PDA

View Full Version : Fati Im


Albana_london
20-03-07, 03:01
Un po marre rrugen pa kthim
sa shume e urreje kte fatin tim.
Ti me tjetren po jeton
dhe mua me ndoshta s'me kujton.

Ne te gjitha rruget qe kaloj
me kujtohesh ti,
zemra ime vec per ty rreh
se te dua akoma shpirti im.

sa me larg mendoj te shkoj
ty me prane te ndiej,
kujtimet e tua me ndjekin nga pas
se besoj si me ke harruar--se sate kam dash.......

Albana_london
20-03-07, 03:30
bashke jetuam vite, kishim momente te bukura
po kishim edhe momente qe ti me lendoje thelle.
por un prape te falja, dhe prisja te ndryshoje,

U lodha nga pritja e gjate, nuk mundesha dot me,
e bera zemren gur, dhe ika pa te then.
ti me zhgenjeve, ti me mashtrove,
ti more jeten e femis tone, kete nuk e durova dot.

tani kan kaluar vite dhe me nuk e dim njeri-tjerin se ku jetojm,
ti ndoshta je me ndonje tjeter, po nuk ka problem kjo eshte jeta.
ti me beje te qaja ne gjum, ti me friksove nga dita,

Jam munduar te urrej aq shum sa anje nuk e kupton,
Jam munduar ta shuaj mallin qe kam per ty, po nuk po e shuaj dot
Perse shpirti im?
Perse u fute ne jeten time?
Perse ma prishe qetesin e shpirt?
Perse me le me dhimbje?


Sa here mundohem te harroj,me shum malle per ty ndiej.
Sa here mundohem tjeter te njoh, dashuria qe kam per ty_me frenon.
Nuk dua te vuaj me per ty, e kam seriozisht dua te harroj,
as ty nuk me me sy te shikoj.............