PDA

View Full Version : Diellza...Nėna ime ėshtė 100% shqiptare ...


Jana
19-01-09, 01:32
Nuk ka ndryshuar fare nga koha kur u shpall ‘Miss Kosova 1996’. Diellza Kolgeci vazhdon tė mbetet po aq e bukur sa 13 vjet mė parė, po aq e dashur pėr publikun, megjithėse ka ruajtur njė pamje thuajse konstante.Nuk ka ndryshuar fare nga koha kur u shpall ‘Miss Kosova 1996’. Diellza Kolgeci vazhdon tė mbetet po aq e bukur sa 13 vjet mė parė, po aq e dashur pėr publikun, megjithėse ka ruajtur njė pamje thuajse konstante.

Organizimi i tė parit spektakėl bukurie nė Kosovė ishte njė nga ngjarjet mė tė bujshme tė vendit tonė. Po, po! Nė atė kohė, organizimi i “Miss Kosovares” bėri vėrtet bujė. Ajka e spektaklit padiskutim mbajti emrin e Diellzės. Veshur me njė palė rroba banje nga mė modestet, ajo shfaqi elegancė, brishtėsi, thjeshtėsi dhe druajtjen e njė vajze qė ndoshta kishte guxuar mė shumė se sa duhet. Guximi i hapur, fshehur brenda njė kostumi banje… nuk i doli keq. Ajo u shndėrrua menjėherė nė tė parin simbol bukurie tė femrės kosovare, si dhe pati shumė... shumė favore tė tjera, qė sot do t’i kishte zili ēdo Miss.

Emri yt lidhet me missin, pasarelat, kėngėn, aktrimin, stilizimin. Por, sikur s’mjaftohesh me kaq... ke paralajmėruar njė libėr autobiografik?
Njė libėr autobiografik ka qenė njė dėshirė e kahershme, si pėr tė kthyer njė tjetėr faqe nė historinė e jetės time. Ky libėr do tė pėrmbajė historitė e shkėputura nga jeta ime, si nė aspektin artistik, por edhe atė profesional e privat. Mendoj se ėshtė njė nismė e veēantė, ka plot gjėra tė bukura dhe tė hidhura prej tė cilave ēdo kush do tė mund tė mėsonte edhe pėr jetėn e vet.

Ku e ndjen veten mė tė kompletuar?
Aktrimin e dua, mė pėlqen aksioni qė ndodh nė aktrim. Mirėpo, mendoj se kėto tė gjitha mė tepėr i kam hobi, i dua dhe kurrė nuk do t’i lė, mirėpo mė e kompletuar do tė jem nė profesionin tim, juriste – avokate.

Po ti ke menduar ndonjėherė tė bėhesh politikane?
Ndoshta, njė karrierė e tillė nuk ėshtė diēka e papritur, sepse nuk do tė mund t’i iki frymės familjare. Ajo ndikon nga fėmijėria, nga ajo qė erė qė ndoshta nuk ėshtė gjithmonė e mirė sidomos pėr femrat, sepse ėshtė profesion shumė i rėndė.

Mendon se do tė tė shkonte mbarė lidhja me njė politikan?
Veē jam nė lidhje me njė politikan, nga fėmijėria, qė na shkon mirė muhabeti, kuptohemi dhe nuk kemi fshehtėsi nga njėri-tjetri. Ai ėshtė babai im.

Po ngacmime nga ndonjė politikan ke pasur?
Jo, nga askush, sepse nuk lejoj.

Po ato elementėt e pakėndshėm qė shoqėrojnė botėn e artit, intrigat, thashethemet, a do tė jesh e zonja qė t’i pėrballosh?
Kam pas njė fat qė jam rritė me thashetheme pėr shkak angazhimit tė babait tim nė politikė dhe jam mėsuar t’i pėrballoj tė gjitha. Thashethemet i mbaj nė baraspeshė, e kam zgjedhė kėtė rrugė dhe jam ballafaquar me shumėēka. Ato, thjeshtė, mė bėjnė mė tė fortė dhe e keqja mė shtyn qė tė punoj mė shumė.
Thashethemja qė mė sė shumti ka qarkulluar dhe mė ka bėrė tė qeshem ėshtė ajo pėr nėnėn time. Ka tė tillė qė mendojnė se ajo ėshtė serbe nga Beogradi. Nėna ime ėshtė 100% shqiptare, e rritur nė frymėn e familjes intelektuale dhe kombėtare. Babai i saj ėshtė nga Peja, ndėrsa gjyshja ime ėshtė nga Vushtrria, kurse ajo ka lind dhe ėshtė rritė nė Prizren, dhe, nėse dikujt i intereson edhe mė shumė pėr gjakun e saj, mund tė them se, gjaku i familjes sė saj ėshtė gjak i pėrzier, dukagjinas dhe drenicas.

mund ta konsiderosh veten seksi? Apo...?
Seksi s’mund tė them, hėėmm... mbase e pėlqyer nga tė tjerėt. Nė fakt, s’mė pėlqen tė flas pėr veten.

Njė pikė tė dobėt dhe njė sekret tė pamjes tėnde.
Ndoshta deri vonė e kam pas problem qė kam qenė mė e dobėt, ashtu si mė thotė sė paku mami im. Mundohem t’i kushtoj rėndėsi tė madhe ushqimit.

Ē’trajtime bėn nė sallonet e bukurisė apo tek parukieri?
Edhe pse tė gjitha tretmanet i kam pa pagesė, shumė rrallė i vizitoj, pėrveē ndonjė masazhi relaksues.

A ke ndonjė tatuazh?
Nuk i duam tatuazhet.

Ē’pjesė tė trupit s’do doje ta prekte “plakja”?
E di qė shumėkush frikohet nga pleqėria, por nėse je e bukur edhe rrudhat do tė tė pėlqejnė, sepse vijnė me kohė, por nėse do t’i pėrngjaj nėnės sime, krejt pjesėt e trupit do tė mė pėlqejnė.

Cila do tė ishte veshja e preferuar pėr mbrėmje?
Veshja elegante.

Tė brendshmet e preferuara?
Mė tėrheqin shumė stilimet e “Victoria’s Secret” dhe La Perla.

Preferon tė flesh me pizhame, tė brendshme apo lakuriq?
I dua vendet tropikale, dhoma ime ėshtė gjithmonė e ngrohtė, andaj flejė me ‘babydoll’-ka.

Ēfarė bėn tjetėr nė shtrat: ha, lexon, sheh TV apo…?
Ha, shoh televizor dhe…si gjithė tė tjerėt…..

Ēfarė ėshtė shtrati pėr ty, njė pėrkufizim?
Ėshtė vendi mė i dashur, vendi ku unė i shmangem punėve, problemeve...vendi ku relaksohem.

Ēfarė urreni mė shumė nė shtrat, kur jeni me dikė tjetėr?
Nėse mė lėviz.

Ēfarė pozicioni preferon zakonisht pėr tė fjetur?
Nė bark.

Cila ėshtė gjėja e parė qė bėn sapo hap sytė nė mėngjes?
Shkoj shpejt nė dush tė nxehtė, relaksohem, si peshku jam.

Jeni e dashuruar?
Kam lindur e dashuruar, dhe jam e dashuruar.

Po me ēfarė i bėn pėr vete, meshkujt atėherė?
Me sinqeritetin tim, besoj.

Si tė afrohen, apo ta themi troē, si ju gjuajnė?
Ndoshta si pėr ēudi, por s’mė afrohen fare. Nganjėherė respektin e tyre e tregojnė me ndonjė buket me lule.

Joshesh ti kėshtu?
Mė pėlqen kur dikush mė bėn ndonjė surprizė me lule, por befas edhe persona anonim mė dhurojnė lule. Ndodh tė marr edhe nga 101 lule.

Kush ėshtė pėr ty mashkulli mė seksi?
Sė pari, meshkujt seksi nuk i preferoj, sepse mė duket se kanė tipare femėrore.

Ē’pjesė tė trupit shikon nė fillim te njė mashkull?
Duart, thonjtė, dhėmbėt dhe vijat e fytyrės.

Defekti i meshkujve tė sotėm sipas teje, cili ėshtė?
Meshkujt sot kanė filluar tė pėrdorin gjėrat qė u takojnė femrave. Ata po imitojnė femrat nė veshje, heqje tė vetullave dhe bėjnė tretmane, tė cilat Zoti nuk ua ka dhėnė.

Cili ėshtė ēelėsi i suksesit nė marrėdhėnie me djemtė?
Ēdo femėr nėse dėshiron, nuk guxon tė humb pushtetin mbi veten. Unė gjithashtu pushtetin tim e zotėroj.

Ēfarė mban zakonisht nė ēantė?
Gel antibakterial, dokumentet, gjithmonė kam shumė lapsa dhe letra pėr tė shkruar porositė, por, dhe diēka tjetėr me tė cilėn ndihem... e sigurt.

Jana
19-01-09, 01:32
http://www.telegrafi.com/data/image/Diellza44.jpg

http://www.telegrafi.com/data/image/Dieellza02.jpg

Arkza
19-01-09, 12:40
http://www.telegrafi.com/data/image/Diellza44.jpg

http://www.telegrafi.com/data/image/Dieellza02.jpgE Bukur e bukur shume kjo Shtriga :D:D Me Pelqen shume dhe si stili i saj dhe Qendrimi i saj diqka e veqant eshte kjo !
Por ne Fakt me vjen keq se pse lajmet te tilla perhapen mbare Kosoven se qysh Paralufte kam degjuar se njemend kjo e ka Nanen sllave !!!! Fal Zotit qe s'eshte e Vertet kjo ! :)
Pra Djellza ty te Uroj shume Sukses ne qdo aspekt te jetes tend !

pirro
20-01-09, 18:26
Edhe Fatmir Lima duket ne form , sikur me pas hy dje ne skenen politike

Guri i madh
20-01-09, 18:31
leonora jakputi ish rrudh si kepurdha nė dill bile edhe do rrxulla i kishin dal ne qepall as me u pegllat do me than me u hekuros nuk po mujke se ish zhugav


ndoshta hasha nuk e dan ket mendim me mue

selvija
20-01-09, 19:35
leonora jakputi ish rrudh si kepurdha nė dill bile edhe do rrxulla i kishin dal ne qepall as me u pegllat do me than me u hekuros nuk po mujke se ish zhugav


ndoshta hasha nuk e dan ket mendim me mueGuri madh me qka e shikoshe me mikroskop apo...paska pas qka shef valla hiq s'po te besoj se rend i paske hy:tongue:

pirro
20-01-09, 19:58
haahahahahaha Guri shumica e skenes muzikore jan qishtut sikur keto cka me bo. A e kan leht aa?/

Guri i madh
20-01-09, 20:09
Guri madh me qka e shikoshe me mikroskop apo...paska pas qka shef valla hiq s'po te besoj se rend i paske hy:tongue:
ani ti nuk e paske pae kur aj bisteku i mitrovices e zgjedhi nora istrefin e refuzoj genten e leonore


po ti nuk ke pas arsye aq shum me kqyr e une po hhhhhaaaaaaaaaaaaaaaaah ish lodh

selvija
20-01-09, 20:15
ani ti nuk e paske pae kur aj bisteku i mitrovices e zgjedhi nora istrefin e refuzoj genten e leonore


po ti nuk ke pas arsye aq shum me kqyr e une po hhhhhaaaaaaaaaaaaaaaaah ish lodhhahahahah ku i kan shku syt ,,po i kam pa valla qe 3 jat

po me pas kan mashkull valla syt:eek: i kisha bo qe qka po shof hahahahahah

Leonoren sigurisht e ka therr gjarpri e tash pi ka frik mashkujve mir le te rrin beqareshe..se ne pusajkat si banem me dit diqka hangern hardhucanat:biggrin:

Guri i madh
20-01-09, 20:17
hahahahah ku i kan shku syt ,,po i kam pa valla qe 3 jat

po me pas kan mashkull valla syt:eek: i kisha bo qe qka po shof hahahahahah

Leonoren sigurisht e ka therr gjarpri e tash pi ka frik mashkujve mir le te rrin beqareshe..se ne pusajkat si banem me dit diqka hangern hardhucanat:biggrin:nashta ne artake e kisha pranue sa me e qit plehin e me fshie oborrin me rramet

selvija
20-01-09, 20:25
nashta ne artake e kisha pranue sa me e qit plehin e me fshie oborrin me rrametoo bre hmm mos me shti breeee me fol,,,phaaa leonoren me shti ate pun me bo,,,ma djal se i mbushen thojt perfundi e duhet tan naten me njet me pastrim e limat...hahhaha

Guri i madh
20-01-09, 20:28
oo bre hmm mos me shti breeee me fol,,,phaaa leonoren me shti ate pun me bo,,,ma djal se i mbushen thojt perfundi e duhet tan naten me njet me pastrim e limat...hahhaha
jo thojt tek ne i prejn me gerrsher ose me zhelet

lovely
20-01-09, 22:28
jo thojt tek ne i prejn me gerrsher ose me zhelet

uu qyqe Guri, mjera Leonora ku paska me ardhe :biggrin:

Arkza
21-01-09, 17:01
leonora jakputi ish rrudh si kepurdha nė dill bile edhe do rrxulla i kishin dal ne qepall as me u pegllat do me than me u hekuros nuk po mujke se ish zhugav


ndoshta hasha nuk e dan ket mendim me mueGuri i madh ! A eshte Tema per Djellzen apo Leonora Jakupin ???
Edhe Fatmir Lima duket ne form , sikur me pas hy dje ne skenen politike
__________________
Pirro Njetin pytje ta boj dhe ty sikur se Gurit ?

Makresh
21-01-09, 17:13
mue bash minteresoj me dit qfar gjaki ka pas Zero Pozitiv ? A , B ? Helbete.. si dihet kurr.

Guri i madh
21-01-09, 17:56
uu qyqe Guri, mjera Leonora ku paska me ardhe :biggrin:po ka me shkurtue drut e dimrit me sakic te cungu i druve bile edhe traktorin ka me shtye se nuk po dhez nė qels


bile nuk e di a e pranoj nė ortoke se ish lodh prej HUXHUTI

Guri i madh
21-01-09, 18:17
Guri i madh ! A eshte Tema per Djellzen apo Leonora Jakupin ???
Edhe Fatmir Lima duket ne form , sikur me pas hy dje ne skenen politike
__________________
Pirro Njetin pytje ta boj dhe ty sikur se Gurit ?


arkaz une e adhuroj skijimin se kam jetue afer ALPEVE GARMISCHPANTERKIRCHEN


e kta qe skijaten kam merak mos me i ndae

ShEjToNkA
21-01-09, 22:14
Vec njė nė FD ma prish lukthin ani Djellza kur te shof nė TV ghaghaghaghahgaghaghaghaghagh

teutaA
21-01-09, 22:19
Vec njė nė FD ma prish lukthin ani Djellza kur te shof nė TV ghaghaghaghahgaghaghaghaghagh

mos e ki fjalen per mue:rolleyes:

e per ket djellzen qka me than more bukuroshe eshte e qka e ka nanen spo di qka ka lidhje kjo pun

Dallandyshja_718
22-01-09, 15:42
mos e ki fjalen per mue:rolleyes:

e per ket djellzen qka me than more bukuroshe eshte e qka e ka nanen spo di qka ka lidhje kjo pun

Hera e pare qe po degjoj/lexoj per te, kjoft n'hise!

E moj Teutė, po si nuk po t'shkon menja se disa kane vendos me i'a ēua m'sitt e po duhet me dijt se prej ēfare nanet asht, a thuhet "shih nenen e merre t'bijen":biggrin: :biggrin:
P.S. Pershendetje kojshike:smile:

Arkza
22-01-09, 15:49
Vec njė nė FD ma prish lukthin ani Djellza kur te shof nė TV ghaghaghaghahgaghaghaghaghaghUnikate T'kisha me dit se cili apo Cila eshte ajo ?
Se pa e Lut me hi qdo 2min s'kisha Lan hee :D:D:P

emine
22-01-09, 17:18
krejt rreni se s'floni per hallk,,,qka ken kto llafe ksajde:biggrin:

Konti1
22-01-09, 19:03
Per djellza kolgecin.... qe i qepon me edis kurajen basketbollistin...
se edhe ashtu e marume u kon per basket....

limen e ka per zemer ajo

Prishtinasja_
23-01-09, 13:38
Per djellza kolgecin.... qe i qepon me edis kurajen basketbollistin...
se edhe ashtu e marume u kon per basket....

limen e ka per zemer ajo

Se ti ja paske mbajt asaj qirin a ??? :eek::redface:

Ēfaredo qe te kete nenen, Diellza eshte e bukur dha ka nje shtat te bukur! :smile:

Arkza
23-01-09, 13:42
Se ti ja paske mbajt asaj qirin a ??? :eek::redface:

Ēfaredo qe te kete nenen, Diellza eshte e bukur dha ka nje shtat te bukur! :smile:Po Pasha Nanen dhe po e pranoj se boll jam Xheloze ne te heeee se ma Nxanin venin kjo , sikur mos te ishte kjo nashta nashta isha kan une aty !!!! :biggrin: :biggrin:
Seriozisht muj te them se Mburrem shume qe ka nje Femre te Bukur keshtu siq eshte Djellza !
Ec e Thoni se s'jan Femrat e Pr me te Bukra ne Pr a !

Konti1
23-01-09, 13:51
Po po....qashtu po thojn....

Prishtinasja_
23-01-09, 13:55
Po po....qashtu po thojn....

Po de, ti vetem me t'nime po folshe ! :eek:

Arkza
23-01-09, 14:02
Po po....qashtu po thojn....Ooo Vallahin s'kam se qka Hamami me than per te !!!
Se veq kesaj i thuhet Miss !!!
Qyrni qfare Kambsh i ka kjo bre e qfare Trup e Ftyre Nje Ftyre kaq te Bukur dhe te Rralle !!!
http://www.merbraha.com/files.php?file=diellza_kolgeci_953813525.jpg

http://www.parajsa.com/kulture/foto/diellza-kolgeci-3.jpg

Konti1
24-01-09, 23:45
Ka bukuri, por ncuk si Agnesa dhe Njomza...., syt qe i ka njomza.. uf uf uf.. .as agnesa nuk e ka at shikim kaj her...veq varet me naj pozit... naj her, a njomza per sy e vetulla o

Guri i madh
25-01-09, 03:37
Ooo Vallahin shttp://www.dardania.de/vb/upload/images/editor/menupop.gif'kam se qka Hamami me than per te !!!
Se veq kesaj i thuhet Miss !!!
Qyrni qfare Kambsh i ka kjo bre e qfare Trup e Ftyre Nje Ftyre kaq te Bukur dhe te Rralle !!!
http://www.merbraha.com/files.php?file=diellza_kolgeci_953813525.jpg

http://www.parajsa.com/kulture/foto/diellza-kolgeci-3.jpg

ministri i transportit po thot se nuk po dike me u skiat se ishin kan bashk ne SLLOVENI kranjska gorė e fjalve tuja nuk ju besoj hiq

LuLjaa
25-01-09, 23:22
Po Pasha Nanen dhe po e pranoj se boll jam Xheloze ne te heeee se ma Nxanin venin kjo , sikur mos te ishte kjo nashta nashta isha kan une aty !!!! :biggrin: :biggrin:
Seriozisht muj te them se Mburrem shume qe ka nje Femre te Bukur keshtu siq eshte Djellza !
Ec e Thoni se s'jan Femrat e Pr me te Bukra ne Pr a !

Po ti je mas ksaj moj, a se din, a :D
Hey a e pave sot ne TV ap, ap tybe hala ma e mire ish ba, qe t'isha kan mashkull pa shku te shpia e saj me e lyp per gru se kisha lan :D

Arkza
26-01-09, 12:05
Po ti je mas ksaj moj, a se din, a :D
Hey a e pave sot ne TV ap, ap tybe hala ma e mire ish ba, qe t'isha kan mashkull pa shku te shpia e saj me e lyp per gru se kisha lan :DEhhhhhhhhhhhhhhhh Hahamin tem une me kan pas kesaj :P:D Jo tyben po e them te Drejten se jam xheloze ne te heee :$ Por apet se spet Gezohna shume qe ka Femrat Shqiptare keshtu kaq te Bukur si kjo P/SH e Leonora , Interesant eshte puna jem pak kush me pelqen mua !!!!
Jo bre se kam pa , boll me ka mete marak valla se qat kohe jam une ne pune !!!

Prishtinasja_
27-01-09, 11:04
Ra Diellza dhe une e pakezova motren time me emrin Diellza! (Para 11 viteve):biggrin:

Ka nje emer shume shume te bukur dhe domethenes por edhe vete eshte bukuroshe ! :wink:

Guri i madh
13-05-09, 18:22
Intervistė me Diellza Kolgeci'nė (http://www.youtube.com/watch?v=FkVT2Iw9g4M&feature=related)

13-05-09, 19:12
Intervistė me Diellza Kolgeci'nė (http://www.youtube.com/watch?v=FkVT2Iw9g4M&feature=related)


Intervistė me Diellza Kolgeci'nė


http://www.youtube.com/watch?v=FkVT2Iw9g4M

E bukur.
Po nuk eshte race e paster !
dhe rjedh prej nje familje hemmmm mos e them se lash namin,

elsaaa08
04-07-09, 15:01
vet diellza ashte shkin baben e ka pas baash zagar te shkivee per nanen se di po me siguri shkau me shkine martohet

Legend
05-07-09, 20:21
Nena e Diellzes,Radojka Kolgeci eshte 95% sllave e 5% gorane.
Edhe s`di pse kjo teta e axhit Fatmir po turpnohet pi asaj pune!
A jan taku ma frk emLeonoren n`Slloveni?
Here kjo,here ajo n`Portorozh me Fatush Limen.
Ishalla nuk me rrehen qikat.

Bujari#
16-11-09, 18:16
Nena e Diellzes,Radojka Kolgeci eshte 95% sllave e 5% gorane.
Edhe s`di pse kjo teta e axhit Fatmir po turpnohet pi asaj pune!
A jan taku ma frk emLeonoren n`Slloveni?
Here kjo,here ajo n`Portorozh me Fatush Limen.
Ishalla nuk me rrehen qikat.

A je i sigurt qe nana e Dielleza Kolgeci`t osht sllave?
Edhe a kishe kundershtu ti me tu dhan shanca me flejt nje nat me Diellezen?

Edhe pytja per disa ketu a nuk majfton me mendu nje her ju per vetveten se t`shit kan ju si Diellza Kolgeci a kishit pas kohe me u marr me Diskutime te ithta plot gjelozi ndaj nje trupi te bukur qe e ka Diellza.

Piffffff kur po i shof disa te trasha si bollica ne lloq nuk levizin prej shtratit nat e dit para televizorit me natela e kompjutera para hunve qe skan koh as me i pastru dhamt e vet, e po per ju osht Diellza edhe Shkin, edhe Sllave, edhe ndoshta femra ma e keqe ne bot!
Ne vend se me u krenu, gjelozojn, ne vend se me dhan nje mendim te mir e me vend ashtu si duhet ngjesin e bishta e mirren me bisht mas bishtit.

teutaA
16-11-09, 20:22
A je i sigurt qe nana e Dielleza Kolgeci`t osht sllave?
Edhe a kishe kundershtu ti me tu dhan shanca me flejt nje nat me Diellezen?

Edhe pytja per disa ketu a nuk majfton me mendu nje her ju per vetveten se t`shit kan ju si Diellza Kolgeci a kishit pas kohe me u marr me Diskutime te ithta plot gjelozi ndaj nje trupi te bukur qe e ka Diellza.

Piffffff kur po i shof disa te trasha si bollica ne lloq nuk levizin prej shtratit nat e dit para televizorit me natela e kompjutera para hunve qe skan koh as me i pastru dhamt e vet, e po per ju osht Diellza edhe Shkin, edhe Sllave, edhe ndoshta femra ma e keqe ne bot!
Ne vend se me u krenu, gjelozojn, ne vend se me dhan nje mendim te mir e me vend ashtu si duhet ngjesin e bishta e mirren me bisht mas bishtit.

ueee a ti koke qaj qe po na kqyr aa:mad:

pirro
17-11-09, 08:12
oo nuk osht sikur adelina kjo diellza jo.

Kjo osht taman e jona

Bujari#
20-11-09, 13:13
ueee a ti koke qaj qe po na kqyr aa:mad:
Ha ha.

teutaA
20-11-09, 23:50
Ha ha.

ehhh mjera un per djellza kolgecin emora te kuqen hahahahahhahahah