PDA

View Full Version : Foto


Arb
23-01-06, 01:24
http://www.ibrahim-rugova.com/rugova_q.gif

Arb
23-01-06, 01:25
http://www.ibrahim-rugova.com/fotograhi/21_01.jpg

Arb
23-01-06, 01:25
http://www.ibrahim-rugova.com/fotograhi/21_02.jpg

Arb
23-01-06, 01:26
http://www.ibrahim-rugova.com/fotograhi/21_03.jpg

Arb
23-01-06, 01:29
http://www.ibrahim-rugova.com/fotograhi/21_04.jpg

http://www.ibrahim-rugova.com/fotograhi/21_05.jpg

http://www.ibrahim-rugova.com/fotograhi/21_06.jpg


http://www.ibrahim-rugova.com/fotograhi/21_08.jpg

http://www.ibrahim-rugova.com/fotograhi/21_11.jpg

Arb
23-01-06, 01:30
http://www.ibrahim-rugova.com/fotograhi/21_09.jpg
Edhe Kryeministri Berisha (i perlotur)

http://www.ibrahim-rugova.com/baner.gif

MemphiSx
23-01-06, 19:58
http://www.ibrahim-rugova.com/fotograhi/23_00.jpg

doGzona
23-01-06, 20:55
http://img354.imageshack.us/img354/8191/23192le.jpg

Urata
23-01-06, 20:55
http://www.trepca.net/2006/foto/presidenti_homazh.jpg

http://www.trepca.net/2006/foto/060122homazh03.jpg


http://www.trepca.net/2006/foto/060122homazh02.jpg


http://www.trepca.net/2006/foto/060122homazh01.jpg


Vdekja e tij i ngjan vdekjes se Profetit...

doGzona
23-01-06, 20:58
http://img354.imageshack.us/img354/7378/23175js.jpg

doGzona
23-01-06, 21:01
http://img354.imageshack.us/img354/5736/23226vp.jpg

doGzona
23-01-06, 21:03
http://img354.imageshack.us/img354/2928/22170ot.jpg

doGzona
23-01-06, 21:07
http://img482.imageshack.us/img482/1208/22199fs.jpg

Urata
23-01-06, 21:10
http://gdb.rferl.org/29276d49-3fc1-4023-b027-b8e8093a99ca_w220.jpg

Urata
23-01-06, 21:12
http://news.bbc.co.uk/olmedia/995000/images/_998755_oldmenap150.jpg

Mr Rugova has the respect of a traditional society
(BBC News)

doGzona
23-01-06, 21:12
http://img498.imageshack.us/img498/3782/22182wn.jpg

doGzona
23-01-06, 21:18
http://img461.imageshack.us/img461/1721/22086bm.jpg

Dilaver
23-01-06, 21:24
http://www.ibrahim-rugova.com/fotograhi/22_16.jpg


http://www.ibrahim-rugova.com/fotograhi/22_01.jpg


http://www.ibrahim-rugova.com/fotograhi/22_05.jpg


http://www.ibrahim-rugova.com/fotograhi/22_06.jpg


http://www.ibrahim-rugova.com/fotograhi/22_07.jpg


http://www.ibrahim-rugova.com/fotograhi/22_11.jpg


http://www.ibrahim-rugova.com/fotograhi/22_14.jpg

Dilaver
24-01-06, 11:09
http://www.kosova.com/~news/foto/2006/060124_foto_homazhe.jpg


http://www.kosova.com/~news/foto/2006/060124_foto_homazhe1.jpgEdhe pse sot nė Prishtinė bėn njė mot shumė i ftohtė, dy orė mė parė, me mijėra qytetarė nė Sheshin Skėnderbeu dhe Nėna Terezė, kishin krijuar rreshta tė gjatė nė pritje pėr tė nderuar Presidentin Rugova.

