PDA

View Full Version : Ēfarė ėshtė moda pėr juve?


rilinda
30-10-07, 18:12
Tė dukem bukur.
Blerja e vesh-mbathjeve tė shtrenjėta.
Ndjekja e stilit tė fundit.
Nuk i kushtoj rėndėsi tė madhe pamjes sė jashtme.

jadore
30-10-07, 18:19
Tė dukem bukur.
Blerja e vesh-mbathjeve tė shtrenjėta.
Ndjekja e stilit tė fundit.
Nuk i kushtoj rėndėsi tė madhe pamjes sė jashtme.

qe defimimi i shkurte per mua ..
mode eshte qdo gje qe ne 10 vjeqarin e fundit nuk e pashe vizualisht tek te tjeret ...
(e kur te ja shof te dytit pas meje ,hahaaha..thirret demoduar ,valla )

rilinda
30-10-07, 18:25
qe defimimi i shkurte per mua ..
mode eshte qdo gje qe ne 10 vjeqarin e fundit nuk e pashe vizualisht tek te tjeret ...
(e kur te ja shof te dytit pas meje ,hahaaha..thirret demoduar ,valla )


hahahahahha... Jador, t'njejtin mendim si unė. Po i pash dikujt diēka tė veshur si timen, mė ajo rrobė pėrfundon nė shportėn e ndihmave.

Naki
30-10-07, 20:36
Adhurojė stilet e bukura tė veshėmbathjeve,mundohem tė ecė mė kohen dhe ti pėrshtatem trendeve qė industria e tekstilit na ofronė,nuk i takojė grupit ēė hargjonė para vetėm pėr gjėra tė shtrenjėta.Nėse diqka mė pėlqen dhe ndihem mirė nuk luanė rolė modeli dhe firma.

Preferojė grupin ēė nė dukje janė tė thjeshtė po me stilė dhe kombinim tė ngjyrave reflektojnė Njė veshmbathje estetike.

prishtinasi
31-10-07, 00:55
hahahahahha... Jador, t'njejtin mendim si unė. Po i pash dikujt diēka tė veshur si timen, mė ajo rrobė pėrfundon nė shportėn e ndihmave.

A mundem ty edhe Jador-in tash e tutje me ju lut qe rrobat qe i hudhni ne shporta...jepni tek shoqatat e bamirsise...duke e ditur qe unikat ne Kosove pak ka:)...

rilinda
31-10-07, 09:59
A mundem ty edhe Jador-in tash e tutje me ju lut qe rrobat qe i hudhni ne shporta...jepni tek shoqatat e bamirsise...duke e ditur qe unikat ne Kosove pak ka:)...

Unė veq thash qė ato rroba veē shkojnė andej...

gazi-de
31-10-07, 10:21
Sa mos me nirth tash dimrit qy.......

Arkza
31-10-07, 12:13
Votova Per te Paren ! Pra te Dukem me Bukur :smile:
Nuk e Shikoj Shume se qka eshte ne Mode sepse edhe me shiku shume po ma Prish shume Stilin tim dhe Pamjen time e keshtu me Mir Zgjedhi diqka te Veqant dhe qe me Rrin Bukur :wink:

LABI
31-10-07, 20:45
Ne kontekstin e Kultures dhe Artit paska shpjegime mbi fenomenin e modes...
Une do t'jap nje shpjegim pak me ndryshe

Moda eshte nje dukuri e shprehur masivishtt .
Nese e shprehim kete me gjuhen e shkences statistikore ;moda gjendet aty ku frekuenca- numri i perseritjeve eshte me i larte per NJESIN STATISTIKORE , ne raport me njesite statistikore tjera ... Ne ate njesi statistikoer ku frekuenca tregon trend me te larte (ne raport me njesite tjera statistikore) , atehere dele qe tek njesia perkatese statistikore - gjednet MODA....................:biggrin: :biggrin:

Preshevar
31-10-07, 20:54
Tė dukem Unik ! :tongue::biggrin:

Pėrndryshe, nuk e ndjeki modėn, po moda mue hahahahaaha

Elina
31-10-07, 21:41
Une per vete nuk jam edhe aq-- me nje fjale me thene "maniak" :biggrin: i modes se fundit si shumica qe ja bejne...
Per mu me me rendesi eshte te ndihem mire ne ate cka kam veshur,,, edhe nuk e komplikoj veten...
Te vishem me thjeshte, me duket me mire :tongue:


Ps;rrnofshin farmerkat me ndonje maice apo duks :biggrin:

DEA
31-10-07, 22:49
Moda eshte edhe e rendesishme ne jete, po jo ma e rendesishmja!

