PDA

View Full Version : Vargje Pėr Ty


Wolf
27-05-08, 12:03
E dashura ime

Tė tė them se sot jam sentimental
Ndoshta ėshtė turp
Koha ėshtė bėrė bajate
Ajo kėshtu duket tek ėndrrimtarėt,
le tė shuajmė
e le tė vuajmė edhe pse nuk ėshtė e drejtė

E dashura ime lėkura na kėrcet,
pas zjarreve tė ndezura nė fėmijėri,
hutimi mbi atė diēka bajate sjell ujėrat e turbullta,
Pas turneut tė mėrzitshėm dhe apetiteve adoleshente
Ndihemi tė plakur nė rininė e hershme!

E dashura ime unė njėherė tė pata thėnė se ekziston
lumturia nė sytė e tė verbėrit,
pranė tė sėmurit me vdekje luten engjujt,
Rrugėt zbrazen nga kriminelėt,
atėherė kur funeralet qarkullojnė tė heshtura
nė kanalet e nėnvetėdijės sė rojeve tė natės!!!

E dashura ime tė uroj ditė tė kėndshme!..

Wolf
27-05-08, 12:03
PERSE ...

Perse jemi te ndare
Dhe sjemi te bashkuar
Perse zoti na ka vrare
Kaq shum jemi larguar

Perse syt e mi
Po rrjedhin vec lot,
Nga qe jemi larg
Dhe ste perkedhel dot

Zemra nuk me rreh
Se nuk degjon gexim
Sepse ti mungon
Ne kraherorin tim

Perse zemra sme rreh
Se per ty ka ndjenja
Perse syri sme shef
Se ti je rrezja,

Ta zgjedhesh nje rruge
Sa nuk eshte shume vone
Qe te vish tek un
Zemrat ti bashkojme

Une jam Pellumb
Ti je Pellumbeshe
Ne zemren time
Gjithmone do te jesh

Wolf
27-05-08, 12:07
Kur mė mungon ti …

Tė ėndėrroja edhe pse s’tė kamė
T’i imagjinoja ata syt a tu tė bukur
Qė mė shikojn si dy yje qielli
Dhe I dua ashtu tė imagjinuar
Nė thellėsitė e pafunda futem
Shoh dashurinė tėnde tė plotė
Mė buzėqeshin edhe dy buzėt
E tua qė I kujtoj
Dhe mė shprehin pasione tė thella
Ndjej mungesė tė tė shoh
Tė mė fusėsh nė krahėror
Tė ndjej ngrohtėsinė e zemrės
Dhe ajo qė me jep shpresė
Pėr tė jetuar mė shumė
Tani me je vetėm ti …
Akrepat me duken se ecėn ngadal
Kur nuk tė kamė pranė
Mungesa pėr ty
Mė bėn shenj se tė dua
Mė shumė se dje dhe nesėr mė shumė se sot
Tingujt e errėsirės
Shushurima e gjelbėrimeve
Dhe zėri yt I ėmbėl
Qė ndėgjohet herė- herė
Puthjet e tona
Hijet mbi asfaltin e njė
Qoshi tė Prishtinės
Paraqesin njė skenė tė paparė
Mė bėn tė lumtur ēdo gjė
Kur jamė vetėm me ty…

Wolf
27-05-08, 12:08
Leter

Nga nje tryeze poste
qe kurre s'mbetet shkrete
ku rrine kujtimi, brenga
zemra dhe heshtja vete
Posi pellumba letrat
degdisen qe me nate
i ndiej tek fluturojne
per ne shtegtim te gjate
Dhe ja ku jam rrethuar
me burra e me gra
plagosur nga mungesat
nga ndarjet e medha
Letra, pusulla, fjale
qe nisen ne hapesire
endrra ende pa celur
mendime ende pa gdhire.
Te gjitha marrin rrugen
drejt vatres e drejt pragut
si ndjenje derguar ndjenjes
si gjak derguar gjakut.
Dhe po te jem nen toke
qe vdiqa ti mos thuaj
me shkruaj edhe nen toke
se edhe une do te te shkruaj.
Nje shtrese e trashe pluhuri
mbulon letrat qe s'duhen
aty u zverdhen faqet
aty germat u shuhen.
Aty humbasin radhet,
ku mallet derdhur qene,
aty jep shpirt mellani,
pasi cepat u brene.
Aty rroposen thelle
hem ndjenjat e kaluara
hem dashurite e tashme...
Dhe po te jem nen toke
qe vdiqa ti mos thuaj,
Me shkruaj edhe nen toke,
se dhe une do te te shkuaj.
Dhe kur te shkruaj une
do dridhet kallamari,
do skuqet boje e zeze
me flakerima zjarri.
Se kur te shkruaj une,
do shkruajne eshtrat e mia,
do shkruaje gjaku im
gjithe ngulc nga dashuria.
Do mbetet letra udhes
si shpend ne zjarr kalitur
me dy flatra te vogla
dhe nje adrese te ndritur.
Si zog qe per foleqiell,
ajer do te kete
mishin gishterinjte e tu
dhe frymemarrjen vete.
Do mbetesh ti e zhveshur
tek dridhesh me ngadale
e gatshme ta ndiesh letren,
pas gjoksit tend te vale.
Dhe po te jem nen toke
qe vdiqa ti mos thuaj.
Me shkruaj edhe nen toke
se dhe une do te te shkruaj.
Nje leter dje kam pare
se si ngeli pa zot
mbi sy tek i flatronte
dikujt qe s'ngrihej dot.
Letra qe mbesin gjalle
dhe per te rene tregojne
qe regetijne si njerez
vec sy s'kane te shikojne.
Kur dhembeqenzit rriten
une ndiej prane veshit tim,
fermim'n e letres sate
tamam si nje gjemim.
Dhe mos e marsha zgjuar,
edhe ne gjume do ta marr ate leter
dhe do kullojne plaget
si kallamare te vjeter.
Dhe do celin buzet plaget
drejt puthjeve te tua
dhe tek levizin lehtas
do thone prap:Te dua!
Dhe po te jem nen toke,
qe vdiqa ti mos thuaj,
me shkruaj edhe nen toke,
se dhe une do te te shkruaj!

Wolf
27-05-08, 12:09
Tė prita

Nė njė ditė pa diell tė prita tė mė vije,
e t’mė falje ndriēimin.

Nė njė natė pa hėnė tė prita,
tė mė falje dritė.

Nė njė ditė tė nxehtė tė prita
tė mė falje freskinė e shiut.

Nė njė mbrėmje tė vetmuar tė prita
tė mė bėje shoqėri.

Nė njė ditė tė pikėlluar tė prita
tė mė falje gėzim.

Por nė vend teje erdhi ankthi,
nė vend teje erdhi loti,
nė vend teje erdhi vetmia,
pėr tė mė falur trishtim,
pėr tė mė falur mjerim!

Wolf
27-05-08, 12:13
E dashura ime !!!

Zgjidh atė!
Nėse do tė duhet tė zgjedhėsh....
midis meje dhe tij
sepse unė nuk dij te flas....
vetėm fjalet e duhura siē flet ai...
unė..nuk mund te bėj...
vetem gjėrat e duhura...siē i bėn ai,...
unė....nuk ia arrij....tė tregoj....
sa shumė tė dua....aq shumė....
sa qė tė tregon ai....
pėr tė bėrė tė lumtur....
Nėse unė...do tė kisha qenė ti...
s'do tė mė kishe zgjedhur kurrė mua!...
Zgjidhe atė..
Keshtu nuk e humb asnjėrin.....
Unė s'do tė pushoj kurrė....
nė ty,duke menduar!.....
unė..... humba.....!!!
gjithė ē'ka prej jetės sime.....
edhe pse jetoj..... tash nuk e di.....
qėllimin e vazhdimit.....
tė jetės sime.....
dhe si do perfundon kjo.....
nuk e di.....
me tė vėrtetė nuk e di.....!!!??
por...njė gjė e di dhe jam...
i sigurt tėr jetėn se zemrėn...
time do ta kesh gjithė njė...!!!

Wolf
27-05-08, 12:14
E di se


E di se
buzeqeshjen time
ti dikur ma vodhe
e pluhur hodhe
shpirtit tim!

E di se e din
se edhe zogjet tė kane peshperitur
se sa shume me mungon...

E di se
sonte heshtja tė shoqeron,
ndoshta mendon pėr mua,
por c'te bėj unė
kur s'mė lejon tė tė tregoj
se sa shume tė dua??????


Shume larg sonte
nga Ti
shume larg
qė tė behemi bashkė

Ti atje diku
mbyt heshtjen
duke kenduar kengen tone
E une kėtu duke ėndėrruar
tė jem nė perqafimin tėnd!

Mė mungon njė pėrqafim
njė fjalė, njė puthje nga Ti!

Wolf
27-05-08, 12:14
Pėr Ty !

Mos mė kėrko tė lutem
nėn dhe unė do tė futėm
Nė detin pa ngjyrė
se nuk kamė mė fytyrė.

Me gjoksin pėrpara
I fyer si herkule
Pa dashje tė thashė
ma s'do mė kesh kurr.

Nuk ishin fjalėt e zemrės
as ato tė shpirtit
dolėn nga goja ime
por nuk i thashė unė kurrė.

E di do mė kėrkosh
ndonjė ditė tė marr
e zemrėn akoma
do ta kesh si zjarrė.

Nė zemrėn e dashur
rrėnjet i kanė ven
njė ajzberg i vjetėr
dhe nuk ka mė vend
as pėr at fjalėn...lamtumirė
nuk do tė dua mė askend.

Tė kam dashur si jetėn
mė shumė se vetėvehtėn
dhe dua akoma
ato duar tė tua
qė pergdhelja e tyre
kishte shumė aroma.

Wolf
27-05-08, 12:15
Pėrse...

Pėrse jemi tė ndarė
Dhe s'jemi tė bashkuar
Pėrse zoti na ka vrarė
kaq shumė jemi larguar?

Pėrse syt e mi
Po rrjedhin lot,
Nga qė jemi larg
Dhe s'tė pėrgdhel dot

Zemra nuk mė rreh
Se nuk dėgjon gėzim
Sepse ti mungon
Nė krahėrorin tim

Pėrse zemra s'mė rreh
Se pėr ty ka ndjenja
Pėrse syri s'mė sheh
se ti je rrezja

ta zgjedhesh njė rrugė
Sa nuk ėshtė shumė vonė
Qė tė vish tek unė
Zemrat ti bashkojmė

ti je pėllumbesh
Unė jam pėllumb
Nė zemrėn time
Gjithėmonė do tė jesh.

Wolf
27-05-08, 12:16
Bindju ndjenjės qė kam pėr ty"


Bindu ndjenjės qė kam pėr Ty....
me shiqim mė lėmon
sikur mė pėrgėdhel
dhe ēdo herė si tė jetė
hera e parė
une ēdo herė mendoj
se do ndalėt prej qetėsisė
sė pastėr do zhduket
dėshiroj..!!!
tė mos ndalėt,ti mė je nė gjak...

mė duhesh nė kėtė moment
kur nuk ndihem mirė
tė jesh pran meje
edhe pse je larg
afro shpirtin nga unė...

Wolf
27-05-08, 12:16
Shtrati i dashnorėve

Shtrati ynė do tė jetė i parfumuar
e divaneve pėr rreth,tė thellė si varre
stolisur plot lule tė rralla
mbledhur enkas nėpėr qiej.

Duke djegur prushin e fundit,
zemrat tona do tė bėhen pishtare
e do hedhin njė dritė tė dyfishtė
nė zemrat tona si dy pasqyra binjake.

Nė njė mbremje nė rozė e blu mistike
ne do tė reflektojmė tė njeten dritė
pėrzier plot vaj,rėnkime e lamtumira.

Pastaj njė engjull
duke hapur portat
e qiejve do na ringjallė
e flakėt e shuara do rimarrin jetėn
besnik e tė lumtur....!

Wolf
27-05-08, 12:17
Syte e tu....

Here me mbysin ,here me ngjallin
Here me shuajn ,here me kallin
Here me shtangin,here me dridhin
Here me cmendin ,here me lidhin

Here sa embel me qetesojn
Here sa ashper me terbojn
Here sa bukur dine te flasin
Here sa tmerrshem dine te vrasin

Here me bejn te te dua
Here te te urrej deri ne pa fund
Here te te kem kudo me vete
Here te te mos shoh kurr ne jet

Edhe te bukur edhe te rrezikshem
Edhe te kendshem edhe te frikshem
Edhe lule edhe therre
Edhe drit edhe terr

Shum te quditshem megjithate
Perulju Zotit per ket dhurat
Se rrall jan ata qe mbajn
Sy qe syve tu u ngjajn............

Wolf
27-05-08, 12:18
BINJAKE SHPIRTEROREQė ditėn kur tė njoha ty

Mė nuk jam i vehtes sime...

E tash e tutje nuk jemi mė dy

Por vetėm nje o zemra ime.Pėr ty,orė e ēast mendoj unė

Dhe ti nė ēdo sekondė pėr mua.

Unė nė stuhi tė jam si njė gunė

Dhe ti nė shkretėtirė mė je krua.Dy "binjakė shpirtėrorė" o shpirti im.

Tash e tutje,unė jam ti e ti je unė.

Ti Mėngjez i bukur e unė Agim,

Nuk na tremb as Stuhi e as Furtunė...Njėshi nuk do qe asgjė o shpirti im

Dhe te dyshi unė ty tė gjeta,

Tė paēa binjake tė shpirtit tim

Sa te jenė Dielli, Ajri, Uji e Jeta !

Wolf
27-05-08, 12:18
Ē'ESHTE DASHURIA?

Le te isha me I zgjuari I botes

le te flisja te gjitha gjuhet e saj

po ti mungonte dashuria botes

do te isha nje motorr pa vaj.Ne se profet do te isha bere

te dija cdo mister ne bote,

te levizja nje mal te tere

pa dashuri do te ishte e kote.Nese trupin do tua falja

gjithe te varferve per ushqim

Pa patur nje dashuri te madhe

gjithecka nuk kishte kuptim.Nese do te gezohesha une

ne hare e lumturi pa cmire

perseri nuk eshte pune

pa dashuri do isha pus me hirre.Nese do te duroja gjithemone

ligesite e botes pa perjashtim

dhe po te fluturoja si shqiponje

pa dashuri jeta s'ka kuptim.Pa dashuri nje kumbim do te isha

I nje daulle bosh pa akordim

qe nuk pushon as dite as nate

ne kaos tingujsh pambarim.Dashuria jo kurre nuk rri vetem

vella ka besimin e moter shpresen.

Te na thote te verteten kush e di,

pa dashuri a do ta deshem jeten?

Wolf
27-05-08, 12:19
Takimi i Dashurisė sė parėUnė kurrė nuk kam qėnė aq i lumtur

Sa nė takimin e parė tė dashurisė sime.

Erė ėmbėla nė c'do qelizė mė qe futur

Dhe rrėmbeu pėr tėre jetėn zemrėn time.Fytyra ime mu zverdh nė atė ēast,

Kėmbėt refuzuan tė shkojnė tutje,

Ndjeva si miliona tė humbura nė bast

Dhe nuk e di pse pata njė si ngutje.Kujtoj qė gjaku mė vėrshoi nė fytyrė,

Sytė mu errėn,u ndjeva i zėnė nė faj.

Ajo,kopėsht i bukur nė shėmbėlltyrė

Dhe unė i tronditur,kopshtar i saj.Nė atė moment nuk kuptova asgjė

As si unė i nxorra dy fjale:"Tė Dua"!

Rruga ku ishim mu duk krejt pa gurė

Se tė gjithė gurėt ranė mbi mua.Lulen nuk e shikonja por i ndjeja erėn

Megjithėse ishte mezi i dimrit,janar

Thithja erėn e majit,jetoja pranverėn,

Ndihesha si kopshtari qe ka bėrė zarar.Ju betohem qė ne s'folėm asnjė fjalė.

E ē'mund tė flitet nė njė takim tė parė

Kur takohet vajza e bukur me njė djalė?

Mbaj mėnd qė e bukura vetėm ka qarė.Fytyrėn e saj e kam parasysh pėrherė,

Erėmirė,aq tė ėmbėl si Djelli nė agim.

Ē'do takim tjetėr kurrė s'ma dha atė erė,

Zemra ime edhe sot ėshtė nė atė takim.

Wolf
27-05-08, 12:20
Dashuria e ParėOh Zot, sillma atė pėrsėri kėtė ditė,

Atė zjarrmi vibrante e aq tė ngrohtė

Qė mė mbushte ē'do ditė me dritė,

Atė Dashuri tė Parė si Hena e plotė.Kur mrekullia e dashurisė pėrrallore

Beri zemrėn time tė pėrmbytet nga ty

Dhe ditėt e mija njė parajsė tokėsore

Sepse ne u deshėm kaq shumė tė dy!Isha tepėr i pasur dhe shumė fukara

Dhe asgjė nuk mund ta fshija nga ty

Kur nė ty mė shndrohej gjithėcka...

Dhe asgjė pas teje s'mė hynte nė sy!

Ti ishe Bota,Lumturia dhe parajsa,

Asgjė s'ekzistonte pėrmatanė teje,

Oh dashuria e parė sapo un' tu qasa

Ti mė pėrmbyte si lumė nė deje!Oh,pushtoma zemrėn time pėrsėri,

Pėr kėtė lutja ime do tė jetė pėrherė

Qė tė bie nė atė tėnden magji,

Lė tė vdes, po tė kem edhe njė herė!

Wolf
27-05-08, 12:21
Lotėt..

Lotet ne faqe rrodhen ngadale
-Te lutem,- te thashe,
-mos e thuaj ate fjale.
Perse kerkon shpirtin te ma brengosesh,
zemren te ma copetosh?
Kaq e veshtire eshte per ty.....valle
qe ta lesh zemren te lire dhe te dashurosh?
Mos e mbaj zemren ,te mbyllur ne kuti
lere te dashuroje ashtu sic zemra ime
te dashuron ty!!!!

Tani pyes veten pse diten me duken ndryshe
Tani qe jam kaq larg nga ty
Kujtoj te kaluaren ndihem vetem
Kurre me nuk mund te jemi te dy

Ne duelin e ndjenjave te dashurise dhe urrejtjes
kjo ndjenje do te triumfonte perfundimisht
dashuria u lodh,fryma e fundit mbaroi
valle ishte enderr apo vertet jetoi

Kurė tė them qė tė DUA..
Kur te them qe te dua..
Ta them me emer..
Mendoj dhe mendoj..
Dhe ta them me gjith zemėr..

Te dua-Te dua..
Me loqk e me shpirt..
Te dua- Te dua..
Per shkak dashuris..

Dot doja te isha Pikloti..
Te rrshisja ne faqen tende..
Dot doja te isha..
Loti ma i paq ne botė..
Por nuk doja te lotoja..
Per djalin qe e DUA fort..

Sjam xheloze..
As tradhetare..
Por jam Vajza e MITROS..
Me zemer shqiptare..

As nga qjelli..
As nga Deti..
Por nga Djenja..
Dhe lezeti..

Puthjen e par kur ta dhash..
Me gjith zemer e ke marr..
Me shith shpirt e pranove..
Por kur me the Jeta ime..
At'here me tranove..

E pa fat zdi qte bej..
Djalin qe dashuroj ne zemer me lendoj..

Larg ne mergim unė kam qillu..
As fatit tim nuk muj me i ndihmu..

Jam ni engjull i liris..
Kerkoj fatin e rinis..
Kerkoj zemra ne vetmi..
Tju ndihmoj ne dashuri..

Wolf
27-05-08, 12:21
Per ty Zemer

Kush Ishte ai Shpirt keq
Kush ai Dore e rende Qe
Te thyen Zemeren Dhe
Dashurine Tone Godet
Pse... pse zemer lejon
Pse degjon Te tjeret
Dashurine Te te udheheqin
Dhe zemeren te ta Lendojne
Nuk e sheh Para syve
ē"far ke dhe po Humbet
Nuk I beso Syte e E zemeres
Qe te sheh dhe te do fort
Qe te ndien dhe Te dashuro
Perse...perse e dashur mendon
dhe renkon dhe zemrat tona
dit E nate i le qe te Vajtojn


Aq Shi Bie Per nje vit

Aq shi bie Per Nje vit
Aq lot derdhi Une ēdo dit
Aq rreze dielli qe bien
Per Nje muaj
Aq per ty Une Po Vuaj
te kam Dashur shume
Te dua perseri
Edhe Pse ti Don Tjeter
Njeri te Lutem Por,me
Duaj Si me pare qe dashuria
Jote te mos me ēoje ne varr
Te kujtoj ēdo ēast qe kur
u njohem te dy Me tako
Perseri qe te dhuroj Nje dashuri
Kujto Ato Puthje,kujto ato
Ledhatime te Lutem Mos
Me bej Te Lendoj Zemeren time ???

Oh Sa te Kam Pritur

Oh sa te kam Pritur
Shume net me radhe
Me drite ndezur
Me zemer Plot Mall
Se dhe ne dritare
te trokisja Lehte
Naten te ma zgjasje
Edhe Nje mij vjet
Rreshqiti Nje lot
Nga syri Flori
e dija s"do Vije
ne Krahet e Mi
Ndriēo per Mua hene
Ndriēo Per Mua nate
Leri zogjte te
Fluturojne dhe te kthehen prape ????


Jam Zheloz Per ty

Jam Zheloz per syte e tu Kur dikujt
Tjeter I buzeqesh me duket Si kur ne
Ato ēaste zemeren time e perqesh
jam zheloz per zemren tende mos
Ma rrembejne Kam frike e te gjith
Per vete te kam prane nate e dit
Jam zheloz per ty
Se kam frike mos me harrosh
Dashurine E zemeres time
Duhet gjithmone ta kujtosh
jam zheloz per ty Se te dua
Marrezisht Ndjenjat e mia per ty
Do te jetojne Perjetesisht


Dua te them

Dua te te them te dua
Por ti sme degjon
Dua te tregoj se ēfar
Je per Mua Por ti Nuk
E Kupton Dua te kerkoj
Te falur Por ti se Pranon
S"dua te kerkoj ndarje
Por ti Kete Po kerkon

Wolf
27-05-08, 12:22
_########_______________________________
___####_________________________________
___####_________________________________
___####_________________________________
___####_________________________________
___####_________________________________
___####_________________________________
___####_________________________________
___####______###______###_______________
_########__#####___#####________________
___________#######__######______________
__________################______________
__________################______________
___________###############______________
____________#############_______________
_____________###########_____###___###__
______________#########______###___###__
_______________#######_______###___###__
________________#####________###___###__
_________________###_________###___###__
__________________#___________#######___

_________####___####____________
_______################_________
_____####################_______
____#########_#_##########______
_######_#_#_#_#_#_#_#_#######___
#######_#_#_#_#_#_#_#_#_#_######
__#######______#_#_###########__
_____###_____#_____########_____
______#_____#____########_______
_____#_____#_____####___________
____#______#___#_#______________
____#_____#_____##______________
____#_________#_##______________
_____#______#_#_#_______________
______#__#_#_#_#________________
_________###____________________

Deri kur ne vuajtje?
Deri kur ne vetmi?
Deri kur kjo zemra ime
Do te vuaj per ty?

Gjdo dit pa ty eshte si nje dit pa drit,
Gjdo mbremje pa ty eshte si nje nat ne vetmi,
Gjdo ore pa ty eshte si nje jet pa ndjenja,
Gjdo minut pa ty eshte si nje minut te mos isha ne ket jet,
Gjdo sekond pa ty eshte si mos te rreh zemra
e tere jeten pa ty esht si mu kon e vdekur
Te Dua Jeta Ime

Wolf
27-05-08, 12:23
........................ Dhe Ti,
..................... Prandaj Unė,
.................. Unė them Ti e di,
.............. Po po vėrtet Unė pres,
.......... Pranoj fajin tim Kėtyre, atyre,
....... Dhe kokėn pėrkul Pėr faqe, fytyre,
.... E shpirtin tėnd besoj Tė renė, tė vjetrėn,
. Por me ngulm tė kėrkoj Tė themi tė vėrtetėn,
kėrkoj Tė themi tė vėrtetėn Tė zhdukim gėnjeshtrėn,
.Tė renė tė vjetrėn, Le tė shpalosim dashurinė,
......fytyre T'ju rrėfejmė hapur marrėzinė,
........ Kujtdo qė dashurinė tonė gojon,
............ bashkė jeta jonė lulėzon,
................ ani thellė nėn tokė,
........................deri kur,
........................... kur,

Wolf
27-05-08, 12:23
Mos e urre lotin, se ai bukur mė shkėlqen nė sytė e mi.
Mos mendo urrejtjen, se ėshtė mė e rėndė se vdekja!
Mos dashuro gėnjeshtrėn, se ajo tė vėrbon!

S'mund tė fajsosh kohėn, pėr mėkatet e tua,
nuk tė ndihmon urrejtja, njashtu dhe gėnjeshtra,
nuk tė ndihmon vetmia, njashtu dhe ardhmėria
andaj ktheju realitetit...

Koha ėshtė e pamėshirshme, ndaj atyre qė i nėnshtron
por kėnga e sė vėrtetės, mund ta mposht atė, andaj mėsoje!
Nė penėn e dashurisė mund tė luftosh kohėn,
edhe pse ajo, ēdo her mbetet e njejtė.

Mund tė hysh nė cakun e jetės edhe pse je larg saj.
Ėshtė mirė tė jesh engimė, por e zgjidhshme.
Ėshtė mirė tė jesh njeri, por duke iu pėrmbajtur kalendarit tė jetės
Ėshtė mirė tė fitosh, por jo me gėnjeshtra...

Mos kėrko mėshirė e as kthim, se pendimi ėshtė vrasja
Mos kėrko atė qė e humbė, sepse s'e gjen dot
Mos kėrko lumturinė, se ajo mbeti nė tė kaluarėn.
Mos kėrko vetmin, se aty do t'fundosėsh i tėri.

Wolf
27-05-08, 12:24
U DASHUROVA ME TY

U dashurova me ty si s'kam dashtur askend ne kete jet enderroja per ty si nje e marre kjo eshte e vertet.
Rrija neteve pa gjum mendoja per ne per fjalet qe thoshe dhe kete se di perse.
Sarrija te kuptoja pse kaq shume te doja. Nuk e kuptoja pse nuk flija me ne shtrat te mendoja.
Tani e kuptoj pse kaq shume te kam enderruar pse kaq shume per ty o shipirte kam menduar sepse te kam dashur dhe prap te dua.
Enderroj perseri por me pak realitet se puthjet e tua do ti kujtoj perjet.............ENDERRA IME

Ti je e vetmja endrra ime ti qe me vrave zemren time.
Ktheu sot tek mua ti mi pusho lotet e mi.
Se e gjate me duket nata ti je shpresa qe un pata.
Ktheu sonte mos u vono nata e fundit le te jet kjo..

Wolf
27-05-08, 12:24
Njė Vajz tė bukur, e kam pas..
Me gjith zemėr e kam dasht..
Ah mė iku, mė la nė vetmi,a kasj i thonė dashuri..??
Ah shum herė e kam kshillu,as kėnde me e lendu.
Gjthmon ngat vetės e afroj, me gjth zemėr e dashuroja..

---

Pranė dritares ri dhe prap mendoj..!
Pse mos te tė kem pranė kur tė dashuroj..?
I kujtoj natėt me ty qe i kalova..
Sa puthje mė dheve,e sa tė dhurova..!!


---

Pa ty nuk mund tė ri..!!
Pa ty jeta mė bohet hi.
Pa ty vorri nuk mė parnon..
Se zemra vetėm ty tė don..!!!


---

Pse e denon vetėn dhe mua..??
Pse e fik dashurinė qe e dua..??
Pse e shkel fjalėn qė ėshte..??
Pse sot mė urejn mua..??
Kur e di se ende TĖ DUA...

Wolf
27-05-08, 12:25
L-etren tende e mora
O-sa u gėzova
V-etem dy fjal i lexova
E-dhe letren e kuptova

Me mire vdis se jeto
Me mire vuaj mos
......dashuro.....

Mos ma shiko shkrimin
por mbaje kujtimin
nė qoft se vdes
kujtim do te mbes
E bukur nuk jam
As simpatike
Mjafton te jem ndaj
teje !! Besnike !!

Shoqeria kujtohet
Tradhetia sharohet
Fjala e keqe nė zemer
shėnohet
Vajzat janė katile
dashurin e qajn pa hile
Djemt janė te but
dashurin e kan tė shkurt

Nėse s“me mer mua
mbaje kujtim ....
Nėse te lind vajz leja
emrin tim
Nėse je shqiptar
Si shqiptar qendro
nėse je tradhetar mė
mire mos JETO......

Mbylli sytė njė here
Bėne zemren gurė
Haroj avanturat
Dhe mos m“tradhto kurė

Njė bilbil i shkruar
nė qiell fluturon
Njė puthje nga zemra
.......................... ja qon

Dy zemra jemi
Njė shpirt kemi
Mė mir tė vdes
Se pa ty tė mbes
Edhe nėse vdes
Nė atė botė tė pres

36 shkronja i ka alfabeti
vėtem shkronja _
nė zemer mė mbeti


BUZĖT

Nuk jam poet,
tė shkruaj poezi
Por fjalėn tė dua,
E shkruaj vetėm pėr ty

Bilbili nė degė
Sa bukur kėndon
Ti puthsha buzėt
Ti qė e lexon

Pėr ty qė tė dua
Do tė them sukses
Pėr ty kam lindur
Pėr ty do tė vdes

Wolf
27-05-08, 12:26
Un e ti

Eja me mua,
se ty te kam shpres,
eja me mua se pa ty sdu te vdes
ti je djelli qe mua me ngrohn
ti je endra qe un shum shpesh e shoh.


Ėnderr e Heshtur

E dashura ime , e mir ime e panjohur,
Tani s'mė zė gjumi duke menduar pėr ty,
Nė dritaren time rrah shiu i pasosur,
me trishtim ėndėrror e mallėngjim tė ri . . .

Edhe nė vdeksha

Deri kur
Tė tė pres
I them vetvetes
Apo i bėj iluzion vetes
Ta kisha ditur
Se kėshtu do tė vie fundi
Edhe duke vdekur do tė kujtoj
Emrin tėnd duke pėshpėritur
Edhe pse s'mė don
Unė tė dashuroj
Edhe nė vdeksha
Nuk do tė harroj

Une jam
Une jam aj qe vuaj
Aj qe per dashurin tone shkruaj
Aj qe ende gjdo gje kujtoj
Aj qe ty don te harroj

E ti ti ike pa fjal
S'munda te te ndal
Por tani kam kuptuar
Se kisha gabuar
Ne ty qe jam dashuruar
Dikure e jotja

Jeta ime

Fillova te shkruaj se nuk kisha pergjigjje
Fillova te vuaj, se nuk kisha zgjidhje
Jeten e bukur fillova me jetu
Kush ma prishi kete lumturi tashti mu?

Pse ma beret kete tradhti?
Pse me denuat kur isha shum i ri?
Pse me larguat, nga kjo shoqeri?
Pse kishit ne mu aq shum xhelozi?

Pse keshtu veproni, kurr nuk me doni?
Pse nuk me ofroni, gjithmon me refuzoni?
Pse, ju lutem me tregoni?
Pse jeni keshtu? Pse me xhelozoni?

Keto vargje qe i thurri, me bejn te qaj
Pse une per te gjith kam faj?
Pse nuk me lėnė te qete, jeten time me jetu?
Gjithomn nderhyjn per me mė pengu.

Dua te jem i lir, jeten time me jetu
Dua paq, gjithmon me u argetu
Dua respekt, motra e vllazni
Dua nje jete, te bukur pa xheloziIshte Nata Jon E Fundit

Ishta nata jon e fundit
Kur mė the se mė s’tė dua
Prita se do t’rridhnin lotėt
Por spat lot nė faqe tu
Dhe s’tė erdhi keq pėr mua
Ishte nat dhe shiu binte
Shum ngadal dy fjal i fole
Me dy fjal ma vrave zemrėn
Dhe shpejt ike ulargove
Krejt qka patat ti mi more
Sikur veq njė her tė flisja
S’dua tjetėr prej ksaj bote
Sikur veq tė mė kuptoje
Sa mė mungon buza jote
Qe spo mund ta puthi sante...Tė pres!..

Ishe i vetmi nė jetėn time
me tė cilin une ndaja gėzime
ditėt qė sė bashku kaluam
mė duket se shumė shpejt perėnduan
Por ti shumė shpejt shkove
tė gjitha i harrove
Tash tė pres kėtu
qė tė jesh me mu,
Nė asgjė tjetėr s’mendoj
kur syt e tu i shiqoj.
Dhe e qetė kur nuk ri
sepse mendimet mė
shkojnė tek ti.
E kam frikė tė mbes nė vetmi
se tė dua dhe ti atė e di.
Dhe nėse ty s’tė kam kėtu
atėhere nuk mundem
mė me jetu…
Tash kėte kėngė ty ta kėndoj,
qė ta kuptosh sa shumė tė DASHUROJ.

Per henen time te dashur

Une do te jem bashk me ty
si ne vuajtje, si ne dashuri
nuk te le une kurr ne vetmi
do te mbuloj me dashuri.

Edhe me mija pengesa ne rrug
dashuria ska ndalim
ti ke hyr dhe do te mbetesh
pergjithmon ne shpitin tim!!!

Ty!

Ty qe s'te njoha mire
Ty me ate shpirt te dlire
Ty qe te deshte aq shume
Ty qe te mori ky lum... qe quhet jete!

Wolf
27-05-08, 12:27
A kam faj une!!!!???


A kam faj une vallė
pse jam lindur ne kete bot
a jam une valle fajtor
pse kam mbet te qaj me lot


a jam une valle fajtor
pse te deshta ty aq shum
a jam une fajtor valle
pse zemra tash mu be shkrum.a jam une fajtor
pse te deshti zemra
mendova se ti nuk je
sikur tjerat femra


a ka faj kjo zemer
qe per ty ka qare
a jam une fajtore
pse mbetem te ndare


kush ne na mallkoi
kush ne na denoi
kush fatin na e mori
jo-zoti keshtu e shkroi


keshtu ishte shkruar
ne librin e shejte
une e ti te ndare
me kalu kete jete


une me lot ne sy
e me gjak ne zemer
me vuajt perjete
vetem per nje femer


a kam une faj valle
pse te deshta pa kufi
n'zemren time ekzistonte
vetem nje dashuri


e di se kurr me sdo te takoj
e di se per ty ende do te mendoj
e di se per ty me lot do te lotoj
kjo eshte e vertete e sdua te aktroj


sme kishe dashte me zemer
por me tradheti
sme kishe dashte me te drejte
por me shtremberie verteta eshte se ti
kurr skishe dite te dashurosh
ishe mesuar me avantura
qdo dite djemt qe ti nderrosh.
................ ...................
a kam une faj valle
pse deshta me gjith shpirt
se je vajze e tille
kurr se kam ditefaj ka vetem zemra
pse keshtu u mashtrua
ne shikim te pare
ne ty u dashurua


faj ke vetem ti
tradhtare e pabese
me dhae shum shpresa
e tash me lae pa shprese


te mallkoj perjete
se smund te mos mallkoj
vetem ja le zotit
qe ty te denoj

Wolf
27-05-08, 12:29
Ne kto caste me ikin fjalet
Dhe ky terr po me mbyt
S’kam askend t’ja qaj hallet
Dhe cdo fjale me mbet ne fyt
O kurre nuk dita c’eshte lumturi
Kurre ne jete se kam shiju
Tere kto vite dashurova
Mirepo kush s’me deshti mu
Se kupton askush kete dhimbje
Se nuk eshte ne lekuren e time
Se si shpirti po me shembet
Nuk jetohet ne kujtime
Se kupton, jo se kupton
Mijra nete te jesh i zgjuar
Kete veq une mund ta di
Dhe zemra ime e roberuar
Se gjithcka eshte kunder meje
Faj askujt si kam ne bote
Cdoher deshta miresine
Por fitova vetem lote


Njė herė ,vjen vera kah dera ,
ti e shfrytėzove kėtė ,njėherė.
Mos kėrko , nga i njejti tash ,
mos i trokit , pėrsėri , nė derė .
Mos e mėrzit ,mos i shkatėrro jetėn
kur tash ,vendosi ,tė jetojė ,vetėm .
Mos iu lut kot ,se nuk ka mėshirė ,
S“ka rėndėsi mė pėr tė ,
ēka ėshtė keq e ēka ėshtė mirė .
Ēdo e mirė e ka njė tė keqe ,
Poashtu edhe ti .
Sa herė qė jam i gatshėm tė tė harroj
nė derėn time ,troket ,pėrsėri.....
Ik ,mos mė mėrzit ,mė
Ik ,largohu ,pėrgjithmonė .
Nuk jam pjesė rezervė ,qė
kur tė duash tė mė rezervoshPse e ndale kėngėn Ti
O pėllumb i bardhė
Kokėn lartė, hapi krahėt
Se pranvera na ka ardhė
Pse mė shikon mellėngjyeshėm Ti
Nga syt e tua lotėt dua t’i fshijė
Nuk tė lejoj qė pėr dashuri
Tė vuajm e tė qajm unė e Ti
Ka njė muaj qė tė shikoj Ty
Po aq kohė as zėrin s’ta kam ndi
E ke ulur kokėn poshtė
Dhe shikon kah dheu i zi
Hapi krahėt o pėllumb i bardhė
Dhe thuaje kėngės nga zemra Ti
Le ta dėgjojnė ata pėr tė cilat
E shkrova unė e e kėndon Ti
Tė shikoj o pllumb i bardhė
Sa zėrin e ėmbėl ke Ti
Sa krahė tė bukura ke Ti
Sa bukur fluturon drejtė qiellit Ti
Nė qiell gjatė fluturimit
Gjeje njė tjetėr dashuri
E unė me vuajtjet e mia
Do tė mbesi nė vetmi.

Dua te zgjohem me ty
te qlodhem me ty
dua te ndjej aromen tende
dua te puth buzen tende
dua te te prek qdo pjese te trupit tend
e ti te trupit tim ti ti ylli im....

Mbi detin e qet lundronte njė flet

Mbi tė shkruante tė " dua pėr jet "
Por nuk besove puth buzėt e mia
Atėher do e kuptosh se qėshtė " DASHURIA "

Wolf
27-05-08, 12:31
http://img154.imageshack.us/img154/5964/puthjari1.gif (http://imageshack.us)
http://img154.imageshack.us/img154/5964/puthjari1.618e6f41ae.jpg (http://g.imageshack.us/g.php?h=154&i=puthjari1.gif)

Per te gjithe qe jane te dashuruar!!!
Ketu do gjeni vargje dhe disa foto dashurie qe ti dergoni ne te gjith qe dashuroni!!!

http://img154.imageshack.us/img154/8654/trendafilisk1.gif (http://imageshack.us)
http://img154.imageshack.us/img154/8654/trendafilisk1.6c3196b7f6.jpg (http://g.imageshack.us/g.php?h=154&i=trendafilisk1.gif)

http://img518.imageshack.us/img518/5601/unedheti2io3.gif (http://imageshack.us)
http://img518.imageshack.us/img518/5601/unedheti2io3.ad42d42853.jpg (http://g.imageshack.us/g.php?h=518&i=unedheti2io3.gif)

Mbi detin e qete lunnduronte nje flete
mbi te ish shkruar "Te dua perjete"
Po se besove, puth buzet e mia
qe te kuptoshse c'eshte dashuria.
***
Te dua aq sa me do dhe ti mua
dhe do te dua gjersa te tretem
neqofte se me ty do te mbetem.
***
Sikur qelli te ish leter
dhe deti te ishte boje,
nuk do shkruaja azgje tjeter
vec se ty Bledi te dashuroj.
E di qe sje per mua,
po desha te te them "TE DUA"
***
Mos bej qe jeta ime te duker kot,
mos bej qe nga syt e mi te dalin vec lote.
Mos bej qe vdekjen ta kerkoj
se vetem e vtekur mun te te haroj.
***
Lexo kete mesaxhe qe del nga shpirti im
e ne me do ruaje si kujtim.
Grise ne s'me do, beje cop e therime,
po bashke me te ta dish ke thyer zemren time.
(Mesaxhet e me larte jane kujtim nga e dashura ime qe tani jemi ndare)
Te tjera...
Me fal nje buzqeshje zemren mos ma lendo,
me thuaj dhe njehere te dua dhe fort me perqafo.
***
Z'dua ta di se cili je, kjo zemer per ty po rreh,
ky sy per ty po qan, se dua te te kem prane.
***
Nese nje dite do behem hi,
ta dish e dashur jam djegur nga ty.
Une ste kerkoj te me duash shume,
por te pakten cerekun nga sa te dua une.
***
Ndoshta t'jetoj pak se jeta rrjeth si lume,
ku i dihet jetes ndoshta t'jetoj dhe shume.
Me dite apo me vite, per sa te jetoj,
vec teje tjeter kurre s'do dashuroj..
***
Shpirti im lekundet si termet.
Ate dite qe do me dashurosh
ne bote do behet qamet.
***
Te betohem me zot e Krisht
se ty te dua pafundesisht.
***
E dashura ime te lutem kthehu pergjithmon
se zemra ime ty po te kerkon.
Une per ty shume po vuaj
e ketu pa ty vetja me duket e huaj.
***
Mos e merr te bukur se te tradheton,
mere te thjeshte, ashtu sic e meriton.
***
Vec nje cast do doja,
vec nje cast zerin ta degjoja,
do doja vec fytyren ta shikoja,
do doja vec nje cast me ty te qendroja,
do doja vec nje cast puthjen tende ta shijoja,
do doja vec nje cast dashurine te kujtoja.
***
Lulja cel, thahet,
ujet gurgugullon, ftohet,
aklispsi fillon, mbaron,
Dashuria jone lindi
dhe do te ngelet pergjithmone.
***
Ti jeton ne dhe te huaj,
ndoshta tjeter dashuron,
une per ty shume po vuaj...
vall pe mua a mendon?
***
Dashuria ime per ty eshte zjarre
qeshuhet vetem kur te kam prane.
***
Si engjeli mbrojtes je ti per mua
ndaj zemra ime nuk rreth se theni "TE DUA"
Buzet e mia shume jane merzitur
Buzet e tua magjepse duke pritur
Buzet e mia po rrjedhin gjak
Eja e dashur te puth vetem pak.
***
Njerezit nga bukuria mos I shiko
Se ajo shpejt te genjen
Te tjerat shihi dhe mendo
Pastaj thuaj me pelqen
***
Duke humbur ty
E humba dhe veteveten
Dhe tani spo gjej dot
As njeren as tjetren.
***
Mes akullnajave te shpirtit Vrapoja
Te gjeja vullkanin e dashurise
Por me kot me kot u lodha
Mes akullnajave vullkan skish.
***
Nje fjale e pathene mbete ti
Nje varg qe kurre nuk u shkrua
Kujtimin tend thelle ne zemer
Groposur
Pluhuri I harreses e ka mbulua
***
Une hesht ti hesht
Kush te flase
Une qeshi ti qesh
Kush te kujtoje
Tiktaket e zemres
Qe nuk pushojne.
***
Avione qe ulen
Te tjere qe ngrihen
Valigje qe zbrazen
Endrra qe fiken
Sy te permalluar
Nje lot I pathare
Buze qe dridhen
E s’thone dot nje fjale
Nje zemer e lodhur
Nga zhgenjimi tkurrur
Nje enderr e tretur
Ne shkretetire ne pluhur
Nje yll qe me ndjek
I heshtur nga lart
Me lodhi gjithcka
Shpirti mu plak
Me lodhi ky fat
Me hedh e me prźt
Dhimbja sot qan
Me lodhi kjo jete.

Wolf
27-05-08, 12:32
Te faleminderit ZOT.

Te faleminderit zot
qe per mua u meshirove
me nxore nga kjo jete
nga vuajtjet me largove

te faleminderit zot
qe pate pak meshire
me more nga vuajtjet
ne momentin e veshtire

te faleminderit zot
per miresine tuaj
me mire qenka ne varr
se ne kete jete te vuaj

ua sjell denimin e rende
atyre qe avanturojne
por ndihmoju te lutem me zemer
atyre qe vertete dashurojne

me fal zot per kete lutje
se ndoshta su dasht ta bej fare
por smunda ta duroj padrejtesine
qe fenė po e shkelin ca femra shqiptare

te falenderoj zot nga zemra
ti je nje e tjeter ska
vetem nje deshire ma ploteso
dashuria mos me mu vra

Wolf
27-05-08, 12:33
KAM HUMBUR DICKA
AS VET SE DI SE CFARE
E NDJEJ BRENDA THELLE
SE ATY NUK KA ME ZJARR

NDIHEM FAJTOR PER DICKA
MEGJITHESE FAJ SKAM BERE
NESE NUK SHOH ENDRRA
GJUMI SI MUND TE ME ZERE?!

PYETA SHPIRTIN KURESHTARE
NDOSHTA AI E DI
MU PERGJIGJ :
ATJE NUK NDODHESH ME TI

Pėrher Rruges Kur Kalon
Zemra Ime Po Lenkon
Nisi Trupi Me Mu Dridh
N'kater Gjuha Mu Lidh

Ah Kjo Zemra Ime
Ka Ra N'dashuri,
Kto Buzet E Mija,
Tė Dojn Vetem Ty

Heren E Mrame Moj
Kur Te Pashė
Nisi Gjuha Me Mu Trash
Desha Te Them Se Te Dua
Mjeri Une Nuk Kam Guxuar

Ah Kjo Zemra Ime
Ka Ra N'dashuri,
Kto Buzet E Mija,
Tė Dojn Vetem Ty

Unė Tė Dua Moj Une Te Dua
Per Ty Dua Me U Tranu
Ktheje Koken me shiko Mu
Per Ty Jam Moj Tuj Kẽndur

Ah Kjo Zemra Ime
Ka Ra N'dashuri,
Kto Buzet E Mija,
Tė Dojn Vetem Ty

Wolf
27-05-08, 12:34
E dua Dashurine si Toka --> Diellin
E dua Dashurine si Trėndafilat --> Shiun
E dua Dashurine si Pemėt --> Dheun.
E dua Dashurine si Peshqit --> Ujin

E dua Dashurine si Nėna --> Foshnjėn
E dua Dashurine si Femija --> Gjirin
E dua Dashurine si Mbreti --> Fronin
E dua Dashurine mė shumė se Jeta
Se Jeta nuk ka kuptim pa Dashuri

Dashuri moj virane me tere me bone krane
Mos u Dashuro sikurse ne Televizor!

Te Dua me emer Te Dua me Zemer,
dėshiroj te kemi te njejtin mbiemer
tė kam pyet dhe do te ves aje krenare
per fejes me TY do te JETOJ deri sa te VDES!!!!
Tė Dua Shqip--I Love You Anglisht
Je taime Frangjisht--Seni Seviyorum 2
Turqisht--Habibi Arabisht--Tė dua seriozisht
Ta dhuroj njė puthje tė mirė,--
nėse ke dėshirė--Ta dhuroj syrin
tim,--nėse e mban kujtim--Nėse
e lexon pastaj e kupton--se kush tė don
dy zemra te arta dy zemra te zjarrta e
duan njera tjetren edhe pse jan te largta,
ditet po kalojn e muaji po afrohet, zemra
ime e shkret pret me ty te bashkohet....
Zemra ime Shpirti im, kur po dalum nė
Takim. Pasha Zotin um ke Smu, veq pėr
ty tu mendu, un jam ba mu tranu o e
dashur stė harroj kurr, se unė ty tė du shumė...
Tė Dua tė pres, pa Ty zdo tė Vdes.
Me Yjet e Nates ty tė pėrshendes atje
ke ni Lum ku ka Lule shumė
kur tė jesh nė gjumė, vi tė puthi unė.
Nese je i vetmuar nese je ne
mendime pyte Zemren tende a e
don Zemren time, e kam nje Deshir
esht shum e thjesht te isha me
ty tjeter skisha desht!
1000 her te Shofesh--100 her te
Njohesh --10 her te Mendojsh--1 her
te D_A_SH_U_R_O_J_SH----ti je vetum
Per mua nuk ka tjetur --Se te Duaaa


Nje akull i ftoft buzet mi ka ngri,vetem
puthja jote mundet me mi shkri,kur mendoj
per ty dimri me bahet ver se veq ty te dua
drandafile me er!!!


Te Dua te dua te dua
te them te verteten perveq meje mos dashuro tjetern
edhe dua te them se vetem ti je ne ket bot
qe per ty po qaj me lot
je mshefur diku thell ne zemren time
qe nuk mundem me nejt pa te shkrue me Lot...
dita e fundit per mua ditet e tona ne *genta * si harroj
kurr per jet e gjithmon i kujtoj e i shkruj ne gjdo flet
te dua te dua deri sa te vdes edhe kur te vdes
ne ate bot te pres...Mos rri shumė nė mendime , se ty takam
fal jetėn time , tė kam than mos qaj me
lot , se ty "TĖ DUA" mė sė shumti nė botėnuk e di mos po e teproi por nga zemra u
falenderoi ,per komplimente e te vertete
jeni shqiptar shume i sinqerte,Genta te
pershendes me shum Lot


Me e nxet se flaka
me e shtrejt se lirija
ne shpirtim tim per
ty qendron dashurija??

Mos i besoni djemve
qe te thirr oj zemer
por besoj ati
qe te thirr ne emer??

Gjith qka me than per
ty me than se sje per
mua por un nuk ta
ktheva shpinen por te
thash se te dua??

Mos i beso djemve qe
veshin leviska sidomos
atyve qe jan jan
(avanturista)??E dua Dashurine si Toka --> Diellin
E dua Dashurine si Trėndafilat --> Shiun
E dua Dashurine si Pemėt --> Dheun.
E dua Dashurine si Peshqit --> Ujin

E dua Dashurine si Nėna --> Foshnjėn
E dua Dashurine si Femija --> Gjirin
E dua Dashurine si Mbreti --> Fronin
E dua Dashurine mė shumė se Jeta
Se Jeta nuk ka kuptim pa Dashuri

Dashuri moj virane me tere me bone krane
Mos u Dashuro sikurse ne Televizor!

Te Dua me emer Te Dua me Zemer,
dėshiroj te kemi te njejtin mbiemer
tė kam pyet dhe do te ves aje krenare
per fejes me TY do te JETOJ deri sa te VDES!!!!
Tė Dua Shqip--I Love You Anglisht
Je taime Frangjisht--Seni Seviyorum 2
Turqisht--Habibi Arabisht--Tė dua seriozisht
Ta dhuroj njė puthje tė mirė,--
nėse ke dėshirė--Ta dhuroj syrin
tim,--nėse e mban kujtim--Nėse
e lexon pastaj e kupton--se kush tė don
dy zemra te arta dy zemra te zjarrta e
duan njera tjetren edhe pse jan te largta,
ditet po kalojn e muaji po afrohet, zemra
ime e shkret pret me ty te bashkohet....
Zemra ime Shpirti im, kur po dalum nė
Takim. Pasha Zotin um ke Smu, veq pėr
ty tu mendu, un jam ba mu tranu o e
dashur stė harroj kurr, se unė ty tė du shumė...
Tė Dua tė pres, pa Ty zdo tė Vdes.
Me Yjet e Nates ty tė pėrshendes atje
ke ni Lum ku ka Lule shumė
kur tė jesh nė gjumė, vi tė puthi unė.
Nese je i vetmuar nese je ne
mendime pyte Zemren tende a e
don Zemren time, e kam nje Deshir
esht shum e thjesht te isha me
ty tjeter skisha desht!
1000 her te Shofesh--100 her te
Njohesh --10 her te Mendojsh--1 her
te D_A_SH_U_R_O_J_SH----ti je vetum
Per mua nuk ka tjetur --Se te Duaaa


Nje akull i ftoft buzet mi ka ngri,vetem
puthja jote mundet me mi shkri,kur mendoj
per ty dimri me bahet ver se veq ty te dua
drandafile me er!!!


Te Dua te dua te dua
te them te verteten perveq meje mos dashuro tjetern
edhe dua te them se vetem ti je ne ket bot
qe per ty po qaj me lot
je mshefur diku thell ne zemren time
qe nuk mundem me nejt pa te shkrue me Lot...
dita e fundit per mua ditet e tona ne *genta * si harroj
kurr per jet e gjithmon i kujtoj e i shkruj ne gjdo flet
te dua te dua deri sa te vdes edhe kur te vdes
ne ate bot te pres...Mos rri shumė nė mendime , se ty takam
fal jetėn time , tė kam than mos qaj me
lot , se ty "TĖ DUA" mė sė shumti nė botėnuk e di mos po e teproi por nga zemra u
falenderoi ,per komplimente e te vertete
jeni shqiptar shume i sinqerte,Genta te
pershendes me shum Lot


Me e nxet se flaka
me e shtrejt se lirija
ne shpirtim tim per
ty qendron dashurija??

Mos i besoni djemve
qe te thirr oj zemer
por besoj ati
qe te thirr ne emer??

Gjith qka me than per
ty me than se sje per
mua por un nuk ta
ktheva shpinen por te
thash se te dua??

Wolf
27-05-08, 12:34
Duke Te Shikuar Lotet M'rrjedhin Pa Pushim,
Kan Kaluar Disa Vjet Qe E Vrave Shpirtin Tim,
Mu Kujtua Periher Ajo Koh E Keqe,
Kur E Prishe Jeten Time ,
Dhe Kurr Nuk E Ndreqe!
As Me Nje Fjal E As Me Lutje,
Ti Nuk Do Te Kthehesh Asnjeher,
Pse Nuk Me Tregove Kur Me Puthe,
Se Ti Mua Nuk Me Merr!?
Duke Me Shikuar Nuk E Di Si Ke Guxim,
Asgje Smund Te Jet Tani Si Ishte Ne Fillim,
Ti Si Duket Ke Harruar Plagen Qe Ma Le,
Ka Mbaruar Pergjithmon Tash Kurr Mos u Ktheh!
Sonte, nata ėshtė tėrbuar mes engjujve
E era fryn si e marrė!
Dikush mė foli me zė tė heshtur,
E mė tha: ėndėrroj o shpirt i bardhė!

Heshtja mė mbuloi nė krahėt e saj,
Ish ėndėrr, e hidhur ,pa puthje!
Ish fllad i lehtė dimri,
Qė iken me nxitim tutje!

Sonte , kam deshirė tė ēmallem
Me ndjenjat e mia tė fshehura!
Do i heē me dhembje nga zemra,
Do bėhem zog i lirė, zog shtegėtarė

Wolf
27-05-08, 12:37
http://img87.imageshack.us/img87/4761/teduaa9wa.gif

Nese nga Hija e Dashuris Te ndjek Trishtimi
Hiq dore Prej saj dhe kthehju vetmis...
Pastaj do ta kuptosh Vleren e Dashuris...

PO te kujtohen fjalet emia po te djeg te tret xhelozia porse keq me vjen vertet ēka e lype e ke gjet..!!

Ndoshta koha dot ndryshoj dhe nje dite dot me kerkosh po smund ta blesh ti shpirtin tim dhe gjith boten po ta mashtrosh !

Qe kur ti je larguar..kenaqesia e imja e vetme qendron duke permendur emrin tend

Fjalen tradhtare Une se meritoj Po ua mbaj nderin prinderve dhe ty smund te pranoj.

Kurre se besoja e pa sherr une isha se je i pa shpirt ke te nuk e disha

55% me pelqen 66% kisha dal me ty 77% isha bashku me ty 88% isha feju me ty 99% isha martu me ty 100% TE DUA VETEM TY....

Wolf
27-05-08, 12:38
http://img343.imageshack.us/img343/9673/rode2520hartjes2520rooddd2520i.gif

Betohem se nuk do tė Telefonoj as SMS nuk do tė Dėrgoj mė nuk do tė dashuroj.Por Betohem se betimin e dhėnė nuk do ta mbajė.

Zemer thyer mund tė jem Lamtumirė nuk mund tė them... edhe pse rrugėt janė ndarė un tė dua si mė parė..

..Kur Jemi une Dhe ti Bashke jemi tre, Une ti Dhe Dashuria ndersa kur jam Vetem, perseri Jemi tre, Imazhi yt dhe Vetmija..

lovely
27-05-08, 16:19
E dashura ime !!!

Zgjidh atė!
Nėse do tė duhet tė zgjedhėsh....
midis meje dhe tij
sepse unė nuk dij te flas....
vetėm fjalet e duhura siē flet ai...
unė..nuk mund te bėj...
vetem gjėrat e duhura...siē i bėn ai,...
unė....nuk ia arrij....tė tregoj....
sa shumė tė dua....aq shumė....
sa qė tė tregon ai....
pėr tė bėrė tė lumtur....
Nėse unė...do tė kisha qenė ti...
s'do tė mė kishe zgjedhur kurrė mua!...
Zgjidhe atė..
Keshtu nuk e humb asnjėrin.....
Unė s'do tė pushoj kurrė....
nė ty,duke menduar!.....
unė..... humba.....!!!
gjithė ē'ka prej jetės sime.....
edhe pse jetoj..... tash nuk e di.....
qėllimin e vazhdimit.....
tė jetės sime.....
dhe si do perfundon kjo.....
nuk e di.....
me tė vėrtetė nuk e di.....!!!??
por...njė gjė e di dhe jam...
i sigurt tėr jetėn se zemrėn...
time do ta kesh gjithė njė...!!!


hallall, nese i ke shkruar vet!!!

