PDA

View Full Version : A do ta fitojė Kosova pavarėsinė kėtė vit?


Zero Cool
12-07-06, 12:45
A do te fitoj Kosova pavaresine kete vit? Do ti jap 3 mundesi votimi?
Mendimin e juaj ju lutem.
1.Po, do ta fitoj pavaresine e plote.
2.Po do ta fitoj pavaresine e kushtezuar.
3.Nuk do te kete pavaresi per Kosoven kete vit.

Daja POLIC
12-07-06, 18:49
Sdi sen cool pot tregoi dicka ... ni sh.m.b lexoje nese ke deshir

Ndoshta ke ndegju per Algjerin .Ne Afrik. Dikur algjeria ishte koloni e frances dhe algjerianve ju erdh deri te fyti dhe fillun kryengritje por aty nuk ishin 5000 mij algjerian por ishte 90% e popullsis pro pamvarsis te algjeris

e ne kosove ndodh e kunderta askujt nuk ju intereson se cka po ndodh ata qe kan mundesi te ndryshojn dicka , i kan mbushur gjepat plot me leke , dhe nuk ju intereson cka thojn ( ashtu quajtur ) katunart , fshatart
po du me than 90% te shqipetarve duhet mu quhe ne kemb e me i tregu botes se na jemi Pro Pamvarsis , e kjo nuk ndodh,
e keshtu u kry nese nuk e ke kuptu , di edhe gramatiqki mos ta nin

e kjo nuk ka ndodh vetem ne Algjeri po edhe ne disa shtetet tjera , shembull ne INDI koloni e anglis edhe ne disa vende tjera

kalofsh mir

Agroni22
05-08-06, 22:01
mendoje se pooooooo

rilinda
13-07-07, 21:17
A na është afruar pavarësia apo jo?!

yllush_qiki
13-07-07, 21:57
une mendoj qe PO, pavarsin e kushtezuar amo...dhe eshte ni gjo shume e mire kjo per neve sps plotikanet tan nuk jon ne gjendje me bajt shtetin qysh duhet...mendojn veq per xhepin e vet ata:mad: ...une i them vetit PO, qe do fitojm pavarsin kete vit amo e boj thjesht per me ja bo qefin vetit se pastaj bi ne deshprim:frown: ....s'di kur e merr Kosova pavarsin:confused: , veq ishalla sa ma shpejt se na hongren ymrin:frown:

prishtinasi
14-07-07, 02:34
une mendoj qe PO, pavarsin e kushtezuar amo...dhe eshte ni gjo shume e mire kjo per neve sps plotikanet tan nuk jon ne gjendje me bajt shtetin qysh duhet...mendojn veq per xhepin e vet ata ...une i them vetit PO, qe do fitojm pavarsin kete vit amo e boj thjesht per me ja bo qefin vetit se pastaj bi ne deshprim ....s'di kur e merr Kosova pavarsin , veq ishalla sa ma shpejt se na hongren ymrin


Ah po ja bojshe thjeshte qefin vetit:eek: ...kjo eshte pika kryesore qe te bashkon me ekipin e unitetiti:smile: ..edhe ata po ja bojne, qefin vetiti!

-E sa i perket pytjes "a do ta fitoje Kosova pavarsine kete vite"?
-Pergjigjigjja eshte e thjeshte...gjithsesi qe PO...nese populli e deshiron...!

Nirvana Band
14-07-07, 08:34
Fatkeqesisht po shihet se sivjet nuk do ta fitojme pavaresine edhe ate te me monitorim nderkombetare, se nese e mendojme pavaresi te plot, duhet kohe pake me e gjate. Pra mendimi im jo i deshirueshem eshte se as sivjet nuk do te kemi nje pavaresi qfardo qofte ajo.

Lijanna
14-07-07, 09:00
Sivjet JO :frown:...........!

yllush_qiki
14-07-07, 11:24
Ah po ja bojshe thjeshte qefin vetit:eek: ...kjo eshte pika kryesore qe te bashkon me ekipin e unitetiti:smile: ..edhe ata po ja bojne, qefin vetiti!

-E sa i perket pytjes "a do ta fitoje Kosova pavarsine kete vite"?
-Pergjigjigjja eshte e thjeshte...gjithsesi qe PO...nese populli e deshiron...!

pa valla se neve na vetin shume......ata qe vendosin jon nderkombetret...ne nuk jemi ne gjendje ti kundershtojm dot sps ato jon fuqi te mdhoja

lyra2
14-07-07, 13:30
Se pari, duke qene nje popull i vogel paguajme nje cmimm te larte per fryme per cdo nderhyrje apo edhe tentative per nderhyrje direkte apo inderekte.
Se dyti, jemi ne vete si popull qe me sjellejn tone i japim shpesh (jo ne te gjitha rastet) arsye fqinjeve dhe jo fqinjeve qe te nderhyjne. Perpara se te fajsojme te tjeret eshte me a dobishme qe te shikojme nga vetja si popull dhe te jemi te hapur dhe ndershme rreth te metave tona. Pyetja shtrohet nese jemi ne gjendje qe te nderrmarrim nje hap ose hapa te tille. Personalisht kam dyshime per aftesite tona,ne zgidhjen e ketij problrmi...Se fundi, nuk jam e sigurte nese i beje nje kompliment politikanave Shqiptare duke i quajtur "politikane".
Pra pavaresine ,nuk DO TE NA JAPIN sivjet edhe PIIIIIK!!

pirro
14-07-07, 14:00
Mendoj qe kete vit nuk do te kete pavarsi per Kosoven (as edhe te kushtezuar).E mira eshte se kete vit do te ket zgjedhje,dhe ndoshta disa nga politikanet nuk do ti shohim aty ulur.Ne nje vend tjeter keta politikan do te duhej qe ti kishin dhe llogari keti populli per genjeshtrat lidhur me pavarsi,caktimin e afateve te rrejshme,per kolapsin ekonomik qe e ka perfshir Kosoven.

Mirpo ketu eshte Kosove.Ne kemi pritur qe 17 vite,presim ende mbasi skemi cka me ba.

XheBraiLi
14-07-07, 14:40
mendimi jem jo...
thjeshte bota po luan me neve
ne si gjithmone jemi mesuar te jemi skllever teperendimit
sum pelqen ky send por qfare ti bosh realiteti dhembb

Zero Cool
21-07-07, 14:02
Sivjet JO :frown:...........!
Qy pesimistja :tongue:

SANTANA-29
21-07-07, 14:09
po;;??!!,,,,,,,,,,,,,,

Arkza
21-07-07, 14:12
Mendoj se Po !!!:smile:

Lijanna
27-07-07, 22:21
Qy pesimistja :tongue:

E qeshtu ta 'imponojne' edhe pesimizmin:smile:

jadore
27-07-07, 22:32
..per here te pare kjo shkronja e pare e alfabetit ..A.. hiq nuk po me pelqen...!!

vendasi
28-07-07, 03:32
..per here te pare kjo shkronja e pare e alfabetit ..A.. hiq nuk po me pelqen...!!Ndoshta eshte me mir me u pajtu me realitetin me kohe...

jadore
28-07-07, 13:19
Ndoshta eshte me mir me u pajtu me realitetin me kohe...
,,,
...koha moti ka shkuar , ne vone e kuptuam realitetin qe, sa me shume koha shkon e ne presim , neve na pret dhe shkronja A...!?

LABI
28-07-07, 17:17
,,,
...koha moti ka shkuar , ne vone e kuptuam realitetin qe, sa me shume koha shkon e ne presim , neve na pret dhe shkronja A...!?


A - ANATOMI ??:rolleyes: :biggrin:

Peja-Boy
28-07-07, 17:19
----------1974--------------

rilinda
28-07-07, 17:35
----------1974--------------

Ēka?! :rolleyes: E ka fitu pavarėsinė a?

Peja-Boy
28-07-07, 17:40
Ēka?! :rolleyes: E ka fitu pavarėsinė a?

Ku po rrnon moj hahahahaha

Kushtetut sikur ne vitin 1974...ose Pavarsi te Mbykqyr!!

rilinda
28-07-07, 18:02
Ku po rrnon moj hahahahaha

Kushtetut sikur ne vitin 1974...ose Pavarsi te Mbykqyr!!

Jo ishallah qasi kushtetute si t'1974-tės jo!

Peja-Boy
29-07-07, 21:48
Jo ishallah qasi kushtetute si t'1974-tės jo!

Ahhh bre Rilinda, Kengen po e dijm po Zoni soht ka na shkon !!
Qysh po kem qejf na po e dim por ku me dijt a po bohet ashtu ...Ku me dijt se sa jan edhe shqiptaret e Organizum e te vendosun te marrim vetem ate qka po kerkojm e jo ate qka po na japin !!!

Mezi spo pres mu Bo Pavarsi edhe une me e mbush Auton me Flamura e me dal neper Qender te Wienes me Festu per nje gje qka e kemi prit shume koh edhe kemi luftu shume koh per ate gje !!