PDA

View Full Version : Per ate qe e dua,,,,,, ma shum se vete,,,,


Qika^Me^Kule
05-03-09, 20:25
http://www.youtube.com/watch?v=tmfUjkZ_aJY&feature=related

krijuesiii
05-03-09, 22:08
...valla po vajtojka e inshalla pshtone kjo qike me kule...


tungiii

Qika^Me^Kule
06-03-09, 01:13
...valla po vajtojka e inshalla pshtone kjo qike me kule...


tungiii

Oh gati vdiqa,,,,,

hasanmehmeti
06-03-09, 08:14
Oh gati vdiqa,,,,,

Me Iman ishallah, :smile:

ps/vleresoje jeten tende atehere sdo te bije mend te vdekesh.

Qika^Me^Kule
10-03-09, 00:18
Me Iman ishallah, :smile:

ps/vleresoje jeten tende atehere sdo te bije mend te vdekesh.

Te faleminderit per keshill,,,,, e vlersoj teper mendimin tuaj,,,,,

Respekt i nderuar.

Qika^Me^Kule
26-06-09, 17:36
Per ty dua te thuri nje varg vargje
Per ty..... qe smundem dot pa ty
Per ty qe tash me je frymemarrje e ime,,,,
Per ty qe gjumin gjum se beja dot..:frown:


per ty dau te shkruaj shum
Per ty qe ne cdo vend lexohet emri jot
Per ty qe ter kohen mendoj
Per ty qe te mbaj ne zemerPor ku je tani ti????
ku je ti qe nuk me shikon fare???
Ku je ti se as qe don te shikosh tani???
ndoshta me sheh?? por te jan verbuar syt???Ti as qe don te me shohesh brendesin time???
Ti qe sdo te mi lexosh vuajtjet e mia
Ti qe sdo ta shohish mrendesin e zemres time,,,
Ti qe smi kuptove as nje her ndjenjat
Ti qe me vran me se shumti zemren time....!!!Por te mos e harrosh nje gje....!!!!
Nese me lendon , e ke lendu dhe veten..
Po nese me vran me shum do e vran vetveten....
Shpresoj te me kuptosh ndonjeher???Nje koh me thoje zeri yt me esht ber tash ushqim i imi...
nje koh me thoje je ma e mira.......
Nje koh me thoje ska sikur ty.... je e vecant...
Por sot a do jem kjo qe isha me heret?????????????????????Shpresoj te vazhdosh sic vazhdon tani...
Te jesh mirnjohes ndaj gjithve...
Te jesh me i lumturi ne Bote...
Por nje gje te mos e harrosh lutem per tyE meriton se ja vlen vertet je real
E meriton te jesh nje mik apo i dashuri.... me i miri.... ndaj gjithve...
ti nuk meriton zhgenjime
e aq me pak tredhti.....te shkruaj nga thellsia e shpirtit tim
Te shkruaj nda brendesia e zemres time
Te shkruaj per ty nuk esht e tepert as nje her,,,,
Te mendoj cdo her ne ty as kjo sdo jet e tepertPor tet urrej as se si nuk mundem
A mundesh ta urrejsh zemern tende???
E aq me pak te urrej ty....
Ufaa shkruaj e sdi te ndalem per ty....


Me duken shum pak keta reshta
Mundohem te ta them ate cka e kam ne brendesin e zemres time
Mundohem cdo her tet jam afer me ty.....
Mundohem cdo her te jem sa me e sincert me ty....Por ne fund dua te them se ishe dhe Do jesh cdo her ne zemren time
Krenohem me ty , qe te pakten te njoh dhe me afersi e shpirtit tend
Qe cdo dhimje e ndanim bashk....
A-allahu te shperbleft me te mirat e veta


Me Plot sinceritet dhe me plot respekt e shenuar nga nje e thjesht Qika^Me^Kule

emine
26-06-09, 17:45
Me fal qe nderhyje,po fakti qe kjo tem ka ket titull em ban mu ni keq(pse) Askush nuke duhet ta flete ket fjale,sepse nese nuke e duam veten e nuke ndihemi mire ,nuke mundemi askujte ti sjellim lumturi apo ti falim dashurin e duhur,se pari je ti e rendesishme e pastai vijne tjeret ne pyetje ,te ju falish dashuri te pakufizushme!Shpresoi te mos jet ashtu siq e ke shenu ket titull ,se gjithqka e tepruar eshte e demshme,,,

te uroi fat e lumturi dhe sukse ne vazhdim me poezine!!!
Mikja juaj eminia!

Qika^Me^Kule
26-06-09, 18:03
Me fal qe nderhyje,po fakti qe kjo tem ka ket titull em ban mu ni keq(pse) Askush nuke duhet ta flete ket fjale,sepse nese nuke e duam veten e nuke ndihemi mire ,nuke mundemi askujte ti sjellim lumturi apo ti falim dashurin e duhur,se pari je ti e rendesishme e pastai vijne tjeret ne pyetje ,te ju falish dashuri te pakufizushme!Shpresoi te mos jet ashtu siq e ke shenu ket titull ,se gjithqka e tepruar eshte e demshme,,,

te uroi fat e lumturi dhe sukse ne vazhdim me poezine!!!
Mikja juaj eminia!

Te falenderit emine per keto fjal tujat te mira , por ta them ne ralitet nese e Don dikend dhe mundohesh te ja falesh gjitha pse te mos mundohesh per te der ne maximum???? une kur e kam shenu ket titull thjesht ishte nje poezi, poezi te cilat thuhet me fjal por jo nga une ....
Por me rendesi ehst ta shohesh brendesin e saj se sa pamja nga jasht ashtu thon ....

Nje mpuq oj qur se moti ste kam taku.....

bert
26-06-09, 20:07
qikjo qika me kule po mpelqen me ket poezi

Qika^Me^Kule
26-06-09, 20:09
qikjo qika me kule po mpelqen me ket poezi

te falenderit i nderuari berti

Ket e kam shenuar vet,,,,,

bert
26-06-09, 20:14
shume poezi e bukur qike me kule. ke talent. lexoji pak vjershat e mia dhe dua me dite opinionin tand.

Jana
27-06-09, 11:56
Ma shum se veten se du kerkand valla.....

bert
27-06-09, 15:22
Ma shum se veten se du kerkand valla.....
asaje nuk i dihet. kur te lidhesh me dika mund te jet nrysh

Qika^Me^Kule
03-07-09, 18:53
berti Flm,, per Kompliment...!!!!:smile:

Peja-Boy
05-07-09, 10:47
TE DUA

Tė Dua,me beso.
Tė Prita,mos harro.
Tė gjitha per ty i lash ,
por ku je ti tash?
Pse mė le kaq shumė te vuaj?
pse nuk rrin me mua por shkon
te njė i huaj ..?
Kur e ke njeriun qe tė don
dhe vetėm per ty po mendon .
Ti mendon kėshtu ėshtė mė mirė,
por jo,kėshtu ėshtė mė veshtir,
mos e gėnje vetvetėn,
mos na e shkatrro te dyve jetėn.
Kthehu tek unė,ende jam ketu.
Po te pres me mall une ty,
qe tė kthehėsh persėri..!
Mos humb koh,
mos u mashtro
askush ne botė si unė nuk do tė donė ..

Peja-Boy
05-07-09, 10:49
Nuk eshte veshtire te urresh

nuk eshte veshtire te duash

nuk eshte veshtire te qash

nuk eshte veshtire as te qeshesh

veshtire eshte te harrosh

Peja-Boy
05-07-09, 10:50
TE PRES
Duke tė pritur mendoj
Duke menduar Qaj
Duke qarė vuaj
Duke vuajtur tė pres
Duke tė pritur TE DUA
Se ne jeten qė kaluam
e dashur asgjė nuk kuptuam
As kur u njohem,as kur u Dashuruam
As kur u ndam,as kur u harruam

Nper ėnderra seq u trete
nga ti mbeti veq nje kujtim
ku u zhduke e ku mbete
ti qe ishe shpirti im??

Peja-Boy
05-07-09, 10:51
Jeta ėshtė mundėsi, pėrfito nga ajo.
Jeta ėshtė e bukur,adhuroje.
Jeta ėshtė ėndėrr, jetoje.
Jeta ėshtė sfide, perballu me te.
Jeta ėshtė loje, luaje.
Jeta ėshtė detyre, plotesoje.
Jeta ėshtė e shtrenjte, vleresoje.
Jeta ėshtė pasuri, ruaje.
Jeta ėshtė dashuri, shijoje.
Jeta ėshtė mister, zbuloje.
Jeta ėshtė dhimbje, sfidoje.
Jeta ėshtė kenge, kendoje.
Jeta ėshtė tragjedi, shmangiu.
Jeta ėshtė fat, perfito.
Jeta ėshtė aventure, kujdes.
Jeta ėshtė shume e ēmuar, duaje.
Jeta ėshtė lufte, mesohu dhe me te.
Jeta ėshtė jetė, lufto pėr tė..."

Jana
03-10-09, 13:00
4ever Love

Day by day
Night by night
Kiss by kiss
Touch by touch
Step by step
I fall in love
A love so incomprehensible
So vivid
So unique
So wild, that not even the reign of god could control
A passion so deep
A need so necessary
A want so strong
The universe would not handle
I love you today
I’ll love you tomorrow
I’ll love you forever

Qika^Me^Kule
15-10-09, 18:50
...

...

lirik
15-10-09, 19:25
Per ty dua te thuri nje varg vargje
Per ty..... qe smundem dot pa ty
Per ty qe tash me je frymemarrje e ime,,,,
Per ty qe gjumin gjum se beja dot..:frown:


per ty dau te shkruaj shum
Per ty qe ne cdo vend lexohet emri jot
Per ty qe ter kohen mendoj
Per ty qe te mbaj ne zemerPor ku je tani ti????
ku je ti qe nuk me shikon fare???
Ku je ti se as qe don te shikosh tani???
ndoshta me sheh?? por te jan verbuar syt???Ti as qe don te me shohesh brendesin time???
Ti qe sdo te mi lexosh vuajtjet e mia
Ti qe sdo ta shohish mrendesin e zemres time,,,
Ti qe smi kuptove as nje her ndjenjat
Ti qe me vran me se shumti zemren time....!!!Por te mos e harrosh nje gje....!!!!
Nese me lendon , e ke lendu dhe veten..
Po nese me vran me shum do e vran vetveten....
Shpresoj te me kuptosh ndonjeher???Nje koh me thoje zeri yt me esht ber tash ushqim i imi...
nje koh me thoje je ma e mira.......
Nje koh me thoje ska sikur ty.... je e vecant...
Por sot a do jem kjo qe isha me heret?????????????????????Shpresoj te vazhdosh sic vazhdon tani...
Te jesh mirnjohes ndaj gjithve...
Te jesh me i lumturi ne Bote...
Por nje gje te mos e harrosh lutem per tyE meriton se ja vlen vertet je real
E meriton te jesh nje mik apo i dashuri.... me i miri.... ndaj gjithve...
ti nuk meriton zhgenjime
e aq me pak tredhti.....te shkruaj nga thellsia e shpirtit tim
Te shkruaj nda brendesia e zemres time
Te shkruaj per ty nuk esht e tepert as nje her,,,,
Te mendoj cdo her ne ty as kjo sdo jet e tepertPor tet urrej as se si nuk mundem
A mundesh ta urrejsh zemern tende???
E aq me pak te urrej ty....
Ufaa shkruaj e sdi te ndalem per ty....


Me duken shum pak keta reshta
Mundohem te ta them ate cka e kam ne brendesin e zemres time
Mundohem cdo her tet jam afer me ty.....
Mundohem cdo her te jem sa me e sincert me ty....Por ne fund dua te them se ishe dhe Do jesh cdo her ne zemren time
Krenohem me ty , qe te pakten te njoh dhe me afersi e shpirtit tend
Qe cdo dhimje e ndanim bashk....
A-allahu te shperbleft me te mirat e veta


Me Plot sinceritet dhe me plot respekt e shenuar nga nje e thjesht Qika^Me^Kuleqika me kule te dergoj te fala mikesha ime me shum rrespekt

nuk e dija qe ti ti shkruan edhe vargje-

te uroj suksese ne jete dhe te kshilloj ti reduktosh vuajtjet

sepse jeta ka bukuri-
nuk duhet me ndje vuajtje
ja po ti kushtoj ty do vargje
------------


shko ne nektare qika me kule
autori lirik
tue shetitė po lule m' lule


thithe te jetes lumturinė

gjeje te embel dashurinė

---------
mandej thith t' shijshmin nektarė

por si nė degė e ėmbla narė

qė i mbanė kokrrat si sheqere

neper degė me fletė pranvere

-----------------------

autori xhelal ferizi liriku miku yt keto vargje ne shenj miqsie e shoqerie -

Qika^Me^Kule
20-12-09, 21:49
qika me kule te dergoj te fala mikesha ime me shum rrespekt

nuk e dija qe ti ti shkruan edhe vargje-

te uroj suksese ne jete dhe te kshilloj ti reduktosh vuajtjet

sepse jeta ka bukuri-
nuk duhet me ndje vuajtje
ja po ti kushtoj ty do vargje
------------


shko ne nektare qika me kule
autori lirik
tue shetitė po lule m' lule


thithe te jetes lumturinė

gjeje te embel dashurinė

---------
mandej thith t' shijshmin nektarė

por si nė degė e ėmbla narė

qė i mbanė kokrrat si sheqere

neper degė me fletė pranvere

-----------------------

autori xhelal ferizi liriku miku yt keto vargje ne shenj miqsie e shoqerie -

Te falenderit ooo liriku dhe nje her te falenderoj nga zemra per keto vargje qe me pase thur mua , pak me vones tu kam pergjigj por nuk te paskam vret qe ke shkrujt dicka per mua....


Por nje gje te mos e harosh se jeta esht e tille... Ne jete njeriu po mesojke shum gjera qe me pare nuk i ke pas as ne mendje , ne jete njeri shum cka gabon.... Por nje te mos e harom ne fund . Se njeru i gjall gabon , njeriu i gjalle vepron , njeriu i gjalle perballon shum cka... se i vdekuri as nuk gabon , as nuk ben nje gje te tille, as nuk vepron, por ne jete njeriu po u ballafaqojke me shum cka .

E TY TE PERSHENDES NGA ZEMRA... UROJ TE JENI MIR....

Qika^Me^Kule
20-12-09, 21:56
Me duket e ēuditshme vetja sot....prisja me mall njeriun qe doja dhe nuk e di se si me duket qe tani eshte kaq larg dhe kaq indiferent! Larg ne kohe ...afer ne mendime...nganjehere me duket sikur e kam harruar...nganjehere me duket kaq prane..gjate gjithe ketyre muajve kam numuruar ditet dhe netet dhe me jane dukur si shekuj...Me ka marre malli kaq shume...ndonese vetem perbuzjen dhe urrejtjen e tij mora si dhurate.... NUk dua te dukem si adoleshente...por po me duket sikur jam e tille...Nuk rri dot pa e menduar....Eshte me e forte se une megjithese shume njerezve mund tu duket qesharake!... Sa larg e sa afer ne zemren time.... Nuk e di...Ndarjet jane gjithmone te dhimbshme...Kur kujtoj fjalet dhe premtimet e thena me pare...me duket sikur kam jetuar ne nje genjeshter te madhe dhe nuk e perballoj dot humbjen... Ndjej mall....Dhe nuk arrij ta fsheh dot dhimbjen...Eshte si nje det i madh ku futem dhe humbas pa patur parasysh se kush eshte bota qe me rrethon..Ndoshta per kete perhumbje e duan njerezit dashurine....Sepse eshte e pafundme,e paparashikueshme,tronditese dhe magjiplote. Dola te merrja pak ajer jashte por asgje nuk kishte ndryshuar..Vetem nje ze i embel ne morine e gjithe ketyre zerave mungonte si per qudi! Por ai eshte zeri i lumturise sime dhe vetem ai mund ta ngreje peshe gjithe qenien time si nje muzike e embel qe do gjeje tingellimin me harmonik vetem ne telat e zemres....

Zero Cool
22-12-09, 20:00
Ne dasmen tende do te vij patjeter,
por jo si dasmor por si plage e vjeter.

Do te ulem i vetmuar ne nje tavoline,
dhe per fatin tend do te ngre dolline.


Dhe i pa ftuar ne dasmen tende do te vij,
i strukur, i lodhur si nje zog, pa fole do te rri.

Me lotet e mi do te pi e do te dehem,
do ta bej per ty e jo se do te defrehem.


Ne qoftese pa dashuri do me shohesh,
mos mu afro, nuk dua te me njohesh.

Do ta kuptosh ne heshtje kete urim,
e une do te qaj prape, por per fatin tim.


E ne qoftese i bukur do te dukem perseri,
mos ma thuaj, se nuk dua ta dij.

Tani te pakten ke pakez meshir,
me degjo, me bej nje te mire.

Te lutem, te lutem femise se pare,
veja emrin dashurise se vrare!!!

Qika^Me^Kule
22-12-09, 21:08
:frown:

cN3r9UL4hMk

Qika_DugagjiniT
26-12-09, 01:03
:frown:

cN3r9UL4hMk


:frown:

gjini
26-12-09, 19:32
:frown:


Gati ja nisa me vajtue edhe une ne kete kohe nga mallengjimi i ketyre vargjeve.

Qika_DugagjiniT
26-12-09, 19:49
Gati ja nisa me vajtue edhe une ne kete kohe nga mallengjimi i ketyre vargjeve.


vargjet e tezakes jön shüm intersante :frown: shkrimet e saj kan randesi edha pse kjö nük vün hiq pö i dön teper pöezi me vüjte edha ka shüm pöezi qi shkrün vet pür shüm ngjare shka kan ndödh tvürteta :frown:

Peja-Boy
26-12-09, 23:12
Mbi dritare nata derdh qetsine
dhe shiu i furishem shoqeron vetmine.
Lart ne qiell te erret dy sy shkelqejne
nje zemer te vetmuare mbushin shprese.
Heshtja mbreteron…
Dy sy tevegjel ngadale mbyllen…
nje buzeqeshje e embel
vjedhurazi shikon
dhe niset ne kerkim te endrres se saje.

Ngadale lundron ne det
dhe ngritet e fluturon ne qiell
me dy sy qe shkelqejne atje lart
buzeqeshja flet.
Nata kalon…
Buzeqeshja mbledhe krahet
dhe kthehet ne qerdhen e vet…
Serish heshta mbreteron…
dhe syte e vegjel hapen me nxitim
Tani dielli i posalindur ndriqon
” Te kam enderruar,”
nje ze tingellon
dhe… serish heshtja mbreteron

D_A_F_I_N_A
27-12-09, 22:00
Ne dasmen tende do te vij patjeter,
por jo si dasmor por si plage e vjeter.

Do te ulem i vetmuar ne nje tavoline,
dhe per fatin tend do te ngre dolline.

Dhe i pa ftuar ne dasmen tende do te vij,
i strukur, i lodhur si nje zog, pa fole do te rri.
Me lotet e mi do te pi e do te dehem,
do ta bej per ty e jo se do te defrehem.

Ne qoftese pa dashuri do me shohesh,
mos mu afro, nuk dua te me njohesh.
Do ta kuptosh ne heshtje kete urim,
e une do te qaj prape, por per fatin tim.

E ne qoftese i bukur do te dukem perseri,
mos ma thuaj, se nuk dua ta dij.
Tani te pakten ke pakez meshir,
me degjo, me bej nje te mire.


Te lutem, te lutem femise se pare,
veja emrin dashurise se vrare!!!
http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon8.gif

Qika^Me^Kule
14-01-11, 20:11
Eh...saa poezi te mir.... dikur shkruheshim......