PDA

View Full Version : A osht dikush ktu PRIND ?


No MeRcY.
25-01-08, 21:53
Osht dikush prind ktu ne forum ?
nese je qysh ndjehesh , qysh e qon . qysh e kalon ?
shkurt qysh osht me qen prind

DEA
25-01-08, 22:01
Osht dikush prind ktu ne forum ?
nese je qysh ndjehesh , qysh e qon . qysh e kalon ?
shkurt qysh osht me qen prind

valla no mercy gati gjysma jemi prin ketu, edhe ate te moshave te ndryshme, mvaret se per cilen faze e ke fjalen se si eshte me qene, faza ma e mira eshte kur ki ke femijet bebe, e mandej veq sa vijne e shtohen kasavetet!!!!!

Pupi
25-01-08, 22:04
Po!
Unė jam baba i dy fėmijėve.
Kam dy goca tė bukura, e tė shėndosha si molla dhe janė si drita kur se ndal asnjė re, ato janė njėkohėsisht edhe e gjitha mė e qmuara qė mund tė ketė njeriu.
Kėt mesiguri do ta rrėfejn edhe shumė tė tjerė kėtu, e nė mėnyra tė ndryshme, mu ashtu edhe si i takon. por tė jesh prindė ėshtė njė knaqėsi dhe njėherit edhe pėrgjegjėsi e madhe.
Tė gjitha lojėrat qė i luajm me fėmijėt tanė jan nė cop historie nė edukimin e fėmiut pėr tė ardhmėn, pėrrallat, loja me bor, shlap shlap nė shi e nė lloq/balt, mė njė fjalė ėshtė dhurat e madhe ajo qė natyra ka vendosur ti dhuroj ēdo prindi.

Pupi
25-01-08, 22:09
valla no mercy gati gjysma jemi prin ketu, edhe ate te moshave te ndryshme, mvaret se per cilen faze e ke fjalen se si eshte me qene, faza ma e mira eshte kur ki ke femijet bebe, e mandej veq sa vijne e shtohen kasavetet!!!!!
Si mė dole kaq shpejt para mori Nanush , e merrja me mend qė DEA me gjithė sinqeritetin e saj, ka pėr tė thėnė kėtu diēka pėr ,,Prindėrit", ama kaq shpejt ?!

Gocat e mija janė 5 vjeqe, dhe 15 muaj e vogla.
U sa muhabetin e bėjė unė me to, kercejm luajm, bėhem babadimėr, bėhem kalė. e ē'muk bėhem.
Andaj NOMercy , mos u frigo tė bėhesh prind fare, kjo ėshtė ajo mė e mira qė mund ti ndodhė njeriut/prindėrit.

DEA
25-01-08, 22:18
Ha ha pupi edhe ketu te paskam dal para, femijet e mije jane te moshes 10 dhe 8 vjeq, ku une kam mbet veq si shofer i tyne, duke i dergu sa ne shkolle, e nga shkolla ne muzik e nga muzika ne vallzim e nga vallzimi ne futboll e nga futbolli ne mcdonalds etj, etj ,,,,, po vertet eshte kenaqesi !!!1

uck_aksh
25-01-08, 22:41
A osht dikush ktu PRIND ? (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=1222551#post1222551)

Po edhe un jam prind i dy femijeve njeri 12 vjeqar e tjetri 8 vjeqar

lovely
25-01-08, 23:24
djali im, eshte 3 vjeqar....

njehere e kam pare nje film...
baba tha;

njeriu mendon se eshte i gatshem per te sjelle nje femije ne bote, mirepo kurr askush nuk e din se me cfare kapaciteti duhet ai femije!!

me pelqeu shume shume thenia....

guri70
26-01-08, 09:09
valla no mercy gati gjysma jemi prin ketu, edhe ate te moshave te ndryshme, mvaret se per cilen faze e ke fjalen se si eshte me qene, faza ma e mira eshte kur ki ke femijet bebe, e mandej veq sa vijne e shtohen kasavetet!!!!!
mirč e ke dea sa ishin "lulak"po du me thanč bebe mirč ishč punčt.Kur pu rritshin pu shtoheshin problemet.Unč i kam dy fčmijč, vajzč e djalč.Paramendoje djali dy vjetč pa lyp mi za nuse.

rilinda
26-01-08, 12:19
mirč e ke dea sa ishin "lulak"po du me thanč bebe mirč ishč punčt.Kur pu rritshin pu shtoheshin problemet.Unč i kam dy fčmijč, vajzč e djalč.Paramendoje djali dy vjetč pa lyp mi za nuse.

E paske halit valla!

:biggrin:

Arkza
26-01-08, 12:27
Teme shuem e Qelluar ,dhe ju kam Lakmi shum qe jeni Prinder ! Ju Deshiroj shume harmori familjare dhe femije te shendeshme dhe me jet te gjat !

P/S Me falni nese kam dal nga tema !

Murgesha
26-01-08, 13:50
Jam nėnė e tre fėmijėve, dy djemve e njė vajze.
I dua qė tė tre njėsoj pa farė dallimi.
Qėndron plotėsisht thėnia e DEA-s. Sa janė foshje problemet mė tė lehta me ta. Me rritėn e tyre rriten problemet e dertet pėr prind.
Megjithatė asnjė lumturi nuk zėn vendin e tė qenit prind. http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif

selvija
26-01-08, 14:40
A ka ma kanqsi se me kend prind ..Mama sidomos...deri ne kete qaste pata vajzen ne gjirin tim ashtu shikum programa per femi ne tv sa me isha ber qull nga ajo nga pergdhelja e saj e ngrohte...kam 3 dhe ende jan tjerte ne rruge....

Linka_pz
26-01-08, 15:30
Jam nėnė e tre fėmijėve, dy djemve e njė vajze.
I dua qė tė tre njėsoj pa farė dallimi.
Qėndron plotėsisht thėnia e DEA-s. Sa janė foshje problemet mė tė lehta me ta. Me rritėn e tyre rriten problemet e dertet pėr prind.
Megjithatė asnjė lumturi nuk zėn vendin e tė qenit prind. http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif


Boll mire valla ...une po enderroj e shpresoj ,,,,,,,

Murgeshe mos e le vajzen vete ,se nuk eshte mire pa moter !!!

No MeRcY.
26-01-08, 18:15
Si mė dole kaq shpejt para mori Nanush , e merrja me mend qė DEA me gjithė sinqeritetin e saj, ka pėr tė thėnė kėtu diēka pėr ,,Prindėrit", ama kaq shpejt ?!

Gocat e mija janė 5 vjeqe, dhe 15 muaj e vogla.
U sa muhabetin e bėjė unė me to, kercejm luajm, bėhem babadimėr, bėhem kalė. e ē'muk bėhem.
Andaj NOMercy , mos u frigo tė bėhesh prind fare, kjo ėshtė ajo mė e mira qė mund ti ndodhė njeriut/prindėrit.

ehhe ishalla t-rriten e ishalla jon me ymer ty edhe te gjithve qe kan femij mir shum rrespekt per krejt

joo mmore un hala jom i ri niher per fmij shhuj


lovely sorry per do sene qe ti kom thon kom mendu qe je ma e re anyway ishalla t-rriten e bohet 100 vjet


met mira krejtve suksesee

~AmaZonA~
26-01-08, 19:20
Po ore No MeRcY ka prind kėtu si nuk ka...edhe une jam njėra ndėr to dhe do thoja me plot kuptimin e fjales se gjėja mė e bukur nė jete qe mė ka ndodhur ėshte ajo e mundėsis qė mė ėshte dhėn te bėhem nėnė,pėrderisa nuk je prinde nuk din tė duash nga thellsia e zemres por vetem sipėrfaqsisht ndėrsa fėmiu yt te mėson tė duash nga thellsia e zemres...
Une kam dy fėmije vajzen tetė vjec e gjysme ndėrsa djalin gjashte vjec,cfare te them jan lumturia ime,gėzimi ime,jeta ime e cdo gjė... mė kan mbushur jeten plotė tė mira...

Pėr shėndetin dhe lumturin e fėmijve tane(kėshtu i pershėndes te gjithe prinderit)...:smile:

4peace
26-01-08, 19:42
*

Para ca ditėsh, pasi m’u dha rasti e kisha kohė, e shikova nėnforumin “Dashuria”. Ishin 20 faqe me tema, gjithsej 500 tema tė hapura, 40.000 postime…ku 99.99% flitej rreth dashurisė me dy ēifteve, shumica me pėrmbajtje erotike (pėr erotikė mė tė fortė – pornografi, flitet tek “Pa cenzurė”), gjitha postimet rreth “asaj punės”, “rreth uēkurit”…e asnjėri s’ėshtė kujtuar se ka edhe dashuri tjera. Ndėr dashuritė tjera, pra, bėn pjesė edhe DASHURIA PRINDORE. Dashuria e prindit ndaj fėmijės ėshtė, sipas meje, shumė mė e lartė (e madhe) se ajo e ēifteve, ku p.sh. “Legenda” shtron pyetjen “A ėshtė dashuria e verbėr?” (e ajo dhe ėshtė e tillė, tė verbėron, megjithėse ndjehemi mirė kur jemi nė atė gjendje…).

Pa keqkuptime, iu lutem!

Gjitha tė mirat!


***

Preshevar
26-01-08, 20:00
"Me dit fmiu sa e don prindi, ai ēmendėt" ...(jo s'jam prind lol)

Naki
26-01-08, 22:58
Tė jeshė Prindė ėshtė njė kėnaqėsi ,kurorzimė i dashurisė bashkėshortore dhe dėshira pėr tė krijuar familje -fėmijė tek ne shqiptarėt ka njė vlerė tė madhe tė pakontestushėm.
Ardhmėria,pasardhėsit janė shtylla kryesore ēė i jepė kuptim Jetės dhe tė jetuarit.

Edhe unė sikurse parashkruasit jamė Prindė i dy fėmijėve Teutes dhe Florit,tė cilėt vijojnė shkollen fillore klasa e katėrt dhe e tretė.

Tė jeshė Prindė do tė thotė,tė keshė obligime -pėrkujdesjen nė sferat e ndryshme tė rritjes,edukimit,arsimimit,komunikimit,argėtimit etj.

Naki

Murgesha
27-01-08, 02:00
Boll mire valla ...une po enderroj e shpresoj ,,,,,,,

Murgeshe mos e le vajzen vete ,se nuk eshte mire pa moter !!!


Eh Linka....

Fmiu i plakės vaji i mahallės kanė thonė.... http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

Guri i madh
27-01-08, 03:31
edhe une jam prind po fmij tė vegjel nuk kam i patum ra pak si heret nuk dalloj shum nga djali

Gjumashja
27-01-08, 21:33
shpresoja qe do behem... por ja qe deshtoi e din diana vetem enderr ishte hahahha paksa shaka...
femija eshte pasuria me e madhe ne bote... ate e din vetem ata qe jane prinder...

halla e madhe
28-01-08, 08:24
Jame prind i kater femijeve te rritur, me i riu eshte 23 vjeq...sikur te behesha gjyshe si shpejt do te ishte edhe me mire:wink:

Abetare
29-01-08, 09:12
Dy Yjet e mia ... Foto nga pushimi ne Heaven England ...

No MeRcY.
29-01-08, 17:53
super super ktu gjysa tek qenkat prind bravo sukseese

a keni naj far foto a jo tju shofim nese muni mi postu hha met mira

Prishtinasja_
11-04-08, 09:07
Ncuk ! :rolleyes:........................................ .

^katunari^
11-04-08, 09:16
Po more qysh jo, i kena dy plluma une e hanmi i jem , qe nuk i ndrroj per krejt pasunine e botes

Breshka
11-04-08, 20:46
Po more qysh jo, i kena dy plluma une e hanmi i jem , qe nuk i ndrroj per krejt pasunine e botes

se din baba qka osht evladi hahaahahhahahah

uck_aksh
21-04-08, 01:09
prind popo djemt mu kan ba per martes hahahahah
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/festadheqlirimievogel11.jpg

emine
21-04-08, 06:16
prind popo djemt mu kan ba per martes hahahahah
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/festadheqlirimievogel11.jpg

mashallah...po sa te bukur qenkan(I paq me jete te gjate dhe nafak)!!!!!

Abetare
21-04-08, 16:34
Sikur dy Fėmijet e mi i paske dy djem si dy yje ...

Mashalla !

vjeshta
23-04-08, 12:12
prind popo djemt mu kan ba per martes hahahahah
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/festadheqlirimievogel11.jpg

I paq me jete te gjate ... ky i madhi krejt nones t'vete po i perngjajka ...:rolleyes:


Ps: Perveq Hallushes qe i paska 4 ma askush tjeter ....,jam ka pres dikush me shkru qe e ka ndjek traditen ...:confused: :biggrin:

uck_aksh
24-04-08, 23:57
I paq me jete te gjate ... ky i madhi krejt nones t'vete po i perngjajka ...:rolleyes:


Ps: Perveq Hallushes qe i paska 4 ma askush tjeter ....,jam ka pres dikush me shkru qe e ka ndjek traditen ...:confused: :biggrin:


hahahhahaha vjeshta nuk ma merr menja qe ki mujt me dallu cili esht i madhi se i madhi i ka perngja babit hahaha

http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/festa-dhe-qlirimi--datlindj.jpg

vjeshta
25-04-08, 16:59
hahahhahaha vjeshta nuk ma merr menja qe ki mujt me dallu cili esht i madhi se i madhi i ka perngja babit hahaha

http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/festa-dhe-qlirimi--datlindj.jpg
Valla vshtir gaboj ,por ktu vetem se cili eshte ma i madhe se per t'perngjame jo ...hahaa