PDA

View Full Version : Shenoni ne librin e pikellimit


MemphiSx
23-01-06, 20:09
Gjith ata qe deshirojn qe te japin komentet e tyre,ate munden ta bejne permes faqes se hapur vetem per ngushllime.

www.ibrahimrugova.net

Njekohsisht edhe Forumi Yne i Dardanis dergoi ngushllimet e saja Familjes Rugova dhe tere popullit Shqiptar.

Dilaver
24-01-06, 16:59
http://www.kosova.com/lz

Objektiviteti
24-01-06, 21:16
Mos qėndroni duke vajtuar pranė varrit tim
Unė nuk jam kėtu duke fjetur thelle nė amshim
Unė jam Era, e cila fryen pa pra me plot freskim
Unė jam Xixė brilanti mbi dėborė me plot mallėngjim

Unė jam Dielli mbi korrat e pjekura kosovare
Jam Shiu i vjeshtės qė troket te ju mbi dritare
Zgjohem qetė, qetė herėt mbi agime shqiptare
Me flatra si zogu nė heshtje ngjitem nė lartėsi
Tėrhiqem qetė, qetė atje lartė nė gjithėsi

Natėn unė jam Ylli qė ndriēon mbi ju
Mos rrini pranė duke dėnesur kėtu
Unė nuk jam shtrire kėtu nė kėtė tokė arbėrore
Sepse unė nuk kam vdekur - unė jam i gjalle prore!!!

Dilaver
25-01-06, 20:08
Lidhje kushtuar Presidentit Rugova:

- Faqe kushtuar Presidentit ( http://www.ibrahim-rugova.com/ )
- Faqja e ngushėllimeve nė QIK ( http://www.kosova.com/lz/ )
- Njė "Libėr i zisė" nė internet kushtuar Presidentit ( http://www.ibrahimrugova.org )

--------------------------------------------------------------------------------