PDA

View Full Version : John Travolta me mafi shqiptare


pirro
28-05-09, 16:23
John Travolta me mafi shqiptare

Nga Ardian Jasiqi mė 28.05.2009 nė ora 16:45
Shqiptarėt edhe njėherė janė paraqitur nė role tė mafisė nė njė film amerikan qė do tė jepet premier me 12 qershor nėpėr kinematė e Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės.

Filmi me regji tė regjisorit Toni Scott, “The Taking of Pelham 1 2 3” nė rolet kryesore paraqiten dy aktorėt e njohur amerikan John Travolta dhe Danzel Washington.

Travolta luan rolin e njė kidnapuesi tė njė treni bashkė me mafinė shqiptare, e cila sipas filmit konsiderohet mafi e re nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės.

Shqiptarėt tė cilėt marrin pjesė nė kėtė film nuk janė aktorė profesionist, por kritikėt kanė thėnė se dyshohet qė ata janė tė implikuar nė botėn e krimit, pasi qė Tony Scott ėshtė njė regjisor qė merr nė film njerėz qė kanė pėrjetuar pėr sė afėrmi jetėn e nėntokės.

Ky ėshtė filmi i dytė pas filmit “Taken” qė kryesoi Box Office nė Amerikė dhe Kanada, dhe “The Taking of Pelham 1 2 3” pritet qė tė kėtė tė njėjtin sukses.

Madje edhe zona ku ėshtė xhiruar filmi, pra lagja Pelham ėshtė njė vend ku jetojnė dhe veprojnė shumė organizata tė ashtuquajtura tė nėntokės shqiptare.

Filmi do tė jepet premier me 12 qershor dhe nė rolet kryesore paraqiten; John Travolta, Denzel washington, James Gandolfini etj.

Ndėrkaq aktorėt shqiptarė qė do tė luajnė nė kėtė film janė; Viktor Gjocaj qė luan nė rolin e Bashkimit dhe Robert Vataj nė rolin e Emrisė.

Triler i filmit “The Taking of Pelham 1 2 3”

http://www.youtube.com/watch?v=riD_u18PJkg&eurl=http%3A%2F%2Fwww%2Egazetaexpress%2Ecom%2Finde x%2Ephp%2Fartikujt%2Flexo%2F8673%2FC6%2FC20%2F&feature=player_embedded

Makresh
28-05-09, 16:35
S'jena more na mafioza ?!,.. beas as fansa t'mafiozave jo, pos Elines :D

shfletuesi_
28-05-09, 16:56
Valla bash mire po me vjen.... :P

Dani11
28-05-09, 17:01
Po habitem qysh po na njollosin keshtu, po na qeveritaret i kemi Mafi e jo ne, na kan ngatrru.

shfletuesi_
28-05-09, 17:09
Jo bash po me vjen mire... bilem ne filem me kan dikushi :P

Dani11
28-05-09, 17:24
Eshte shume keq per ne sepse keta na njollosin, hajnit e punet me te medha i bejne keta vet po mshifen,ndersa shqiptaret per sene te vogla i shpallin mafioza,smoka e shtapiqa me me i nxan ty vjedh menjeher i shpallin Mafioz, a keta jane vete Mafioz te vertet.

Ky nuk eshte nder per ne pore poshterim!

shfletuesi_
28-05-09, 17:40
Po shikoni tash i forti te rreh e s'tle me kajt thon...

premium
28-05-09, 18:50
Jo bree , ndashta John Travolta ka pranue Shqipetaret nė mafi :biggrin:

Hajdede
22-05-10, 21:06
E kam pare; nuk kane rol te madh aktoret shqiptare

premium
29-05-10, 12:54
... nėse ka pirė njė here ujin e Shqiprise apo t'Kosovės ... qaq i ka !