Wolf
28-05-08, 09:32
lovely - Shumicen prej ktyre Poezive qe i kam qit ketu I kam shenu vet sepse kohen e lir shenoj Poezi sdi me pelqen -- Te tjerat disa i kam lexu diqka nga mendja i kam Kompletu -- Poezit qka qes ktu jan te mijat te cilat i kam shkru Vet ---- Mirpo edhe i kam qit edhe ne Forume tjera i kam pa disa qka i kam shkru ketu nga disa Antar tjer mirpo une qka te qes qes prej vetvetes

Me vjen mir se tkan pelqy Poezit e mija se shpejti dot qes edhe Poezi t`reja

Wolf
31-05-08, 09:58
DY PIKA LOTI...

Dy pika loti, me rrodhen nga syte
Mbi letren qe po shkruaja, me rane
Thelle me tronditen, ne shpirte
Shpejte, nga letra u thane.

Mbi fjalen, ku qe shkruar "Te dua"
Pikat e lotit tim, rane
U treten me bojen e shkruar
Ku nje shenje te vogel, lane.

Pra me boje dhe me lot
Ti shkruajta ty, keto fjale
Nga ketu larg, ku s'te shoh dot
E ku te kujtoj me shume mall.

U bene kohe, qe jam larguar
E ne zemer, vazhdoj te te mbaj
Ndoshta, edhe te kam lenduar
Te lutem, besome se une s'kam faj.

Kur letren, ti ta marresh
Lexoje ne vetmi
Dhe lotet, qe do te derdhesh
Mos te ti shohe, njeri!!!...


Jeten time do e mbyll,
Me dhimbje dhe me brenga,
Kurre mos me harro,
Ke qene gjithmone ne zemren time brenda.

Sa shume kam per te thene,
Por fjale nuk gjej dot,
Nuk dua te jetoj me,
Dua te zhdukem nga kjo bote.

Te vdes e te fle e qete,
Ty me mos te te besdis ,
Zemra ime pac fat ne jete,
Rrugen time asnjehere mos e nis.

Ne qofte se te kam merzitur,
Apo te kam lenduar,
Te lutem me fal,
Kurre s'kam dashur per te keq trajtuar.

Kur mos jem me ne kte bote,
Dhe ti kerkon te me flasesh,
Gjithmone do jem afer teje,
Vetem duhet te bertasesh.

Wolf
31-05-08, 09:59
Mos ki merak per mua!

Qe te Hene ja nisa vargut sot me sosi dite e Shtune
Ketu nje fjale aty nje tjeter pirg me letra,fjale pafund
Me brengosesh e me thua:“Mjaft u trete lumemadhe“
Se kjo bote nuk ka ket’ mendje,por me ka nje mal me halle

Po c’ti bej kesaj zemres time,flake e saj nuk shuhet kurre
Bie-ngrihem neper vargje te jap jete dhe ne nje gur
Ah te mijat,te pafundmet,me te bukurat enderrime
Por te lodha se jam shpirt qe kerkoj vec per shtegetime

Kur me vjen behar-bekuari e livadhet gjelberojne
Do me gjesh atje te njomur, pikla vese me mbulojne
Dhe kur bora te kete zbardhur dimrit plak edhe te ftohte
Strukur prane do ngjishem zjarrit si kotele per pak ngrohte

Melankolia nese troket ndonjehere dhe me rremben
Sa qete prehem ne krahet e saja,pikellimet ja rrefej
Ne mengjes ne me zgjofte ndonje zog a rreze e dielli
Rend marrosur ne dritare sy ngazellyer per nga qielli

Hic merak mos ki per mua ne me marrte gjumi ne varg
Dhe as driten mos e mbyll mrekullia shume nuk zgjat
Nese ndjen qe jashte fryn juga hap dritaren dhe gezohu
Kur te kthehesh per tek une puthma buzen dhe c’mallohu

Wolf
31-05-08, 10:00
Si ndihem pa ty
Ku me ike ku humbe ku u tretė
njė plage ne zemėr me mbete
njė zjarr qe kurr nuk shuhet
njė emėr qe perjete ruhet


Se di c'me ndodh kur jam me ty
Kur me shikon me ata sy
Kur me buzeqesh me ledhaton
Koke e kėmbė ti me pushton.

S'e di se c'ndjen kur me ke pranė
Kur te dy vetėm rrimė menjane
Kur koken ve tek gjoksi im
S'e di a e ndjen shpirtin tim ?!

S'e di c'mendim ke ti pėr mua
Kur te shtrengoj por s'them te dua
Kur them se vdes pėr buzėt e tua
S'e di a me beson ti mua?

S'e di c'do tė ndodhė me ne te dy
Sikur tė mos jem mė me ty
Sikur kjo ender te ndalet njė ditė
S'e di a do tė shoh me o drite?

S'e di pa ty ēdo bėj o yll
Pa ty kjo botė me duket njė pyll
Pa ty kjo botė s'do kėtė kuptim
S'e di o fiksim i trurit tim.

S'e di valle a do tė duroj
Pa e puthur me atė goje
Pa e prekur me atė dorė
S'e di a do ndjej me nxehte a bore.

S'e di sa gjatė do tė vazhdoje
Por di sa shumė te dėshiroj
E di sa shumė ti me gezon
Kur pak vėmendje me kushton.

E ndjej se shumė do tė te dua
Sa kohe kėto buzė do me puthin mua
Sa kohe qe zemra do t'me punoje
Emrin tėnd do tė kem ne goje.

S'e di sa shumė do tė zgjase kjo jetė
S'di si do shkoje ne te vėrtetė
Por diēka di me siguri :
Ajo qe dua je veē.......... Ti.

Wolf
31-05-08, 10:01
Dashuria per njerine."Dashuria e vertete,
Nuke njef ligje kufi!"

Dashuria per njerin,
S'mund te jete nje stoli!
Por nje ndjenje aq e forte,
Qe flet vete ne c'do shpirt.

Kuptimin ja jep jetes,
Ajo vlon ne brendesi.
Lind e ritet me te shpejte,
Asaj i thone dashuri.

Dashuria e vertete,
Nuke njef ligje kufi.
Por kur sulet, hapi deren,
Te hyje vete, brenda ne gji.

Ajo sh'ndrit si vetetima,
C'faqet ne befasi.
Nga nje here, vjen me vuajtje,
S'e largon, por behesh fli.

Largesia, e vogel, e madhe,
Dete oqeane pa mbarim.
Vjen me gas e me hare,
Hedh nektarin, n'preher rri!!

Dashuria mbi te gjitha,
Jep lezet e bukuri.
Fluturon si zog e flutur,
Ne qiellin e lumturis.

Wolf
31-05-08, 10:02
______*TE*DUAA*_________*TE*DUAA*
____*DUA*____*TEE*____*DUA*____*TEE*___
__*TEE*_______*DUA*_*TEE*_______*DUA*__
_*DUAA*___________*DUA*__________*TEE*_
_*TEE*____YLLI_ZJARRT_GJITHMONE__*DUA*_
__*DUA*_______DO_TE_JESH________*TEE*__
___*TEE*_____NE_ZEMREN________ *DUA*___
_____*DUA*_____TIME__________*TEE*_____
_______*TEE*_______________*DUA*_______
_________*DUA*____?__*TEE*_________
___________*TEE*________*DUA*__________
_____________*DUA*___*TEE*_____________
________________*TE**DUA*______________
_________________*DUA*_________________
__________________

Wolf
31-05-08, 10:03
Nuk deshta te jetoj pa ty...
po lotet tu nuk me lojn te...
vdes...
Ai loti yt me jep pak shpres...
Mosloto ti as une...
Sendoshta zoti se bekoj...
Dhurin ton...
SI uket kjo dasuri qenka...
Beume lot e jo lumturi...


Sod omveq lot ne sy...
per te shkreten dashuri...
edhe kur dikush qesh mua..
me vjen rand...

edhe kur dikush...
flet per dashuri mua...
prap me vjen merzi..
se me kujtohet..
kur ishim ne te dy...

Wolf
31-05-08, 10:05
******SIKUR******
Sikur zemren t'ma hiqni
perseti ty do te doja...
Sikur syt t'mi verboni
perseri ty do te shikoja...
Sikur kembet te mi shkurtoni
tek ti do te mundesha te vija...
Sikur trurin t'ma shkatroni
ti do te ishe ne mendimet e mija...
sikur duart t'mi shkatrroni
preseri ty do te shkruaj...
Edhe veshet po t'mi shurdhoni
nuk do te beni ndonje dem...
sepse personi do te degjoja...
Gjdo kend qe shipton emrin tend
edhe gojen po t'ma qepni
emrin tend do te mund ta them
po edhe pa fjetur te me lini
ne endrat e mija perseri ke vend
pea krejt keto i kisha mbijetuar
sikur ta dija se ne te dy
ndinjeher kemi per tu takuar.....

Wolf
31-05-08, 10:11
Shume njerz kane pyetur
Qeshte dashuria?
Te tjeret ju jane pergjigjur:
Diqka larg nga vetmia.

Dashuri o mall i zjarrte
Per mua je nje gjest
Kur valle do ta nxjerr at malle
Qe sa vjen e me shume me djeg.

Dashuri e merguar
Kthehu perseri
Une ste kam harruar
Shpesh mendoi per ty.

Shume kohe mendoi per ty
O dashuri e merguar
Dhe do me vije cudi
Nese ti me ke harruar.

Shume larg nga bota jam
Dhe larg nga dashuria
C`do gje e hidhur ngjan
Ashtu sikur vetmia.

Sa kohe duhet te ngushllohesh
Me veten qe pergjigjie s`kthen
Por sa shume duhet te pendohesh
per cfar iken e me s`vjen

Wolf
31-05-08, 10:14
Nuk e Kam LehtNuk e kam te let...
nga zemra...
te largoj...


Qe aq shum te....
deshta...


Por nje gje do me...
mbetet kujtim...
shum poezi...
qe ty ti...
kushtova...


Qe sa her do...
ti lezoj...
veq syt e tu...
do ti kujtoj....


Ata sy qe zemren...
ma thyn...


Por une prat do te...
dua...


Nese dIkush me...
therret ne emer si ti...
une nuk do ti...
pergjegjem si ty...


Nese dikush me therret...
zemer...
une do mendoj se je ti...
por nuk do tja...
kthej pa e shiku ne sy

Wolf
04-06-08, 13:06
A PATE NDENJA VALLĖ??!!A pate ndenja ti valle ?!
qe mua mė le me malle
a pate ndenja me thuaj ?
qe keshtu me bere te vuaj
Krejt qka ishte shkruar
e shkroi nje madheri
qe ne dy na ndau
e me la me lot ne sy
Sa koha keshtu kaloi
dhimbjen time e rriti
askush ne jete se mendoi
as kete zemra nga ti se priti ...
A pate ndenja me thuaj
qe luajte me ndenjat e mia
me le me shprese te vdekur
me shprese nga dashuriaKu gabova o zot?
qe fati keshtu me ngjau
perse zemren time
pa meshire ma vrau?Qdohere qe u mundova
ate qe ta kuptoj
qdohere ndjeja ne zemer
dhimbje qe me lendoj...Fati im me iku
dhe jeten time e fiku
me la ne zemer zjarr
qe me dergoi ne varr

Wolf
04-06-08, 13:06
Kur Mendoj Per Ty !Kur mendoj per ty
Dhe ethe shpirtri leshon
Mendoj per gjene me te bukur ne jete
Mendoj per dashurine tone.

Kur mendoj per syte e trishtuar
Dhe buzet qe dridhen pa fjale
Mendoj per floket mbi gjoksin tend
Dhe zemrat qe rrahin pandal.

Kur prane teje qendroj e heshtur
Dhe dridhem kur me prek ngadal
Mendoj se brenda teje ka dicka
Qe ti ma thua me zemer, jo me fjale.

Dicka qe me ben te ndihem si engjell
Dhe hap krahet drejt teje te fluturoj
Ti me shterngon aq forte prane vetes
Dhe un ngadal peshperis te dashuroj.

Nė Ē'do Herė Nė Ty Mendoj Jo Moj << ???? >> Kurr S'tė Harroj Ti Gjihtėmon Je Nė Zemren Time Je Me Mua << ???? >> Ime...!

-Ne syte e tu humba nje cast dhe s`munda te dilja me prej andej. Qerpiket e tu thuren nje rrjete dhe une aty mbeta per jete...

Sa mirė po qesh Sa mirė po fol..Hajde zemeren me ta dhan nė dorė tė du ooo sa shumė tė du Hajde zemer me Mu...

-dashurova dy sy,por smu dhan kurr ne jet,enderrova nje enderr po su be kurr realitet,kerkova nje rrahje zemre,por srrahu kurr per mua,kerkova te me thoje te dua por.............

-Pse... Pse vall ende te dua, kur e di se ti me ke harruar? Pse vall te dashuroj, kur dashurija mes nesh mbaroj? Pse vall mendoj per ty? Sepse smundem ti harroj ata sy. Ata sy qe me kan borgj, nje dashuri nje lumturi. Me hidherove me prindrit e mi, ku e le at guxim, ku e le at premtim. Kur i kujtoj fjalet qe me mashtruan, me zemer te lenduar po te them se shum ...........TE DUA.............

Wolf
04-06-08, 13:07
Q'KUPTO N TI ME ,,SINQERITET''


M e thuaj te lutem , me thuaj
nese heshtja ime te vret
ma shpjego pak me mire
q'kupton ti me sinqeritet???
Nese sinqeritet per ty
eshte te besh qte duash
beso e ke gabim shum '
se me mua smund te luashKeshtu une jam linduar
lojrat nuk i dua
edhe pse kisha dhe kam deshire
qe ti te jesh me mua ...
Nuk eshte sinqeritet
mua qdo here te me genjesh
sepse une kam nje zemer
dhe sdua qe te ma thesh ...Nuk eshte aspak e drejte
qe une te rri i qete
kur ti ne qdo rast ndryshon
e thua jam e sinqerte
Nje te jesh e bindur
sje ka flet me nje analfabet
se une e di me mire se gjithe
qka eshte e drejte e sinqeritet...
Ndoshta keto fjalet e mia
do te duken pak te veshtira
por beso se jane te verteta
sepse ti per mua je me e mira ...Kerkoj falje edhe pse sduhet
kerkoj falje me zemer
sjam fajtore pse te dua
pse dua te therras ne emer ....Krejt qka kam deshire
eshte qe ti te kuptosh
te kuptosh dashurine time
dhe mos te me refuzosh

Andaj behu guximtare
atehere kur eshte nevoja
se ste meson asgje per dashuri
por te meson pervoja
T`Lutem qe te me kuptosh ..
mua dhe sinqeritetin tim
te deshta dhe ende te dua
deri ne fund, ne amshim

Wolf
04-06-08, 13:08
NUK MĖ BESOVE!!!!!!!!Te thash se shum te dua
ti nuk me besove
te pyeta a me don
ti nuk me tregoveTe dhash fjalen time
ti nuk e pranove
ti thash fjalet nga zemra
e zemren ma lendoveNuk me besove
se vertete te dua
te deshta, po te deshta
por ti sme deshte muaTash humbi kuptimin
edhe vete jeta
u zhgenjyen nga ti
dhe fjalet e mia te vertetaKam dhimbje ne zemer
qe se din askush
kam zjarr te forte ne shpirt
qe po me djeg si prushVuaj shum , po vuaj
dhe per kete gje shkruaj
ne mes te kesaj bote
po ndihem i huajNe syte e mi te permallur
kane mbetur vetem lot
qdo dite me lutje drejtohem
te i madhi zotPor as tek ai beso
nuk po gjej dobi
dhe vazhdon kjo vuajtje
me plot agoni

Wolf
04-06-08, 13:10
MOS MA SHKATRO JETEN

Te dua,me beso.
Te prita,mos harro.
Te gjitha per ty i lash.
Por ku je ti tash???
Pse me le kaq shum te vuaj???

Vetem pse jam dashuruar..
Kur e ke njeriun qe te don,
Dhe vetem per ty po mendon.
Ti mendon keshtu eshte mir,
Por jo,keshtu eshte me veshtir,
Mos e genje vetveten,
Mos ma shkatrro jeten.
Kthehu tek une,ende jam ketu,
Ne nje skaj te botes jam tu jetu.
Po te pres me mall une ty,
Qe te kthehesh perseri.
Mos humb kohe,mos u mashtro,
Te lutem mos me harro....
PSE NUK ISHE FATI IM

Pse nuk ishe fati im kur te deshti shpirti im
sa te deshti zemra ime tash pa ty rri ne kujtime
pse dielli me nuk lind pse qielli eshte amshuar
pse nuk me flet as me goj kur ne ty jam dashuruar

Do te isha i pajtimit qe te them se zemra te don
por spajtohem me mendimin se te humba pergjithmon
diferenca ne mosh nuk eshte aspak penges
un te dua me gjithe zemer per ty po jetoj me shpres

Bukuria jote e forte verboi syt qe te pan
por zemren nuk ma ndale qe per ty te qan
nje deshire ne jet e kisha por ajo kurr smu plotesua
vetem njeher te kisha pran dhe te bej me ty qka te dua

Vazhdo rruges tende koken mos e kthe
do te vdes per nje puthje qe kurr nuk ma dhe
do te jetoj per ty me te vetmin kujtim
endrra e parealizuar ne shpirtin tim

Per ty u mundova neper shi e bor
por qenka e kot sepse nuk shkon me zor
ta fali zoti bukurin qe e gezuar te jetosh
per nje dashuri te vertet e per te tjer mos ta shfrytezosh

Pse po me qan shpirti pse po vuaj me zemer
pse ende pa te takuar u dashurova ne emer
te thash se shum te dua por ti nuk me besove
ta fala dashurin por ti nuk e pranove

Wolf
04-06-08, 13:10
Po e sho Fleten si e merr Era,
Po e sho si Shtepis i qelet Dera,
Po e sho Nanen si e don Fmin,
Por s“po sho ku Shqiptart e kan Ardhmerin,

Po sho shum Njerz te Shkretź,
Po sho shum t“lodhun me Jetź,
Po e sho Veten Ketu,
Por Lumturi s“po kam Asku,

Po e sho te Riun e t“vjetrin,
Po i sho si shkojn Njani me Tjetrin,
Po sho te Bardh e t“zi,
Por per vendź tim kurr s“po sho Liri,
Letren po e Puthi,
Per ty me Shkronja po e m“bushi,
Prej fjalve nga Zemra,
Me k“naqet Trupi der te Themra,

Shko moj Leter si Peshk pa Hala,
Zemres qe e dua banmi shum te Fala,
Nese e gjan te Merzitun per Mu,
Thuaj qe kurr s“kam me Harru,

Nese e gjan tuj Pritź,
Thuaj qe nuk e la pa ardh nje Ditź,
Nese e gjan me Lot ne Sy,
Thuaj qe aj te don vetem Ty,

Nese e she ne Kujtime,
Jepja Lumtirin e Zemres Ime,
Puthe shum dhe nisu kendej Shpejto,
Po te pres mos u Vono.

NJE DITE
Nje dite ti do te qash per mua

sikur kam qare une per ty!!

Nje dite ti do te me mungosh mua

sikur te kam munguar une ty!!

Nje dite do te kesh nevoje per mua

sikur une qe kisha nevoje per ty!!

Nje dite ti do te me duash mua

por.......une nuk do Te Dua ty

Wolf
04-06-08, 13:12
-----PARAJSA-----
Sa djerse u derdhen ne netet e ftohta,
Nga ngrohtesia e trupave leshuar.
Sa fjale u thane me ze te embel,
e sa buzet belbezonin.
Te kemi pare valle Parajsen,
Paraardhesit s“do te na besonin.

U thane vargje per poezi,
Qe poetet shume kerkuan
Nuk patem faje as une as ti
Ngrohte lotet nga shpirti buruan.
Kekroje fjale tet them sa shume te ndjeje
Si poetet dhe une te gaboje,
Ka shume fjale magjike ne jete:
Te dua,te adhuroje

Jam une ai qe ty te ndjene me shume,
Ne gjithe bardhesine qe mua me rrethone
Je ti drita ime qe me verbon
Je ti vetem TI

Dua bukurine tende kur ti zgjohesh ne mengjes,
Jane puthjet e tua qe me japin jete
Aromen tende trupi im e kerkone
Te dua,Te dua po kaq nuk mjaftone!!

Te kemi pare valle parajsen
Para ardhesit s“do te na besonin

Wolf
17-06-08, 10:39
Tash kjo jet per mua ska rendesi
Si te shkon as vet nuk e di
Sdita te shijoj ne beqari skisha fat ne dashuri
Tash vet vetit smundjen ja ngjita
Per gjdo dit me kaplon merzia
Nuk me ipet as kund qe te shkoj
Por te rri e vetem te mendoj
A ta dija vetem nje gje me don mua apo tjeter kend
Skam prej kujt qe te marr vesh
pasi sdel me une po te pres

NJE KUJTIM NJE MALL NJE BRENG

NJE ZJARR QE TMA DJEG ZEMREN PERGJITHMON

SHUM PAK QASTE TE BUKRA KALUAM

SHUM PAK DASHURI PERJETUAMPOR VERTET NJERI-TJETRIN DASHURONIM

SE PER TU BASHKUAR JETA FILLON

QKA DO QE TE NDODH KU DO QE TE JAM

DO TE TE DUA,TE KUJTOJ,TE JAM NE ZEMREN,PRAN TEJE

POR DO TE VUAJ E TE PERMALLOHEM

PER TY PER SYT E TU

DHE DO TA MALLKOJ VETEN

PSE PRANOVA TE JETOJ PA TY

Wolf
17-06-08, 10:40
"eja Fshimi Lotet Nje Her"

Eja Fshimi Lotet Nje Her
Dikur Mund Te Jet Von
E Dij Qe Nuk Me Kupton
Dua Te Ta Shpreh Dashurin
Time Qe E'ndjej Ne Shpirt Per Ty
Vuaj E Ti As Qe Mendon Per Mua
Lotet Me Pikojn Ne Faqe
Ty A Te Intereson?
Sa E Pashpirt Qe Je
Ka 8 Muaj E Gjysem
Qe Me Ka Humbur Qelsi I Zemres Sime
Ai Ka Mbetur Tek Ti
Do Te Mbetet Pergjithmon Dashuria Ime
Ndaj Teje E Heshtur Siq Ka Qen Qe Sa Koh
Dashurin Qe E Kam Per Ty
Do Ta Mar Me Vete Ne Varr
Nuk Mundem Te Te Haroj Ty Dhe Emrin Tend
Sepse Jam E Dhen Pas Teje
Zemren Ma Coptove
Para Se Te Vdes Eja Fshimi Lotet Nje Her

Wolf
17-06-08, 10:40
"Ate Qe E Kam Ne Zemer Do Ta Shkruaj"

Dikur Larg Ne Rrug Pa Kthim

Do Te Largohem Me Pikllim

Do Te Zhdukem Per Gjithmon

E Kur Zdo Ta Haroj Dashurin TonDo Te Pyesish Perse U Largove

Pergjegjen Kur Zdo Ta Kuptosh

Do Te Behesh Nuse E Do Dashurosh

Mua Me Gjith Kujtimet Do Te Me Harosh

Kur Te Lind Dielli E Te PerendojXhdo Dit Lule Ty Te Dergoj

Ne Pranver Kur Dallendyshja Fluturon

Ne Dritaren Tende I Leshon

Ate Qe E Kam Ne Zemer Do Ta Shkruaj

Te Tregoj Se Sa Shum Te DuaDhe Sa Shum Per Ty Po Vuaj

Do Tme Mer Malli Te Te Shof Me Sy

Do Tme Digjet Zemra

Te Ri Te Bisedoj E Te Shetis Me Ty

Wolf
17-06-08, 10:41
"Dashuri Qe Me Pervelove"

Dashuri Je Ti Qe Me Pervelove

Dashuri Je Ti Qe Zemren Ma Coptove

Dashuri Je Ti Qe Me Shkatrove

Pse Ti Zot Mua Me MallkoveNe Dashuri Mua Me Denove

,e Le Te Vuaj Ne Vetmi

E Ta Mbylli Ket Dashuri

Dashuri Pse Ty Te ThojnVuajtje Pse Emrin Ty Ta Len

Ti Lesh Te Vuajn Ne Vetmi

E Mos Tjetojn Me Tmiren Rini

Syt E Mi Kur Nuk Do Te Shtjeren

Lot Te Pergjakshme Do Te Rjedhin

Do Te Rjedhin Lot Te Zi

Per Te Ashpren Dashuri

Wolf
17-06-08, 10:42
LARGESIA" nje veshtrim nga larg dy sy pres ti shikoj por kjo largesi qenka e ftohte dhe veten mallkoj me kujtohet larg syve larg zemres jo s'eshte e vertete largesia eshte mall, ankth prove per dashurin e vertete.Dikur buzeqeshja me ndrinte ne sy,e tani ndjehem si peshku pa uj e mbyllur ne vetmi,dikur beja plane per dashurin e jetes e tani jam si njeriu qe numero ditet e vdekjes,nuk e dua jeten pa ty dashuria e jetes time,qe po tretesh ne dhe te zi e mua me le ne dhimbje,koha kalon e ti cdo dit e me shum ne zemer me mungon,ti je me engjejt o shpirti im,dhe per mua do ngelesh plag pa sherim,se dua jeten pa ty se vetem me smund te enderroj,vetem lutem per ty qe shpirti ne paqe te te pushoj,dhe me prit se se shpejti tek ti do te vij..o vdekje mizore o merem dhe mua o kthema zemren qe ma more.

Wolf
17-06-08, 10:43
Ajo qe ti gjithmon ke ditur!!

Te dua shume
Nga thellesia e shpirtit tim
Dhe ndonjehere
Jam i trishtuar
Se di
Se shpejt, shume shpejt
do te shkosh
ne kerkim te fatit tend
Mos e moho
Dhe ti e dije
Gjithmone
Se ajo dite do te vinte
E di qe nuk kam bere asgje
per ta ndalur
Vecse te lash te shkosh
Qe-nje dite
te kthehesh
Ose te pakten
te me ruash
gjithmon
ne ndonje cep te zemres tende
Ne perjetesi
Per dashurine time
Qe na lidhi per nje jete te tere
Te shkurter

Wolf
17-06-08, 10:44
"LOTET E SHPIRTIT TIM"


I perlotur i fyer me zemren e coptuar
dashuri e paster sonte per ty vuaj
krenari e shqyer shpirt i sakatuar
loti sdo pushoje me vite me muaj


Lotet qe un derdhi ty ne shpirt ste prekun
vaji i shpirtit tim per ty eshte nje loje
lulet mbi zemren time te fyer te vdekun
shpirti im i vogel me vrau me thermoj


Hapu varri im i ndjenjave te mia
digju shpirti im nga flakt e dashurise
ajo kurr sme ka dashte po me vret vetmia
jeta ime e shuar nga hiri i padrejtesise

Shkretetire pafund pa ty me duket jeta
qofsh e lumtur shpirt mbi vajin e shpirtit tim
plage e zemres time duke qare un mbeta
vdekja mu afrua jeta ska kuptim

Wolf
17-06-08, 10:45
LAMTUMIR

Lamtumir i tham njeri-tjetrit
dhe u nisem per shtegetim
pa harruar dashurin e vjeter
si te vetmin kujtim

Ajo qe ndjej per ty ma merr
shpirtin per te vetmen dashuri
e vetmja gje qe me kujtohet prej
teje ishte vetem nje LAMTUMIR
Te veshtire e kam

Te veshtire e kam
Te te shoh ne sy
duke e ditur se s'do jesh
kurre e imja
Duke e ditur se s'jane
Per mua ata sy.
Te veshtire e kam
Te te pranoj si shoqe
Me duket pa kuptim
me duket se jetoj kot.
Te veshtire e kam
me ty te bisedoj
mund te te them cdo gje
pervec fjales te dashuroj.
Te veshtire e kam
te te shoh ne sy
kur ti e di fare mire
se cafre ndjej une per ty.

Wolf
17-06-08, 10:47
Per ty Zemer

Kush Ishte ai Shpirt keq
Kush ai Dore e rende Qe
Te thyen Zemeren Dhe
Dashurine Tone Godet
Pse... pse zemer lejon
Pse degjon Te tjeret
Dashurine Te te udheheqin
Dhe zemeren te ta Lendojne
Nuk e sheh Para syve
ēfar ke dhe po Humbet
Nuk I beso Syte e E zemeres
Qe te sheh dhe te do fort
Qe te ndien dhe Te dashuro
Perse...perse e dashur mendon
dhe renkon dhe zemrat tona
dit E nate i le qe te Vajtojn


Aq Shi Bie Per nje vit

Aq shi bie Per Nje vit
Aq lot derdhi Une ēdo dit
Aq rreze dielli qe bien
Per Nje muaj
Aq per ty Une Po Vuaj
te kam Dashur shume
Te dua perseri
Edhe Pse ti Don Tjeter
Njeri te Lutem Por,me
Duaj Si me pare qe dashuria
Jote te mos me ēoje ne varr
Te kujtoj ēdo ēast qe kur
u njohem te dy Me tako
Perseri qe te dhuroj Nje dashuri
Kujto Ato Puthje,kujto ato
Ledhatime te Lutem Mos
Me bej Te Lendoj Zemeren time ???


Dua te them


Dua te te them te dua
Por ti sme degjon
Dua te tregoj se ēfar
Je per Mua Por ti Nuk
E Kupton Dua te kerkoj
Te falur Por ti se Pranon
Sdua te kerkoj ndarje
Por ti Kete Po kerkon


ZHGENJIMI

U zhgenjeva sa shpejt nga ty
se ti me fole se te dua shpirt
Se per mua je si flori
Te dashurova qe me shikim te
pare qe ate ēast nga zemra
Nuk te kam ndare Me bere per
Vete te ndiqja hap pas hapi
Dhe me braktise ne meshir te fatit
Nuk ka vajze tjeter qe te zevendeson
Te dua vetem ty valle a e kupton
dal ne dritare po syte me jane thare
Shoh vendin Kur rrin bashke dhe me
Vjen per te qare nga zemra ime fillon
te pikoj gjak me thuaj ti te drejten
Te dhimbsem ndo pak Me vjen zor Nga
Vetja Qe rashe ne dashuri Mundohem
Te fsheh por ne sy dallohet ky trishtim
Ska emer tjeter veē fjale Zhgenjim
Te dua shume e dashura ime dhe pse jam
me zemer te copetuar dhe te them prape te dua ???


VEē TY TE KAM NE ZEMER

Per ty i keputa keto lule
Dhe shpejt desha ti sjell por
Ti i shkrujte keto Vargje
Sdi valle a do te pelqejne
Veē ty te kam ne zemer
Me asnje njeri tjeter ste
Nderroj ndaj tendit emer
Me dashuri shqipetoj disa
Dit ndarje prej teje mua
Seē me hyri Nje trishtim
Ndrojtur u gjenda ne,mes
Njerezeve Por tek asnjeri
Nuk gjeta Ngushullim

Wolf
17-06-08, 10:49
http://img214.imageshack.us/img214/9819/teduaadz6.gif (http://imageshack.us)
[COLOR="Red"]Me fal nje buzqeshje zemren mos ma lendo,
me thuaj dhe njehere te dua dhe fort me perqafo.
***
Z'dua ta di se cili je, kjo zemer per ty po rreh,
ky sy per ty po qan, se dua te te kem prane.
***
Nese nje dite do behem hi,
ta dish e dashur jam djegur nga ty.
Une ste kerkoj te me duash shume,
por te pakten cerekun nga sa te dua une.
***
Ndoshta t'jetoj pak se jeta rrjeth si lume,
ku i dihet jetes ndoshta t'jetoj dhe shume.
Me dite apo me vite, per sa te jetoj,
vec teje tjeter kurre s'do dashuroj..
***
Shpirti im lekundet si termet.
Ate dite qe do me dashurosh
ne bote do behet kjamet.
***
E dashura ime te lutem kthehu pergjithmon
se zemra ime ty po te kerkon.
Une per ty shume po vuaj
e ketu pa ty vetja me duket e huaj.
***
Mos e merr te bukur se te tradheton,
mere te thjeshte, ashtu sic e meriton.
***
Vec nje cast do doja,
vec nje cast zerin ta degjoja,
do doja vec fytyren ta shikoja,
do doja vec nje cast me ty te qendroja,
do doja vec nje cast puthjen tende ta shijoja,
do doja vec nje cast dashurine te kujtoja.
***
Lulja cel, thahet,
ujet gurgugullon, ftohet,
aklispsi fillon, mbaron,
Dashuria jone lindi
dhe do te ngelet pergjithmone.
***
Ti jeton ne dhe te huaj,
ndoshta tjeter dashuron,
une per ty shume po vuaj...
vall pe mua a mendon?
***
Dashuria ime per ty eshte zjarre
qeshuhet vetem kur te kam prane.
***
Si engjeli mbrojtes je ti per mua
ndaj zemra ime nuk rreth se theni "TE DUA" Per se o Zot A kam faj une!!!!???

Wolf
17-06-08, 10:50
A kam faj une vallė
pse jam lindur ne kete bot
a jam une valle fajtor
pse kam mbet te qaj me lot
a jam une valle fajtor
pse te deshta ty aq shum
a jam une fajtor valle
pse zemra tash mu be shkrum.
a jam une fajtor
pse te deshti zemra
mendova se ti nuk je
sikur tjerat femra
a ka faj kjo zemer
qe per ty ka qare
a jam une fajtore
pse mbetem te ndare
kush ne na mallkoi
kush ne na denoi
kush fatin na e mori
jo-zoti keshtu e shkroi
keshtu ishte shkruar
ne librin e shejte
une e ti te ndare
me kalu kete jete
une me lot ne sy
e me gjak ne zemer
me vuajt perjete
vetem per nje femer
a kam une faj valle
pse te deshta pa kufi
n'zemren time ekzistonte
vetem nje dashuri
e di se kurr me sdo te takoj
e di se per ty ende do te mendoj
e di se per ty me lot do te lotoj
kjo eshte e vertete e sdua te aktroj
sme kishe dashte me zemer
por me tradheti
sme kishe dashte me te drejte
por me shtremberi
e verteta eshte se ti
kurr skishe dite te dashurosh
ishe mesuar me avantura
qdo dite djemt qe ti nderrosh.
a kam une faj valle
pse deshta me gjith shpirt
se je vajze e tille
kurr se kam dite
faj ka vetem zemra
pse keshtu u mashtrua
ne shikim te pare
ne ty u dashurua
faj ke vetem ti
tradhtare e pabese
me dhae shum shpresa
e tash me lae pa shprese
te mallkoj perjete
se smund te mos mallkoj
vetem ja le zotit
qe ty te denoj. Perse o zot krijove
vuajtje ne kete jete
Perse me bere mua
Qe ne vetmi me mbete
Perse o zot krijove
Merzi edhe shum lot
Perse me bere te jem
Me i pikelluar ne bot
Nuk ka mjek qe me sheron
Nuk ka hap qe me qeteson
Nukka zemer qe jeton
Per mua askush nuk mendon
Nuk ka vajze qe do te dua
Nuk ka jete qe do me mbaje mua
Nuk ka lot per ty qe spikon
Sepse ende zemra ty te don
Me kujtohet kur per ty mendova
Me kujtohet kur te ledhatova
Me kujtohet kur te deshta me zemer
Se per mua ti ishe e vetmja femer
Bie shi e nuk ndalet
Edhe lotet ashtu me pikojne
Syte e mi per ate qe e deshta
Me dhimbje te madhe lotojne
Nuk do te harroj kurre
Se keto jane vetem fjale
Do te jesh gjithmone ne ket zemer
Se shum te deshti ky djale
Do te jeshe paharruar
Per mua e vetmja ne jete
Ne zemren time e kaluar
Ajo qe e deshta me te vertete
Mos mendo se per ty
Poezia ime ka marre fund
Sepse fundi nuk i vjen kurre
Edhe nese ty ste takoj askund
Do te vazhdoj te shkruaj
Deri ne fundin e kesaj bote
Dhe nuk do te harroj kurre
Vargje pikllimi...

Wolf
17-06-08, 10:51
NĖ Darsmen TĖnde Do Te Vi PatjĖter,
Por Jo Si Dasmor
Por Si Nje PlagĖ E VjĖter
Do TĖ Ulem I Vetemuar NĖ NjĖ TavolinĖ
Dhe PĖr Fatin Do Te Ngre DollinĖ
Edhe I Pafutuar NĖ DarsĖm TĖnde Do Te VijĖ
I Strukur I Lodhur Si NjĖ Zog Pa Fole Do Te Rri
E MĖ LotĖt E Mi Do Te Pi Do Te Dehem
Do Ta BĖj PĖr Ty E Jo Se Do Te Frehem
E NĖ Qoftse Pa Dashuri Do TĖ MĖ ShohĖsh
Mos Mu Afro Nuk Dua TĖ MĖ NjohĖsh
Dua Ta Kuptosh NĖ HĖshtje KĖte Urim
E UnĖ Prap TĖ Qaj, Por PĖr Fatin Tim
E NĖ QoftsĖ E Bukur Do Te DukĖm PĖrsĖri
Mos Ma Thuaj , SĖ Nuk Dua Ta Dije
Tani TĖ PaktĖn KĖ PakĖs MĖshirĖ
Po TĖ LutĖm FĖmis Ė ParĖ
VĖja Emrin E Dashuries SĖ Vrrar

Wolf
17-06-08, 10:53
http://img323.imageshack.us/img323/339/i74477181589907ua3.jpg (http://imageshack.us)
http://img234.imageshack.us/img234/383/aaaagr6.jpg (http://imageshack.us)
http://img263.imageshack.us/img263/9546/bbbbbbha0.jpg (http://imageshack.us)
http://img234.imageshack.us/img234/8905/i7447319772677do2.jpg (http://imageshack.us)
http://img77.imageshack.us/img77/4462/ccccccwf5.jpg (http://imageshack.us)
http://img263.imageshack.us/img263/4538/aaaaafz4.jpg (http://imageshack.us)

Wolf
17-06-08, 10:55
URL=http://imageshack.us]http://img262.imageshack.us/img262/9347/nese6zi.gif[/URL]
http://img79.imageshack.us/img79/8420/nukeshte0ku.gif (http://imageshack.us)
http://img79.imageshack.us/img79/5481/pertyyy6cx.gif (http://imageshack.us)

Wolf
24-07-08, 12:46
Te dua pafundesisht

E ftohte eshte kjo nate e dashura ime,e akullt si varr.
Pervelues jane lotet e mi qe lehte rreshqasin mbi buzet e thara.
Sonte te ndiej me shume se kurre,me mungon qenia jote qe ben pjese thelle tek une.
Sonte ne kete nate kaq te zbrazet,mendoj e mendoj.Ti e di qe te dua shume dhe cdo kend qe do te te donte,
do e urreja,por nuk mundem te urrej ate.Nuk mundem te urrej dot nje engjell qe kaq drite te fali dhe kaq dhimbje te shkaktoi.
E di,mbase po loton,edhe une bashke me ty,per ty dhe dhimbjen e shpirtit tend.
E ndiej vuajtjen ne veshtrimin tend,te ka lodhur keq.
Perse erdha kaq shpejt ne jeten tende,perse te gjeta kaq te papergatitur?
Perse te dhashe vuajtje me shume?Me thuaj ne e do qenien time?
Nuk e di,por kur te degjoja te flisje ne heshtje me te,
ti luteshe te mos te te tradhetonte atje ne parajse dhe te priste per ty se nje dite do shiheshit serish,nuk munda te mbaj lotet dhe dhimbjen time qe kaq fort me godet.
Me duket sikur cdo fjale e thene nga ti,cdo emocion eshte per te.
Thuame e dashur,a jam i denje per ndjenjen tende,a mos ndoshta jam nje ngushellim i atij qe gjithnje do doje dhe qe s'munde ta gezosh?Thuame nje fjale te qetesosh shpirtin tim te therrmuar ne grimca.
Perse hesht dhe vetem hesht?Perse qelluam te dy kaq te pafat?Perse s'mundem te te jap cdo gje qe kam ne bote?Do doja kaq shume.Vetem tani e kuptoj dhimbjen tende te njohjes sone te pare.Tani e ndiej se sa ka qare shpirti yt.
Ti,me rrezatimin tend,solle kaq shume hir ne jeten time,me duket si nje enderr.Nuk dua te me braktisesh,te lutem mos.
As une nuk mundem.Nuk e di se cka shkruar Zoti per ne,nuk di ne do jemi gjithnje,por lere shpirtin e tij te lire,mos e mbaj peng me premtime,se engjejt s'duan perkujdesje,kujdesu per ty.
Edhe une te dua dhe te shoh me syte e shpirtit ne cdo cast.Jeto e dashura ime dhe merr cdo gezim qe te perket.Te dua pafundesisht.

Wolf
24-07-08, 12:47
Me Fol
Dua te me flasesh,qe te me zgjosh nga gjumi..Te me celesh perseri, se zeri yt me ngjall pranvere..
Hyr dhe rri perjete me mua, brenda ne qenien time sepse me mungon shume aroma jote, me mungon menyra se si i mendon dhe i merr ti gjerat, ironia me te cilen flet shume here, me mungon shpirti dhe dashuria jote..
Oh, sa larg je dhe pse un te ndjej shum afer, sepse te dua gjithnje e me shume..
Hajde pra, foli zemres sime, qe edhe ajo te shkrije nga akulli qe e ka zene, sille diellin tend dhe driten e syve te tu qe edhe un te arrij me ne fund te shoh..
Eshte e veshtire..cdogje duket e pamundur tashme, se ti nuk je me per mua, nuk rri me te me degjosh kur une te flas, nuk lexon kur une te shkruaj, nuk je me pranvera ime..
E ku ti kerkoj une te gjitha keto tani???
Duhet te dal ne rruge e te bertas??Te kerkoj perseri nje yll tjeter..me te mire?? Nuk mundem..as kembet sme bejne me, e as ze e fuqi nuk kam qe te kerkoj dike,qe mund te jete mbase me i mir..se u mesova me ty..
Ta dish se kenaqem me ty edhe nqs e gjithe bota mund te zhduket, kenaqem me syte e tu edhe nqs sdo shoh sy te tjere me ne jeten time, kenaqem me ty, se vetem ty te dua..aq shume..
Prandaj me fol, hyr perseri ne porten e zemres sime dhe me fol, vetem me pershendet te pakten..se me ka marre malli per zerin tend qe me ngroh, gjithmone..
Por ti..e merzitur me mua, vetem me largohesh dhe mbase nuk arrin t'i degjosh fare keto fjale, qe vijne nga thellesite e shpirtit tim e qe jane vetem per ty..Mbase ste interesojne shume ose mbase nuk me beson me..si dikur!!
Dhe ti ike..papritur..pa thene me asgje..qofte edhe..Lamtumire..

Wolf
24-07-08, 12:48
Per ty po derdhi lotėNuk po te shkruaj per te te thene se te dua shume,jo as per te t'thene
se per ty po derdh lot ne keto momente , ajo qe sot me shtyn te
shkruaj eshte malli qe kam per ty ,vertet ne keto momente po ndjej
mall , edhe perse nuk kam ndjenje dashurie...!!! mallin e
respektoj, respekti per ty eshte e vetmja qe me ka mbetur brenda
meje dhe nuk po dua ta zhduk, dhe malli ne keto momente nuk po me
ler vertet te qete, sot me erdhen ne mendje kujtimet dhe endrrat qe
thelle i kam varrosur ne shpirt, ato miliona endrrat qe vertete kane
kohe qe kane filluar te treten , por sot vetem malli po me shtyn te
t'shkruaj me ben qe te bashkoj edhe nje here si nje mikeshe te vjeter qe
kurre nuk arrita t'ia hap vertet zemren ,
e vetmja ndjenje qe vertet per ty nuk e kam shuar eshte respekti, po
sot... kjo ndjenja po me con ne mallin qe kam per ty , malli qe kam
per ty t'pare dhe te t'shtrengoj nje here fort pas vetes ,dhe te
ulem me ty ne nje tavoline kafeneje si nuk do kur dhe te bej
muhabet per kohen kur nuk kemi folur ne telefon...?, dhe per te kaluar
disa caste te bukura bashke thjeshte si miq te vjeter,
Dhe ndersa u ktheva me fytyre nga muri me dolen dy pika loti nga syt
e mi, nuk e kuptova perse po qaja po vetem kur lotet me pikuan ne
kafe kuptova se ishin duke bere rrugen e tyre qe kishim kohe pa e
bere , vetem ajo ndjenje e mallit me beri te shpalos edhe nje here
tere kohen , eja dhe me perqafo te te jap lumturi o zemer,
do ishim nje trup qe rrezohej nga djelli e ndricohej nga hena,
shikoheshim por nuk shiheshim ,verbimi bie si nje hije e zeze - trishtim,
zemra ndjen puthjen e zjarrte qe valonte ne endrren e
Majit, ajo enderr me beri qe te jetoj me ty aty ku askush nuk
dinte ku jemi do ta ndjenja kraharorin tend , aty kur mund te
shikosha jeten ne syt e tu ,perse shkove me enderren , mbeta ne
kujtimin zemra me thote "SE TE DUA" - duhet dikur ta kuptojne se
kemi lindur per njeri-tjetrin kujtoj zerin tend andjej ate ngrohtesi
nuk e di a te pelqen per inteligjentin qe une mendoj apo jo .
sikur te ndodhte pikerisht keshtu ,as e para dhe as e fundit............

Wolf
24-07-08, 12:49
Cuditem me jeten,
Cuditem me veten,
Cuditem me ty,
Cuditem me ne te dy.

Te kujtohet si u njohem?
Nje dite shkurti,
Nje dite me shi,
Nje dite si nje enderr,
Nje enderr e gjate nje vit.

Po puthjen e pare e mban mend ?
Te qarte e kam ne mendje
si te ishte dje.
Me ne sfond « please forgive me »
pasioni mori jete.

Te lutem me fal thoshte kenga
Te lutem me fal me the dhe ti
E hidhur ish e verteta
E embel mjalte genjeshtra.

U zhduke ashtu papritmas
U zhduke pa lene gjurme
Prapa le vec dhimbje
Nje dhimbje pafund.

Ah sa te kerkova
Te kerkova pa u lodhur
Kerkova syte e tu
I kerkova gjithkund.

Pyesja veten “perse?”
Pyesja veten “po ti?”
Pyesja veten “si ike?”
Pyesja veten “do vije?”

Nje dite te bukur Maji
Nje dite te shenuar per ty
Nje dite qe kurre s’do e harroj
Nje dite = nje mrekulli

Qendruam ashtu si te shushatur
perball njeri-tjetrit.
Na dukej e pamundur
Me dukej si nje enderr.

S’te mbaja dot inat
S’mundesha kurrsesi
Te kisha kaq prane
Ishe vertet ti !

Askush s’mund ta besoje
Por ne vertet u njohem ate dite
Gjithcka kishim jetuar
Kish qen vec nje film.

Me kerkove nje perqafim
Por nje puthje te dhurova
Te ulur ne trotuar
Te gjitha i harrova

Wolf
24-07-08, 12:50
ENDE E NDJEJ PRANIN TENDE

Ndjehem quditshem...
Me duket se qdo dite te jetes sime e kam kaluar me ty.
Kam ndjenjen se te kam prane,kam ndjenjen se ti ende po me mbron pertej asaj
largesie te pafund.
Une ende po jetoj me ty,por nuk e di a po jeton edhe ti me mua....
As drita e diellit nuk mi ka verbuar syte sa mi ka verbuar shkelqimi i syve
te tu.
Ah!!!!
Sa me mungon ai shkelqim.
Me mungon aq sa me mungon ti.
Nese dashuria eshte kaq e qmueshme pse Zoti e nderpreu ate.
Me mungon zeri yt engjellor
Kam shum nostalgji per aromen e lekures tande,me shume se qdo gje me mungon
ajo
Sot ndihem quditshem,sepse kam gabuar shume here me ty.
Te kam bere te ndihesh keq,e per qudi asnjehere nuk jam penduar me shume se
sot,dhe sot me shume se kurre po ndjej nostalgji per Ty......
Te humba per gjithmone por ende e ndjej pranin tende tek une.

Wolf
24-07-08, 12:51
TE SHIKOJA....

Te shikoja ne sy....
Shume te lodhur ata ishin
Te mbytur ne lot
Ata me shikim nuk kishin.....

Te preka floket....
Butesia nuk ishe me aty
Ato ishin te thara
Sikur thonin te ngel faji ty....

Te preka buzet ....
Jete ne to nuk kishte me
Te thash me fal
Por goja jote nuk fliste me....

Ta preka zemren....
Ajo rrahjet i kishte ndalur
I humba ndjenjat
Kjo bote per mu ka mbaruar....

Ta pash shpirtin.....
Larte ne qiell po shkonte
Me tha te kam FALUR
Me gjithese ti ke shum faj.....

Te humba ty.....
Kete kurre nuk ja fal vetes
Ti ne shpirtin tim do qendrosh
Tani e gjithe JETEN

Wolf
24-07-08, 12:51
NGADAL PĖSHPĖRiS
Kur mendoj pėr TY
dhe ethe shpirti lėshon,
mendoj pėr gjėn mė tė bukur nė jetė,
mendoj pėr dashurinė tonė.
Kur mendoj pėr sytė e trishtuar
dhe buzėt qė dridhen pa fjalė,
mendoj pėr flokėt e tua mbi gjoksin tim
dhe zemrat qė rrahin pandalėNATES HENES YJEVE
Nates Dicka Ti Tregoj Se Nje Vajze Dashuroj
i Tregoj Sa Shum e Dua Dhe Se Di Ajo a Me Do Mua
Ri i Qet Me Thot Hena Mos u Mundo
Ri i Qet Me Thojn Yjet Se Ajo Te Do
Po Ajo Vajz Vall Q'Po Mendon
Besomeni Mua Se Un Ate Shum e Dua

Wolf
24-07-08, 12:53
O ZOTĖ
Ku tė gjej shėrim pėr zemrėn dhe shpirtin tim
Vuaj e qaj me lot se dhimbjet sdurohen dot
Nėse nė kėtė botė zemrėn time e vret
Nė boten tjeter xhehnemi tė pret
Falma o zot i madhi vetėm njė pikė shpres
Mos tė jetoj mė vuajtje por tė di se qka tė pres
Njė lutje tė vetme kam peė ty i madhi zotė lutem merrma jeten
Se dhimbjet sdurohen dot Zoti krijoi njerezinė
Dashurine ua la ne mes si ta shiojnė Lumturin
Sa Lehtė tė luash me ndjenjat e mija
Por mos haro per kėtė tė gjykon dashuria
Shpetimin nga zoti dhe ndihmen po e pres
Se pa dashurinė tende beso do tė vdes
Kurė nė jetėn time nė Vajza mė nuk besoj
Mė vjen rėnd ta them por te gjitha qenkan nj?7soj
Mallkimet qė i pata tė gjitha ty ti thash
Tash dashurinė time nė dorė tė zotit e lash

Wolf
24-10-08, 11:44
Cigarja
http://www.poezi.org/Poezi/Poezi04/bookanibar.gif
Cigaren Qe Kam Ne Dor e Dashur
me Tymin Qe Qes Nga Goja
Krijoj Pamjen Tende
Dhe Zhytem Fell ne Mendime
Kujtoj Qastet E Lumtura
Dhe Aq Fell Zhytem ne Mendime
Cigarja Vazhdon Rrugen Si Gjithnje
Un ende Jam Duke Menduar Per ty
http://www.poezi.org/Poezi/Poezi04/trail1.gif
Kthehem Kohes Kur ne dy ishim bashk
isha i lumtur si nje femij
kurse tani vetem ky tim
qe e thith me paraftyron pamjen tende
http://www.poezi.org/Poezi/Poezi04/bookanibar.gif
dhe ngadal cigarja e mbaron ruggen e vet
si gjithmon por un shpejtoj ta dhez tjetren
nuk dua qe ti te largohesh
edhe pse te paramendoj per mu esht boll
qe se paku pamjen tende e shikoj
dhe buzqesh per momentin
mu kujtua fjala
zemer ti je e vemtja shpres e imja
pa ty as nje hap nuk e bej ne ket jet
http://www.poezi.org/Poezi/Poezi04/trail1.gif
ja ato fjal e dashur mua me kan
ber ti perjetoj keto vuajtje
per ate smundem te haroj
se ato fjal jan mbyll ne zemren time
dhe nuk mundem ti nxer dot
sa her qe me kujtohen
e therin zemren time
dhe me zhytin fell ne mendime

Wolf
24-10-08, 11:48
Sikur te isha qiri
http://www.poezi.org/Poezi/Poezi02/aracubuk.jpg
Qaj me ze e vajtoj
zemren e plaguar ta sheroj,
Klithi me gjithe fuqin qe kam,
ska dhimbjen kush qe ma nal.
http://www.poezi.org/Poezi/Poezi02/obje.jpg
C' do dite eshte me e veshtir,
si ta perballoj kete dhimte
Kjo bote eshte kalimtare,
por dikush sedin fare.
http://www.poezi.org/Poezi/Poezi02/obje.jpg
Kjo jete e mallkuar
spati qka, per te me ofruar.
E pameshire ndaj meje ke,
c'do gje qe pata renoj menjiher.
http://www.poezi.org/Poezi/Poezi02/obje.jpg
Ah sikur te isha qiri
dote me vendosnin mbi tavoline.
Dote me shihnin si digjem,
dhe ngadal si shkrihem.
http://www.poezi.org/Poezi/Poezi02/obje.jpg
Dote doja te me kuptojn
pse une vuaj dhe vajtoj?.
Pse perpiqem dhe luftoj
te ndrejten time e kerkoj.
http://www.poezi.org/Poezi/Poezi02/obje.jpg
Sdua paragjykime me ndigjue
jeten e tjerve me shkatrue
Sot mua me ndodh,e neser ty,
ku ta dim qka vjen ne ardhmeri.

http://www.poezi.org/Poezi/Poezi02/aracubuk.jpg

Wolf
24-10-08, 12:08
Me Vrave pas Shpine http://www.poezi.org/Poezi/Poezi14/aracubuk.jpg
Ri i zgjuar nė kėtė natė
Deri sa tė tjerėt flejn nė shtrat,
Unė qaj dhe mendoj nė
dashuri qė mė tradhtoj

http://www.poezi.org/Poezi/Poezi14/cicek.gif
Tė kėrkoj qdo kund
Telefonin e ki tė mbyllur,
Pyes njerzit a tė kan parė?
Askush smė tregon njė fjalė.
Dahurija pėr ty spaska vlerė
Se sdo tė ikje sikur erė
Nė stuhi ti mua mė le
mė vrave pas shpine
Njė mij hėre
http://www.poezi.org/Poezi/Poezi14/cicek.gif
Gabimet ti fala pėr hirė tė dashuris
Por ti s kuptove, e ske njeri,
Gur paske pas Zemėr
Njė ditė zoti ka me tė vra.
Ti aktrimin e kishe pas profesion
Mi mashtruar djemt e mi lėnė
http://www.poezi.org/Poezi/Poezi14/aracubuk.jpg
http://www.poezi.org/Poezi/Poezi14/objegulenbuyuk.jpg

Wolf
24-10-08, 12:11
AJO MA MORI ZEMRĖN TIME...
http://www.poezi.org/TOP_files/Poezi77/objeyildizlar.jpg
E pranoj
Fort e kisha lėnduar
Me vajzė tjetėr e kisha tradhtuar
http://www.poezi.org/TOP_files/Poezi77/objeyildizlar.jpg
Ajo mė donte mė shumė se veten
Mė shumė se qiellin
Mė shumė se diellin
Mė shumė se...
http://www.poezi.org/TOP_files/Poezi77/objeyildizlar.jpg
Tani rėnd jam penduar
E humba dashurinė e jetės sime
Qielli e dielli mė janė errėsuar
Shpirti mė mbeti pa ledhatime
http://www.poezi.org/TOP_files/Poezi77/objeyildizlar.jpg
Ajo ma mori me vete zemrėn time
Dhe mė tha e trishtuar
Ika tani - jeto pa mua...

Jana
09-12-08, 18:03
Ndoshta eshte budallallek te qash per dike, por eshte e mrekullueshme te mendosh qe lotet mund te thone ate qe fjalet s'e thone dot kurre...