PDA

View Full Version : Eliza Dushku nė lidhje me Rick Fox ...


Jana
20-10-09, 22:07
Eliza Dushku ka konfirmuar se ėshtė nė lidhje me ish-burrin e Vanessa Williams, Rick Fox.
http://i33.tinypic.com/sncda9.jpg

Aktorja me prejardhje shqiptare ka thėnė se ajo dhe ish-ylli i basketbollit kishin qenė miq qe njė dekadė, ndėrsa sivjet kanė filluar romancėn.

“Po mundohemi t’i baraspeshojmė gjėrat dhe ta njohim njėri-tjetrin, duke llogaritur edhe angazhimet e mėdha nė punė. Po i marrim gjėrat njė nga njė dhe po ia kalojmė mirė”, ka thėnė Dushku pėr revistėn amerikane “TV Guide”.

emine
20-10-09, 22:17
Na paska qite faqen e zez,ne vend se me ja ba najkujna letrat ,kjo bahet me te hujte bashk:tongue:

Shum e simpatizoi ket artiste,boll at shqiponje qe ma ka,ran kta artistat dhe lufta e muren vesh Bota se paska Shqiptar dikund,,,suksese Elizes ne gjitha lemit e jetes!

teutaA
20-10-09, 22:19
e fort kjo eliza ka nje seri per jav luen ktu :smile:

doGzona
20-10-09, 23:49
http://photos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs262.snc1/8926_1059567829648_1839490721_122626_4085222_n.jpg

Zero Cool
21-10-09, 08:21
Eliza, nje perfaqsuese e denje e popullit Shqiptar ne bote.

Fale artisteve, sportisteve,bamirseve (nona tereze), populli Shqiptar sadopak u be i njofshem ne rruzullin toksore.
Por keta nuk jane ata te cilet me se shumti e rekalmuan dhe prezentuan popullin tone. "Falenderimet" me te medha per "njohjen" e popullit tone nga pjestaret e popujve te medhenje (por edhe te vegjel) i shkojne zonjave (mos te them kurvave) te cilat bene lidhje me te huajt dhe keshtu nje nga nje ata filluan te kuptojne qe ka edhe femra te bukura nga nje popull i cili veten e quan Shqiptar.

Tani ka me shume njerez qe e dine qe egziston dikund ne ballkan nje popull qe veten e quajn Shqiptar kurse nga te tjeret quhen Albanian, Albana.... E keqja e madhe eshte qe keta/keto, me te cilet tani po krenohemi, per qeshtje personale (natyrisht qeshtjet personale jane ne rend te pare e pastaj vijne qeshtjet kombtare), shkojne ne bote bejne lidhje me te huajt (nga lidhjet e ndryshme, o martesore-sexuale, o bamirese, o dreqi e di se qfare...), e pastaj (pas vdekjes se tyre) Shqiptaret (te gjallet), mundohen ti rikthejne ne atdhe (memedhe), bile eshtrat e tyre, ne menyre qe te krenohen me ate me te cilen keta te famshmit nuk jane krenuar fare, perkundrazi e kan mohuar me nje forme(perndryshe nuk do te kishin mohuar identitetin e tyre derisa ishin gjalle, duke mos vizituar vendin e perkatesise se tyre apo duke mos e thene haptas se qfare prejardhje kane, sikur qe e bene Eliza me tatoo-t e saj)...

Nuk do te zgjas me teper, Elizes i uroj te njeten si dhe gjdo Shqiptari (derisa te mos e mohon edhe ajo identitetin e vet).


http://www.jaunted.com/files/admin/EDushku.jpghttp://www.artistquirk.com/images/eliza-dushku.jpg
http://dailysellout.com/wp-content/uploads/2009/04/allureelizadushku.jpg

Xuki
21-10-09, 14:38
T'ish kanė i bardhė bre!!! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

roadrunner
21-10-09, 15:39
Ishalla spo leni kurgjo per at dyje

Peja-Boy
21-10-09, 20:19
Na paska qite faqen e zez,ne vend se me ja ba najkujna letrat ,kjo bahet me te hujte bashk:tongue:

Shum e simpatizoi ket artiste,boll at shqiponje qe ma ka,ran kta artistat dhe lufta e muren vesh Bota se paska Shqiptar dikund,,,suksese Elizes ne gjitha lemit e jetes!

Eliza Dushku ska kohe per Forume e me kqyr mos ka mbet Naj shqiptar Vejan hahahahahahahaaha... Hallall i Koft edhe ksaj edhe James Belushit !!

emine
21-10-09, 20:35
Eliza Dushku ska kohe per Forume e me kqyr mos ka mbet Naj shqiptar Vejan hahahahahahahaaha... Hallall i Koft edhe ksaj edhe James Belushit !!

j a une kishe na lexon,se tybeh skisha shkru sen hiq:redface:

Marco
22-10-09, 04:53
T'ish kanė i bardhė bre!!! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

I bardh ėshtė se krejt floket ju kan zbardh :wink: e kjo Eliza Dushku Um ka pelqy po kogja moti um ka dal prej qefit se edhe perpara ka shku me njėfar Arapi qe i preke Botha neper tok ..
Apet mat mirat missat e ton te forumit te Dardanis, :tongue:

Xuki
23-10-09, 07:05
I bardh ėshtė se krejt floket ju kan zbardh :wink: e kjo Eliza Dushku Um ka pelqy po kogja moti um ka dal prej qefit se edhe perpara ka shku me njėfar Arapi qe i preke Botha neper tok ..
Apet mat mirat missat e ton te forumit te Dardanis, :tongue:

Vallahi mirė e ki, se asnjė miss t'dardanisė nuk e japi pėr Elizėn! Shqiptar duhet me kanė me zemėr e jo me shpinė qy!!

Jana
23-03-11, 13:16
http://www.tiranachat.net/shqip/wp-content/uploads/2011/03/Eliza-Dushku.jpg
Ajo bėn pjesė nė listėn e atyre njerėzve tė cilėt na bėjnė tė ndihemi krenarė… Ėshtė absolutisht pa komplekse dhe pranon tė rrėfejė gjėra pėr tė cilat shumė tė tjerė do tė ishin rezervuar. E ka pranuar nga hera origjinėn e saj shqiptare dhe ky ėshtė njė nga faktet qė e bėn tė ndihet krenare… Eliza Dushku shkruan pėr herė tė parė pėr veten e saj nė “UsMagazine.com”, duke na zbuluar, fobitė, mangėsitė, dėshirat dhe gjithēka tjetėr qė lidhet me tė…
1. Unė zakonisht jam katastrofė nė kuzhinė.
2. …por unė mund tė bėj gatime tradicionale shqiptare tė klasit botėror…
3. …sepse unė jam thesar i kombit shqiptar, sė bashku me familjen Belushi dhe Nėnė Terezėn!
4. Pjesėmarrja nė filma dhe nė TV mė kanė dhėnė mua njė tjetėr kuptim, por edhe arritje.
5. Jam fanatike e “Archbishop Desmond Tutu”.
6. Qyteti i Bostonit ėshtė qyteti im mė familjar.
7. Agresiviteti ėshtė shumė i zakonshėm pėr mua.
8. Unė kam thyer njėherė brinjėt, krahun, por edhe hundėn.
9. Kushdo qė mė merr nė telefon duhet ta provojė tre herė qė t’i dalė sekretaria ime.
10. Pseudonimi ndėrsa rritesha ka qenė “Corky Shmeshman”. Por tani i dashuri im, Rick Fox, mė thėrret “Shmubula”.
11. Kėnga ime mė e preferuar nė karaoke ėshtė ajo e Madonas “Like a Prayer”.
12. Derisa mbusha moshėn 18 vjeē nuk e dija se ēfarė ishte Guēi.
13. Fshehtazi unė ėndėrroj qė tė isha njė dermatologe.
14. Unė kam katėr nishane nėpėr trupin tim.
15. Vėllai im ėshtė stilist dhe ėshtė shoku im mė i mirė.
16. Fjalorin e tė folurit e kam si njė shitėse droge.
17. Emrin ma kanė vėnė sipas pionieres sė feminizmit Eliza R. Snow.
18. Puna ime nė shėrbim tė fėmijėve tė ish-ushtarakėve nė Uganda ėshtė shumė e rėndėsishme pėr mua.
19. I kam shumė frikė mushkonjat.
20. Bregdetet mė bėjnė gjithnjė tė qaj.
21. Duke qenė mjaft e matur, mė ka bėrė qė tė ndryshoj jetėn.
22. Unė nuk mund t’i rregulloj dot vetė flokėt e mia.
23. Kam qenė nė 134 qytete tė 36 shteteve tė ndryshme. Pasaporta ėshtė prona ime mė e ēmuar.
24. Patatet e ėmbla janė ushqimi mė i preferuar pėr mua.
25. Unė vdes qė tė regjistroj video-lojėra, sepse kėshtu nipėrit e mi mund “tė luajnė” me mua.

Makresh
23-03-11, 14:01
Lexova nje artikull ku thoshte qe eshte aktore e mir, por e pa-fat !
E pa fat, sepse deri me tani, ka luajtur ne filma palidhje, per mi ra ma shkurt !

Zero Cool
30-07-11, 19:05
Eliza Dushku, javėn e ardhshme nė Kosovė?


Aktorja shqiptare me famė botėrore, Eliza Dushku, mund ta vizitojė sė shpejti Kosovėn dhe atė jo mė larg se javėn e ardhshme.


http://www.telegrafi.com/fo/vip/f.0730160713899_m.jpg


Dhe, Elizėn do ta sjellė nė Kosovė dhe Shqipėri fotografi i njohur Fadil Berisha, i cili gjatė njė bashkėbisede nė Twitter me Genc Prelvukajn, reperin, kėngėtarin, producentin dhe kėshilltarin e ministrit pėr kulturė, zbuloi se do tė vijė nė Kosovė.

“Genc si je? Unė jam nė Miami. Kam plane me ardh nė Shqipėri me Eliza Dushkun, edhe nė Kosovė”, theksoi Fadili duke cekur nė njė ‘tweet’ tjetėr se javėn e ardhshme do tė jetė nė Kosovė.

Nė pėrgjigje tė fotografit, Genci i uroi mirėseardhje duke pėrmendur se dje ishte i pranishėm me njė aktor tjetėr tė njohur shqiptar.

“Mirė shumė. Lajmėrohuni kur jeni knej. PS: Mbrėmė kemi pasur koncert nė Gjilan. Edhe Blerimi ke me neve”, shkroi reperi.

Jana
10-08-11, 13:20
Eliza Dushku kerkon shtetesi shqiptare

Aktorja e njohur me origjinė shqiptare, Eliza Dushku, mbėrriti dje nė Shqipėri, kėsaj here pėr t’u ndjerė tėrėsisht shqiptare. E shoqėruar nga disa producentė dhe grupe xhirimi tė disa televizioneve amerikane, Eliza Dushku tha para mediave shqiptare se do tė promovojė imazhin e Shqipėrisė. Ajo nuk e fshehu edhe njė kėrkesė tė saj pėr tė marrė shtetėsinė shqiptare, tė cilėn e tregoi edhe pėrpara fotografėve.

Ajo u prit sot nė aeroportin ndėrkombėtar “Nėnė Tereza” nė Rinas nga nėnkryetarja e Bashkisė sė Tiranės, Jorida Tabaku. Aktorja e mirėnjohur u shpreh se do tė udhėtojė nė qytetet mė tė bukura shqiptare, si dhe veēanėrisht nė Korēė, nga ėshtė origjina e saj, njė qytet qė ajo nuk ka qenė asnjėherė nė jetėn e saj. “Po bashkėpunojmė me producentė nga “Lonely Planet” apo “Travel Channel”, sepse duam tė pėrgatisim diēka qė tė tregojė se sa e mahnitshme ėshtė Shqipėria.

Eliza Dushku me nėnkryetaren e Bashkisė sė Tiranės, Jorida Tabaku

Gjithashtu, s’kam pasur kurrė mundėsi tė shkoj nė Korēė, nga e cila ėshtė babai im”, tha Dushku dhe mė pas ajo firmosi kėrkesėn pėr tė pasur pasaportė shqiptare, duke qenė kėshtu edhe zyrtarisht njė shtetase shqiptare. Mėsohet se pjesė e kėtij prodhimi do tė jenė edhe shqiptarėt e tjerė tė famshėm, Inva Mula e aktori Blerim Destani. E pyetur nėse ky udhėtim do ta frymėzojė tė bėjė njė tjetėr tatuazh me simbolet shqiptare, Eliza ėshtė pėrgjigjur duke thėnė se tatuazhet nuk ia pėlqen i dashuri. “Dua shumė, por i dashuri im nuk ėshtė se i pėlqen, megjithatė nuk i dihet”.

Ndėrkaq, nėnkryetarja e Bashkisė sė Tiranės, Tabaku, tha se Eliza Dushku do tė takohet sot me kryebashkiakun Lulzim Basha dhe se do tė promovojė vlerat socialkulturore tė Shqipėrisė nė njė udhėtim prej 10 ditėsh nė Shqipėri. “Aktorja Eliza Dushku do tė takohet me kryebashkiakun e Tiranės, Lulzim Basha, do tė vizitojė disa nga qendrat tregtare tė Tiranės e mė pas do tė ketė njė udhėtim turistik nė Durrės, Berat, Korēė, Krujė e Vlorė, pėr tė bėrė njė promovim sa mė tė mirė tė Shqipėrisė”, tha Tabaku.

Kercovari
04-09-11, 07:48
Unė jam shqiptare

http://img11.imageshack.us/img11/7828/elizadushku0001.jpg
Shkruan:
Eliza Dushku
03-09-2011 10:46

Duke pasur mundėsinė tė udhėtoj nėpėr botė, gjatė gjithė jetės kam qenė nė njė numėr vendesh tė mrekullueshme. Pasi kam vizituar 15 qytete unike nė udhėtimin tim tė fundit nė Shqipėri (dhe marrjes sė dyshtetėsisė) dua ta ndaj pėrvojėn time rreth Lonely Planet's #1 Travel Destination of 2011.

Unė jam njė shqiptaro-danezo-amerikane nga Bostoni. Ata qė mė njohin, e dinė se unė jam shumė krenare qė jam bostoniane. Sidoqoftė, gjithmonė kam qenė kureshtare pėr Shqipėrinė dhe e magjepsur nga vendim im “jetim”, njė vend pėr tė cilin nuk flitej pothuajse kurrė. Im atė Filipi u rrit nė South End, njė lagje shumėkulturėshe e Bostonit, nga prindėrit e tij Gjergj (George) dhe Villermini Dushku, qė emigruan nė Amerikė nga ky vend i vogėl ballkanik nė fillim tė viteve ’20. Nuk i kam njohur gjyshėrit e mi. Ata ndėrruan jetė para se tė lindja unė. Kurrė nuk kam pasur ndjenja tė forta pėrkatėsie ndaj Shqipėrisė, apo pėr qytetin e vogėl tė Korēės, prej nga rridhnin ata, por ndjenjat u rritėn teksa unė rritesha. Kjo ėshtė edhe historia ime.

Teksa fillova tė tėrhiqja vėmendjen nėpėrmjet karrierės sė aktrimit, shqiptarėt shpejt filluan tė vėnė re se njė prej gjakut tė tyre po ngjitej nė botėn e artit…gjė e rrallė dhe nuk bėhej fjalė pėr njė nga Belushėt! Edhe mė parė, diku nė lagjen time, dikush mė shihte dhe mė thoshte nė njė tė folur me theks “ti je shqiptare”. Njėherė tjetėr, si familje, shkuam pėr tė parė filmin italo-amerikan ‘L’Amerika’. Kur kamera ngadalė ra mbi njė anije tė vjetėr tė mbushur pėrplot me emigrantė shqiptarė pashė nė fytyrat e zmadhuara portrete shumė tė ngjashme me tė tim eti, tim vėllai dhe vetes.

Ftesa e parė pėr tė shkuar nė Shqipėri erdhi nė vitin 2004, kur m’u qas njė fotograf shumė i njohur shqiptaro-amerikan, Fadil Berisha, ndėrkohė qė luaja nė njė pjesė teatrale nė New York. Fadili ėshtė aktualisht fotografi zyrtar pėr Rolex, Misss Universe dhe Miss USA. Ai ka fotografuar pėr Elle, Vogue, Mademoiselle etj. Dhe ėshtė shumė i famshėm ndėrmjet shqiptarėve. Ai mė tha se mėmėdheu i gjyshėrve tė mi mė thėrret, se unė jam bėrė njėfarė heroine kombėtare dhe se ai donte tė mė ēonte nė “shtėpi” pėr njė vizitė. Im atė, dy vėllezėrit dhe unė ramė dakord dhe udhėtimi ynė i parė nė Shqipėri ishte magjepsės dhe interesant. Pak vende kam parė aq tė bukura sa Shqipėria, pozicionuar mes deteve Adriatik dhe Jon, nga thembra e ēizmes italiane- vendi qė Lonely Planet e pagėzoi si destinacionin nr. 1 pėr vitin 2011-por i njohur gjithashtu pėr izolimin dhe dy gjenerata komunizėm mbi shpinė.

Kur u ktheva nė Amerikė ndjeva diēka mė shumė se kurioziteti i fillimit. Doja “ta kuptoja” Shqipėrinė, tė pėrpiqesha nė njėfarė mėnyre ta ngėrtheja e ta ndaja pėrvojėn qė kisha patur, pėrkimin qė gjetėm me pjesėn tjetėr tė botės. Ideja pėr tė bėrė njė film dokumentar rreth Shqipėrisė, pėr tė promovuar turizmin dhe udhėtimet, u ngjiz nga Fadil Berisha, im vėlla Nate Dushku dhe unė. Pasi hodhėm idenė rreth filmit, nuk na zinte vendi. U bė njė punė dashurie. Filluam ta quanim “Letėr dashurie Shqipėrisė”. Ku e dija unė se do tė kthehesha nė shtėpi si nėnshtetase e kėtij vendi!

Tani, kur kthehem mbrapa dhe kujtoj javėt qė kalova atje, ndihem naive qė prisja ta kuptoja Shqipėrinė nė njė jetė tė vetme, por procesi ka qenė tėrheqės dhe nė tė njėjtėn kohė ngashnjyes. Nuk mund tė jem shteruese rreth diversitetit qė hasa kur u pėrpoqa tė mėsoja mė shumė se pėr plazhet magjepsėse, fshatrat malore pėrrallore-secili me njėqind vitet e tij tė historisė pėr tė zbuluar. Ėshtė njė aventurė e cila mė ushqen dhe e kuptoj se do tė rikthehem shumė herė tė tjera dhe ende ndihem sipėrfaqėsore kur them se i kuptoj shqiptarėt.

Dikush mund tė thotė tė njėjtat gjėra rreth Italisė, Greqisė apo Kroacisė, teksa ata qė kanė qenė nė kėto vende me histori tė pasur mund tė dėshmojnė. Disa mund tė fillojnė me njė tur me anije qė tė ēon nė ishuj tė ndryshėm tė njohur pėr plazhet me rėrė tė zezė dhe vullkanet-por, nėse kalon kohė nė njė vend, ti zbulon kuptime tė reja e tė fuqishme. Kur qeshė vajzė e vogėl, gjatė udhėtimit tim tė parė nė Greqi shkuam nė njė fshat tė vogėl dhe shkuam nė rrugėn pėrballė pėr tė ngrėnė mėngjes, pa e ditur se sa shumė u fye mikpritėsi ynė qė zgjodhėm atė restorant. Pa e ditur, u futėm nė njė zėnkė qė na ēoi mbrapsht nė periudhėn e luftės ndėrmjet fashistėve dhe komunistėve. Kur pyetėm sesi kishte mundėsi qė kjo tė kishte ende rėndėsi, zbuluam se pėr miqtė tanė ishte si tė kish ndodhur dje. Turistė tė verbėr? Apo fillimet e njė mėsimi qė m’u rizgjua kur e ulur mbi njė shkėmb nė njė plazh tė Shqipėrisė vėshtrova kah njė rrėnojė antike nė faqe tė malit. E dija se kishte histori atje, nėse mund tė gjeja njerėzit e duhur.

Nė krye tė herės ne ishim tė vendosur qė dokumentarin pėr Shqipėrinė ta bėnim me stil, shkėlqimtar dhe kinematik. Projekti do tė pėrfshinte personalitete tė forta, imazhe mahnitėse dhe shenja kulturore, si ushqimi, muzika, moda, sporti dhe jeta e natės. E gjithė kjo kombinuar me njė shije tė zakoneve shqiptare dhe problemeve mjedisore, socio-ekonomike dhe politike me tė cilat pėrballej vendi. Prirja ime pėr aventura do tė pėrcaktonte tonin e njė palė pushimesh aktive, siē edhe rezultuan.

Teksa pamė qytete e fshatra, duke u ngrohur nė diellin e njė bukurie natyrore dhe duke marrė nga energjia e shqiptarėve, mund tė shijonim klubet bashkėkohore tė natės dhe butikėt seksi, por etja pėr mė shumė nuk na ndahej. Me vrull pamė Tiranėn, kryeqytetin e gjallė dhe mė pas qytetet bregdetare dhe ishujt e Rivierės shqiptare, pėr t’iu ngjitur fshatrave tė ashpėr tė Alpeve shqiptare dhe pėrmes kufirit nė Maqedoni dhe nė Prishtinė, kryeqytetin e Kosovės me shumicė shqiptare.
Shokėt e udhėtimit qenė im vėlla Nate, i dashuri im Rick Fox, shpura jonė prej tre amerikanėsh dhe njė tjetėr shpurė ngazėllimtare shqiptarėsh. Pėr fat, udhėrrėfyesi im ishte Fadil Berisha, kushėri me kryeministrin e vendit, Sali Berisha, gjė qė na ndihmoi pėr aksesin nė media, qeveri dhe rrethet sociale nė mbarė vendin. Ne ndaluam nė 15 qytete dhe tė gjithė na shijuan dhe ikėm mė tė uritur se sa kur erdhėm.
Mė ėshtė futur nė gjak. Shqiptarėsia ime bėhet gjithnjė e mė thellė sa herė shkoj atje. Sė herė qė shkoj kuptoj se ka diēka mė shumė nė gjithė kėtė. Ka kaq shumė gjėra pėr tė treguar-shumica janė tė njė lloj historie tė lashtė qė kėrkon nė vėzhgim mė tė thellė dhe mė tė gjerė. Ndjeva diēka shumė mė tė ndryshme nė kėtė udhėtim nė “atdhe”. Pas bisedash tė pafundme me njerėz tė hapur dhe pasionantė, qė ndiejnė shumė pėr Shqipėrinė, pėr herė tė parė mund tė them se “e di ēdo tė thotė tė jesh shqiptar”.

Po filloj tė kuptoj kompleksitetin e pėrzierjes sė krenarisė dhe trishtimit, rreth asaj jetė qė shumė vetė kanė kaluar pa dėgjuar tė pėrsėritur nė veshėt e tyre rinorė nga tė dashurit e tyre, rreth triumfeve dhe humbjeve qė ka provuar ky komb-si individė dhe si komunitet.
Kėsisoj, kur u ftova bujarisht pėr t’u bėrė qytetare shqiptare, nuk ndjeva hezitim. U ndjeva e nderuar dhe e zonja pėr ta pranuar kėtė dhuratė. U ndjeva edhe mė shumė e ngjashme me ē’jam nė tė vėrtetė. Sigurisht qė vazhdoj ta mbaj nėnshtetėsinė amerikane. Unė jam amerikane gjithashtu. Por nuk ėshtė mundim pėr mua tė shpall se qė nga 17 gushti 2011, unė Eliza Patricia Dushku, jam njė shqiptar-amerikane. http://www.shqiponjat.ch/uploads/smil4503582a6d716.gif/MapoOnline/

~AnnA~
04-09-11, 08:17
Me vjen mire qe Eliza vazhdon karrieren e saj me sukses ne Hollywood, pa harruar origjinen...

uck_aksh
04-09-11, 09:37
kesaj duhet ti merr lakmi te gjith femrat shqiptare kudo qe shkojn duhen te thon me krenari se kam gjak shqiptari , jo si ajo meqka bleona qe e morr nenshtetsin amerikane edhe menjeher u paraqit ne tv se un jam kuder amerikane sjam shqiptare

Artisti
04-09-11, 15:02
Mė vjen mirė qė Eliza ka kėtė mendje dhe thotė e vendosur qė ėshtė shqiptare.

Por, a do tė thoshte edhe nė ndonjė gazetė amerikane apo daneze kėshtu si pėr Mapoonline????


:
.

panta_rhei
04-09-11, 16:53
O sa mire me qene shqiptaro-danezo-amerikane nga Bostoni, o hejjj o hejjj!!!
:tongue:

Kercovari
04-09-11, 17:02
http://www.galsh.com/albums/userpics/10001/normal_Rick_Fox_dhe_Eliza_Dushku_ne_Xhamine_e_Pash es_ne_Tetove.jpg

Sa hije te ka shamia.Simbol i tolernces fetare trashigimi shqiptare nder shekuj.Shyqyr qe erdhe kendej se kemi pas mungese e lekcioneve te llojit te tille.Te lumt dhe Zoti te bekoft!

Kercovari
04-09-11, 17:15
http://youtu.be/PUQYfBaaKKY

Eliza Dushku vizitė Xhamisė larme nė Tetovė