PDA

View Full Version : Pėrkrahja aktuale e partive nė Kosovė


panta_rhei
19-04-07, 19:40
Pėr cilėn parti do tė votonit nė zgjedhjet e ardhshme?

LDK - Fatmir Sejdiu
PDK - Hashim Thaqi
LDD - Nexhat Daci
AAK - Ramush Haradinaj
ORA - Veton Surroi
AKR - Behxhet Pacolli
LPK - Emrush Xhemajli
Njė tjetėr

Dalmatini
19-04-07, 21:24
Anketa: PDK, LDD, AKR, LDK, AAK dhe ORAAnketa pėr rejtingun e partive politike nė Kosovė, e bėrė nė Agjencinė e lajmeve “Kosova Press” nga data 12 deri me datė 19 prill, mori 4.698 vota dhe tregon kėtė renditje: PDK(1003 vota apo 21.34%), LDD(845 vota apo 17.98%), AKR (825 vota apo 17.56%), LDK (687 vota apo 14.62%), Asnjėra (602 apo 12.81%), AAK ( 308 apo 6.55%), ORA ( 225 vota apo 4.78%), Njė parti tjetėr (110 vota apo 2.24%), Nuk e di (93 vota apo 1.97%) . Nė Anketė PDK ka pėsuar njė rėnie nga anketa e kaluar (nga 30% nė 21 %), ndėrsa partia e re LDD dhe AKR kanė shėnuar ngritje, e para ka shkuar nė 18% apo 845 vota ndėrsa e dyta nga 13% ėshtė rritur nė 18% apo 825 vota, ndėrkohė qė LDK merr 15% apo 687 vota( nė anketėn e kaluar e cila ėshtė bėrė pas pėrēarjeve nė LDK dhe para formimit tė LDD-sė, LDK kishte 24% tė votuesve). AAK dhe ORA nuk kanė pėsuar ndryshime nga anketa e kaluar(AAK nga 8% ėshtė 7%, ORA nga 6% ėshtė 5%).

Prishtinasja_
19-04-07, 22:15
Thjesht dhe shkurt:

..... LDK .........

Arkza
24-04-07, 13:28
PDK Po Kush Tjtre:smile:

LABI
06-05-07, 15:17
Duhet te futet nje fryme (kulture ) e re politike ... s'bashku me te edhe nje klase e re politike

niemand
06-05-07, 18:33
Nexhat Daci - Kryetar i Lidhjes Demokratike te Dardanis

sherri
07-05-07, 17:22
Duhet te futet nje fryme (kulture ) e re politike ... s'bashku me te edhe nje klase e re politike

"Duhet"..!!! nga te futet ajo frym,ku eshte,kushe eshte ajo klase e re....?.
Shume cka po na DUHET.......!

valiii
07-05-07, 17:41
AAK - Ramush HaradinajMeritat jane te ketij njeriu pse Peja nuk eshte e ndare njejt si Mitrovica.Peace....

Zero Cool
09-05-07, 21:45
PDK
Nihere per nihere!

SoKoLi-i-Maleve
13-05-07, 07:47
Bashkimi Kombtar, Te gjith shqiptaret ne nji shtet.

panta_rhei
14-05-07, 05:22
PDK
Nihere per nihere!Nejse, t'pakten n'ket sondazh nuk po duket qashtu :biggrin: ... Nihere per nihere!!!

RiannA
14-05-07, 14:32
rrnoft Daci

Dilaver
16-05-07, 01:06
Anketa: PDK, LDD, AKR, LDK, AAK dhe ORA
Anketa pėr rejtingun e partive politike nė Kosovė, e bėrė nė Agjencinė e lajmeve “Kosova Press” nga data 12 deri me datė 19 prill, mori 4.698 vota dhe tregon kėtė renditje:

PDK(1003 vota apo 21.34%),
LDD(845 vota apo 17.98%),
AKR (825 vota apo 17.56%),
LDK (687 vota apo 14.62%),
Asnjėra (602 apo 12.81%),
AAK ( 308 apo 6.55%),
ORA ( 225 vota apo 4.78%),
Njė parti tjetėr (110 vota apo 2.24%),
Nuk e di (93 vota apo 1.97%) .

Nė Anketė PDK ka pėsuar njė rėnie nga anketa e kaluar (nga 30% nė 21 %), ndėrsa partia e re LDD dhe AKR kanė shėnuar ngritje, e para ka shkuar nė 18% apo 845 vota ndėrsa e dyta nga 13% ėshtė rritur nė 18% apo 825 vota, ndėrkohė qė LDK merr 15% apo 687 vota( nė anketėn e kaluar e cila ėshtė bėrė pas pėrēarjeve nė LDK dhe para formimit tė LDD-sė, LDK kishte 24% tė votuesve). AAK dhe ORA nuk kanė pėsuar ndryshime nga anketa e kaluar(AAK nga 8% ėshtė 7%, ORA nga 6% ėshtė 5%).


Definitivisht i zhgėnjyer…
Gjithkund nė botė politikanėt e duan pushtetin, bėjnė ndytėsira tė ndryshme pėr tė ardh e qėndruar sa mė gjatė nė tė, por kam pėrshtypje sė askund si nė trojet shqiptare politikanėt nuk i ka dehur pushteti dhe askush nuk ua kalon pėr tė keq. Lufta pėr pushtet u ėshtė bėrė domethenie jetėsore, e cka ėshtė mė e keqja nė shum raste puna e tyre shkon nė dėm tė interesave kombėtare e shteterore e posaqėrisht nė dėm tė atyre qė i votuan!

jadore
16-05-07, 01:20
rrnoft Daci
Amin ..(jarabi; nuk e di qka do te thote kjo fjal, veq mama jeme ,e thote ) .... e bashk me te te rrosh Ti, dhe te tjeret qe Daci ,ju ka ...!!!

..Ps.
ah Rian Rian; ky sllagan ne kujtoj kohen ,kur si femi percillja nga TvSH, emisjonet e mbushura lavde nga partia e punes drejtuar xhaxhi Enverit ...( e une si nje femi mendoja qe andej pertej kufirit ishte utopia...mendje e nje 8-9vjeqareje qfare ti besh ...)

Pupi
17-05-07, 00:22
Sot ne rrethin e Skraparit u perqiten perafro 200 dele, ndersa dashi qe ishte me i miri arriti te fitoj premin per nje jave miser te bluar.
gjithashtu njohtohet se ne rrethin e Fierit farmeret arriten te mbledhin mbi 5000 veze, qe eshte nje akord arritjeje per vendin.
Jan kto te dhena qe kombi shqiptare mund te krenohet para botes per te arrituarat dhe mos varesin nga bota.

Zero Cool
17-05-07, 01:14
Nejse, t'pakten n'ket sondazh nuk po duket qashtu :biggrin: ... Nihere per nihere!!!

Qka po duket eshte pune e syve kurse une e kam dhene voten per ata qe e sollen lirin, e ju pacifistat kapni karrikat e ujat e tharbt e rrihnu se moti sjeni rreh mes veti.....

Pupi
17-05-07, 15:04
kaq kan kaqikun keta ore Zero cool. ner veti jan trima, se aty ku thehen arrat jan shum te "moderuar".

panta_rhei
18-05-07, 19:41
kaq kan kaqikun keta ore Zero cool. ner veti jan trima, se aty ku thehen arrat jan shum te "moderuar".

...prralla prralla... han qeni arra:biggrin:

...interesant... me qit kaqik juve extremistave (t malit) qe 7 vjet po ju mbajmė ner hije... nam jeni zbutė nam:biggrin: ... pekmez... jeni bo ma pacifista se dalaj lama:tongue:

Lijanna
21-05-07, 14:27
....pdk...!

Preshevar
21-05-07, 17:34
. . . O R A . . .

luckyman
04-08-07, 23:21
..te GJELBERTIT....ndoshta e kishin marré masa me e dlir berlogun neper rruget e KS!!!!

Lijanna
04-08-07, 23:32
..te GJELBERTIT....ndoshta e kishin marré masa me e dlir berlogun neper rruget e KS!!!!

Ja ne zgjedhjet e radhes vec PDK-ja duhet me fitu:smile: (edhe te "gjelbert" besoj bohen kta edhe berllogun na e hjekun tani)

Peja-Boy
04-08-07, 23:37
Ldk
Ldd
Pdk
Aak
Ora
etj......Ibrahim Rugova, edhe i vdekur qe eshte ka merita me te mdha se kta te gjallt ....

Keta kurgjo spo bojn, e ne emer te atij baram po bohet diqka !!!

Lijanna
04-08-07, 23:45
Ste kuptova cka po i bje qekjo?
Keta kurgjo spo bojn, e ne emer te atij baram po bohet diqka !!!

Peja-Boy
05-08-07, 00:18
Ste kuptova cka po i bje qekjo?


Po ecin neper Ferkmet e tij !! mendoj qe e kuptove !!

Lijanna
05-08-07, 07:31
Keta kurgjo spo bojn, e ne emer te atij baram po bohet diqka !!!

Nuk te kuptova se brenda nje fjalie the dy te kunderta, tash a po bohet a spo bohet dicka?

E nese qendron e para qe sqenkan tu bo kurrgjo sic the, atehere spo bejkane sepse:

Peja-Boy- Po ecin neper Ferkmet e tij

luan_i
05-08-07, 07:58
Partitė politike kan rėnė nė provim. Vetėm lėvizja popull mund ti ndėrgjegjėsojė.

Peja-Boy
05-08-07, 13:42
Nuk te kuptova se brenda nje fjalie the dy te kunderta, tash a po bohet a spo bohet dicka?

E nese qendron e para qe sqenkan tu bo kurrgjo sic the, atehere spo bejkane sepse:

Po kerkoshe sqarim te gjate !!!
Ka qen e ka bere shume, por edhe qe ka vdek per nder te emrit te tij,bejn edhe me shume ...Por jo keto Partit e Lart permendura ...Por Kombet e Bashkuara !!!

Keta po mundohen kishe po bojm diqka e asgje spo bojn, po mundohen ta ndjekin rrugen e tij por prap se prap spo dijn !!!

Aj qe vendos per kosoven apo ajo eshte Amerika... Shqiptaret sado qe e shpallin Pavarsin pa jau njoft Kombet e Bashkuara ateher sdo ket gje !!

Edhe Shqiptaret, Putin as qe ja ndojn veshin se qka flet se shqiptart jon mesu Krye ne vete...! e Duhet ngadale qe te jet edhe aj i Pajtimit e mos te perseritet nje luft e re ne Ballkan !!

Mbetesh e pershendetur !!

Lijanna
05-08-07, 22:27
Po kerkoshe sqarim te gjate !!!
!!

Ste kerkova sqarim te gjate, se kur eshte i shprehur mire edhe sqarimin e shkurt e kuptoj une, megjithate flm qe me paske dhene 'sqarim te gjate'

po mundohen ta ndjekin rrugen e tij por prap se prap spo dijn !!!


qeto 'spo e di' qetu te kisha kerku sqarim, cila paska qene rruga e tij, ku na ka qu ajo rruge e tij qe keta nuk qenkan tu dite me ndejk?

uck_aksh
05-08-07, 23:27
...prralla prralla... han qeni arra:biggrin:

...interesant... me qit kaqik juve extremistave (t malit) qe 7 vjet po ju mbajmė ner hije... nam jeni zbutė nam:biggrin: ... pekmez... jeni bo ma pacifista se dalaj lama:tongue:


PER QFAR EXTREMISTA E KE FJALEN O VLLA????

ekstremista kan qen per ty keta
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/103.jpg

Krokodilli
08-08-07, 12:52
PDK ne krye me HASHIM THAQIN

Peja-Boy
08-08-07, 18:01
Ste kerkova sqarim te gjate, se kur eshte i shprehur mire edhe sqarimin e shkurt e kuptoj une, megjithate flm qe me paske dhene 'sqarim te gjate'qeto 'spo e di' qetu te kisha kerku sqarim, cila paska qene rruga e tij, ku na ka qu ajo rruge e tij qe keta nuk qenkan tu dite me ndejk?

Aj e ka pas Karriken e eshte mundu per me bo Kooven e Pavarur...Keta tek tash jan ne Testim te Ulses...
Me me Rendesi Vota si jem Asnjeres Parti ....Nga Ana Ime ska vota asnjera, ndoshta nuk qon Kondar nje vote me pak por as qe mundohem me dal me prit ne rend per votim !!

panta_rhei
09-08-07, 19:09
PER QFAR EXTREMISTA E KE FJALEN O VLLA????

ekstremista kan qen per ty keta
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/103.jpg

... mos deshte me thon qe Kėta qenkan vrarė per me ta bo hashimin kryeminister?

Pse ju "extremistat" ("njerzit e malit"), per temat dhe qėshtjet politike nuk mundeni me u duru pa e keqpėrdorė (shfrytzu per interes t'debatit) Gjakun e Dėshmorėve???????

°Mili°
13-10-07, 21:12
nexhat daci forev ma rugoves vetem aj asht tamon eehehe

Xuki
20-10-07, 07:51
LDD - Nexhat Daci


http://www.rugova.net/images/Profa_presidenti.jpg

GjIlAnAsI_cSi
20-10-07, 12:53
Vota ime do shkoj per Lidhja Demokratike e Dardanis.. ( LDD )

MemphiSx
20-10-07, 13:13
PO E SHOH SE AKADEMIK NEXHAT DACI PO I PRIN FIGURAV TJERA POLITIKE NE KOSOVE.
DMTH QYTETARET E KOSOVES JAN TE VETDIJSHEM SE AKADEMIK NEXHAT DACI ESHTE NJE FIGURE KARIZMATIKE ME PERMASA NDERKOMBETARE,GJE QE SHTETET TJERA DO E KISHIN NGRIT NE VENDET ME TE LARTA.
VEQ TEK NE NDODH QE AKADEMIN E SHKENCAVE E LEM PAS DORE KURSE ME QESHTJET MADHORE,PSH PER EKONOMIN E KOSOVES UDHEHEQ HISTORIANI!!ky veq ni shembull!!http://www.aacl.com/aacl1.jpg

Arkza
20-10-07, 13:30
Kurr Fare Shebull e'eshte Kjo !!!! Njesoj Keshtu pat Vepru edhe ai Tjetri e pra edhe pat Premtu per Pavarisin !!!Praaaaaaaa Ku meti Pavarsia e Tijj Askund dhe njesoj edhe me Dacin Keshtu dote Shkoj !

MemphiSx
20-10-07, 13:38
Kurr Fare Shebull e'eshte Kjo !!!! Njesoj Keshtu pat Vepru edhe ai Tjetri e pra edhe pat Premtu per Pavarisin !!!Praaaaaaaa Ku meti Pavarsia e Tijj Askund dhe njesoj edhe me Dacin Keshtu dote Shkoj !


Te jesh e bindur se po t'ish gjall Presidenti Rugova,nuk kishin me ndodh kto lojra politike,qe po i ban ekipi i Unitetit duke ba gara cili po e shpall ma i pari Pavarsin e Kosoves,e duke e dit se populli tash me e din se Pavarsia e Kosoves nuk eshte ne duar te tyre por ajo mvaret nga Shtetet e Fuqishme ne Bote.
Pavarsia sdo te vij as nga Thaqi as nga Sejdiu e as nga Daci,por te pakten Daci ska dhan premtime,jo ket Bajram po ne tjetrin sic po bajn tjeret.
Ti mundesh me pa Thaqin sa i moderun osht ba,e ka tejkalu edhe Presidentin Rugova me moderim.
Nese dikush ne Kosove e permend Shpalljen e njeanshme te Pavarsis se Kosoves,i pari ka me qen Thaqi qe ka me reagu qe Pavarsia e Kosoves s'ban te shpallet,pa pelqimin e rusis e te serbis :D :D

panta_rhei
20-10-07, 13:49
Kurr Fare Shebull e'eshte Kjo !!!! Njesoj Keshtu pat Vepru edhe ai Tjetri e pra edhe pat Premtu per Pavarisin !!!Praaaaaaaa Ku meti Pavarsia e Tijj Askund dhe njesoj edhe me Dacin Keshtu dote Shkoj !

Pavarėsia e dr. Rugovės "mbeti" nė Shtėpinė e Bardhė, nė kremlin, nė Bruksel, nė kėshillin e sigurimit... nė top-agjendat e diplomacisė botėrore...
Nė zemrat e shqiptarve! (Rėndėsia historike e dr Rugovės ėshtė se i bashkoi 99% tė shqiptarėve rreth Pavarėsise, asnjėherė nė histori shqiptarėt nuk kanė qenė mė tė bashkuar rreth njė ideje tė vetme sesa nė kohėn e tij).

"Rugova e ndertoi dhe udhėhoqi Shpirtin e shqiptarėve pėr Pavarėsi."

ps. ku mbeti pavarėsia jote (jakupi yt i "shtabit tė pėrgjithshėm" na pati premtuar se do tė ēlirojė trojet shqiptare deri nė Qamėri... ku i bie Qamėria, dhe ku i bie Mitrovica???!)

Sead
21-10-07, 00:02
Pavarėsia e dr. Rugovės "mbeti" nė Shtėpinė e Bardhė, nė kremlin, nė Bruksel, nė kėshillin e sigurimit... nė top-agjendat e diplomacisė botėrore...
Nė zemrat e shqiptarve! (Rėndėsia historike e dr Rugovės ėshtė se i bashkoi 99% tė shqiptarėve rreth Pavarėsise, asnjėherė nė histori shqiptarėt nuk kanė qenė mė tė bashkuar rreth njė ideje tė vetme sesa nė kohėn e tij).

"Rugova e ndertoi dhe udhėhoqi Shpirtin e shqiptarėve pėr Pavarėsi."

ps. ku mbeti pavarėsia jote (jakupi yt i "shtabit tė pėrgjithshėm" na pati premtuar se do tė ēlirojė trojet shqiptare deri nė Qamėri... ku i bie Qamėria, dhe ku i bie Mitrovica???!)

Pavarsi me njerz si ti Shum rand esht me u fitu me fal qe po ta them direkt por te gjith kan merita ne Kosov pamar parasysh kush ka luftu kush me dialog politik etj etj.
Gjithkush qaty ka ndonje patriotizem te vet asnjeher ne Politik nuk ka genjeshtra 100% dmth ata ndoshta e shtojn por deri dikund jan te verteta kshtuqe te gjith meritojn te jen te vlersuar mir

e ti nese je trim ateher shko bene ēlirimin e Qameris e Mitrovices.......
Ata aq kan mund aq kan ēliru por nuk dmth qe punt kan mbaru Serisht miren masa per krejt punet,
p.sh a mundesh ti nje buk me hanger me nje te kafshume asnjeher por e han kafshata kafshata
dmth me kohe do te behen te gjitha.......

uliksi31
22-10-07, 08:35
Qe te mos ngatrrohet askush shiqo ket clip, tani vendosni se kush eshte me i mire:


http://www.youtube.com/watch?v=Ezb5q3jbw_w&mode=related&search=

Guri i madh
23-10-07, 00:04
LDD - Nexhat Daci


http://www.rugova.net/images/Profa_presidenti.jpgxuki disi e kam krijue pershtypjen se ne per gjdo dit bisedojna ulur ne tavolin edhe pse nuk njihemi

vjeshta
25-10-07, 00:22
Mbasi asnjerin prej tyre nuk e kam as ne farė e as ne fisė(dmth ,pa njohtesi),edhe pse nuk e percjelli politiken , mendoj se i vetmi qe do ti ndihmoj Kosoves eshte Pacolli.

LuLjaa
25-10-07, 01:51
Njet se kam me votu per asnja, se kerkush rrym s'po na bjen sa duhet
qe 9 vjet ma shume pa ta, se me ta. :redface:

A ketu masi i pasni qit keto votoj per ..

PDK - Hashim agen.. :wink:

GjIlAnAsI_cSi
25-10-07, 11:16
Tani nje qe me ra ne sy me shum ishte.. qe ne nuk do votoj me per nje band (PDK) te hadutve por tani do votojm direkt per hajdukin cili keni qef me ju vjedh ma shum..


Pra nuk do votoni me si Parti por do votoni personin qe juve ju pelqen.. psh. Enver Hoxha ( I ngjashem me at te Shqiperis )

aroza
25-10-07, 22:49
Vota ime do shkoj per Lidhja Demokratike e Dardanis.. ( LDD )

S'po due me ta prish disponimin e votimit, po veq mė ra n'sy avatari i yt o gilangjij.

Hahahaaa......

Kush ta vjedhi syretin e Ibros?!

A po? Ai harapi, Eqrem prizerenlija.

A din ēka. Bėje "spike" kėt far syretin e Tahirit se Prizerenlija ta vjedh karten n'xhep.

Kėsaj i thojn: mos u mbaj pėr maje po pėr rraje. Hehehee.... kushedi ndoshta ndonjė "lloēagji" i Gjilanit do pėrshtatej dhe gjithsesi do jetonte mė gjatė n'avatarin tėnd.
Edhe tjetra ėshtė se keni pak me fytyrė e shumė t' pafytyrė andaj e keni vėshtir t'i ruani ftyrat (e avatarit).

GjIlAnAsI_cSi
26-10-07, 08:12
Je mundu diqka me than por kam 4 qe lexoj titullin e temes + tekstin qe ti ke shkrua lexoj por as gje s'kuptoj?

Ne titullin e temes behet fjal per Zgjedhjes e nentorit?
Ne tekstin qe ti ke dhen behet fjal per Avataret?

Ateher nje fjal e vjeter qe e kemi than " Un fol per lisa e ti per fshisa"

Ktu me duket po flasim per zgjedhjet ne Kosov e jo per Avataret se cili i mban me shum apo me pak.

euuu mjer na per mend e juve..

MemphiSx
26-10-07, 20:01
Nexhat Daci Lideri Me Karizmatik Dhe Me Me Popullaritet Ne Kosove!

aroza
27-10-07, 11:36
Je mundu diqka me than por kam 4 qe lexoj titullin e temes + tekstin qe ti ke shkrua lexoj por as gje s'kuptoj?

Ne titullin e temes behet fjal per Zgjedhjes e nentorit?
Ne tekstin qe ti ke dhen behet fjal per Avataret?

Ateher nje fjal e vjeter qe e kemi than " Un fol per lisa e ti per fshisa"

Ktu me duket po flasim per zgjedhjet ne Kosov e jo per Avataret se cili i mban me shum apo me pak.

euuu mjer na per mend e juve..


E pse po rren?

A pe sheh qė e paske kuptuar.

Ma-Origano
05-12-07, 16:13
mendimi im ehste keshtu: un them LDK...!!!