PDA

View Full Version : Nje problem rreth inqizimit te cd


dexter
16-02-07, 19:05
Pershendetje kur po i download disa filma nga neti dhe po dua ti qes ne cd nuk po i nxan se per shkak se po jon te formatit te madh mbi 700Mb dhe cd standarde po jan veq 700Mb dhe ka kush ndonje ide si te ja bej,pra po dua ndonje program qe ben shkurtimin e filmave apo si te them coptimin e tyre ku te dua une .
Apo ndonje program ku bon zvoglimin e formatit apo si duhet ta qes filmin ne dy cdja apo diq tjeter .
Me falni pak se ua zgjata mirpres pergjigjet nga ju
me rrespekt DEXTER .:confused:

Pupi
16-02-07, 21:12
po, e masanej me kopju, e me shit, a din qe ksaj i thojn pirateri, kontraband, he, he...
A ki nie ti qe o ba ni agjenci e hulumtimit, extra per qeta, e munesh me shku n'fllad.
Bleje at senin(softwerin) qi ban me mixirat filmat, munesh edhe vehten me shti aty dikun n'mes bile.
zgjidhje edhe ma e mir, bleje ni Externe Harddisk 300 e kusur GB, ta nzan krejt kosoven n'ta.

Zero Cool
16-02-07, 22:20
huh dexter , ka me miliona programe per kete pune ! Kerko "video splitter" per mi nda dhe "video joiner" per mi ngjit ....
por nese nuk ti nxen me nje cd qiti ne dvd bac se CD-jave i ka dal moda mo ...:wink:

Mustaqedredhur
18-02-07, 12:39
Dexter cfar forme i ke filmat?mpg,avi,vob....?

dexter
18-02-07, 19:20
Dexter cfar forme i ke filmat?mpg,avi,vob....?

Filmat i kam te formatit Divx, avi,mpeg,Xvid keshtu mir po disa Avi kur po i download nuk po me transmetohen veq zeri po ndegjohet nuk di ku o problemi pra thjesht nuk po shihet kurgjo ne ekran ....

Mustaqedredhur
19-02-07, 18:41
Filmat i kam te formatit Divx, avi,mpeg,Xvid keshtu mir po disa Avi kur po i download nuk po me transmetohen veq zeri po ndegjohet nuk di ku o problemi pra thjesht nuk po shihet kurgjo ne ekran ....

formati divx asht format i kompresuem ashtu qe s'ka mundesi qe te kompresohet ma shum , kamfjalen per egzukutim
keshtu asht edhe me xvid.

Avi dhe mpeg ka mundesi te kompresohen ( t'ju zvoglohet madhesia ) por ne humbje te kualitetit.

Problemi i 'mosdukjes' te Avi qe e ke be download mund te jete problemi codec-seve, mvaresihst prej menures te kopresimit te Avi formatit.

Per ma shum shko ne faqen : http://www.digital-digest.com/dvd/downloads/showallsoftware.php
dhe ne:
http://avicodec.duby.info/

Per avi codec zbrirete : http://www.soft32.com/download_102727.html

mbetsh i pershendetun,