PDA

View Full Version : Megaupload dhe Rapidshare


dexter
17-12-06, 22:35
Pershendetje te gjithve mund te me tregoj ndokush se qfar jan megaupload,dhe rapidshare dhe per qfar perdoren tung tung ....

Zero Cool
18-12-06, 18:39
ahahah provokator i madh ishe po nejse.
Per me "Uploadu" dhe "downloadu" programe ilegal, filma porno etj. etj...

lihhi
28-12-06, 18:08
ahahah provokator i madh ishe po nejse.
Per me "Uploadu" dhe "downloadu" programe ilegal, filma porno etj. etj...

Valla mir e ki Zero Cool hahaha ky tipi veq paska desht me Provoku :)

dexter
07-01-07, 16:20
Shikoj keta o zeroo dhe lihhi nuk po provokoj po vetem po pyes te mesoj ndonje gje se nuk i kisha te kjart keto web faqe per qka sherbejn dhe thjesht pyta po nese ju kam penguar ndonje gje kerkoj falje po ju lutem mos keqkuptoni dhe megjithat flm per pergjigjjet dhe kritikat ju mirpres nga ana juaj flm shum nga dexter me te mira ..

Elektroliti
02-02-07, 00:50
Provokim apo jo unė vetėm do ta them mendimin tim pėr MegaUpload dhe RapidShare.
Pa dyshim dy faqet mė tė popullarizuara ku bėhet ngarkimi (upload) i skedarėve (files) janė RapidShare dhe MegaUpload. Pra faqe ku njerėzit nė mbarė botėn ngarkojnė filma, programe, muzikė e ēkado tjetėr nga kompjuterėt e tyre dhe tė tjerėt i shkarkojnė ato. Duke qenė se janė popullarizuar shumė veēanėrisht RapidShare ato edhe i kanė rritur shumė reduktimet dhe i kanė vėshtirėsuar kushtet pėr shkarkime. Pėr tė qenė komod dhe rehat pėr tė marrė diēka nga kėto faqe duhet tė paguash shėrbimet premium. Kujt ia mban tė paguajė le tė japė para.
Unė jam shkarkues i madh nga kėto dy faqe dhe kam problem sepse mė duhen orė tė tėra ose mund i madh me proxy qė tė marr diēka. IP-ja ime e ndarė me shumė shfrytėzues tė tjerė ka ndikuar qė tė kem pak gjasa qė tė shkarkoj nga kėto dy faqe. Por nėse ke fat qė tė ta gjejė ndokush ndonjė mundėsi pėr tė marrė linka premium atėherė ēdo gjė shkon si hallva si themi ne.
Mirėpo zakonisht kam problem me kėto dy faqe. Veēanėrisht kemi problem nė Kosovė dhe nė vende tė tjera tė pazhvilluara sepse RapidShare dhe MegaUpload i favorizojnė vendet perėndimore dhe tejoqeanike. MegUpload tė kushtėzon instalimin e njė toolbar-i qė edhe ashtu ėshtė i dyshimtė (pėrmban elemnte tė padėshiruara adware) pėrndryshe nėse jeton nė vendet e Ballkaanit apo nė Afrikė a Azi nuk do tė mund tė shkarkosh pa paguar. RapidShare pas ēdo shkarkimi qė bėn tė lė tė presėsh disa minuta apo orė varėsisht sesa ka qenė i madh skedari i fundit qė ke shkarkuar. Mirėpo ne kėtu edhe nėse presim prapė kur vjen koha pėr tė shkarkuar e humb rendin pėr shkak tė IP-sė (shared IP).
Nejse pak e zgjata sepse pėr RS dhe MU ka shumė pėr tė thėnė. E pėr kaq mua mė duket pak hahahah.
Kaloni mirė.
P. S. Dexter, nėse tė intereson diē pėr kompjuter dhe internet miku yt mė i mirė ėshtė Google. :smile: