PDA

View Full Version : Për ty..


GjIlAnAsI_cSi
08-10-07, 21:35
Per ty..

E strukull ne thelleshin e shpirtit tim , ne trupin tim jemi bere nje..
Ne enderr je pran buzeve te mia..Pse dashuria ime te ndodh e ter kjo?
Per ty do te behet cdo gje,Do te hyja ne zjarr , do te ndizja..

Tretem ne mendime e hutuara e mendja ime gjen prehje kur te kujton ty?
Sa te pa qelluara jan pyetjet qe ja bej vetes.. Athu vall a me do?
E lehtas rrjdhedhin lotet.. Vertet te DUA.. pse nuk me kupton?

Po shkruaj me forcen e lapsit.. TE DESHTA , TE DUA dhe Do te te DUA gjithmon.
Edhe nese me trup do ti takoj tjeterit Shpirti im do te takoj vetem ty!
Do te jesh pjes e pa ndashme e jetes time.. Kur trupin tim do ta mbuloj dheu i zi..

Shpresoj qe do te me pushojn edhe dhimbjet e zemres.. Lotet e derdhur per ty..
Ateher do ti takoj vetem zotit.. Shpresoj qe do me fal per mekatin qe i bera vetes
Duke te dashur ty me shum se veten.. Ah sikur te jemi bashk.. e te mos mendoj per vdekjen

Vetem per ty.. vetem per ty..!

Kliko këtu dhe degjoje me zë (http://203.223.150.132/mp3/-MUZIKE%20SHQIP/-----%202007%20Hitet%20ne%20gjuh%20te%20ndryshme%20ne%2 0Albmp3.org/Per%20ty.mp3)

YanYan
05-12-09, 15:14
Nese pranon nje keshille..
...mos u dashuro kurre me nje si une..

Do te gjendeshe ne nje bote qe nuk te perket...
e dite pas dite dite do te te duhej te zbuloje fytyren e saj te vertete..

Do te te duhej te mesoje te pasqyrohesh ne endrrat..
te shikosh pertej aparencave..

Do te te duhej te kuptoje heshtjet..
.fjalet e pathena...lotet e fshehur..

Do te te duhej ta pranoje ate vajze ashtu siç eshte..
bashke me te qenurit e saj e thjeshte dhe e komplikuar njekohesisht...

Do te te duhej te gjeje vend ne historine e saj...
ta vendosje ne qender te botes tende..
.ashtu siç ka bere ajo me ty..

Nese do nje keshille te sinqerte..
..mos u dashuro kurre me mua..

Bota eshte plot me njerez me pak te komplikuar...

romansa
14-12-09, 17:44
http://shop.flowersxpressonline.com/images/1200356260756-342944453.gif

Albonita
10-02-12, 22:13
Te busco en cada gota de lluvia que cae del cielo,
en cada rosa de esta primavera,
en cada suspiro de un enamorado,
en cada capullo en flor.

Te puedo ver a través de mis sueños,
con tu rostro suave y fresco
al igual que las rosas de mi jardín,
observo tu mirada y ella me confunde
con el resplandor del sol.

Te amo y al ver llover no estás,
te necesito... quiero compartir este momento contigo,
desde una simple lluvia de primavera
hasta mi vida misma.
Te amo mujer...
a pesar de la distancia que nos separa,
eres lo único en que pienso,
eres el mar de mis sueños.

En el te encuentro en cada ola,
en su espuma que acaricia mi cuerpo,
eres mi sirena que se acerca
a la orilla de mis sueños
y se convierte en una bella y hermosa mujer,
por supuesto eres tú.


Te busco en cada gota de lluvia que cae del cielo,

en cada rosa de esta primavera,

en cada suspiro de un enamorado,
en cada capullo en flor.


Te puedo ver a través de mis sueños,

con tu rostro suave y fresco
al igual que las rosas de mi jardín,
observo tu mirada y ella me confunde
con el resplandor del sol.


Te amo y al ver llover no estás,

te necesito... quiero compartir este momento contigo,
desde una simple lluvia de primavera
hasta mi vida misma.
Te amo mujer...
a pesar de la distancia que nos separa,
eres lo único en que pienso,
eres el mar de mis sueños.


En el te encuentro en cada ola,

en su espuma que acaricia mi cuerpo,
eres mi sirena que se acerca
a la orilla de mis sueños
y se convierte en una bella y hermosa mujer,
por supuesto eres tú.