PDA

View Full Version : pyetni patriotin dhe atdhetarin Bert-nje pyetje nje anetar


bert
29-09-09, 23:14
ne kete teme ju ftoj te beni pyetje rreth politikes vendore dhe nderkombetare. nje pyetje per anetar ju lutem. do mundohem te jem sa me real dhe shkurt ne pergjigjet

AlbaSoft
29-09-09, 23:15
Je i gatshem me ja djeg flamurin maqedonis n`mes te shkupit...

bert
29-09-09, 23:19
Je i gatshem me ja djeg flamurin maqedonis n`mes te shkupit...
po. mu ne zyre e presidentit qe duket si matuf. bashke me te dua ta djeg dhe ate matuf

jadore
29-09-09, 23:22
po. mu ne zyre e presidentit qe duket si matuf. bashke me te dua ta djeg dhe ate matuf

kur kismet ...!... daten dhe oren ..

AlbaSoft
29-09-09, 23:23
kur kismet ...!... daten dhe oren ..

DO vish dhe ti un e kam shkrepzen..

bert
29-09-09, 23:25
kur kismet ...!... daten dhe oren ..
qe sot po jam gati me ja vu flaken.duhet me zgjedh kohen kur matufi president te jete brenda. ti mbylled dera te lyhet me benzine dhe te digjet i gjalle me gjithe flamurin e piste te tije ne mes te shkupit. atehere merr vesht kjo rraze e piset

roadrunner
29-09-09, 23:27
A kish bileta dej maqedoni per mu nis tash edhe mos jan nis zojt ka maqedonia?


qe sot po jam gati me ja vu flaken.duhet me zgjedh kohen kur matufi president te jete brenda. ti mbylled dera te lyhet me benzine dhe te digjet i gjalle me gjithe flamurin e piste te tije ne mes te shkupit. atehere merr vesht kjo rraze e piset

bert
29-09-09, 23:30
bileta ka boll. shkoni pyteni ate presidentin maqedonas cfare i kane kurdisur shqiptaret ne new york. nese se terheqin at liber ai shtet do ndahet

teutaA
29-09-09, 23:32
bileta ka boll. shkoni pyteni ate presidentin maqedonas cfare i kane kurdisur shqiptaret ne new york. nese se terheqin at liber ai shtet do ndahet

sa vjet i kie?

AlbaSoft
29-09-09, 23:33
bert ku po shkon maqedonia ku ja ka mesye ...

teutaA
29-09-09, 23:34
bert ku po shkon maqedonia ku ja ka mesye ...

tu pa enderra quet eshte :wink:

bert
29-09-09, 23:35
une per vete besoj se me kete rruge qe po ndjk maqedonia ndarja asht e sigurte. na takon ne si shqiptare ta nxisim ne kete rruge. djegja e flamurit te tyre ishte spektakolare. tani ata do hutohen dhe do bajn veprime ma te nxituara. bota po i ndjek. kur shkruan kundra amerikes i ben varrin vetes. ata po i bajn varrin vetes

bert
29-09-09, 23:35
sa vjet i kie?
29. thank you

teutaA
29-09-09, 23:36
une per vete besoj se me kete rruge qe po ndjk maqedonia ndarja asht e sigurte. na takon ne si shqiptare ta nxisim ne kete rruge. djegja e flamurit te tyre ishte spektakolare. tani ata do hutohen dhe do bajn veprime ma te nxituara. bota po i ndjek. kur shkruan kundra amerikes i ben varrin vetes. ata po i bajn varrin vetes

bert tema eshte pyetje pergjigjeje dhe ty te ndalohet te shkruhash gjithqka qka nuk eshte pergjigjeje

bert
29-09-09, 23:37
bert tema eshte pyetje pergjigjeje dhe ty te ndalohet te shkruhash gjithqka qka nuk eshte pergjigjeje
eshte pergjigje. lexoje mire

teutaA
29-09-09, 23:37
29. thank you

i gz me qka merresh ne perditeshmeri qe gjen kaq shum koh te merresh me politiken e kot kosovare?

bert
29-09-09, 23:38
i gz me qka merresh ne perditeshmeri qe gjen kaq shum koh te merresh me politiken e kot kosovare?
accountant and financial advisor

bert
30-09-09, 00:52
jam ktu. vazhdoni pytjet

teutaA
30-09-09, 02:25
jam ktu. vazhdoni pytjet

ahhahahaha prit sa te qohet pirroja:wink:

AlbaSoft
30-09-09, 02:37
jam ktu. vazhdoni pytjet

Mendon se do ket ndryshim te kufive ballkanik dhe po , mendon qe ajo do te behet me luft....

Makresh
30-09-09, 07:10
Tung, une s'kam pyetje vec deshta me lon ni pershendetje qetu per patriotet dhe t'ju them qe vec vazhdoni se number uan jeni :wink:

premium
30-09-09, 07:45
Bert kush osht bre Maqedonia ??? kah i bjerė ??? a mundem me travaj me shku atje , me djek qat flamurin e tyne !!!. :confused:

murrizi
30-09-09, 09:30
Atdhetarin bert desha edhe une me p'vetė diēka, masi na qenka ofruar ky nder i math'

Pse e fute n'balt Lirikun, pėr t'mo i ndihmuar mė vonė, derisa ai sharroi ku edhe u ngulfat pėr t'mos mundur vetė tė shlirohej.
?
?
?
?
?
!

Makresh
30-09-09, 11:06
Interesant eshte edhe me rahmetlijen, Xhelin, qe kur ishin turbullimet mes shkive dhe shqiptareve te kroi'vitakut ai asnje shkronj se harxhoi si atdhe'dashės qė ishte, por u merrke me probleme inegzistuese si psh : Rreziku i kombit nga popullata e saj ? ..apo : Amerika dhe Evropa s'po na dojn me !..apo-apo : "Makresh talebani po m'kercenon me vdekje, Zgjohuni o shqiptar (lol) ! Dhe plus kesaj duke mos u preokupuar aspak per gjendjen e shqiptareve te Mitrovicės qė vuajn tash e 12 vite e me teper nga politika ēetnike, ai me nje nder te veēant na thoshte qe kishte kaluar pushime te mrekullueshme ne vendlindjen e tij. Pushime te mrekullueshme ne nje qytet te ndar e te coptuar mbrenda nje shteti sovran ??? Goja e patriotit e thot kete ??? Sidoqoft, un e kuptova qe per te qen patriot i madhe (virtual) nuk duhesh me jetue ne vendlindje, por larg diku,.. si psh; Berti, qe harxhon shkronja per Maqedonin duke menduar qe shqiptaret atje jan analfabeta dhe qe s'din si tia bejn per te sheptuar nga persekutimi maqedonas, kurse po ta pyesim "politologun", se a ke qen ndonje here ne Ilirid ? Sigurisht do te pergjigjet qe "po", por ne fakt e dim te gjithe qe as afer kufirit s'ka qen. Francezet thojn, "nese te gjithe bejm nga pak, atehere jeta do te fitoje". Pra keshilla ime per patriotet eshte qe te fillojn nga vetja dhe rrethi te bejn per bashkimin kombtar, e me pas mesazhi do te vie vet, deri tek veshi i shqiptarit ne skaje te kufinjeve virtual,.. !

premium
30-09-09, 11:16
Kemi shumė lloji patriota...
Kemi patriota i cili e nxit procesin pėr tė futur tjerėt nė qorsokak ,,, nė rast tensionimit frigohet tė lajmrohet edhe nga bira e miut !!!.

shfletuesi_
30-09-09, 11:24
Bert kam 1 pyetje per ty. Cilin nga politikanet shqiptar e kishe Masakru me Gjakeftohtesi...

Arb
30-09-09, 13:14
Eh tash e paske gjete nenforumin. Edhe ato temat tjera e kane vendin ketu.

