PDA

View Full Version : Ēfarė religjioni keni?


Giovanni
06-05-07, 14:10
Mirpres votat taja si dhe pergjigjet...

Giovanni
06-05-07, 14:12
Une i perkas fese katolike.

Prishtinasja_
06-05-07, 14:24
Giovanni i nderuar te pershendes perzemerisht dhe te uroje per temen ! :smile:

Une i perkas fejes islame ! :smile:

Besoj se do ishte me mire te jetonim te gjithe ne paqe , pa marre parasysh se ciles feje i takojm, katolike apo muslimane , nuk eshte e nevojshme ta shprehim besimin me vepra , mjafton ta kemi ne shpirt !! :smile:

nait
06-05-07, 14:58
Pershendetje
Plotesisht jam i pajtimit me ate se qka ka shkruar Prishtinasja dhe kisha pas deshir te mos debatohet rreth kesaj se qfare feje i takojm por te rrezatojm energji pozitive dhe te e dnjejm ne shpirtt fen e jo vetem deklarativisht
Me respekt

Hattabi
06-05-07, 16:48
Proud to be MUSLIM

Preshevar
06-05-07, 16:51
Fejės Islame. (Elhamdulilah)

Albanian eX|PerT
06-05-07, 17:20
Islam,... musliman! :smile:

Murgesha
06-05-07, 17:44
Giovani e shpėrngula temėn tėnde tek votime dhe sondazhe.
Falemnderit pėr mirėkuptim.

Murgesha!

Giovanni
06-05-07, 17:49
Giovani e shpėrngula temėn tėnde tek votime dhe sondazhe.
Falemnderit pėr mirėkuptim.

Murgesha!


E postova ketu pasi qe kishte te bente me fene.

Nuk ka fare problem... KLM.... Giņ.

sherri
06-05-07, 17:54
Katolik!(me plis-qeleshe)

UniCorN
06-05-07, 18:34
Ne kete sondazh do te ishte mire te kishte edhe opsionin shqiptaria, sepse shumica nga shqiptaret ndihen vetem shqiptare edhe ne besimin e tyre...kur mendova mire e mire erdha ne konkludim se ne shqiptaret nuk mund te identifikohemi me asnje nga keto religjione..se jane te huaja per ne..keshtu qe religjioni im eshte Shqiptaria...

UniCorN
06-05-07, 18:39
Diku ne nje faqe interneti (nuk me kujtohet cila) pata lexuar takimin e Edith Durham me popujt e Ballkanit. I pyet shkiet "Cka jeni ju?". Shkiet pergjigjen "Ortodoks". I pyet kroatet "Cka jeni ju?" Kroatet thone "Katolike"...e keshtu me radhe..Kur i takon shqiptaret, ata i pergjigjen shume thjeshte "Ne jemi shqiptare". Befasohet Edith Durham.

Keshtu qe feja dhe shqiptari nuk kane pasur kurre dicka te perbashket gjate historise..Ne jemi vetem shqiptare!

Preshevar
06-05-07, 18:51
Se pasna dit qe SHQIPTARIJA na qenka fe hyjnore,... Cili eshte Zoti yt ? Kush tė krijoj ty ? Kush te beri Shqipetar ? Cilet jan kushtet per mu konvertue n'Shqiptari ? cili eshte libri i shenjt i yti ????? ncncnc... o Zot jep men ku duhet (sidomos tek Shqiptarėt :rolleyes:)

Ketu po flitet per Fe, e jo per Poezi. Ska popull ne bot qe eshte pa fe, dhe s'ka Popull ne botė qe Kombin e ka FE !!!

UniCorN
06-05-07, 19:32
Se pasna dit qe SHQIPTARIJA na qenka fe hyjnore,... Cili eshte Zoti yt ? Kush tė krijoj ty ? Kush te beri Shqipetar ? Cilet jan kushtet per mu konvertue n'Shqiptari ? cili eshte libri i shenjt i yti ????? ncncnc... o Zot jep men ku duhet (sidomos tek Shqiptarėt :rolleyes:)

Ketu po flitet per Fe, e jo per Poezi. Ska popull ne bot qe eshte pa fe, dhe s'ka Popull ne botė qe Kombin e ka FE !!!


Paj nuk e kam ndermend te besoj as ne librat qe jane shkruar nga i quajturi Jezus qe i eshte derguar vetem te Izraeli e as nga Muhamedi qe eshte arab...sa per dijeni ato religjione kurre nuk munden me qene te shqiptareve,sepse jane importuar sikur bananet e kafeja nga shtetet tjera..Dicka qe nuk eshte origjinal shqiptare kurre nuk mund te jete shqiptare...

Shqiptaria eshte me hyjnore sesa katolicizmi dhe muslimanizmi, qe rrjedhin nga izraelizmi dhe arabizmi...po veshtire e keni me kuptuar kete ju qe flisni shqip e Zotin e shihni si arab, jevrej etj. ...ishalla ju ndihmon!:wink:

gazi-de
06-05-07, 19:42
Musliman...........

Gertruda
06-05-07, 19:52
Une jam atheist

Agolli
06-05-07, 22:08
Paj nuk e kam ndermend te besoj as ne librat qe jane shkruar nga i quajturi Jezus qe i eshte derguar vetem te Izraeli e as nga Muhamedi qe eshte arab...sa per dijeni ato religjione kurre nuk munden me qene te shqiptareve,sepse jane importuar sikur bananet e kafeja nga shtetet tjera..Dicka qe nuk eshte origjinal shqiptare kurre nuk mund te jete shqiptare...

Shqiptaria eshte me hyjnore sesa katolicizmi dhe muslimanizmi, qe rrjedhin nga izraelizmi dhe arabizmi...po veshtire e keni me kuptuar kete ju qe flisni shqip e Zotin e shihni si arab, jevrej etj. ...ishalla ju ndihmon!:wink:

http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif........................http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

Lijanna
06-05-07, 23:22
Muslimane...!:smile:

valiii
06-05-07, 23:36
very very proud .... Elhamdulilhah :smile:

Preshevar
07-05-07, 07:48
Paj nuk e kam ndermend te besoj as ne librat qe jane shkruar nga i quajturi Jezus qe i eshte derguar vetem te Izraeli e as nga Muhamedi qe eshte arab...sa per dijeni ato religjione kurre nuk munden me qene te shqiptareve,sepse jane importuar sikur bananet e kafeja nga shtetet tjera..Dicka qe nuk eshte origjinal shqiptare kurre nuk mund te jete shqiptare...

Shqiptaria eshte me hyjnore sesa katolicizmi dhe muslimanizmi, qe rrjedhin nga izraelizmi dhe arabizmi...po veshtire e keni me kuptuar kete ju qe flisni shqip e Zotin e shihni si arab, jevrej etj. ...ishalla ju ndihmon!:wink:

Prej cilit planet bre je ti ? Ti je asi tipi qe edhe me pas pas Shqiptarija Profet prap se prap si kishe besue, me nje fjal ti je Jo-Besimtar qe e ke humb rrugėn n'oborr tendin. Del, hec dhe s'di ka shkon, pse punon, dhe pse jeton. Shkon pin birra,,.. vodka, viski dhe mendon qe me keto e qetson pak shpirtin po ti e din.


Sa pėr informat,.. pe shoh qe nuk qenke ksajde... amu HIQ ! Profetėt nuk kan ardhė vetėm pėr arabėt ! Po pėr krejt Njerzimin. Edhe ata Shqiptar, se n'qoft se nuk e ke dit edhe raca e shqiptarve njihet si "NJERZIM" po n'qoft se nuk konsiderohesh si i till at here,. eshte problemi yt.

Selam edhe per ty.

Nirvana Band
07-05-07, 11:29
I perkas fese islame,dhe deshta te shtoj se ne te gjithe duhet te kemi mirekuptim. Nuk mendoj se duhet hyme ne debat per kete, se duhet te rrime me ore te tera. Gjithesesi te pergezoj per kete teme.

Arkza
07-05-07, 11:48
Muslimane .... Feja jone na Thot ne Fe ska Dhune ,
Me deshir qdo gje eshte keshtu ka Udhruar I MADHRUSHMI JONE

Bjeshka1
07-05-07, 12:02
Nuk e di se se a ishte pyetja per fetare me emer a por vertete fetare me veper ?
Besoj se kur ta lexoni edhe nej here pergjigjt tuaja, do ta kuptoni se ne radhe te pare genjeni veten e pastaj edhe te tjeret.
Une nuk mund te pergjigjem ne pyetjen e sondazhit sepse varianti per "fene" time mungon, por gjithesesi do te doja ta shtoja edhe me nej sondazh dhe ti pyesja te gjithet se sa here ne dite, jave, muaj, vit, ose jete, shkojne ne xhami ose kishe, dhe i kryejne obligimet ashtu si qe i kerkon feja......?

UniCorN
07-05-07, 13:28
Prej cilit planet bre je ti ? Ti je asi tipi qe edhe me pas pas Shqiptarija Profet prap se prap si kishe besue, me nje fjal
Sa pėr informat,.. pe shoh qe nuk qenke ksajde... amu HIQ ! Profetėt nuk kan ardhė vetėm pėr arabėt ! Po pėr krejt Njerzimin. Edhe ata Shqiptar, se n'qoft se nuk e ke dit edhe raca e shqiptarve njihet si "NJERZIM" po n'qoft se nuk konsiderohesh si i till at here,. eshte problemi yt.

Selam edhe per ty.

Une jam nga planeti To--ke, lidhi tash rrokjet dhe lexo me shkronja te medha te shtypit, TOKE.

Kush tha qe une nuk besoj, po more une besoj, po religjioni im eshte shqiptaria. Spo di pse kjo ty po te duket problem, kur une nuk po e mohoj as nuk me pengon religjioni yt.ti je Jo-Besimtar qe e ke humb rrugėn n'oborr tendin. Del, hec dhe s'di ka shkon, pse punon, dhe pse jeton. Shkon pin birra,,.. vodka, viski dhe mendon qe me keto e qetson pak shpirtin po ti e din.


:biggrin: Kqyre kqyre psikologun...

Une nuk jam jobesimtar se skam qene kurre e indoktrinume...une fort mire e di ku shkoj, jetoj dhe nuk kam nevoje qe per te qene nje person stabil te besoj dhe frikohem nga dicka qe nuk e shoh...edhe birra, vodka dhe viski kurre ne jete nuk kam pi...religjioni im shqiptaria prodhon vec njerez stabil, qe fuqishem qendrojne me kembe ne toke...dhe nuk fluturojna me qilima magjik neper qiell..

Dhe mundesisht mos e gjyko besimin timin, se une tendin nuk po e gjykoj....tung

Preshevar
07-05-07, 14:21
Une jam nga planeti To--ke, lidhi tash rrokjet dhe lexo me shkronja te medha te shtypit, TOKE.

Kush tha qe une nuk besoj, po more une besoj, po religjioni im eshte shqiptaria. Spo di pse kjo ty po te duket problem, kur une nuk po e mohoj as nuk me pengon religjioni yt.:biggrin: Kqyre kqyre psikologun...

Une nuk jam jobesimtar se skam qene kurre e indoktrinume...une fort mire e di ku shkoj, jetoj dhe nuk kam nevoje qe per te qene nje person stabil te besoj dhe frikohem nga dicka qe nuk e shoh...edhe birra, vodka dhe viski kurre ne jete nuk kam pi...religjioni im shqiptaria prodhon vec njerez stabil, qe fuqishem qendrojne me kembe ne toke...dhe nuk fluturojna me qilima magjik neper qiell..

Dhe mundesisht mos e gjyko besimin timin, se une tendin nuk po e gjykoj....tung

Mė fal qe te pyta,.. qenka religjion i ri :D, pak sikur i atij Rael-it qe po klonon njerzi qe po thot qe ka vizituar jasht-toksor. Mos keni diqka t'perbashkt ???? Pėrveq emri i fejes, se aj e ka mar emrin e vet e ti emrin e kombit ???? :biggrin:

ps: Mu sum pengon aspak. Ndesh n'blloka t'ēymentes beso, seriozisht. Po veq njo mos e harro, se nje dit ke me vdek,.. dhe ata qe kan adhuruar pos Allahut do tė denohen me Xhehnem. N'kėt botė Asgjė nuk eshte e jotja. As Shqiptarija !

..tung !

Murgesha
07-05-07, 16:32
ps: Mu sum pengon aspak. Ndesh n'blloka t'ēymentes beso, seriozisht. Po veq njo mos e harro, se nje dit ke me vdek,.. dhe ata qe kan adhuruar pos Allahut do tė denohen me Xhehnem. N'kėt botė Asgjė nuk eshte e jotja. As Shqiptarija !

..tung !

A thua mos me pas egzistu vdekja a kish egzistu besimi?? http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Albanian eX|PerT
07-05-07, 16:36
A thua mos me pas egzistu vdekja a kish egzistu besimi?? http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif
Une do e beja disi ndryshe pyetjen,... mos me pas ekzistue Murgesha, a kishin ekzistue provokimet? Apo nje pyetje tjeter... nese nuk do ekziston provokimet, a do ekzistonin konfliktet, e luftetarat e percarjet? :wink:

Murgesha
07-05-07, 16:41
Une do e beja disi ndryshe pyetjen,... mos me pas ekzistue Murgesha, a kishin ekzistue provokimet? Apo nje pyetje tjeter... nese nuk do ekziston provokimet, a do ekzistonin konfliktet, e luftetarat e percarjet? :wink:

Qeky ja pask fut drejt e prej korrnerrit...
A thua pyetja ime qenka burim luftėrash e pėrqarjesh a? Nėse ėshtė ashtu unė po e tėrhjeki kėtė pyetje e le tė mbretėrojė qetėsia.....

Albanian eX|PerT
07-05-07, 16:47
Qeky ja pask fut drejt e prej korrnerrit...
A thua pyetja ime qenka burim luftėrash e pėrqarjesh a? Nėse ėshtė ashtu unė po e tėrhjeki kėtė pyetje e le tė mbretėrojė qetėsia.....
E si mund ti t'i largosh burimet e perēarjes, kur ti je negacioni i qetesise??? Apo kete e ke mesim nga civilizimi i atij vendi ku ti jeton, ku lulezon ideologjija fanatike, se edhe nese mendimi yt ofendon miliona e miliarda njerez ne bote, justifikohet perderisa kete e ben nen slloganin e mendimit te lire?

p.s. nejse, me "gjujt" prej n'korner, shkon pak si 'anash'! :wink:

sherri
07-05-07, 17:01
"Katolikut i hjeke friken nga ferri,i ke hjek fen"
"Muslimanit i hjeke iluzionin se do te shkoj ne parajs(ku e presin virgjereshat prrallore)i ke hjek fen"

Murgesha
07-05-07, 17:09
E si mund ti t'i largosh burimet e perēarjes, kur ti je negacioni i qetesise??? Apo kete e ke mesim nga civilizimi i atij vendi ku ti jeton, ku lulezon ideologjija fanatike, se edhe nese mendimi yt ofendon miliona e miliarda njerez ne bote, justifikohet perderisa kete e ben nen slloganin e mendimit te lire?

p.s. nejse, me "gjujt" prej n'korner, shkon pak si 'anash'! :wink:

Kjo ėshtė e meta qė ti nuk po e kupton. Unė mendoj se njeriu ka tė drejtėn e vet tė pamohueshme tė mendoj me kokė tė vet e pa u ndikuar prej tė tjerėve, kurse ty tė duket vetja vet Zoti e mundohesh qė mendimet e tė tjerėve ti tjetėrsosh pėr ti dėrguar drejt e nė lug tė mullirit tėnd.
Nuk mėsoj civilizimet e huaja se e kam civilizimin tim, edhe atė mė tė vjetėr se tė kėtyre ku jetoj pėr momentin, pra nuk munden ata tė mė mėsojnė gjėrat qė veq i kam mėsuar.

Si mund tė thuash qė pyetja ime...
Mos tė kishte egzistuar vdekja a kish egzistuar besimi po ofenojka miliarda njerėz??

Ndodh qė edhe prej korrnerit ipet GOLI, por janė tė rralla ato raste....

arton bala
07-05-07, 17:49
Ne leter musliman, ne sjellje katolik, ne shpirte shqiptar.

I bashkangjitem mendimit te UniCorn-it ne teresi!!

Albanian eX|PerT
07-05-07, 20:03
Kjo ėshtė e meta qė ti nuk po e kupton. Unė mendoj se njeriu ka tė drejtėn e vet tė pamohueshme tė mendoj me kokė tė vet e pa u ndikuar prej tė tjerėve, kurse ty tė duket vetja vet Zoti e mundohesh qė mendimet e tė tjerėve ti tjetėrsosh pėr ti dėrguar drejt e nė lug tė mullirit tėnd.
Nuk mėsoj civilizimet e huaja se e kam civilizimin tim, edhe atė mė tė vjetėr se tė kėtyre ku jetoj pėr momentin, pra nuk munden ata tė mė mėsojnė gjėrat qė veq i kam mėsuar.

Si mund tė thuash qė pyetja ime...
Mos tė kishte egzistuar vdekja a kish egzistuar besimi po ofenojka miliarda njerėz??

Ndodh qė edhe prej korrnerit ipet GOLI, por janė tė rralla ato raste....
Phaaaaa, pse ore e kundershtoni vetveten me vet fjalet tuaja? :rolleyes: Eja babaxhanit eja,... tani edhe me paragjykime, a, logjik e logjik, bash civilizim i cili ka influencuar tek ju pėr asimilim... po, po, mu ashtu, mbase pjese e (pseudo) civilizimit ku ti jeton dhe ti e aprovon, eshte edhe te akuzuarit dhe te paragjykuarit e te tjereve... (O Zoti im, ti e di se une e llogaris veten njeri, te lutem shkatrroj fjalet e shpifsve, ska dyshim, Ty te takon Lartemadherija, o Zot i Gjithesise)!

Ti ke civilizimin tend, apo jo babaxhanit? Po ore... e gezofsh, shpresoj qe te tjeret te mos te ta trashegojne, se ndoshta do plaken neper kafenete e forumeve pa nxjerrur ne drite asgje... :wink: as pa e marrur "kuroren" e ēmimit nobel :cool:...!!!

Paj... ndegjo xhaxhi ēka thote...!!! Se ti pytjet apo jo, si ke provokative, a? Bile bile i ke shume serioze, apo jo expertit? Sidomos i ke shume serioze e te logjikshme pyetjet e tua qe rrjedhin nga mendjeprehtesija jote atehere kur pas pyetjes e sjell nje figura (:biggrin:) e cila simbolizon maturine tende!

Oki, shpresoj se e ke kuptuar xhaxhin cka tha... por mos harro, se edhe prej korrneri kur jep golla, patjeter ik topi pak si anash :)

LOJETARI
07-05-07, 20:16
Unė besoj nė pamundėsinė e sqarimit tė tė gjitha gjėrave qė na rrethojnė ,prandaj duhet lėnė pasardhės tė cilėt vazhdojnė zhvillimin e asaj qė njeriu ka krijuar deri mė tani me menēurinė e tij .
Votova pėr Tė tjerė ngase nuk i gjeta bindjet e mia nė asnjėrėn nga opcionet e permendura mė lart.

Albanian eX|PerT
07-05-07, 20:37
Unė besoj nė pamundėsinė e sqarimit tė tė gjitha gjėrave qė na rrethojnė ,prandaj duhet lėnė pasardhės tė cilėt vazhdojnė zhvillimin e asaj qė njeriu ka krijuar deri mė tani me menēurinė e tij .
Votova pėr Tė tjerė ngase nuk i gjeta bindjet e mia nė asnjėrėn nga opcionet e permendura mė lart.
I pakoncept pra, -sipas teje-,... me kėte "planin" tend per te ardhmen per zberthimin e "konceptit" na bere me qesh, ndoshta mos eshte pjese e lojes? :rolleyes:

LOJETARI
07-05-07, 20:42
I pakoncept pra, -sipas teje-,... me kėte "planin" tend per te ardhmen per zberthimin e "konceptit" na bere me qesh, ndoshta mos eshte pjese e lojes? :rolleyes:

Po xhaxhit, se jam nė hartim e sipėr tė njė religjioni tė ri , kthinė e mirė pėr biznes , po shkon si sheqeri dikur . Hajt se tė lajmėroj me kohė :biggrin:

Agolli
07-05-07, 22:18
Po xhaxhit, se jam nė hartim e sipėr tė njė religjioni tė ri , kthinė e mirė pėr biznes , po shkon si sheqeri dikur . Hajt se tė lajmėroj me kohė :biggrin:

http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

rafet llapjani
08-05-07, 01:31
Unė besoj nė pamundėsinė e sqarimit tė tė gjitha gjėrave qė na rrethojnė ,prandaj duhet lėnė pasardhės tė cilėt vazhdojnė zhvillimin e asaj qė njeriu ka krijuar deri mė tani me menēurinė e tij .
Votova pėr Tė tjerė ngase nuk i gjeta bindjet e mia nė asnjėrėn nga opcionet e permendura mė lart.

Kallxoju bre Lojtare qe ket religjjonin e kena lane te pit te kafja e zenetes ,ani u fryjke ne fillim edhe veteke cka je ahhahaahhahahahahahahahhahahahahahhahahahhahahahha hah

Murgesha
08-05-07, 03:05
Phaaaaa, pse ore e kundershtoni vetveten me vet fjalet tuaja? :rolleyes: Eja babaxhanit eja,... tani edhe me paragjykime, a, logjik e logjik, bash civilizim i cili ka influencuar tek ju pėr asimilim... po, po, mu ashtu, mbase pjese e (pseudo) civilizimit ku ti jeton dhe ti e aprovon, eshte edhe te akuzuarit dhe te paragjykuarit e te tjereve... (O Zoti im, ti e di se une e llogaris veten njeri, te lutem shkatrroj fjalet e shpifsve, ska dyshim, Ty te takon Lartemadherija, o Zot i Gjithesise)!

Ti ke civilizimin tend, apo jo babaxhanit? Po ore... e gezofsh, shpresoj qe te tjeret te mos te ta trashegojne, se ndoshta do plaken neper kafenete e forumeve pa nxjerrur ne drite asgje... :wink: as pa e marrur "kuroren" e ēmimit nobel :cool:...!!!

Paj... ndegjo xhaxhi ēka thote...!!! Se ti pytjet apo jo, si ke provokative, a? Bile bile i ke shume serioze, apo jo expertit? Sidomos i ke shume serioze e te logjikshme pyetjet e tua qe rrjedhin nga mendjeprehtesija jote atehere kur pas pyetjes e sjell nje figura (:biggrin:) e cila simbolizon maturine tende!

Oki, shpresoj se e ke kuptuar xhaxhin cka tha... por mos harro, se edhe prej korrneri kur jep golla, patjeter ik topi pak si anash :)

O Xhaxhi nuk po tė pėrgjigjem nė kėtė shkrim, se edhe ashtu ti je njė krijes shumė e vogėl qė nuk merr vesh.

Rritu Xhaxhi rritu e me rritėn ndoshta tė rritet edhe kuptueshmėria.

RiannA
08-05-07, 09:04
Feja ime esht ideale per mu!

Albanian eX|PerT
09-05-07, 02:48
O Xhaxhi nuk po tė pėrgjigjem nė kėtė shkrim, se edhe ashtu ti je njė krijes shumė e vogėl qė nuk merr vesh.

Rritu Xhaxhi rritu e me rritėn ndoshta tė rritet edhe kuptueshmėria.
Nese nuk je e bute mundohu te tregohesh e bute, e nese nuk je e mencur, mundohu te mesosh! :wink:

Murgesha
09-05-07, 08:32
Nese nuk je e bute mundohu te tregohesh e bute, e nese nuk je e mencur, mundohu te mesosh! :wink:

Po xhaxhi do tė mundohem. Po ti xhaxhi mos ma mshel syrin, mendo pak qė do tė vdesėsh. Pėr ty jam grua e huaj, besimi yt e ndalon tė flasėsh me gra tė huaja se mo pėr kėtė mshelje syni kam frigė qė i humbe tė gjitha meritat e mėparshme qė sigurisht me dy kėmbė e nė xhennet tė kishin qu.. http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

Mos kėrko llogari prej meje pse ta mshela edhe unė ty, se edhe ashtu unė nuk i pėrkas atij religjionit tėnd e nuk mė kap dhėnia e llogarisė.... http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Pupi
09-05-07, 14:42
Shqiptar-Evropian!
Per te gjithe qe jan deklaruar.

Per Shqiptaret lind Dielli ne pernedim (Citat.....)!

Zonjusha
09-05-07, 14:59
Pershendetje per te gjith.

...per sa i perket Fes une i perkas fes KATILOKE.

Berkan
13-05-07, 01:41
Elhamdulilah MUSLIMAN jam

luckyman
25-05-07, 19:50
Scientology

Reana
26-05-07, 23:22
Scientology

hahahahahahahah....:biggrin: !

Religjioni Asnjejes!

egi
12-06-07, 12:49
..................................

hasanmehmeti
12-06-07, 13:21
..................................

hahaha ky relegjioni i ri qenak Pranver-Vere 2007 . :biggrin:

egi
12-06-07, 14:10
hahaha ky relegjioni i ri qenak Pranver-Vere 2007 . :biggrin:


aha e kom zbulu vet, keshtu qe leni drejtat e avtorit te une hehehhehe

Kavaleri
26-06-07, 00:22
Elhamdurila Shqiptar Musliman me Hoxhenic hahaha..
Jo edhe aq sa kerkohet, por po i permbahem deri diku.
Ramazanin sja shkoqi 3 dit para se me ardhe,plus 30 dite tjera dhe percjelljen nga nje here.
Ne Xhami shkoj por jo edhe aq shpesh pasi qe ketu punohet diteve te punes.

LuLjaa
26-06-07, 20:44
Muslimane ... !

gjini
27-06-07, 12:04
Sa i perket besimit jom shum pesimist dhe me ju thene te drejten kur po shof shum gjera se si po rrjedhin kam ra ne dilem se ku dhe qka me besua.
shife kete mehmeti se qka ka shkrua ne duar e as vete se din qka ka te shkruar aty!!!!!

Zero Cool
27-06-07, 13:02
Sa i perket besimit jom shum pesimist dhe me ju thene te drejten kur po shof shum gjera se si po rrjedhin kam ra ne dilem se ku dhe qka me besua.
shife kete mehmeti se qka ka shkrua ne duar e as vete se din qka ka te shkruar aty!!!!!aghahgaghaghaghghahgahgaghaghaghaghaghaghghaghagha

BaNu Ne JeT I sInQeRt
27-06-07, 16:15
ELhamdylilah Muslimane..!!!

Fshatari
27-06-07, 17:18
Pershendetje
Plotesisht jam i pajtimit me ate se qka ka shkruar Prishtinasja dhe kisha pas deshir te mos debatohet rreth kesaj se qfare feje i takojm por te rrezatojm energji pozitive dhe te e dnjejm ne shpirtt fen e jo vetem deklarativisht
Me respekt

Kjo shprehja "...te rrezatojm energji pozitive " mė pėrkujton pak Budhizmin po kjo rubrikė nuk po ekzituaka!
Sa pėr Prishtinasėn, ēdo tė premte, falemi bashk nė xhaminė e madhe nė qendrėn e kryqytetit...!

hasanmehmeti
27-06-07, 19:52
Sa i perket besimit jom shum pesimist dhe me ju thene te drejten kur po shof shum gjera se si po rrjedhin kam ra ne dilem se ku dhe qka me besua.
shife kete mehmeti se qka ka shkrua ne duar e as vete se din qka ka te shkruar aty!!!!!

gjin trimi , nuk e kemi kompleksin e pesimizmit te gjithe siq e ke ti , keshtu qe mbaje ate per vete e mos u sorollit ketu si pula pa koke .Me ke shkruar edhe nje here tek oda e grave , por pasi nuk ishte tema atu edhe nuk te jame pergjigjur se per njerez si ty kam bere moti kohe shkolle ne kete drejtime. Mirpo nese ke diqka sa i perket fese eja tek vendi atje e mos lesho fjale si grat e kqija . Po te mos e dija une se qka shkruan atu nuk do e hudhja ate foto ne profil timin , po jo te gjithe jane injorant ne gjuhen arabe, keshtu qe hezito pak dhe mos shpall injorancen tuaj . Po te ofroj pak, ajo qe shkruan atu eshte nje lutje qe nje profet i bene Allahut ne Kuran .

Nese ke diq me teper krisja atje ke feja kemi qene gjithmon te hapur dhe jemi.

me respekt per ate qe din qka eshte respekti.
hasani

rafet llapjani
28-06-07, 03:39
Muhamedi arab-Jezusi arab =njojt


Stergjyshi i im-katulik-babgjyshi i im-moslimon= njojt


Hjde kallxomni ku pe shifni dallimin qitu????

LuLjaa
28-06-07, 04:05
Muhamedi arab-Jezusi arab =njojt


Stergjyshi i im-katulik-babgjyshi i im-moslimon= njojt


Hjde kallxomni ku pe shifni dallimin qitu????

Edhe pse e paske shkarravit pak keta, po mi ngjite keto fjal krejt keshtu komplet po i bjen mu kan ... Musliman , edhe ti ashtu :biggrin:

rafet llapjani
28-06-07, 04:18
Edhe pse e paske shkarravit pak keta, po mi ngjite keto fjal krejt keshtu komplet po i bjen mu kan ... Musliman , edhe ti ashtu :biggrin:


Mire e cka mi bae stergjyshit Lule a mos shkarravita ksi hovi ahhahah

LuLjaa
28-06-07, 04:23
Mire e cka mi bae stergjyshit Lule a mos shkarravita ksi hovi ahhahah

Vetum stergjyshi katolik koka kan edhe aj nuk eshte ma ma merr menja, edhe ketu hajgare ke ba se nuk eshte e vertet, po qysh e pash une se ēka ke than ti ma shume t'ka rrok ajo se ti musliman je... edhe mos shkarravit ma shume tash se kjo eshte ēka thash une :biggrin: :biggrin:

Preshevar
28-06-07, 21:35
Aii..... hej ! Tash kur e lexova komentin e Rafetit mu kujtu diqka...

Mos jeni ka mendoni qe muslimant jan te turpėrum per Stėr-stėr gjyshit e tyre qe para 600 vite ishin te krishter a ? :confused: ...

InshAllah si keni qato men ! http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon4.gif

Kavaleri
29-06-07, 01:40
Muhamedi arab-Jezusi arab =njojt


Stergjyshi i im-katulik-babgjyshi i im-moslimon= njojt


Hjde kallxomni ku pe shifni dallimin qitu????

Me ja pa po mendoj dallimin spo mujm, vetem se po ma merr mendja babyhyshit tan ja pasken pre L..in ,e sterxhyshi te paska shpetu pa ja asish hahaha..
Shaka pak te pershendes shoku.

Tomori
29-06-07, 03:32
Musliman erhamdyla, i falemderohem Zotit qe kam lejt Musliman dhe jam shum Krenar me fen time te vertet si Musliman. Po ashtu Zoti i shperblefte te gjithe shehidet qe perhan fen Islame ne Europ dhe na qliruan nga rroberija dhe eresira e Bizantit qe dominonte ne at kohe ne hapesirat tona...Shpirti ju pafte te gjithve rahmet ce kontrybuan biles edhe me jet qe na sollen dhurat fen Islame ne keta trojet tona

rafet llapjani
29-06-07, 15:17
Me ja pa po mendoj dallimin spo mujm, vetem se po ma merr mendja babyhyshit tan ja pasken pre L..in ,e sterxhyshi te paska shpetu pa ja asish hahaha..
Shaka pak te pershendes shoku.ahahahahahah po bre babgjyshit edhe at e kish pa sakatu xharrah zeza ahahahahahah

e stergjyshi ma fuk ish kon pa ike ne mal ghaghaghaghaghaghaghaghaghghaghagh