Andaj nuk i jap rendesi ne te perditshmen time , pos ne raste te veqanta!!!!!!!

Diana007
31-10-07, 23:01
Une per vete nuk jam edhe aq-- me nje fjale me thene "maniak" :biggrin: i modes se fundit si shumica qe ja bejne...
Per mu me me rendesi eshte te ndihem mire ne ate cka kam veshur,,, edhe nuk e komplikoj veten...
Te vishem me thjeshte, me duket me mire :tongue:


Ps;rrnofshin farmerkat me ndonje maice apo duks :biggrin:

Nuk po shtoj asgje ne kete shkrim .............http://ferizaj.net/forumi/images/smilies/icon_razz.gif (http://ferizaj.net/forumi/posting.php?mode=smilies&f=0#)

hasanmehmeti
31-10-07, 23:03
Ps;rrnofshin farmerkat me ndonje maice apo duks :biggrin:

hahaha fushat zgjedhore eee...

Rrnofshin Trenerkat , une vetem ato i preferoj ,haha edhe ndoj Qorap dhe pollover i Lesht ( lesh te deles:biggrin:).

Elina
01-11-07, 00:23
hahaha fushat zgjedhore eee...

Rrnofshin Trenerkat , une vetem ato i preferoj ,haha edhe ndoj Qorap dhe pollover i Lesht ( lesh te deles:biggrin:).


O nuk kam faj se keto dit veq fjalime jemi kah nijme e nau ka mbush kryte po get me fjale te kota :biggrin: bile mire qe nuk e kam qite edhe nje foto timen me e be taman fushate zgjedhore --> mode ne kete rast :biggrin:

rafet llapjani
01-11-07, 05:46
Rrnoft setra e tu fuzat ne tertaq me to ihaaaaaaaaa qysh shkon per mas tu flutur setra ku ke pae mod mate mire skaaaaa aahahhahahahahhahahahahahahhahahahahahah

legenda
02-11-07, 14:45
Ēfarė ėshtė moda pėr juve?

Rilindush,te tregoj neser ,a ben??? ahaha....

rilinda
02-11-07, 15:47
Ēfarė ėshtė moda pėr juve?

Rilindush,te tregoj neser ,a ben??? ahaha....

N'rregull. Veē mos harro... :biggrin:

LuLjaa
02-11-07, 16:02
Veshja sa ma e thjesht, aq ma keksi :D

qe paska than edhe gazi sa mos me nirthet hehe

http://s9.rimg.info/726dd2050e9596e1b8a543e7fcd1bb15.gif

Elina
02-11-07, 16:13
Veshja sa ma e thjesht, aq ma keksi :D

qe paska than edhe gazi sa mos me nirthet hehe

http://s9.rimg.info/726dd2050e9596e1b8a543e7fcd1bb15.gif

Cfar keksa moj :eek: :biggrin:

LuLjaa
02-11-07, 16:29
Cfar keksa moj :eek: :biggrin:

Plazma keksi qesii :biggrin:

rilinda
02-11-07, 16:36
Heeeej, goca... pėr modė jemi DUKE FLASUR :biggrin:

p.s. KUJDES! Se policja ksajde...

LuLjaa
02-11-07, 16:51
Pse mesuse ēka kena fol keq moj, gjo normale eshte ajo qy, sa ma thjesht aq ma mire :D

Elina
02-11-07, 22:41
Heeeej, goca... pėr modė jemi DUKE FLASUR

p.s. KUJDES! Se policja ksajde...


Mbasi jemi duke flasur :biggrin: per moden atehere po them qe une nuk e percjelli moden edhe aq... Me shum me pelqen te bej eksperimente prej rrobave-me nje fjale e bej moden vet :biggrin: ,,,gjithmone renovoj dicka, hahha harrnoj dicka edhe me del kogja mire:tongue:

Ps;A dola prej teme tash moj :biggrin: hair ishalla :-))

jadore
03-11-07, 14:57
Mbasi jemi duke flasur :biggrin: per moden atehere po them qe une nuk e percjelli moden edhe aq... Me shum me pelqen te bej eksperimente prej rrobave-me nje fjale e bej moden vet :biggrin: ,,,gjithmone renovoj dicka, hahha harrnoj dicka edhe me del kogja mire:tongue:

Ps;A dola prej teme tash moj :biggrin: hair ishalla :-))

emo elina , kjo tregon kreativitet dhe origjinalitet , pastaj vie unikat-tet, kjo tregon avansim drejte modelimit ,e mira do te ishte qe gjithesecila femer te kete kete afinitet ..
keto mendoj qe jane resurset qe nje femer e bejne te jete shik ne prezentimin origjinal te stilit te saj ..respekt

egi
03-11-07, 21:24
Valla nuk po votoj hiq...nganjeher nuk me intereson pamja fizike, por nganjeher veshem bukur te dukem bukur...nuk di qka me votu..krejt nevaret prej disponimit tim.

Elina
04-11-07, 00:13
Valla nuk po votoj hiq...nganjeher nuk me intereson pamja fizike, por nganjeher veshem bukur te dukem bukur...nuk di qka me votu..krejt nevaret prej disponimit tim.


Valla edhe une ashtu,,,po prap votova :tongue:

legenda
04-11-07, 01:25
.....ahhh,po Rilindush,,,se erdha pak vone ne net....paska kalu mesnata,phaaaa...e une premtimet i mbaj....sorry...
hmmmm...cfare eshte moda per mua???
-tri germa....


p.s.fjalen komplet ta tregoj nje dite tjeter,,,shpresoj se nuk harroj,ahaha...

te pershendes TY.


N'rregull. Veē mos harro... :biggrin:

aLbaChiCk
04-11-07, 21:28
Edhe un votova per te paren " te dukem mir".Nuk eshte interesant te jet mark ajo qe e veshi me interesant eshte se si e prezenton .Kot e vesh nji tesh qe eshte e shtrejnt dhe e bukur kur ske trup apo sdin me e pershtat me kpuca,qizme,qant a qa di un.Edhe nese e blej nji tesh qe e kan shum veta ja boj edhe un si Elina ndryshoj diqka ne te qe te duket tjeter.Te ket nje diqka te veqant nga tjeret

Prishtinasja_
06-11-07, 20:15
Votova per "Te dukem bukur" !

Mua pervete Moda me pelqen shume !
Me njef fjale i pershtatem kohes por gjithmone zgjedh dicka qe me shkon, qe eshte ne "trend" , qe me rri mire dhe qe ndihem mire !:smile:

egi
06-11-07, 22:00
Valla edhe une ashtu,,,po prap votova :tongue:

ani mori qika folni diqka...percjelleni moden :tongue:

emine
02-06-08, 09:53
Me ni veten mire,kure vishem bukur;)

Jana
02-06-08, 11:22
Ndjekja e stilit tė fundit.
Tė dukem bukur.

Albonita
05-07-08, 09:42
Nuk votova..spse une Gjith vishem ashtu si une ndihem mire..e jo sips Modes apo te dukem bukur..une mendoj..nese ki stil edhe je e Bukrur Gjdo gje te pershtatet.... sa ma thjesht aqq me mire..!

DEA
05-07-08, 18:06
Moda ta kesh stilin tend , duke mos u munduar te jesh kopje e ndonje personaliteti publik dhe njekohesisht veshjen te ja pershtatesh proporcioneve te trupit...

uliksi31
05-07-08, 18:42
Moda eshte, e rrezik i mashkujve me i sakatue kuletat.

lyra2
05-07-08, 19:35
Moda per Dean dhe Murgeshen eshte te me kopjojne mua imigjin,....demk dukjen :P

DEA
05-07-08, 19:38
Moda per Dean dhe Murgeshen eshte te me kopjojne mua imigjin,....demk dukjen :P

Sod jam e pamod hahahaha sot jam kopje hahahaahaha

LABI
05-07-08, 19:46
Sod jam e pamod hahahaha sot jam kopje hahahaahaha

jo ti qenke pikerisht ne mode :PP

Pasi qe moda - perfaqesohet me kopjen (kiqin) . perfaqesimin (hasjen) e te njejtit standard ne shume njesi dhe seri , me te njejtat atribute ne pakufi (te ngjashme). :rolleyes:

pirro
05-07-08, 19:48
lyre cka ka me kane ne mode sivjet veres ne Ulqine a po dihet hala a jo??

lyra2
05-07-08, 19:50
lyre cka ka me kane ne mode sivjet veres ne Ulqine a po dihet hala a jo??
ahhaahaha
oo pirro,dil ne aeroport e kqyri shacat,krejt vizllima ishin ba,sigurisht dicka e re nga shacicat...

Murgesha
05-07-08, 19:54
ahhaahaha
oo pirro,dil ne aeroport e kqyri shacat,krejt vizllima ishin ba,sigurisht dicka e re nga shacicat...


Prapė nė modė shacat e sha-cicat a??

DEA
05-07-08, 19:55
Prapė nė modė shacat e sha-cicat a??

Ah moj Lyre ty pika te raft, rri rahat se ta kthej ftyren hahahahahahahahaa

pirro
05-07-08, 20:03
lyre vjet ka qene e bardha ne mode ndersa sivjet asht ne mode e boje sheqerta hahah prej zhvicrre ka ardh kjo mode

lyra2
05-07-08, 20:05
Prapė nė modė shacat e sha-cicat a??
po valla qata sha,po ee per pjesen tjter s'po di cka me te thene hahah

lyra2
05-07-08, 20:06
lyre vjet ka qene e bardha ne mode ndersa sivjet asht ne mode e boje sheqerta hahah prej zhvicrre ka ardh kjo mode
Si sheqer i djegte ,a qysh bre po i thojshin ate te Zhvicrre sa?
DEA,e dhe ti nime sha-cice koke,kthema ftyren menjeher se me behet shaci hahahah

DEA
05-07-08, 20:08
Si sheqer i djegte ,a qysh bre po i thojshin ate te Zhvicrre sa?
DEA,e dhe ti nime sha-cice koke,kthema ftyren menjeher se me behet shaci hahahah

A spo me sheh vesh ne te bardha a? hahahahahahaah

pirro
05-07-08, 20:09
ahahhhah Lyre kan ardh ma shume me autobuza se osht shtrejtu nafta shume e spo kan ojro , boje shqeri ne autobus e n ulqin hehe

lyra2
05-07-08, 20:11
..ooo moda sivjet ishte "gjys kg kafe pa blu per shpi" nga shacat,na myten bre ...!!

DEA
05-07-08, 20:12
ahahhhah Lyre kan ardh ma shume me autobuza se osht shtrejtu nafta shume e spo kan ojro , boje shqeri ne autobus e n ulqin hehe

Eh e kane lane Spanjen per Ulqine , gjynah vallahi hahahaahhaah
boni hajgare ju boni

lyra2
05-07-08, 20:15
Eee ne Spanje nuk jane ne mode specat ne valigje e ne aeroplan ,eeeee:)

emine
05-07-08, 20:16
kulet me lule:P

DEA
05-07-08, 20:17
Eee ne Spanje nuk jane ne mode specat ne valigje e ne aeroplan ,eeeee:)

Per duhangjinet cigaret i kane bile ma lire se ne Kosove ahahhahaah

LABI
05-07-08, 20:36
kulet me lule:P


valla teper materiali i kuleve me pelqen ... Cka kish dale nje kemish e mire verore , asi i stilit hawaii - way :rolleyes: :biggrin:

emine
05-07-08, 20:43
valla teper materiali i kuleve me pelqen ... Cka kish dale nje kemish e mire verore , asi i stilit hawaii - way :rolleyes: :biggrin:


hahahhahahh certani film ishe dale:p

LABI
05-07-08, 21:14
hahahhahahh certani film ishe dale:p

si Jonny Bravo ne hawai shirt beach :biggrin:

selvija
07-07-08, 14:28
Vota ime shkoj ..te dukem bukur,,nuk i kushtoj aq modes ,,por vesh dhe blej ato qe me rrin bukur dha kam nje shije te bukur mendoj,,,(nena ime ka len nje fjal,,mos vish sipas modes por cila te ka hije )

pirro
08-07-08, 12:10
Selvije a veshesh boje sheqeri a jo???

Giovanni
08-07-08, 13:28
Nuk i kushtoj rėndėsi tė madhe pamjes sė jashtme.

selvija
08-07-08, 21:32
Selvije a veshesh boje sheqeri a jo???Jo more sheqer jam vet ja prishi hjeshin bile me vesh ate ngjyre,,,:wink:

emine
08-07-08, 21:38
Nuk i kushtoj rėndėsi tė madhe pamjes sė jashtme.ani inshalla te mbrendshme si ke te kqija,,,,,se per jashta po dukesh beter:p

Skyfter
08-07-08, 21:41
Per mu moda eshte vec manipulim me stil i mases ...
Moda qe sot eshte >In> per mu eshte >Outfit> :rolleyes:


:biggrin:

Arkza
09-07-08, 12:25
Votova Per te Paren ! Pra te Dukem me Bukur :smile:
Nuk e Shikoj Shume se qka eshte ne Mode sepse edhe me shiku shume po ma Prish shume Stilin tim dhe Pamjen time e keshtu me Mir Zgjedhi diqka te Veqant dhe qe me Rrin Bukur :wink:Pa Ndryshime ............:rolleyes:

AliSia
06-12-10, 22:56
Blerja e vesh-mbathjeve tė shtrenjėta.

valiii
06-12-10, 23:09
Moda eshte (me ndjeke mizen) thjeshte emitim i njerzeve te degjeneruar... Shkon ēika e re (sa e ka ndi 'veten gjalle' ) te frizeri edhe i thote premi flokte si t'rihannes, del adelina n'spot (ty i zaebate drenicejkat) me trenerka edhe ēizme, mule krejt drenica emito adelinen.

Gentiani
06-12-10, 23:36
Moda eshte (me ndjeke mizen) thjeshte emitim i njerzeve te degjeneruar... Shkon ēika e re (sa e ka ndi 'veten gjalle' ) te frizeri edhe i thote premi flokte si t'rihannes, del adelina n'spot (ty i zaebate drenicejkat) me trenerka edhe ēizme, mule krejt drenica emito adelinen.


Ha,hahaha e ke sose "motrushe" give mi five qiknenaj :biggrin:

me japen pare kot nasikoti, demek shihe se ēka ka ble Ē(q)iika po edhe Dj(xh)aaali? :biggrin:

roadrunner
07-12-10, 00:07
moda ime: thjeshtesia....

teutaA
07-12-10, 07:13
moda ime: thjeshtesia....

ahaha kur skom veq :wink:

turisti
07-12-10, 23:23
Nuk i kushtoj rėndėsi tė madhe pamjes sė jashtme- me se shumti pamjes se brendshme.........

AliSia
07-12-10, 23:25
ahaha kur skom veq :wink:


Po ashtu edhe TeutaA...:wink:

Un per vete shume i jape Rendesi ...!:smile:

roadrunner
08-12-10, 09:28
po edhe ajo e ka njefar qmimi :Dahaha kur skom veq :wink:

Lapsi
08-12-10, 09:56
Pamja na krijon nje pershtypje jo te mire, thjeshte prapambeturi morale - ishte per tre te parat, kurse per piken e katert ( Nuk i kushtoj rėndėsi tė madhe pamjes sė jashtme) eshte vetem nje muhabet ngase sot me teper shiqohet ekstravaganca

Makresh
08-12-10, 10:20
Moda eshte si partia FER

Ka te frye Era, pikju permas.

Suelaa
15-12-10, 19:42
E ben njeriun te ndihesh mire me vetveten.

Zanzi/M
15-12-10, 20:46
Pajjj ma merr mendja se pjese e KULTURES duhet te jet edhe moda

Suelaa
15-12-10, 20:50
Sigurisht esht pjes e kultures, edhe kto shkojne bashk me njera tjeteren.

Elina
31-01-11, 17:37
Une dhe moda s'i kem punt mire hic :biggrin:.Cka eshte ne mode*sa qel e mbyll syte behet de-mode....keshtu qe une i rri besnike stilit tim :tongue:

AliSia
27-03-11, 00:46
Moda per mua eshte numer 1 ahhahahhahahahhhahh..

AliSia
16-07-11, 21:12
Moda per mua eshte numer 1 ahhahahhahahahhhahh..

:biggrin: