PDA

View Full Version : Qka ka per darke more??


vendasi
22-05-06, 13:49
Hajde tregona qka ke pregatite TI sonte per darke..........?
Uuuuuo si me ka marre malli per nje Krelane me duqa me pekmez permbi e djathe yamiiiiiiii.
Ju pershendes.......

jadore
22-05-06, 18:04
aaaaaaaa Vendasi nese pyet Jador, sikur sonte edhe qdo darke tjeter gjene vetem salate ose peme .....me kaq dhe derti i darkes kryhet ......pra kush eshte adhurues i ushqimit vegjeteran mire se vini ...... doni recepte per keto .....

vendasi
22-05-06, 19:07
aaaaaaaa Vendasi nese pyet Jador, sikur sonte edhe qdo darke tjeter gjene vetem salate ose peme .....me kaq dhe derti i darkes kryhet ......pra kush eshte adhurues i ushqimit vegjeteran mire se vini ...... doni recepte per keto .....
haha ani ,ani Jador se edhe perimet jane te mira shendete........apo mos ke harru si gatuhete??

jadore
24-05-06, 18:51
haha ani ,ani Jador se edhe perimet jane te mira shendete........apo mos ke harru si gatuhete??

.....e qelluar ,harruar edhe mire , prandaj praktikoj peme dhe perime ( te gateshme de ....per dembela si une shpetim se jo mahi ..)

e_martumja
24-05-06, 20:19
Sonte kam ngre pite me mish dhe laknur me spanaq ehehe!!!!

djal_serioz
24-05-06, 23:27
une isha shkue sonte te e martumja per dark valla se mi kana pitet me spinaq hmmm

vendasi
26-05-06, 00:21
Sonte kam ngre pite me mish dhe laknur me spanaq ehehe!!!!
E Martumja dergoma nje pjese te pites me nepermjete mesazhit:smile: :wink:

selvija
28-09-06, 09:36
uff qe nje ore jam tuj mendue se qka me ba sante per iftar, po me shkon mendja te baj nje pite po spo di ,her tepasuli, ja more pasuli na ka ba bajat gati asht mu bi ne bark
po pres edhe gjys ore e pastaj po vendosi se qka.
VENDAS te ftoj ne dark aahah:wink: qe je trim te vish

~AmaZonA~
29-09-06, 13:48
uff qe nje ore jam tuj mendue se qka me ba sante per iftar, po me shkon mendja te baj nje pite po spo di ,her tepasuli, ja more pasuli na ka ba bajat gati asht mu bi ne bark
po pres edhe gjys ore e pastaj po vendosi se qka.
VENDAS te ftoj ne dark aahah:wink: qe je trim te vish

a deshiron te tregoj nje recet me pesh me lohi...eshte e leht edhe e shojshme edhe e shpejt...

selvija
29-09-06, 16:40
a deshiron te tregoj nje recet me pesh me lohi...eshte e leht edhe e shojshme edhe e shpejt...ok AmaZonA trego ate recept , se edhe une baj shum pesh i adhuroj shum, por ma se shumti i baj me kerma qep limon pak pirer per mbi , edhe baj nje rend patate peshk pak tranguj te grim ashtu mir qep edhe keram ashtu ne furr behn shum te mir...

~AmaZonA~
29-09-06, 16:49
selvije keshtu nese ke peshk Lohi e ndan ne pjes edhe i hudh permbi voj pak krip edhe Tili e fut ne furr per 10 min. ne tigan tjeter e grin nje kungulleshk(kesäkurpitsa) edhe nje purri i hedh voj krip edhe deri sa te bohet ca si gati me pas e nxjerr peshkun nga furra i hedh kungulleshkat edhe purririn permbi me pas e perzin nje kerma edhe smetana ia hudh edhe keto edhe e shtin ne furr per 15 min i shoqeron me patate te ziera apo te skuqura si te duash...besoj qe e ke kuptuar si.

selvija
29-09-06, 17:34
AmaZonA (kesäkurpitsä):biggrin: hahah oletko sinä suomessa?....

Guri i madh
30-09-06, 22:31
sante per dark kam ngran piza kuaroformagi me mazarela gorkonsola edamer40 edhe schavkase shum e mir