PDA

View Full Version : A ka drejte shteti Israel te egzistoj ?


Tochi
08-03-08, 20:48
A ka drejte shteti Israel te egzistoj ?

Arb
08-03-08, 21:10
vahab!

Cka te dul pune tash me Izrealin?

krejt i ki nreq vec me u marr me Izrealin a?

Preshevar
08-03-08, 22:41
Kjo tem eshte njesoj sikurse ta kishe shtruar pytjen se : A ka drejtė Serbia te egzistoj nė Kosovė ?.....

Ata qe kan hek, e din pergjigjen. Ata qe pallin si frym, edhe atyre e dim pergjigjen.

Nuk meriton asnje shtet ne botė te egzistoj e as ne nje cop trotuari ai i cili vret fėmij te pafajshem per t'ja okupuar shtepin e prinderve tij qe jan sakrfikuar per ta !

I kisha postuar disa foto, po stafit si pelqejn. ;-(

Pupi
08-03-08, 22:52
Temė palidhje sa tė thuash, por ani.

Se na mbeti neve shqiptarėve tė vendosim a duhėt tė egzistoj , apo jo Izraleli.(Kjo ėshtė argatija e dreqit pra!)
Izraleli ka tė drejtė tė egzistoj nė paqe me fqinjėt e tyre!

DritonPR
08-03-08, 23:46
po normal qe ka te drejt te egzistojmbylle ket tem!

rilinda
08-03-08, 23:56
Mendimet janė tė ndryshme dhe si njerėz tė civilizuar duhet tė mėsohemi qė ta respektojmė edhe mendimit e tjetrit, pa e pasur si obligim qė t'i ndajmė apo t'i pranojmė ato.
Prandaj tema mbetet e hapur pėr ata qė duan tė thonė diēka, nė tė kundėrtėn mund tė mos klikoni mbi titull dhe... kaq.


Shėndet!
Rilinda

Preshevar
09-03-08, 09:57
Temė palidhje sa tė thuash, por ani.

Se na mbeti neve shqiptarėve tė vendosim a duhėt tė egzistoj , apo jo Izraleli.(Kjo ėshtė argatija e dreqit pra!)
Izraleli ka tė drejtė tė egzistoj nė paqe me fqinjėt e tyre!

Pupi,... a kishe mujt me jetu me serbin nese do kishin me qen paqsor edhe pas masakrave ? Un jam i sigurt qe jO ! E qka mos te duash per vete, mos ja deshiro ASKUJT ! (Fjal e urtė Profetike)


Ky lajm eshte gjat javės se kaluar hiq pa i permendur ato 60 vite te panderprera qe i perjetoj populli palestinez !

Shiqo, dhe mos thuaj qe Shqiptaret s'jan ne gjendje ta kuptojn nje popull qe ka luftuar me shekuj te ter per Pavarsi, Liri e Paqe !

http://www.dailymotion.com/video/xm6ta_nouveau-massacre-israelien_events

Pupi
09-03-08, 12:37
Pupi,... a kishe mujt me jetu me serbin nese do kishin me qen paqsor edhe pas masakrave ? Un jam i sigurt qe jO ! E qka mos te duash per vete, mos ja deshiro ASKUJT ! (Fjal e urtė Profetike)


Ky lajm eshte gjat javės se kaluar hiq pa i permendur ato 60 vite te panderprera qe i perjetoj populli palestinez !

Shiqo, dhe mos thuaj qe Shqiptaret s'jan ne gjendje ta kuptojn nje popull qe ka luftuar me shekuj te ter per Pavarsi, Liri e Paqe !

http://www.dailymotion.com/video/xm6ta_nouveau-massacre-israelien_events

Tema ėshtė: A ka tė drejt Izraeli tė EGZISTOJ !
Tė egzistoj mu si Shqiptarėt nė Ballkan/Evropė, nė fqinjėsi tė mirė.
Qė nė mes fqinjėve ndodhin luftėra, edhe kjo nuk ėshtė diēka e re. Qė fqinjin tė kėrkosh ta zhbėsh nga faqja e dheut, kėtu kemi vetėm rastin e fqinjėve tė izraelit dhe atė tė serbis!
Shqiptarėt nė pėrgjithėsi janė miqė tė liris, dhe si tė tillė urojn qė si Izraeli, ashtu edhe Palestina tė mirren vesh ndėr vete dhe ti ndėrpresin sulmet nė njėri tjetrin.
Jo pse nuk ėshtė kohė pėr tu diskutuar, por neve nuk kemi kaēikun tė ndėrrojm asgjė nė kėtė konflikt shumėvjeqarė, andaj edhe nuk na bie nė barrė tė flasim as mirė, e as keq pėr asnjėrėn palė.
Mėnyra se si e ka zgjedhur mbrojtjėn Izareli nga fqinjėt e tijė len shumė pėr tė dėshiruar, nga ana tjetėr edhe Palestinezėt po tė kishin mundėsi mė tepėr, nuk besoj qė kishin pėr ti kursyer Izraelitėt.

Guri i madh
09-03-08, 12:44
shteti i IZRAELIT ka te drejten me qen shtet si shtetet tjera tė botes

Preshevar
09-03-08, 13:07
Tema ėshtė: A ka tė drejt Izraeli tė EGZISTOJ !
Tė egzistoj mu si Shqiptarėt nė Ballkan/Evropė, nė fqinjėsi tė mirė.
Qė nė mes fqinjėve ndodhin luftėra, edhe kjo nuk ėshtė diēka e re. Qė fqinjin tė kėrkosh ta zhbėsh nga faqja e dheut, kėtu kemi vetėm rastin e fqinjėve tė izraelit dhe atė tė serbis!
Shqiptarėt nė pėrgjithėsi janė miqė tė liris, dhe si tė tillė urojn qė si Izraeli, ashtu edhe Palestina tė mirren vesh ndėr vete dhe ti ndėrpresin sulmet nė njėri tjetrin.
Jo pse nuk ėshtė kohė pėr tu diskutuar, por neve nuk kemi kaēikun tė ndėrrojm asgjė nė kėtė konflikt shumėvjeqarė, andaj edhe nuk na bie nė barrė tė flasim as mirė, e as keq pėr asnjėrėn palė.
Mėnyra se si e ka zgjedhur mbrojtjėn Izareli nga fqinjėt e tijė len shumė pėr tė dėshiruar, nga ana tjetėr edhe Palestinezėt po tė kishin mundėsi mė tepėr, nuk besoj qė kishin pėr ti kursyer Izraelitėt.

Pyetjev smu pergjigje. Historia e Kosoves eshte e ngjashme ne detaje me atyre te Palestinezve pse pra kjo padrejtsi nga ana yte ?

Un e di se pse e perkrah izraelin, vetem pse e kan mik Ameriken. Keshtu jeni shumica, veq qka s'kryeni nevoj para bushit.

Shtetet Arabe jan fajtore qe se fshiten ende prej hartes ket cop trotuari !...

Insh'Allah Irani e mban premtimin !

Preshevar
09-03-08, 13:09
shteti i IZRAELIT ka te drejten me qen shtet si shtetet tjera tė botes

E pse mos te ket te drejt Palestina qe jan autokton aty ?!


Euuu me kend po flas edhe uN :A

Guri i madh
09-03-08, 13:14
E pse mos te ket te drejt Palestina qe jan autokton aty ?!


Euuu me kend po flas edhe uN :A


palestinezt nuk thash qe nuk jan autokton kan te drejt po njiher hala nuk i kan sqarue punt ne mes veti e kur te kryjn luften ne mes veti at,her munden me pas shtet

po duhet te hjekin dor nga terrorizmi

dardan100
09-03-08, 14:51
Ka te drejt po si ashtu sikur Kosova, vetem ektremistet islamik mendojne te kunderten, dhe bash ata edhe do te votojne kunder.

Preshevar
09-03-08, 19:25
S'ka lidhje kjo me ekstremizėm.... ne fakt ju jeni Ekstremista qe s'lexoni dhe paragjykoni PA-LIDHJE !

Ja nje artikull i shkurt sa i perket historis sė Palestinės.

http://www.rruzull.net/modules.php?name=News&file=article&sid=733

device on line
09-03-08, 20:08
izraeli ka tedrejte te ekzistoje vetem atehere kur te terhiqet nga pjeset e okupuara ,ti nxjere para gjyqyt te gjithe vrasesit qe kan bere kime atje ,dhe ti demshperbleje palestinezet sa te jete gjalle nje cifut ,ashtu siq ben gjermania tani me ata,PERNDRYSHE izraeli duhet tefshihet nga faqja e dheut


a e pate idiotizmin e OKB ?? hallall libise qe ia futi topin nen kembe si ronalldonja gatusos hahaha

Pupi
09-03-08, 20:09
Pyetjev smu pergjigje. Historia e Kosoves eshte e ngjashme ne detaje me atyre te Palestinezve pse pra kjo padrejtsi nga ana yte ?

