PDA

View Full Version : Restaurantet mė tė mira nė Kosovė


illyria
14-10-07, 01:20
Sipas mendimit tuaj,cili restaurant nė qytetin tuaj me rrethinė apo edhe nė tėrė Kosovėn pėrgadit ushqimet mė sė miri!?
Pėr mua gjer mė tani mė i miri ėshtė MADERA nė fshatin Reqan tė Prizrenit,nė rrugė pėr Brezovicė.

http://blog.verticalresponse.com/photos/uncategorized/2007/03/26/restaurant.jpg

illyria
14-10-07, 01:23
Skjarim:Fotot nuk janė nga MADERA!

LOJETARI
18-10-07, 21:35
Restorani De Rada nė Prishtinė mė ka befasuar pėr tė mirė .Ambient jashtėzakonisht tė mirė .Shėrbim tė shkėlqyeshėm.Meny internacionale si dhe njė ofertė tė zgjedhur tė verėrave nga e tėrė bota ,ku vėrehej se hartuesi i saj kishte njohuri tė mjaftueshme dhe shije tė mirė .Po e meritonte tė quhej restoran i mirė me plotė kuptimin e fjalės .

Ma-Origano
06-12-07, 18:52
per mendiin tim te gjitha jane te mira!>

Peja-Boy
06-12-07, 19:23
Rugova Kamp...Ne Kilometrin e 12 Peja-Rugove !

dardana78
12-04-08, 17:40
Restorani De Rada nė Prishtinė mė ka befasuar pėr tė mirė .Ambient jashtėzakonisht tė mirė .Shėrbim tė shkėlqyeshėm.Meny internacionale si dhe njė ofertė tė zgjedhur tė verėrave nga e tėrė bota ,ku vėrehej se hartuesi i saj kishte njohuri tė mjaftueshme dhe shije tė mirė .Po e meritonte tė quhej restoran i mirė me plotė kuptimin e fjalės .

Edhe mua shume me ka pelqyer De Rada. Ambjenti dhe stafi shume te mire. Ne Prishtine tjeter restorant qe me pelqen eshte "Tek Komiteti". Gatuajne atje nje "fish cake", fantastik.
Keta dy restorante preferoj ne Prishtine. Mbase nuk e njoh mire vendin, por ne restorantet e tjera ku kam qene nuk me ka pelqyer ushqimi.

jadore
18-01-09, 22:17
Edhe mua shume me ka pelqyer De Rada. Ambjenti dhe stafi shume te mire. Ne Prishtine tjeter restorant qe me pelqen eshte "Tek Komiteti". Gatuajne atje nje "fish cake", fantastik.
Keta dy restorante preferoj ne Prishtine. Mbase nuk e njoh mire vendin, por ne restorantet e tjera ku kam qene nuk me ka pelqyer ushqimi.

wow , dardana , jemi bere staf bote dhe ne mori ,
nese te duhet ambient impozant dhe shkelqyes ke Puro , nese done te shijosh ndjesine e te ushqyerit ke Ronn-in , nese done atmosfere te ngrohte ke Renesance , Ex, nese done te zhytesh ne ndjesine e kultures romanciere italiane ke Panavino, done te ekspozohesh ne zhurmen urbane ke Gizzin ku defilojne te gjithe te rinjet qe mesohen ne drejtimin e imitacionit snobizem ...mos kerkoni qender rekreative , as qender ku zhvillohet arti dhe kultura , se per restaurante them qe keni se paku 500 lloje dhe tipe ..
...cfare kerkesa keni tjera ..
se te gjitha kuzhinat dhe elementet e oxidentit dhe orientit i gjene ne metropolin e parregullte kosovar..

