PDA

View Full Version : Politika, shkėndija qė s’fiket pėr Leonorėn ...


Jana
03-01-09, 02:26
Vajza me flokė natyrale ngjyrė lajthi, tri vitet e fundit ka arritur tė ndryshoj look-un e saj, duke preferuar thuajse ēdo vit nuanca e mė tė ēelura, sikurse qė ka ndryshime tė theksuara edhe nė ‘stilin’ e saj dhe nė kėngėt e saja … Ajo, nuk kėnaqet tėrėsisht me pamjen e saj. Kėtė e pranon edhe vet: “E din si ėshtė kjo punė, nėse je njeri publik nuk guxon tė dalėsh nė qytet dosido sepse njerėzit tė njohin, dhe kanė dėshirė tė tė shohin mirė, sidomos fėmijėt.”, thotė Leonora duke potencuar se kujdesi pėr pamjen e jashtme ėshtė njė lloj respekti pėr publikun, “Unė tė dyja pjesėve ju kushtoj rėndėsi sepse jam njeri publik dhe duke respektuar publikun respektoj edhe veten”.

Ajo u lind mė 3 mars 1978 nė Skėnderaj, ndėrkaq, qysh nga paslufta jeton nė lagjen “Dardania’ nė Prishtinė, bashkė me nėnėn, dhe vėllanė e saj. Karriera e Leonorės ka filluar nė moshėn 15 vjeēare, dhe paraqitja e saj e parė ka qenė nė festivalin “Zėri i Drenicės”, me kėngėn “Dallėndyshe bukuroshe”. Ndėrkaq, kėnga e saj mė e dashura pėr tė, mbetet kėnga “A vritet pafajėsia”, njė kėngė tė cilėn ia dedikoi babait tė saj tė vrarė, qė ishte pjesėtar i UĒK-sė. Ndryshe, kėngėtarja Jakupi prej 7 vitesh radhazi preferon Durrėsin, vend nė tė cilin ka blerė njė shtėpizė, pėr tė kaluar pushimet, jo vetėm nė stinėn e verės, por edhe fundjavat e stinėve tjera. Ndėrkaq, Leonora Jakupi, akoma ėshtė ‘beqareshė’, duke mos ngurruar tė tregojė hapur, se “ende jam nė pritje tė dashurisė”…

Nė fėmijėri keni qenė njė fėmijė i llastuar paksa. Ēfarė kujtoni nga fėmijėria?
Shumėēka! Kam qenė fėmija mė i madh i prindėrve tė mi dhe tė gjitha dėshirat m’i kanė plotėsuar prindėrit, sidomos prej babit i cili vazhdimisht mė ka marrė me vete nėpėr udhėtimet e tij, qoftė edhe nė ato zyrtare. Kam qenė njėra nga nxėnėset mė tė mira nė shkollė dhe gjithmonė pjesėmarrėse nėpėr tė gjitha aktivitetet. Kam pasur njė fėmijėri tė lumtur, njė familje tė shėndoshė. Natyrisht, pastaj prej fėmijėrisė kujtoj edhe pjesėt e kėqija gjatė periudhės sė regjimit serb, natyrisht helmimet e nxėnėsve, problemet nėpėr shkolla, pėrndjekjet, pastaj zhvendosja nga objektet shkollore nga Skenderaj nė njė fshat e shumė peripeci tjera.
Si rezultat i fėmijėrisė suaj tė llastuar ta quajmė, ju keni njė shenjė nė vetullėn e djathtė. Si ndodhi qė u lėndove?
Po (qeshet) e kam bėrė te dajėt, duke luajtur me njėfarė guri, mirė po e mban nė mend (qeshet).
E pėrmendėt mė lart qė keni qenė gjithmonė aktive nė fushėn e artit qysh nga fėmijėria. A do tė thotė qė si fėmijė ju lindi pasioni pėr kėngėn?
Ėshtė shumė e vėrtetė, qysh shumė e vogėl, ndoshta sa kam filluar tė eci mė kujtohet qė merrja njė karrige dhe hipja mbi tė pėr t`i emituar kėngėtarėt qė i shihja nė televizion. Kam qenė njėfarė imitatore shumė e mirė dhe nė pėrgjithėsi e kam dashur fushėn e artit. Nė pikturė kam qenė e jashtėzakonshme, mirėpo meqenėse unė kėndoja vazhdimisht dhe duke parė talentin tim, prindėrit mė kanė ndihmuar shumė qė ta realizoj ėndrrėn time.

Kėnga ėshtė art i komunikimit me njerėz. Pėrse e zgjodhėt kėtė lloj arti?

Me qenė nė skenė, me qenė afėr njerėzve ėshtė ndjenja mė e mirė, vetėm ai qė e pėrjeton di tė tregoj kėtė ndjenjė. Ka mėnyra tė ndryshme tė komunikimit me njerėz mirėpo, meqė unė kam zgjedhė kėtė fushė, jam shumė e lumtur.
Leonora kanė kaluar 12 vite qė kur ju kemi parė pėr herė tė parė nė festivalin e RTVSH-sė, duke shėnuar kėshtu edhe si fillim i karrierės suaj. Ēka konsideroni sukses dhe ēka dėshtim gjatė kėtij rrugėtimi 12 vjeēar nė skenėn e muzikės?
Faktikisht ndoshta po aty edhe shėnohet fillimi i karrierės sime. Edhe unė kam qenė shumė e vogėl, nė atė festival ka qenė hera e parė. Ndoshta pse ka qenė festivali i vetėm nė trojet shqiptare, duke pasur parasysh nė ēfarė rrethana dhe kushte jetonim nė atė kohė, ka qenė mundėsia e vetme qė tė prezantohem nė atė festival. Kam marrė iniciativėn natyrisht me pėrkrahjen e prindėrve dhe tė miqve tė mi, kompozitorėve Alfred Kaēinari e shumė miqve tjerė qė kam pasur nė Shqipėri, ma kanė mundėsuar qė tė marrė pjesė. Nė atė festival jam shpėrblyer edhe me ēmimin “Debutantja mė e mirė” dhe ka qenė njė eksperiencė shumė e mirė. Dėshtime nuk kam pasur, sepse nė skenė unė e kam pasur pėrkrahjen e publikut dhe gjithmonė prezantimet e mia nėpėr koncerte sallat i kam pas plot me njerėz dhe kjo vetė konsiderohet si sukses. Absolutisht nuk jam imponuar nė publik pėr vetė faktin se unė pėr 12 vite karrierė kam nxjerr vetėm pesė albume.

Nuk ju shohim shpesh nėpėr Prishtinė, a ėshtė kjo ēėshtje kohe apo nuk dėshironi tė ekspozoheni shumė pėr t`i lėnė vend suksesit nėpėr televizione?
A din si? Ndoshta edhe nuk kam shumė kohė me dalė shumė shpesh, mirėpo unė edhe nuk kam dėshirė tė ekspozohem shumė dhe njeriu duhet t`i ketė ato vendet e tij tė caktuara ku preferon tė shkojė me shoqėri, ku me miq, ku me bashkėpunėtorė

Veturėn e keni ndėrruar sė fundi. Prej njė Wolksvagen nė njė BMW tė tipit X3, a ėshtė kjo pagesa e njė reklame televizive qė e ke realizuar?
Wolksagenin e kam ende. Jo, nuk ėshtė pagesa e reklamės. Faktikisht veturėn e re e kam ble nė kohėn kur e kam bėrė marrėveshje me kompaninė pėr tė cilėn e kam bėrė reklamėn. X3-shi ėshtė njėra nga veturat qė m`ka pėlqye qysh prej fillimi kur ka dalė n`treg.

Wolksvagenin thatė qė nuk e keni hequr, pse kjo afėrsi kaq e madhe e Leonorės me kėtė veturė, a mos ėshtė ndonjė dhuratė speciale nga dikush special?
Jo ėshtė vetura ime e parė qė e kam pasė dhe e dua shumė. Shtatė vite kam qė e voziti dhe s`besoj qė do e shes njėherė. Por edhe na duhet ajo veturė sepse vėllai tash ėshtė nė studime nė Shqipėri dhe po e shfrytėzon ai.

