PDA

View Full Version : Njerezit UJq dhe Vampiret nje fenomen qe deri me sode sashte spjegue


Dardani_K1
24-07-08, 14:16
Te nderuar po e hapi nje tem qe ndoshta disa edhe do te me perqeshin por me ka ra ne sy shpesh ne disa emisione te flitet per njerezit ujq dhe vampiret por edhe ne disa gazeta Gjermane dhe ne nje serbe dhe nje kroate qe me shume merren me shkenc dhe me gjerat paranormale apo te mbinatyrshme.
Kame ndegjue shume qe Vampiri rrjedh si pjell e satanit por qe me vone i doli edhe atij nga dora kurese njerezit ujq jane nen kontrollen e hanes qe ne ate moment qe ashte hana e plot ata e nderrojn pamjen dhe nuk jane te vetdijshem se qka po ndodh disa thon se ashte mallkim e disa thon se ashte nje lloj virusi ne qofte se ka dikush dijeni per kete pune le ta shkeruj ketu por ju lutem qe ti leni hajgaret dhe gjanat pa kuptim se me ka ra rasti ne nje fshat gjerman nje fshat i vogel me pa qe ne qdo shtepi e kishin mbi der te vizatun njeriun ujk dhe nje yll qe ishte i ngjajshem me yllin e davidit por qe e quajshin ylli i bishes.

Arb
24-07-08, 15:26
Kthehu n'rruge t'zotit bace... hyqu ktyne budallaqeve...

jadore
24-07-08, 15:30
Kthehu n'rruge t'zotit bace... hyqu ktyne budallaqeve...

i bashkangjitem dhe une mendimit te Arb-rit,

kthjeju ne rruge te Zotit ...

Dardani_K1
24-07-08, 23:26
More une rruges se zotit po jame dhe edhe qe sjam i kthehna se ai na ka fal dhe ai na merr po une me duket se e spjegova pse e kame qelen kete tem dhe qka me ka shtye ju thash se ne nje fshat gjerman e kame pa ne qdo der qendrojke figura e njeriut ujk dhe nje farr ylli qe i thojshin ylli i bishes andaj edhe e qela kete tem,pos kesaj edhe vet katoliket e besojn se ka vampir dhe satan une thash qe dine kushe najsen apo qe ka naj informat e jo me shkerue ketu hajgare e marrina se me duket se sjam ty ba hajgare.

sakra
25-07-08, 22:48
“Nuk ėshtė mirė tė nėnēmosh lėmin tė cilėn nuk e njehė” - ka thėnė Paracelsusi

8 vjeēarja nga Tajlanda Supatra Susuphan, dhe 11 vjeēari nga India Pritviraj Patil janė dy nga rreth 50 personat leshatak (qė njihen sė paku zyrtarisht nė botė), qė vuajnė nga njė sėmundje e rrallė e quajtur - Sindromi i Amrasit. Njė sindrom i shkaktuar nga njė ērregullim (defekt) gjenetik...
Mirėpo, kėta persona nuk janė sikurse “njerėzit ujq”, qė jemi mėsuar t’i shohim nėpėr filmat e zhanrit horor, edhe pse autorėt e shkrimeve dhe skenarėve tė tillė janė inspiruar mu nga dukja e jashtme e kėtyre qenieve, po i quaj tė “pa fat!”. Edhe kėto krijesa janė qenie normale, tė krijuara (ashtu siē janė) nga vet Zoti, dhe qė ecin, mu sikurse edhe ne, rrugės sė Zotit!
http://img180.imageshack.us/img180/4296/njerezujqxi8.jpg