PDA

View Full Version : I kujt ėshtė faji pėr mungesen e energjisė elektrike?


Giovanni
19-02-07, 19:47
Njerzve qe nuk e paguajn..?
KEK-ut qe nuk e menaxhon mire..?
I qeverise qe nuk merr masa ndaj KEK-ut..?

lazdrani
19-02-07, 23:28
Une mendoje qe tri pikat jane fajtor.

Mendimi im eshte qe se pari kemi familje qe jeten sociale kane te veshtire qe nuk kane mundesi ta paguajne,kete grup duhej ta marrte persiperi Komuna,pastaj ka njerzi qe kane por nuk paguaje me drejte apo pa drejte,kety duhet ligje te kete,pastaj Keku eshte nje instuticion i kurruptuar qe ata qe paguajne edhe ata ti humbin pasi dihet sa ka rryme e sa jo ne ditje.Sa paraja eshte investuar e asgje nuk eshte rregullua.Pse nuk e bejne me kartela si te telefonit ashtu edhe mbushje per rryme kush paguan ka rryme kush jo le te rrine ne terr.ata qe nuk kane te dele nje komision dhe te vertetohet kjo qe nuk kane mundesi le ti marre qeveria apo komuna kete hargjime dhe besoje qe nuk do te kishte probleme.Se kjo dukuri sipas mendimit time eshte katastrofte cka po behet me Kekun.
Kety ne perendim dihet nje minut te mos kete rryme sa milona deme behen mendoje ne Industri apo Ekonomi...

Ligji duhet te kete dhe Drejtesi per gjithe popullin e Kosoves.Pse p.sh Serbet e kosoves nuk paguaj kurre dhe kane 24 ore rryme.!!!!

Pa rryme cka do te punohet ne Kosove,kush do te investoi ne Kosove,Cka do te prodhohet pa rryme...Asgje keshtu Shteti nuk mbahet...

rilinda
24-02-07, 23:22
Plotėsisht e pajtimit me lazdranin...

GjIlAnAsI_cSi
01-03-07, 21:35
Edhe pse un votova populli por mendoj se 2 te parat jan vet gabimi.. pasi nje shumic them 60..apo 70% e popullit skan mundesi apo sdun ta paguajn.. dhe kshtu arrin deri te e keqja.. por edhe menaxhimi i dobet i keku-t qe me vite nuk jan te aft qe mbajn dhe te funizojn kosoven si duhet me rrym.. dhe ne kete kompani duhet te behen ndryshime te medha dhe te punohet ashtu si duhet pasi si mbas fjaleve thon kishe shesin rrymen apo ca dreq bjen vetem zoti edhe ata e din , por asnjeher qeveria se ka fajin..

Gjith te mirat.

LABI
06-03-07, 17:38
Konsideroj qe ky sondazhe do te duhej te ket me shume qe tri alternativa per te rrumbullaksuar ... dheme shume se dy mundesi te perzgjedhjes.

SoKoLi-i-Maleve
18-04-07, 01:45
I atyne qe se paguajn,dhe i administrates.

prishtinasi
18-04-07, 12:33
I kujt eshte faji per mungesen e energjise elektrike?

Vete titulli i temes, tregon se kush e ka fajin! Ai qe nuk prodhon rryme, atij i bie faji! Ndersa ai qe nuk e paguan energjine elektrike, shkyqet nga rrjeti, shume thjeshte! Ne keto 7 vitet e fundit, ne KEK jane investuar me se 1 miliarde euro! Kek-u eshte thithesi me i madhe i bugjetit, edhe ashtu te varfer te Kosoves! Mendimi i im eshte qe KEK-u ka nje menagjment jo profesional!