A ju ka ndodhur ndonjėherė tė refuzosh ndonjė kėngė pėr shkak se nuk ju ka pėrshtatur karakterit tėnd, apo pėr shkak tė tekstit a kompozimit?
Shumė shpesh. Gati gjithmonė, unė mendoj qė pėr ta realizuar njė album tė mirė me tetė kėngė duhet t`i kthesh ose t`i refuzosh diku rreth 30 ose 50 kėngė qė tė ofrohen. Pastaj edhe kompozitorėt i kanė ngatėrruar ndoshta pak kėngėtarėt, tregun e ku e di unė. Unė e kam krijuar emrin vetėm me origjinalitet, kėshtu qė nuk preferoj tė bėj diēka qė del jashtė natyrės time.

Fustanet i keni shumė speciale dhe me sa mbaj mend unė, asnjėherė nuk keni dalė nė skenė me tė njėjtin fustan. A ėshtė kjo shija juaj personale apo ėshtė dikush tjetėr qė qėndron prapa kėsaj pjese tė suksesit tuaj?
Mirė e ke. Kryesisht pėr tė gjitha veshjet e mia kam pasur njėfarė bashkėpunimi me mamin, se si do tė dal, si do tė vishem, ēka ėshtė mė interesante e ēka jo pastaj veshja duhej t`i pėrshtatej karakterit tim, kėngės gjithsesi. Kohėn e fundit njė meritė tė veēantė e ka edhe dizajneri Valdrini, qė m`ka ndihmuar me kreacionet e tij.

Sa i kushtoni pamjes tuaj nė skenė dhe nė jetėn e pėrditshme, a ka dallim Leonora nė jetėn e pėrditshme nga skena?
Nė pėrgjithėsi i kushtoj rėndėsi pamjes. E din si ėshtė kjo punė, nėse je njeri publik nuk guxon tė dalėsh nė qytet dosido, sepse njerėzit tė njohin, dhe kanė dėshirė tė tė shohin mirė, sidomos fėmijėt. Duke respektuar publikun respektoj edhe veten.

Sipas teje a ėshtė e nevojshme qė njė kėngėtare tė provokojė nė skenė, apo nuk mund tė kuptohet njė kėngėtare e pėlqyeshme sot pa provokime skenike?
Tash ėshtė bėrė njėfarė trendi me qenė mė provokuese nė skenė, pastaj tė bėsh kėngė tė huazuara, mos me u lodhė shumė duke punuar por t`i marrėsh tė gatshme. Pėr mendimin tim nuk ėshtė e nevojshme, ėshtė e rėndėsishme tė kesh kėngė tė mira.

Tema e kėngėve tuaja gjithmonė ėshtė e pėrkushtuar tek dashuria. Pse?
Kjo ėshtė njė pyetje qė edhe unė ja kam parashtruar vetes. Ndoshta kishte qenė mirė qė nė albumin e ardhshėm te merrem pak edhe me tema sociale. Kjo ka ndodhė ndoshta edhe pse unė kam qenė njė kėngėtare e re dhe kam pasur dėshirė t`i kėndoj gjeneratės sime. Unė kam pasur edhe kėngė me motive patriotike. Kėshtu qė ja lėmė tė ardhmes, besoj qė do tė merrem mė shumė me motive sociale.

Nėpėr tė gjitha intervistat qė keni dhėnė deri tash, kur ju kemi pyetur pėr jetėn private apo njė lidhje tė mundshme, ju gjithmonė keni deklaruar se jeni duke e pritur njeriun tuaj tė zemrės. A mos po e tremb Leonorėn njė lidhje qė do ta ēonte deri nė martesė?
Jo, nuk mė tremb kjo. Edhepse njeriu duhet me qenė i pėrgatitur pėr tė hyrė nė martesė, unė konsideroj qė akoma nuk jam e pėrgatitur, kamė disa tjera punė pėr tė bėrė para se tė vijė deri tek martesa. Por, assesi nuk me tremb, sepse ėshtė njė proces qė duhet tė vijė. Kur vjen nuk e di.

Jana
03-01-09, 02:27
Kur dashuron Leonora?

Familjen time e dua mė sė shumti nė botė, sidomos mamin. Por nė atė aspektin qė po pyesni ju, kur tė dashuroj kam me t`tregu sinqerisht.

A keni tė dashur?

Leonora: Jo.

Kujt i keni thėnė pėr herė tė fundit tė dua?

Mbesės sime tė vogėl qė mezi po pres tė vijė nė kėtė botė.

Ēfarė jeni nė gjendje tė bėni pėr dashurinė?

Ndoshta shumėēka, ndoshta asgjė. Varet.

Cila ėshtė pjesa e trupit tė njė mashkulli qė do t`ju kishte pėlqyer?

Duart dhe dhėmbėt.

Puthja e parė nėse tė kujtohet?

Moti, shumė moti.

Si mund tė fitohet njė mashkull sipas teje Leonora?

Duhesh me qenė vetvetja, mos tė ikėsh nga karakteri yt, tė jesh natyrale nė mėnyrėn e komunikimit. Nuk ka ndonjė filozofi, sepse njerėzit mendojnė qė duhet tė bėsh kushedi se ēka pėr ta fituar njė mashkull. Gjėrat duhet tė rrjedhin natyrshėm dhe nėse veē e gjen njė gjuhė tė pėrbashkėt, me siguri se do ta fitosh.
Lista e kritereve tuaja pėr njė mashkull?

Jo, nuk ta tregoj sepse mi vjedh mandej (qeshet).

Po CD-tė qė i dėgjoni mė sė shpeshti nė makinė?

Duhet tė mendoj cilat i kam nė makinė tash. E di qė i kam dy CD qė nuk i kam hequr me vite nga vetura, ėshtė Celine Dion dhe Mariah Carey dhe i dėgjoj vazhdimisht. Pėrndryshe cd-tė e Sabri Fejzullahut, i kam gjithmonė nė veturė, Sinan Vllasaliun patjetėr.

A kėndon nė dush?

Rrallė shumė rrallė, sepse kur jam nė dush jam e preokupuar me diēka tjetėr (qeshet).

A jeni nga ata persona qė flet vetėm njėherė, apo mund tė negociohet me ju?

Varet pėr ēka. Jam shumė e vendosur, i kam kriteret e mia pėr punėn qė bėj dhe jam strikte nė atė qė flas. Por edhe mund tė negociohet.

Njė dėshirė e jotja, qoftė edhe joreale qė do tė doje shumė ta realizoje, pėrpara se tė iknin vitet?

Dėshirat qė i kam pasur i kam realizuar edhepse njeriu nuk ngopet asnjėherė me dėshira, gjithmonė lind njė dėshirė e re. Kisha pas dėshirė me qenė me familje, me njė familje tė shėndoshė, fėmijėt e mi, kjo ėshtė e tėra.

A e shikoni karrierėn si njė mundėsi tė mirė pėr tė qenė e lumtur apo mendoni se karriera ndonjėherė tė bėn tė ndjehesh e vetmuar?

Tė jesh person publik natyrisht qė privohesh nga shumė gjėra, kėshtu qė njeriu vet e bėn vetėn tė lumtur. Askush nuk ta ofron njė lumturi nėse nuk punon pėr ta arritur. Mirėpo njeriu mundet me qenė me pak i lumtur, nuk ėshtė karriera ajo qė tė bėn tė lumtur, janė njerėzit, miqtė, udhėtimet. Karriera edhe tė privon nga lumturia shpeshherė.

Nėse do tė kishit zė dhe nuk do tė mund tė ishit kėngėtare, ēfarė do tė ishit?

Do tė isha marrė prapė me art, edhe pse kohėve tė fundit po mė pėlqen politika. Thash edhe nė fillim qė kam pikturuar shumė mirė dhe vazhdoj ende kur gjej kohė tė lirė. Kėshtu qė me siguri do tė kisha qenė piktore.

... a ėshtė ky njė sinjal qė nė tė ardhmen do t`ju kemi nė politikė?
Ndoshta, kur t`i bėj edhe do vite, atėherė kur zėri fillon tė me lej dhe s`mund tė jem aktive nė skenė.

A mendoni se muzika ėshtė njė bazament i mirė pėr njė politikane tė ardhshme?

