PDA

View Full Version : Tasqebap


drytty
03-06-07, 23:08
Per 4-5 Persona
Qepe 2-3 Kokrra Mesatare
Yndyre 4-5 Luge Gjelle
Miell 1 Luge Gjelle
Vere 1/2 Filxhan Caji
Dafine Nje Flete
Pak Spec I Kuq
Salce1/2 Luge Gjelle Ose
2-3 Kokrra Domate Mesatare
3-4 Thelpinj Hudra
KripeTasqebapi Zakonisht Pergatitet Me Mish Vici Ose Dashi. Mishi Tul Zakonisht Pritet Ne Shirita Te Holla Ne Ne Drejtim Te Kundert Te Fijeveose Ne Copa Katrore Dhe Skuqet Ne Yndyre Se Bashku Me Qepete Prera Fije Fije ,derisa Te Avullohet Lageshtiradhe Te Krijohet Nje Si Kore E Kuqe.pastaj Shtohet Mielli,skuqet Edhe Pak,shuhet Me Vere,hidhet Salce Domatesh ,gjethe Dafine,thelpinj Hudre,kripe Dhe Uje Deri Sa Te Mbulohet Mishi Viht Te Zieje Ne Zjarr Te Ngadalte Deri Sa Mishi Te Jete Gati. Tasqebapi Shqerohet Me Salcen E Vet. Mund Ta Shoqeroni Me Pure Patatesh . Ja Kshu Hengra Mbreme Dhe Me Doli Shume I Mire . Ju Befte Mire Kushdo Qe Do Ta Gatuaj

lovely
28-08-12, 17:51
Pashe robt, qka osht qyky sen?

premium
28-08-12, 17:53
pasul me planca

lovely
28-08-12, 18:04
E plancat qa jone? hahahahahaa

premium
28-08-12, 18:07
qeto qe shiten ne konzerva , ka edhe qe shiten neper barnatore :)

Alima
29-08-12, 09:36
...

Jo Premium ,jo!

Gullash te koka po kept po pritojka me i gri im ...


.