PDA

View Full Version : Barcoleta 2


eksplozivi
19-05-06, 07:26
Diku larg shume larg, mbrapa 7 kontinenteve, shtate oqeaneve, shtate maleve, shtate livadheve, jetonte nje kulceder. Nje dite zgjohet kulcedra prej gjumit, del ne oborr edhe thote:

Euuu nonen ja kajsha ku jam ka rrnoj edhe une.

__________________________________________________ ________________________________________

E pyet kesulkuqja ujkun:

Axha ujk, axha ujk pse i ke syte kaq te medhaj?

Ujku:

A po kujton qe osht lehte me e dhi gjyshen a.

__________________________________________________ ________________________________________

Nese mi huazon 100 euro, do te mbetem borxhli tere jeten.

Kush vdes ne Vjeshte, per te nuk ka Dimer.

Pasi qe te mencurit leshojne rruge, budallenjet e udheheqin boten.

Kam probleme me gruan, po me perzihet ne martese.

Mencuria e njerezve eshte e kufizuar, cmenduria nuk eshte.

Nuk po me pengon qe shoh endrra ne gjuhen angleze, po me pengon perkthimi ne gjermanisht.

Le ta paguaj dikush tjeter llogarine, une kesi jete nuk kam porositur.

E dua vjehrren si Koka Kollen, te ftofte dhe ne tavoline.


Kthejeni sheqerin ne ORBIT.

__________________________________________________ _______________________________________

Para mijera vjeteve na ishin dy vllezer, Ramizi edhe Remzis. Ramizi mbeti ne Kosove e Remzis shkoj ne Egjipt.

__________________________________________________ ________________________________________

Shkon Bali te falltorja:

FALLTORJA: I paske dy femij.

BALI: Haha, sja qellove, mos po mendon tre femij?

FALLTORJA: Jo ashtu mendon ti.

__________________________________________________ _________________________________________

Luli rrinte ulur para shtepise se tij dhe qante. Aty kalon nje i njohur edhe e pyet:

Pse po qane o Luli?

Babi e ka goditur gishtin me cekan.

Ani pse po qane pra ti?

Po... se pari une qeshja.
__________________________________________________ ___________________________________________

Shkon Luli per vizite ne kopshtin zoologjik me mesuesen dhe shoket e klases.
Afrohet tek elefanti dhe pyet mesuesen:

Mesuese mesuese cka eshte ai sendi i gjate ne mes te kembeve te elefantit?

Mesuesja i pergjigjet:

Ajo ne mes te kembeve te elefantit?!...hmmmm... nuk eshte asgje hiq zemer.

Pasi merr kete pergjigje, Luli i drejtohet Balit:

Bal, a te kom thene se mesuesja eshte kurve, a pe sheh qe kesaj edhe aleti 1 meter e gjysem i gjate i doket asgje hiq.
__________________________________________________ _______________

Mjaft per sot, vazhdon neser.