Alkimisti_ch
18-01-09, 22:30
wow , dardana , jemi bere staf bote dhe ne mori ,
nese te duhet ambient impozant dhe shkelqyes ke Puro , nese done te shijosh ndjesine e te ushqyerit ke Ronn-in , nese done atmosfere te ngrohte ke Renesance , Ex, nese done te zhytesh ne ndjesine e kultures romanciere italiane ke Panavino, done te ekspozohesh ne zhurmen urbane ke Gizzin ku defilojne te gjithe te rinjet qe mesohen ne drejtimin e imitacionit snobizem ...mos kerkoni qender rekreative , as qender ku zhvillohet arti dhe kultura , se per restaurante them qe keni se paku 500 lloje dhe tipe ..
...cfare kerkesa keni tjera ..
se te gjitha kuzhinat dhe elementet e oxidentit dhe orientit i gjene ne metropolin e parregullte kosovar..


Ahahah tung Jadore tash ti me ke ngacmuar apetitin edhe pse tani jam paksa larg per ti shijuar te gjitha ato ...e sa per kultur kush po merzitet moj, me rendesi eshte qe te kemi me bollek per te ngran nen moton (mbush barkun dhe mos baj gajlet e huaja por flej deri sa te kaplon uria serish) eheheh......sepse e din ti si thone i "ngopuri nuk qan koken per te uriturin"...prandaj le te han edhe ata deri sa te ngopen e me pas flasim per kulturen e artin ne metropolin e shtetit te me te ri e te sterlodhur thuaja prej gjithēkaje..Fundja edhe te ushqyerit perben nje kulture ne vete, por ama nuk ben me tepru me ushqim e as me imitime nga kuzhinat tjera, duhet me zhvillu fantazine per te pasuruar kuzhinen tone me specialitete te reja.. ata qe jane duke ngrene u befte mire..!

jadore
18-01-09, 22:42
Ahahah tung Jadore tash ti me ke ngacmuar apetitin edhe pse tani jam paksa larg per ti shijuar te gjitha ato ...e sa per kultur kush po merzitet moj, me rendesi eshte qe te kemi me bollek per te ngran nen moton (mbush barkun dhe mos baj gajlet e huaja por flej deri sa te kaplon uria serish) eheheh......sepse e din ti si thone i "ngopuri nuk qan koken per te uriturin"...prandaj le te han edhe ata deri sa te ngopen e me pas flasim per kulturen e artin ne metropolin e shtetit te me te ri e te sterlodhur thuaja prej gjithēkaje..Fundja edhe te ushqyerit perben nje kulture ne vete, por ama nuk ben me tepru me ushqim e as me imitime nga kuzhinat tjera, duhet me zhvillu fantazine per te pasuruar kuzhinen tone me specialitete te reja.. ata qe jane duke ngrene u befte mire..!

kujtohu mire alkimisti , kush thote qe i ngopuri nuk ja dine te uriturit ,
ja une sapo mora rolin e cicironit te qytetit , pasi vet pregatita e darkova shpagetti aglio-öl nga kuzhina ime , hiq nuk shkova tjeter ku dhe me lukth te mbushur mu kujtu te mendoj per te gjithe ata te uritur qe kete moment nuk dine ka te ushqehen ..

hahhaha , respekt , nacionalist me te perbetuar ende nuk kam takuar , je per lakmi , po cfare ti bej mik , langu qe ta ofrojne ka schmand alpesh ,dhe me ofrojne si specialitet vendore, deshte e nuk deshte sillen nga tryezat tjera keta tanet ..
..p.s. mire qe me kujtova ne viziten e ardheshme ta referoj Renesance , eshte ambient i ndertuar tipik nga elementet e autoktonise sone , te knaqet uni dhe shpirti ..
ah , harrova kuzhina eshte gjakovare ..ama tipike-a hhahaha , cfare te them une .. e tere bota sillet rreth aksit Gjakove .. hahahah

Jana
19-01-09, 02:46
Ky restorant en Gjilan shum i bukur....Planeti...Edhe pse skam pas mundesi me e vizitu akoma...shihet qe eshte shum i mir...
http://www.youtube.com/watch?v=RI6kzDchw3g

Jana
19-01-09, 02:47
Edhe ky shum i mir....ktu kam qen....shum i mir...en Istog...
http://www.youtube.com/watch?v=-_BJMnoLgq0&feature=related