Barbaroza
24-01-06, 19:34
http://www.kosova.com/~news/foto/2006/060124homazh.jpg

http://www.theaustralian.news.com.au/common/imagedata/0,1658,5099998,00.jpg

http://www.smh.com.au/ffximage/2006/01/23/rugova_wideweb__470x309,0.jpg

http://www.cbsnews.com/images/2006/01/22/imagePRI12801211959.jpg

http://www.oprimeirodejaneiro.pt/up/artigos-bin_imagem_1_jpg_0637485001137871862-573.jpg

http://www.milenio.com/MediaCenter/Fotos/2006/Enero/22/g29f01-efe.jpg

Urata
24-01-06, 20:26
http://graphics8.nytimes.com/images/2006/01/23/international/23rugova.184.jpg
Ibrahim Rugova in 2000

Urata
24-01-06, 20:31
http://i.a.cnn.net/cnn/2006/WORLD/europe/01/21/kosovo.rugova/story.rugova.2004.ap.jpg

Rugova at an election rally in Kosovo's capital Pristina in October 2004

Urata
24-01-06, 20:38
http://i.today.reuters.com/misc/genImage.aspx?uri=2006-01-21T131338Z_01_L21648495_RTRUKOP_2_PICTURE0.jpg&resize=full

http://i.today.reuters.com/misc/genImage.aspx?uri=2006-01-21T131338Z_01_L21648495_RTRUKOP_2_PICTURE2.jpg&resize=full

http://i.today.reuters.com/misc/genImage.aspx?uri=2006-01-21T131338Z_01_L21648495_RTRUKOP_2_PICTURE3.jpg&resize=full

http://i.today.reuters.com/misc/genImage.aspx?uri=2006-01-21T131338Z_01_L21648495_RTRUKOP_2_PICTURE4.jpg&resize=full

http://i.today.reuters.com/misc/genImage.aspx?uri=2006-01-21T131338Z_01_L21648495_RTRUKOP_2_PICTURE5.jpg&resize=full

Urata
24-01-06, 20:41
http://abcnews.go.com/images/International/FL10101211910.jpeg

Kosovo's Prime Minister Bajram Kosumi leaves the presidencial residence in Pristina after visiting the family of late president Ibrahim Rugova Saturday, Jan. 21, 2006. Rugova, who died Saturday from lung cancer at the age of 61, was elected president in 2002, three years after a NATO bombing campaign ended a crackdown on ethnic Albanian separatists by Yugoslav troops. To many, he embodied the ethnic Albanians' struggle for independence from Serbia. (AP Photo/Ferdi Limani

Urata
24-01-06, 20:46
http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/40453000/jpg/_40453991_albman66ap.jpg

http://i.a.cnn.net/cnn/2006/US/01/21/mine.fire/tz.minefire.ap.jpg

http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/40967000/jpg/_40967664_breaking_news_203.jpg
Kosovo leader Ibrahim Rugova dies — BBC

Edhe ne Canada nderprene programin dhe lajmeruan vdekjen e Presidentit Paqesor te Kosoves Dr. Ibrahim Rugova.

Urata
24-01-06, 21:00
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/bb/Ibrahim_Rugova.jpg

Urata
24-01-06, 21:57
Bob Dol: Presidenti Rugova tashmė ėshtė bėrė "njeriu i epokave"
http://www.kosova.com/~news/foto/2006/060124_rugova_dol.jpg

Urata
25-01-06, 04:24
http://www.rtklive.com/site/files/fotooftheday/20060123.gif

http://www.ibrahim-rugova.com/fotograhi/240106/24_02.jpg

http://www.ibrahim-rugova.com/fotograhi/240106/24_04.jpg

http://www.ibrahim-rugova.com/fotograhi/240106/24_15.jpg

http://www.ibrahim-rugova.com/fotograhi/23_00.jpg

Urata
25-01-06, 04:56
http://img294.imageshack.us/img294/1282/23215og.th.jpg (http://img294.imageshack.us/my.php?image=23215og.jpg)