Pse jo, mund tė jetė. Janė dy fusha krejt ndryshe njėra me tjetrėn. Mendoj qė do ta kisha dhėnė njė kontribut, sepse jam fytyrė publike, i njoh problemet sociale. Tė jesh personalitet publik dhe afėr me njerėzit, e lehtėson kėtė punė.

Ēfarė ju hidhėron Leonora?

Nė kohėn qė po jetojmė mė preokupon ekonomia dhe kisha pasur dėshirė qė nė tė ardhmen, faktikisht gjithmonė e kam cekur se gjatė karrierės sime do ta formoj njė organizatė humanitare e cila do tė ishte marrė me problemet e njerėzve tė varfėr. Kėshtu qė kjo ėshtė njė ėndėrr qė shpresoj ta realizoj nė tė ardhmen.

Ndėrkohė qė nėna juaj i menaxhon paratė tuaja, nė njė tė ardhme kur do tė martoheni a do ta ndėrroni menaxherin?

Jo, asnjėherė jo. E marr mamin me vete me siguri (qeshet)

Jana
03-01-09, 02:29
http://www.telegrafi.com/data/image/leo-bashkim1.jpg

http://www.telegrafi.com/data/image/leo-bashkim.jpg

Alkimisti_ch
03-01-09, 22:51
Kjo eshte e bukur, kengetare e mire por nuk besoj se kto tipare jane te domosdoshme qe te besh karrier edhe ne politik. Mu po me duket se te ne koncepti i poiltikberjes eshte keqkuptuar dhe do te thoja eshte trasheguar nga e kaluara e kohes se mbijeteses gjat okupimit. Nese ateher ka qen imponim, sot mendoj se profesionalistet duhet te merren me poltike dhe ta qojen vendin perpara. Une sinqerisht nuk po e kuptoj kur ne KS te gjithe duan te merren me politike. Politika mund te merret me te gjithe por jo te gjithe mund te merren me poltike. Eshte nje shprehje qe thot: Simbas vendit edhe kuvendi. Pra secili duhet te kontriboj ne menyren e vete dhe aty ku ka prirje. Leonora eshte mire me vazthdu me muzik e ndoshta edhe me aktrim nuk ish kan keq por kurrsesi me POLITIK. ..

E ti Jana me ēka po merrresh, veq mos thuj qe edhe tu me politik..heheh

>>{SpOnGeBoB}<<
04-01-09, 17:03
A kadale ti Alkimist se valla qetu e ki promashiten full. Bash valla qikjo Leunorja osht ma mire mu marren me politike se me do kanga. Bile nashta ne politike ka me pasen ma shume sukses se me qasina kanga o milet a jeni gjalle, a s`po ju vjen marre ma nuk dojna llafe, po po dojna pare. Edhe qikjo qika nese e ki degjue najhere tu folen e tu ba llaf ne televizion del qe osht ma e menqme se nja 70 % te qatyne gllupave qe jane ulun ne kllupa te parlamentit. Se per qeto tjerat te estrades a nuk kisha dashten me i takue as te gryka ku kullosin lara e syka :biggrin:

Xuki
05-01-09, 08:50
Leonora pėr mendimin tim kėndon mė mirė se sa para disa vitėsh.....e ka pėrmirėsu vetėn shumė. Sa i pėrket politikės besoj qė ėshtė heret me folė, por n'ditė sotit gjithkush po bėhet politikan/e.......ma merr mendja qė si ministreshė pėr punėt e jashtme kish pasė mė shumė sukses se sa Skender Hyseni! E bukur ėshtė shumė vallah! :D :D

thellenza
06-05-09, 23:05
Leonora ? Me kendu kendon mire, ka ze te bukur edhe e bukur eshte, por i ka gjestet e budallaqes, kshtu mendoj une, sorry.. vallzon ose kcen sikur me kon 7 vjeqe. Sa i perket politikes, une per vete nje figur politike kisha dasht te jete nje person qe eshte serioz dhe duket serioz. Leonores une per vete nuk kisha mujt me ia dhon voten:biggrin: . E nese duhet politikanet tan te jen te bukur, athere mendoj por edhe e di se ka edhe me te bukura se Leonora. :wink:

Guri i madh
07-05-09, 20:00
Vajza me flokė natyrale ngjyrė lajthi, tri vitet e fundit ka arritur tė ndryshoj look-un e saj, duke preferuar thuajse ēdo vit nuanca e mė tė ēelura, sikurse qė ka ndryshime tė theksuara edhe nė ‘stilin’ e saj dhe nė kėngėt e saja … Ajo, nuk kėnaqet tėrėsisht me pamjen e saj. Kėtė e pranon edhe vet: “E din si ėshtė kjo punė, nėse je njeri publik nuk guxon tė dalėsh nė qytet dosido sepse njerėzit tė njohin, dhe kanė dėshirė tė tė shohin mirė, sidomos fėmijėt.”, thotė Leonora duke potencuar se kujdesi pėr pamjen e jashtme ėshtė njė lloj respekti pėr publikun, “Unė tė dyja pjesėve ju kushtoj rėndėsi sepse jam njeri publik dhe duke respektuar publikun respektoj edhe veten”.

Ajo u lind mė 3 mars 1978 nė Skėnderaj, ndėrkaq, qysh nga paslufta jeton nė lagjen “Dardania’ nė Prishtinė, bashkė me nėnėn, dhe vėllanė e saj. Karriera e Leonorės ka filluar nė moshėn 15 vjeēare, dhe paraqitja e saj e parė ka qenė nė festivalin “Zėri i Drenicės”, me kėngėn “Dallėndyshe bukuroshe”. Ndėrkaq, kėnga e saj mė e dashura pėr tė, mbetet kėnga “A vritet pafajėsia”, njė kėngė tė cilėn ia dedikoi babait tė saj tė vrarė, qė ishte pjesėtar i UĒK-sė. Ndryshe, kėngėtarja Jakupi prej 7 vitesh radhazi preferon Durrėsin, vend nė tė cilin ka blerė njė shtėpizė, pėr tė kaluar pushimet, jo vetėm nė stinėn e verės, por edhe fundjavat e stinėve tjera. Ndėrkaq, Leonora Jakupi, akoma ėshtė ‘beqareshė’, duke mos ngurruar tė tregojė hapur, se “ende jam nė pritje tė dashurisė”…

Nė fėmijėri keni qenė njė fėmijė i llastuar paksa. Ēfarė kujtoni nga fėmijėria?
Shumėēka! Kam qenė fėmija mė i madh i prindėrve tė mi dhe tė gjitha dėshirat m’i kanė plotėsuar prindėrit, sidomos prej babit i cili vazhdimisht mė ka marrė me vete nėpėr udhėtimet e tij, qoftė edhe nė ato zyrtare. Kam qenė njėra nga nxėnėset mė tė mira nė shkollė dhe gjithmonė pjesėmarrėse nėpėr tė gjitha aktivitetet. Kam pasur njė fėmijėri tė lumtur, njė familje tė shėndoshė. Natyrisht, pastaj prej fėmijėrisė kujtoj edhe pjesėt e kėqija gjatė periudhės sė regjimit serb, natyrisht helmimet e nxėnėsve, problemet nėpėr shkolla, pėrndjekjet, pastaj zhvendosja nga objektet shkollore nga Skenderaj nė njė fshat e shumė peripeci tjera.
Si rezultat i fėmijėrisė suaj tė llastuar ta quajmė, ju keni njė shenjė nė vetullėn e djathtė. Si ndodhi qė u lėndove?
Po (qeshet) e kam bėrė te dajėt, duke luajtur me njėfarė guri, mirė po e mban nė mend (qeshet).
E pėrmendėt mė lart qė keni qenė gjithmonė aktive nė fushėn e artit qysh nga fėmijėria. A do tė thotė qė si fėmijė ju lindi pasioni pėr kėngėn?
Ėshtė shumė e vėrtetė, qysh shumė e vogėl, ndoshta sa kam filluar tė eci mė kujtohet qė merrja njė karrige dhe hipja mbi tė pėr t`i emituar kėngėtarėt qė i shihja nė televizion. Kam qenė njėfarė imitatore shumė e mirė dhe nė pėrgjithėsi e kam dashur fushėn e artit. Nė pikturė kam qenė e jashtėzakonshme, mirėpo meqenėse unė kėndoja vazhdimisht dhe duke parė talentin tim, prindėrit mė kanė ndihmuar shumė qė ta realizoj ėndrrėn time.

Kėnga ėshtė art i komunikimit me njerėz. Pėrse e zgjodhėt kėtė lloj arti?

Me qenė nė skenė, me qenė afėr njerėzve ėshtė ndjenja mė e mirė, vetėm ai qė e pėrjeton di tė tregoj kėtė ndjenjė. Ka mėnyra tė ndryshme tė komunikimit me njerėz mirėpo, meqė unė kam zgjedhė kėtė fushė, jam shumė e lumtur.
Leonora kanė kaluar 12 vite qė kur ju kemi parė pėr herė tė parė nė festivalin e RTVSH-sė, duke shėnuar kėshtu edhe si fillim i karrierės suaj. Ēka konsideroni sukses dhe ēka dėshtim gjatė kėtij rrugėtimi 12 vjeēar nė skenėn e muzikės?
Faktikisht ndoshta po aty edhe shėnohet fillimi i karrierės sime. Edhe unė kam qenė shumė e vogėl, nė atė festival ka qenė hera e parė. Ndoshta pse ka qenė festivali i vetėm nė trojet shqiptare, duke pasur parasysh nė ēfarė rrethana dhe kushte jetonim nė atė kohė, ka qenė mundėsia e vetme qė tė prezantohem nė atė festival. Kam marrė iniciativėn natyrisht me pėrkrahjen e prindėrve dhe tė miqve tė mi, kompozitorėve Alfred Kaēinari e shumė miqve tjerė qė kam pasur nė Shqipėri, ma kanė mundėsuar qė tė marrė pjesė. Nė atė festival jam shpėrblyer edhe me ēmimin “Debutantja mė e mirė” dhe ka qenė njė eksperiencė shumė e mirė. Dėshtime nuk kam pasur, sepse nė skenė unė e kam pasur pėrkrahjen e publikut dhe gjithmonė prezantimet e mia nėpėr koncerte sallat i kam pas plot me njerėz dhe kjo vetė konsiderohet si sukses. Absolutisht nuk jam imponuar nė publik pėr vetė faktin se unė pėr 12 vite karrierė kam nxjerr vetėm pesė albume.

Nuk ju shohim shpesh nėpėr Prishtinė, a ėshtė kjo ēėshtje kohe apo nuk dėshironi tė ekspozoheni shumė pėr t`i lėnė vend suksesit nėpėr televizione?
A din si? Ndoshta edhe nuk kam shumė kohė me dalė shumė shpesh, mirėpo unė edhe nuk kam dėshirė tė ekspozohem shumė dhe njeriu duhet t`i ketė ato vendet e tij tė caktuara ku preferon tė shkojė me shoqėri, ku me miq, ku me bashkėpunėtorė

Veturėn e keni ndėrruar sė fundi. Prej njė Wolksvagen nė njė BMW tė tipit X3, a ėshtė kjo pagesa e njė reklame televizive qė e ke realizuar?
Wolksagenin e kam ende. Jo, nuk ėshtė pagesa e reklamės. Faktikisht veturėn e re e kam ble nė kohėn kur e kam bėrė marrėveshje me kompaninė pėr tė cilėn e kam bėrė reklamėn. X3-shi ėshtė njėra nga veturat qė m`ka pėlqye qysh prej fillimi kur ka dalė n`treg.

Wolksvagenin thatė qė nuk e keni hequr, pse kjo afėrsi kaq e madhe e Leonorės me kėtė veturė, a mos ėshtė ndonjė dhuratė speciale nga dikush special?
Jo ėshtė vetura ime e parė qė e kam pasė dhe e dua shumė. Shtatė vite kam qė e voziti dhe s`besoj qė do e shes njėherė. Por edhe na duhet ajo veturė sepse vėllai tash ėshtė nė studime nė Shqipėri dhe po e shfrytėzon ai.

A ju ka ndodhur ndonjėherė tė refuzosh ndonjė kėngė pėr shkak se nuk ju ka pėrshtatur karakterit tėnd, apo pėr shkak tė tekstit a kompozimit?
Shumė shpesh. Gati gjithmonė, unė mendoj qė pėr ta realizuar njė album tė mirė me tetė kėngė duhet t`i kthesh ose t`i refuzosh diku rreth 30 ose 50 kėngė qė tė ofrohen. Pastaj edhe kompozitorėt i kanė ngatėrruar ndoshta pak kėngėtarėt, tregun e ku e di unė. Unė e kam krijuar emrin vetėm me origjinalitet, kėshtu qė nuk preferoj tė bėj diēka qė del jashtė natyrės time.

Fustanet i keni shumė speciale dhe me sa mbaj mend unė, asnjėherė nuk keni dalė nė skenė me tė njėjtin fustan. A ėshtė kjo shija juaj personale apo ėshtė dikush tjetėr qė qėndron prapa kėsaj pjese tė suksesit tuaj?
Mirė e ke. Kryesisht pėr tė gjitha veshjet e mia kam pasur njėfarė bashkėpunimi me mamin, se si do tė dal, si do tė vishem, ēka ėshtė mė interesante e ēka jo pastaj veshja duhej t`i pėrshtatej karakterit tim, kėngės gjithsesi. Kohėn e fundit njė meritė tė veēantė e ka edhe dizajneri Valdrini, qė m`ka ndihmuar me kreacionet e tij.

Sa i kushtoni pamjes tuaj nė skenė dhe nė jetėn e pėrditshme, a ka dallim Leonora nė jetėn e pėrditshme nga skena?
Nė pėrgjithėsi i kushtoj rėndėsi pamjes. E din si ėshtė kjo punė, nėse je njeri publik nuk guxon tė dalėsh nė qytet dosido, sepse njerėzit tė njohin, dhe kanė dėshirė tė tė shohin mirė, sidomos fėmijėt. Duke respektuar publikun respektoj edhe veten.

Sipas teje a ėshtė e nevojshme qė njė kėngėtare tė provokojė nė skenė, apo nuk mund tė kuptohet njė kėngėtare e pėlqyeshme sot pa provokime skenike?
Tash ėshtė bėrė njėfarė trendi me qenė mė provokuese nė skenė, pastaj tė bėsh kėngė tė huazuara, mos me u lodhė shumė duke punuar por t`i marrėsh tė gatshme. Pėr mendimin tim nuk ėshtė e nevojshme, ėshtė e rėndėsishme tė kesh kėngė tė mira.

Tema e kėngėve tuaja gjithmonė ėshtė e pėrkushtuar tek dashuria. Pse?
Kjo ėshtė njė pyetje qė edhe unė ja kam parashtruar vetes. Ndoshta kishte qenė mirė qė nė albumin e ardhshėm te merrem pak edhe me tema sociale. Kjo ka ndodhė ndoshta edhe pse unė kam qenė njė kėngėtare e re dhe kam pasur dėshirė t`i kėndoj gjeneratės sime. Unė kam pasur edhe kėngė me motive patriotike. Kėshtu qė ja lėmė tė ardhmes, besoj qė do tė merrem mė shumė me motive sociale.

Nėpėr tė gjitha intervistat qė keni dhėnė deri tash, kur ju kemi pyetur pėr jetėn private apo njė lidhje tė mundshme, ju gjithmonė keni deklaruar se jeni duke e pritur njeriun tuaj tė zemrės. A mos po e tremb Leonorėn njė lidhje qė do ta ēonte deri nė martesė?
Jo, nuk mė tremb kjo. Edhepse njeriu duhet me qenė i pėrgatitur pėr tė hyrė nė martesė, unė konsideroj qė akoma nuk jam e pėrgatitur, kamė disa tjera punė pėr tė bėrė para se tė vijė deri tek martesa. Por, assesi nuk me tremb, sepse ėshtė njė proces qė duhet tė vijė. Kur vjen nuk e di.QYSH KURR NUK FOLI per BABIN e gjor kush e vrajti ,kurr nuk foli per miqsait e nanes se saj me policin e shkijeve , po nuk foli se kur e ka humb vigjinitetin edhe me kend ,edhe pse hala nė treg reklamohet si e virgjer ETJ

Jana
17-05-09, 15:21
QYSH KURR NUK FOLI per BABIN e gjor kush e vrajti ,kurr nuk foli per miqsait e nanes se saj me policin e shkijeve , po nuk foli se kur e ka humb vigjinitetin edhe me kend ,edhe pse hala nė treg reklamohet si e virgjer ETJ

Qe e din ti tregona najsen...se bash pem intereson se nima kjo fort paraqitet ....

Gjumashja
18-05-09, 14:41
Shume e bukur.. e vetmja kengetare e estrades qe eshte me natyrale... :wink:

Prishtinasja_
18-05-09, 15:17
Shume e bukur.. e vetmja kengetare e estrades qe eshte me natyrale... :wink:

Pajtohem me ty ! Shume e bukur eshte ! :smile:

Guri i madh
18-05-09, 16:25
Qe e din ti tregona najsen...se bash pem intereson se nima kjo fort paraqitet ....po une te trgoj se nana e leonores esht asish me milicin e shkavit e pas andej kta qlirimtart e hashes ne krye me SABIT GECIN e kishin dit kit muhabet ,e ishin kan bae mukajet rreth ksaj pune ,po aj i gjori aty kish qen penges ,per kta qlirimtart e hashes ,e kta kush i ka pengue e kishin pas likfidue qoft te puna e krevetit qoft tek puna e hyqmetit nė tė ardhmenpo dihet se nana e saj e ka djal te axhes HALIT TERRNAFCIN e aty esht lidh miqsia e nanes se saj me hyqmetin e shkjeve

Gjumashja
19-05-09, 12:37
E gjysherit e saj o guri a kane dal prej deres apo dritares... :biggrin: ...
Jeta private e cdo njerit nga ne i ka ato te metat e veta, askush nuk ka jete perfekte ( gje qe edhe nuk eshte interesant)..
Leonoren e simpatizoj veq qe bukurine e saj natyrale qe e ka nuk e fasadon sikurse kengetaret tjera... per ma teper nuk me intereson tek ajo...

Arkza
19-05-09, 12:58
po une te trgoj se nana e leonores esht asish me milicin e shkavit e pas andej kta qlirimtart e hashes ne krye me SABIT GECIN e kishin dit kit muhabet ,e ishin kan bae mukajet rreth ksaj pune ,po aj i gjori aty kish qen penges ,per kta qlirimtart e hashes ,e kta kush i ka pengue e kishin pas likfidue qoft te puna e krevetit qoft tek puna e hyqmetit nė tė ardhmenpo dihet se nana e saj e ka djal te axhes HALIT TERRNAFCIN e aty esht lidh miqsia e nanes se saj me hyqmetin e shkjeveVallha qka tregove ti krejt o palidhje !!!
Qysh po e shoh une se per qdo Kengtaret kokan krejt Njet !!!
A beson ti se krejt keto qe i zmadhova Germat kam degjuar per Nanen e adelines e per adelinen e tash edhe per Leonoren kjo diqka hiq s'po i besoj per asnjeren !!!
Tash ja kan fillu edhe per Sabri Fejzullahun por prap se prap une s'po i besoj hiq per askon ! U bo disi shuem palidhje veq qe jan vipat eme fol diqka per jetat te tyre Privat hajtmozomakeq per te gjithe se keshtu s'na qon askund mu marre me punet te huja siq po marrin deri tani !

P/S Gjumashe Pajtohem me ty se Femre ma te bukur a ma te Natyrale si kjo s'kam pa ne Kosove e askund !

Urata
19-05-09, 14:10
Leonora ? Me kendu kendon mire, ka ze te bukur edhe e bukur eshte, por i ka gjestet e budallaqes, kshtu mendoj une, sorry.. vallzon ose kcen sikur me kon 7 vjeqe. Sa i perket politikes, une per vete nje figur politike kisha dasht te jete nje person qe eshte serioz dhe duket serioz. Leonores une per vete nuk kisha mujt me ia dhon voten:biggrin: . E nese duhet politikanet tan te jen te bukur, athere mendoj por edhe e di se ka edhe me te bukura se Leonora. :wink:


100% dhe une mendoj si thellenza....! Tjetra, "beqaresha" apo dhe "virgjeresha" ka dhe nje te mete t'madhe...ka kaluar kohen (qu dashni) dhe me njerez te martuar...! "Natyralja" ka dhe nje "zotesi"...gjithemon lidhet me njerez DIKTUES.....asnjehere s'guxohet te folet/shkruhet per te!

ps: vertet ka nje ftyre te bukur dhe kendon mire...mirepo, nuk i mbulohen t'metat t'jera me bukurin e ftyres dhe zerit...!

Dhe sidoqe t'jete ajo, dhe t'kete bere vetem ajo do jete pergjegjese e gjykimit nje dite...!

Idila
19-05-09, 18:36
Nga kėngėtare - politikane?! Kontrast, s`pėrputhet aspak njėra me tjetrėn! E mori shtetin mėqafė! :D

Urata
19-05-09, 20:26
Nga kėngėtare - politikane?! Kontrast, s`pėrputhet aspak njėra me tjetrėn! E mori shtetin mėqafė! :D

t'boj be Idila qe euro t'shumta i jane ofrue n'kete "rrugetim"...!!! pritni, kur t'paraqes edhe kjo DIPLOM universiteti...!!!!!

pirro
19-05-09, 20:29
E ke fjalen per Magjistratur se Diplomen e ka .

Urata
19-05-09, 20:34
E ke fjalen per Magjistratur se Diplomen e ka .


cilin uni e kish krye kjo...! pirro juve mund ta dini se thaqiste je m'duket...
ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...:tongue:

pirro
19-05-09, 20:40
haahahahahhahahahhhaaha op op Thaqist jom, ama e ka kry ne univerzitetin AAB i cili ( pronari) eshte nga LDK-ja hahahhaahhah dmth i juvi hhahaah.

Per pa cenzur ka diplomu hahaahaah

Urata
19-05-09, 22:16
pirro, mos 'ngjite 'iftire...ldk, nuk eshte imja ashtu siq nuk jane dhe partit tjera...idhull imi eshte Dr. Ibrahim Rugova, vetem....!


e n'cka paska me magjistru lola e jakupve, ej...???!!!

Makresh
20-05-09, 08:20
"Sa e njeh Leonora Politikėn aq Magari muzikėn"...........apo,., apo evis-versa ???? :D

thellenza
20-05-09, 12:55
pirro, mos 'ngjite 'iftire...ldk, nuk eshte imja ashtu siq nuk jane dhe partit tjera...idhull imi eshte Dr. Ibrahim Rugova, vetem....!


e n'cka paska me magjistru lola e jakupve, ej...???!!!Tha nje dite ne rtk-blu se juridikun, "juridikun":wink:. Hoj tybeeee, me qat ngjyre qe ja u kish bo flokeve e kish pershtat tamon me gjestet e saj, mos me pas kuleten plooote s'besoj qe mundet me kry...Edheeeeee e kish kry bilem fakultetin e anglishtes, "anglishtes":wink:. Shume me kish inetersu se a e ka kry neper lokalet e Gjermanise apo neper ato ne Zvicer, tu kendu gati cdo fundjave 'o beqar a jeni gjalle a keni mbaruar':biggrin:

Ti Urate, kishe thone se e ka fetyren e bukur, vetem ftyren e ka, se lshoja njehere syte ka kukat..si me pas lind 3-4 femij, plus "natyralken" sa here e kemi pa tri kille make-up & rush, e qerpik artificial? Une per vete 0 here:biggrin:. Artificial nuk je vetem kur shpricatesh me kolagen ectr., por edhe kur i qet 3 killa make-up, kshtuqe aq natyrale sa po mendojm qe eshte nuk eshte jo... edhe kete idene per politike se di kush ja kish shti ne kry, veq ide shume e smut krejt crazy, pshtona Zot njeher neve mandej edhe ata. :biggrin:

"Sa e njeh Leonora Politikėn aq Magari muzikėn"...........apo,., apo evis-versa ???? :D
hahahahahhahhah, mua me eshte mbush mendja se aq ma pak qe ke lidhje per politike aq me e madhe shansa mu bo politikan eshte, ne Kusoven tone te pavarne e neutrale e demokratike, "demokratike."

Makresh
20-05-09, 14:03
hahahahahhahhah, mua me eshte mbush mendja se aq ma pak qe ke lidhje per politike aq me e madhe shansa mu bo politikan eshte, ne Kusoven tone te pavarne e neutrale e demokratike, "demokratike."

Ahahahaa,. jo be s'eshte ashtu, se jo Pupi jo kush isht be politikan tu kusoves s'pavarrnum ? :biggrin:

Urata
20-05-09, 15:18
Tha nje dite ne rtk-blu se juridikun, "juridikun":wink:. Hoj tybeeee, me qat ngjyre qe ja u kish bo flokeve e kish pershtat tamon me gjestet e saj, mos me pas kuleten plooote s'besoj qe mundet me kry...Edheeeeee e kish kry bilem fakultetin e anglishtes, "anglishtes":wink:. Shume me kish inetersu se a e ka kry neper lokalet e Gjermanise apo neper ato ne Zvicer, tu kendu gati cdo fundjave 'o beqar a jeni gjalle a keni mbaruar':biggrin:

Ti Urate, kishe thone se e ka fetyren e bukur, vetem ftyren e ka, se lshoja njehere syte ka kukat..si me pas lind 3-4 femij, plus "natyralken" sa here e kemi pa tri kille make-up & rush, e qerpik artificial? Une per vete 0 here:biggrin:. Artificial nuk je vetem kur shpricatesh me kolagen ectr., por edhe kur i qet 3 killa make-up, kshtuqe aq natyrale sa po mendojm qe eshte nuk eshte jo... edhe kete idene per politike se di kush ja kish shti ne kry, veq ide shume e smut krejt crazy, pshtona Zot njeher neve mandej edhe ata. :biggrin:


hahahahahhahhah, mua me eshte mbush mendja se aq ma pak qe ke lidhje per politike aq me e madhe shansa mu bo politikan eshte, ne Kusoven tone te pavarne e neutrale e demokratike, "demokratike."


ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...oj thellenze o shpirti t'befte lum, he! ...O kurre n'jeten time se kam pa live LOLEN e jakupve....n'keto fotot qe po i sjellin keto adhuruset e saj dhe linkat e kengve, besom....! E mbaj mend kur ka dal fare n'fillim n'TV (program t'vitit t'ri) nuk eshte dukur keshtu moderne!!!!

Jam kene n'Gjermani ne 2006, pikerisht ne Filingen dhe aty degjova antare t'familjes se njerit sportiste Kosovare, se ajo desh i shkaterroi martesen 'cunit' ...!Nusja e sportistit, kishte pas shkue n'gjini t'saj...!!!! Dhe, vjet kur isha n'Kosove, treguen per ate mafiozin qe po bente pallate n'Fushe Kosove se Leonora Jakupi eshte dashnorja e tij(festohej per vrasjen e Triumf Rizes!!!!!!)


thellenze, ke shume shume te drejte ne kete qe quotova!

nje dite tt'mbare t'uroj!

ps: jam shume e sigurte se e kane shtye t'futet n'politik dhe ofrue shume "ndihma"....!

Idila
20-05-09, 16:02
t'boj be Idila qe euro t'shumta i jane ofrue n'kete "rrugetim"...!!! pritni, kur t'paraqes edhe kjo DIPLOM universiteti...!!!!!
S`di se cfarė mė shtyn tė tė besoj, por sinqerisht padyshim Tė besoj Uratė!

DEA
20-05-09, 21:55
Jo vetem Leonora, po te gjitha fytyrat tona publike tuj studju ne " disa " fakultete, e tuj bo Mastera po thojne edhe kete nga dy a tre pernjehere.`

P.s. M“ka shku mendja besa me u kthy!

valiii
20-05-09, 22:04
Haj mazamakeq per neve !!!

thellenza
20-05-09, 23:12
ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...oj thellenze o shpirti t'befte lum, he! ...O kurre n'jeten time se kam pa live LOLEN e jakupve....n'keto fotot qe po i sjellin keto adhuruset e saj dhe linkat e kengve, besom....! E mbaj mend kur ka dal fare n'fillim n'TV (program t'vitit t'ri) nuk eshte dukur keshtu moderne!!!!

Jam kene n'Gjermani ne 2006, pikerisht ne Filingen dhe aty degjova antare t'familjes se njerit sportiste Kosovare, se ajo desh i shkaterroi martesen 'cunit' ...!Nusja e sportistit, kishte pas shkue n'gjini t'saj...!!!! Dhe, vjet kur isha n'Kosove, treguen per ate mafiozin qe po bente pallate n'Fushe Kosove se Leonora Jakupi eshte dashnorja e tij(festohej per vrasjen e Triumf Rizes!!!!!!)


thellenze, ke shume shume te drejte ne kete qe quotova!

nje dite tt'mbare t'uroj!

ps: jam shume e sigurte se e kane shtye t'futet n'politik dhe ofrue shume "ndihma"....!Une e kam pa dy here live, dhe ka mjaftu per me pa "natyralitetin" e saj! A Lol po i thoshin shkurt a?! Edhe kjo po i shkojka bukur me gjeste:biggrin: (me falni se me duket e teprova pak) por hajgare po bej..doren ne zemer, edhe eshte per me be hajgare kur duhet me paramendu dikend prej muzikes qe e njeh si lakuriq, ne Parlament... qesharake. :biggrin:

Sa i perket asaj tjetres, se ka pas lidhje me sportistin, une dua te theme se thashetheme ka plote, por une per vete nuk dua te mirrem me to, sepse mendoj se nuk eshte gje e mire ta prekesh dikend ne moral, edhe nese vertete din dicka per te, se jo me fjalet e te tjerve...ketyre une dua te ju shmangem.

ps. Sigurisht qe ketu ka leviz paraja, por me para blihet ndoshta karriga por jo ditura!!!

Xuki
21-05-09, 09:59
Unė e kisha marrė Lolėn qashtu qysh ėshtė.....me tona t'kqijat! hahahhaaaa

Oqeani
21-05-09, 10:06
Lene bre ēiken rahat ... mos ia perzini se keshtu u trullue e hala pa dashni po rrin...

shfletuesi_
21-05-09, 11:17
pirro, mos 'ngjite 'iftire...ldk, nuk eshte imja ashtu siq nuk jane dhe partit tjera...idhull imi eshte Dr. Ibrahim Rugova, vetem....!


e n'cka paska me magjistru lola e jakupve, ej...???!!!

Qu i vdekun ha Mish t' pjekun... Per kete gja ne shqiptaret kemi mbet prapa, Kapen pas Deges t'thaaaaat ... ncncncncn hapni syt se e thata thyhet e theni qafen pastaj...

thellenza
21-05-09, 16:55
Unė e kisha marrė Lolėn qashtu qysh ėshtė.....me tona t'kqijat! hahahhaaaaPo veq tu kish dasht me u bo PDK gjitheqysh, e nese mendove se e kishe marr ne LDK, nuk besoj se te kish ardhe. :biggrin:

Xuki
21-05-09, 21:48
Po veq tu kish dasht me u bo PDK gjitheqysh, e nese mendove se e kishe marr ne LDK, nuk besoj se te kish ardhe. :biggrin:

Oooo dashnia ēkas bon........tybe Nolėn e du shumė....ani kukat sa tė mira i ka! hihihi

thellenza
21-05-09, 23:05
Oooo dashnia ēkas bon........tybe Nolėn e du shumė....ani kukat sa tė mira i ka! hihihiO duje deri sa te ndalet zemra sa per mua, por mos e bon publike qe po e don, se u lodhe cika tu kendu 'o beqar a jini gjalle a kini mbaruar' se zeherit tu e dasht qishtu shume keta qe jan te martun. :biggrin:

E per kuka te saj flas veq me Uraten, se me tjeterkon jo...ti mos hi andej, se ju mashkujt nuk i kuptoni kto sende. :tongue:

Xuki
21-05-09, 23:17
O duje deri sa te ndalet zemra sa per mua, por mos e bon publike qe po e don, se u lodhe cika tu kendu 'o beqar a jini gjalle a kini mbaruar' se zeherit tu e dasht qishtu shume keta qe jan te martun. :biggrin:

E per kuka te saj flas veq me Uraten, se me tjeterkon jo...ti mos hi andej, se ju mashkujt nuk i kuptoni kto sende. :tongue:Jo na hajna bari e nuk i dina ato sene! hahhahahahahhahaha

Po kta t'martumit e din ēka ėshtė dashnija! hihihihi


PS: Pėrshėndetje pėr ty

thellenza
21-05-09, 23:26
Jo na hajna bari e nuk i dina ato sene! hahhahahahahhahaha

Po kta t'martumit e din ēka ėshtė dashnija! hihihihi


PS: Pėrshėndetje pėr ty
Pershendetje :smile:

Po Xuki ndoshta e din te martumt ma mire se cka eshte dashnia, por so leid es mir tut, ajo po pisket 'o beqar a jini gjall a kini mbaruar' :biggrin: :tongue:. Jo nuk thash se po hani bari, por vrejtjet te femrat i shohin me shume femrat se mashkujt, kshtu qe per kuka flas veq me Uraten, se tek kjo teme ajo po mendojke 100% sikur une. :biggrin:

Xuki
22-05-09, 07:31
Pershendetje

Po Xuki ndoshta e din te martumt ma mire se cka eshte dashnia, por so leid es mir tut, ajo po pisket 'o beqar a jini gjall a kini mbaruar' . Jo nuk thash se po hani bari, por vrejtjet te femrat i shohin me shume femrat se mashkujt, kshtu qe per kuka flas veq me Uraten, se tek kjo teme ajo po mendojke 100% sikur une.

Pėrshėndetje :smile:


A qashtu po piskatka aaa? Kuuku sa gjynah po mė vjen! hahahhahaa

Ti dhe Urata garant keni Televizorin LCD qė i qet njerzit ma gjan se sa qė jan.....pėr qata dalin kukat keq! hihihi:biggrin:

Sot nė mėngjes e kam pa Nolėn tu mbjellė bredha e pisha nė Prishtinė.....sa hije i kishin kukat kur raka n'guj! :biggrin::tongue:

Domira
22-05-09, 12:05
Nuk lexova shkrime te tjereve por kjo vajze e ka konstrukcionin e tille qe “pas disa vitesh mund te jete vertet me kuka qe nuk kane mu duk ma bukur.

lovely
22-05-09, 21:22
kqyr ti qysh nuk e lojn njerin rahat me kuka t veta :biggrin:

ani kjo Fllanza qfare xhelozke te koka :biggrin: une kurr nuk e kam pa lolen live tybe, amo n tevilizor, llokum doket. edhe nese i qet 3 killa shminka, shminkat nuk ia ndryshojne vijat e ftyres. e bukur natyrale osht!!! kshtu menoj U :)

Guri i madh
22-05-09, 21:32
Shume e bukur.. e vetmja kengetare e estrades qe eshte me natyrale... :wink:

edhe virgjiresh po thot leonora

Guri i madh
22-05-09, 21:35
E gjysherit e saj o guri a kane dal prej deres apo dritares... :biggrin: ...
Jeta private e cdo njerit nga ne i ka ato te metat e veta, askush nuk ka jete perfekte ( gje qe edhe nuk eshte interesant)..
Leonoren e simpatizoj veq qe bukurine e saj natyrale qe e ka nuk e fasadon sikurse kengetaret tjera... per ma teper nuk me intereson tek ajo...
po zaspi esht nuk po ja ngjes sen nuk po rrej une per leonoren e kam fitue te drejten me fol se para 5 viteve nė radio kosov ka hanger mut


e tash krejt qka die per ket kurv kam me kallxue

sherri
22-05-09, 21:38
kqyr ti qysh nuk e lojn njerin rahat me kuka t veta :biggrin:

ani kjo Fllanza qfare xhelozke te koka :biggrin: une kurr nuk e kam pa lolen live tybe, amo n tevilizor, llokum doket. edhe nese i qet 3 killa shminka, shminkat nuk ia ndryshojne vijat e ftyres. e bukur natyrale osht!!! kshtu menoj U :)
Topi i ingilizit se lune(Guri i madh thot me doket?) nime a s'tka shku menja kurr me ja qu msit per evlad a!?..upsssss jo s'po bajka :mad:

Guri i madh
22-05-09, 21:40
Topi i ingilizit se lune(Guri i madh thot me doket?) nime a s'tka shku menja kurr me ja qu msit per evlad a!?..upsssss jo s'po bajka :mad:
nese don me ardh nė artake qashtu ja qoj msitet po nuk e die kujna a ksajna a naNES TE SAJ

lovely
22-05-09, 21:48
Topi i ingilizit se lune(Guri i madh thot me doket?) nime a s'tka shku menja kurr me ja qu msit per evlad a!?..upsssss jo s'po bajka :mad:

dashta me ia qu, po ma pshtejlli Guri i madh qitash, a ksaj a nanes t vet? :biggrin: ps; m.u. ;)

Guri i madh
22-05-09, 21:54
dashta me ia qu, po ma pshtejlli Guri i madh qitash, a ksaj a nanes t vet? :biggrin: ps; m.u. ;)po de ma shum i han koret e ama se e bija hhhhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

lovely
22-05-09, 21:55
po de ma shum i han koret e ama se e bija hhhhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

zaher i paska dhomt e shnosh o Guri hahahahahahahahahahahahaa

doGzona
22-05-09, 22:30
kqyr ti qysh nuk e lojn njerin rahat me kuka t veta :biggrin:

ani kjo Fllanza qfare xhelozke te koka :biggrin: une kurr nuk e kam pa lolen live tybe, amo n tevilizor, llokum doket. edhe nese i qet 3 killa shminka, shminkat nuk ia ndryshojne vijat e ftyres. e bukur natyrale osht!!! kshtu menoj U :)

Qe de, mandej thone qe bukuria e jashtme nuk eshte me rendesi, apo e shehe se si te perqeshin , nuk te lene rehat ashtu si te ka fale Zoti, me kuka pa kuka !:biggrin:

Leonora mendoje qe eshte mjafte e bukur, por jo aq sa ajo mendone qe eshte!

thellenza
22-05-09, 22:33
Pėrshėndetje :smile:


A qashtu po piskatka aaa? Kuuku sa gjynah po mė vjen! hahahhahaa

Ti dhe Urata garant keni Televizorin LCD qė i qet njerzit ma gjan se sa qė jan.....pėr qata dalin kukat keq! hihihi:biggrin:

Sot nė mėngjes e kam pa Nolėn tu mbjellė bredha e pisha nė Prishtinė.....sa hije i kishin kukat kur raka n'guj! :biggrin::tongue:Aiii edhe ti, here Lole, here Nole, here Leonor, vendos dikah, qyyy. A po te vjen ma gjynah prej vetes a prej saj? :biggrin: :tongue: Edhe kshtu live kur e kemi pa krejt LCD-ja e qitke qashtu! :biggrin:
Qe nje video te saj athere kur ska pas LCD-tv hiq:
http://www.youtube.com/watch?v=ILJELWuJDMI
Kjo vesha kombetare edhe Shkurte Fejzes SOT i rrin qeshtu. :tongue:

thellenza
22-05-09, 22:38
kqyr ti qysh nuk e lojn njerin rahat me kuka t veta :biggrin:

ani kjo Fllanza qfare xhelozke te koka :biggrin: une kurr nuk e kam pa lolen live tybe, amo n tevilizor, llokum doket. edhe nese i qet 3 killa shminka, shminkat nuk ia ndryshojne vijat e ftyres. e bukur natyrale osht!!! kshtu menoj U :)A bon bre me thone njeri mendimin e vete, pa mendu dikush se po xhelozon, phiii, se pata arsyje me xhelozu, a Adelina Ismajli po te dukem a?!:biggrin:

E u valla mendoj kshtu :biggrin:, cka me bo tash qe nuk po mendojshmi njesoj ???

Xuki
24-05-09, 21:10
Aiii edhe ti, here Lole, here Nole, here Leonor, vendos dikah, qyyy. A po te vjen ma gjynah prej vetes a prej saj? :biggrin: :tongue: Edhe kshtu live kur e kemi pa krejt LCD-ja e qitke qashtu! :biggrin:
Qe nje video te saj athere kur ska pas LCD-tv hiq:
http://www.youtube.com/watch?v=ILJELWuJDMI
Kjo vesha kombetare edhe Shkurte Fejzes SOT i rrin qeshtu. :tongue:Hala e du Nolėn! hahahhahahaa


Syni i keq mos ia paft kukat e mira! hihihi

Oqeani
24-05-09, 21:11
Hala e du Nolėn! hahahhahahaa


Syni i keq mos ia paft kukat e mira! hihihi

Pse kur ia ke pa ti http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Tesaa
24-05-09, 22:39
shum e bukur osht nora , krejt ju cfare thoni per te eshte pytje xhelozia !
vec 10% me kan ju si nora cmendni fare fare !
nora ju lumt j,jeni me e bukura ne kosove dhe kudo te gjindesh te uroj shume sukses !

Guri i madh
24-05-09, 22:48
shum e bukur osht nora , krejt ju cfare thoni per te eshte pytje xhelozia !
vec 10% me kan ju si nora cmendni fare fare !
nora ju lumt j,jeni me e bukura ne kosove dhe kudo te gjindesh te uroj shume sukses !kursesi nuk mundem me qen si nora se une jam mashkull e me i pas aq shum hypsa si leonora me kishin qujt peder


e leonora krejt llugat e prekazit i ka rrafshit me both e shum tjera

thellenza
24-05-09, 23:05
shum e bukur osht nora , krejt ju cfare thoni per te eshte pytje xhelozia !
vec 10% me kan ju si nora cmendni fare fare !
nora ju lumt j,jeni me e bukura ne kosove dhe kudo te gjindesh te uroj shume sukses !Na mbyti xhelozia valla, mos paqa halle tjera :biggrin: Kur tek nje person bukuria dhe budallakia shkojn paralel me njera tjetren, shtrohet pyetja se cila vlene me shume? Veq tjerave nuk kam thone se nuk eshte e bukur, por veq kam thone se ka edhe vrejtje dikund, spese behej fjale per "natyralitetin" e saj. ;)Nuk e njoh personalisht, por me duket sikur me kone e trashe ne kokeeee:biggrin:.

thellenza
24-05-09, 23:09
Hala e du Nolėn! hahahhahahaa


Syni i keq mos ia paft kukat e mira! hihihi :biggrin::biggrin::biggrin:

Elina
24-05-09, 23:16
kursesi nuk mundem me qen si nora se une jam mashkull e me i pas aq shum hypsa si leonora me kishin qujt peder


e leonora krejt llugat e prekazit i ka rrafshit me both e shum tjera

Leonora per e bukur eshte sa te thush...me pelqen ...ku te kisha qene une vetem sa gjysma e saje ...huuuuuu kisha qene e lumtur :tongue:

E per tjera me cka merret e me kend merret as haber nuk kam ...po tekefundit secili ka te drejte te beje cka te doje me jeten e vet.

Ps:hahhahahhha Guri sa kam qeshe me ket postim tandin ....po thu qe sajen e mire e paska mbasi ju paska hy llugave ashtu a ? hahhahahhahha (pak hajgare).

Urata
25-05-09, 23:40
shum e bukur osht nora , krejt ju cfare thoni per te eshte pytje xhelozia !
vec 10% me kan ju si nora cmendni fare fare !
nora ju lumt j,jeni me e bukura ne kosove dhe kudo te gjindesh te uroj shume sukses !


Tessa, kuku me bo e me i bo vaki Nores me qellue me Adeline "Mbretereshen e bellydancit dhe gjimnastikes" ne ndonje vend bashke. ka me qkoq shuplaka e shqelma...!

Domira
26-05-09, 14:35
kqyr ti qysh nuk e lojn njerin rahat me kuka t veta :biggrin:oj Lovele kurgjo moj nuk i bonem ajo e bukur o qika boll, amo edhe kuka ka boll, per ni dynja qy hahahahahaha (hajgare de)...e bukur osht por edhe bukurija asht qeshit qeshit:biggrin:

pirro
26-05-09, 15:51
Leonora edhe pse eshte e diplomume per tjeter cka, ajo politikisht osht e orientume shume mire valla.

Po mendoj e ka nuhat me kohe politiken, spo di ju a keni mendim ndryshe

Urata
26-05-09, 16:38
Leonora edhe pse eshte e diplomume per tjeter cka, ajo politikisht osht e orientume shume mire valla.

Po mendoj e ka nuhat me kohe politiken, spo di ju a keni mendim ndryshe


ja bofte Zoti kabull...! shume iu kishin zgjonue kukat ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....

pirro
26-05-09, 16:56
hahahahahhahahhahhaha Po breeee Urata, ama tuj nejt ulur shume , sbesoj qe ka arsye tjeter.... po edhe stersi ndikon ne trashesi shume, tash koheve te fudnit asht kane e angazhume ( mos vet se ne cka osht kane e angazhume)

Urata
26-05-09, 16:59
n'cka more....? jo tash kallxona se na bone marak...
ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.. .

pirro
26-05-09, 17:05
Po vetem nese bahet tema te pa cenzura haahahahaahha nese plotesohet qaj kusht foli ( e ai kusht ska shance me u plotesu).

lovely
26-05-09, 18:38
oj Lovele kurgjo moj nuk i bonem ajo e bukur o qika boll, amo edhe kuka ka boll, per ni dynja qy hahahahahaha (hajgare de)...e bukur osht por edhe bukurija asht qeshit qeshit:biggrin:

oj ti moj, qashtu po bahen tash :biggrin: ti veq nalu e kqyrja gjenifer lopezit :biggrin:

Urata
26-05-09, 19:25
Po vetem nese bahet tema te pa cenzura haahahahaahha nese plotesohet qaj kusht foli ( e ai kusht ska shance me u plotesu).

paj , keta/o personalitet publike tane ose ma mire qysh kish thane sherri n'ate temen e tij, biringji per tek pacenzura...!

thellenza
28-05-09, 22:29
oj ti moj, qashtu po bahen tash :biggrin: ti veq nalu e kqyrja gjenifer lopezit :biggrin:Veq me lopezken mos e krahasoni, se mos po habitet cika hala, a pak e habitne po te duket a? Mos po mbetet pa u bo politi-kuajke mandej :tongue:

Urata
28-05-09, 22:45
oj ti moj, qashtu po bahen tash :biggrin: ti veq nalu e kqyrja gjenifer lopezit :biggrin:

lopezka, ka pjell....!

Gjumashja
29-06-09, 13:11
Kjo cdo dite e me shume.. po zbukurohet.. !

thellenza
29-06-09, 16:39
Kjo cdo dite e me shume.. po zbukurohet.. ! "E bukur por veq bukuria nuk mjafton" kendon nje grup, (s'po me kujtohet cili)..e sidomos te politika. :biggrin:

Arkza
29-06-09, 16:46
"E bukur por veq bukuria nuk mjafton" kendon nje grup, (s'po me kujtohet cili)..e sidomos te politika. :biggrin:Thellenza moj Thellenz !!!!!!!!
Mos moj mos u shpreh keshtu te pakten per kete keshtu !!!
E din se nje Keng e saj Vlen shume shume shume sesa krejt Kengtaret te Kosoves e Sidomos kjo kenga e saj http://www.youtube.com/watch?v=NBx6rBI_AB4 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Per mua eshte kjo kengtarja me e mira Kosoves !!!!!!!!!!! :mad:

thellenza
29-06-09, 16:53
Thellenza moj Thellenz !!!!!!!!
Mos moj mos u shpreh keshtu te pakten per kete keshtu !!!
E din se nje Keng e saj Vlen shume shume shume sesa krejt Kengtaret te Kosoves e Sidomos kjo kenga e saj http://www.youtube.com/watch?v=NBx6rBI_AB4 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Per mua eshte kjo kengtarja me e mira Kosoves !!!!!!!!!!! :mad:Shume kenge e mire, edhe kendon shume mire, asnjehere nuk kam thone se nuk kendon mire, por per politike, hmmmm, :confused: