PDA

View Full Version : Nora Istrefi & xhelozitė...


Dilaver
09-05-07, 16:52
http://www.ohshqipe.com/lajme/61/nora_albert.jpg

Sėrish femrat xhelozohen mes tyre pėr Getoar Selimin.
Nga burime pranė Elvana Gjatės mėsohet se ish e dashura e Getoarit, kėngėtarja Nora Istrefi, xhelozohet sė tepėrmi nė adresė tė Elvanės. Nė fakt, po prej tė njėjtit burim, mėsohet se Nora nuk ka qenė kurrė xheloze pėr Ēiljetėn, me tė cilėn mėsohet se ka marrėdhėnie tė mira. Edhe pse bashkėpunimi midis Ēiljetės dhe Getoarit ka qenė mė “hot”, Nora nuk ka pasur dyshime pėr njė lidhje tė mundshme mes tyre. Nė simpatinė e Norės ndaj Ēiljetės ka ndikuar edhe prishja e marrėdhėnieve midis kėsaj tė fundit dhe Getoarit. Po prej burimeve pranė Elvana Gjatės mėsohet se Ēiljeta dhe Getoari kanė pasur njė zėnkė mes tyre dhe pas kėsaj nuk kanė kontaktuar mė.
*****
Nora Istrefi, duke e konsideruar veten si dashuria e parė e Getoarit, xhelozohet shumė shpejt nga “afrimet” e kėngėtareve tė tjera me Getoarin, qofshin kėto edhe bashkėpunime pėr kėngė apo projekte tė ndryshme. Bashkėpunimet e njėpasnjėshme tė Elvanės me Getoarin e kanė shqetėsuar Norėn, e cila mėsohet se nuk e simpatizon fare Elvanėn, madje mund tė thuhet se e injoron praninė e saj nė raste aktivitetesh ku ato tė dyja mund tė jenė pjesmarrėse. Por mėsohet se edhe Elvana nuk ėshtė shumė e qetė pėr kontaktet e vazhdueshme qė mban ende Getoari me Norėn nė Prishtinė. Nė fakt Nora e ka kuptuar kėtė gjė dhe vazhdon tė mbajė marrėdhėnie konstante, aq sa ta turbullojė Elvanėn qė jeton nė Tiranė.
E pra, xhelozia po I shqetėson kėto dy bukuroshe tė skenave shqiptare, dhe shkak pėr kėtė po bėhet sėrish Getoar Selimi.
****
Nora Istrefi kohėt e fundit ka filluar, qė pėrveēse tė bėhet xheloze, tė mundohet
tė xhelozojė Getoarin me krijimet e saj plot nėnkuptime dhe shoqėrimet e saj me djem tė famshėm nė Prishtinė, pėr tė cilėt shprehet se i ka miq tė mirė.


Gazeta shqiptare

Arkza
09-05-07, 18:07
phaaaaaaaaaaaaa e pse po shani keshtu !!!!!!!
por sikur te ishit ju ne vend te saj ose te tij qka ishit bo ju !?

Arkza
09-05-07, 18:13
na i kishim nrrue qdo or,http://www.lemkercova.com/uploads/smil458b5e7817e4a.gifhahahahahahahahahahahahhahaha hahqy qy po ju hiq pa akn askushi po i ndrroni e kishe po folni per te Famshum phaaaaaaaaaa
Nejse Xhelozia oshte ne Pytje :tongue:

SANTANA-29
09-05-07, 20:32
qy qy po ju hiq pa akn askushi po i ndrroni e kishe po folni per te Famshum phaaaaaaaaaa
Nejse Xhelozia oshte ne Pytje :tongue:
auuu.shpejt po u bojshe nervos as hajgare nuk ban me ba.aty ku ka xhelozi thon se ka
edhe dashuri,hahahahah:wink:

RiannA
14-05-07, 14:15
Nora Istrefi, duke e konsideruar veten si dashuria e parė e Getoarit, xhelozohet shumė shpejt nga “afrimet” e kėngėtareve tė tjera me Getoarin, qofshin kėto edhe bashkėpunime pėr kėngė apo projekte tė ndryshme. Bashkėpunimet e njėpasnjėshme tė Elvanės me Getoarin e kanė shqetėsuar Norėn, e cila mėsohet se nuk e simpatizon fare Elvanėn, madje mund tė thuhet se e injoron praninė e saj nė raste aktivitetesh ku ato tė dyja mund tė jenė pjesmarrėse.

Po qka din bre kjo fmijaqe qka esht dashuria...kur nuk din me dallu ne punen qe e ban aj dh ne jeten private qe e ka, qka i thohet ksajna?? Shko rritu edhe pak edhe tana hajde edhe banu kishe po di me desht dikon...

Perndrryshe nese e ka menden ky far fraeri sajna me tradhtu, munden edhe 1000 NORA GJELOZKE me ardh edhe sun e nalin...

Shnetje

Rammstein
19-05-07, 04:40
Po bre i kalli Katunart ...

uck_aksh
08-05-08, 00:08
nora istrefi shikone uck_aksh_video (http://fr.youtube.com/watch?v=ethWKLdfRhQ)

Gjumashja
14-05-08, 10:54
Mos paqa pune tjeter... se sa me u merr me xhelozine e saj...

qokollada
21-05-08, 13:18
Fejohet Nora Istrefi - gjithmone duke ndjekur hapat e karrieres se Adelina Ismajlit


Pas njė kohe relativisht tė gjatė tė lidhjes sė saj me Robertin (ish- i dashuri i Adelina Ismajlit) kėngėtarja Nora Istrefi duket se ka vendosur qė lidhjen ta forcojė duke bėrė njė hap para e duke shpallur fejesėn. Miqtė e Norės kanė folur se data e fejesės sė saj mund tė jetė 22 ose 23 maji, por kjo nuk ėshtė konfirmuar nga ēifti i ri. Sipas kėtyre burimeve, Nora dhe Roberti kanė vendosur qė rastin e fejesės ta shėnojnė me njė ceremoni, ku tė ftuar do tė jenė disa nga miqtė e tyre mė tė afėrt. Duke marrė parasysh se ēifti ka shumė njerėz me tė cilėt punojnė dhe ndajnė kohėn mė tė madhe tė tyre, pritet qė ceremonia tė mos jetė aq e vogėl sa pėr tė mos u vėnė re. Ata kanė zgjedhur njė lokal tė kryeqytetit ku do tė ndėrrojnė nishanet e fejesės, ndėrsa nuk dihet nėse do tė ketė ndonjė ceremoni mė formale. Vet Nora nuk ka folur asnjėherė nė publik pėr lidhjen e saj me Robertin, por nuk ka mundur ta fshihte atė, derisa sė bashku shumė shpesh kanė qėndruar nė lokalet mė tė frekuentuara tė kryeqytetit. Sidoqoftė, ata ka kohė qė njihen, pasi tė dy i takojnė tė njėjtit profesion, derisa Roberti luan nė organo (thonė se ėshtė njė klaviaturist i mirė). Ai ėshtė njėri nga bashkėpunėtorėt e ngushtė tė kėngėtarit Sinan Vllasaliu,(me kete te fundit do kete nje duet i cili do dale ne muajn qershor, enderr e madhe e Nores njekohesisht duke ndjekur hapat e Adelina Ismajlit, e cila vite me pare ka pasur duet me po te njejtin kengetar)duke e shoqėruar atė gjithkund. Nga ana tjetėr, Roberti njihet edhe si njė zemėrthyes i vajzave, pėr shkak tė sharmit dhe bukurisė qė ka.

Historia

Nė intervistat e saj, kur i drejtohej pyetja nėse ėshtė e dashuruar dhe e lidhur me ndokėnd, Nora pėrgjigjej se ishte singėl dhe se do tė donte tė qėndronte kėshtu pėr njė farė kohe. Por nė fakt nuk ishte e vėrtetė. “Bluetooth” arriti tė zbulonte muaj mė parė se kush ishte i dashuri i Nora Istrefit. Robert Berisha, njė djalė nga Prishtina, i cili ashtu si edhe Nora merret me muzikė. Tė dy bashkė nisėn tė frekuentoheshin muaj mė parė, nė kryeqytetin kosovar. Edhe pse Nora nuk ka dėshiruar asnjėherė tė flasė pėr kėtė, ajo nuk ka heziton qė me Robertin tė kalojė ēaste tė bukura nėpėr lokalet nė qendėr tė Prishtinės.

Nora Istrefi, mė sensuale se kurrė…

Menjėherė sapo gjeti dhe tė dashurin e zemrės, pas njė periudhe tė gjatė singėl pas ndarjes me Getoarin, Nora u shfaq mė sensuale se kurrė. Kjo u duk mė sė shumti tek video e saj e re, “Mos mė lė”. Sapo doli, pjesa e parė e klipit u vu re qė shoqėrohej nga imazhe jo tė zakonta nga ē’ka realizuar Nora deri mė sot. Tė veēanta ishin lisharėset ku tregohet se vajza ėshtė vėrtet e dashuruar. Gjatė gjithė kėngės, vetėm nė rastet e ndėrhyrjes sė lėkundjeve me lisharėse, kėngėtarja kosovare kėndon nėn ujė dhe pas trupit tė saj, ku duket vetėm pjesa e pasme e zhveshur, shihet qartė tatuazhi ku ėshtė shkruar titulli i kėngės. Kujtojmė qė pėr klipet e Norės nuk kujdeset vetėm ajo, por edhe i fejuari i saj, Robert Berisha, i cili nuk mund tė qėndrojė indiferent pėr dy arsye, sė pari, sepse do maksimumin pėr tė fejuarėn e tij dhe sė dyti, siē thamė edhe mė lart, i pėrket tė njėjtės fushė, asaj tė muzikės.

(GAZETA SHQIPTARE)

rilinda
21-05-08, 23:00
O Xoooot, o Xoooot!
Oj Ēokolladė, hajde pash Perendinė edhe tregom a ki naj punė ma t'meqme me bo, a veē mi njek kta plagjiaturistat e Adelinės?!
Shiheeee... ani edhe ish frajerin e Adelinės e paska marr a?! Uh Zoti haram ja boftė! :tongue:

Allahile, ky far Roberti a ka pas naj femėr tjetėr para Adelinės?!

luckyman
21-05-08, 23:14
Allahile, ky far Roberti a ka pas naj femėr tjetėr para Adelinės?!Jo, nuk kishe pas(femer) ,per arsye se baba dhe nena e Robertit nuk kishin pas dite a eshte Roberti femer a mashkull deri sa i ka mbush (Roberti) 15 vjet.!!:tongue:

rilinda
22-05-08, 11:27
Jo, nuk kishe pas(femer) ,per arsye se baba dhe nena e Robertit nuk kishin pas dite a eshte Roberti femer a mashkull deri sa i ka mbush (Roberti) 15 vjet.!!:tongue:

Ahaaaaa :tongue:
Veē deshta me dit a ka pas a jo, edhe nėse ka pas, kon e ka pas edhe me gjet qat tipkėn qė o tu e imitu Adelina.
Po jaaaa... tash u binda qė Adelina nuk e imiton kėrkon. Ajo krejt i shpik vet edhe n'gjitēka osht e para.

uck_aksh
22-05-08, 23:14
hahaha allahile qka jeni ka bisedoni bre po nora istrefi a e kini par gjithmon kur ka dal nga salloni i bukuris apo e keni par ndonjeher thjesht tuj ndejt ne shpi te vet hahaha ja nora kur ka dal ne foto per leternjoftim hahah
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/norapatrukzu0.jpg

Gjumashja
22-05-08, 23:36
Veq urime kesaj tipeshes...

qokollada
23-05-08, 18:01
Drenusha Latifin dhe Liberta Spahiun dhe sa per info kush e njeh Robertin e din shum mire qe ne fund te qafes ka tatto emrin e ADELINES

rilinda
23-05-08, 18:16
Edhe kjo Nora boll budallic qė ka pranu me kan me ni njeri qė e ka tatun me emėn tjetėr kujt. E asiiiii... a the qė Libertėn edhe Drenushėn i paska pas ky femna para Adelinės?!

elsaaa08
04-07-09, 15:16
ma idiote ma e keqe ma e degjenrune veq genta i rrin nagte kto i ksiha kall ne benzin qe naj qiten faqen e zeze estrades sone

uck_aksh
05-07-09, 01:54
hahaha allahile qka jeni ka bisedoni bre po nora istrefi a e kini par gjithmon kur ka dal nga salloni i bukuris apo e keni par ndonjeher thjesht tuj ndejt ne shpi te vet hahaha ja nora kur ka dal ne foto per leternjoftim hahah
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/norapatrukzu0.jpg
pa grim shum sexyyyyyyyyyyyyyyyyyy hihhihihiihihihihihi

Gjumashja
05-07-09, 20:35
oj qokollata po veq kush osht tah me robertin... cila e ka po martohet me to.. zanfina a :biggrin: