PDA

View Full Version : Djepi qė rritė mė shumė se njė foshnjė


Pupi
05-03-08, 21:31
Kryeministri shqiptar, Sali Berisha, ka porositur homologun e tij serb Vojisllav Koshtunica qė t'i lėrė "mėnjanė mitet".\05.03.08\

http://www.dardania.de/vb/upload/img/images/content/news/images%5B49%5D.jpg Nė njė intervistė pėr BBC-nė, kryeministri shqiptar, Sali Berisha, ka porositur kryeministrin serb, Vojisllav Koshtunica qė t'i lėrė "mėnjanė mitet", sepse siē tha "mitet dhe politika nuk mund tė qėndrojnė sė bashku".
"Nuk jam i sigurt nėse ata sollėn djepin e tyre apo morėn djepin tonė nė Kosovė. Megjithatė, nė njė djep mund tė rriten disa foshnja", ka thėnė Berisha. "Nuk ėshtė aspak realiste ajo ēka thonė serbėt. Si mund t'i thuash njė kombi se djepi i tij ėshtė njė vend tjetėr? Djepi i tyre ėshtė Beogradi".
Kryeministri shqiptar ka hedhur poshtė pretendimet serbe se Kosova qenka "zemėr" e Serbisė, duke thėnė se "Kosova nuk mund tė jetė kurrė zemra e njė kombi tjetėr". "Atje ka disa manastire, por ato kanė qenė katolike romane pėrpara se serbėt tė mbėrrinin dhe kjo ėshtė provuar". "Manastiri i Pejės ėshtė ndėrtuar nė pronat e njė familjeje shqiptare me mbiemrin Zajmi. Ata kanė qenė mbrojtės tė manastirit pėr shekuj me radhė. Mendoj se kryeministri Koshtunica duhet tė jetė mė realist", ka thėnė Berisha pėr BBC-nė.\05.03.08\

Preshevar
06-03-08, 09:22
Fjalė e qelluar nga Sali Berisha po megjithate histori pa mite s'ka sa i perket regjionit ballkanik.

Te gjithė duam te jem viktima para syve botes per x arsye, dhe te gjith duam qe te kemi me te drejte sa i perket historis.

King_Gentius
12-03-08, 03:24
Sic ka then nje shoku im, djepi i Serbise eshte Akademia e Shkencave e Beogradit :)