Un e di se pse e perkrah izraelin, vetem pse e kan mik Ameriken. Keshtu jeni shumica, veq qka s'kryeni nevoj para bushit.

Shtetet Arabe jan fajtore qe se fshiten ende prej hartes ket cop trotuari !...

Insh'Allah Irani e mban premtimin !

Jo unė tu pėrgjegja, Preshevar.Problemi ėshtė se unė tu pėrgjegja nga kėndi imė, dhe se nga kėndi imė ti nuk dėshiron ta kesh si pėrgjegjie!
Ktu dhe ėshtė "problemi".
Unė ndaj opinionet si ato qė mbarė Evropa i ndan( e ndiej vehten si Evropian).
Me letra qel , Fakt ėshtė se tani janė dy shtete aty, qė tė dyja thirrėn nė historikun e largėt tė tyre nė ato toka.
Nėse Albonot Malokut, i paska ofruar tė dhėna "miku" i tijė, Ambasador i Palestinės nė Sarajev, kjo nuk don tė thotė automatikisht se ėshtė e vėrtet e gjitha ēfar thotė diplomati Palestinez "miku" i Albinot Malokut.

Rruzulli. netKomentet janė pronė e kujt i bėn. Rruzull.net nuk ėshtė pėrgjegjės mbi pėrmbajtjen e tyre.
Nota mesatare e kėtij shkrimi ėshtė 3.8, unė i dhash njė 3-she.
Kaq sa pėr sinqeritetin tim!
Ndėrsa ti Preshevar, nuk je askund nė tokė tė bukės, as kėtu nė kėtė Temė, e as gjėkundi.
Ti "preshevar" e don zotin me dallavere (si kish thėnė Adem Demaqi) njė gjė duhėt ta din, se zoti nuk don askėn me hile, dhe se zoti nuk gėnjehėt, pėrkundrazi ti bėnė mekatėt mė tė mėdha qė bėnė krijesa e zotit.
Pėr ato tė nėnvizuara me ngjyra, aty sdo koment fare!

device on line
09-03-08, 20:10
shteti i IZRAELIT ka te drejten me qen shtet si shtetet tjera tė botes

--------------------------------------
por SKA TE DREJTE TE VRASE FEMIJE ,GRA ,PLEQE DHE TE UZURPOJE TOKE TE HUAJ vetem sipas kesaj ka te drejte

Pupi
09-03-08, 20:22
E tash nxitoni ju me tė gjitha forcat (nofkat) dhe i ndrroni pėrqindjen ktijė sondazhi, qė "shpėtimtari i kombit" antari Tochi(sapo erdhi) na solli. mos harroni kėtė link ta dėrgoni gjithkah ,nė mėnyrė qė edhe "tjerėt" tė mos mbesin pa votuar, edhe atje te Rruzullu.net nxitoni dhe "shpėtoni kombin".
Kshtu e ka kur bjen nji budall, e hedh njė gurė n'bunar, e mundohėn njėqind tjerė ta nxjerrin e se arrijn dot.
P.s. Ky ėshtė klani virtual, dhe argatija e dreqit! (pse i byllėt agronit temėn)

Preshevar
09-03-08, 20:22
Jo unė tu pėrgjegja, Preshevar.Problemi ėshtė se unė tu pėrgjegja nga kėndi imė, dhe se nga kėndi imė ti nuk dėshiron ta kesh si pėrgjegjie!
Ktu dhe ėshtė "problemi".
Unė ndaj opinionet si ato qė mbarė Evropa i ndan( e ndiej vehten si Evropian).
Me letra qel , Fakt ėshtė se tani janė dy shtete aty, qė tė dyja thirrėn nė historikun e largėt tė tyre nė ato toka.
Nėse Albonot Malokut, i paska ofruar tė dhėna "miku" i tijė, Ambasador i Palestinės nė Sarajev, kjo nuk don tė thotė automatikisht se ėshtė e vėrtet e gjitha ēfar thotė diplomati Palestinez "miku" i Albinot Malokut.

Rruzulli. net
Nota mesatare e kėtij shkrimi ėshtė 3.8, unė i dhash njė 3-she.
Kaq sa pėr sinqeritetin tim!
Ndėrsa ti Preshevar, nuk je askund nė tokė tė bukės, as kėtu nė kėtė Temė, e as gjėkundi.
Ti "preshevar" e don zotin me dallavere (si kish thėnė Adem Demaqi) njė gjė duhėt ta din, se zoti nuk don askėn me hile, dhe se zoti nuk gėnjehėt, pėrkundrazi ti bėnė mekatėt mė tė mėdha qė bėnė krijesa e zotit.
Pėr ato tė nėnvizuara me ngjyra, aty sdo koment fare!

Jo mor Bac, un ta sjella nje tekst ne shqip, un s'votova hiq se s'ka nevoj. Evropa e njeh sepse eshte marionet e amerikes. Nese don te sjelli dokumente edhe ne gjuhet e huaja qe e argumentojn edhe me mir se z. Maloku.

E sa per deshiren time qe e paske nen-vizu as kjo s'don komente.

Mbrenda 1 javės 100 palestinez u vran, shumica prej tyre ishin "femijė" o Pupi...

Un jo vetem ne Palestin apo as kund ne botė nuk deshiroj qe ti shoh !!! (Ata jahudi jan te mallkuar edhe me librin e tyre "Torėn")

Ata s'jan ēifut, ata jan cionista nazi-izraele.

Preshevar
09-03-08, 20:26
E tash nxitoni ju me tė gjitha forcat (nofkat) dhe i ndrroni pėrqindjen ktijė sondazhi, qė "shpėtimtari i kombit" antari Tochi(sapo erdhi) na solli. mos harroni kėtė link ta dėrgoni gjithkah ,nė mėnyrė qė edhe "tjerėt" tė mos mbesin pa votuar, edhe atje te Rruzullu.net nxitoni dhe "shpėtoni kombin".
Kshtu e ka kur bjen nji budall, e hedh njė gurė n'bunar, e mundohėn njėqind tjerė ta nxjerrin e se arrijn dot.
P.s. Ky ėshtė klani virtual, dhe argatija e dreqit! (pse i byllėt agronit temėn)

.... pa koment ! ... sondazhi s'eshte asgje. Se e dim qe shumica ketu se din as ku i bjen kjo "izrael".

Guri i madh
09-03-08, 20:29
.... pa koment ! ... sondazhi s'eshte asgje. Se e dim qe shumica ketu se din as ku i bjen kjo "izrael".


o lumi kombi qe te ka ty me na msue ku gjindet IZRAELI e PALESTINA

egi
09-03-08, 20:35
Izraeli ndoshta ka drejt te egziston..por jo me vjdhjen e tokes te kombit tjeter!

Preshevar
10-03-08, 11:24
Agjėrim ndėrkombėtar pėr Gazėn

Web faqja "Facebook" bėn thirrje pėr agjėrim njėditor nė emėr tė mbėshtetjes sė popullit palestinez

http://mesazhi.com/images/news/3914.jpg


Facebook apelon pėr agjėrim njėditor pėr tė solidarizuar me popullin palestinez.

"Pa marrė parasysh fenė apo vendin tuaj, ne me kėtė akt do tė reflektojmė interesimin tonė pėr ata" thuhet ndėr tė tjerat.

10 Marsi ėshtė pėrcaktuar si dita ku do tė bėhet agjėrimi ndėrkombėtar pėr Gazėn.

Burimi: www.dunyabulteni.com

uck_aksh
10-03-08, 14:03
Agjėrim ndėrkombėtar pėr Gazėn

Web faqja "Facebook" bėn thirrje pėr agjėrim njėditor nė emėr tė mbėshtetjes sė popullit palestinez

http://mesazhi.com/images/news/3914.jpg


Facebook apelon pėr agjėrim njėditor pėr tė solidarizuar me popullin palestinez.

"Pa marrė parasysh fenė apo vendin tuaj, ne me kėtė akt do tė reflektojmė interesimin tonė pėr ata" thuhet ndėr tė tjerat.

10 Marsi ėshtė pėrcaktuar si dita ku do tė bėhet agjėrimi ndėrkombėtar pėr Gazėn.

Burimi: www.dunyabulteni.com (http://www.dunyabulteni.com)

Me mir nderkombetaret ta kishin shpallur 10 Marsin qe secili te qes ne nje kontanumer nga 1 ero per Gazen se me nje dit agjerim

Preshevar
10-03-08, 14:12
Me mir nderkombetaret ta kishin shpallur 10 Marsin qe secili te qes ne nje kontanumer nga 1 ero per Gazen se me nje dit agjerim

Ndoshta, me gjithate dihet qe i rralli qe do te agjeroj. Por kjo eshte me shum simbolike per ti sensibilizuar njerezit qe te kuptojn se si eshte nje dit e nje banori palestinez. Ajo qka po ndodhė atje nuk eshte normale.

Guri i madh
10-03-08, 15:40
--------------------------------------
por SKA TE DREJTE TE VRASE FEMIJE ,GRA ,PLEQE DHE TE UZURPOJE TOKE TE HUAJ vetem sipas kesaj ka te drejte


procesi politik per shtetin e pa varur palestinez pat fillue dhe shkojshin punt mir po dulen kta HESBULLAHAT e sulmun izraelin dhe u fshehshin pas fmijve e grave dhe aty qendron problemi pse po vriten njerzit e pa fajshem

po edhe palestinezve nuk po ju dhimbsen femijt e grat se po i detyrojn me u mbush me exsploziv me bae atentate

Preshevar
10-03-08, 16:16
procesi politik per shtetin e pa varur palestinez pat fillue dhe shkojshin punt mir po dulen kta HESBULLAHAT e sulmun izraelin dhe u fshehshin pas fmijve e grave dhe aty qendron problemi pse po vriten njerzit e pa fajshem


:rolleyes: ...pse be Guri po flet pa dit ?... qaka lidhje Hezbollahu me Palestinezet ?


po edhe palestinezve nuk po ju dhimbsen femijt e grat se po i detyrojn me u mbush me exsploziv me bae atentate

Ke ti femi ?... si do te ishe ndi nese te kishin vrar te vetmin djal ?
Mir / keq /s'ta kish ni / kishe bo atentat / ja kishe fal apo tjeter ?...

Shumica dermuese e atyre femive jan "jetima".

Pupi
10-03-08, 16:29
Bjen ni kasht, e i nxjerr gjatė

Nuk ka njeri nė botė qė i thotė mirė asaj ēfar po ndodhė nė lindjen e afėrt.
Andaj pėr tė mos i ngatrruar gjėrat, kjo kėtu ka njė PIK tė palėkundshme.
E keqja sjellė vetėm tė kėqija.
Ėshtė dashur ta pėrcillni njė dokumentarė dje nė 3sat, pėrafėr 3 orėsh, i pėrgaditur pėr plot 10 vite.
Nė fillim ishin marrur si fėmijė tė vegjėl, mosha aty diku 10 vjeqare. Fėmijė qė nė pėrditshmėrin Izraelito -Palestineze janė aqė shumė tė ngarkuar me Lutėn.
Ishte dokumentar i gjatė, dhe se nuk do tė mundė ta shpalos tė tėrin kėtu. Ajo ēfar prek ēdonjėrin ishte miqėsia mes fėmijėve tė dyja nacionalitetėve.
Gjatė vizitės sė murit tė "dėshirave" fėmijėt Izraelit kishin po aq frigė sa fėmijėt Palestinez nga radikalėt Orthodoxs. Nga vetė pamja e tyre tė bėnė qė edhe nga larg tė mendosh, pse duken kėta njerz kėshtu.
Nga ana tjetėr, gjatė vizitės sė fėmijėve Izraelit nė kampin e refugjatėve nė gjenin(ndoshta gabova emrin, 10 min. kėmbė deri nė Jerusalem) ata lujtėn ndėr vete pa paragjykime, dhe pa asnjė urrejte.
Shumė mė shumė intresante ishte kur djaloshi Palestinez u shkreh papritmas nė vaj, dhe nisi rrėfimin e tijė.
,,Kisha mendjen qė nė ditėt e ardhshme tė nisėsha, por tani qė njohė fėmijėt e anės tjetėr nuk kam kėmbė ta bėjė kėtė mė(fjala ishte pėr bomb-njeri)".

Andaj tė nderuar(unė nuk quaj Pis askėnd) mos shprishni hirin/zjarrin qė ata dy vetė duan ta fikin.

Guri i madh
10-03-08, 16:29
:rolleyes: ...pse be Guri po flet pa dit ?... qaka lidhje Hezbollahu me Palestinezet ?
Ke ti femi ?... si do te ishe ndi nese te kishin vrar te vetmin djal ?
Mir / keq /s'ta kish ni / kishe bo atentat / ja kishe fal apo tjeter ?...

Shumica dermuese e atyre femive jan "jetima".nuk besoj se ka njeri normal e nuk i dhemb zemra kur sheh fmij te vrar ose te plagosur po palestinezt po i keq perdorin fmijt e tyre per akte terroriste

se askush nuk po e shfajson izraelin per kto vrasje


qka mendon ne nė kosov po te ishim marr me terrorizem a do e kishim fitue ket perkrahje nga e ter bota ,edhe pse serrbia ka tentue me na e mvesh nji epitet te till

Preshevar
10-03-08, 16:54
Bjen ni kasht, e i nxjerr gjatė

Nuk ka njeri nė botė qė i thotė mirė asaj ēfar po ndodhė nė lindjen e afėrt.
Andaj pėr tė mos i ngatrruar gjėrat, kjo kėtu ka njė PIK tė palėkundshme.
E keqja sjellė vetėm tė kėqija.
Ėshtė dashur ta pėrcillni njė dokumentarė dje nė 3sat, pėrafėr 3 orėsh, i pėrgaditur pėr plot 10 vite.
Nė fillim ishin marrur si fėmijė tė vegjėl, mosha aty diku 10 vjeqare. Fėmijė qė nė pėrditshmėrin Izraelito -Palestineze janė aqė shumė tė ngarkuar me Lutėn.
Ishte dokumentar i gjatė, dhe se nuk do tė mundė ta shpalos tė tėrin kėtu. Ajo ēfar prek ēdonjėrin ishte miqėsia mes fėmijėve tė dyja nacionalitetėve.
Gjatė vizitės sė murit tė "dėshirave" fėmijėt Izraelit kishin po aq frigė sa fėmijėt Palestinez nga radikalėt Orthodoxs. Nga vetė pamja e tyre tė bėnė qė edhe nga larg tė mendosh, pse duken kėta njerz kėshtu.
Nga ana tjetėr, gjatė vizitės sė fėmijėve Izraelit nė kampin e refugjatėve nė gjenin(ndoshta gabova emrin, 10 min. kėmbė deri nė Jerusalem) ata lujtėn ndėr vete pa paragjykime, dhe pa asnjė urrejte.
Shumė mė shumė intresante ishte kur djaloshi Palestinez u shkreh papritmas nė vaj, dhe nisi rrėfimin e tijė.
,,Kisha mendjen qė nė ditėt e ardhshme tė nisėsha, por tani qė njohė fėmijėt e anės tjetėr nuk kam kėmbė ta bėjė kėtė mė(fjala ishte pėr bomb-njeri)".

Andaj tė nderuar(unė nuk quaj Pis askėnd) mos shprishni hirin/zjarrin qė ata dy vetė duan ta fikin.

"TESHA E HUAJ E JOTJA S'BEHET"


He mor Pupi,.. s'mjafton nje dokumentar per ta zgjedhur ter problemin. S'mjafton nje dokumentar per ta falur ter gjakun qe e lajten ate tok ! S'mjafton ! S'kan te drejte !

I pata postuar disa foto kur femit e nazizraeleve shkruajshin mesazhe "paqsore" mbi bombat e armates c'hal para se tua dergonin femive palestinez e me von edhe atyre libanez. Sigurisht me politiken e adminit qe i konsideronte si "shokuese" apo u fshiten, duhet mi pas dikund ne arkiv. Nese ka mundesi le ti shpalosin. Ato flasin vet....

Andaj i nderuari Pupi, ne s'jemi Salaudina jemi njerez si JU qe preokupohen per fatin e vllezėrve te tyre muslimanė. Prandaj nje minimum respekti do kishte me qen i mirseardhur.

"izraeli" duhet te shkatrrohet e te pastrohet nga cionistet se ajo s'eshte tok qe falėt !

Preshevar
10-03-08, 16:55
pse askush nuk po e shfajson izraelin per kto vrasje


Sepse Ameriqent e perdorin sa here drejten e Vetos !!!
Ja pse !!!!

Guri i madh
10-03-08, 17:01
Sepse Ameriqent e perdorin sa here drejten e Vetos !!!
Ja pse !!!!


po ti pse nuk po i permend deklarate e ahmaki nexhatit kur po thot se izraelin duhet me fshi nga harta


as shtetet islame nuk e kan aq me zemer me ju ndihmue palestinezve qe sa her mbahen samite per me sjell paqen ne palestin del nji budall mbusht eksploziv e mbat disa personapo edhe te pafajshem dhe prap fillon lufta

Preshevar
10-03-08, 17:08
po ti pse nuk po i permend deklarate e ahmaki nexhatit kur po thot se izraelin duhet me fshi nga harta


as shtetet islame nuk e kan aq me zemer me ju ndihmue palestinezve qe sa her mbahen samite per me sjell paqen ne palestin del nji budall mbusht eksploziv e mbat disa personapo edhe te pafajshem dhe prap fillon lufta

He bre Guri,...

Ti, a do ja kishe fal mbi-gjysmen e Trojeve Shqiptare Grekve apo maxhupve nese t'kishin qit prej shpie ?

S'di pse po inciston me deviju edhe historin e tyre... kjo ka ndodhė ! Ata kan ardhur, kan fshir me bunduzhera deri frik shtepit e palestinezve dhe i kan ndertuar te tyret gjithmon duke e ngushtuar teritorin e palestines.

shiqo ket hartė dhe mos me thuaj qe spo e kuptoj.

Po ta perkthej :

Evolucioni i Palestinės prej 1946 deri 1999

Me te bardhė - Teritori izraelit (kontrollė civil dhe ushtarakisht)
Me te gjelbėrt - Teritori Palestinez.


http://miel.monde-diplomatique.fr/IMG/jpg/cartes_israel_raye_Palestine.jpg

Guri i madh
10-03-08, 17:15
He bre Guri,...

Ti, a do ja kishe fal mbi-gjysmen e Trojeve Shqiptare Grekve apo maxhupve nese t'kishin qit prej shpie ?

S'di pse po inciston me deviju edhe historin e tyre... kjo ka ndodhė ! Ata kan ardhur, kan fshir me bunduzhera deri frik shtepit e palestinezve dhe i kan ndertuar te tyret gjithmon duke e ngushtuar teritorin e palestines.

shiqo ket hartė dhe mos me thuaj qe spo e kuptoj.

Po ta perkthej :

Evolucioni i Palestinės prej 1946 deri 1999

Me te bardhė - Teritori izraelit (kontrollė civil dhe ushtarakisht)
Me te gjelbėrt - Teritori Palestinez.


http://miel.monde-diplomatique.fr/IMG/jpg/cartes_israel_raye_Palestine.jpgpse a nuk ja kena fala ku esht presheva ku esht gjysma e maqedonis po ku jan plava e gusia ulqini malsia e mbi shkodres ne kemi mfaft troje nen sundimin e te tjerve

nuk e di pse aq randsi i japim tash shteteve arabe

Preshevar
10-03-08, 17:19
pse a nuk ja kena fala ku esht presheva ku esht gjysma e maqedonis po ku jan plava e gusia ulqini malsia e mbi shkodres ne kemi mfaft troje nen sundimin e te tjerve

nuk e di pse aq randsi i japim tash shteteve arabe

Qka po flet bre ?..... ne preshev ke 100% shqiptar !

Ne maqedoni ka quhet Ilirid, ke vetem Shqiptar !

Ne mal te zi gjithashtu,... Cameri njesoj... Edhe pse dole ne trojet Shqiptare ? Hape nje tem ! Un edhe trojet e mija i mbroj !

Guri i madh
10-03-08, 17:22
Qka po flet bre ?..... ne preshev ke 100% shqiptar !

Ne maqedoni ka quhet Ilirid, ke vetem Shqiptar !

Ne mal te zi gjithashtu,... Cameri njesoj... Edhe pse dole ne trojet Shqiptare ? Hape nje tem ! Un edhe trojet e mija i mbroj !ooo vllaqko jan te sundume nga sllavt kryt qyski e kie nuk angllatisesh

Preshevar
10-03-08, 17:24
ooo vllaqko jan te sundume nga sllavt kryt qyski e kie nuk angllatisesh

Hape temen tani un t'kallxoj :wink:

Guri i madh
10-03-08, 17:42
Hape temen tani un t'kallxoj :wink:


veq mos me thuj se e kie naj plan qe edhe kto toka me i bashkue me kosoven

Preshevar
10-03-08, 18:15
http://mesazhi.com/images/image_gallery/3927.jpg

arton bala
10-03-08, 19:58
A ka drejte shteti Israel te egzistoj ?

hm rezultati 15 me 5. a je i knaqur? :rolleyes:

i lumi ti qe i ke ra rrotull matematikes se fillores, se tash e kishe kuptu se as 8 me 2 nuk mujte me nxjerre.

ani me bo me votu edhe ata qe i kane abstenu ketij sondazhi per shkak se s“ja falin asnje sekond semundeve qe perhap islami neper bote, atehere duhesh mi shumezu vetveten me 100 pseudonime te reja per mos me mbete pa asnje vote "jo".

ani me bo mi bo nje sondazh: A ka te drejte te ekzistoj guri i zi ne meke, atehere nashta kope krejt, beso, tridhetepesemdhet shahadeta i bon pernjeheri. :biggrin:

shallom

luckyman
10-03-08, 20:32
Unė jamė pėr njė PO tė madhe,

ata kanė drejt tė egzistojn,____________ dhe ata dinė te egzistojn,sepse janė puntorė!!

sa kanė jetuar Palestinezn ne atė tokė,ka qenė vetem shkretir,.........vjen Juda dhe mbrenda 50 viteve gjelbron Israeli,bile bile edhe ne perendim shesin pemė dhe perime nga Israeli.

Preshevar
10-03-08, 22:09
Pyetja eshte shtruar gabimisht,

E dim qe keta katalikt e forumit votojn per jo vetem per ti nenqmuar muslimanet.

Kurse jan edhe ata injorantet qe votojn per "po", duke menduar qe qdo shtet ka drejt te pavarsohet pasi u pavarsu Kosova.

Po te ishte shtru pyetja se a ka drejt te pavarsohet "Palestina", te njejten rezultat do ta kishim mar.

Bota e dėnon izraelin, Zoti e dėnon. Dexhalli e mbron, Amerika dhe argat e tij e mbrojn.

hasanmehmeti
13-03-08, 23:05
A ka drejte shteti Israel te egzistoj ?

ne mes te evropes diku po , mes Gjermanis ,Polonis dhe Ceko-Sllovakis.

Pupi
14-03-08, 12:05
ne mes te evropes diku po , mes Gjermanis ,Polonis dhe Ceko-Sllovakis.
Jo mos harro edhe kėtė:
http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=22028

Preshevar
14-03-08, 14:20
ne mes te evropes diku po , mes Gjermanis ,Polonis dhe Ceko-Sllovakis.

Sigurisht, ata 6 milion duhet mi zevendsue dikush :wink:

Tani, australia e amerika qe jan toka t'vjedhme,.. jan poashtu gjon e gat ! Veq a ka cifut se krejt i zen !

E vetmja alternativ qe te ket paqe ne "izrael", eshte qe ata ta pranojn fen Islame, ose te ikin prej ati vendi ! Perndryshe stressi ka mi myt, se jo gurt e femive.

Guri i madh
14-03-08, 15:44
Sigurisht, ata 6 milion duhet mi zevendsue dikush :wink:

Tani, australia e amerika qe jan toka t'vjedhme,.. jan poashtu gjon e gat ! Veq a ka cifut se krejt i zen !

E vetmja alternativ qe te ket paqe ne "izrael", eshte qe ata ta pranojn fen Islame, ose te ikin prej ati vendi ! Perndryshe stressi ka mi myt, se jo gurt e femive.


gomarin e ngrani ujku i shkoj te zemra aj e lutke zotin me e bae anderr

Preshevar
14-03-08, 16:04
gomarin e ngrani ujku i shkoj te zemra aj e lutke zotin me e bae anderr

Urime 5 mij e 100 qind shkrrabla Guri, :smile:

hasanmehmeti
15-03-08, 13:02
Jo mos harro edhe kėtė:
http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=22028

nuk me kan ike temat e tua asnjeher ,bile as thashethemet :biggrin: