PDA

View Full Version : Pėr ty !


Starlein-
02-01-07, 02:38
Pėr ty, je strukur nė thellėsin e shpirtit tim nė trupin tim jemi bėr njė. Nė ėndėrr je pran buzėve tė mia pse dashuria ime mua dhe ty na ndodhi tėr kjo pėr ty do tė bėja qdo gjė do tė hyja nė zjarr do tė vdisja tretu nė mendimet e hutuara e mendja ime gjen prehje kur tė kujton ty sa tė pa qėlluara janė pytjet qė i bėj vehtes athua a'me don e lehtas rrjedhin lotėt vėrtet TĖ DUA pse nuk me kupton po shkruaj me forcen e zemrės tė desha tė dua dhe do tė tė dua gjithmone e di se me trup do ti takoj tjetrės por shpirti im do tė takoj vetėm ty do tė jesh pjes e pa ndashme e jetės time kur trupin tim do ta mbuloj dheu i zi shpresoj tė mė pushojn dhėmbjet e zemrės lotėt e derdhur pėr ty atėhere do ti takoj vetėm ZOTIT shpresoj tė mė fal pėr mėkatin qė i bėra vehtės duke tė dashur ty mė shumė se vehtėn , ah sikur tė jemi bashk e tė mos mendoj pėr vdekjen por vetėm Pėr TY !

Xona
02-01-07, 15:08
PER TY
Nuk ishte faj i yti ..
faj nuk kisha as une ,
ishte faj i fatit tone
qe na la nete pa gjum.

Tani une jam shume larg
ku jeta eshte si perrall,
per ty po vuaj shume
sa mall per ty kam sa mall...
Do desha te te tregoja shume gjera
historira pa mbarim ,
edhe pse u bene gjasht vjet
ti aty qendron ne mes te shpirtit TIM .
Kur djelli mos te shkelqej me
dhe syte e mi mos te kene me shkelqim,
eshte fati im i zi ...
qe me mori te shtrejten DASHURIN .

Starlein-
02-01-07, 18:23
Lamtumir pėr her tė fundit kthe kokėn edhe njė herė. Mė kurrė s'do tė takohemi as nė vjesht as nė pranver. Lamtumirė kur tė me thuash doren fort shtrengoma ti mos harro tė mė shikosh edhe njė herė drejt nė sy. Lamtumirės po i afrohet ēasti fundit i sė vėrtetės kisha dashur nė atė moment ti them lamtumirė edhe jetės. Kurr s'e kam menduar kėtė ēast tė rėnd kaq gjė tragjike. Kurr s'do tė kisha bėsuar se ty do kam vėrtet armike.

Starlein-
03-01-07, 19:47
PER TY
Nuk ishte faj i yti ..
faj nuk kisha as une ,
ishte faj i fatit tone
qe na la nete pa gjum.

Tani une jam shume larg
ku jeta eshte si perrall,
per ty po vuaj shume
sa mall per ty kam sa mall...
Do desha te te tregoja shume gjera
historira pa mbarim ,
edhe pse u bene gjasht vjet
ti aty qendron ne mes te shpirtit TIM .
Kur djelli mos te shkelqej me
dhe syte e mi mos te kene me shkelqim,
eshte fati im i zi ...
qe me mori te shtrejten DASHURIN .


Xona mos ishte per mua poezia hihihi ( shaka ) komplimente e thurur per merak poezia

Xona
04-01-07, 17:15
Xona mos ishte per mua poezia hihihi ( shaka ) komplimente e thurur per merak poezia

Nuk i dihet per ke kam thuruar keta vargje ne kete poezi,me pelqen te shkruaj dhe nga ditari im i poezive zgjodha kete poezi mendova se shkon mire ketu me kete titull qe ka.
Te Pershendes Starlein- flm. per komplimentin.

panta_rhei
10-04-07, 23:59
kliko >>>>> NOKDAUN KLASIK (http://www.speedyshare.com/235869517.html)
:mad: :tongue: :wink: :cry: :cry: