PDA

View Full Version : Mendimet E Kota !


Mbreti_ILI
12-09-07, 14:54
Pas nje njoftimi nga nje mike , vendosa ti postoj poezite e mia ne kete forum , me qellim qe t'mos i perdorin te tjeret per qellime te veta:


MENDIMET E KOTA

Sa keq e ndjej vetėn ,
tash,nė kėtė moment!
Nga mendimet e kota ,
dojnė t'mė dalin mendtė.

Mendime tė panevojshme ,
mendime tė harresės.
Veq mendime tė kota ,qė mbysin ,
edhe atė fije tė hollė ,tė shpresės.

Mendime dhe mendime ,
asgjė tjetėr,s'kam nė botė.
E di se,nuk janė asgjė mė tepėr,
pėrveq,se njė veprim i kotė.

Por ,kur mendoj t'iu dal nė fund,
mendimeve tė kota.
Ndoshta do tė befasohesh,TI,
e ndoshta edhe... tėrė bota!!!

Ah,mendime tė kota ,
pse mė gjetėt mua?!
E shihni edhe vetė ,qė ,
unė nuk ju dua .

Shporruni,ju lutem,
sė paku veq njė natė .
Qė,gjumin mos t'ma prishni,
dhe tė flej rehat.