PDA

View Full Version : Bukuria Shqiptare


Urata
27-05-08, 00:04
Pergatitur nga Elbino

Sunday, 25 May 2008

http://albaniac.com/images/stories/foto_random/genida.jpgBukuria shqiptare eshte vlersuar dhe ne “Miss Canada 2008”. Genida Prifti eshte shpallur shoqeruesja e katert e misit duke u kualifikuar ne pescen e vajzave me te bukura te ketij shteti. Spektakli eshte mbajtur ne fund te prillit dhe te na falni qe jemi pak me vonese me lajmin,por me mire vone se kurre eh? Megjithse Genida nuk eshte e para shqiptare qe merr pjese ne kete konkurs bukurie te Kanadase,ajo eshte e para qe renditet kaq lart ne vlersimin final. Eshte 24 vjece,ka lindur ne Shqiperi dhe eshte zhvendosur ne Kanada kur ishte vetem 16 vjece,ndersa modelimin e ka filluar ne moshen 19 vjecare.Momentalisht eshte studente ne deget matematike,fizik dhe punon vullnetarisht per te ndihmuar ne aktivitete bamiresie per Siden,kancerin,femijet e semure etj.