PDA

View Full Version : Si tė shkarkoni nga RapidShare?


pokeri
09-09-06, 16:31
Shkarkimi nga RapiShare ėshtė shumė I thjeshtė dhe praktik.

1. Fillimisht shtyp njė link qė dėshiron ta shkarkosh.
P.Sh.
http://s07.picshome.com/c55/untitled.jpg_t.jpg (http://s07.picshome.com/view.php?image=/c55/untitled.jpg)


2. Hapet kjo faqe.
http://s07.picshome.com/c55/fopooto.jpg_t.jpg (http://s07.picshome.com/view.php?image=/c55/fopooto.jpg)

I ke dy mundėsi shkarkimi. Nėse nuk je parapagues-e e zgjedh variantin falas ( Free- me tė kuqe).

3. Pasi ke bėrė zgjedhjen, tė hapet njė faqe tjetėr.
http://s07.picshome.com/c55/kljlk.jpg_t.jpg (http://s07.picshome.com/view.php?image=/c55/kljlk.jpg)

Duhet pritur disa sekonda (varėsisht nga madhėsia e fajlit qė don ta shkarkosh). Pasi tė ketė kaluar koha e paraparė hapet kjo faqe…

4. Nė kėtė rast e ke shifrėn e rezervimit tė cilėn duhet ta vendosėsh nė kutinė pranė.
http://s07.picshome.com/c55/okyuio.jpg_t.jpg (http://s07.picshome.com/view.php?image=/c55/okyuio.jpg)

5. Pas vendosjes sė shifrės shtyp Download.

6. Vendos ku do ta vendosėsh fajlin, (nuk nevojitet CD) dhe fillon shkarkimi.

pokeri
09-09-06, 16:40
Veni re;
Shumica e filmave kėrkojnė edhe WinRar fjalėkalimin. Kur ke shkarkuar gjithė filmin fillon depaketimi. Nė atė rast, nėse WinRar fajlat kėrkojnė Fjalėkalimin tė hapet njė dritare e vogėl ku duhet ta vendosėsh atė. Pasi ke vendosur fjalėkalimin, fillon depaketimi dhe
fajlat konvertohen ne Video-audio fajla.
Te Fajlat e ngjeshur me WinRaR, WinZip nevojitet programi pėr depaketim I cili mund tė shkakrkohet lehtė dhe shpejt (e ke edhe variantin shqip).
http://s07.picshome.com/c55/ghgh.jpg_t.jpg (http://s07.picshome.com/view.php?image=/c55/ghgh.jpg)

Qė t’i shmangeni problemeve eventuale pėr tė shikuar filmin, ju sugjeroj ta shkarkoni njė player shumė efikas qė quhet VLC.
URL=http://s07.picshome.com/view.php?image=/c55/copy_of_ghgh.jpg]http://s07.picshome.com/c55/copy_of_ghgh.jpg_t.jpg[/URL]

Sugjerim

Kur keni shkarkuar njė fajl, RapidShare (pėr shkak tė rezervimit) kėrkon njė kohė (60-70 minuta) tė pritni. Pėr t’iu shmangur pritjes
Vetė restartoni PC tuaj dhe mund tė vazhdoni menjėherė shkarkimin
E fajlit tjetėr.

Shkarkim tė kėndshėm.

P.S.
Nėse foto-shembujt nuk janė tė qartė, shtypni fotot dhe do ta keni rezolucioni e duhur.