PDA

View Full Version : Miss Kosova 2005!!!


Barbaroza
28-11-05, 14:25
Me 26 nentor 2005,ne Peje u mbajt gara per titullin e me te bukures se Kosoves per vitin 2005.
Kesaj radhe,kuroren e bukuroshes se Kosoves e fitoi bukuroshja ferizajase Shqiponjë Blakaj,17 vjeqe dhe kurora per 1 vit,do qendroje ne Ferizaj! :)
Ne mungese te fotos,nuk munda te postoj asnje foto te saj,por besoj se do te postoj ndonje ne diteve te ardhme ta shihni kete bukuroshe!
Vlen te theksohet se Shqiponja ka qene edhe konkurruese ne Miss Albania 2005 dhe u rendit ne mesin e 5 bukurosheve te para.Sukses i madh ky per kete bukuroshe!
Vlen te theksohet se nuk ishte e pranishme Agnesa Vuthaj e pranishme per te dorezuar kuroren me pretekstin se kjo gare nuk eshte organizuar nen patronazhin e Ministrise se Kultures!

anna
30-11-05, 10:41
Organizimi shume i dobet ..vajzat nuk kan qene aq te bukura..edhe jam dakord shume me mospjesmarrjen e Agnesa Vuthaj... :wink:

Barbaroza
30-11-05, 11:56
E vertete se organizimi ka qene tejet i dobet,vajzat jo kushedi sa te bukura perpos Miss fotogjenia nga Peja dhe lirisht mund te them Mbretereshes se Bukurise jo veq per ate nate,Shqiponjë Blakaj.
Por,Agnesa ka qene dirigjuar nga dikush te mos e dorezoje kuroren sikur beri edhe nje ish Miss tjeter nga Peja para ca vitesh!Agnesa ka gabuar!
Ndoshta i ka mbete embel kurora qe dy vite sikur karriga politikaneve tane! :lol:

rilinda
30-11-05, 19:43
Pajtohem plotesisht me ty Barbarza. Pa marr parasysh a ishte organizimi i dobet apo i nje niveli me te larte Agnesa eshte dashur ta dorezoje kuroren.

Kalt
30-11-05, 20:00
Organizimi shume i dobet ..vajzat nuk kan qene aq te bukura..edhe jam dakord shume me mospjesmarrjen e Agnesa Vuthaj... :wink:

Per cfare je dakort, per faktin se kjo eshte treguar femra me injorante e globit?
Rast vertete i rralle qe nje Miss nuk dorezon kuroren.
Kjo eshte shenje se pas bukurise se asaj vashe, qendron e fshehur injoranca me e madhe dhe kjo e dyta e erreson krejtesisht te paren.

Arb
30-11-05, 20:33
Pasi rastesisht me ra ne duar nje numer i "Kosovares," mu kujtua edhe kjo tema e hapur rreth kesaj ceshtje, ku thuhet se kjo zonjusha Vuthaj eshte arsyetuar per mos-dhenjen e Kurores, per faktin se ky eveniment i bukurise Shqiptare (sic e quajne ata) nuk do te mbahet nga Ministria e Kultures por nga "Kompania MediaProjekt."

Ajo eshte shprehur se, "Une nuk kam te drejte t'ua jap kuroren edhe nese ata e kerkojne, sepse ne fakt, edhe zyrtarisht enda jam 'Miss Kosova,' e zgjedhur nga Ministria e Kultures. dhe deri sa Ministria te organizoj nje manifestim te ketille, une do te mbaj kuroren."

anna
30-11-05, 22:32
Organizimi shume i dobet ..vajzat nuk kan qene aq te bukura..edhe jam dakord shume me mospjesmarrjen e Agnesa Vuthaj... :wink:

Per cfare je dakort, per faktin se kjo eshte treguar femra me injorante e globit?
Rast vertete i rralle qe nje Miss nuk dorezon kuroren.
Kjo eshte shenje se pas bukurise se asaj vashe, qendron e fshehur injoranca me e madhe dhe kjo e dyta e erreson krejtesisht te paren.

hehehe mos me thuaj qe nqs ti kishe qene ne vend te saj do ta kishe dorezu kuroren ...une personalisht jo!! Spektakli i sivjetem nuk eshte organizu nga Ministria e Kultures atehere ajo ska te drejt ta derzoj kuroren!Qika boll e zgjuar eshte ... :)

Barbaroza
01-12-05, 10:29
Por pse Ministria e Kultures nuk e ka organizuar spektaklin??
Natyrisht se te gjithe duan te perfitojne nga shume e mjeteve te derdhura neper organizime te tilla se jo per tjeter!

rilinda
01-12-05, 16:17
Organizimi shume i dobet ..vajzat nuk kan qene aq te bukura..edhe jam dakord shume me mospjesmarrjen e Agnesa Vuthaj... :wink:

Per cfare je dakort, per faktin se kjo eshte treguar femra me injorante e globit?
Rast vertete i rralle qe nje Miss nuk dorezon kuroren.
Kjo eshte shenje se pas bukurise se asaj vashe, qendron e fshehur injoranca me e madhe dhe kjo e dyta e erreson krejtesisht te paren.

hehehe mos me thuaj qe nqs ti kishe qene ne vend te saj do ta kishe dorezu kuroren ...une personalisht jo!! Spektakli i sivjetem nuk eshte organizu nga Ministria e Kultures atehere ajo ska te drejt ta derzoj kuroren!Qika boll "e zgjuar "eshte ... :)

andromeda_rock
01-12-05, 18:20
ma te dobtat kan marr pjes bilem naj 3 vajza i njoh personalisht

Clintoni
10-12-05, 13:07
Ani de i mbajme dy miset! Cka ka te keqe ketu? :lol: :lol:

rilinda
11-12-05, 11:27
Ani de i mbajme dy miset! Cka ka te keqe ketu? :lol: :lol:

po de se na shqiptart jemi msu me qen te dallum prej krejt botes :lol: ne qdo shtet zgjedhet nje miss per nje vit e vetem te shqiptart duhet me qen ma shum sepse jemi te pangopshem :?