http://img294.imageshack.us/img294/5239/23245wy.th.jpg (http://img294.imageshack.us/my.php?image=23245wy.jpg)

http://img294.imageshack.us/img294/3919/23266zp.th.jpg (http://img294.imageshack.us/my.php?image=23266zp.jpg)

http://img294.imageshack.us/img294/6703/24054kh.jpg (http://imageshack.us)

http://img294.imageshack.us/img294/8127/24144af.th.jpg (http://img294.imageshack.us/my.php?image=24144af.jpg)

http://img294.imageshack.us/img294/7633/24033ws.th.jpg (http://img294.imageshack.us/my.php?image=24033ws.jpg)

http://img294.imageshack.us/img294/7573/24209sx.th.jpg (http://img294.imageshack.us/my.php?image=24209sx.jpg)

http://img294.imageshack.us/img294/2150/24218im.th.jpg (http://img294.imageshack.us/my.php?image=24218im.jpg)

http://img294.imageshack.us/img294/359/24111hx.th.jpg (http://img294.imageshack.us/my.php?image=24111hx.jpg)

Dilaver
25-01-06, 10:21
http://www.trepca.net/2006/presidenti/nderime_presidentit_prishrine_24012006_2.jpg

Dilaver
25-01-06, 10:23
http://www.trepca.net/2006/presidenti/nderime_presidentit_prishrine_24012006.jpg

Urata
25-01-06, 15:14
http://x4.putfile.com/1/2407250794.jpg

doGzona
25-01-06, 15:35
http://x4.putfile.com/1/2407250794.jpg

:cry: :cry:

Dilaver
25-01-06, 19:53
Moisiu

http://www.trepca.net/2006/presidenti/060125_moisiu.jpg

Berisha

http://www.trepca.net/2006/presidenti/060125_berisha.jpg

Topalli

http://www.trepca.net/2006/presidenti/060125_topalli.jpg


bėnė homazhe pėr Presidentin Rugova

Urata
25-01-06, 20:00
Posteri i Presidentit Rugova

http://www.trepca.net/2006/presidenti/presidenti_kosoves_dardanise_antike0_2jpg

Urata
26-01-06, 01:09
http://www.kosova.com/~news/foto/2006/060125_turma_foto.jpg

http://www.kosova.com/~news/foto/2006/060125_turma_foto2.jpg

http://www.kosova.com/~news/foto/2006/060125_turma_foto3.jpg

Urata
26-01-06, 01:10
Daci priti udhėheqjen e PS tė Shqipėrisė, Princin Leka Zogun dhe Shtajnerin

http://www.kosova.com/~news/foto/2006/060125_daci_rama.jpg

Urata
26-01-06, 01:11
Ekipi mjekėsor amerikan nga baza Landshtul bėri homazhe dhe i shprehu ngushėllime familjes sė Presidentit Rugova


http://www.kosova.com/~news/foto/2006/060125_amerikanet1.jpg

http://www.kosova.com/~news/foto/2006/060125_amerikanet2.jpg

Urata
26-01-06, 01:23
Gjunjezimi

http://www.ibrahim-rugova.com/250106_gjunjezimi.gif

Urata
26-01-06, 01:48
Gjunjezimi

http://www.ibrahim-rugova.com/250106_gjunjezimi.gif


ADELINA ISMAILI GJUNJEZOHET PARA TRUPIT TE PAJETE TE PRESIDENTIT DR. IBRAHIM RUGOVA


http://img25.imageshack.us/img25/4875/adelinaismaili4ii.th.jpg (http://img25.imageshack.us/my.php?image=adelinaismaili4ii.jpg)

http://img25.imageshack.us/my.php?image=presidenti4tk.jpg

Urata
26-01-06, 01:51
http://img91.imageshack.us/img91/981/captaxlp10301251448serbiaandmo.th.jpg (http://img91.imageshack.us/my.php?image=captaxlp10301251448serbiaandmo.jpg)

http://img93.imageshack.us/img93/240/captaxlp10201251523serbiaandmo.th.jpg (http://img93.imageshack.us/my.php?image=captaxlp10201251523serbiaandmo.jpg)

