PDA

View Full Version : Fėmija mė i fuqishėm nė botė katėr vjeē


Tomori
14-07-09, 16:50
http://www.noa.al/images/stories/femija_i_fuqishem.jpg
Romė, 14 korrik, NOA - Eshtė vetėm katėr vjeē, por qė tani emri i tij figuron i regjistruar nė librin e Rekordeve Guinness.
Gulioano, ndėrsa fėmijėt e tjerė tė moshės sė tij luajnė me topa dhe automjete plastike, ai merret me gjimnastikė dhe ngre pesha mjaft tė rėnda.
I lindur nė Itali, ky rumun i vogėl ėshtė bėrė i famshėm pėr aftėsitė e tij profesionale nė gjimnastikė dhe si rrjedhojė e ka fituar pseudonimin “Hulku i Vogėl”.
Vargun e shumė tentimeve tė tij e ka kurorėzuar me hyrjen nė Librin e Rekordeve duke ecur nė duar.
Tė gjitha ato tentime janė dokumentuar me video-inizime tė shumta nga ana e babait tė Giulianos, i cili nė tė njėjtėn kohė ėshtė edhe trajneri i ti.
Mirėpo, derisa shumė njerėz janė tė impresionuar me gjithė kėto gjėra qė Giuliano mund tė bėj, disa tjerė pyesin se ēfarė ndikimesh mund tė kanė kėto trajnime nė zhvillimin normal tė tij dhe shprehin brengėn pėr shėndetin e djaloshit.
n.e/NOA

Buqja_ch
02-08-09, 17:37
...... Tv 21 ...


http://www.youtube.com/watch?v=K0H3sX5pc2g&feature=related

LuLjaa
02-08-09, 23:38
...... Tv 21 ...


http://www.youtube.com/watch?v=K0H3sX5pc2g&feature=related

Interesant aaa ...

instruktori
09-08-09, 12:17
...... Tv 21 ...


http://www.youtube.com/watch?v=K0H3sX5pc2g&feature=related
Shume interesan a

A ka shans me qen ajo qe deklaroj Nena e Bleones

A mundesh me na than Buqe ju naj sen