PDA

View Full Version : Informim(Arsye) Per shlyerjen dhe Bartjen e Temave..!


Peja-Boy
16-05-09, 20:42
Do Deshiroja te jet Kjo tem vetem per Moderatoret ,Te Informoj (Jap Arsye)Userat e Forumit Dardani per shlyerjen apo Bartjen e ndonje Teme Apo Postimi !!!

pirro
17-05-09, 09:15
Shume ide e mire Peja-Boy.

uliksi31
18-05-09, 01:49
Te nderuar antar te forumit,

Shkurtimish deshta t'ju rikujtoj lidhje me peytjen e shtruar nga Peja Boy.
Them rikujtoj nga arsyeja qe staffi i keti forumi cdo here ka apelue, bile nepermes apelit ne te gjitha temat e forumit.
Kemi vazhdue me apele dhe lajmerime neper rubrika te "nxehta" ku eskalonte gjendja mes antarve, (thua ti se nuk po flet shqiptari me shqiptar, por armiqt e perbetuar po bejn replike).
Poashtu ne kete rubrike( rreth projektit....) disa here kemi dal me deklarata te ndryshme, ju kemi njoftuar se nuk bene me fillue tema te reja nese ajo teme vec eksiston. Por te kontrollohet a eshte ajo teme ne at rubrike apo jo. Ju kemi dergue edhe mesazhe private ne te shumten e rasteve qe mos te bejn copy-paste, se eshte e kot.Krejt mund te shkojm dhe te lexojm atje ku gjindet tema, (pra me vler ka nje fjali origjinale ashtu si e ndien ne shpirt se 100 copy).
Askush nga moderatoret nuk e mbyll temen pa arsye, arsyet jane te shumta. Ne disa raste ishte ne pyetje, njollosja e figurave tona kombetare dhe fetare. Ndersa ne raste tjera fyerje, nencmime si dhe at'mosfere e pa durueshme ne forum. Duhet pas parasysh se keto mund t'i bejn ne privat, keshtu qe mos t'ju prishet qetsia dhe harmonia krejt forumit.

Une nuk dua te arsyetoj vetin e as koleget e mi, pa tjeter edhe na bejm gabime. Mund te ndodh qe te behen leshime dhe harresa. Moderatoret poashtu sikur ju te gjithe:punojn, kane familje, obligime, probleme, munges kohe e shume e shume halle tjera qe cdokush po ballafaqohet cdo dite.
Por duhet ta keni parasysh se edhe na jemi antar sikur ju. Nuk punojm ketu per kurrfar interesi, pervec asaj qe na shqiptaret te afrohemi sa me afer njeri tjetrit si dhe kauza jone kombetare te avancohet dhe te debatohet, kuptohet per te miren e kombit.
Jo vec moderatoret, por te gjithe se bashku e kemi obilgim moral dhe njerzor te evitojm te keqen, sidomos kur shte ne pyetje ceshtja kombetare.
Ketu mund te regjistrohet cdo kush, ta keqperdori kete forum me qellime te caktuara. Shume e nevojshme eshte toleranca dhe respekti i mendimit te njani tjetrit, pavarsisht dallimet tona te cfardo lloji qofshin.

Si dhe per fund do ta perseris se Dardania dhe staffi i keti forumi nuk mban pergjegjsi per shkrime te antarve,as nuk jemi institucion edukativo-arsimor.
Pra te gjihe na jemi ata qe i jepim pasqyre, forumit dhe kombit.
Ka shume antar qe prej se jame ketu askurr nuk ka pas nevoj as ti mbyllet tema e as ti fshihet shkrimi.

Me respekt Uliksi

Urata
18-05-09, 15:07
Kapetan, tu n'g'jate jeta...!

>>{SpOnGeBoB}<<
18-05-09, 15:13
sha zoten hiq tungjatjeta po ja nxaft frymen se dje qitu o kanen ni laknur edhe qata e paskan marren prej qitushit.

Urata
18-05-09, 15:17
sha zoten hiq tungjatjeta po ja nxaft frymen se dje qitu o kanen ni laknur edhe qata e paskan marren prej qitushit.


ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...!