PDA

View Full Version : kte nat pa ty......


djal tropoje
29-12-08, 11:05
zgjohem ne jastikun e lagur
te loteve endra pafund me
shtrengojn ne gji me hijen
e zez me mbulon nata me
zerin e shpirtit te them jeto perseri..

djal tropoje
29-12-08, 11:13
shum her zhurmen e debores
kam degjuar ne zemer pastaj
ti si ves e barrdh nga parfumi
jot sikur me ke sjell henen ne
duar,ne ate ere te leht te dhash
ate perqafim te gjat qe dhe dallg
kishte ne heshtje..

egiiiii
29-12-08, 11:54
zgjohem ne jastikun e lagur
te loteve endra pafund me
shtrengojn ne gji me hijen
e zez me mbulon nata me
zerin e shpirtit te them jeto perseri..per ty do te baj qdo gja per ty do te hij ne zjar sa te paqilluara jan pytjet qe ja baj vetes a thua a me don vetet te dua pse nuk me kupton pershkruje me forcen e lapsit te desha te dua dhe te dua gjithmon edhe nse me trup do ti takoja tjetrit shpirti im do te takoj vetem ty do te jesh pjes e pa ndarshme e trupit tim do ta mbuloj dheu i zi shpresoj do te ndalen dhimtet e zemres me fal per mekatin qe ja bana vetes duke te dashur ty ma shum se veten ahhhhhh sikur te jemi bashk vetem per TY VETEM PER TY

djal tropoje
30-12-08, 07:53
si kalon e gjith kjo koh
nuk ka zjarr qe mund
tme ngroh nuk ka diell
te bej drit mjep nje puthje
tani pa ik,nuk ka hen qe te
ndricoj ne gjoksin tend dua
te jetoj ,nuk ka yje qe
shkelqejn e vetmin tmos e ndjejn..

djal tropoje
03-01-09, 17:27
Ne qetesin e kesaj nate zemra
lundron mes detesh e perkedhelur
nga era si ne zhurmen e kendshme
te ujvares vjen tek ti o mendimi im te dua....

djal tropoje
21-05-09, 19:03
eja dua te drejtoj tek nje shkemb
i lart qe heshtjen te degjosh te
ndjesh dallget e shpirtit te ndjesh
freskin e nje ujvare qe zemren
pershkon eja te ndjesh stuhin
e cdo nate pa ty....

djal tropoje
14-06-09, 00:37
kur erret bie nata nje drit
ndizet brenda meje fytyrat
fiken asgje tjeter
sndjej vec teje


neper jav rjedh trishtimi
dhe cigaren kam filluar
nuk je ndryshe nga te tjerat
vetem une qe kam ndryshuar

e terheq imazhin tend
dhe veten neper gjum neper
endra jemi bashk po ne
mengjes vetem mbetem une....