PDA

View Full Version : Artnesa triumfon nė Ford Super Model of Kosova 2008 ...


Jana
03-11-08, 12:51
http://www.telegrafi.com/fo/vip/f.1028061556304_m.jpg

Pesėmbėdhjetėvjeēarja Artnesa Krasniqi nga Gjakova ėshtė kurorėzuar me ēmimin "Ford Super Model of Kosova 2008" tė dielėn mbrėma, njofton e pėrditshmja "Lajm".

Ky triumf ia ka dhėnė mundėsinė Artnesės qė ta pėrfaqėsojė Kosovėn nė “Ford Super Model of the World”, spektakėl i cili vitin e ardhshėm do tė mbahet nė Mal tė Zi.

Nė spektaklin i cili u mbajt nė Gjakovė, garuan tetėmbėdhjetė vajza, prej tė cilave tetė ishin nga qyteti i Gjakovės dhe gjashtė nga Ferizaji.

“Nuk kam pritur se do ta marr ēmimin e parė sepse ka pasur shumė konkurrencė. Mes shumė shoqeve tė mira pjesėmarrėse, nuk mund ta imagjinoja veten fituese, sepse vetėm nga Gjakova ishim tetė vajza”, ka thėnė fituesja, Artnesa Krasniqi.