi_
29-06-10, 12:23
Ja aty mundet dhe me dorza ...:D


Qyre kjo me prevoje haha :) Qysh i tregon si e tek.

doGzona
29-06-10, 12:38
Qyre kjo me prevoje haha :) Qysh i tregon si e tek.

Po une si moter e madhe duhet me msue ! :D

shfletuesi_
29-06-10, 12:40
Po une si moter e madhe duhet me msue ! :D


Poeee ketu ta jap doren qe ke te drejt . Elina , degjoje motren qka po te thot a nieve pa dorza mos shko te gjoja.

doGzona
29-06-10, 12:46
Poeee ketu ta jap doren qe ke te drejt . Elina , degjoje motren qka po te thot a nieve pa dorza mos shko te gjoja.

Edhe pa vjeherr mos gabo me shku te gjoja mi mjel, se mund ndodhe qe irritohet lopa e nuk di me e qetesue si nuse e re qe je!:D

Dolem prej temes krrejt !

Prishtinasja_
29-06-10, 17:32
une i prej cdo 4 dite.. saktesishte dhe no french, se ia kam inati.. krejt natyral.. as vetllat si hjeki,as nuk lyhna... hahahahahaha

Wow...qenke si ēike e atehershit ! :biggrin::tongue:Bash per msit :biggrin:

Suelaa
29-06-10, 17:39
Thonjet e gjate, HUMMMMMMM
Pervec se tregojne elegancen femerore, jane edhe mjet vetmrojts.:smile:

Domira
30-06-10, 14:00
Iaaa sbon hiq pa thoj t“gjat.....

Zero Cool
08-03-12, 22:55
Thonjtė e duarve dhe kėmbėve ēerek metri: Nuk i pres, janė seksi !


http://www.topfoto.info/site/images/lajme/thonj.jpg


Njė kuriozitet qė shpejt iu kthye nė varėsi. Ayanna 54-vjeēare, thotė se pasi ka vendosur pėr tė mos i prerė mė thonjtė e kėmbėve dhe duarve tashmė nuk mund tė kthehet pas.

"Ata janė vajza e mi, nuk i pres, edhe pse unė e di se ata janė tė rrezikshme pėr shėndetin tim"”, - thotė Ayanna, pėr gruan 54 vjeēare qė jeton nė Nju Jork, SHBA.

Nė tė vėrtetė Ayanna ėshtė diabetike dhe pėr tė mbajtur trupin nė kontroll ka nevojė tė bėjė ushtrime fizike, ēfarė ėshtė e pamundur ta bėjė me thonjtė deri nė 20 – 25 cm. Ajo mund tė veshi vetėm sandale tė hapura dhe asgjė nuk ia ka ndėrruar mendjen pėr ti prerė, as lutjet e familjes sė saj.
"Thonjtė e mi janė seksi dhe unė jam perėndesha e thonjve. Ata janė 50% e personalitetit tim, pėrfundon Ayanna.

Zero Cool
22-03-12, 17:32
Sezoni i ri ka sjellė me vete risi tė ndryshme pėr modelet e thonjve. Kėtė vit ngjyra qė dominon mė tepėr ėshtė ngjyra nudo. Ngjyra nudo me elegancėn e saj dhe me pak detaje tė vogla duket e mrekullueshme, duke dhėnė njė efekt shumė interesant tek thonjtė tuaj.http://www.knninfo.com/repository/images/22_G_info-Ngjyre_nudo_per_thonjte_tuaj_2.jpg

Zero Cool
08-05-12, 20:37
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/149357_10150805192026896_190264426895_9630937_1018 351528_n.jpg

Kaltrina
27-07-12, 21:25
me pelqejne shume edhe duken shume seksi, mua me pelqejne thonjte me stil french, po sivjet po bahen shume me ngjyra te ndryshme ose edhe ngjyrat kontrast klm,,,

Kaltrina
27-07-12, 21:27
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/149357_10150805192026896_190264426895_9630937_1018 351528_n.jpg


Spo me pelqejne thonjte e Kim-it diqysh si cunga ahahahahha