PDA

View Full Version : Dy Korriku I Par Pa Presidentin Rugova


Guri i madh
01-07-06, 18:31
te nderuar forumist/e e hapa ket tem pasi qe neser esht dita e shpalljes te pamvarsis te KOSOVES ky esht dy korriku i par qe festojna pa ish liderin e demokracis shqiptare te ndjerin DR IBRAHIM RUGOVA .

tani ne ket vit pritet qe edhe njohja formale e shtetit te kosoves te bahet nga kshilli i sigurimit te OKBes duke perkujtuar te ndjerin PRESIDENTIN E PAR TE DEMOKRACIS SHQIPTARE pranoni urimet e mia me rastin e festes kombtare dy korrikun.

GjIlAnAsI_cSi
01-07-06, 23:41
Shum shpejt e harruan Rugoven.. ky popull..

Ehh medet..

Drinni
02-07-06, 19:41
16 vite qe nga sot kur u shpall pavarsia e shtetit, pikerisht ishte 2 korriku kur deputetet tan trima e moren guximin t'ia kthejn shpinen ish jugosllavis qe sa vinte e shperfillej.
16-jet vjet Dardanet e lasht i dhan botes nje pasqyr te re te civilizimit. Dhe nje grusht te madhe sllavizmit qe edhe me tej donte te mbante nje toke te huaj, nje toke qe kurre se pranoj roberin!
Erdhen e shkuan shum armiq ketej, qe nga bizanti me von romaket per ta vazhduar otomanet e deri tek e fundit serborusia, me shekuj qendroj ky popull i pamposhtur, asnje nga stuhirat se perplasi qe te mos mund te ngrihet me, stoizem i pashoq, na kan lakmin popujt tjer liridashes...!
Presidenti Rugova lavderia e tije nuk pushoj kurre per ti dhen nje fije shkendie ketij populli te pervuajtur, dhe ja doli mund te thuhet me krenari, ja doli se bashku me te gjithe eliten atdhedashese e intelektuale.
Prifterinje dhe imam i mblodhi dhe ju tregoi se ky popull ka te zot shtepie, se ktij populli nuk i mungojn bijet e bijat per ti dal zot,e u'a dha detuarat gjithsecilit, O sot o kurr!
At Don Lush Gjergji, plaku i urt Anton Qeta e shum e shume te tjere deri te flijimi i deshmoreve te pavdek Adem jashari me shumė shokė.
Urime Dardania e lasht rruga e shenjet per ti par bijte e tu Zot shtepie ne tok te vet.

Arb
09-07-06, 07:48
Urime Dita e Pavaresise se Kosoves!

Qofte sa me e afert dita e njohjes formale te Pavaresise!

Respekt dhe nder te perjetshem per punen dhe jeten e Presidentit Rugova!

Zoti i bekofte Shqiptaret! Zoti e bekofte popullin e Dardanise!