Urata
26-01-06, 01:56
(http://img91.imageshack.us/my.php?image=captpri10301251556kosovoserbia.jpg)

[img]http://img93.imageshack.us/img93/6239/r33442890752cj.th.jpg (http://img93.imageshack.us/my.php?image=r33442890752cj.jpg)

Dani11
26-01-06, 08:30
JU LUSE TI LARGONI FOTOT KU ESHTE I VDEKUR PRESIDENTI IBRAHIM RUGOVA,LE TE NA MBETET NE KUJTIME GJITHMONE SI I GJALLE.

JU FALENDEROI

lazdrani
26-01-06, 12:35
http://new.rtklive.com/images/003.jpg

lazdrani
26-01-06, 12:37
http://new.rtklive.com/images/002.jpg

:cry: :cry: :cry: :cry:

lazdrani
26-01-06, 12:37
http://new.rtklive.com/images/004.jpg

:cry: :cry: :cry: :cry:

lazdrani
26-01-06, 12:38
http://new.rtklive.com/images/005.jpg

:cry: :cry: :cry: :cry:

lazdrani
26-01-06, 12:39
http://new.rtklive.com/images/001.jpg

:cry: :cry: :cry: :cry:

lazdrani
26-01-06, 12:40
http://new.rtklive.com/images/006.jpg

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

lazdrani
26-01-06, 12:40
http://new.rtklive.com/images/007.jpg

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

lazdrani
26-01-06, 12:41
http://new.rtklive.com/images/008.jpg

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Lona
26-01-06, 15:05
http://www.kosovapress.com/foto/rugova260106_3.jpg
:cry: :cry: :cry: :cry:

Lona
26-01-06, 15:09
Kortezhi me arkivolin me trupin e pajetл tл kryetarit Ibrahim Rugova, nл pлrcjellje tл togut tл nderit tл TMK-sл dhe disa dhjetлra-mijлra qytetarлve tл Kosovлs, nga salla “1 Tetori”, лshtл nisur pлr nл banesлn e fundit nл varrezat e dлshmorлve nл lagjen “Velania” nл Prishtinл.Nл ceremoninл e varrimit tл kryetarit Rugova po marrin pjesл shumл delegacione nga e gjithл bota, Shqipлria, SHBA-tл, Britania e Madhe, Gjermania, Franca, Austria, BE, Maqedonia, Kroacia, Sllovenia, Vatikani, etj., si dhe emisari special pлr bisedime Marti Ahtisari, ish- i deleguari i KB-ve pлr vlerлsimin e standardeve Kai Aide, ish-PSSP-sл Mihajl Shtajner, Bernar Kushner, etj. Varrimi i kryetarit tл ndjerл Ibrahim Rugova do tл bлhet nл ora 15.00 me nderime tл larta ushtarake.
http://www.kosovapress.com/foto/kortezhi_rugoves_pervarrim.jpg

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Dani11
26-01-06, 15:10
LAVDI LAVDI LAVDI..................

Urata
26-01-06, 15:58
http://www.ibrahim-rugova.com/foto/main.php?g2_view=core.ShowItem&g2_itemId=518&g2_page=1

Urata
26-01-06, 21:07
Nė ceremoninė mortore tė Presidentit Rugova morėn pjesė rreth 40 delegacione te huaja

http://www.kosova.com/~news/foto/2006/060126_shtajnmajer.jpg

http://www.kosova.com/~news/foto/2006/060126_cervenkovski.jpg

http://www.kosova.com/~news/foto/2006/060126_fotovarrimi2.jpg

http://www.kosova.com/~news/foto/2006/060126_fotovarrimi3.jpg

http://www.kosova.com/~news/foto/2006/060126_fotovarrimi4.jpg

Urata
27-01-06, 04:43
http://www.trepca.net/2006/presidenti/arkivoli1.jpg

http://www.trepca.net/2006/presidenti/arkivoli4.jpg

http://www.trepca.net/2006/presidenti/arkivoli2.jpg

http://www.trepca.net/2006/presidenti/060126varrimi01.jpg

Urata
27-01-06, 04:46
http://www.trepca.net/2006/presidenti/060126_peterseni.jpg

http://www.trepca.net/2006/presidenti/060126_solana.jpg

http://www.trepca.net/2006/presidenti/060126_saba2.jpg

http://www.trepca.net/2006/presidenti/060126_saba1.jpg

Gentiani
28-01-06, 23:16
http://www.president.al/album/2764.jpg

Presidenti Moisiu ngushėllon familjen Rugova.


http://www.president.al/album/2765.jpg

Presidenti Moisiu ngushėllon familjen Rugova.


http://www.president.al/album/2766.jpg

Presidenti Moisiu ngushėllon familjen Rugova.

http://www.president.al/album/2767.jpg

Presidenti Moisiu i bėn homazh Presidentit tė Kosovės Rugova nė Prishtinė.


http://www.president.al/album/2753.jpg

Presidenti Moisiu merr pjesė nė ceremoninė mortore nė nder tė Presidentit Rugova.


http://www.president.al/album/2756.jpg


http://www.president.al/album/2757.jpg

Presidenti Moisiu i jep lamtumirėn e fundit Presidentit Rugova.


http://www.president.al/album/2762.jpg

Delegacioni i shtetit shqiptarė nė takim me Kryetarin e Kuvendit tė Kosovės, Daci nė Prishtinė.

Urata
04-02-06, 02:22
Qiellit shqiptar iu shkėput edhe njė meteor

http://www.kohajavore.cg.yu/slike/1138708587.jpg

Prijės i llojit biblik

http://www.kohajavore.cg.yu/slike/1138708529.jpg

Ibrahim Rugova-ikonė e aspiratave pėr pavarėsi tė Kosovėse

http://www.kohajavore.cg.yu/slike/1138708489.jpg

Urata
04-02-06, 02:31
Kosova humbi liderin e saj historik

http://www.kohajavore.cg.yu/slike/1138708363.jpg

Simbol i luftės pėr liri dhe pavarėsi tė Kosovės

http://www.kohajavore.cg.yu/slike/1138708389.jpg

Urata
05-02-06, 01:04
http://www.trepca.net/2006/presidenti/rugova_nderon_cunim_e_vogel_1.jpg

krijuesiii
09-02-06, 16:53
...Urate te pershendes per kto foto te mira po me kujtuan dicka se kti presdidentit i paska munguar vetem nje shok i ti i vertet ne varrim.. pe din ti...

tungiii

Vin-Diesel
08-08-06, 17:14
http://web.peacelink.it/kossovo/campagna/rugova.gif

Te Pa Harruar !

Vin-Diesel
08-08-06, 17:43
[marquee width=100% behavior=alternate direction=left align=middle border=1>http://www.montana-boy.piczo.com[/marquee>[/a]

http://www.ldk-kosova.org/lulzimzeneli_files/Ibra.jpg
Nje Histori e Shkurter
Lidhja Demokratike e Kosovės, si lėvizje dhe parti demokratike moderne mbėshtetet nė traditėn e pėrpjekjeve tė shqiptarėve pėr pavarėsi dhe liri tė Kosovės. Menjėherė pas formimit tė saj nė dhjetor tė vitit 1989, nga njė grup intelektualėsh nė krye me Dr. Ibrahim Rugovėn, mori nė gjiun e vet njerėz tė shtresave tė ndryshme qė mbėshtesin vlerat morale e qytetėruese tė shqiptarėve se liria dhe pavarėsia janė parakushte tė ekzistencės sė njė populli. Ajo u bė integruese dhe harmonizuese e energjive tė kombit, qė shpien nė njė bashkim mendor e shpirtėror, pėr tė mbrojtur tė drejtat e popullit tė vet pa prekur tė drejtat e tė tjerėve.

