PDA

View Full Version : Batuta nga filmat shqiptare.


Linka_pz
29-09-07, 12:47
Po e hap kete teme ...te shoh se sa shihni filma Shqiptar dhe se sa ju ngelin ne mendje batutat nga filmat !!


Vera me Mollasin te mos prese- Personi nuk eshte paraqitur .


E....mor gjel jemi te vegjel ne....


Le te gezohen ato qe sme duan dhe te hidherohen ato qe me duan ...

Ja ligji , ja dhe Maliqi .

jadore
29-09-07, 19:18
Po e hap kete teme ...te shoh se sa shihni filma Shqiptar dhe se sa ju ngelin ne mendje batutat nga filmat !!


Vera me Mollasin te mos prese- Personi nuk eshte paraqitur .


E....mor gjel jemi te vegjel ne....


Le te gezohen ato qe sme duan dhe te hidherohen ato qe me duan ...

Ja ligji , ja dhe Maliqi .

... respekt Linka e kush i kujton tash ato se , ka kohe qe kinostudio Shqiperia e re nuk ka reproduksin..
...Qevrija ka halle e ti ....

sunshine
02-10-07, 13:46
-Kush jeni ju?
-Jam njė shqiptar!
-Keni ndonjė porosi pėr mua?
-Po, nga populli shqiptarė........!

Respekt pėr temėn, por fatkeqėsisht tani mirremi me citate kėngėsh "hajde me mu...", apo "pijna jupi e coca cola"

Linka_pz
02-10-07, 20:31
... respekt Linka e kush i kujton tash ato se , ka kohe qe kinostudio Shqiperia e re nuk ka reproduksin..
...Qevrija ka halle e ti ....


Pershendetje Jador, por keta filma mund ti shohesh cdo dite ne televizionet Prizrenase ........nuk ka film Shqiptar qe nuk e japin tv lokale Prizrenase !!

Linka_pz
02-10-07, 20:36
" E hengren turpin me buke" - 14 vjec dhenderr

gurabardhi
17-10-07, 23:44
LEFTER LEFTERI,ne emer te popullit...

Linka_pz
18-10-07, 20:18
Ne ke ardhur te rrish si mik , rri !
Eeeeee komandant ne shtepine time mos mu bej !

gurabardhi
19-10-07, 07:55
Jan Flori E Shkuar Floririt...

gurabardhi
19-10-07, 07:58
TUUUQ BIIIR...
gang ga ga ga ga ga gang...

Linka_pz
19-10-07, 11:58
Me lejoni te prezantohem. Une jam Tirka mesuesi me simpatik i fshatit ,mua s `me duket

I ke syte me shkume prandaj (Zonja nga qyteti)

gurabardhi
19-10-07, 18:05
jAA,KOM PA QA KOM PA,PO KJO SO SHKOLL,PO SHTALL DERASH QE SE MBAN FOTOGRAFIN E NALTMADHNIS SE TIJE,HO...

Linka_pz
20-10-07, 08:30
Kane shitur gomeret e kane blere bicikleta .......Zonja nga qyteti

gurabardhi
20-10-07, 13:50
Z. mesues,jan rrenuar muret e shkolles,i kan renuar shajzevallet,Z.mesues...http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon9.gif

gurabardhi
20-10-07, 14:01
Keto te gezume shajzevalle se paskan ndermend me ardh sonte jo,o zoti mesues...

Linka_pz
20-10-07, 16:06
Nga filmi Muri i gjalle:
Keshtjella mbi trupin tim u ndertoft dhe im bir e gezofte.

gurabardhi
21-10-07, 12:26
Po,kur qenke bere ti o gjysme opinge te therasesh Sali protopapen ne mejdan!!!???...KOMISARI MEMO

Linka_pz
21-10-07, 13:49
Nese deri tani te kam thene se duhet te shkosh ,
tani po te them se ke nevoje te shkosh. Plage te vjetra

gurabardhi
21-10-07, 14:37
E pytem priftin se si te vim?
Ai na tha,per mort,se vajza qe ik pa lejen e prindit i shkohet per mort!!!
SHEMBJA E IDHUJVE

Linka_pz
21-10-07, 16:39
-Po si s'kini turp more,po jeni dhe goxha burra more,iu prefte perendia ditet iu prefte......Kapedani.....

gurabardhi
22-10-07, 17:59
Femit i rit gjumi,ndersa populli qe fle zvogelohet...Ismail Qemali NENTORI I DYTE

Linka_pz
22-10-07, 20:58
Per koke te Leces! Ma tha Zoica, ja kishte thene Vasillua! (14 vjec dhender)

gurabardhi
23-10-07, 11:09
Ne kur betohemi e veme doren ne shpate...
Ehh,ne jo e vemi doren ne zemer...


TOKA E ARBERIT

Linka_pz
23-10-07, 12:15
Po kjo eshte loja more.(Ndrek Luca, -OPERACIONI ZJARRI)

gurabardhi
23-10-07, 23:13
Mos e qaj nene,
gjoksi i tije ishte i mbushur cep me cep,
me shigjeta te armikut...

TOKA E ARBERIT

Linka_pz
24-10-07, 07:50
Gezohu moj Ollge. Ta kane pranuar dhendrin ne parti.
Uaaaaaaaaa

Linka_pz
26-10-07, 07:49
O ballist ore kopuk
Je per mish e per kolltuk........

Linka_pz
27-10-07, 18:48
Gjindje pa shkolle zoti hetus..."
"-Po shkollen e Tucit sa mire e mesove?"

"Toka Jone"

Linka_pz
28-10-07, 21:35
Flutura ne kabinen time

-Do e humesh ket djale o

- E hum s'e hum...asaj si dihet!

Linka_pz
30-10-07, 12:44
Flutura ne kabinen time

- Pse c'me pandehni mua ju zonjeza bukuroshe...Korrierin e fshatit? -- Hajde shporruni!

Linka_pz
02-11-07, 14:42
Ca ke ne thes?Qymyr!Qymyreeee!O muco.U mbush ajo arka me moll apo jo?-U mbusho u mbush.Hajde,merni arken dhe shkoni mbas zotris.

Linka_pz
24-02-08, 22:58
Po ky qenka miell ...miell per petulla ....

Nga filmi I TETI NE BRONZ .

Linka_pz
18-04-08, 08:31
Po i ndez Veiz
Po i ndez o gjan Veizit

C`eshte kjo muzike ?
Ketu afer ka dasem.
Cu ngalldis dhe fukaraja i shkrete (po flisnin per Shqiptaret qe po benin dasem )
Nga -Gjeneral Gramafoni .

Linka_pz
04-09-08, 18:57
Era dhe Lisi...... Nje hektare te pjeses sime dhe dy pjeset e xhaxhait do t`ja japim neser Kooperatives .

Erdhem te kerkojme drejtesi vetem fshati juaj nuk po i kryen obligimet .

Sa vjece e ke vajzen shoku tahir ,15 vjece ,e ke te fejuar ,shume kush ma ka kerkuar po ende si ka ardh kismeti ....se shpejti do ti vije kismeti.