Bert, Shqiptaret kane pervoje te keqe me ata qe kane rreh gjyks ne patriotizem e atdhetarizem. Bash soji i tyne na ka dal ma t'pa burrat...

jonuzi
30-09-09, 13:58
Kjo teme paska marr vendin e merituar, brravo moderatoret per kete vlersim real

Kercovari
30-09-09, 15:43
Me shnet kundrat bert...

http://www.smilielexikon.de/up/files/kelelellr.png

panta_rhei
30-09-09, 16:15
jam ktu. vazhdoni pytjet


bert, duke u bazuar nė pėrvojėn tuaj tė bujshme nė politikėn ndėrkombėtare dhe kombėtare, ēka mendon, cili ėshtė ma i fortė, sarkozy apo obama???

http://www.funpic.hu/files/pics/00036/00036188.jpg

Autori
30-09-09, 16:24
Bert ndoshta ti mu nuk um njeh veq as unė ty jo!
Pom vjen keq met thanė veq para se mem izbacit prej forumit apo si po i thojn sot kullerski banirat edhe une jam kan ni farė patrioti kėtu nė dardani. Pėr pak e pėr shumė iu gjujsha (i) xhinve nshpinė pėr me i mbrojt interesat e kombit tonė tė dashur shiptar. Mirėpo kur e pash se me krejt po hana e kadal kadal po mes veq vet nkrejt at komb tonin tmadh e vendosa ti marr punt pak me lehtėsi (a nashta edhe hajmalia e banit bani hajr, kumedit). Veq po du me thanė a po ngon knena a po merr vesh a jo se tybe nuk po ia vlejke shumė me u nervozu. Tana jan perzi leshnat Bert. Qeni nuk asht tu e dit tzotin. Ku medit sa njeri me u munu me dhanė kontribut, gjithmon del dikush e ta ban boz. Ta ngjet naj vegzė se je shpiun e hec e drejtou pastaj. Siq bani vaki puna kur qaj far guri i madh u munojke me etiketu mu si shpiun veq se thash qė kam punu dikur per disa udbash, he zoti qafėn ia theft se me ba me nzan naj herė shpirtin me gishta tdorės ia kishna nxerr qafirit. Pastaj met than tdrejtėn (se na drejt jena tu fol apojo) me dit se nime aq atdhetar i flakt je e nuk ki kurrfar perzimje me kto partitė e organizatat tona munafike pa tpas shpall zyrtarisht pėr veprimtar nr. 1 tė Cėshtjes kurrė nuk e kishna lanė. Se neve qasi na duhen e jo pishpirika. Qė e ndrron ngjyrėn e lėkurės si mu kanė kameleont.
A makreshi qė tka ba vėrejtje aty me vend e ka pas. Se nmaqedoni nime ka mjaft shqiptar t“aft e as ti as un nuk kemi se cka i mėsojmė ata. Atyne veq qashtu iu ka ba puna (po iu fryn fllad) se ma trima nuk ka. Po vetėm Ali ahmeti cka asht e Menduhi tjerė hiq nuk tduhen. Nime njani asht konvertu nbudizėm e pi hapa tbudallve qė i ka marr nch po ntelevizor saher qė del tym prej goje qet. Eh tash me bashkpunu me armikun po duhet kapak cka mi ba. Puna pe lyp. Burgjet plot me shqiptar si rezultat i pagimit tė cehut tė 2001 po nuk ka dert. A Menduhi boss asht (jo i cigareve). Niher pat festu per fitoren e vmrovcave qė i prenė nė qafė tė pafajshmit fėmi e gra po edhe ajo ngandonjėherė ndodh. Kryesorja me dal i pari para kundėrshtarit (BDI-sė). A kta akademikt shiptar qė janė atje nė FyRomi zoti na rujt. Krejt tmenqėm deri mė nja. I marrin studenteve evro per mi i qit nota tmira edhe shpesh vetėm rrinė tu dal naper televizone tuj dhanė mendime analitike per gjendjen e tensionume. Bile njani pram nifar Billalii me nji emision trrojės nė "maqedonisht" u munojke me mish e me shpirt me u kallxu se e di guhen pa gabime po apet badihava, gabojke ntheks e nvokabular majtas e djathtas. Nuk e do. Dikush qė tan jetėn ka pi tamėl dhie nuk munden guhen e vet aq let me thye. Nejse po cka po du me thanė asht se duke i falemenduru pikėrisht qetyne qė po thojnė spo kena cka me ba se kishum ba, shteti artificial i plehit (artificial) kurrė njetė nuk kish mund me ekzistu. Po tant me ndihmen e politikanve tshitun me pa kokėrr vetdije janė tu e zgjat vet qafen te kasapi. Se sikur blloku shqiptar tė e kishte braktisur tėrėsisht skenėn politke aty nė shenjė proteste per mosekzistimin e demokratisė dhe tė drejtave tė njeriut me siguri bashkėsia ndėrkombėtare do tė kishte reaguar. E jo sikur sot ku fal kėtyne qė i permenda (emni iu harroft e kurr mos i permendshmi), gjendja e shqiptarve konsiderohet tė jetė normale kur nė realitet ajo ėshtė katastrofike. Pra deri ktu ishalla erdhėm te dituria se kush vėrtetė asht armiku i kombit.
Ma nė fund i nderumi Bert qat far temėn qė ta kanė mbyll per magjupt. Paj bre vlla i mirė po cuditna qysh guxove me e qel se. Po a nuk e dite se te na nami i xhematit e ka ka ni rranjė dikun n“ Indi edhe nvend shpurthin si miza nprush. A do tjer qebesa gjinsin e kanė prej isrraili e tuten se kur tvin dita per mi kartirat gjupcat nPungjab edhe ata duhet me ia therr temas, prej kah kan ardh. E tash bahen kishe pi dojn e pi mbrojn maxhupt. Haj qebesa kurr jo. Po veq b. e vet. (edhe tqatyne qė i kanė ngat, si shokė).
Puna e magjupve ndėrkohė nėse mundem me u prononcu kishna thanė se nuk duhet tė tolerohet ashtu siq ėshtė sot. Projekti i mutietnicitetit siq e pamė deri tash gjithkah nė botė u tregu projekt i flliqt. Pra munden magjupt edhe tė refuzohen edhe pa qenė ne racista. Shembull vetėm shqiptart e migrum nTurqi qe 100-200 vjet sot me jau mundsu me u kthy nShiptari nvend kthehen. Edhe magjupt njesoj besoj. Se sa ka qen ymri ata kur jetė tė mirė nuk kanė shiju nEvropė. Por veq tdiskriminum. E OKB a nuk paska mundsi atyre tjau siguroj kthimin nė vendet e tyre tė dikurshme a?! kanė po nuk dojnė. Kjo ishte vetėm sa per sqarim se te e fundit nuk ma nin as natan as ketan se cka bahet me ta. Vetėm nKosovė nuk ma merrmendja se do tė janė tė mirseardhun ndonjėherė.
pėrshėndetje!

bert
30-09-09, 16:26
amerika gjithmone e thote fjalen e fundit. kombet e tjera skane derman pa deshuar te parin e shpis

bert
30-09-09, 16:29
nje fjale e urte popullore thote qe patriotat i vlereson koha dhe historia. shqiptaret e ndershem po e kuptojne Bertin dhe po i japin vleresimin e duhun. kjo pjese me intereson mua. ata qe sjane te ndershem ata si duhen kurrkujt

Kercovari
01-10-09, 07:18
nje fjale e urte popullore thote qe patriotat i vlereson koha dhe historia. shqiptaret e ndershem po e kuptojne Bertin dhe po i japin vleresimin e duhun. kjo pjese me intereson mua. ata qe sjane te ndershem ata si duhen kurrkujt

tallen bert me ty...

shfletuesi_
01-10-09, 09:21
Bert cka duhet te bej nje patriot ???

Makresh
01-10-09, 09:37
Ku duhet te jetoj nje patriot (Atdhedashės, si kolaboratori yt, iLiric-u)