Duke u bėrė artikuluese e vullnetit pėr pavarėsi tė Kosovės, LDK u bė promotore e demokracisė dhe kundėrshtare e madhe e totalitarizmit, duke bėrė njė pėrqėndrim politik e njė organizim tė gjithanshėm, ku konkurrenca e ideve ka vlerė e kuptim deri nė nivelin e marrėveshjes dhe atėherė merr formėn e veprimit tė pahamendje. Si forca mė e madhe bashkuese politike e shqiptarėve ajo u priu veprimeve politike shtetformuese tė Kosovės.

Lidhja Demokratike e Kosovės, drejt qėllimit madhor historik – pavarėsisė sė Kosovės, kėrkoi harmonizimin e energjive tė brendshme tė shqiptarėve dhe ndihmėn e miqve qė njohin tė drejtat e kombeve pėr vetėvendosje. Si artikuluese autentike e vullnetit politik tė popullit tė Kosovės, kjo lidhje kėtė vullnet e ngriti nė vullnet institucional: me organizimin e shpalljes sė Deklaratės Kushtetuese 1990, nxjerrjes sė Kushtetutės sė Kaēanikut 1990, organizimit tė Referendumit pėr Pavarėsinė e Kosovės 1991 dhe Zgjedhjet parlamentare e presidenciale tė Republikės sė Kosovės 1992 e 1998. Nė tė dy zgjedhjet Lidhja Demokratike e Kosovės e ka fituar shumicėn absolute nė Parlamentin e Republikės sė Kosovės dhe Dr. Ibrahim Rugova ėshtė zgjedhur Kryetar i Kosovės.

Duke u pėrcaktuar pėr tolerancė dhe dialog, LDK thuajse njė decenie bėri pėrpjekje qė ēėshtja e Kosovės tė zgjidhet me mjete politike e demokratike. Ajo organizoi njė rezistencė tė fuqishme tė gjithė popullit tė mbėshtetur nė marrėveshje e solidaritet duke ndėrtuar jetėn institucionale qė sot njihet nė botė si “shtet paralel i pavarur”.

Nė vitet 1998 e 1999, kur Beogradi vendosi tė shkatėrrojė me luftė shtetin e Kosovės duke bėrė masakra e shkatėrrime me pėrmasa tė gjenocidit mbi shqiptarėt, LDK-ja pėrkrahu, ndihmoi dhe mori pjesė nė rezistencėn e armatosur. Si rezultat i rezistencės sė organizuar tė Kosovės dhe i mbrojtjes sė njė populli, pasoi intervenimi ajror i NATO-s. Kėshtu mė 12 qershor tė vitit 1999, forcat e NATO-s dhe tė KFOR-it hynė nė Kosovė, qė sot konsiderohet nga populli si ditė e lirisė sė Kosovės.

Lidhja Demokratike e Kosovės gjatė veprimit tė saj gjithmonė ka vlerėsuar se pavarėsia e Kosovės, si ēėshtje ekzistenciale pėr Kosovėn dhe popullin e saj, ėshtė ēėshtje e madhe politike edhe pėr rajonin dhe nuk mund tė zgjidhet pa ndihmėn ndėrkombėtare, nė rend tė parė tė SHBA-ve dhe Bashkimit Evropian. Tash qė kjo ndihmė ėshtė bėrė vepėr, LDK-ja bashkėpunon ngushtė me KFOR-in, UNMIK-un dhe OSBE-nė pėr ta rindėrtuar Kosovėn nė fazėn kalimtare drejt qėllimit pėrfundimtar tė lirisė, tė pavarėsisė dhe tė demokracisė sė saj.