PDA

View Full Version : Berlusconi, “tė japė dorėheqje”


pirro
28-05-09, 19:14
Berlusconi, “tė japė dorėheqje”

Nga Express mė 28.05.2009 nė ora 18:54
Kryeministri i Italisė, Silvio Berlusconi, duke u pėrballur me kėrkesa qė tė shpjegojė marrėdhėnien e tij me njė vajzė adoleshente, mohoi tė enjten se kishte njė “aferė tė nxehtė” dhe tha se do tė jepte dorėheqje nėse del se ka rrejtur pėr kėtė gjė.

Marrėdhėnia e udhėheqėsit konservativ 72-vjeēar me njė 18-vjeēare, ėshtė bėrė njė ēėshtje eksplozive politike nė Itali, pasi qė gruaja e tij, Veronica kėrkoi divorc pėr shkak tė qepjes sė tij pas femrave dhe tha se ai “nuk ishte mirė.”

Berlusconi ka mohuar tė ketė bėrė keq apo tė ketė thonė gjėra tė pavėrteta gjatė shpjegimeve tė tij kundėrshtuese, kur arsyetohej pse ka shkuar nė ditėlindjen e Noemi Letizias, 18-vjeēare, dhe i kishte dhėnė njė qafore tė shtrenjtė. Ai ka premtuar se tė gjitha kėto do t’i shpjegonte nė Parlament, por nuk e ka caktuar ndonjė datė.

Ai u tha reporterėve nė Romė se nėse dikush pyeste nėse ka pasur “njė marrėdhėnie, tė themi tė nxehtė apo mė shumė se tė nxehtė, me njė vajzė tė mitur,” pėrgjigja e tij do tė ishte: “Absolutisht, jo.”

pirro
28-05-09, 19:16
More po cuditem qysh po mundet hala ...... ani me nje 18 vjeqare . Ka me i dal shpirti mbi 18 vjeaqre

Pupi
28-05-09, 20:37
Luja Pirro burri luja, a edhe me Berlusconin done me i shtie a ?

M'duket nuk e ke iden qe Berlusconi e ka bler edhe dardania.de-n, pranaj rri raht po t'tham....hahahahahahahahahahaaaa.............

Guri i madh
29-05-09, 15:47
qe 25 vite berluskoni me afera e me gjygje ky pa kto afera e pa kto gjygje nuk mundet me jetue ,kur kto ndalen ndalet edhe frymarrja e berluskonit