PDA

View Full Version : Prralle me tupane


DEA
02-05-06, 21:01
Mendimet e juaja rreth emisionit me te ri ne RTK te henave ne ora 22:00, Perralle me Tupane, mua me ka pelqu shume shume, ka kohe qe skam qesh aq sa mbreme “HAHAHAHAHAHAHHAHAAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHA

pokeri
02-05-06, 22:33
Eh, po s'na ka mbetė tjetėr veē pėrrallave!
Nejse, e kam pritur me padurim pėr disa arsye (kostumografinė e ka bėrė haverja ime-ishalla s'e lexon kėtė postim sa mė ha dreqi), dhe ėshtė diēka mė ndryshe. Ky ėshtė veē fillimi, do tė jetė emision shumė mė i "angazhuar" dhe i "paskurpullt" nė tė ardhmen (veēėnarisht ndaj qeveritarėve keqbėrės dhe "politikanve mediokėr").
Fillim i mbarė!

etniku
03-05-06, 23:08
pershendetje te gjitheve ,sa i perkt perrallave ,po per qesi far pralla ja kemi zakon valla ,,, ato sene mendoj behen ne teater e jo ne tv ku e shofin ter familja se shume banle ishte prezentimi i ati ''mulerit'' edhe po imitohen emisionet shume nga top chanel mbase ky i perngjan atij emisioni PORTOKALLIS edhe emisioni ne RTK ,,ARENA; eshte i imituar nga po i njejti kanal shqiptare NGA TOP SHOW . SIKURSE ESHTE IMITUAR EDHE FAMILJA MODERNE ,,,EDINI SE NGA KUSHE ESHTE IMITUAR MOS TIA CEKI EMRIN ....E DEA SI DUKET PASKA QESH KURE AI MULERI KA SHKI MIJA LY NJE PJES DIKU ASAJA GRUAS SE MINISTRIT .AHAH .KAQ KISHA ..

eksplozivi
04-05-06, 06:13
Shume shume dobet edhe palidhje ne secilin aspekt duke filluar nga idea, realizimi, regjija e me ne fund edhe aktrimi. Asnihere as buza ne gaz nuk me ka shku e le mo me qesh. Kopje e dobet e Portokalise sic u tha edhe ma nalte.

Me fjale tjera as qe ja vlen me harxhu kohe per me i shajte e le mo me debatu per kete emision "humoristik", apo me mire me then per kete tragjedi.

Me nderime per te gjithe

Eksplozivi.

DEA
04-05-06, 14:49
Shume shume dobet edhe palidhje ne secilin aspekt duke filluar nga idea, realizimi, regjija e me ne fund edhe aktrimi. Asnihere as buza ne gaz nuk me ka shku e le mo me qesh. Kopje e dobet e Portokalise sic u tha edhe ma nalte.

Me fjale tjera as qe ja vlen me harxhu kohe per me i shajte e le mo me debatu per kete emision "humoristik", apo me mire me then per kete tragjedi.

Me nderime per te gjithe

Eksplozivi.


Mundesh me thene qe ste ka pelqu nuk eshte shija e jote, se dobet , me i shajt, svlen me debatu rreth ketij emisioni, keto fjale duken si pak te teperta, megjithese nuk i njohe artistat nga me heret veq se Saranda e kafeneja jone qe ishte e njohur te tjeret te panjohur, po prap ishin fantastik sidomos ajo "voglushja" ishte fantastike, e nese nuk do ta shihnit si kopije e dikujt tjeter po sikur emision tonin do ta shihnit keshtu siq e shoh une, se une nuk njoh as portokalli e as diqka tjeter te ngjajshme andaj me pelqeu pa mas, se asgje thuaja nuk ishte e shpifur, pas qdo humori sikur fshihej diqka e vertet, e e verteta dhemb qdohere!

DEA
04-05-06, 14:53
pershendetje te gjitheve ,sa i perkt perrallave ,po per qesi far pralla ja kemi zakon valla ,,, ato sene mendoj behen ne teater e jo ne tv ku e shofin ter familja se shume banle ishte prezentimi i ati ''mulerit'' edhe po imitohen emisionet shume nga top chanel mbase ky i perngjan atij emisioni PORTOKALLIS edhe emisioni ne RTK ,,ARENA; eshte i imituar nga po i njejti kanal shqiptare NGA TOP SHOW . SIKURSE ESHTE IMITUAR EDHE FAMILJA MODERNE ,,,EDINI SE NGA KUSHE ESHTE IMITUAR MOS TIA CEKI EMRIN ....E DEA SI DUKET PASKA QESH KURE AI MULERI KA SHKI MIJA LY NJE PJES DIKU ASAJA GRUAS SE MINISTRIT .AHAH .KAQ KISHA ..


Nese sdo qe familja e jote te shoh emisione te tilla, as qe mundem te them se qfare kohe i takon ti, po qoje televizorin ne Ode te "Burrave" , nese nuk ke forc te perballesh me realitetin.

DEA
04-05-06, 14:55
Mua kur sme pelqen diqka, nuk e shiqoj , e fiku televizorin po keta ketu te gjithe e kane shiqur si shihet deri ne fund e tash jo ashtu e jo keshtu, keto vjet i mbusha e ende spo muj me e kuptu ket popull tonin .

Eleon
04-05-06, 20:17
Mua kur sme pelqen diqka, nuk e shiqoj , e fiku televizorin po keta ketu te gjithe e kane shiqur si shihet deri ne fund e tash jo ashtu e jo keshtu, keto vjet i mbusha e ende spo muj me e kuptu ket popull tonin .

Me keqardhje ju them e nderuara Dea, qe ju mundoheni te demosntroni "supermendjen" tuaj, ti vet e ke hap ket teme, e pse paragjykon, kur dihet se cdonjeri ka mendimin e vet personal!

Je inciatore e kesaj teme, dhe e respektoj kete, por assesi nuk te lejohet e drejta te paragjykosh e te luash rrolin e mesues, vetem pse je inciatore e kesaj teme.

Me respekt per ju Eleoni
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nuk me vjen inat pse me genjeni, por me vjen inat, pse mendoni qe besoj ne ju.

DEA
04-05-06, 20:38
Me keqardhje ju them e nderuara Dea, qe ju mundoheni te demosntroni "supermendjen" tuaj, ti vet e ke hap ket teme, e pse paragjykon, kur dihet se cdonjeri ka mendimin e vet personal!

Je inciatore e kesaj teme, dhe e respektoj kete, por assesi nuk te lejohet e drejta te paragjykosh e te luash rrolin e mesues, vetem pse je inciatore e kesaj teme.

Me respekt per ju Eleoni
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nuk me vjen inat pse me genjeni, por me vjen inat, pse mendoni qe besoj ne ju.


Eleon, se pari te falenderohem per titullin qe me ke dhene" Supermendja pentium5", po nese ke lexuar shkrime me shume te mijat do te shihni ose keni pare qe kurre nuk hy ne debate te ashpra me anetaret e tjere, une them eshte e drejt e secilit te shpreh mendimin e vet se i ka pelqyer apo jo, po kthehem ketu prap tek emisioni sa per te mos e devijuar temen, por nuk eshte drejt e askujt te injoroj, shprehe ate qe ndjen pa lenduar ,se di se a lexove si me eshte drejtuar ai zoteriu me lart qe me paska pelqyer mua me se shumti ai humori qe ndoshta s`eshte per tu pelqyer, une nuk vlersoj ne nje apo dy skeqe po mesataren e gjithe asaj qe pame, po si duket me duhet te kthehem prap mbrapa e te mos luaj rol mesuesje pa qellim. Si do qe te jet e kot te debatojme se bashku se injorimin ndaj njeri tjetrit e kemi ne gjake.

__________________________________________________ _____________________________________

Sa me shume qe njoh njerezit, aq me shume i dua kafshet!

eksplozivi
05-05-06, 06:39
Mundesh me thene qe ste ka pelqu nuk eshte shija e jote, se dobet , me i shajt, svlen me debatu rreth ketij emisioni, keto fjale duken si pak te teperta, megjithese nuk i njohe artistat nga me heret veq se Saranda e kafeneja jone qe ishte e njohur te tjeret te panjohur, po prap ishin fantastik sidomos ajo "voglushja" ishte fantastike, e nese nuk do ta shihnit si kopije e dikujt tjeter po sikur emision tonin do ta shihnit keshtu siq e shoh une, se une nuk njoh as portokalli e as diqka tjeter te ngjajshme andaj me pelqeu pa mas, se asgje thuaja nuk ishte e shpifur, pas qdo humori sikur fshihej diqka e vertet, e e verteta dhemb qdohere!

1. Po shihet qe ski lidhje me vleresimin e artistave e besa edhe me art.

2. Nuk e ka emnin Saranda por Teuta Krasniqi, Saranda eshte vetm karakter i imagjinuar.

3. Nese nuk i'a vlen me debatu per kete teme, atehere pse e keni hapur per debat pikerishte ju?

4. Me vjen mire qe nuk beje pjese ne ate nivel te njerezve te cileve i'u pelqen dhe i ben te qeshen nje "humor" i tille.

5. Se fundi me vjen shume mire qe nuk i shoh gjerat ashtu sic i shihni ju.

Me nderime

Eksplozivi.

fedora
08-05-06, 18:06
une me padurim e kam prite prallen.
edhe mund te them qe nuk i ka plotesu te gjitha kerkesat e mia por gjithesesi eshe nje serial per tu pershendetur.
ndoshta ka banalitete, po ai qfaqet ne ora 22:00, keshtu qe femijet mund te i largoni.
ky emision perkundrazi ka shume gjera per lavdate dhe mendimi eshte bile shume i ngjajshem me te Deas.
kujt nuk i pelqen mos ta shikoj. e ka lehte.

eksplozivi
09-05-06, 07:07
une me padurim e kam prite prallen.
edhe mund te them qe nuk i ka plotesu te gjitha kerkesat e mia por gjithesesi eshe nje serial per tu pershendetur.
ndoshta ka banalitete, po ai qfaqet ne ora 22:00, keshtu qe femijet mund te i largoni.
ky emision perkundrazi ka shume gjera per lavdate dhe mendimi eshte bile shume i ngjajshem me te Deas.
kujt nuk i pelqen mos ta shikoj. e ka lehte.

Mew siguti e ke idol Ibrahim Krajkoven - LECIN

fedora
09-05-06, 17:23
Po eshte e mundur.
Eshte e mundur po aq sa eshte e mundur qe une te jem vajza e tij. po kjo nuk ndryshon asgje ne kete teme qe forumistja e nderuar dea e ka hapur. Nuk dua te bisedoj per shijen apo prejardhjen time ose tende, por kisha dashur shume te di se pse ty nuk te ka pelqyer ose te ka pelqyer emisioni, i nderuar Exploziv?

Ulkinaku
18-05-06, 02:20
Dea te lumt goja "peralla me tupan"eshte me te vertet nje freski ne RTK ku bile vle te na lejohet s'paku ta themi qe i then disa tabu ne kosove qe ka te bej me humore vetem e vetem se ka te bej me kosoven dhe ate cka e nguc kosoven.
Fishta i madhe shkruante "Qeshem me punen e njerzve vetem pse smundem me kja"prandaj "Peralla"jemi ne kurse shikesit duhet me te vertet te ndalohen per nje minut dhe ti shkarkojne te gjitha idet negative me energjin negative dhe vetem ne kte menyre relaxsohet po,po edhe nje got ven te kuqe dhe ja Showi merr nje trajt tjeter dhe ndoshta edhe "eksplozivi" qeshet...m'duket se te eshte lagur baruti:biggrin:
Personalisht mbasi jam nga Ulqini,me pelqen pa mas roli i Naim Flamuri i cili me Flutren jan nje tandem tejet qesharak kjo e fundit me shpertheu gazit Ulqini nuk eshte msu te perbuzet mikpritja me EURO po edhe kjo eshte realitet apo jo dmth...
Valonit nje porosi kur qeshet m'ja shtin tuten thmive qyr,qyr :wink:

p.s.Leci,Karkaleci Cima e Qumili doemos duhen falenderuar per nje pune te jashtezakonshme qe kan ber per Humorin apo bastradimin e humorit Kosovar por si cdo gje Koha e ben te vehten...

fedora
18-05-06, 16:55
Te lumet goja o vendas.
Sikur te mund te ja huazoja syte e mi te tjereve e te shonin se sa obskur jane ne perceptimin e realitietit kosovar. Sa popull qe besojme ne mite jemi, deri sa realiteti na shkaterron jeten.
Ta lumsha!
E ke nje kafe ne Bellini ose Bell Ami, simjet. A nese do edhe ne Rocky beach?
Zgjidhe vet.

Studenti1
25-05-06, 14:09
Njehere e kam percjelle edhe ate jo komplet.
Po secili ka shijen e vet, dikujt i pelqen dhe dikujt jo.
Dhe secili ka mendimin e vet dhe mund ta shprehe ate.

jadore
01-06-06, 21:46
Eh, po s'na ka mbetė tjetėr veē pėrrallave!
Nejse, e kam pritur me padurim pėr disa arsye (kostumografinė e ka bėrė haverja ime-ishalla s'e lexon kėtė postim sa mė ha dreqi), dhe ėshtė diēka mė ndryshe. Ky ėshtė veē fillimi, do tė jetė emision shumė mė i "angazhuar" dhe i "paskurpullt" nė tė ardhmen (veēėnarisht ndaj qeveritarėve keqbėrės dhe "politikanve mediokėr").
Fillim i mbarė!..... ndoshta dhe do kete risi dhe "angazhime" sikurse vete moderatori dhe stafi i tij te kishte kualifikime per postin qe merr persiper , (te pakten oratorine) ...... vertet jemi ne shkalle te mjere ne kete drejtim.......!!!!

Kalt
02-06-06, 20:10
Nganjehere e shoh por vetem pjese-pjese dhe heren e fundit pashe nje Gente qe nuk dinte shqip as sa nje femije.
Mire qe ftohen keto kengetaret po te pakten te kendonin nje kenge pershendetese per publikun e jo te dalin si nuse te palume.
Po sic duket ato ecin ne baze te parimit se vetem zogjte kendojne badihava!
Ne pergjithesi ideja eshte e mire, por do te jete shume e veshtire qe te vazhdohet sepse ai program duhet mbushur e jo te mbetet cdo nate nje fotokopje e neteve te tjera.
Perfundimisht e shoh jeteshkurter kete program.

jadore
03-06-06, 22:47
Mendimet e juaja rreth emisionit me te ri ne RTK te henave ne ora 22:00, Perralle me Tupane, mua me ka pelqu shume shume, ka kohe qe skam qesh aq sa mbreme “HAHAHAHAHAHAHHAHAAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHA'

...nje here me rastesisi ta shof . dhe mendoja te gjeja, nga me vie i njohur ky skenar ,,,!!
..dhe e gjeta , me kujtonte aktivitetin e neve femive te mehalles , nga emtuziasmi "artistik"qe kohen te kemi me aktive , organizonim koncerte +recital, pra program kulturor ,ishim vete publika ,vete aktoret (pra ai qe kishte piken e radhes ne prezentim ,mungonte ne publik,)
Orkestrina jone perbehej nga nje klarinet , tarabuk dhe harmonik (profesionala edhe , se kishim shkollen e muzikes ne lagje , dhe talentat e rinje qe merrnin ore ne jave atje ).Programi ishte ky , (ide spontane ,) skeqe , recitale , imitime (imitomim ,gjithmone te rriturit e pa deshiruar te mehalles , ishim human ,familjaret tane nuk hynin ne listat tona te zeza )pasi qe endrronim te beheshim gati te gjithe Spiker ,ishte dhe pjes perberese intervista ,keshtu qe intervistonim njeri tjetrin, pershtypjet rreth shkolles ,gjithmone mesuesja jone ,ishte me e mire se mesusja e tjetrit (pse i kishim ne lagje, kuptohet )dhe vollumin e programit tone mbushte muzika ,si pjes kryesore ,kendohej me pasjon ,percillte zeri i kengetarit orkestren ,apllaudonim ne, instrumentet nuk korspodonin ne takte te ndyshme njera me tjetren, perplaseshim kembet per toke (emocione ishin keto ), ,e nese rastesiste te kalonte andej nga ne ,ato momente ndonje kengetar i Qytetit ,(qe ati ti terhjekim vrejtjen, qe shokut tone muzicient ti hapeshin permes lidhjesh ,dyert e debutimit ne nivel qyteti tash) sfidonim dhe zerin e Ezanit ne megafonin e Minares qe kishim mbi koke . Te gjithe kete eufori (pasion) tonen e kthente ne heshtje bertimat e pleqeve te lagjes me gjithmone fjalit e njejta ..."nga na dolet ju ,prinderit i kishit te urte ,na keni bere mahallen ,lagje ciganesh ..."demontonim skenen e improvizuar ,dhe triumfal qe prishem qetesin e asaj pjese te Qytetit ,zinim vende dhe kalonim ne revolten pasive , komentonim kalimtaret e rastit si jane veshur me shije pa shije ,bukur keq , dhe percillnim me admirim rinine e mahalles ,qe ne fund jave bente gjiro ne korzon e qytetit (dhe perfundonte ne embeltoret e qytetit apo ne kino,ashtu te pakten na thonin,se per ne ajo ishte nje bote imagjinare atekohe )..dhe per fund ,me planin qe Koncertin e ardheshem ta kemi me te pregatitur (nese kalojne prap ,ne te njejten kohe kengetaret e qytetit ,ne te jemi me mobilezues)shperndaheshim neper shtepija me te lumtur ,se qe kur ktheheshim nga shetitja, qe na organizonte shkolla
........ dhe ky aktivitet i joni u shua (mbetem pa u bere, talenta ) jo pse na u merzit kjo forme e aktivitetit tone , po pse erdhi 81-shi i famshem , dhe ne u transferuam ne "Debatika" tash mirreshim me asociacone, si te kthenim parollat me permbajtje politike ne fjali te deshifruara , dhe ishim patriot per kohen , apo me iden ,si te kombinonim veshjet tona kuq e zi, dhe mos te dyshonim ne ne )......e ku me kujtohet tash se qfare tjeter mendonim ate kohe !!!!,
....... dhe ky program , Prralle me tupane ,kete aktivitet te moshatareve te mahalles sime me kujtoj ,prandaj them. ndoshta dhe ideatorit te keti programi (se vetem disa mahall na ndanin , mirpo ne munges bashkpunimi te aktivitetit tone, me mehallat tjera ,mund te na kete rreshqitur ky informacion ) vazhdon endrren e femirise se kputur ????-- ashtu me ngjason( te pakten mua ), edhe pse nganjehere te perkujton Harald Schmitt Schow , --- vertete te kete bere dhe Haraldi, si femi keso koncerte ne lagjen e tij !!!!!!!!!!

ZeShKaNee
06-06-06, 00:35
une sod e shikova nuk me pelqeu :S

Gentiani
06-06-06, 18:24
Emisioneve tė pa koncept dhe ēaraveshjeve tė tilla tė pakripė teledirigjuesi nė ekranin e TV tim, u ndėrron shumė, shumė shpejt drejtimin!

Mėkat pėr taksapaguesit e RTK-sė, qė janė tė detyruar tė shikojnė pėrralla rrugaēėrie nėn ēdo nivel me paratė e tyre.

Gjithēka mund tė quhet, por ky emision nuk ka lidhshmėri as me humor e as me show.

Guri i madh
06-06-06, 19:53
kogja pa lidhje kto prralat me tupana e valakat e bacit rrahman e me do dridhje laviresh nuk ja vlen te shiqohet

Dea IS
07-06-06, 18:00
Me kete emision RTK-ja dhe stafi i ketij emisioni u bene vet perralle !
Nuk me pelqen fare. Dihet qe jane munduar te kopjojne nga Portokalli po bile te ja kishin arritur te ishin ne ate nivel. Keshtu si jane nuk e di si nuk ju vjen turp te dalin ne televizor

Guri i madh
10-06-06, 23:13
ka pak humor qe ja vlen te shiqohe dikun 20%por ka edhe shum monotoni sa qe me detyron te shiqoj programe tjera po ndoshta edhe ato gjermane

e_martumja
10-06-06, 23:30
Vallahi krejtttttttttve spo ja kona kurse mue ma kona me kqyr se bash ka do humorrrrr interesant + ka edhe nje kengtar/e ku kam knaqsi ti njof personalisht si jane ne bised te lire.
Vetem le te vazhdojn suksese i deshiroj, ma mire me kqyr Pralla dhe Tupana se qe po kqyrin qeto serioala te ulta Spanollqe

Kodra
11-06-06, 10:57
Vallahi krejtttttttttve spo ja kona kurse mue ma kona me kqyr se bash ka do humorrrrr interesant + ka edhe nje kengtar/e ku kam knaqsi ti njof personalisht si jane ne bised te lire.
Vetem le te vazhdojn suksese i deshiroj, ma mire me kqyr Pralla dhe Tupana se qe po kqyrin qeto serioala te ulta Spanollqe


**********
**********
**********

Tė lumtė,tė lumtė,tė lumtė.

Unė e kam njė kėngė e cila u kushtohet po atyre ,qė po pėrcjellin seriale tė tilla.

Pak nga ajo kėngė:


Kam njė djalė oo tė kohėt sotit
hajmedet o kuku per mu
vetlla tė kputta e me voth nė vesh
s`di a eshte per burre a per gru

oo ndoshta ti bile ki razi
une i kam tri reja ne shpi
djemt qyqana o i kam t`martum
une nuk ha jo jo buke t`gatum
prej si plaka m`diq e m`shkoj
une i ngrati veq rroktaroj
qe besa s`muj kshtu me duru
m`duhet besa me u martu


oo pasha zotin ti boll mire e ki
dy te reja i gjeta ne shpi
e shita kalin une o i ngrat
veq me jav ble o nje agregat
ja me jav ble ja ma kallen shpin
dert jam bo tane le ta dijne
n`kohe t`serialit mos t`me vjen askush
se hin e del e se sheh kerkush


e kėshtu vazhdon edhe mė tutje


Pra,shikoni serialet apo emisionet shqip,sepse janė prodhime vendoreKodra

GURI SYLAJ
15-06-06, 10:31
............Haj medet e kuku per mu
lopa n'a ka cofe e nana u tranu.
N'a ka cofen lopa e u tranu nana
na qishtu po knojna se juve po jau kana aaaaaaaa..............

(nga nje punim me i gjate)

LABI
05-07-06, 11:39
Shume shume dobet edhe palidhje ne secilin aspekt duke filluar nga idea, realizimi, regjija e me ne fund edhe aktrimi. Asnihere as buza ne gaz nuk me ka shku e le mo me qesh. Kopje e dobet e Portokalise sic u tha edhe ma nalte.

Me fjale tjera as qe ja vlen me harxhu kohe per me i shajte e le mo me debatu per kete emision "humoristik", apo me mire me then per kete tragjedi.

Me nderime per te gjithe
Eksplozivi.

Mjerisht e tere jeta sociale/institucionale , eshte e ngritur dhe funksionon me karakterin e nepotizmit... Per ate edhe nuk mund t'ket vlera te mirefillta cfaredo cofshin ato ... Perderisa puna, mundi, nuk shperblehet duke respektuar parimet e meritorkarcise mbi vlerat , qe konsiderohen produktive, per socializimin e mirefillt te shoqerise.

Sa i perket vleresimit te keti emisioni , nuk kam cfare te shtoj me shume se kritikat e cituara .... Eshte perplot kiqq! Nuk mohoj ne menyre absolute vlerat e mundshme artistike , mirepo pjesa me e madhe e keti emisioni eshte e dominuar me anitvlere .

Guri i madh
08-07-06, 17:58
Vallahi krejtttttttttve spo ja kona kurse mue ma kona me kqyr se bash ka do humorrrrr interesant + ka edhe nje kengtar/e ku kam knaqsi ti njof personalisht si jane ne bised te lire.
Vetem le te vazhdojn suksese i deshiroj, ma mire me kqyr Pralla dhe Tupana se qe po kqyrin qeto serioala te ulta Spanollqemir e kie e martumja prap ma mir prrala me tupan se serialet latine pa lidhje ose degjenerim i kombit jan ato seriale po kurr ne jet asnji serial se kam shique po as ne familje kurr skam lejue nji serial te till te shiqohet.

po erdhe kto prralat nuk kan vler aq te madhe

TheStorm
17-10-06, 19:13
:biggrin: qdo kush ka mendimet e veta prandaj edhe un mendoj se PERRALLE ME TUPAN eshte emisioni me humoristik qe kam pare ndonjehre nuk eshte e vertete se ata mundohen te jene si PORTOKALLI sepse nuk kane fare asnje lidhje me ta.
Duke filluar vete nga VALONI them se ai eshte nje person shum intelegjent dhe ben nje udhheqje te emisionit shum te mrekullushme poashtu edhe aktrimi eshe ne nivel
duke filluar nga rrahim struja, frizerka , luli i vocerr , migja bib
per keta ja vlen qe te shikohet:biggrin:

dardan100
08-12-06, 13:48
A JE TI KOPUK A?,
A JE TI KOPUK A?
A JE TI EDHE KOPUK A? :biggrin: ha ha haaaaaaaaaaaaaaaaaaaa


"AAAAAAAAAAAAAAAA 5, 10, 15 FSHIHU TI FSHIHU 25"


:biggrin: HA HA HA HAHHAHAAAAAAAA tE LUMTE, Luli i vocerr, se na myte me kto fore:tongue: !!!

Toni3
02-02-07, 05:46
Pėr standardet tona ėshtė emision i qėlluar!
Aman ēka i ka bė Valoni sonte Leonora Jakupit. hahaha!

Murgesha
02-02-07, 11:39
Pėr standardet tona ėshtė emision i qėlluar!
Aman ēka i ka bė Valoni sonte Leonora Jakupit. hahaha!

Prit tash kur t`i pajtoj atė dhe Adelinėn. :biggrin: :biggrin:

Toni3
03-02-07, 04:46
Prit tash kur t`i pajtoj atė dhe Adelinėn. :biggrin: :biggrin:

Me siguri do te arij, Valoni eshte njeri shume i zoti, dhe mendoj se e ben nje gje te tille!

selvija
09-02-07, 21:27
Me pilqen shum edhe aq me ben te ndihem ne disponim duke qeshur..sidomos..maleri.. fisst fisst...:biggrin:

e_martumja
15-02-07, 20:36
Prralla me Tupan...

http://www.speedyshare.com/335890141.html

vjeshta
19-02-07, 17:45
Ne cilen dite dhe ne cilen ore eshte ,ta shiqoj edhe une ?:smile:

e_martumja
22-02-07, 20:21
Ne cilen dite dhe ne cilen ore eshte ,ta shiqoj edhe une ?:smile: Vjeshta, kalle RTK dhe e shikon sonte :biggrin: :biggrin: :biggrin:

vjeshta
23-02-07, 01:10
Vjeshta, kalle RTK dhe e shikon sonte :biggrin: :biggrin: :biggrin:

E ne sa ora me e kalle ...:tongue:

Prishtinasja_
24-02-07, 23:18
E ne sa ora me e kalle ...:tongue:

hahah.. kalle RTK-n:biggrin: dhe emisioni transmetohet gjdo te enjte ne ora 20:10 !!

Kurse repriza gjdo te diele ne ora 14:00 !

vjeshta
26-02-07, 11:23
hahah.. kalle RTK-n:biggrin: dhe emisioni transmetohet gjdo te enjte ne ora 20:10 !!

Kurse repriza gjdo te diele ne ora 14:00 !

Flm Prishtinasja ,e vetmja ti qe nuk pate inati me me tregu ,ndoshta ju eshte dhimbte RTK-ja se mos po e kalli ..:biggrin: :tongue:

jEtA_1
26-02-07, 12:02
Sa i perket Pralles me tupan me pelqen shume dhe aty mund te zbulojm shume gjera nga misafiret qe jane prezent ne emision

LABI
10-03-07, 17:18
Mjere taksa-paguesitt e sherbimeve publike :frown: Thuuua qe RTK- eshte institucion privat ... e jo publikk !!!
Mirepo, cka t'i bojsh edhe keto sherbime te lodheta mediale qe ju servohen taksa paguesve ... nje dite do t'ju hakmerren ... perkunder faktit qe eshte institucion qe nuk ka rroga nen 400 €.... PO RROGA NUK KRYEN PUNE... NE KESO RASTE !!

Duke mos harruar te shprehh respektin per puneterore TE PAKTE qe jane ne numer - e qe vertete bejne pune te mire ( si thote nje fjale e urte .. cdo male ka ujqi!!) PJESA TJETERE - jane PARASHUTISTA - apo te perkdhelurit e SISTEMIT NEPOTIST ... djali , vajza , mamit - debilla e debilica....qe sido si te behet... duhet t'i gjendet nje pune ... duhet t'ju behet nje vend per ta ne skemen programore >>>>e te dal t'i thote disa emra ne ndonje topliste muzikore , apo ndonje serial pa asnje fije vlere artistike ... e mos te flasim per moralitet .... E ndermjet pauzave taksapaguesit detyrohen t'a durojne marketingun e FUNN - BOY-save te mbremjeve->>>>shpalljet promocionalee.... Apo reklamimet e drejtperdrejta apo te terthorta qe ndelidhen edhe me programin e prezentuar !!! PARADOKSSS KULTURORE :frown: :frown:

linda
07-03-08, 20:07
Mendimet e juaja rreth emisionit me te ri ne RTK te henave ne ora 22:00, Perralle me Tupane, mua me ka pelqu shume shume, ka kohe qe skam qesh aq sa mbreme “HAHAHAHAHAHAHHAHAAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHA .....................


ku mund ta shikoj emisionin perrall me tupan esht fjala ne internet sepse nuk kam satelit ,,ju lutem tregomni ose qomani ndonje web...per c'do jav ,,nuk po muj me shiku ne internet ,p,sh sonte esht musafire ADELINA ISMAJLI mbretresha jon dhe nuk muj ta shikoj me ndihmoni ju lutem flm.:frown: :confused:

teutaA
07-03-08, 21:23
.....................


ku mund ta shikoj emisionin perrall me tupan esht fjala ne internet sepse nuk kam satelit ,,ju lutem tregomni ose qomani ndonje web...per c'do jav ,,nuk po muj me shiku ne internet ,p,sh sonte esht musafire ADELINA ISMAJLI mbretresha jon dhe nuk muj ta shikoj me ndihmoni ju lutem flm.:frown: :confused:

www.albanianhub.ch (http://www.albanianhub.ch) edhe un kam pyet dhe me kan then se ketu mundesh me pa nuk jam e sigurt a do te jet a jo por provoje

teutaA
07-03-08, 21:27
ose ketu ndoshta e qesin

http://www.valamala.net/

Linka_pz
14-03-08, 20:12
Hmmmmm, Perralla me Tupan ....vertet perralle....thene te drejten nuk e shikoj shpesh kete Emision ,pos kur ka ndonje misafire qe me pelqen ...si psh ,kur ka qene Adelina ....
Nuk me pelqen humori i disave aty .