PDA

View Full Version : Agjenti 007 ka pėr armik kryesor njė shqiptar, nė filmin "Kazino Mbretėrore"


Dilaver
21-11-06, 17:42
Agjenti 007 ka pėr armik nė «Kazinon Mbretėrore»...njė shqiptar
Imagjinoni ēudinė mė tė madhe, kur nė serinė mė tė fundit tė njė prej filmave mė tė ndjekur nė botė "Casino Royale" - armiku kryesor i James Bond ėshtė, as mė pak, as mė shumė, por njė shqiptar. Ai quhet Le Chiffre dhe fillimisht tė dhėnat e nėnshtetėsisė sė tij jepen nė ekran e mė pas me gojė nga M. Kohėt e fundit Shqipėria ėshtė pėrmendur shpesh nė Hollivud, edhe pse jo gjithmonė pėr mirė ("Inside Man","Syriana" etj).
Le Chiffre interpretohet nga njė prej aktorėve mė tė mirė nė Danimarkė, Mads Mikkelsen dhe gjesti i tij mė super ėshtė njė lot gjaku qė i del nga syri kur nxehet. Filmi ishte njė rregull eDaniel Craig super. Nuk mund tė mendohetse ai do ta luante kaq mirė roline James Bond.
Ėshtė shumė herė mė i mirė se Pierce Brosnan dhe duket i lindur pėr filma aksion. E po tė njėjtit mendim ishte edhe njė zezake qė gjatė filmit ka cituar: ”Nė momentin kur James Bond po torturohet nga Le Chiffre, pasi Bond refuzon t’i japė kėtij tė fundit fjalėkalimin e llogarisė bankare ku gjenden miliona dollarė, njė femėr ulur mbas nesh thėrret me zė tė lartė ‘Jepi lekėt o njeri! Jepi lekėt!’"... Ē'edo...nuk e dėgjoi 007.

DritonPR
02-12-06, 18:49
nuk eshte shqiptar!!!, por ne film dikush i thot agjentit se ndoshta eshte shqiptar, por jo nuk eshte.

Sy_kaltra
02-12-06, 19:13
Pershendetje...

Unė para 3 ditėve isha ne KINEPOLIS pėr ta shiquar mu kete film Casino Royale i cilli zgjati 145 min.
Nuk shiqova askund qe njeri nder Actoret ishte me prejardhje Shqiptare,pervec se u be fjal mos njera nga bandat ishte nga Albania perndryshe nuk mendoj se Le Chiffre ishte me Origjine shqipetare,dhe kam qendru aty deri sa jam kry edhe te dhanunat e Aktorve..

uliksi31
02-12-06, 20:33
Pershendetje...

Unė para 3 ditėve isha ne KINEPOLIS pėr ta shiquar mu kete film Casino Royale i cilli zgjati 145 min.
Nuk shiqova askund qe njeri nder Actoret ishte me prejardhje Shqiptare,pervec se u be fjal mos njera nga bandat ishte nga Albania perndryshe nuk mendoj se Le Chiffre ishte me Origjine shqipetare,dhe kam qendru aty deri sa jam kry edhe te dhanunat e Aktorve..

Tybe Sy-Kalter, paske te drejt me i kerkua paret e biletes nga Dilaveri, per film qe ste paska dal ashtu si e ke parapa. Ahahahahahaha

Sy_kaltra
02-12-06, 20:51
Tybe Sy-Kalter, paske te drejt me i kerkua paret e biletes nga Dilaveri, per film qe ste paska dal ashtu si e ke parapa. Ahahahahahaha

hahahah athu i kthen more ky :rolleyes: :biggrin:

PS: a kem Bashk me pa filmin ?pse spo thu ashtu osht,po ki te drejt :redface: :biggrin: